Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) kelly416 válasza Šolaire (#1397) üzenetére


kelly416
veterán

Én igyekeztem az olcsó kategóriában maradni, de ha el lehet engedni a fantáziát Rönyóéknál, akkor már Laguna. De nem kell nagy autó a Lodgy mellé, úgyhogy kb. Clio RS akkor már. De alapjáraton egy sima "fapad" Clio is elég lenne, csak az a bizonytalanság a javítási költségekben szűnjön meg, ami a használtakban benne van, főleg a 20 év körüliekben. ;]
De egy Sandero is teljesen jó lenne nekem, még akkor is, ha 3-5 éves. Csak klíma legyen benne és működjön. Vagy villany hátsó ablak, birom a huzatot, csak ne kelljen mindig hátra kalimpálnom ezért.

(#1402) Šolaire válasza kelly416 (#1401) üzenetére


Šolaire
veterán

Szalonba láttam lagunát nemrég, nagyon szép. :) Viszont néztem most az árakat, jó ez a dacia. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1403) kelly416 válasza Šolaire (#1402) üzenetére


kelly416
veterán

Ugye? Fogalmam nincs mennyit drágult a Sandero, de így is millával a Clio alatt van, és tuti tágasabb.

(#1404) Luck Dragon válasza kelly416 (#1403) üzenetére

Clio- Life csomag SCE65 motorral 3,95M

Sandero- Ambiance SCE75 motorral 2,75M

Így a különbözet 1.2M.
Vissza fordítva az összeget rá tesszük a fentebb írt Sanderora elérjük a TCE100-as 15TH Celebration kiadást és még így is marad még 200,000-Ft ami költhető hátsó elektromos ablakra, digitális klímára, Navira, tolatóradar,kamera vagy éppen amit az ember szeretne.

Ugyan ebben a felszereltség esetében és motorral a Clio röhögve elhagyta az 5M.
Közelebb vagyunk már inkább 6M ami azért vicces mert elgondolkodtató a fronthajtású Arkana 1,419 millió rubelbe kerül, ami úgy 6,4 millió forintnak felelne meg, az összkerék-hajtású pedig 1,499 millióba, ami közel 6,8 millió lenne forintban. Plusz a behozatal. Jó itt már szárnyalók képzeletben. :))

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1405) kelly416 válasza Luck Dragon (#1404) üzenetére


kelly416
veterán

Hát igen, erről van szó. Ezért is írtam, nekem elég lenne a 75 lógyenge, csak villanyablak legyen hátul. Annak idején MK1 Fiesta 1.3benzinnel tanultam és ökörködtem évekig. Ment keresztben, ment 150-nel, ment sárban, hóban, ment 6 emberrel hangfalakkal, számítógéppel és más aproságokkal megpakolva télen beöltözve, pörgött, forgott előre és hátra, amcsi filmek sztárfordulója, a "rükiben padló, kormány elcsap, 180-at fordul az autó és megy is tovább előre azonnal" is jól ment vele a 4 sebesség ellenére is... csak már nem igazán lehet olyat venni, vagy horror áron. 77-es kiadás volt alattam, az mostanra már kissé múzeális lenne.

(#1406) AMD Power válasza Luck Dragon (#1404) üzenetére


AMD Power
titán

6 milláért ki venne meg egy Renault Clio-t? :DDD :DDD

(#1407) JoinR válasza Luck Dragon (#1404) üzenetére


JoinR
senior tag

Mondjuk a Clióra egy 10% kedvezményt ki lehet alkudni, Daciára meg szinte semmit.

(#1408) konyi79 válasza Šolaire (#1402) üzenetére


konyi79
addikt

És milyen Lagúnát láttál szalonban?

(#1409) Šolaire válasza konyi79 (#1408) üzenetére


Šolaire
veterán

Szedán volt. Miért lehet benéztem?

“Praise The Sun” \[T]/

(#1410) JoinR válasza Šolaire (#1409) üzenetére


JoinR
senior tag

Lehet :DDD Nincs már Laguna jó régóta. Talisman néven fut, de a holnapon már az sincs, szóval valszeg egy Mégane volt :))

(#1411) Šolaire válasza JoinR (#1410) üzenetére


Šolaire
veterán

Használtba sok lagunát nézegettem, a szalonba is nagyon tetszett az a szedán.
Érdekes mennyit változik az ember, régen nem kellett volna Renault, most meg jó lenne. :) mondjuk azt se hittem volna régebben hogy Daciám lesz. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#1412) Luck Dragon válasza AMD Power (#1406) üzenetére

Szfv sokat látni. Úgy látszik azért vannak .

JoinR én elhiszem neked jó magam úgy sem fogom megtudni mostanában. :))

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1413) AMD Power válasza Luck Dragon (#1412) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs bajom a Clioval. Szép kis autó. Belűl is tetszik. De 6 millióért eszembe sem jutna venni.

(#1414) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nekem speciel nincs bajom sem a Renault Lagunával, Clioval, sem egyéb verzióival, de szerintem ez egy Dacia topik, Sanderosként ezért kisérem figyelemmel a hozzászólásokat, de a Renaultos kommentek nem lehetnének offosok, kedves Admin, és kedves fórumtársak?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1415) kelly416 válasza gyemipapa (#1414) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Bocsi. Részemről mehet, de dobhatjuk is a témát. :R

(#1416) Luck Dragon

Akkor legyen egy kis ON is .
Ma megjártúk Eplényt amit körbe jártuk, kellett egy kis kikapcsolódás.
Majd megereszkedtünk Veszprém irányába majd Székesfehérvára .
Fogyasztást egyáltalában nem figyeltem inkább annyi hogy végre kipróbáltuk azt hogyan férünk el négyen csomagokkal , de röhögve ez volt a pozitívum.
Egy negatív dolgot jött ma fel, ilyen melegben egy klíma jól jött volna.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1417) Šolaire válasza Luck Dragon (#1416) üzenetére


Šolaire
veterán

Jó tágas akkor, nekem se kéne kissebb. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1418) Luck Dragon válasza Šolaire (#1417) üzenetére

Igen, bár ez egy napi csomag volt. Azért egy hosszabb többnapos túrán több csomag is lenne. De ami késik nem múlik majd arra sor kerül .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1419) Šolaire válasza Luck Dragon (#1418) üzenetére


Šolaire
veterán

Viszont klíma jól tud jönni ilyenkor nem bánom hogy van benne. :) jövőhéttől elkezdek ingázni vele, fogyaszrásra kiváncsi leszek.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1420) Luck Dragon válasza Šolaire (#1419) üzenetére

Dönciben van klíma, de most ez kell hajtani. :U

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1421) mirci18 válasza kelly416 (#1377) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem is tetszik leirja a lényeget.
Jó az autó. De nem mindenkinek.
Ennyi lehet hogy egyszer ha úgy alakul erre cserélem le a kombit ha lenne harmadik gyerek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1422) kelly416 válasza mirci18 (#1421) üzenetére


kelly416
veterán

Ha nincs harmadik, akkor is jól jöhet nagyobb dolgok cipelésénél, nyaraláskor ha sokat szeret bepakolni a család (mert annyival nem is drágább és nem is nagyobb, hogy az év többi részében hátrányt jelentsen az a pici többlet ami ilyenkor előny), ha van még babakocsi vagy sajnálatos módon kerekesszék, vagy akármi egyéb történés van. Szóval szerintem összességében nem olyan sokkal több egy kombinál, amit nem lehetne elviselni a hétköznapokban (járulékos költségekkel együtt sem, mint többlet fogyasztás vagy biztosítás), de persze túlzásokba sem kell esni feleslegesen. Ha egy kombi bőven elég, akkor felesleges ez.

(#1423) Dvix


Dvix
senior tag

A reanult-nak ez a Arkana modellje bejön, egyszerű megoldás a SUV-ok világában nem gondolkodtak sokat a recepten. :B
Ezen a hétvégén barátomékkal kocsikáztunk a Dusterrel és ők is a Dacia felé hajlanak, a bakancs Swift már nekik kicsi nagyon. Nagyon tetszett nekik. :K
Nekem továbbra is bejön a futómű/helykínálat párosa az autómban :K :B Mondjuk persze nem próbálok elfogultnak hallatszani.
Jelentem a Tce100-as három hengeresre már ráéreztem, az első pár napban már megtanultam jól gangolni. :B

[ Szerkesztve ]

(#1424) mirci18 válasza kelly416 (#1422) üzenetére


mirci18
addikt

Mivel most vettem a Logant is így el nem adnám.
A Logan csomagtérben verhetetlen meg szebb is mint a Lodgy.
Egyedül mint már írtam akkor voltam egy picit gondban amikor beraktam hátra egy gyerekülést meg egy magosítót meg egy felnőttet.
Sajnos egymás mellé két ülést az istennek nem tudsz berakni így középre kell ülnie a felnőtt személynek ami nettó szívás.
Egyenlőre elleszünk mivel novemberben jön a második gyerkőc.
Így a legtöbbször 4 fő használja a kocsit.
Időnként van 5-ik fő ami nehezíti a dolgokat.
De amíg nem lesz 3 gyerek addig nagyobb 7 személyes autót sem veszek.
Szóval minden csak elmélet.

De egyébként ha pár éven belül jönne esetleg egy harmadik gyerkőc és maradnak 2022 után is a támogatási rendszer érdemes lenne lecserélni 7 személyesre a Logant.
De mivel én 4 milláért vettem a sajátom egy felszerelt Lodgy meg 5.6-5.8 milla pariban sincsenek egymással.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1425) Luck Dragon

Közben egy kis újdonság , lehet ti már tudtátok.
Sandero esetében ( többiben még nem néztem) ha rendeli az ember és kér hozzá parkradart, akkor előre is lehet kérni, nekem ez új :C
Így néz ki a dolog:
Parkolóradar - előre - 8201457602 -35 690 Ft
Parkolóradar - hátra -8201663947 -35 390 Ft
Tolatókamera - 8201675484 -37 790 Ft

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1426) Dvix válasza Luck Dragon (#1425) üzenetére


Dvix
senior tag

Szerintem biztos lesz valami csomag is a jövőben, "együtt olcsóbb alapon" tutti. :K

[ Szerkesztve ]

(#1427) Šolaire válasza Dvix (#1426) üzenetére


Šolaire
veterán

Lehet alkudni is kicsit velük. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1428) Luck Dragon válasza Dvix (#1426) üzenetére

Mostani csomag csak hátsó radar és kamerára szól. Tényleg jó lenne egy ilyen teljes pakk csomag. De szerintem ez a modell család már nem fogja megérni. Elég csak az MCV-re ránézni, már csak készlet. Idő kérdése hogy mikor kerül sor a többire is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1429) kelly416 válasza mirci18 (#1424) üzenetére


kelly416
veterán

Értelek. A Lodgy-ba be tudod tenni a 3 gyerekülést a középső sorba egymás mellé. Ez nagy előny lehet később, ha cseréltek autót mégis. De tény, ameddig nincs 3 gyerek, szinte felesleges a nagyobb autó.

(#1430) kelly416 válasza Luck Dragon (#1425) üzenetére


kelly416
veterán

Én tegnap néztem Sandero-t kíváncsiságból, és automata klíma kérhető bele. Komolyan? De a Lodgy-ba nem tudtam kérni sehogysem amikor megrendeltük.

(#1431) Luck Dragon válasza kelly416 (#1430) üzenetére

Már a TCE130 sem kérhető a Lodgy esetében és még jó pár dolog már, ezt is apránként de kivonják a piacról ebből is jön az utód. Nem is rég olvastam az egyik Román oldalon .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1432) kelly416 válasza Luck Dragon (#1431) üzenetére


kelly416
veterán

Értem én, de egy meg másfél éve sem láttam Lodgy-ba automata klímát, meg MCV-ben sem (mert azt akartam venni először, ameddig nem jött az állami támogatásos opció), és valószínűleg másban sem volt a Duster-en kívül. Most meg a Sandero-ba is lehet kérni... Nem azért, mert lusta vagyok tekergetni, hanem mert hajlamos vagyok úgy felejteni, én jól bírom a hideget, de a család többi tagját megfagyasztom akaratlanul. De mindegy. Ez van. Ebbe már utólag úgysem tesznek digit klímát.

(#1433) Luck Dragon válasza kelly416 (#1432) üzenetére

Digi klíma talán egy éve van a kínálatban. Clio-tól származik a vezérlő panel és a hő gombája .
Nem tudom hogy nem-e elég csak a kezelő panelt cserélni és a hozzátartozó kábeleket manuális klíma esetén automata átalakításakor .
Mondom én mire asszociációk , mivel elég elég drasztikus változás nem történt a műszerfalon , csak a kialakítása változott és ezzel szinte semmilyen idő kiesés nem történet , nem lehet akkor technikai változás , vagy igen ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1434) Dvix


Dvix
senior tag

Tényleg ennyire csendesek az új szériát illetően? ok már látták tesztvezetni a prototípusokat de akkor is. Kicsit túl nagy a csend :U Gondolom most mindenkinek nagyon kell alakitani ha életben akar maradni :U
Jönnek sorban az online opciók, lehet h ez a közeli új széria hírnöke, vagy pedig csak a :U Decemberi szállításoké?

[ Szerkesztve ]

(#1435) Luck Dragon válasza Dvix (#1434) üzenetére

Pedig már a Dokker is fent van YT-n ahogyan húzza a súly kocsit fel és alá. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1436) JoinR válasza Luck Dragon (#1433) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem is csak annyi, különben nem 40k (vagy most már lehet 50) lenne a felára. Anno nem akartam digitálisat, de elgondolkoztam rajta utólag. Mondjuk túl sokat így sem tekergetem.

(#1437) Luck Dragon válasza JoinR (#1436) üzenetére

Én imádom/tam Opelban automata volt, hűtés/fűtés csak a beállított hőfokot kell kiválasztani és magától tesz mindent. Gondolom itt is ilyen .
Plusz ténylegesen az ára is gyanúsan illeszkedik az elképzelésekhez.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1438) mirci18 válasza Luck Dragon (#1437) üzenetére


mirci18
addikt

Egy álom az automata klíma.
21-22 fokon használom.
Nincs a kocsiban tőle az a vad hideg de csak akkor kapcsolom ki be ha nem akarom haszálni.
Életmentő funkció.
Pont mint a tolató kamera.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1439) Luck Dragon válasza mirci18 (#1438) üzenetére

Itt az automata rész kezeli a fűtést klíma nélkül beállított adott hőfokon?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1440) Šolaire válasza mirci18 (#1438) üzenetére


Šolaire
veterán

Én is szerettem volna de csak manuális volt, mondjuk nyáron örülünk ennek is. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1441) mirci18 válasza Luck Dragon (#1439) üzenetére


mirci18
addikt

Igen

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1442) Luck Dragon válasza mirci18 (#1441) üzenetére

Szuper, köszi!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1443) kelly416 válasza Luck Dragon (#1433) üzenetére


kelly416
veterán

Nem hiszem, hogy csak ennyi lenne, mert automatán válogatja a befúvás helyét is, nem? Lábra, fejre, ablakra... De nem tudom, lehet elég lenne. Viszont amikor lefoglalóztuk az autót akkor a Duster-be már hónapok óta volt automata klíma.

(#1444) Luck Dragon válasza kelly416 (#1443) üzenetére

Duster esetében előbb volt, majd később Lodgy-an majd azt követően Sandero-Logan.
De az hogy most miért lett módosítva avagy miért vették le a listáról nekem ez a fő rejtély. Nem ért volna rá akkor levenni mikor már tényleg leváltja az új generáció a mostanit és akkor teljesen megszüntetik. Maradék alkatrészeket pedig szervíz raktárba került volna.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1445) mirci18 válasza kelly416 (#1443) üzenetére


mirci18
addikt

A képen ott van amit mondtál.
Bár én nem kapcsolgatom csak a klímát ki be bőven elég.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1446) kelly416 válasza mirci18 (#1445) üzenetére


kelly416
veterán

Tudom, mert ilyen van a céges S-Cross-ban, ismerősék Grand Scenic-jében, és több más autóban is. Auto funkcióban mindent állít magának, ahogy jónak gondolja. A Lodgy-ban szerintem bowdenes a legtöbb opció (mint a fényszóró magasság állítás is, azon betojtam), ezért nem tudnám feltételezni, hogy csak a kezelő egységet kellene cserélni. Bér lehet abban is a mozgató motor, csak kissé meglepő megoldás lenne szerintem.

(#1447) konyi79 válasza kelly416 (#1446) üzenetére


konyi79
addikt

Gyártótól függetlenül minden digitklmásban szervomotoros a levegőelosztó-ház, míg a sima jellemzően bowdenes.
Ok, a fényszórómagasság állító az Dacia sajátosság, én a 80-as évek óta másban nem láttam.

(#1448) JoinR


JoinR
senior tag

Nekem tetszik a bowdenes a fényszóró állítás. Tipikusan olyan dolog, amit totál sznobságnak tartok elektromosítani...én nem is állítom soha, pedig változó terheléssel, gyakran megyek este is. Ez legalább nem romlik el :DDD és még könnyebb, olcsóbb is tőle az autó.
A másik autóm még jobb (MR2), abban nincs is :P

[ Szerkesztve ]

(#1449) kelly416 válasza konyi79 (#1447) üzenetére


kelly416
veterán

Ezért is írtam, hogy nem gondolnám, a kezelőszervek cseréjével megoldódna, tehát a miénkbe utólag digit klímát csinálni nem 20Ft.

De legalább örök, mint a nyomorúság, mondták nekem is. És igaz is, csak meglepődtem.

(#1450) mirci18 válasza kelly416 (#1449) üzenetére


mirci18
addikt

Legalább van benne klíma.
Sokan anélkül veszik a kocsit vagy mert nem szeretik vagy mert sokallják az árát.
Lelkük rajta.
De amit végképp nem értek az azon emberek akik vesznek használtan Daciát majd utólag akar bele klímát szereltetni.
Sose értettem ennek mi értelme.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.