Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Pár hasznos infó érhető el az összefoglalót megnyitvaˇ
****CS:GO OFF TOPIC****
[PH!] Steam Group | Facebook

Ha szeretnél jönni 10-es mixre,discordon jelezd
|PH CSGO Discord | Discord beállítási útmutató |
Láda Drop útmutató| Major infó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) Redneck válasza RECSKA (#52700) üzenetére


Redneck
veterán

Véletlenül sem a motorral van baj.

Az Intel CPU-k jóval modernebbek, gyorsabbak szálanként, és a legtöbb játékmotor hozzájuk van igazítva, mert sokszorosa a piaci részesedésük az AMD-hez képest. Ebből kifolyólag több embernek is van.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#52702) P. úr


P. úr
tag

Sziasztok!

Fanobettel van valakinek tapasztalata? Unom már, hogy a Lounge nem nagyon akar nyereményt adni a nyertes fogadások után. Nem nagy tétekben játszom, 1-1,5 euronyi téteket szoktam tenni.

(#52703) BigBlue69 válasza P. úr (#52702) üzenetére


BigBlue69
őstag

Ott minimum 1 dolcsit tudsz csak lekérni.. Vissza. a nyereményt számolja de pénzben.. És a lekérés számít. Viszont nekem elég sokszor adta vissza a saját cuccom.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#52704) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Könyörtelen volt ez a meccs. Nem tudom ki ez a konfig, de ügyes srác.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#52705) Vanir


Vanir
veterán

Eléggé megvan a feelingje mikor blatánsan szarrá aimbotoznak matchmakingen, de olyan szinten, hogy futás közben ölt meg ötünket a tag folyamatosan minden tetves fedezék mögül kifutva. Aki látná esetleg matchmakingen az majd nyomjon rá egy reportot, hátha elviszi az overwatch.

(#52706) vzsryl válasza Vanir (#52705) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Engem abszolút nem tud felidegesíteni az ilyen. Esélytelenek nyugalmával konstatálom. Sokkal jobban felcsesznek a gerinctelen wh-sok, de szerencsére kevés a cheater, szerintem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#52707) Vanir válasza vzsryl (#52706) üzenetére


Vanir
veterán

Három körben csalt a srác, de akkor így, ahogy mondtam, a többinél nem tudott megmozdulni sem. Ketten visszanéztük a demót, egyáltalán nem a mákfaktor műve amit csinált, teljesen tökéletesen biztosan csalt azokban a körökben...

(#52708) vzsryl válasza Vanir (#52707) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Velünk múltkor vicceskedett így egy srác. Mirage, CT-ben kezdtünk, 13-2-re hoztuk. Csávó benyomta a pörgő aimot, és pár mp alatt lerendezett minden kört, 13-16-ra ki is kaptunk, és 60+ fragje lett a végére. Na, az köcsög volt, mert elhitette velünk, hogy nyerünk, és csak utána kapcsolta be. Állítólag ott már OW se nézi (15. kör után), ha reportolod, de szerintem ez hülyeség.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#52709) kretenallat válasza vzsryl (#52708) üzenetére


kretenallat
senior tag

baromság. olyan eszméletlen hülyeségeket terjesztenek néha neten, hogy az eszem megáll... olyat is írtak már, hogy akkor sem kerül be az OWba, ha kettőnél többen reportolnak valakit meg ilyenek... agyament dolgok.

csalók: tegnap Redneckkel játszottunk, d2n 5:0val indultunk, aztán az egyik srác hirtelen megölt mindannyiunkat (és még egy párszor)...

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52710) Redneck válasza kretenallat (#52709) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem a tegnapi nap és a mai ilyen volt. Az a srác se volt rossz aki ugrásból két irányba lőtt két 1 hitet AK-val egy szemvillanás alatt. Vagy aki kibunnyzott füstből és közben awp dragelt levegőben. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#52711) luk88 válasza vzsryl (#52706) üzenetére


luk88
tag

"de szerencsére kevés a cheater, szerintem."
Erre reagálnék. Ma 5 meccsből, 3 meccsen pörgőaim, további finomságok.
1. mm, külföldi random társak szerint hozható a meccs, taktikáznak mintha mi sem történt volna, huzzák az időt, nemhogy egy irányba megindulnának velünk és legyen vége, scouttal pörgött a az arab geci.
2. mm, volt annyi eszük, hogy sansztalan gyors 16-0.
3. mm 14. nyert körük után kickelték a pörgöaimot.
ezzel lezárúlt a pörgőaim.
4. mm Derankolás, mi értelme van azt nemtudom.. kör elején megölik magukat moloval,10percig sem tartott, meccs végén mint kerdült volt 1 global, többi silver és nova.
5. mm Bande nevü külföldi f@sz, folyamatosan falon át követte az embereket, füstön keresztül sem tévedett az öreg, megjegyezném, egymásra lőtték a 13 órás ellenféllel a falat! ugyan olyan pofátlanul whztak mind a ketten. Mire mi kérdőre vontuk, sőt a másik külföldi kiosztotta mint az állat, mekkora csicska. Kilépett és feladtuk.

Egész élvezhető ez az mm.
Aki kételkedne, hogy ugyanmár biztos mindenkiben a csalót látom. Feltölthetem az összes rakás sz@rt.

És még valami, mi a franc az a gameban?? 5 hét?? és pörgőaimmal miért gameban-t és nem vacban-t kapnak ?
Büdös valve.

(#52712) ReFleXx válasza luk88 (#52711) üzenetére


ReFleXx
addikt

gameban az ow ban, csalasert orokos, griefingert meg ideiglenes

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52713) luk88 válasza ReFleXx (#52712) üzenetére


luk88
tag

Én azt értem, hogy ow-ban. Csak van egy faszi akit listára tettem,és róla lekerült. Ez nem világos, miért..

szerk. változatosság kedvéért pörgöaim volt és úgy került le.

[ Szerkesztve ]

(#52714) Xero válasza luk88 (#52713) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért mert nem csalásért kapta. Ott a régi smurfom amire repult az ow ban a decemberi smoke alt-tab bug idején. Azóta is köszöni szépen ott van rajta a ban. Kellemes hangulatban valtunk havi 1-2 uzenetet azota a Valve embereivel(?), de kb ennyi az ügy. Nyilván egy még egyértelműbb wh-aim akármi ow ban még ennyire sem kerül le.

[ Szerkesztve ]

(#52715) Årpi válasza Xero (#52714) üzenetére


Årpi
őstag

No offense,de mit kell ezen beszélni a Valve embereivel? Kihasználtál egy bugot amivel előnyre tettél szert és megkaptad a megérdemelt OW bant. Gondolom nem egyszer használtad ki ha OW-banra került a sor,az meg nem kifogás,hogy mások is használták :U

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#52716) Xero válasza Årpi (#52715) üzenetére


Xero
nagyúr

Teljesen jogos amit írsz nem is akarom oldatni. :)
Pusztan a szakma hajt, hogy kicsit szurkaljam oket, hogy ekkora ordas bugokkal kepesek az eles vonalra kiengedni.

Ha nem game szektorrol beszelgetnenk, akkor mar nagyon megutottek volna a bokajukat.

(#52717) Årpi válasza Xero (#52716) üzenetére


Årpi
őstag

Mondjuk az tényleg szégyen hogy nincs normális béta ág,oké...operation előtt ne is vegyék el a meglepetés erejét az embertől,de azon kívül azért eléggé hasznos dolog lehetne. Vagy legalább ők maguk teszteljék le a változásokat mert sokszor úgy tűnik még az sem megy ;]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#52718) kuLi_ válasza vzsryl (#52708) üzenetére


kuLi_
tag

Tudtommal utólag is bárkit, bármikor lehet reportolni, akár egy megnézett demo alapján is (ezt még sosem próbáltam / csináltam, de elviekben lehetséges). Nem biztos, hogy igazam van, de mintha így nyilatkoztak volna a volvos srácok Redditen.

Én speciel ha pörgőaimmel, vagy valami teljesen nyilvánvaló aimbottal futok össze (tudod, amikor d2 CT-ként 3 körön át minden B-re rohanó CT-t kifejel scouttal 1-2 füstön át airmove közben), szimplán megkérem a társaimat, hogy

1) nyomjanak szépen egy reportot,
2) csipkebokor vessző,
3) maradjanak nyugodtan a kezdőn, egyhelyben állva, néha ugrálva egyet és szépen netezzenek, facebookozzanak, etc.

Ha már úgyis csal, úgy teljesen felesleges szenvedni, neki ne legyen akkora élvezet a kezdőn hentelnie az embereket hiszen úgyis nyerni fognak, úgyis megkapja idővel az OW bant ha tényleg mindegyikőtök lereportolta és úgyis resetelve lesz mindenki pontja.

A rutinosabb csalók amúgy nagyjából 12-14 körig kiengednek téged, aztán onnét hozzák vissza egálra vagy nyertre a meccset egy egyszerűbb wh-val kivitelezve. A legpreferáltabb csaló pályák tapasztalataim alapján dust2, illetve pár hónapja újabban mirage.

[ Szerkesztve ]

Ez itt a reklám helye.

(#52719) szebe válasza kuLi_ (#52718) üzenetére


szebe
őstag

A topikból tanultam: console-ba +left +forward, aztán lehet menni netezni :K

Az igazán pofátlanokkal én leginkább d2-n és cache-n találkoztam, középre kiállva magozóval/negevvel gyors 16-0, legalább nem pazaroljuk egymást idejét.

Sokkal jobban zavarnak azok, akik megpróbálnak okosan csalni radarral/whval, de ők is hibáznak. Aztán megunják hogy visszalőnek rájuk, és elkezdik pofátlanul csinálni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#52720) mobal válasza kuLi_ (#52718) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tegnap én is találkoztam jó párral. Fel is idegesítettek rendesen. A legjobb mikor mondod neki, hogy nyilvánvalóan csal és ne tegye és még neki áll feljebb.

Régi MW3-as időkben én voltam a host általában és a VAC banos figurákat alapból kiraktuk. Ott viszont GO-hoz képest rengeteg volt.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52721) kretenallat válasza kuLi_ (#52718) üzenetére


kretenallat
senior tag

a d2t tiltólistára tettem, de mindig vitatkoznom kell az emberekkel, hogy én miért nem akarok rajta játszani... sajnálatos, hogy a mirage is (meg szerintem a cache is) kezd csatlakozni hozzá, de ilyen irdatlan mennyiségű csaló mellett mindenhova jut már egy pár...

mikor lesz mar egy normalis VAC? soha? v source 2 alatt? :S tényleg fel nem tudom fogni, hogy miért nem lehet valamit kezdeni a majmokkal.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52722) edgR válasza Årpi (#52715) üzenetére


edgR
őstag

Nem mintha nem osztanám a véleményed, de a "one way smoke" mi a túró, ha nem bug? Azt is kihasználja, aki csak tudja, még a prok, akár lanon is! Az én szememben ugyanolyan csalás ez is, és ugyanúgy előnyre tesz szert, aki használja. Mégsem hallottam még olyat, hogy emiatt bannoltak volna bárkit is. Pedig ha következetesek lennének, akkor akár lanon meccs közben is mehetett volna 1-2 pronak azonnali ban.

(#52723) kretenallat válasza edgR (#52722) üzenetére


kretenallat
senior tag

ne haragudj, de mit értesz one way smoke alatt?

a másik az, hogy egy demo reviewban nem látszik, hogy te alttaboltál, csak az, hogy a füstön keresztül mészárlod a népet.

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52724) Xero válasza edgR (#52722) üzenetére


Xero
nagyúr

Még jobb példa a revolver. Pont akkor volt amikor a smoke bug. Aki tájékozott volt az felhúzott kakasú 100%-osan pontos revoval rohangalt.

En anno azt mondtam ha mar ilyen hibakat bent hagynak, akkor vagy mindenkit vagy senkit se dobjanak miatta. A gond a kovetkezetlenseg, es a sajat hibak el nem ismerese.

(#52725) expander válasza Xero (#52724) üzenetére


expander
senior tag

jo de ha bemesz abba a kisboltba ahova minden nap jarsz, es latod, hogy nincs ott a kasszas, akkor kinyitod a penztargepet es elviszed az osszes penzt? akik igen, azokat elkapjak es bortonben fognak ulni, meg vannak olyanok akik megvarjak, hogy visszajojjon a penztaros.
ertem en, hogy hulye a volvo, de nekem eszembe sem jutott a 2 alkalombol egyszer sem, hogy direkt alttaboljak...

(#52726) ReFleXx válasza kretenallat (#52723) üzenetére


ReFleXx
addikt

one way smoke, amikor pl olyan helyre dobsz smoket hogy az nem a foldon pukkan, hanem magasabban van es szepen ellatsz alatta, enemey viszont nem latja a labad a palya adottsagok miatt ( példa banan kocsira dobott smoke) de van olyan oneway smoke is amibe beleallsz, te homalyosan kilatsz belole de az enemi nem lat teged (pl banan szekere melle bedobod es szeker szelere allsz)
Amugy youtube-on nezz szet, van rola sok video.
En nem gondolom hogy a one way smoke csalas, inkabb a jatek "szepsege" :D
Aki ismeri a föbb spotokat az tud ellene vedekezni, aki nem az meg tanulja meg.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52727) dugo_ válasza edgR (#52722) üzenetére


dugo_
veterán

A különbség csak annyi, hogy a one way smoke az a demoban is annak látszik, tehát ha ow-ra kerül a dolog, akkor egyértelmű, hogy nincs külső segítség a dologban.

Az alt+tabos smoke eltüntetés viszont demoban már nincs meg, áll a smoke mint a gerely, visszanézve nem tudod megkülönböztetni a full wh-st ettől a bugtól.

Arról nem is beszélve, hogy a többség kibírta azt az egy napot, amíg javították.

(#52728) edgR válasza Xero (#52724) üzenetére


edgR
őstag

pontosan, egyáltalán nem következetesek.

(#52729) kretenallat


kretenallat
senior tag

akit érint: ha van valami probléma a játékkal, semmi sem kényszerít rá, hogy kihasználd. ha játszhatatlan a játék valami miatt, akkor tarts szünetet, ne költs CSGO cuccokra és ragelj azokon a fórumokon, amik elérik a fejlesztőket.

semmi sem olyan meggyőző a hibák gyors javítására, mint a legfontosabb mutatók romlása (játszott órák száma, bevétel).

más: a one way smoke nem programhiba, a használata egy skill. ezzel az erővel a spray patternek begyakorlása is csalás lenne, mi az, hogy a célkeresztet nem az ellenfél fején tartod?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52730) edgR válasza dugo_ (#52727) üzenetére


edgR
őstag

A különbség tehát annyit, hogy NINCS KÜLÖNBSÉG! De remekül megválaszoltad ezt saját magad is, mert azt írtad, hogy "nincs külső segítség". ALT+TAB esetén milyen külső segítséged lehet/lehetett? Kihasználhattál egy bugot, ha akartál. One way smoke kihasználása szvsz egy és ugyanaz.
Az más kérdés, hogy visszanézve mit lehet látni vagy tapasztalni. Igaz, hogy alt+tab esetén ott a füst, és úgy lő át rajta, mintha nem lenne; másrészt one way smoke esetén visszanézve is ott a füst, látszik ugyan, hogy te átlátsz rajta, de az ellenfél sétál el melletted, mint egy bot, mert nem lát téged. Ez egy és ugyanaz.

Pont emiatt írtam, hogy mindkettő bug, az egyiket büntették, a másikat azóta sem, sőt még a caster-ek is hypeolják és asszisztálnak hozzá éles, lanos körülmények között is. Nem következetes a Valve, és ahelyett, hogy kijavítanák ezt is, teljes mértékben elfogadottá vált. Születnek az újabb és újabb ötletek, videók a témában.

Gondoljunk csak vissza 1.6-os időkre, és a 16/32 bites témára! Lanon miért csak 32 bit beállítással volt engedélyezett a játék......? Ugyan úgy tudtál 16 bittel csalni, mint az, aki most a one way smoket dobja és beleül; és a 32 biten játszó emberke ugyanúgy nem érzékelt semmit a füstben lévő ellenfélről, mint most.
Mi a különbség?

(#52731) edgR válasza kretenallat (#52729) üzenetére


edgR
őstag

Értem. Tehát néhány perce még azt sem tudtad, hogy mi a one way smoke, most pedig skillről beszélsz.
Marha nagy képesség, tudás kell ahhoz, hogy dobj egy smokeot, majd beleülj, és várd, hogy az ellenfél eléd sétáljon, akár egy bot.. :)

(#52732) ReFleXx válasza edgR (#52731) üzenetére


ReFleXx
addikt

mar hogyne kene, ha nem bot az enemi akkor meg nem setal bele a csapdaba, hanem kilo a picsaba vagy raddob meg 1 smokeot vagy flasht, vagy granyot. egy skilles ellenfel ellen nem hoz sokat a oneway smoke.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52733) gtamate2 válasza edgR (#52731) üzenetére


gtamate2
veterán

Hogyne kellene hozzá skill/tudás? Meg kell tanulni/ fel kell fedezni hova lehet 1 way smokeot dobni.
Az alt tabhoz pedig nem kell.
Amúgy meg a 1 way smokeok a játék részei, ha megtanulod akkor fogod tudni hogy hol látnak ki szóval odalősz és simán lelőheted azt aki ki akarja használni.

*Sn0w

(#52734) marcusa válasza edgR (#52731) üzenetére


marcusa
addikt

Te milyen szinten játszol ha szabad kérdezni? Mert nekem az a tapasztalatom, hogy a kalák-sheriff-ek szoktak sírni a one way smoke miatt, supreme-en is rendszeresen használjuk, ott senki sem kántálja miatta hogy wh...
Szerintem is one way smoke-ot dobni, és tudni hogy hol kell benne állni, skill vagy tudás, nem pedig csalás, hanem a játék sajátossága. :K

:-)

(#52735) kretenallat válasza edgR (#52731) üzenetére


kretenallat
senior tag

bocsánat, a kérdés az volt, hogy a másik fél mit ért one way smoke alatt, azt hittem, hogy esetleg valami másra gondol. ne kezdj el személyeskedni.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52736) MurdR válasza gtamate2 (#52733) üzenetére


MurdR
veterán

Ez így van. Lásd: A lerakó sarka, ha ott smoke van, már reflexből elkezdem tunkolni a dobozt ferdén, az esetek 50%-ában hullik az ellen. Egyszer-kétszer be lehet játszani, de ha egy kis rutinja van az ellennek, akkor legalább annyira veszélyes, mint ha kinn állnál a placc közepén, mert ketten-hárman is elkezdik tunkolni a gyanús smokeokat.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52737) edgR válasza marcusa (#52734) üzenetére


edgR
őstag

Szabad kérdezni, örülök is, hogy rákérdeztél: Supreme/Global szinten játszom. Én WH-t nem említettem, sőt, azt sem, hogy ne tudnék ez ellen védekezni. Tisztában vagyok a legtöbb lehetséges hellyel, ahová előre lövök/gránátozok/stb. Ettől még jogosulatlan előny marad.

Ha visszaolvasol, az elv zavar leginkább, amit a Valve képvisel ebben a kérdésben.
Ami JOGOSULTALAN előnyhöz juttatja az egyik játékost a másikkal szemben, az csalásnak minősül. Ebben a kérdésben nem lehet vitatkozni, mert tény.

A one way smoke jogosulatlan előny, mert az egyik játékos átlát a füstön, míg a másik maximum sejtheti, hogy ott van az ellenfél. Még a célkereszt sem jelzi, látni pedig egyáltalán nem látja.

Reflektálna valaki a 16/32 bites felvetésemre? Ahogy látható, én próbálom érvekkel alátámasztani a véleményem, nem csak "kántálom" tovább, hogy "skill" . :B

(#52738) Mclovin válasza edgR (#52737) üzenetére


Mclovin
senior tag

Miért juttat jogosulatlan előnyhöz? Kihasználod harmonikusan a játék által adott elemeket (smoke és map), ez a játék sajátossága. Akkor a popflashelve lelőnek az jogosulatlan volt? Mert engem láttak én meg csak sejthettem, hogy ott van? Ezek a dolgok mind hozzátartoznak a metához, a játék velejárói, akárcsak a boostok (amíg nem pixelbugot használnak ki), stb.

(#52739) Mclovin válasza edgR (#52737) üzenetére


Mclovin
senior tag

Másrészt az 1.6-s felvetés...miért próbálunk az 'almát érvelni a körtével'? teljesen más dolog a kettő... sokkal jelentősebb a metában betöltött szerepe GO-ban a smokeoknak mint 1.6-ban. Ott ha 16 biten mentél és telibe a smokeban állt az illető akkor is láttad a modelljét. Itt ha jól megdobod és jó helyre állsz akkor sikeres a one way dolog. Ehhez kell gyakorlás, időzítés, tudás, olyan mint a spraycontrol vagy hogy tudom mikor hol érdemes wallbangalni.

(#52740) expander


expander
senior tag

ha valaki beul egy oneway smokeba es ugy lo le, akkor oldalvaltas utan tedd te is azt. ugyanannyi jogod van hozza, mint neki. az meg valoban alap, hogyha egy ilyen smoket latok a palyanb akkor azzal kezdem, hogy belelovok joparat (pl mirage windowban viszonylag sokszor eljatszak ezt ellenem)

(#52741) mepet válasza edgR (#52737) üzenetére


mepet
addikt

Akik esetleg nem 1.6-oztak volna, azok kedvéért közlöm: 1.6-ban ha a színmélységet 16 bitre állítottad, akkor sokkal jobban átláttál a smoke-okon, mint 32bit esetén.

És íme jónéhány one-way smoke (d2, infi, mirage).

[ Szerkesztve ]

(#52742) _-ORANGE-_ válasza edgR (#52737) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Ennyi erővel az ellenfelem nem diglizhet, mert én nem tudom használni, és rendes előnyhöz juttatja ecoban.

(#52743) edgR válasza _-ORANGE-_ (#52742) üzenetére


edgR
őstag

Smoke vs nosmoke, alt+tab vs one-way, következetesség vs következetlenség volt a kiinduló téma.

Ne keverjük már ide a flasheket, spray patternt meg fegyverhasználatot!

(#52744) kretenallat válasza edgR (#52737) üzenetére


kretenallat
senior tag

A one way smoke, az alt tab bug és a 16/32bit három különböző dolog: az eredetük teljesen más.

A one way smoke egy szándékosan leprogramozott elven működik. Ez az elv rosszul lett kitalálva - hiszen a valóságban a füst leszállna a földig, rendben. Ettől függetlenül úgy működik, ahogyan kitalálták. Sok dolog nem realisztikus a játékban, de megtanultunk együtt élni vele.

Az alt tab ezzel szemben egy bug, nem akart senki ilyet leprogramozni.
A 16bit meg egy technikai korlát eredménye, aminek a megoldása akkor túlmutatott a valve képességein. Lehet, hogy még most is létezne a probléma, ha lenne 16bites színmélység.

Vannak szerintem égetőbb problémák is, pl a HE gránátok viselkedése még most is random - pl virtus pro vs luminosity columbus overpass... A HE gránát bajaihoz még egy alt tab sem kell és meccsek mehetnek el rajta.

A CSGO eléggé megsínyli a valve általános működési mechanikáját, valamilyen oknál fogva nem akarnak rajta annyian dolgozni, mint pl a dotán. Kíváncsi vagyok, hogy mi áll ennek a hátterében, de a múltkor ugye kiderült, hogy már a Matt Wood is valami máson dolgozik... Hihetetlen, különösen a CSGO mutatóit figyelembe véve - még ha nem is rendelnek hozzá szigorúan egy dologhoz egy embert, valami motivációs rendszert kidolgozhatnának, pl anyagi vagy egyéb juttatások a CSGO hibalistáján egy egy pont kijavításáért vagy valami.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#52745) GabN73 válasza edgR (#52743) üzenetére


GabN73
addikt

Szerintem meg sup/global szinten az embernek kell annyi játékismerettel rendelkeznie, hogy tudja a one-way smokekat. :K

(#52746) mepet válasza edgR (#52743) üzenetére


mepet
addikt

Osztom azon véleményt, miszerint a one-way smoke feature, az alt+tab nosmoke bug.
Feature-t kihasználni etikus, míg bugot kihasználni csalás.

Annyi volt csak az idekeverés, hogy a flash, spray pattern, fegyóhasználat szintén feature, ill annak használata. Ebből a szempontból pont olyan, mint a one-way smoke.

(#52747) edgR válasza GabN73 (#52745) üzenetére


edgR
őstag

Szerintem meg nem olvastad el a hozzászólásaimat kellő alapossággal ... :N Sajnálom.

(#52748) edgR válasza mepet (#52746) üzenetére


edgR
őstag

Pontosan; és éppen emiatt nem értem azt, hogy a Valve miért feature-ként tekint egy olyan dologra, ami - legalábbis számomra - nem az. Ha adott egy füst, aminek a két oldalán 1-1 ember áll, és az egyik átlát a füstön, míg a másik nem, az miért feature? :U Itt nincs egyenlőség.
Másrészt ha már a flashnél maradunk: bepattintjuk ugyanúgy a 2 ember közé, mindkettő ugyanaddig, és ugyanolyan mértékben fog vakulni. Itt megvan az egyenlőség.

(#52749) GabN73 válasza edgR (#52747) üzenetére


GabN73
addikt

Sajnálom hogy alap dolgokból kell ekkora rinyát levágni. Pixel walkokkal mi volt a szitu?
Ennyi erővel a boostokat is be kéne tiltani, milyen dolgokat lehet leművelni overpasson pl... :N

---

BTW ma Flipside - Escape meccs lesz

[ Szerkesztve ]

(#52750) kretenallat válasza edgR (#52748) üzenetére


kretenallat
senior tag

a füst és a két emberes példa: a természet sem így működik. egyik szinten: ha te nem látsz valakit, nem jelenti, hogy az nem lát téged, mert a one way smokek nagy részénél is ugyan az a helyzet, mint pl amikor kilátszik a lábad a bújócskánál. a one way smokeok másik felénél ha lenne ideje mindkét félnek megnézni egymás, akkor mindketten látnák a másik körvonalait- csakhogy ugyan úgy, mint az életben, aki egyhelyben áll jobban észleli az apró változásokat, mint aki mozog, így a teljes kép folyamatosan változik számára.

egyébként meg vannak egyirányú dolgok. aki egy világos szobából néz ki az éjszakába, nem fogja meglátni a kint leselkedő embert, aki viszont tökéletesen látja őt. nem minden anizotróp az életben sem.

ha már tényleg értelmetlenül egyoldalú hibákról akarunk beszélni, akkor szerintem pl. az, hogy a saját árnyékát nem látja az ember egyértelműbb hiba - persze erről is tudnak és technikai korlát miatt nem tudják megoldani. pedig az is előnybe helyezi az ellenfelet, mert nem tudsz a saját árnyékoddal számolni, hogy kilátszik.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.