Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37151) zodo


zodo
nagyúr

Üdv.!

Héten cserélek a vga-t,Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 OC 4G érkezik.
Ahogy olvasom az idei kiadásokkal voltak bajok.
Javult a helyzet avagy melyik divert ajánlott használni ehhez a kártyához?

(#37152) TIT válasza zodo (#37151) üzenetére


TIT
veterán

Tavalyiak között is volt biztos,de nv-nél se jobb a helyzet...sőt.
Az uccsóba a vészes dolgokat javították,pontosabban a winbe.

(#37153) zodo válasza TIT (#37152) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem akkor majd a kártya topikjában érdeklődöm.

(#37154) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Adott egy gép,amiben integrált vga kártya van. asrock 880g extreme 3
Mivel mostanában videokártya hibákra utaló problémáim voltak,vettem egy hozzá próbára egy AMD HD8490es videókártyát.
Működik is,de valamiért nem engedi a windows a monitor max felbontását beállítani (1600*1050 Samsung 223bw) , maximum 1400*1050 van a választhatók között a monitor felbontás beállításánál.
Feltettem már ezer drivert,semmi nem változik :(
DVI-vel kapcsolódik a monitorhoz.
Videókártyás topicban azt mondták egyedi felbontást kéne létrehozni catalystban, ehhez kérném a segíségeteket,mert tök laikus vagyok.

(#37155) Csupingo válasza Csápájev (#37154) üzenetére


Csupingo
veterán

Amúgy a monitorhoz való telepítőt is próbáltad már, amit az előbb említettem?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37156) Csápájev válasza Csupingo (#37155) üzenetére


Csápájev
őstag

:K és fel is ismeri, a monitor felbontás beállításoknál írja is,hogy
Képernyő: Snycmaster 223bw , a videókárty driver frissítésre rányomva meg azt írja naprakész az is.

(#37157) Csupingo válasza Csápájev (#37156) üzenetére


Csupingo
veterán

Most nem 75 Hz-es frissítésen van? Talán azért nem engedi a max.-ot, mert az csak 60-on működik.

Ilyen gpu méretezés van neked? Néha az is be szokott kavarni. Itt a catalyst centerben se találod a megfelelő felbontást?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37158) Csápájev válasza Csupingo (#37157) üzenetére


Csápájev
őstag

Fele ennyi menüpont nincs a catalystban nekem :( :W kezdem feladni

[ Szerkesztve ]

(#37159) Csupingo válasza Csápájev (#37158) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy meg lehet csinálni a cru nevezetű progival, vagy ezt próbáld meg. Tuti lehet egyedi felbontást is csinálni a catalyst-ban, csak nekem sose volt amd kártyám, de rákeresek addig is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37160) Gyuri27 válasza Csápájev (#37158) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert a ccc-t valamiért nem rakta fel csak a drivert.
Ha csak az megy fel fele opció nincs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#37161) Csupingo válasza Csápájev (#37156) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. a dell oldalán lévő driver települ?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37162) Lacccca87 válasza Csápájev (#37158) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ne a catalyst ből állítsd, ha ennyire régi VGA-d van mert ezek már nem támogatottak. Windowsból kell, de ahogy a kolléga is írta előbb azért nem jön elő a magasbb felbontás mert 75hz-en használod a monditort és a maximum felbontás mellett csak 60hz-et tud a monitor.

WIN10 nél, jobb katt az asztal monitor beállíátsok, specieális vagy adtapterbeállítások ( nem vagyok biztos az elnevezésben, maj a frissítést rakd 60hz-ra és utána az előző menüben a felbontások között meg fogod találni azt amit szeretnél.

(#37163) Csápájev válasza Lacccca87 (#37162) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem enged változtatni :W

Csupingo! Nem,hibát ír telepítés közben :O

[ Szerkesztve ]

(#37164) Csupingo válasza Csápájev (#37163) üzenetére


Csupingo
veterán

Az adapter fülön az üzzemmódoknál se enged választani? A monitor fülön pedig nem tudod lenyitni a képernyő frissítést?
Milyen hibát ír? Régebben már volt telepítve amd kártya? Első alkalommal valami net keretrendszer is hiányozhat, azt talán a Gyuri tudja is fejből. Amúgy sokszor jelent vga hibát, ha driver nélkül még megyeget, de drivert már nem lehet telepíteni.

Ha nem is enged telepíteni, a cru progit kipróbálhatod, hátha az ráerőszakolja a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37165) Csápájev válasza Csupingo (#37164) üzenetére


Csápájev
őstag

Üzemmódokban sincs más felbontás.
Régebben az alaplap integrált videokártyájának drivere volt telepítve.
Hihetetlen,hogy xp-hez,vistához és win8hoz is van driver, win 7 hez nincs :(

(#37166) Gyuri27 válasza Csupingo (#37164) üzenetére


Gyuri27
félisten

.net és c++ is lehet ludas, de rossz, nem támagatott driver is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#37167) Lacccca87 válasza Csápájev (#37165) üzenetére


Lacccca87
addikt

Vista driverrel próbálkozz, annak működnie kellene WIN7-en is

[ Szerkesztve ]

(#37168) Csápájev


Csápájev
őstag

Siker!!!
Volt még pár függőben lévő win7 update, telepítettem és csodák csodája magától felismerte a kártyát és múködik minden max felbontáson!!!!
Köszi a sok segítséget!!!!!

(#37169) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Rég vót kérdés ez, de a Zasztalon kattintva jobb gombbal a "Radeon beállításokv" szerintetek mikor lesz javítva? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37170) Visormail válasza Dr. Romano (#37169) üzenetére


Visormail
addikt

Az ideiglenesen van úgy (40 évig).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37171) Dr. Romano válasza Visormail (#37170) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor jó, kb az állami dolgokat is annyi időre titkosítják, most már nyugodtan alszok ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37172) Mizol29 válasza Dr. Romano (#37169) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ennyire zavar vagy mi?

(#37173) Dr. Romano válasza Mizol29 (#37172) üzenetére


Dr. Romano
veterán

vagy mi

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37174) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#37169) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megtettem ami tőlem telhető; jeleztem nekik. Szóval ha kijavítják majd valamikor, akkor nagyon szivesen ;]

"Response and Service Request History:

Thank you for your email.

Thank for bringing this to our attention I have forward this to the relevant web team for the correction.

Thank you for contacting AMD.

In order to update this service request, please respond, leaving the service request reference intact.

Best regards,

Tarun

AMD Global Customer Care"

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37175) Visormail válasza Dr. Romano (#37174) üzenetére


Visormail
addikt

Egyébként sokáig így volt korábban is, aztán egyszer javították, pár verzió múlva meg újra visszajött :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37176) ETOM válasza Visormail (#37175) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy Radeon Settings volt ott a "javítás" után. Szóval teljesen nem oldották meg akkor sem. :DDD

(#37177) Dr. Romano válasza ETOM (#37176) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Többfordulós levélváltás után mossák kezüket. Microsoftos probléma szerintük:

"Please note that this issue is not with the AMD drivers as you are noticing the correct translation in the Radeon software. The issue might be with the Microsoft where its pulling the wrong information from the Radeon software in the windows. With you interest you can report them directly."

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37178) Debilon válasza Dr. Romano (#37177) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk a The Bat! levelezőben is volt ilyen +v betű az egyik menüpontnál, de azt egy program update rendezte :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#37179) Nyethuszar


Nyethuszar
tag

Sziasztok !
Olyan kérdésem lenne,hogy a monitoromnál van olyan funkció,hogy Freesync basic és extended..
Sehol nem találok leírást arról,hogy ezek micsodák :(

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#37180) bivalyolo válasza Nyethuszar (#37179) üzenetére


bivalyolo
őstag

Az extended az nagyon freesync tartományt enged, mint a basic.
Pl. 48-60hz(basic), 48-72hz(extended). Ha nem villog tőle, akkor érdemes a bővített használata.

"Let's agree to disagree!"

(#37181) Nyethuszar válasza bivalyolo (#37180) üzenetére


Nyethuszar
tag

Köszönöm szépen :R

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#37182) zodo


zodo
nagyúr

Hol kell kikapcsolni a felugró tippeket mint win gomb + g és stb?

(#37183) Visormail válasza zodo (#37182) üzenetére


Visormail
addikt

Gépház/játék részen nézz körül. Azon kívül mondjuk nem tudom milyen felugró tippekre gondolsz, meg hogy ennek mi köze a topikhoz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37184) ETOM válasza Visormail (#37183) üzenetére


ETOM
addikt

Szerintem az Xbox Game Bar nevű csodára gondol. Ami beúszik játék közben néha. Legalábbis Win+G gomb úgy rémlik ahhoz tartozik.

Bár akkor inkább Windows 10 kérdés nem driver.

[ Szerkesztve ]

(#37185) zodo


zodo
nagyúr

Köszi ezekre az értesítésekre gondoltam.
Új konfigom van de előtte is win 10 + adrenalin pack volt fent de nem láttam soha ezeket a tippeket és azt hittem a relive része amiért ide tettem fel a kérdésem.

ETOM

Xbox Game Bar is itt a gépház/játék alatt kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#37186) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Kíváncsiságból próbálgattam pár játéknál (Witcher 3,Destiny 2,Final Fantasy XV) az amd játék menüpont alatt a globális beállításokban az élsimítást felülbírálni,de akármit próbálok semmi se változik a játékok alatt.

Már minden opciót próbáltam,lehetséges hogy pont ezek a játékok nem is reagálnak az amd beállításokra?

A chill,anti-lag,fressync,global wattman tökéletes működik,de a játék menü alatt a globális beállításoknak a beállítása semmi látható jele nincs játékok alatt.

Próbáltam profilokat is adni a játékoknak,és engedélyeztem is őket,de nem jártam sikerrel. Legfőképp destiny 2 alatt zavar a dolog,mert ott játékon belül is hiába rakom az élsimitást msaa-ra vagy fxaa-ra akkor is olyan,mint ha nem lenne élsimítás.


(#37187) Zsolty001 válasza pistabyte (#37186) üzenetére


Zsolty001
tag

Sziasztok!

Adott egy AMD R9 Fury és egy AOC Freesync monitor. A drivert telepítés előtt lepucoltam AMD driver uninstaller progival. A két legfrissebb AMD driverrel próbáltam, ezekkel nem megy a freesync. Amit a Windows felrak 2017-es drivert magától, azzal megy...

A kérdésem, hogy melyik az a legfrissebb driver amivel még működik, nem bugos?

Köszi!

(#37188) bozont válasza Zsolty001 (#37187) üzenetére


bozont
veterán

Nekem mondjuk Vega 56 van, de sosem volt bajom a freesync-kel. Az ezelőtti RX 480-nál is ment szépen (kivéve egy-két játékot, a Division esetében pl mai napig nem megy :F ). Milyen windows-t használsz?

(#37186)pistabyte
Sajnos menüből már nagyon ritkán működik a kényszerítés az utóbbi években, talán a DX10 óta van így. az hogy a Destiny esetében a beépített miért nem megy jó kérdés. Mindjárt ránézek nálam mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#37189) Zsolty001 válasza bozont (#37188) üzenetére


Zsolty001
tag

Windows 10 64bit.
Magam sem értem mi a gond.

(#37190) pistabyte válasza Zsolty001 (#37187) üzenetére


pistabyte
tag

Nálam egy Acer Xz321qu Freesync monitor van. Én a legújabb 19.9.3 drivert használom,nálam ezzel gond nélkül futott. Viszont már csinált régebben nálam is olyat,hogy nem tudtam az radeonban a kijelző menüben bekapcsolni a freesync-et. Olyankor én nyomtam egy gyári visszaállítást a radeon-ban és a monitor menüjében is, Gépet ujra indítottam,a monitorban újra bekapcsoltam a freesync-t és a radeonban is már betudtam kapcsolni, Egy próbát megér,hátha nálad is működni fog.

(#37191) pistabyte válasza bozont (#37188) üzenetére


pistabyte
tag

Közben én már utána olvastam,és valóban sajnos tényleg ez a helyzet. A destiny 2 pedig a ,,remekül,, sikerült konzolport miatt nem működik az élsimítás. Egy megoldást tudtak ajánlani az pedig a rendering resoultion növelése,csak sajnos az eléggé gépzabáló dolog :/

(#37192) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egy ideje már megvan ez a probléma csak most jutott erőm megkérdezésére :D

Régebben a virtuális szuper felbontás bekapcsolásával a játékokat egész 3200 X 1800-ig tudtam állítani. Egy jóideje már csak az ​2560 X 1440-as felbontás választható ki maximumnak minden játékban.
Nem tudjátok mi lett a magasabb felbontással, illetve nálatok még megvan? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37193) Zsolty001 válasza pistabyte (#37190) üzenetére


Zsolty001
tag

Hogyan szoktad ellenőrizni, hogy működik-e, aktív a Freesync? Alapvetően nem látok képszakadást sehol, ha ki, ha be kapcsolom. Az AMD Windmill demóban nézem (ott nem jó), de állítólag az sem tuti. Az AMD gyári visszaállítást, monitor ki-be kapcs, újraindít, ezekkel mind próbálkoztam. Haveromnál ment ugyanezzel a kártyával másik monitorral az új driverrel. A monitorban meg sajnos nincs ilyen kapcsoló (AOC Q3279VWFD8).

[ Szerkesztve ]

(#37194) pistabyte


pistabyte
tag

Lehetséges,hogy nálad a monitor menüjében a game mode lenne a freesync. Találtam egy videót ahol a pali pont ezt a monitort kalibrálja.
[link]

Én itt szoktam tesztelni a freesync-t. A felső sáv lenne a freesync (nálam 48-144 hz között működik,de ez minden monitornál más)
[link]

(#37195) Zsolty001 válasza pistabyte (#37194) üzenetére


Zsolty001
tag

Na, erre nem gondoltam!

Game mod: 'FPS', 'RTS', 'Racing', 'Gamer 1', 'Gamer 2', 'Gamer 3' van benne.

Este kipróbálom, köszönöm a tanácsot!

(#37196) pistabyte


pistabyte
tag

Fontos a kábel is,elvileg minimum DispalyPort 1.2 kell a freesync-hez,és a monitoron belül is az osd menüben DP Capability-nél 1.2-re vagy ha lehet 1.3-14-re kell rakni.

(#37197) Zsolty001 válasza pistabyte (#37196) üzenetére


Zsolty001
tag

DispalyPort 1.2 van és be is van állítva.

A webes teszten megnéztem (az mindegy hogy a "game mode" be van-e kapcsolva), működik! Viszont 60-75fps tartományban. A monitor elvileg 48-75Hz range-el rendelkezik, viszont 48-nál még nem látom jónak. Viszont legalább láttam, hogy működik. :)

(#37198) bivalyolo válasza Zsolty001 (#37197) üzenetére


bivalyolo
őstag

48-nál már nem is lesz jó. Ahogy 75-ön is törni fog, sőt valamivel alatta is.

"Let's agree to disagree!"

(#37199) TIT válasza bivalyolo (#37198) üzenetére


TIT
veterán

Az elég baj,akkor mikor működik egyáltalán?

(#37200) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Tegnap-ma újra raktam a Windows 10 PRO (eredeti - 64bit) a gépemen (Laptop: Dell Inspiron 3537 i7 - uefi mód, secure boot on, load legacy option rom disable - talán ezek a gondok ?).
Így most a legfrissebb funkció frissítéssel ellátott W10 van a gépen: 19030. Eddig az eggyel visszábbi volt a gépemen.
Probléma ezzel kapcsolatban :
Felraktam az intel vga-hoz tartozó drivert. - Ezzel nincs gond amióta meg van a gép -
Felraktam az "radeon-crimson-15.12-win10-64bit" drivert. ........
Kérdezhetitek, hogy miért nem a legfrissebbet. Hát azért nem, mert ha a legfrissebb drivert próbálom felrakni a gépemre akkor a telepítés 44%-nál kifagy. Viszont ha a fent említett drivert telepítem fel akkor minden tökéletes ! Azt szoktam csinálni, hogy felrakom a 15.12-es drivert majd azt frissítem le a driver kezelőjéből.....
Majd ezt a drivert szerettem volna frissíteni a driver kezelőből, ahogy azt már az elmúlt időszakban csinálom (crimson 15.12 óta az off részben említett okok miatt). Viszont most azt a hibát tapasztaltam amikor A Radeon beállítások -> frissítések -> frissítések ellenőrzése gombra nyomok, hogy a W10 (eddig nem csinálta) ezt dobja fel: "Ez az alkalmazás nem fut az Ön számítógépén". Egy kis kutatással sikerült felfedeznem, hogy "Ez az alkalmazás" mit is takar (ugyanis a W10 nem nevezte meg :o ) -> "C:\Users\USERNAME\AppData\Local\AMD\CN" mappa alatt található "cimmanifest.exe" alkalmazást jelenti. További kutatással arra jutottam, hogy az a baja a drága W10-nek, hogy ez az app 16 bites és ezért nem tudja futtatni. Valaki találkozott már ezzel a problémával ? Esetleg sikerült valahogy megoldania ?

Egy másik probléma:
A másik problémámat részben említettem az előző problémámnál is. Ez pedig az, hogy ha a legfrissebb AMD drivert töltöm le ami 15.12 felett van akkor a telepítés egy pontján megfagy (ez általában 44%). Ilyenkor hiába próbálkozok teljesen TISZTA!!! telepítéssel (DDU-val letörlöm a drivereket) majd újra megpróbálom szintén megfagy.
Próbálkoztam már azzal is, hogy a "dirver aláírások megkövetelésének tiltása" üzemmódban indítom a gépet de akkor is ugyanúgy megfagy a telepítés egy pontján.
Valaki találkozott már hasonló problémával ? Esetleg sikerült megoldani valahogy ?

Ha bármelyik problémára bármilyen ötleted van ami megoldhatja Én nagyon szívesen elolvasom, mert már nagyon zavaró, hogy ez egy ilyen kínszenvedős történet :(

Szerk.: Az első problémát már mások is tapasztalták de akár W7-en is! A lenti problémát már Én is tapasztaltam W7-en (pro eredeti - 64bit)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.