Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37751) Mizol29 válasza Hegyirabló (#37750) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nem kell felrakni a wattman-t. Alulfeszre ott az overdriventool, ventit vezérelni meg Afterburner. Problem solved.

(#37752) Viktor77 válasza Mizol29 (#37751) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt írtam, 20.4.2-re még én is ezeket használtam alulfeszre, 20.9.2-nél már egyik sem kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37753) Mizol29 válasza Viktor77 (#37752) üzenetére


Mizol29
senior tag

Igen az új driverrel már nincs gond nálam sem. Akkor szokta resetelni a beállításokat csak amikor áramszünet van, de profilból visszatöltöm és kész.

(#37754) Hegyirabló válasza Mizol29 (#37753) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mikori ez az új driver?

Aquila non captat muscas.

(#37755) Viktor77 válasza Hegyirabló (#37754) üzenetére


Viktor77
titán

Benne van a nevében. 2020.09. havi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37756) bozont válasza Hegyirabló (#37750) üzenetére


bozont
veterán

Teljesen érthető volt és amit írtam még mindig áll. Nekem is az oldotta meg. Ami érdekes, hogy proci, lap, ram csere után jött elő, előtte nem jelentkezett nálam. Azt nem tudom javították e, már. Még a 19.9.1 drivert használtam akkor, azóta ki van kapcsolva a gyors indítás.

De az is megoldás amit írtak már, egy másik programmal kell tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#37757) Hegyirabló válasza bozont (#37756) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ha áll, ha nem, nekem nem oldotta meg a gyorsindítás kikapcsolása. Nagyjából az volt az első, amit találtam/javasoltak.

Lassan meg kellene már érteni, hogy ahány számítógép, annyi lehetséges probléma kombináció Windowsal, grafikus driverrel, stb. Vagyis ami az egyiknek megoldja, az egyáltalán nem biztos, hogy a másiknak is meg fogja oldani.

Másik programmal való tuningolásra meg azt tudom írni, hogy ennyi pénzért egy eszköz legyen nekem plug and play. Én meg tudom oldani a külső programmal való állítgatást, mert annyira értek hozzá. De mit csináljon az, aki nem ért hozzá? Öreg vagyok én már ahhoz, hogy kísérletezgessek. Huszonévesként, húsz évvel ezelőtt ez még talán izgalmas is volt (mármint most számítógép téren értem). Most már nem az.

Aquila non captat muscas.

(#37758) Mizol29 válasza Hegyirabló (#37757) üzenetére


Mizol29
senior tag

Itt is működik a plug and play, nem kell állítgatni semmit se és akkor nincs gond. Amúgy meg nem értem, ha wattmanban be tudod állítani a dolgokat akkor miért akkora probléma más szoftverben megcsinálni ami kb. pár perces művelet? Most nem másról van szó, hanem rólad. Más aki nem ért hozzá és nem akar állítgatni, az használja úgy ahogy van és nincs gond. Túl van már ez beszélve. Írtam már korábban meg mások is mit használj, ha gond van a wattman-el. Én is overdriventool-t használok meg afterburnert. 2 percet vett el az életemből a beállítása. Amúgy meg írtuk már, hogy az új driverrel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#37759) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok!
Szükségmegoldásként tegnap elő kellett vennem egy alig használt :DDD ATI X1050 kártyát, de nem igazán sikerült win10 64bit drivert lelnem hozzá. Tud valaki megoldást/drivert, hogy legalább normális felbontáson üzemeljen egy darabig?

(#37760) Viktor77 válasza Hitman (#37759) üzenetére


Viktor77
titán

Hagyd amit a Win feltesz hozzá.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37761) Hitman válasza Viktor77 (#37760) üzenetére


Hitman
aktív tag

A Win ennyire volt képes, 3 felbontásból választhatok: 800x600;1024x768;1280x1024...
De már kezdem elengedni a dolgot...

(#37762) Viktor77 válasza Hitman (#37761) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor ennyi. AMD driver ugye nincs, a Win meg ha ennyit tud, akkor többet nem tehetsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37763) beef válasza Hitman (#37761) üzenetére


beef
őstag

Az eszközkezelőben a monitort minek ismeri fel?
Ha nem "általános PnP", akkor tedd át arra.

(#37764) Hitman


Hitman
aktív tag

Áthidaltam a problémát egy picit modernebb videokártyával, ne kövezzetek meg, de egy 9800GT került a passzív ATI! X1050 helyére na annak még van driver supportja win 10-re igaz 2016-os :D

(#37765) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Athlon 3000G APU.
Két dp portos U2414H van egy dp porton, meg a HDMI egy TV-vel.
Először még nem volt gond ezzel. Úgy használtam, hogy a két monitor egymás mellett a tv meg külön. A két monitort kiterjesztett asztallal használom, a tv-re pedig tükrözöm az elsődleges kijelzöt. Csakhogy amikor filmeznénk (nyilván ekkor használjuk a tv-t) elindítom a filmet és mikor kinyomom a monitorokat, lefagy a kép a tv-n. Megoldás volt, hogy ekkor a radeon szoftverben kijelzők-> tv beállitásai alul-> preferált kijelző. Ekkor a tv-t vette főnöknek. Így már nem fagyott le. Idö közben a két monitort meg kellett cserélnem.
Most jön a hiba:
Hiába állitom be a másik monitorral (ami eddig másodlagos volt mostvflsődleges), hogy a tv legyen a preferált kijelző, mert ha bezárom az ablakot és visszanyitom akkor ez a preferáció mindig visszáll az elsődleges kijelzőre. De ha fizikailag visszacserélem a két monitort akkor megint tudom állitani, megjegyzi. Csakhogy a két monitort fontos lenne felcserélve használnom.
Köszi ha van ötleted de már csak azt is, hogy elolvastad

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37766) sutaxx


sutaxx
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írok, de nem találtam hirtelen alkalmasabb topicot.

Van egy RX480 kártyám és nemrég vettem egy olyan monitort ami támogatha a FREESYNC-et.

Az AMD driverben a freesync beállításnál három opció van, Bekapcs-Kikapcs-Amd optimalizált. Mit takar az utolsó lehetőség? Valamint van-e követelménye a freesync működésének ( HDMI verzióra gondolok), mert jelenleg akár melyik beállítással próbálom a játékokat sehol sem limitál 75HZ-re pedig annyit tud a monitorom, attól tartok, hogy az itthon talált gyenge minőségű kábel miatt nem működik a dolog.

(#37767) AtHoS válasza sutaxx (#37766) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Freesync nem limitál Hz-re, hanem a monitor által támogatott tartományban működik.

Fps-re kell limitálást beállítanod a játékban/programban a monitor Freesync tartományához igazodva, akkor fog működni. (Pl. chill megfelelő beállításával akár játékonként, de globál beállításnál is tudod módosítani)

Nálam AMD optimalizált van kiválasztva, de nem olvastam utána mivel másabb, mint a sima bekapcsolás.

read-only mode on the forum

(#37768) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy FirePro V4900 és egy LG 34UM58-P. 2560x1080-as egyedi felbontást szeretnék létrehozni, de a Control Center nem engedi, hiába állítottam át mindkét bekeretezett értéket. Win10 driver felrakva. Van valami ötletetek mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#37769) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...üdv...próbáltam utánaolvasni... :U ...
...reggel még működő catalistomat (2016-os de azóta hibátlanul futó) gondoltam ideje frissiteni...leszedtem a "20.9.1"-est...de nem ment fel...1603-as hibakod...de mostmár a régit se engedi vissza...pedig letöltöttem valami cliner-t is... :F ...kb 10x próbálgattam ezt is-azt is...
...már ötletem sincs...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#37770) ThodEE válasza Str8 sk8r (#37769) üzenetére


ThodEE
őstag

20.11.2-el mi a baj?

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#37771) Str8 sk8r válasza ThodEE (#37770) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...megprobálom...elfelejtettem odaírni hogy win7-64bit-tel bajlodok...kb 6 órája...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#37772) ThodEE válasza Str8 sk8r (#37771) üzenetére


ThodEE
őstag

Ohh automatikusan win10be gondolkodtam :B :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#37773) Viktor77 válasza Str8 sk8r (#37771) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

DDU-val szedj le minden maradékot, aztán nézd meg amit linkeltem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37774) Gyuri27 válasza Str8 sk8r (#37769) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez mindig sérült ost jelent. Guggli a barátod. Visual c++, .net valamilyen reg sérülést. Amd oldalán és egyéb oldalakon is van fent megoldás. Elsö kören f8 ddu. Majd ms oldaláról szedd le a javitást a visuan off lhoz, .nethez vagy újabb verziót. És tádám müködni fog. Ha a frissitések ki vannak kapcsolva akkor frissitsd a 7-et. Természetesen virusirtó, tüzfal legyen off mikor a drivert rakod fel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#37775) Str8 sk8r válasza Gyuri27 (#37774) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a segítségetekkel (amit ezúton is köszönök) és rengeteg kitartással sokadik nekifutásra (már másodszor) sikerült a drivert telepíteni úgy hogy maga a VGA dolgozik 3D-be de az AMD programjai sehol nem müködnek (kata kontrol központ stb)...
...ebből új win lesz...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#37776) Gyuri27 válasza Str8 sk8r (#37775) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sérült os. Valami elszaródott. Volt ilyen nekem is. Onnan is tudom.
Ha nem megy a center az tipikus visual, .net hiba. Ha azokat nem sikerült javitani (új verziót felrakni) akkor csak a win telepités marad. De javaslom gyári iso legyen. Ne valami gányolt, okositott verzió. Azaz rendes sp1 és had menjenek a javitások, updaték. A megfelelő .net és visual legyen fent driver telepités előtt. Ha újabb nem baj. És diretx is legyen ellenőrizve a legutolsó 11 telepitve.

Amd - Radeon - Ryzen

(#37777) Szlavik


Szlavik
tag

Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket.
Egy Sapphire rx580 Nitro 4 GB hajtok már kb 2 éve és nem tudok megfejteni bizonyos problémákat:
1. Játék közben és sima böngészés közben változik a fényerő. minimálisan ugyan, de változik (Minden beállítást, energiasémát mindent végignéztem és most már a második platformban van de itt is ugyanaz a szitu vele.És ötletem sincs mit tehetnék)
2 .Piros/vörös szín. lehet, hogy de kissé túlvezéreltnek tűnik. Minden adrenalin frissítéskor buherálnom kell a catalyst -al. De soxor meg sem találom az opciót, hogy a kimondottan a piros színből vegyek le. (lehet az is abib, hogy egy 9 évvel ezelőtti monitor és a hdmi transfer nem a legjobb, de a korábbi 7850 es VGA mat cseréltem és ugyan ott DVI-t használtam, nem tapasztaltam ilyet.
Ez valamilyen catalyts hiba lesz gondolom.... :(((

Segítségeteket hálásan köszönöm előre is.
U.I.: ha valamit érthetetlenül írtam ezer bocsesz. :R

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#37778) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy RX570, amire egy WQHD monitor (DP) és rgx 4K TV (HDMI) van kötve.
Korábban egy 1080Ti volt benne (tönkrement), azzal teljesen pixelhelyesen adta vissza a 4K TV felbontását, de az AMD-vel túlnyúlik a kép, és nem bírom sehogysem beállítani.
Jó pár éve volt utoljára, hogy AMD kártyám volt, és az akkori catalyst driverben kellett valamit állítani, de már fogalmam sincs, és nem igazán találom, hogy lehetne ezt beállítani.
A monitor az teljesen rendben van, ott pixelhelyesen megy.

Egy ilyen részt találtam, de itt állítani nem tudok, ez kvázi csak információ:

;) - The Power of the Light Side

(#37779) flash-


flash-
veterán

amd drivert hogy telepítsek? eddig ilyen gondom nem volt de win10 most megszivat
ddu val leszedtem a régit oké.
aztán indítom az új telepítőjét és mindig leáll 202 es hibával (folyamatban van egy windows frissités)
ez nem igaz, és már a csoportházirend szerkesztőben is átállítottam 2-esre hogy csak értesítsen frissitésről, ujrainditottam, és továbbra is ez áll fent..
nézem és nem is frissül nem is települ semmi..
na ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37780) TIT válasza flash- (#37779) üzenetére


TIT
veterán

[link]
Valszeg az a nyomi winfos telepíti a drivert magától,ki lehet lőni ddu-ban,de a legjobb ha a netkábelt kihúzod amíg ddu-zol és csak ha felment azt új driver utána restart és vissza a netkábel.

(#37781) Pitterix


Pitterix
őstag

Srácok, az driver probléma lehet, ha a kezdő képernyőmön szétesnek a színek?
Viszont a többivel nincs baj.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37782) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy áll most a legújabb driver most akarom majd felrakni a Cyberpunk 2077-et és azt mondják ajánlott a legújabb driver hozzá nekem most a 20.8.3-mas driver van fent.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37783) Pitterix válasza Pityu. (#37782) üzenetére


Pitterix
őstag

A legújabbat tettem fel és egyelőre minden ok.
Bár még csak Fallout 4-et próbálom.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37784) Aranygyerek válasza Pityu. (#37782) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Nekem hiba nélkül megy a 20.12.1-vel a Cyberpunk 2077.

Privire válaszolni illik.

(#37785) bozont válasza Pityu. (#37782) üzenetére


bozont
veterán

Igaz csak az elején Nomad-ként a sivatagos részen, de a 20.11.2 jól működött, grafikai bugokat nem láttam. Már feltettem a 20.12.1-et és eddig ezzel sincs probléma (más játékot még nem próbáltam). Plusz fps-t nem hozott.

(#37786) Pityu. válasza bozont (#37785) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De lehetséges gond a cyberpunk 2077-ben ha pl a jelenlegi driverrel futtatom vagy tényleg valamit hozhat is az új driver?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37787) TIT válasza Pityu. (#37786) üzenetére


TIT
veterán

Arra van kihegyezve,de alapból trutyi lett az optimalizálás.

(#37788) Mizol29 válasza TIT (#37787) üzenetére


Mizol29
senior tag

Pedig jó lett a CP optimalizálása. Persze azok szerint akiknek 3080-as vga van az adatlapjukon ;]

(#37789) TIT válasza Mizol29 (#37788) üzenetére


TIT
veterán

Fenét lett jó,mindenre rossz,főleg konzolra.25 fps.
580 simán jó még.

(#37790) Pityu. válasza TIT (#37787) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én még csak a menüig jutottam beállítottam a nyelvet ilyesmit driver még a régi beállításokban ultrát meg magasat ír nekem alapból egy rx480-am van :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37791) bozont válasza Pityu. (#37786) üzenetére


bozont
veterán

Erre sajnos nem tudok válaszolni, játssz a jelenlegi driverrel és kiderül. Ha belefutsz grafikai hibákba, glitch-ekbe akkor érdemes frissíteni.

(#37792) bardanab


bardanab
újonc

Hali

Adott egy Gigagabyte Radeon RX 5700 XT kártya, illetve két LG25UM58-P (2560x1080) monitor. A monitorok displayport-hdmi kábellel csatlakoznak a kártyához.
Ezelőtt egy másik gépen gtx1060-as kártyával hdmi-hdmi kábellel működtek szépen.

I. Ameddig nincs fent semmilyen driver, addig az egyik monitor megy 2560x1080-as felbontással. (Habár hagyja ezt a felbontást, de az 1024x768-at írja alapértelmezettnek). A másik monitor viszont nem kap képet

II. Ha bármilyen drivert felrakok (végig próbáltam az összes AMD drivert, plusz rábíztam a Windows update-re, hogy az mit talál), akkor látszik mindkét monitor, de mindkettőre csak max 1920x1080-as felbontást enged rakni. Az AMD szoftver ekkor úgy hiszi, hogy sima 1920x1080 felbontásúak a monitorok. Közben a monitor meg sír, hogy ez nem a megfelelő felbontás. És persze nyomi a kép is.

Amikor törlöm az aktuális drivert, akkor visszaáll az I. állapot. :W

Hol lehet a hiba?
Előre is köszi a válaszokat

(#37793) beef válasza bardanab (#37792) üzenetére


beef
őstag

Amit első körben megnéznék:
- csak elsődleges monitor legyen összedugva
- AMD driver feltelepít (lehetőleg legújabb)
- leellenőriz, hogy azzal a monitorral jó-e a felbontás, stb.
- elsődlegest lehúzni, rádugni másodlagos monitort (másik dp aljzatra)
- leelenőriz, hogy azzal a monitorral jó-e a felbontás, stb.
- rádugni mindkét monitort

Ha már egy monitornál is hiba van, akkor pl. kábelcsere más márkára, teljesen új win telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#37794) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Skacok adott egy Lenovo Z51-70 Amd R9 M375, lenovo oldaláról letöltött driver nem megy fel. Win 10 20H2. Szerintetek hol találok drivert hozzá?

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#37795) Viktor77 válasza n0is3es (#37794) üzenetére


Viktor77
titán

Hát az AMD oldalán: [link].

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37796) n0is3es válasza Viktor77 (#37795) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Köszi de a legfrisebb utolsó drivert nem kérném, ezért dobtam ki az asztalimból is az RX580-m, az amd és minél újabb bugos driverei :D Nekem régebbi kellene, Nvidiánál pl tudok régebbi drivert leszedni, az amd-nél semmi

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#37797) beef válasza n0is3es (#37796) üzenetére


beef
őstag

Ott van, csak el kellene olvasni.
Az oprendszer verziók alatt van egy: Previous Drivers gomb.

(#37798) n0is3es válasza beef (#37797) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Ok megnézem

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#37799) TIT


TIT
veterán

Nekem nincs gondom a driverekkel 580-on.

(#37800) beef válasza n0is3es (#37798) üzenetére


beef
őstag

Egyébként úgy látom Viktor77 már azt linkelte.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.