Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20401) gari24


gari24
tag

Hali

Shapphire 3870x2

A múlt héten már többször is játék közbe leakadt a gép és újraindult.
De utána ugyanúgy működött tovább semmi baja nem volt.
De amikor bekapcsolt egy hibaüzenet fogadott kdbsync.exe működése leállt
Tegnap is leakadt a gép kék halál ,, ha ezután próbáltam játékot indítani kék halál egyből a játék indításánál.
Gyorsan újrahúztam a Win7.et vidikari drivel fel 12.3 + codec package
És ugyanez a kb fél órát játszottam gép le kék halál és ha azóta próbálok gémet indítani akkor egyből kék halál

Ha furmarkot futtatok vagy MSI kombustor-t szintén kékhalál.
hibaüzenet
[link]

EZT AZ EGÉSZET AZ ADATLAPOMON LÁTHATÓ KONFIGGAL SIKERÜLT MŰVELNEM
Ahogy kerestem a hiba okát , nem volt jobb ötletem minthogy belerakjam a másik itthoni konfigba is a 3870x2es vga.t

MÁSIK GÉPEN
Ha furmarkot futtatok vagy MSI kombustor-t akkor az egyik mag full 99-100%on pörög a másik meg 0% és nem is mozdul meg onnan és ennek függvényében elég gyatra eredményeket kapok mivel csak az egyik mag üzemel.
Ellenben ha Call of Duty 2-t futtatom akkor az MSI afterburner szerint mind a 2 magot használja a játék és ott megvan 400 FPS körüli érték de 333 fps alá sohasem esik játék közben.
(cpu:E5200)

Ez hogy lehetséges ??

Viszatérve
Az adatlapomon található gépbe meg beraktam egy sima 3870.est és láss csodát minden működik , persze kb fele annyi fps.el mint egykor a 3870x2es

Mitől lehet az hogy az én gépembe meg sem mozdul a 3870x2 ellenben másik gépben simán megy , és ha a sajátomba másik vga.t rakok akkor az is simán megy (pedig közben már a wint is újrarántottam) ?

(#20402) AtHoS válasza gari24 (#20401) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel általában a legutolsó esetben jut eszébe mindenkinek (mikor már halvány lila gőze nincs senkinek, hogy mi lehet a hiba oka) nem ártana egy másik megfelelő kaliberű táppal is megnézni a gépedben az x2-t, mert lehet megfáradt a tápban 1-2 kondi.

Persze nem biztos, hogy ez a gond, de ezt nagyon gyorsan ellenőrizni lehet, ellenben ha mégis a táp problémázik lehet heteket szívni az egyéb hibakereséssel.

read-only mode on the forum

(#20403) general válasza #85552128 (#20398) üzenetére


general
addikt

nem, nem is akarja telepíteni a drivert, nem látható!
ezek szerint nem minden Catalyst támogatja a hd3850 agp-t... faxa.
azért érdekes, hogy a termék mai napig is létező weboldala és supportja is a legújabb 12.6-ot ajánlja... :((

(#20404) ricshard444 válasza ricshard444 (#20392) üzenetére


ricshard444
veterán

Tettem egy Win7t ideiglenesen az egyik HDD-re és jó a driver,igaz nem sok erő van a vga-ban,de így sokkal jobb :K

Vannak dolgok...

(#20405) #85552128 válasza general (#20403) üzenetére


#85552128
törölt tag

Device ID szerint ismeri fel a CIM hogy milyen komponenseket telepíthet.
Én simán kinézem belőlük, hogy a nagy sietségbe csak az INF-be írták bele külön külön az .msi-be nem, vagy nem mindet/mindenhová.
Kipróbálhatod a 12.4-est is hátha az felismeri, nagy különbség nem hiszem hogy lenne teljesítményben 12.4 és 12.6 között.
XP_32bit
W7_Vista_32bit

(#20406) TTomax válasza ricshard444 (#20404) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ez várható volt...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20407) Jakuu válasza general (#20395) üzenetére


Jakuu
őstag

Csak ird be a googleba hogy 3850 AGP "windows 7" freeze.
Rengeteg talalatot fogsz talalni. Nem egy p4 procis volt.

[ Szerkesztve ]

(#20408) thorex válasza AtHoS (#20400) üzenetére


thorex
tag

Üdv!!!

Köszönöm a választ. :)
Amint már említettem feket keret van ha a HDMI-s kábált bedugom a monitoron, és nem tudom állítani. (xp van a gépen)
Linkeltem néhány képet.



Vga kábellel

Vga és HDMI kábellel

HDMI kábellel

A "jelenleg lekapcsolt megjelenítők"-ből nem lehet a kis ikonokat mozgatni.

Ha videókártyát (4850) az eredeti lemezéről telepítem, akkor tudom állítani a keretet a DVI menüpontban, de a frissités után (játékok miatt) a fent likelt képek lesznek és nem tudok állítani semmit, mert a DVI menüpont eltűnik, miért tűnik el???
A választ előre is köszönöm :R

(#20409) general válasza Jakuu (#20407) üzenetére


general
addikt

rákerestem, olvasgattam, kipróbáltam, amit írtak, semmi.... valóban rengetegen szívnak ezzel..

Szaby59: sajnos ez a verzió sem akar drivert telepíteni, feltettem, amit akart magától, aztán eszközkezelőben manuálisan beállítottam az illesztőprogramot. reboot, majd még fel sem állt a rendszer, már 2x kiírta, hogy a Vga illesztőprogramja leállt, majd újraindult.. :W

szánalmas és felháborító, hogy az ATI/AMD ennyi év alatt nem volt képes a problémával foglalkozni, lesz@rja a régi termékeket, semmi valós support, vegyed az újat gyerek, legyen profitunk jeligére...
nem tudom, Nvidiáéknál ez hogy megy, de valószínű, hogy a következő - sőt - vga-m nem Ati lesz már! no more. :((

feladtam, sok helyen írták, hogy szoftveres inkompatibilitás, nem erőlködöm, lassan csak összejön az a kis pénz platformcserére.
köszönöm a segítségeket, ti legalább próbálkoztatok! :R

üdv

(#20410) Jakuu válasza general (#20409) üzenetére


Jakuu
őstag

Meg megprobalnam utolso lehetosegkent teljesen ledaralni a regi ATI componenseket a Driver Sweeperrel. (safe modban)
Azutan probald feltelepiteni az ATI drivert hatha ugy mar felmegy, mert lehet valamelyik regebbi driver telepites miatt nem tudod telepiteni, en meg egy regi 4850-el szivtam igy, hogy nem tudtam a drivert telepiteni mert egy regebbi hibas driver miatt nem ment fel egy ujabb.

[ Szerkesztve ]

(#20412) cikasz válasza cikasz (#20245) üzenetére


cikasz
őstag

Csak, hogy tudjátok ha ilyesmi történik a kártyátokkal (előzmény) akkor az memória gond. Kezdenek elszállni és hamarosan annyi meg egy bambi!
üdv.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20413) #85552128 válasza general (#20409) üzenetére


#85552128
törölt tag

A kártyád device id-jét meg tudnád nézni ?
Eszközkezelőben kiválasztod a kártya adatlapját, majd Részletek és a lenyíló menüből kiválasztod a "Hardverazonosítók" lehetőséget.

Nálam a 2600XT-re ilyet ír többek között:
PCI\VEN_1002&DEV_9586&SUBSYS_0028174B&REV_00

A dev utáni négy szám a device id, ez alapján azonosítja a driver.
Egyébként milyen rendszerrel próbálkozol (32-64bit?) w7 vagy már xp ?
Igazság szerint a HD AGP sorozat hivatalosan az AMD által soha nem is volt támogatva, sokáig egyáltalán nem lehetett tőlük driver-t tölteni, csak a gyártó partnerektől (sapphire, his...).

Többek között én is emiatt gondolkodtam el, hogy átírom a BIOS-ában a device-id a sima 2600XT-re így elméletileg az alap -nem hotfixes- driver is felmenne, de még nem próbáltam hogy gyakorlatban működne e.

[ Szerkesztve ]

(#20414) general válasza #85552128 (#20413) üzenetére


general
addikt

ez a kártya azonosítója:
PCI\VEN_1002&DEV_9515&SUBSYS_0028174B&REV_00

srácok, már korábban leírtam, milyen rendszerem van, 64 bites op nem is futhatna rajta! feltenném én a gyári cd-ről a drivert, de akkor Win 7 még hírből sem volt... :) Catalyst 8.1 van rajta

Jakuu, Gold777: fölösleges leszednem a DS-rel a cuccot, már írtam ezt is, hogy próbáltam frissen feltelepült windowsnál is, Win 7 és XP alatt is! többször is újrahúztam a win-t, mint már írtam...
és tényleg mindegy, melyik Catalyst verziót teszem fel, nagyon sokkal próbálkoztam már... :((( hiába hívják "hotfixnek" a drivert, nincs az javítva..

ez egy szopatás az ATI/AMD részéről, tesznek a régi cuccokra, vegyünk újat. ne mondja már senki, hogy XP alatt meg tudták írni rendesen a drivereket, Win 7 - ami jóval kiforrottabb szoftver - alá nem sikerült, vagy nem tudták javítani, ugyan már.

azért ha eszetekbe jut valami, szóljatok! :R

(#20415) #85552128 válasza general (#20414) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ahogy nézem a 12.6-ban nincs ilyen device id, sőt még a 12.4-ben sem!

A 12.3 a legújabb hivatalos, ebben viszont már benne van: vista_7 | xp32

Ha jól emlékszem nekem a 11.8 volt fenn (W7-en) mikor újabbra frissítettem és azzal sem volt különösebb gond, csak w8-hoz inkább frissebbet raktam fel.

Illetve ha mindenképp 12.6-ot szeretnél akkor moddolhatok egyet erre az ID-re :)

[ Szerkesztve ]

(#20416) Jakuu


Jakuu
őstag

http://www.techpowerup.com/178129/AMD-to-Fix-GCN-Latency-Issues-with-Driver-Updates.html

Hm, ugy tunik nem veletlen a microstuttering az ATI-nal.
Raadasul ez szvsz nem csak a 7950-t sujtja, hanem mar evek ota jellemzo ez az ATI kartyakra.

(#20417) stormy8906


stormy8906
tag

Sziasztok!
Sapphire Hd7950 vapor-x kártyához melyik a legjobb catalyst? most 12.11 van fent de far cry 18-23 fps, most wanted 40fps körül mozog( full hd, ultra), a gépem szerintem többet tud,köszi a segítséget

(#20418) Bali27


Bali27
addikt

Az AMD chipset driverét megéri feltenni Win8-ra? Tapasztalata van valakinek ebben?

(#20419) radi8tor válasza Bali27 (#20418) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ööö, ezt nem az alaplapod topicjában kéne megkérdezni? :U

⭐ Stella

(#20420) general válasza #85552128 (#20415) üzenetére


general
addikt

köszönöm, nem szükséges. :B említettem korábban, hogy egy játék miatt maradok a 11.3-asnál, mert a későbbi driverek textúrahibákat csinálnak, a technikai részét nem ismerem, de nem is érdekel, azzal jó volt minden, a többivel nem, valami változott akkor...

elvagyok addig, amíg lesz új platform, onnantól majd remélem megszűnik ez a nyavalyás probléma! :)

(#20421) Sanyi19 válasza stormy8906 (#20417) üzenetére


Sanyi19
őstag

A 7-es szériához a 12.11 beta 11-es catalyst a leggyorsabb jelenleg.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20422) NY_A


NY_A
őstag

Szép napot mindenkinek.

Adott egy 5750 kártya, amire HDMI kábelen rá van kötve egy LED tv. A Catalystban nagy nehezen beállítottam, hogy mindkettő képernyőn ugyan azt lássam, tehát a monitoron és a tv-n is. A problémám a hanggal van. Nem tudom beállítani, hogy a PC-re kötött hifin és a tv hangszóróin is egyszerre szóljon a hang. Vagy egyiket, vagy másikat kell alapértelmezettként beállítani. Van erre valami megoldása valakinek?

(#20423) general válasza NY_A (#20422) üzenetére


general
addikt

PC-ről tudtommal csak vagy-vagy lehet, kösd sorba a hifit és a tv-t! a jobbik eset a hifiről adni tovább a tv-re, biztosan van kimenet.
de ezt inkább hangkártya, vagy hifi topicban kérdezd!

(#20424) NY_A válasza general (#20423) üzenetére


NY_A
őstag

Értem, köszönöm a választ.

Úgy oldottam meg, hogy egy aux elosztót dugtam a hangkártya kimenetbe, és onnan tovább a tv-be és a hifibe. Még jó, hogy kábellel jól állok itthon. :)

Üdv
Attila

(#20425) Barbarics


Barbarics
tag

ÜDv! van egy integrált videó kártyám(hd4200)mos vettem egy vidkártyát,de nem tudom a drivereket telepíteni...letöltöm a Catalystet de az nem látja a hd6670-es kártyámat(a gép látja)valaki nem tudna segíteni?

(#20426) radi8tor válasza Barbarics (#20425) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Melyik drivert töltötted le pontosan?

⭐ Stella

(#20427) Bali27


Bali27
addikt

Kijött az uj Geforce / Intel driver. A miénk már hónapok óta készül. Rohadt kiváncsi vagyok hogy 13/? lesz

(#20428) Barbarics válasza radi8tor (#20426) üzenetére


Barbarics
tag

12.11
amikor belépek a control nem tudom mibe,akkor csak a processzor sebességét írja ki...

[ Szerkesztve ]

(#20429) Barbarics


Barbarics
tag

Illetve ha felrakom ezt írja: AMD grafikus illesztőprogram nincs telepítve vagy az AMD illesztőprogram nem működik megfelelően. Telepítsen az AMD hardvernek megfelelő AMD illesztőprogramot.ilyenkor mit kell csinálni?

(#20430) radi8tor válasza Barbarics (#20429) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Letiltottad az IGP-t az alaplap BIOS-ában?

⭐ Stella

(#20431) Steelmanus válasza Bali27 (#20427) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen de miert, itt a PH!-n ilyen cimmel szerepel Javítja a kritikus sebezhetőséget az új GeForce driver
Némi általános hibajavításra is sor került :)

(#20432) Barbarics válasza radi8tor (#20430) üzenetére


Barbarics
tag

hát nem nagyon tudtam,csak beállítottam,hogy a PCIexpress legyen az elsődleges.

(#20433) TTomax válasza Steelmanus (#20431) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aham,csak ez már a harmadik WHQL...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20434) Barbarics válasza Barbarics (#20432) üzenetére


Barbarics
tag

ha újra rakom a Windows-t azt segíthet?

(#20435) radi8tor válasza Barbarics (#20434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, hogy segítene, de csak találgatok. :U

⭐ Stella

(#20436) Barbarics válasza radi8tor (#20435) üzenetére


Barbarics
tag

segített.Szerintem nem sikerült az elöző Drivert eléggé kipucolnom,és ezért nem ismerte fel :) de ez csak egy tipp :D

(#20437) radi8tor válasza Barbarics (#20436) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor gratula. :C

⭐ Stella

(#20438) bibap


bibap
csendes tag

hello szeretnék segitséget kérni van egy asrock extreme4 gen3 lapom benne egy-5770-es karival ez össze van kötve a monitorral 1 dvi-hdmi kábellal és 1 pananasonic 3d plazmával a hdmi-n keresztül
a gondom az hogy a tv-n a kép az Istennek sem akar teljes lenni fekete keretben van, a másik gond pedig a filmek lejátszásánál van mindegy milyen hd, avi,dvd,blue ray, darabosak meg-meg reccennek pedig ha az alaplapi kártyát használom akkor pedig tökéletes a kép az viszont ugye játékhoz nem az igazi lejátszóból már próbáltam szinte mindent mindig ua volt a helyzet ha valaki tud megoldást lécci segitsen előre is kösz

(#20439) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok!

Nemrég cseréltem a 4850-em alatt a konfigot. Az adatlapomon látható.
Azt vettem észre, hogy valamiért a vga 65-70 %-on dolgozik, pedig minden alapon, és semmi 3d nem futott.
Újraraktam a drivert (12.6) és jó volt néhány óráig. Aztán megint terhelve volt. Több progival is megnéztem. Leszedtem a catalystot. Csináltam néhány mérést catalyst nélkül. Így sokkal jobb eredményeket kaptam (3d mark, cod-ok). Felraktam a 12.4-es catalystot. Ez eddig ok, kíváncsi leszek néhány óra elteltével. A méréseket elvégeztem így is. Sokkal jobb lett mint 12.6- tal, viszont gyengébb mint a catalyst nélküli.

Most hajtsam catalyst nélkül? Melyik a legjobb 4850-hez win7 ultimate 64 bit társaságában?

(#20440) lsc válasza Gamerous (#20439) üzenetére


lsc
nagyúr

A böngészőben a hardveres gyorsítás engedélyezve van?

Az élet kegyetlen .

(#20441) Visormail válasza Visormail (#20269) üzenetére


Visormail
addikt

A 12.6 legacy-val sem megy a dxva egyik lejátszóban és a flash playerben sem 4850-el, ha fent van a hyper-v! Csak azt hittem hogy megy, de most jöttem rá hogy valamiért kikerült a hypervisorlaunchtype auto bejegyzés a boot bejegyzésekből így nem futott a hypervisor tehát a hyper-v sem használható. Ahogy visszakapcsoltam egyből leállt megint minden hardveres gyorsítás.
A legacy win8 driver egy nagy rakás szar! Ezt most köszönöm amd, természetesen nem is valószínű hogy valaha lesz még belőle újabb verzió ahogy Abu is írta itt.

Gamerous: pucold le az összes amd cuccot egy express uninstall-al és a 11.9-es csomagot tedd fel, minden annál újabb drivert felejts el.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20442) Gamerous


Gamerous
tag

Köszönöm a tanácsokat!
Kipróbálok mindent.

(#20443) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy kissé fura és egyben bosszantó hiba a Far Cry 2-nél:

A játék ugyan ki van maxolva, de az Anizotróp szűrő mintha nem működne, látom, ahogy megyek a játékban, hogy szinte közvetlen előttem élesíti ki a textúrát, egy egyértelműen jól látható "határvonalat tol előttem" a játék. Nem mindig látni, sűrű növényzetnél egyáltalán nem, csak sík "üres" talajnál, illetve árnyékoknál. A Catalyst-ban alapértelmezett beállításon van, vagyis az applikáció irányítja. Van erre valakinek valamilyen ötlete? A driver-ből kényszerítés hatástalan.
Eddig 12.8 WHQL és 12.11 beta 11-el próbáltam, mindkettővel fennáll a hiba. Természetesen semmi sincs tuningolva a gépben, minden gyári beállításon megy. A játék Steam-es.

Itt egy emberke, akinek ugyanaz a panasza, de neki ez segített, de nálam hatástalan. Miért? Ő GF7400-al próbálta és működött. Nálam mi lehet a gond? Másnál is jelentkezik ez a probléma a játékban?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20444) Gamerous válasza Visormail (#20441) üzenetére


Gamerous
tag

Felraktam a 11.9-et.
Az eredmény eddig nagyon meggyőző. Minden flottul megy, szépen fut. Bár volt egy hibaüzenetem a telepítésnél, a Microsoft Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) telepítése sikertelen volt. Gondoltam majd utána külön felrakom, de azt írta a különálló telepítésnél, hogy már ok.
Köszönöm!

(#20445) Bali27


Bali27
addikt

Na én rohadtul kiváncsi vagyok it tud majd a következő WHQL driver.
Amennyit dolgoznak már rajta, el tudom képzelni hogy kinyul a monitorból és hogy mást ne mondjak :D elmosogat helyettem vagy ilyesmi :D

(#20446) oller


oller
csendes tag

Üdv!
Valakinek ötlete volna hogy a 12.10 Catalystba 840-nél hogy lehet (ha lehet) nagyobb órajelet kreálni?

(#20447) bozont válasza oller (#20446) üzenetére


bozont
veterán

Azért kicsit bővebben is kifejthetnéd mire is gondolsz pontosan.

(#20448) oller válasza bozont (#20447) üzenetére


oller
csendes tag

Az hogy ne kelljen más overlock program hanem az Ati Catalystba lehessen emelni az órajelet mondjuk 900-ig,mert alapból 840 a limit.

(#20449) lemusz válasza oller (#20448) üzenetére


lemusz
addikt

Bioszában tudod átírni mennyi legyen a limit. Radeon bios editor és ati windflash programok használatával. keress rá gugliban, PH-s cikkben szépen le van írva minden.

(#20450) lemusz


lemusz
addikt

Valaki megtudná adni a regedites elérési útvonalat és megfelelő bejegyzést, amivel életre kelthető az adaptive antialiasing beállítás CCCben? Köszi. (HD4***;CCC12.6;Win7)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.