Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20801) Abu85 válasza VGYke (#20800) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért mert újra van csomagolva. A HDMI driveren a változás nem csak a HDMI szekcióra hat, hanem még rengeteg általános fájlt is módosít.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20802) VGYke válasza Abu85 (#20801) üzenetére


VGYke
addikt

Ok! Minden esetre újra telepítettem az új-újjal, ettől függetlenül megszívatott más problémával kapcsolatban....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20803) huskydog17 válasza InfiniteReality (#20797) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Erre van egy sokkal fejlettebb és kényelmesebb megoldás: Splash Pro

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20804) Macka


Macka
veterán

Azt meg tudja mondani valaki, hogy Win8 alatt 13.1-as WHQL-lel úgy, hogy semmi nem fut, csak asztal megy, felteszi az órajelet maxra (1080 Mhz) és 98%-os a GPU kihasználtság???

Amint hozzáérek az egérhez, visszaugrik alapra az órajel, és leesik a kihasználtság...

(#20805) wwenigma válasza Macka (#20804) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

allitilag van 13.2b4? jo lenne ha az altalam tapasztaltak megjavulodtak volna....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20806) InfiniteReality válasza VGYke (#20800) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És miért okoz gondot, hogy kicserélték?

(#20803) huskydog17
Ismerem a splash pro-t, de nekem nem jött be sem a hangkeverése, sem a kezelése. Olyan alap dolgok, minthogy duplakatty a videón vagy alt+enter és fullscreenre ugrik, vagy space-re megáll, nem így vannak benne. Meg akárhogy is módosítom a beállításokat, más-más, de nem olyan finom folyós a kép, mint amit az SVP-vel el lehet érni.

De egyébként szó se róla, jó minőségben adja elő a videót (de a hangot nem, olyan mintha dobozból szólna).

Ja és nem ingyenes, mint az SVP.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20807) n@p@lm


n@p@lm
őstag

köszi a válaszadóknak, kipróbálom majd.

(#20808) Jakuu válasza InfiniteReality (#20806) üzenetére


Jakuu
őstag

Raadasul az otletet onnan (SVP) illetve egy avsynth scriptet loptak, illetve hasznaltak fel a Splash proban.
Ellenorizd le a megjelenitesi anomaliakat, teljesen megegyeznek mint a harom szoftver eseteben.
Tudom mert en mar evekkel ezelott ezzel a problemaval kuzkodtem es vegig figyelemmel kisertem ezeknek a szoftvereknek a fejlodeset.

(#20809) halisa


halisa
tag

Sziasztok !
Én egy XFX5870-es kártyát használok. Feltettem a 13.1-es drivert , ha a overdrivenál 850Mhz-ről 890Mhz-re a memóriát pedig 1200-ról 1290-re állítom kapok-e szembetűnő gyorsulást? Vagy felesleges.

(#20810) AtHoS válasza halisa (#20809) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerinted 4,5% illetve 7,5% túlhajtással mekkora fps többletet kaphatsz?
Sajnos kevesebbet %-ban, mint a túlhajtási mérték

read-only mode on the forum

(#20811) Jakuu válasza AtHoS (#20810) üzenetére


Jakuu
őstag

Ellenben a fogyasztas es a melegedes joval nagyobb.

(#20812) Abu85 válasza huskydog17 (#20788) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Teljesen nem írják át a motort, de elég jelentős a módosítás. Igazából az EgoSoft híres arról, hogy a termékeiket nagyon sokáig támogatják. Hosszú távon ez kedvező a felhasználók szempontjából. Ők annyira rétegműfajban gondolkodnak, hogy mindenképp meg kell tartani a rajongókat. A CroTeam számára a Windows Store nem jó, mert az ő játékokban folyik a vér, de keményen. A Microsoft nem fogad el a Windows Store-ba mature vagy adult besorolású játékot. Egyszerűen visszadobják. Komoly Samura is ez a sors várna. Az SCS Software olyan mint az EgoSoft rétegjáték és a vásárlóbázis megtartása a fontos.

Ha a játéknak eleve van OpenGL rendere, akkor már csak a már félig átlépte a fejlesztő a Linux küszöbét. Így nem sok befektetés a port.

Ha szénnétuningolják a motort, akkor nyilván lehetséges. OpenGL 4-ből semmit sem profitálna, mert nem használnak olyat a Source, amihez ez az API kellene. De ha pár effektet átírnának compute shaderre, akkor ezzel gyorsulna a feldolgozás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20813) halisa válasza AtHoS (#20810) üzenetére


halisa
tag

Köszönöm, akkor vissza állítom. Nem éri meg.

(#20814) InfiniteReality válasza Jakuu (#20808) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem a Splash Pro mást használ, nem ugyanazt mint az SVP. Persze az alapelv ugyanaz, mint az összes ilyen eljárás esetében (pl Philips TV-k TrimensionDNM-je vagy mi) - frame interpolation.
Maga az eljárás már lehet többféle.
Az SVP valóban Avisynth scripteket használ a megvalósításhoz, illetve ezeket fejlesztgetik.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20815) huskydog17 válasza InfiniteReality (#20806) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hangkeverése? Ugyanazt az audiosávot játssza le, mint a többi lejátszó. :)
Legfeljebb más a dekóder, de ez emiatt fellépő különbséget erősen kétlem ,hogy bárki egyértelműen meghallja.

"Olyan alap dolgok, minthogy duplakatty a videón vagy alt+enter és fullscreenre ugrik, vagy space-re megáll, nem így vannak benne."

De igen, ezek mind pont így működnek benne. Dupla kattintásra teljes képernyőre ugrik, míg szóközre szünetelteti lejátszást ja és még az Alt+Enter kombinációval is teljes képernyőre ugrik. Valamit nagyon benéztél vagy valamivel kevered ezek szerint.
Nem olyan finom a mozgás? 60p módban 5 féle fokozat van, ráadásul a legagresszívabb módban is sokkal kisebb a CPU terhelés, mint SVP mellett, ráadásul SVP esetében egy fél tucat különböző szoftvert fel feltelepíteni azt vagy megy vagy nem. Splash Pro-nál ezzel ellentétben egyetlen szoftver szükséges és ott egy checkbox-ot kell bepipálni és megy is (megfelelő hardverkörülmények mellett).
Bár Splash Pro esetében a Motion-nál 6-os értéktől kezdődik a 60p lejátszás és ez is ajánlott ehhez a sebességhez, mert itt van a legkevesebb képhiba.

Abu (#20812):

"A Microsoft nem fogad el a Windows Store-ba mature vagy adult besorolású játékot."
Na ezt nem tudtam. EZ akkor viszont azt is jelenti, hogy szinte semmilyen komolyabb FPS nem kerül fel oda. Elég,. ha csak a Crysis, Far Cry vagy FEAR franchise-okra gondolunk, ezek mind 16 vagy 18+ besorolásúak, tehát kiestek. Akkor ezen címek fejlesztői is törekedni fognak a Linux portra, várható ilyen megmozdulás a nagyobb címeknél, ahol esélytelen a Windows Store-ba jutás?

"Ha a játéknak eleve van OpenGL rendere, akkor már csak a már félig átlépte a fejlesztő a Linux küszöbét. Így nem sok befektetés a port."
Köszi a megerősítést, akkor ezt jól gondoltam. :R

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20816) Jakuu válasza InfiniteReality (#20814) üzenetére


Jakuu
őstag

Ugyanazt hasznalja, elhiheted. :D Valahol meg talan egy doksim is van rola.

(#20817) InfiniteReality válasza Jakuu (#20816) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Muti, erre kiváncsi lennék :) Én nem ezt olvastam...

(#20815) huskydog17
Elhiheted, meghallom. Nem két PC hangszórón nézek filmet, hanem normális hangcuccon (persze kinek mi a normális). Nem kell überbrutál dologra gondolni, de egyértelműen hallani rajta a különbséget, ahogy pl a Winamp és a Jet audio, vagy akár két mp3 között is.
Sőt, továbbmegyek, azt is hallani, hogy teljesen máshogy szól a hangkártya, másik driverrel (és nem csak a beállítások mások).
Audigy 2 ZS Audigy 4 driverrel egyértelműen szebben szól, mint a sajátjával.

Persze, ugyanazt a hangsávot játssza le, de máshogy keveri ki / össze a hangokat. Máshogy szól végeredményben, mint másik lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20818) BreeZeRr


BreeZeRr
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám,hogy ráakarom tenni a gépre az AMD Catalyst 13.1 verziójú drivert,de NSIS_Error-t hoz fel...teszteltem a laptopomon is és ott is ugyan ez a helyzet. Olvastam,hogy ez akkor jöhet elő,ha az eredeti fáljban valamit megváltoztattak?

Meg egy másik hiba előjön a ZIP fájlokkal is. Minden ZIP fájlra "nem lehet megnyitni,mert sérült a fájl" című szöveget adja.

Előre is köszi a helpet!

(#20819) Jakuu válasza InfiniteReality (#20817) üzenetére


Jakuu
őstag

Majd megkeresem neked a sok millio bytenyi adathalmaz kozott. :D
Hogy vegre megbekelj a gondolattal, hogy masnak a technologiajat hasznalja fel a Splash Pro.

(#20820) huskydog17 válasza Jakuu (#20819) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez azért nonszensz, mert mindegyik lejátszó használ olyan technológiát, ami nem saját fejlesztés, vagyis licencelt. Elég ha csak MP3, MP4 vagy H.264-re gondolunk, hopp, máris nem saját. Ennyi erővel mindegyik szoftverre rá lehetne mondani, hogy innen meg onnan lopkodtak.
Amúgy a Mirillis teljesen saját fejlesztésű dekódereket használ.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20821) Jakuu válasza huskydog17 (#20820) üzenetére


Jakuu
őstag

Itt szo nincs licenszelt termekrol, mivel nem jogvedett az avisynth script.
De mar vagy 2 eve magyarazzuk ezt neked, amit meg mindig nem tudsz elfogadni a nagy a Splash Pro maniadban.

De tovabbiakban nem vagyok hajlando tobbet ideirni ebben a temaban. Sot neked is azt tanacsolom ha errol akarsz beszelni, hasznald a privat csatornat, vagy a sajat forumjait a lejatszoknak es ne ide ird a kovetkezo felvetesed.

[ Szerkesztve ]

(#20822) huskydog17 válasza Jakuu (#20821) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"De mar vagy 2 eve magyarazzuk ezt neked, amit meg mindig nem tudsz elfogadni a nagy a Splash Pro maniadban."

?
Most vagy keversz valakivel, vagy lemaradtam erről a nagyon hosszúra nyúlt vitáról. Nehezen tudok elfogadni vagy akár nem elfogadni egy olyan dolgot, amit még nem is láttam. Amúgy meg nem mániám a Splash Pro, ezt sem tudom, hogy honnan veszed.
Belinkelnéd légyszi azt a helyet, ahol ment az erről folytatott diskurzus és azt, ahol be is van bizonyítva a kijelentésed? Csak mert én nem találom. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20823) Jakuu válasza huskydog17 (#20822) üzenetére


Jakuu
őstag

Mondom, privatban, ha akarsz valamit errol a temarol. Pont.

(#20824) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a a 13.2 béta drivert. Jelenleg 13.1 WHQL van fent. A kérdésem az lenne, hogy töröljem (és ha igen, akkor mivel érdemes [CAP2-vel együtt]) vagy tegyem fel az előző törlése nélkül ?

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#20825) SkyS1gn válasza glspeter1 (#20824) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sima uninstaller megteszi!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20826) glspeter1 válasza SkyS1gn (#20825) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszönöm! :R

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#20827) Chapel


Chapel
addikt

7870-es Atira van dugva egy plaza tv. Anno beállítottam hogy ha bekapcsolom akkor ahogy átvált a kép, hangot is onnan kezelte...most drivert frissítettem és nem találom hol állítottam be.
(mindig jelzi hogy hangot kezelő kijelző, most ez nem jön be.)

Tuti 2 kattintás, de nem találom... :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20828) wwenigma válasza wwenigma (#20805) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nahh B4 is xar, kép megall majd feketeség és nem jon vissza. Rendszernaplóban annyi van hogy amdkmdap stopped then recovered. De nem, nem recovered. Alttab utan vissza se lehet lepni, csak visszadob az asztalra. Hang megy a hatterben, a program nem fagy ki.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20829) kaszaf válasza wwenigma (#20828) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Nálam is rossz. Különbség annyi, hogy nem feketeség van hanem pirosra vált a monitor és újraindul a gép. Beta 3 is ezt csinálja. 13.1 hibátlan.

(#20830) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha a legújabb beta catalyst van fent és a játékaim közül majdnem az összes kifagy random, az a drivernek tudható be? Látom, egy ketten találkoztak hasonló problémával. Engem függőlegesen csíkos képernyő fogad egy idő után. Dead Space 2-nél láttam ilyet utoljára de az a játék a tuningra volt érzékeny, alapórajeleken nem volt gond. Gondolom ha eddig mentek a játékok enyhe tuningal (7970 1100/1600 +20%) akkor nem ez lesz a gond. Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20831) Chapel válasza CsonkaImo (#20830) üzenetére


Chapel
addikt

Függőleges csíkozás általában memória hibára utal. Amikor kicsit túlhúzza az ember akkor lát ilyet.
Nem hinném hogy persze hogy a ramnak lenne baja egy drivertől; nyílván lehet attól hogy béta, illetve az esetleges nem rendben lévő hardver környezettől.

Én azt mondom tedd vissza a hivatalost, ha azzal okés, akkor egyértelmű a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20832) bozont válasza Chapel (#20831) üzenetére


bozont
veterán

Simán lehet az hogy egyik driverrel kevésbé megy a tuning mint a másikkal. Mondjuk van aki szerint az új bétával kicsit tovább bírta húzni a kártyát. De meg kell nézni alapon is csinálja-e, így a driver hibát könnyen ki lehet zárni.

(#20833) ///Krisz\\\ válasza BreeZeRr (#20818) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

AMD valamit elrontott és nem nagyon akarnak lejönni a driverek, sokszor megáll, belassul letöltés közben ezért a letöltött fájl sérült lesz mire megérkezik a gépedre, ezért írja ki ezt az NSIS error-t, nálam az segített, h nem Chrome-al hanem IE-vel töltöttem le és mikor megállt egyből nyomtam egy szüneteltetést, majd egy kis időn után folytatás így szépen lejött és utána már hiba nélkül települt is, viszont így h írod hozzá h a zippeknél is szarozik, erre a kombóra, külföldi fórumon azt írták h RAM gond lesz, nem tudom ez mennyire igaz mert nálam a zippes dolog nem fordult elő, de lehet h ezen a vonalon kéne akkor keresned a hibát.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#20834) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
13.1 driver volt a gépen, tegnap azt hiszem valami youtube videó nézése közben a tálca átváltott egyszerű színösszeállításra, majd 1-2 perc után magától helyre állt. Viszont a tálcán addig rögzített amd control center eltűnt. Ma feldobtam a legújabb béta drivert, de a control center továbbra sincs ott. Startmenűben látszik, de hiába nyomok rá, nem csinál semmit, nem jön be :( Ez mindenkinél így van most már?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20835) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok

Hogyhogy kiadták a 13.1 - es Catalyst - ot 4000 series-re,
nem úgy volt, hogy a 12.6 - os lesz az utolsó kiadott verzió,
és a 4000 - ekhez többé nem jön driver frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#20836) Bull1 válasza CsonkaImo (#20830) üzenetére


Bull1
aktív tag

Gondolom ha eddig mentek a játékok enyhe tuningal (7970 1100/1600 +20%) akkor nem ez lesz a gond.

Ez nem így van sajnos, tedd vissza alapórajelre.

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#20837) InfiniteReality válasza laszlohu (#20835) üzenetére


InfiniteReality
őstag

13.1-ből jött ki normál változat meg Legacy is. Nem azt mondták, hogy nem lesz többet Legacy változat, hanem azt, hogy jóval ritkábban kapnak a régebbi kártyák új drivert.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20838) laszlohu válasza InfiniteReality (#20837) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot.

(#20839) adamssss


adamssss
veterán

A 13.2 beta4 hoz valami javulást a 12.11beta-hoz képest? (HD7870)
Érdemes felrakni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20840) radi8tor válasza adamssss (#20839) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Főleg Crysis 3-at javították benne.

beta4:

Improves performance in the Crysis 3 Multi-Player Beta by up to 50% when 4x and 8x MSAA are enabled.

beta3:

Improves performance up to 15% in high MSAA cases for the Crysis 3 beta release
Future updates will be made to AMD Catalyst 13.2 Beta to further improve performance in Crysis 3 for both single GPU and CrossFire configurations
Significantly improves latency performance in Skyrim, Boderlands 2, and Guild Wars 2
Improves single GPU performance up to 50% for DmC Devil May Cry
Improves CrossFire performance up to 10% for Crysis 2
Resolves Texture flickering seen in DirectX9.0c applications.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20841) Jakuu válasza radi8tor (#20840) üzenetére


Jakuu
őstag

Azert lenne meg mast is javitani rajta.
Mint peldaul 2d-3d orajel valtasnal van hogy semmit nem csinal a beta driver, sot nem egyszer nem is jol detektalja.
Teszem azt, pl nalam a 300Hz alap helyett 100Hzel operal.
Nem egyszer elszall a windows Aero es olyankor a kartyan a hutest elkezdi iszonyat tekerni.
Uninstall utan ha regi drivert tennel vissza kbdsync.exe hibat kapsz
A CCC-n az overlay fekete szint kepez es nem olvashato rajta semmi es sorolhatnam. :D
Persze ez meg csak beta, de jocskan van mit javitani rajta.

(#20842) atika1024


atika1024
csendes tag

Sziasztok! olyan gondom lenne hogy már nagyon sok driver-t megprobáltam de nem jók. Most teljesen ujra raktam a gépem, windows 8 van rajt. az új 13.2 beta 4 nagyon király mennek is a játékok fullon. de tulhatjta a procit erre azt olvastam hogy a CAP2 megoldja a problémát, felraktam, meg is oldotta csak az meg összeakad a lenvo energy managmentel :\ .
Minden más driver kékhalált okoz. a régivel semmi gond, csak már elavult és a nem viszi a játékokat ahogy kéne.
De az AMD oldalán találtam AMD A6 chipsettet. azt rakjam fel ? vagy mindegyik videokarinak külön catalyst, vagy egy catalyst? vagy már nem tudom.

AMD Fusion A6-3400M ( APU Series )
integrált videokártya HD 6520G + HD 6650M = AMD Radeon HD 6720G2 Dual Graphics = ( hybrid crossfirex )

tesztben leírtak:
http://logout.hu/cikk/lenovo_z575_teszt/processzor_videokartya.html

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20843) Abu85 válasza atika1024 (#20842) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Lenovo oldalán található Win 8 drivert rakd fel, ha szeretnéd használni a gyártó saját energiamenedzsmentjét.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20844) atika1024 válasza Abu85 (#20843) üzenetére


atika1024
csendes tag

De azzal sem valami jo. ha jol emlékszek akkor az a 12.10es driver.

(#20845) atika1024


atika1024
csendes tag

az AMD oldalárol letöltött Autodetect feltette a 13-1 mobility win8_64_dd_ccc_whql-t
elinditottam a Photoshoppot és kékhalál:\

Mi lehet a baj ? kell még valamit feltennem mellé?

AMD Fusion A6-3400M ( APU Series )
integrált videokártya HD 6520G + HD 6650M = AMD Radeon HD 6720G2 Dual Graphics = ( hybrid crossfirex )

(#20846) halisa


halisa
tag

Sziasztok!

HD5870-hez 13.1-ből jött ki normál változat meg Legacy is melyiket rakjam fel?

Köszi.

(#20847) glspeter1


glspeter1
őstag

Kíváncsiságból visszatettem a 12.11 béta11-et + CAP2, mert a 13.1 WHQL és a 13.2 béta4 alatt a BF3 elég gyengén muzsikált, még ha ez FPS-ben nem is látszódott meg.
12.11 alatt viszont ismét normálisan, rezzenésmentesen megy.
Szóval szerintem én inkább maradok ennél.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#20848) daneeeeee válasza halisa (#20846) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A "normál" változatot rakd fel a legacy dx11 előtti VGA-kra vonatkozik

(#20849) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Srácok! Az mitől lehet hogy miután kikapcsol a képernyő, utána már nem tudom visszahozni sehogyan sem? Direkt ki van lőve az alvó mód. De csak kikapcs segít, és utána az újraindítás követően látszik a minialkalmazásokon hogy 640x480-ban volt a desk. Van amikor így is indul újra és ilyenkor ezt mutatja:

Terhelés alatt és idle módban is teljesen stabil a rendszerem. Driver: 13.2 Beta 2, de a 13.1-el is ezt csinálta. Nem tudom pontosan hogy ez mióta van így, de lehet hogy az volt a baj hogy váltottam DVI-ról DisplayPortra? Mintha azóta lenne ez... bár ez a 640x480 inkább arra utal hogy képernyő kikapcs után elszáll a driver.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20850) AtHoS válasza Motion_Blur (#20849) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tuningnál némely esetben a PLL Overvoltage okozhat problémát: [link]

Viszont nemrég belefutottam egy hasonló problémába, ahol az AusLogics Disk Defrag progi okozott olyan problémát, hogy az automatikus idle állapotbeli tevékenységének elindulásakor szépen fagyasztotta a gépet, ami pont egybeesett a monitor lekapcsolásával. Kerestem én is a vga+monitor körül a probléma gyökerét, de mivel nagyon nem találtam nézelődtem a háttérben futó folyamatok irányába, így akadtam rá a defrag progi hibára

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.