Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20701) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az eszközkezelőben a rejtett eszközök megjelenítése alatt találtam egy olyan bejegyzést, hogy AODDriver4.2 amely mellett sárga felkiáltójel található. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a bejegyzést törölhetem onnan, nem csinálok vele bajt? A gépen nincs AMD Overdrive progi telepítve, a vga driver 12.10-es.
Köszönöm!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20702) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

most vettem egy 6870es videókarit és azt szeretném kérdezni hogy honnan tudok hozzá drivert letölteni ami jó és új (win7 64) a segítséget előre is köszönöm.

(#20703) Winnie The P válasza ozzzy21 (#20702) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Innen: [link]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20704) Visormail


Visormail
addikt

Mióta feltettem a 13.1 legacy-t azóta előjött ez a probléma [link]. Minden win8 leállításkor elakad ezzel az ablakkal:

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20705) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Erre valaki: [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20706) lemusz válasza Winnie The P (#20701) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem inkább ne töröld. Annó töröltem és utána 3dMark-os benchmarkolások alkalmával többször is kidobott a program device lost hibával.

(#20707) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Bocsánat ha volt már kérdés. A probléma a következő: frissen telepített Win7x64-re nem akar feltelepülni a 13.1-es Catalyst. HD6850-em van és a probléma úgy jelenik meg, hogy mindenféle különösebb gond nélkül lefut a telepítő, majd a végén finoman közli megjegyzésképpen, hogy minden felment csak a videokártya illesztőprogram nem. És hát ez lenne az egyik legfontosabb.
Túl vagyok már egy két ilyen telepítésen, soha a legkisebb gond nem volt vele.
Olvastam, hogy fel kell rakni a .net framework 4-et. Felraktam, úgy sem megy.

Valakinek valami ötlete esetleg?

(#20708) aviator


aviator
tag

Még annyi, hogy eszközkezelőben látszik a videokártya felkiáltójelesen, ha ott próbáltam meg frissíteni az illesztőprogramot azt írja, hogy szerinte a legfrissebb van fenn

(#20709) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
PotPlayert használok videolejátszáshoz, és eddig a 12.6-os Catalyst volt fent. Most feltettem a 13.1-et, és PotPlayerben filmnézésnél hibás a kép. Blokkosodik, és hasonló hibák jelennek meg lejátszás közben. Ha PotPlayerben letiltom a DXVA-t, a hiba megszűnik. A PotPlayert frissítettem, de semmi változás.
Tapasztalt valaki ilyesmi hibát? A Catalyst csomagból mindent feltettem, talán csak a HDMI, és a húzással történő kódolást nem. Lehet, hogy több mindent tettem fel, és bekavart valami a dekódolásba?
Köszi a választ!

(#20710) Bali27 válasza pete_21 (#20709) üzenetére


Bali27
addikt

Kmplayerben ugyan ez.. SMplayer nekem tökéletesen visz mindent.. Próbáld ki, nagyon jó

(#20711) pete_21 válasza Bali27 (#20710) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a megerősítést. Az a fura, hogy nem minden filmnél csinálja ezt, úgy látszik kodekfüggő.
MPC-HC-ban is ez a helyzet. Biztos AMD oldaláról kell javítani. Reméljük hamar javítják.

(#20712) Bali27 válasza pete_21 (#20711) üzenetére


Bali27
addikt

Igen.. A Kmplayer sem minden filmnél csinálja..De amelyiknél csinálja ott főleg amikor beletekerek.. Smplayernél viszont semmi ilyet nem tapasztalok :B

(#20713) pete_21 válasza Bali27 (#20712) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, nálam is főleg beletekerésnél. Bár általában már a kezdetektől fogva.
Az Smplayer dxva-val dekódol? :)

(#20714) Bali27 válasza pete_21 (#20713) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tudom... Ennyire nem vágom. A kép kitűnő (mint a kmplayer 3GHZ-re állítva) a hang is jó nagyon, csak a hangnál én felveszem 200%-ra (addig áll torzitásmentes a hangosítás)
Tedd fel.. nézd meg.. Csak nyerhetsz vele szerintem, és van egy beépített youtube playere, amivel akár le is töltheted a filmet :P

(#20715) Winnie The P válasza lemusz (#20706) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen az információt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20716) aviator válasza aviator (#20707) üzenetére


aviator
tag

Megoldódott. Nem tetszett neki, hogy a HD6850 mellett van még egy HD2400 is a gépben. Kivettem, működik, a 12.10-es catalyst amúgy felment minden gond nélkül úgy, hogy a két VGA együtt volt benne

(#20717) Steelmanus válasza Visormail (#20704) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald ki a 11.12-ot W7 kompatibilis modban feltenni. En is feltettem a 13.1 Legacy drivert - bar ilyen hibat nem okozott nalam - de semmilyen elonyet sem lattam. A FireFox 18.0.1 tovabbra is kiirja hogy a hw gyorsitashoz legalabb 12.8 vagy magasabb verzioszamu driver kell mikozben mar a 13.1 volt fent, ugyhogy maradt a about-os buhera. Gondolom ez a Mozilla sara, de le is szedtem a Legacy-t es feltettem a 11.12-ot.
Amugy a W7 alatt pedig ugy hasznalom hogy 11.12 es CCC es a tobbi, am maga csak a driver pedig a 13.1.
Azert csinaltam igy, mert nem akartam feltenni W7 ala a .Net 4.0-at.

(#20718) Visormail válasza Steelmanus (#20717) üzenetére


Visormail
addikt

Kompatibilitás mód nélkül is simán felmennek a régebbiek win8ra, nekem első sorban a hyper-v és hardveres gyorsítás a problémám ami egyikkel sem jó. A firefox dolgon meg ezen a leállítási hibán már csak röhögök plusszban.
Egy dolgot vettem észre ami pozitívum, hogy 13.1el működik az energiaszabályzás kiterjesztett asztalnál is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20719) Steelmanus válasza Visormail (#20718) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, hat sajnalom hogy nem jon ossze a hyper-v.

(#20720) Jakuu válasza Visormail (#20718) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem a firefoxot kell lecserelni, hanem a win8-at. :D

(#20721) Visormail válasza Jakuu (#20720) üzenetére


Visormail
addikt

Ne is mondd marha sok bug van benne, írták hogy visszakapcsolja magát az uac időnként, na ma nálam is előjött még ez is egymás után 2x.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20722) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
elég régi Catalystet használok a 4670-hez, de felraknám a 13.1-et. Viszont AMD-s az alaplapom és az SSD-m egyszerűen nem megy jól az AMD chipset driver nélkül. Ha nyomok a Catalyst Install Managerben egy express uninstallt, akkor elvileg azt is leszedi, viszont akkor problémás lesz az új felrakása. Hogy kéne leszednem a régi Catalystet és felrakni az újat? A chipset driver is benne van a Catalystben vagy az egy külön csomag, elég rég nem piszkáltam már ezt a részét a gépemnek...?

(#20723) pupasz


pupasz
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a Catalyst 13.1-et (jóval korábbit cserélve. Talán 12.6).
Az újhoz nem lelem a Media Codec Package-t (xcode), amivel konvertálgatni lehetett video állományokat. Ezt véglegesen hanyagolják, vagy csak én vagyok a béna?

Ha véglegesen kikerült, akkor létezik valami használható free alkalmazás, ami a kódoláshoz GPU-t is használ?

Más: Játék közben (Torchlight II) egyes textúrák blokkosodnak, villognak. A korábbival nem.
Más is tapasztalt hasonlót?

Köszi a válaszokat.
P

(#20724) Winnie The P válasza Orgi (#20722) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Ne keverd össze a vga drivert a chipszett driverral. Az amd már kiadott egy saját takarító programot a vga driverekhez, amit [link] itt találsz. Az alaplapi chipszett drivert pedig az alaplap gyártójának honlapjáról tudsz letölteni. A HD4670-es kártyához pedig a legfrissebb driver [link] itt találod.
Én meg úgy szoktam, hogy a programok és szolgáltatások között megkeresem az AMD Catalyst Install Manager-t rányomok, majd ha kell újraindítás. Ezek után a Driver Sweeper következik. És utána jöhet az új driver telepítése.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20725) Winnie The P válasza pupasz (#20723) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Nincs már benne. A legutolsó amit én találtam az a 12.8-as [link] itt van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20726) Orgi válasza Winnie The P (#20724) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a választ! Szerintem nem kevertem össze, ugyanolyan az install felületük is, erre gondolok:
Chipset driver
De ha jól látom a Catalyst Install Manager uninstallnál ki lehet választnai, hogy ezeket nem akarom leszedni, csak a grafikus részét.

[ Szerkesztve ]

(#20727) Winnie The P válasza Orgi (#20726) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nyilván azt válaszd ki amit le szeretnél törölni a gépről. Az AMD chipszett drivert nem ismerem, de az ugye az alaplaphoz tartozik nem pedig a vga-hoz. Amúgy én a chipszett drivert nem szoktam piszkálni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20728) pethYeti


pethYeti
addikt

Van egy 1080p-s monitorom, hogyan tudnám az beállítani hogy ha kisebb felbontáson fut egy játék akkor ne legyen a kép körül egy fekete keret hanem nyújtsa ki azt a teljes képernyőre?

(#20729) Raidon válasza pethYeti (#20728) üzenetére


Raidon
őstag

Nah ezt en is szeretnem tudni.... Viszont nalam meg olyan is elo szokott fordulni par jateknal hogy 1920x1080 as felbontason is megvan ez a keret....

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20730) AtHoS válasza pethYeti (#20728) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezeket nézd meg:
[link1], [link2], [link3]

Szerk:

Persze, ha a monitor támogatja a funkciót, akkor abban is lehet matatni :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20731) pethYeti válasza AtHoS (#20730) üzenetére


pethYeti
addikt

Ahogy nézem HDMI-HDMI összeköttetésnél nincs ilyen opció. :( Végső esetben egy dvi-hdmi kábelt szerzek.

(#20732) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Van egy AGP-s ATI Radeon HD3650-es videokártyám. Nagy nehezen találtam hozzá AGP-s hotfix-es drivert, de 2600XT-nek ismeri fel az XP. Láttam a topicban, hogy már többen találkoztak a problémával, de megoldást nem találtam rá, mialatt átfutottam a kommenteket.

Van rá valami mód, hogy 3650-essé tegyem?

Futtattam rajta (mármint a 2600XT-ként felismert kártyán) egy 3DMark 06-ot, hiba nélkül le is futott a teszt, 2200 pontot kapott a kártya, szóval hardveresen rendben van, csak ugye a neve...

Tudtok segíteni ebben a dologban?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20733) Raidon válasza AtHoS (#20730) üzenetére


Raidon
őstag

Nekem is HDMI-HDMI kabel van jelenleg.
Van ertelmi kulonbseg eme illetve a HDMI-DVI kepatvitele kozott?

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20734) InfiniteReality válasza Raidon (#20733) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A HDMI meg a DVI ugyanaz, csak a DVI nem visz át hangot.

Tehát pongyolán megfogalmazva, HDM = DVI + hang

(zárójelben jegyzem meg, hogy speciális átalakítóval a kártyák a saját hangjelüket ki tudták vezetni a DVI kimeneten is, és így át lehetett alakítani HDMI-vá. De alapesetben a DVI nem tartalmaz hangot.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20735) Raidon válasza InfiniteReality (#20734) üzenetére


Raidon
őstag

Igazabol akkor tok folosleges nekem a HDMI-HDMI mert igaz van a monitoron hangkimeneti csatlakozo. De amugy se oda van bedugva a hangaflcuccos xD
Koszonom szepen.
Akkor elvileg ha DVI-HDMI vel dugom ra a monitort akkor elvileg megnyillik az opcio :D
Nagyon fajintos

:D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20736) pethYeti válasza Raidon (#20735) üzenetére


pethYeti
addikt

Majd várom azért a tapasztalatod, fölöslegesen nem veszek kábelt :D

(#20737) Raidon válasza pethYeti (#20736) üzenetére


Raidon
őstag

Mindjart irom. Nekem van meg szerencse hogy a monitorhoz 3 at adtak xD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20738) Raidon válasza AtHoS (#20730) üzenetére


Raidon
őstag

Az elso kepen linkelt Opcio nemigen nyilt meg nalam...

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20739) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok

adott egy "elvileg" BS hibás Sapphire 7870-es...
felteszem a gyári lemezről a drivert, restart, majd közli velem, hogy x y stb programok leálltak appcrash hibával. nyitnám a CCC-t, mad közli, hogy az is leállt. és nem tudom elindítani....
driver sweeper megvolt, többször is. de csak felkúszik restart után valahonnan AMD driver...!

mit kéne tenni? win reinstall?

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20740) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#20739) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, és az OpenCL-es hibás mizéria sem oldódott meg... szal kezd telelenni a butykosom( közel 7 éve már, hogy ) az AMD "csodadrivereivel" :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20741) Colos1 válasza - = Zk = - (#20739) üzenetére


Colos1
őstag

"csak felkúszik restart után valahonnan AMD driver"

Eszközök és nyomtatók - eszközöknél a számítógépre jobbklikk - eszköztelepítés beállításai - soha ne telepítsen illesztőprogramokat a windows update webhelyről.

Így nem fogja a drivercache -ből visszatelepíteni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20742) Orgi válasza Winnie The P (#20727) üzenetére


Orgi
őstag

Az volt kicsit zavaró, hogy a chipset drivernek ugyanolyan a telepítője, mint a Catalystnak... és mint írtam, az SSD-mhez szükség volt rá. De szerencsére egyénit választva a Catalyst uninstallnál nem piszkálta azt a részt, csak a videókártyásat így simán lehetett uninstallálni. Utána Driver Fusiont ráeresztettem és minden simán zajlott.

(#20743) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Hali!

Nem tudom, hogy egyedülikent vagyok- e igy a dologgal, de ha a gepem leteszi magat alvoba, akkor nem akar bekapcsolni a monitor, csak egy resi utan. Es miota az uj catalyst van fent, csak azota csinalja. Masnal nem fordult elö esetleg ez a hiba?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#20744) InfiniteReality válasza Gilberto (#20743) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Asztali gép vagy laptop? Alaplapi (chipset) river legfrissebb fent van-e? Windows XP vagy Win7 SP1? BIOS legfrissebb?

Függetlenül attól, hogy az új Catalyst óta csinálja sok minden okozhatja. Kicsit több infó kell, hogy segíthessünk...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20745) pete_21 válasza Bali27 (#20714) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet adok neki egy esélyt, bár én arra gyanakszom, hogy ez nem dxva-t használ. A PotPlayerben is le tudom tiltani a dxva-t és akkor semmi gond nincs a képpel. :)

MOD: Egyébként nem lehet, hogy azért van ez a hiba, mert ezt kellene feltenni hozzá? Ha ezt már nem tették bele a Catalystba, hogy csak ennyi a hiba, hogy nekünk kéne feltenni? :U

[ Szerkesztve ]

(#20746) Bull1 válasza - = Zk = - (#20740) üzenetére


Bull1
aktív tag

Lehet csak nálad van a gond.

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#20747) Gilberto válasza InfiniteReality (#20744) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Asztali gep, a BIOS nem a legfrissebb az tuti. Es Win7 64bit. Az alaplapi drivert nem tudom, hogy melyik van fent, mert nem az en gepemröl van szo. Jobban mondva az enyem, de nem en hasznalom.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#20748) Winnie The P válasza Orgi (#20742) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok :)

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20749) - = Zk = - válasza Bull1 (#20746) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát nagyon remélem.....

még egy marad, wint újrahúzni.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20750) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt a hivatalos 13.2 béta: [link] - CAP benne van. Ne használjatok mellé ilyet.

Changelog még nincs, de benne van tüskézés javítása a pufferméret módosításával (tesztelve Guild Wars 2-ben, Skyrimben és Boderlands 2-ben). Bármelyik játékban, ahol a pufferméret helytelen értékétől volt a tüskézés az most megjavult. Ugyanaz a beállítás egyébként, mint a 12.6-os driverben, szóval csak visszatértek egy régi jó konfigurációra.
Benne van a driverben a felújított szoftvermenedzsment a memória vezérlésére. Ahol ez számít ott teljesítménynövekedés lesz. Ez nagyon eltérő és a semmitől a nagyon sokig minden lehet, attól függően, hogy a korábbi nem optimális memóriamenedzsment mennyire befolyásolta a játék teljesítményét. A CryEngine motorok esetében úgy tűnik, hogy biztosan és 10% pluszra van kilátás.
Az egyetlen adat, hogy a DMC a 13.1-hez képest 50%-ot gyorsult az új driverrel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.