Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20251) Visormail válasza Jakuu (#20248) üzenetére


Visormail
addikt

Aranyos, kösz a választ és viszont kívánom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20252) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nem tudom volt-e már, de felraktam HD5750 / Win7 32 bit / mellé a legújabb Catalystot és utána nem működött az Windows Aero.

Letöröltem és rögtön lett Aero.
Ez hiba vagy valamit állítgatni kell?

Illetve mennyire fontos, hogy feltelepítsem? Javít valamit a teljesítményen vagy nem muszáj feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#20253) Visormail válasza Fancy-boy (#20252) üzenetére


Visormail
addikt

Élményindexet lefuttattad?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20254) Fancy-boy válasza Visormail (#20253) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem. :) De akkor kipróbálom.

(#20255) itom112


itom112
csendes tag

hello!
A hugomnak vettünk egy laptopot karácsonyra (asus x53b). Freedos volt rajta, az eladó azt mondta, hogy 64 bites oprendszert rakjak rá. Mivel itthon csak 32-es win7 van ezért felraktam ezt. A driverr cd-n csak win8 driverek voltak ezert elkezdtem egyenként megkeresni és letölteni a drivereket. A videokártyára azonban nem találtam win7 32 bites verziót aztán belebotlottam ebbe a catalyst driver be ami viszont rosszul ismeri fel a videokarit. Elvileg hd7470 1gb lenne, de az ezközkezelőben radeon 6400 és hd7340 video csatolókat mutat a gép. Haj ól tudom akkor a 7340 az 512 memóritát használ a renszermemóriából (???) de ebben a gépben ugye egy 1gb-s video kari lenne (azt nem tudom hogy saját memóriával vagy nem). Valakinek bármi ötlete, hogy mi lehet a gond illetve lehet-e, hogy a 32/64bit vagy win7/win8 rossz verzió miatt nem ismeri fel a helyes kártyát?

(#20256) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

Töröld amit felraktál, rakd fel az everest-et és az megmutatja h milyen, és honnan tudsz leszedni hozzá drivert...... Legalábbis én ezt tudom tanácsolni.

KK

(#20257) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Szerintetek itt mi lehet a gond? Akkor jelenik egy meg ha az élsimitást maxra rakom. (7770 és 12.10)

"Csak úgy mondom"

(#20258) Visormail válasza itom112 (#20255) üzenetére


Visormail
addikt

AMD Driver Autodetect?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20259) radi8tor válasza Csapi007 (#20257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játékban rakod maxra vagy CCC-ben?

⭐ Stella

(#20260) Csapi007 válasza radi8tor (#20259) üzenetére


Csapi007
veterán

Játék

"Csak úgy mondom"

(#20261) radi8tor válasza Csapi007 (#20260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játék topicjában nem tudtak segíteni? Lehet nem jó drivert használsz. :U

⭐ Stella

(#20262) Calogero válasza colin81 (#20224) üzenetére


Calogero
addikt

Ugyanezzel a hibába ütköztem én is. Csak én 4850 és Win 8 Pro 64 Bit párossal.

(#20263) Csapi007 válasza radi8tor (#20261) üzenetére


Csapi007
veterán

Először ide jöttem, de akkor megkérdezem ott is, kösz.

"Csak úgy mondom"

(#20264) bozont válasza Csapi007 (#20263) üzenetére


bozont
veterán

Próbáld ki a 12.11beta drivert hátha megoldja.

(#20265) kacsa0902


kacsa0902
csendes tag

DELL inspiron 5520 i7 8GB Radeon HD7670 1GB Win7 64 Enterprise. A video driver a többi driverrel együtt gond nélkül felment. Az eszközkezelőben nincs felkiáltójeles eszköz. Az dxdiag azt írja, hogy directx 11 van a gépen, de az eszköznél csak az alap Intel HD Graphics 4000 van jelölve. Ha megnézem a "teljesítmény adatok és eszközök"-nél, ott meg csak directix 10-et ír. A játékra szolgáló videokártyára 6,5-öt ad. Szerintem valamiért nem kezeli a 7670M-es kártyát. Arra gondoltam, hogy a BIOS-ban esetleg meg lehet adni, hogy melyik legyen az elsődleges video eszköz, de ilyent nem találtam. A játékok sem futnak úgy, ahogy ez elvárható lennel. A Catalyst Controll Centerben látszólag be van állítva a játék is és a 3DMark is. A 3DMark11 ismeretlen hibával leáll, gondolom nem találja a dx11-et.

Miért van csak directx 10, és miért nem látja/használja az erősebb kártyát? Hol szúrhattam el? Az amd catalysttal lehet a baj??

Segítséget előre is köszönöm.

(#20266) mr.krizsi.69 válasza kacsa0902 (#20265) üzenetére


mr.krizsi.69
tag

Direct X-et végig frissítetted??
Nekem kellett.
Biztos h jó driver használsz??
Nincs rá újabb verzió??

KK

(#20267) kacsa0902 válasza mr.krizsi.69 (#20266) üzenetére


kacsa0902
csendes tag

a drivereket a dell honlapjáról szedtem le szóval tuti jót mivel be kellett írni a gyártási számot így jó drivereket dobott ki, aztán a directix is jó tutira!
lövésem nincs miért csinálhatja...

(#20268) Bali27 válasza bozont (#20264) üzenetére


Bali27
addikt

Ez már tényleg röhej amit az uj driverrel csinálnak.. TRényleg 13.9 körül lesz mire kiadják :)

(#20269) Visormail


Visormail
addikt

4es szériások akik win8 alatt játszanak vigyázzanak a 11.9es driverrel (ill gondolom hogy még más régebbi verziókkal is), csak az tegye fel aki a hyper-v-t nem akarja használni ugyanis a 2 együtt brutális hibahegyeket okoz [link] a beépítettel jó [link] bár az most magában van nem próbáltam hogy ha a ccc-jét is felteszem akkor is jó e. (Én leginkább battlefield bc2-vel játszom a legtöbbet, az meg a 11.9-essel is rosszabbul megy win8 alatt mint 7 alatt, úgyhogy személy szerint a játszós rendszert visszaváltom 7esre.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20270) Bali27 válasza Visormail (#20269) üzenetére


Bali27
addikt

Ati Tray Toolsdal mi a helyzet? ős idők óta nem hallottam róla. Szerintem ennél a teljesítménynél, amik a mai kártyáknál vannak nem túl aktuális már.

(#20271) Visormail válasza Bali27 (#20270) üzenetére


Visormail
addikt

Semmi úgy tudom már 1éve nem fejlesztik, szerintem ez az utolsó verziója [link]. Játékra már régen is macerás volt kézzel kellett hol ezt hol azt állítgatni, amúgy használom mai napig [link] (amire itt válaszoltam abban lemusz azt írja hogy ő is használja).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20272) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok
A filmezés problémám megoldódott, de még valami mindig nem kerek. Az valami AMD sajátosság, hogy a hdmi kábelen kiküldött másodlagos asztalon minden akad? :) Egy szaros youtube videót nem megy rendesen. Ezt nem lehet a 60Hz-re fogni, ez simán akadozik mint mikor kevés a kraft. Cata verziótól függetlenül, Radeon 5770-el. :((

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20273) eladohardver válasza Plazmacucci (#20272) üzenetére


eladohardver
őstag

tudim, hogy valaki mindjárt jön és le ugatja a fejem ABU, hogy ez "baromság, meg szar az egész mert tud róla, hogy nem egy rendszert szétbafott.... stb nem ér semmit..." De akkor is le írom, amit én javasolok, mert nekem még mindíg be jött, okozott olyan galibát az AMD-nek a sz*jba szott driver uninstallerje, hogy egy hétig kísérleteztem a rendszerrel hogy mi a fax... Úgy szét küldte a rendszerem hogy csináltam miatta win újra telepítést is ... akkor egy ideig jó volt... míg nem jött újabb catalyst... utána megint jelentkezett a dolog és akkor sikerült sok napi szívás után rájönni, hogyan lehet helyre rakni a rendszert... Konkrétan szagatott minden game... illetve néha be be akadt... mintha meg akadt volna a mozitekercs és ccsak fekete képernyő volt... továbbá hd tune szekvenciális tesztjein is látszott vmi nem ok, próbáltam mindent alapon tesztelni, adni plusz feszt sb nek plusz feszt stb semmi ....

Csináltam, egy Cat uninstallt... majd Driver Sweeper 3.2 el a maradék szemetet (AMD Driver, maradék fájlai amit ugye nem képes el távolítani az amd uninstallerje, mert egy rakás...) le gyalultam, majd restart, ha köv restartra fel rakott netán drivert... ergo nem kb 800x600 as felbontás fogadott... megint lefutattam driver sweepert, megint restart, és új driver fel. Meg is oldodótt... Én azóta is használom driver sweeper 3.2-t ugyanis hybrid physx rendszerem van és itt szokott furcsaságot csinálni az amd uninstaller pluszban...:) de ezt nem részletezném.

Próbáld ki,hátha neked is hasonló gondod van! Sztem nem veszítessz sokat.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20274) Plazmacucci válasza eladohardver (#20273) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sweeperrel probalkoztam mikor a masik drivert tettem fel, de nem igazan hasznlt. Mondjuk az oprendszer rongyos, megerne egy telepitest. A jatekok viszont rendesen futnak, es ezt a jelenseget mar eszrevettem a notin is, ami dsubbal van egy 17colos lcd monitorhoz kotve. Szamomra erthetetlen. Ha kiderul, hogy egy nvidia kartyan minden siman fut, en elasom magam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20275) eladohardver válasza Plazmacucci (#20274) üzenetére


eladohardver
őstag

Hmm... akkor nincs ötlet... próbáld másik karikkal.. :DDD nálam 5970-el mikor több monitor volt semmi nem akadt sehol... egyik dvi másik .... őőőő izé átalakítóval DVI-to VGA vagy mi a csöcs a neve az a kék... Meg próbáltam úgy is hogy egyik DVI másik HDMI semmi bibi...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20276) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok, nem tudja valaki hogy mikor érkezik az új Catalyst? A beta van fent amióta megjelent de nem szimpi, az Ati kezelőfelület pl be sem jön... :/

(#20277) Visormail válasza Visormail (#20271) üzenetére


Visormail
addikt

Kipróbáltam ezt az utolsó ATT-t Win8 x64 alatt, semmi gond vele simán felment kompatibilitás nélkül ill a külön atipdlxx.dll fájlt sem kellett bemásolni (enélkül win7 alatt nem indult legalábbis a régebbi).
Egyedül az automatikus indításával volt probléma sem indítópultra sem regisztrációs adatbázis beállítással nem akart menni, alapban hibaüzenet hogy nincs joga, kompatibilitás fülön rendszergazdai jogot adva pedig nem történt semmi.

Tehát nálam az uac eleve le van húzva 0ra, az att-t jobbgomb futtatás rendszergazdaként-el telepíteni (a win8ban már kikapcsolt uac-al is korlátozva vannak a jogok, ez is megváltozott a 7es óta), utána a beállításaiban kikapcsoltam az auto indítást, feladatütemezőben hoztam létre hogy bejelentkezéskor futtassa le legmagasabb jogokkal, így minden rendben (ccc nincs fent csak az alap beépített driver).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20278) methyl válasza eladohardver (#20273) üzenetére


methyl
tag

Csak Driver Sweeper-rel lehet teljesen uninstallálni?
Mármint azért kérdem , mert én is ilyenre készülök, és igazán érdekelne egy Catalyst uninstaller....
Ha jól emlékszem régen volt külön ilyen szoftver, párszáz kilobyte-os volt...
Most már nincs semmi olyan alkalmazás ami uninstallálja az aktuális catalyst-et?
(a catalyst szoftver belső (programok hozzáadása/eltávolítása) funkcióján kívül, ami csak nagyjából remove-ol)
Javasoljatok már vmi lehetőségeket légyszi'...

ja, azt még hozzátenném, hogy nem is diszkrét video kártyáról van szó, hanem igazából egy APU-ról amibe egy 6530D van integrálva, tehát ha jól emlékszem nem csak vga driver-ek érintettek az én esetemben.

[ Szerkesztve ]

''Nem én vottam''

(#20279) radi8tor válasza methyl (#20278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tökéletes a Catalyst szoftver eltávolító! Ne kezdj bele takarításba az ilyen sweeperekkel. Az lesz a vége, hogy utána még a Windowst is újrarakhatod. Olyan dolgokat is törölnek ezek a gépről, amiket nem kellene/senkit nem zavarnak.

⭐ Stella

(#20280) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy nem tudom sehogyan se elővarázsolni az AMD Video Converter-t, pedig feltelepítettem a legutóbbi AMD Media Codec Package-t innen.

Catalystom 12.10, videókártya HD7750, oprendszer Win8 x64

Előre is köszi ^^

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20281) radi8tor válasza HoaryFox (#20280) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Találtam egy videót arról hogyan lehet beszerezni a programot.

⭐ Stella

(#20282) eladohardver válasza methyl (#20278) üzenetére


eladohardver
őstag

Ha használod az uninstallert... attól még ott maradnak a driver egyes fájljai... amik nem kicsit be kavarhatnak,mint fentebb le írtam. ha el akarod őket tüntetni... Eszközkezelő/videokártyák tulajdonságok eltávolítás driver törlésével lehet hasonló eredményt el érni mint driver sweeper-el... persze egyszerűbb ds-t használni, mivel csak pár kattintás. amúgy már megszünt driver sweeper... helyette driver fusion van... Mondjuk én inkább használom a régebbi 3.2-es driver sweepert, ugyanis driver fusion bizonyos dolgokat nem képes eltávolítani, míg ds igen.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20283) HoaryFox válasza radi8tor (#20281) üzenetére


HoaryFox
őstag

Megcsináltam mindent ami a videóban volt de még mindig nem jelenik meg :(

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20284) methyl válasza radi8tor (#20279) üzenetére


methyl
tag

OK, köszi a választ.
Bár még nem kezdtem bele semmi féle hekkelésbe semmiféle sweeperrel, de a beépített eltávolítóval az a bajom, hogy múltkor még az eltávolítás sem működött rendesen az egyik verzióban. (11.valamelyik), majd aztán egy friss verziót raktam, de az meg betha. Most uninstallálnám az egészet és felraknék egy normális kiforrott, tesztelt verziót (12.10).

csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

''Nem én vottam''

(#20285) radi8tor válasza HoaryFox (#20283) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gép újraindítás sem segít? Én még sosem próbáltam elővarázsolni, jövő héten lehet megnézem.

⭐ Stella

(#20286) methyl válasza eladohardver (#20282) üzenetére


methyl
tag

Köszi a választ Neked is.

''Nem én vottam''

(#20287) HoaryFox válasza radi8tor (#20285) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az is megvolt, de nem hozott változást

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20288) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem urak!A driver telepítés végén normális ha ezt a képet kapom?

A telepítési naplóban nyomát sem látom hibának.
Igazság szerint már hetek óta megy ez a kálvária.12.8-ról próbáltam 12.10-re,de a gép folyamatosan eldobta magát(intéző,CCC öszeomlás és hasonlók).Csak Driver Fusion-nal tudtam leszedni a drivert,mert hiába ment végig az uninstal,minden maradt a régiben(pl az asztalra kattintva még elérhető volt a CCC,de persze belépni már nem tudtam).A telepítési hiba most is fent áll(a fagyás megszűnt) és csak a DF-el tudok unistalálni,mert ugyan a CCC ugyan feltelepül,de nem tölt be.Jelen pillanatban 3-dik nekifutásra tudtam működőképes 12.8-at varázsolni rá,de a fenti napló figyelmeztetés maradt.

Előre is köszi az észrevételeket! :R

(#20289) Pocok256 válasza Plazmacucci (#20272) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát igaz nekem laptopom van de éjjel nappal egy FULL HD monitort hajt meg néha elsődlegesként néha másodlagosként, de soha semmi nem akadt még rajta és minden szépen megy. Ez valami egyéni gebasz lehet nálad :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20290) Plazmacucci válasza Pocok256 (#20289) üzenetére


Plazmacucci
félisten

melyik cata vann fent? legfrissebb? lehet kéne tolni egy reinstallt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20291) Pocok256 válasza Plazmacucci (#20290) üzenetére


Pocok256
veterán

12.8
De idáig mindegyikkel ment. A legfrissebb beta-val is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20292) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

Egy furcsa jelenséggel találkoztam:

[link]

Néha nem állítja be a Catalyst az órajelet csak "látszólag" vagy mitől lehet ez a nagy eltérés?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20293) eladohardver válasza Milka 78 (#20288) üzenetére


eladohardver
őstag

Háát ebből is látszik milyen jó is az az uninstaller:) Nekem is szokta néha ezt a hibát írni, de semmi a naplóban....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20294) Bali27


Bali27
addikt

Mikor jön már ki a final? Igazából csak arra várok. Ujra akarom tenni a rendszert,

(#20295) HoaryFox válasza HoaryFox (#20280) üzenetére


HoaryFox
őstag

Valaki erre?? :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20296) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok!
Tudna valaki nekem egy linket adni, ahonnan leszedhetem az agp 12.3 hotfixet?
Nem olyat, ahol ki kell keresni, hanem ahol tényleg le is tölthető...
Ezer köszi előre is. Most 10.7 van fenn, van értelme cserélni/lesz gyorsulás? XP van a gépen.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#20297) Sanyi19 válasza Tex Murphy (#20296) üzenetére


Sanyi19
őstag

[link]

vagy ez: [link]

De egyébként AGP-s kártyákhoz is van még újjabb driver is: [link]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20298) Tex Murphy válasza Sanyi19 (#20297) üzenetére


Tex Murphy
tag

:R :R :R :R
Köszönöm, isten vagy!
A 12.6-os nem megy. HIS IceQ 4670 AGP 1GB DDR3
Most 10.7 van, ezzel tökéletes. 12.6 feltelepítés után azt írja, nincs telepítve.
De a 12.3-mat megpróbálom. Köszi.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#20299) Milka 78 válasza eladohardver (#20293) üzenetére


Milka 78
nagyúr

a jó de mi a megoldás?Konkrétan a 12.8 amit még fel tudok szenvedni,de pl a 12.10-11b esélytelen :F

(#20300) Sanyi19 válasza Milka 78 (#20299) üzenetére


Sanyi19
őstag

És ha beadod neki innen? Vagy betallózod eszközkezelőben?

Úgy se lesz jó? Nálam olyan volt, hogy mindig kilépett a telepítő, elszállt valami hibával és akkor úgy kellett telepíteni, hogy: AMD telepítő mappa, azon belül Bin64 majd CMD és "atisetup.exe -install -output screen".
Itt írnak róla: [link]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.