Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20151) dobobazsy válasza norbi0604 (#20150) üzenetére


dobobazsy
őstag

és ezt milyen vga-val tapasztaltad? olvastam már, hogy régebbi kártyára csak régebbi drivert szabad tenni, de nekem a legújabb van fent 6850-nek.
erre Ti melyik catalystot ajánlanátok?
nálam eddig nincs gond a 12.11 bétával. talán egy régivel jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#20152) bozont válasza _DiEGO_ (#20144) üzenetére


bozont
veterán

Nekem ugyan nincs összehasonlítási alapom, mert a win7 még nem SSD-ről futott, a win8 meg egyből arra került, de öcsém szerint vinyón is gyorsabb mint a win7, meg mindnenki szerint aki az ismerősök közül aki kipróbálta. A játékok meg általában se nem gyorsabbak, se nem lassabbak és tökéletesen futnak (Mafia 2 is). Többet próbáltam összehasonlításképpen, egyedül a Dirt3 gyorsabb win8-on, 10-15fps-t hozott. Mindkét rendszeren ugyanazt a 12.11 beta drivert használtam.
Én elégedett vagyok vele, részemről a win7 már nem kerül vissza. :)

(#20153) norbi0604 válasza dobobazsy (#20151) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Sapphire HD6770 - 12.8al tökéletes, fölötte ocsmány megjelenítési és grafikai bugok vannak. (Ezt most kifejezetten a Mafia II-re vonatkozóan írom.)

[ Szerkesztve ]

(#20154) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne:

Letöröltem AMD Catalyst drivert fullra, és amikor visszaraktam, települt is, de például a CCC nem települt fel. Próbálkoztam többször is, a telepítőben a listában sincs benne. Itt egy kép miről beszélek. Hogy tudnám elérni, hogy a telepítő minden cuccot feltegyen, amiknek a listában is benne kellene lennie?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#20155) Abu85 válasza beldeczki (#20154) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amiket a hardvered nem támogat, azokat a telepítő nem ajánlja fel. Nézd meg a driver leírásában, hogy támogatott-e a hardvered.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20156) beldeczki válasza Abu85 (#20155) üzenetére


beldeczki
aktív tag

De előtte fent volt a CCC is meg minden. Most ezeket nem teszi fel, csak a képen látható 3 összetevőt.

Szerk.: 12.6-os legacy drivert töltöttem le. HD4670

[ Szerkesztve ]

(#20157) Abu85 válasza beldeczki (#20156) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont ez a három összetevő nem kötődik se OS-hez, se hardverhez. A többi összetevő a driverekben eltérő. Nézd meg jobban, hogy biztos jó OS-hez tartozó drivert szedtél-e le. Az egész az analizálásnál bukik meg. Azzal ellenőrzi a driver, hogy a gép megfelel-e a komponenseknek. Ha nem felel meg, akkor a nem kompatibilis komponenseket nem ajánlja fel.
Esetleg még annyi lehet, hogy a hardvert nem találja. Ilyenkor is csak ezek a komponensek települnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20158) beldeczki válasza Abu85 (#20157) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Ezt töltöttem le. Win7 32-bit. HD4670-es.

12.6 a legújabb, max megpróbálom 12.4-sel.

[ Szerkesztve ]

(#20159) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Mikor ad ki az AMD új drivert a grafikus kártyáihoz? Tudom nem fontos, minden hónapban frissíteni a drivereket, de nálam ez egy ilyen rituálé, hogy havonta kitakarítom a gépet kívül-belül. A lényeg, hogy néztem, hogy a 12.10-es a legújabb 11es is csak béta van, még a 7000-es szériához is.

(#20160) eladohardver


eladohardver
őstag

Urak Köszönöm az infókat!

Akkor nálam lesz a hiba... újra pakolom a drivereket, lehet valami ott kavart be, mert előző telepítésnél próbáltam, még az előzőleg W7 re telepített Mafia2-t akkor jó volt. :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20161) beldeczki válasza Abu85 (#20157) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Visszatettem a 12.4-est, azzal minden működik mint régen. Olvastam másnak se megy 12.6-al. Azért köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#20162) norbi0604 válasza Nagynozi (#20159) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Attól még, hogy minden hónapban kitakarítod nem kell új drivert telepíteni. Én is takarítom rendszeresen és mégsem rakom fel a legfrissebb catalyst drivert, mert tapasztalat alapján nincs értelme. Pl. ha játszol és nem feltétlenül a legújabb játékokkal, akkor meg pláne fölösleges mindenféle beta-t felpakolni.
Nálam 12.8 megy most, az sikeredett úgy, hogy minden gond nélkül fut rajta, legalábbis nekem így van.

[ Szerkesztve ]

(#20163) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok, várható hogy még karácsony előtt jön 12.11-ből WHQL? Mert ha nem akkor felrakom az aktuális bétát. Sokan mondják hogy jelentősen gyorsulnak tőle a CGN kártyák, csak gondoltam megvárom a WHQL driver-t.

(#20164) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem magamnak egy ilyen VGA-t. Annyi a gond vele, hogy üresjáratban nem veszi vissza a VRAM órajelét, az mindig 1.200 MHz-en megy, pedig a legfrissebb (12.10) WHQL Catalyst van telepítve. Mit csináljak vele, hogy visszavegye a GDDR5 lapkák órajelét is, ne csak a GPU-ét?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20165) Abu85 válasza whiteman0524 (#20163) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Béta lesz. WHQL majd valamikor januárban vagy februárban.

(#20164) huskydog17: Rakd fel a 12.11 beta 11-et, vagy a 12.8 WHQL-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20166) huskydog17 válasza Abu85 (#20165) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi, ki fogom próbálni. Ez a beta 11 menyire mondható stabilnak? Ezt is ugyanúgy telepítsem, mint a többit, tehát jelenlegi Express Uninstall, majd Win reboot után az újnál Express install?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20167) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

A C meghajtón lévő AMD mappában - setup.exe elindítása aztán majd ---- Eltávolítás funkció katt....

(#20168) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Én személy szerint nagyon erősen ajánlom a stabil 12.8-as drivert a 6xxx illetve a 7xxx-es szériákhoz. (79xx-től talán érdemes próbálkozni a legfrissebb beta-val is, ebben nem tudok nyilatkozni.) :R

[ Szerkesztve ]

(#20169) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget mindenkinek! A Catalyst 12.11 beta 11 megoldott a memória órajel gondot.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20170) SkyS1gn válasza -Solt- (#20149) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hmm akkor ha lesz több időm lehet felmókerolom, csak rohadtul nincs kedvem mindent beállítást meg programot újrahúzni :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20171) eladohardver válasza norbi0604 (#20150) üzenetére


eladohardver
őstag

:R Valóban! ezzel ok. csak azzal a néha néha be-be szaggatással lehetne valamit kezdeni...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20172) Bakko


Bakko
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy van egy HD 6870-em, 12.10-es catalyst-al. És az opencl csak friss telepítés után működik, ha nyomok egy restartot, eltünik az opencl támogatás. Szóval ha akarok opencl-t, akkor minden indítás után, újra kéne húznom, a catalyst-ot... Amihez viszont nincs túl sok kedvem...
Szóval ebben kérném a segítségeteket.

No Comment!

(#20173) Taposo


Taposo
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne a tisztelt kollégákhoz hogy milyen tapasztalaitatok vannak a Radeon Pro nevű programmal kapcsolatban, egy kártyás vagy CFX tulajok véleményei egyaránt érdekelnek, főleg ez a Dynamic Vsync opció érdekelne hogy mennyire válik be játékok alatt. Ezalatt a képtöredezést/csikozódást és megadott fps ingadozását értem, úgymond mennyire ad "sima élményt" a játékoknak ? ;)

(#20174) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy a calatyst control centerben nem tudok rámenni az overdrive funkcióra. Ha rákattintok meg elfogadom a szerződés feltételeket, akkor eltűnik az egész menü. Hiába olvastam utána sok helyen, nem találtam érdemi választ rá. Erre tud valaki segítséget nyújtani? :R

Üdv.: Zoli

(#20175) Lightning15 válasza BudaiZoli (#20174) üzenetére


Lightning15
csendes tag

Gondolom nem olvastad végig a szerződési feltételeket... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20176) BudaiZoli válasza Lightning15 (#20175) üzenetére


BudaiZoli
tag

átolvastam nem is 1x már.. :DD

(#20177) Steelmanus válasza BudaiZoli (#20174) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Legacy drivert tetted fel? Amugy nekem is 4xxx-es karim van es nalam is eltunik a 12.6-os drivernel eppugy mint Nalad. Eleve a menuben mivel AMD Overdrive a neve felul kellene elhelyezkedni, igy:

viszont amikor akarom beallitani akkor a CPU Power van felul es az AMD Overdrive van alul es amikor el akarom fogadni a felteteleket, latni hogy helyet akar cserelni a ket menupont, am ehelyett eltunik az Overdrive menupont.
En sem jottem ra az okara, helyette a 11.10 drivert hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#20178) eladohardver


eladohardver
őstag

Urak!

Netán valami ötlet arra, hogy milyen progival tudnám meg, azt hogy mi terheli épp a GPU-kat? IDLE állapotban zabálja nekem az áramot CFX rendszer, és nem jövök rá mi... :W

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20179) lemusz válasza Steelmanus (#20177) üzenetére


lemusz
addikt

Nekem is HD4*** van és volt egy időszak mikor uezt csinálta. Most speciel jól működik, de meg nem tudom mondani mit csináltam azóta, hogy most jó. Viszont én nem ajánlom az AMD-s overdriveot. Szerintem sokkal tisztább és szárazabb érzés, ha egy tesztprogrammal csinálod (pl.: MSI overdrive, msi kombustador) és kitapasztalod abban, hogy mit bír a kártya, utána pedig átírod a bioszában a 3D-s órajeleket és a ventifordulatokon is alakítgatsz.

(#20180) vlevi válasza eladohardver (#20178) üzenetére


vlevi
nagyúr

Régebbről olyasmi rémlik, hogy ha több monitoros konfig be van kapcsolva (megy a második kijelző is), akkor nem veszi vissza alap órajelre. De lehet, hogy az elmúlt időben itt is történt változás, és már visszaáll alapra ilyenkor is.

(#20181) BudaiZoli válasza Steelmanus (#20177) üzenetére


BudaiZoli
tag

Igen, a legacy-t tettem fel. Én is meg próbálkozom szerintem a 11.10 driverral. Köszi a választ. :)

(#20182) horsefeather


horsefeather
csendes tag

Sziasztok

egy kérdésem lenne a Catalyst-ban a CPU Power fulnél van olyan lehetoség h "CPU Speed" van ott egy csúszka 800-tól 2900-ig (Athlon II x2 245e) azt ha 2900-2900-ra rakom akkor mivan?? a proci 2900mhz-en fog menni mindig ugye?? mert néztem az AIDA-ba ott szaladgálnak a mhz-k mikor nem csinálok semmit van hogy 800mhz.. szóval ha felrakom 2900-2900 nem lesz gond ?? mert húzva is van a proci 3200-re egy Ga-ma69s3h lapban..

+ az Overdrive lehetoseget pipáljam ki vagy ne?? az mit csinál??

[ Szerkesztve ]

(#20183) whiteman0524 válasza horsefeather (#20182) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Be lehet lőni fix frekvenciára de nem érdemes. Mondjuk én nem a Control Centerben tenném mindezt hanem akkor már a inkább a BIOS-ban. Amúgy akkor veszi le a frekvenciát amikor nincs terhelés, de ezt ő automatikusan tudja. Tehát amikor nincs terhelés akkor minek maximális órajelen hajtani? Semmi értelme nincs. Legalábbis én nem látom értelmét. Ez kb olyan mintha üresben nyomnád a gázt a kocsinak :)

[ Szerkesztve ]

(#20184) horsefeather


horsefeather
csendes tag

Akkor hagyom :) koszonom!

és a Overdrive-t hagyam kipipálva vagy ne? az mit csinál?

(#20185) whiteman0524 válasza horsefeather (#20184) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Az Overdrive az akkor kell amikor tuningolni akarsz, vagy esetleg alulfeszelni. Az azt jelenti hogy felülbírálod az alapértelmezett órajel beállításokat. Ha bepipálod akkor megadhatsz egyedi órajeleket, de ha nem akarsz tuningolni akkor nem kell bepipálni.

Egyébként egy jó oka még is lehet annak ha fix-re állítod a processzor órajelét, mégpedig akkor ha tuningolsz. Előfordulhat (sőt általában így van) hogy ha megemeled az órajelet akkor az energiatakarékos funkciók miatt (például az órajel ugrálás miatt) instabillá válik a rendszer. Ilyen esetekben segíthet ha fix órajelre lövöd be a dolgokat. Viszont ha nem akarsz tuningolni akkor erre semmi szükség, és maradhat minden alapértelmezetten.

(#20186) horsefeather válasza whiteman0524 (#20185) üzenetére


horsefeather
csendes tag

Koszi a segítséget be is lottem akk fix-re :) mert igen húzva van a proci :)

akk az Overdrive-ot hagyam pipa nélkul?? mert nincs húzva a kártya..

csak azért kérdezem mert volt ilyen hibám 12.6-os driver-el (AMD 4870) h játszottam és befeketedett a kép hiba uzenet "ati illesztoprogram leált majd helyreált" most 11.7-es driver van fent eddig nem csinálta egyszer sem .. csak most meg olyant csinál h megáll a játék fél másodpercre hallani is a hutot a kártyán h nagyon felporog aztán vissza ugrik mintha misem tortént volna és megy tovább.. ilyenkor 0fps .. szóval nemtom mi ez..

(#20187) Jakuu


Jakuu
őstag

Tegnap gondoltam adok egy eselyt a legujabb betanak.
Hat gyorsan visszakerult a gepre hibamentes 12.4. Ez az uj driver egy nagy fos.:P A masodik kijelzon olyan tre lett a filmek lejatszasa, hogy 10 perc alatt megfajdult a szemem a lagos megjelenitestol.

(#20188) horsefeather


horsefeather
csendes tag

milyen kártyánál használod??

egy másik topicban azt írták h a 4870 mellé a legjobb a 10.6-os driver .. de azzal meg nem megy a BF3 szóval azt írták 11.7 lesz a jó .. szerintetek jó lesz a 12.4 4870 mellé ?

[ Szerkesztve ]

(#20189) gari24


gari24
tag

Hi
A múlt héten már többször is játék közbe leakadt a gép és újraindult.
De utána ugyanúgy működött tovább semmi baja nem volt.
De amikor bekapcsolt egy hibaüzenet fogadott kdbsync.exe működése leállt
Tegnap is leakadt a gép kék halál ,, ha ezután próbáltam játékot indítani kék halál egyből a játék indításánál.
Gyorsan újrahúztam a Win7.et vidikari drivel fel 12.3 + codec package
És ugyanez a kb fél órát játszottam gép le kék halál és ha azóta próbálok gémet indítani akkor egyből kék halál

hibaüzenet

[link]

(#20190) ABorignial válasza gari24 (#20189) üzenetére


ABorignial
csendes tag

elöregedett a chieftec talán ?
vegyél vissza mindent alapra és próbáld meg úgy is , már ha akármi tunning van

(#20191) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok.
Azt szeretném megtudni, hogy kiterjesztett asztal esetében miért laggol a kép másodlagos monitor esetében? Az elsődleges asztalon minden villámgyors, másodlagoson meg van egy kis latency, az egér sem mozog folyékonyan. Először azt hittem csak a laptopon van ez így, a második letiltott videokártya miatt, de az asztali 5770 is így működik. Tud erről valaki valamit? :) Zavar, hogy a filmek meg megakadnak, és a hang sincs szinkronban.
Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20192) vlevi válasza Plazmacucci (#20191) üzenetére


vlevi
nagyúr

A TV-t át kell állítani játék módba, PC módba, vagy valami ehhez hasonló elnevezést kell rajta keresni. A lényeg, hogy a számítógépről jövő jel esetén ne működjön az a rengeteg képjavító algoritmus, ami miatt tizedmásodpercekkel később jelenik meg a kép a TV-n.

(#20193) HoaryFox válasza gari24 (#20189) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ez valami driver hibának néz ki... frissebb Catalyst-ot próbáltál már?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20194) Plazmacucci válasza vlevi (#20192) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnos ez monitorral is észrevehető d-subon keresztül. Nem értem igazából.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20195) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#20194) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja igen, a film kiterjesztett asztalra téve néha egy másodpercre belassul, elcsúszik a hang, aztán utánagyorsul a kép. Ezt kb percenként előadja többször is. Mint amikor egy lejátszó nem bír a bitrátával.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20196) Jakuu válasza Plazmacucci (#20195) üzenetére


Jakuu
őstag

Odakell figyelni, hogy a ket kijelzon a kepfrissites szinkronban legyen.

Teszem azt,ha a film 25fps-es, akkor az a jo, ha a kepfrissites erteke a kijelzokon 25-el oszthato egesz szam.
Pl. 75Hz-es monitor es 50Hzre allitott masodlagos kijelzo.
Persze lehet 100Hz/75Hz vagy 75Hz/75Hz, de akar 50/50Hz is, persze ha a kijelzo ilyen ertekeket is problema nelkul meg tud jeleniteni. De a lenyeg, hogy a fent emlitett mondatban leirtaknak megfeleljen a beallitas.
Ugyanez a helyzet pl egy 29.976-os NTSC formatumu filmnel is de ott mas az ertek. Ott altalaban az a jo ha 60Hz-re vannak allitva a kijelzok (mert a korulbeluli 30-al oszthato ertekek a helyesek).A 60Hzes monitoroknal ez a legjobb formatum. A 23.976-os filmnel pedig a 24Hz kornyeki ertekek a megfelelok.
Dell monitoroknal ez nem okoz gondot, mert hackelt monitor driverekkel tudjak mind a 60/72/75-os erteket.
Mas monitoroknal amik nem tudjak a pulldownt es csak 60Hz-et tudnak, problemat okozhat a szinkron osszehozasa, ott max szoftveres megoldasok johetnek szoba (mint pl a Reclock vagy SmoothVideo Project).

A helyes kepfrissites leellenorizheto a Media Player Classiccal.Inditsd el a filmet vele es nyomj egy Ctrl+J billentyu kombinaciot.

Latni fogsz ket vonalat egy zold es egy piros szinut, akkor megfelelo a lejatszas, ha a ket vonal egymas mellett halad. Ha nem ez tortenik es a ket vonal bizonyos idokozonkent eltavolodik egymastol impulzus szeruen, akkor a kijelzo a filmmel nincs szinkronban es azert latod lagosnak a lejatszast.
Probald a megfelelo ertekekre beloni a megjelenitoket.
Mondjuk az uj Catalyst mint nem is olyan reg emlitettem, eleg tre' nalam is. A megfelelo ertekek mellett is szemfajditoan rossz megjelenitest produkal es lagosnak tunik a lejatszas, szerintem valamit elbarmoltak benne. A 12.4 -el viszont nalam minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#20197) Plazmacucci válasza Jakuu (#20196) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm. Megpróbálom a .4-es driverrel ma. Egyébként mind a két kijelző 1080p 60Hz beállításokon üzemel. Azt hiszem a TV tud 75Hz-en menni, legalábbis a Catalyst ezt írja maximális frekinek. A monitor csak 60at tud az biztos. Még egyszer köszi :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20198) dobobazsy


dobobazsy
őstag

kérem valaki ossza már meg velem melyik lenne egy sapphire 6850-es számára a legjobb driver játékra :F
nagyon szépen köszönöm! :R

(#20199) old-dog válasza dobobazsy (#20198) üzenetére


old-dog
aktív tag

Nekem a 12.10-el nincs semmi bajom, szépen viszi a FC3-is.

(#20200) Plazmacucci válasza Jakuu (#20196) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szia!
Sajnos úgy látszik a kijelzőim csak 60Hz-et tudnak leadni. Legalábbis egyszerre a kettőnek nem megy 1080p-ben.
Egyébként másról lehet szó, mert az egér is lassabb, és az ablakok mozgatása sem olyan finom mint monitoron. El vagyok keseredve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.