Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) *Ropi* válasza Surfym@n (#700) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elfelejtettem idézőjelbe tenni a "megspóroljá"-t, de azért írtam oda zárójelben, hogy áthelyezve. ;)

Erre az FW frissítésre én is kíváncsi leszek, főleg, hogy lesz-e benne kontrasztérzékelős Live View AF, mint a 450D-ben. :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#702) Surfym@n válasza *Ropi* (#701) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nézzük csak marketing szemüveggel a dolgot:

középkat - belépőszint:
20D - 300D
30D - 350D
40D - 400D
xxD - 450D

sztem majd 50(?)D-be már lesz...
(erős és egyedi spekuláció)

De én előbb vágynék egy időjárásálló vázra (a la K20D), s egy C.Fn-gombra (a la Nikon)

Apropó van már valami hír 40D-be kapható mattüvegekről (elsősorban lelkes iparoslegények által eszkábált törőékes változatra vagyok kiváncsi) :B

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#703) *Ropi* válasza Surfym@n (#702) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kár, hogy az a >&{đ°°%<@>đ×{Ł$ߤ# !...!!...!!! :W :O

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#704) Surfym@n válasza *Ropi* (#703) üzenetére


Surfym@n
senior tag

V@zz, már kezdtem a format c:-ot bepötyögni, hogy virusos lett a gépem, mikor észrevettem a smiley-t a postod végén... :DD :DD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#705) *Ropi* válasza Surfym@n (#704) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudod: nekem jobb a modemem, mint a tiéd, és >{˝¨€Ä+!%"/@# különben is!!! :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#706) Dtomi válasza Surfym@n (#700) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha jól értelmezem akkor te egy stúdióba halkan akarsz exponálni??? érmefotózás közben :DDD
És nem süti el a stúdióvakut mert liveview-al dolgozol, hogy lásd a számítógépeden az élességet???

Ha megengeded és nem veszed sértésnek akkor csak annyit mondok LOL És, hogy ennél értelmetlenebb dolgot még életemben nem hallottam.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#707) Fejo válasza Surfym@n (#700) üzenetére


Fejo
őstag

Mennyiért adod az állványgyűrűt a 70-200-ashoz? Mennyire használt?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#708) Surfym@n válasza Dtomi (#706) üzenetére


Surfym@n
senior tag

sztem vagy én nem voltam egyértelmű, vagy félreértettél.
tehát:

studióba igenis jó ha van élőkép, mert akkor a monitoron látod az érmét, s igy könnyebben be tudod állítani "egyenesbe", meg középre, ill. az élességet után tudod állítani ha kell...
csak az a kényelmetlen, hogy utána ki kell lépni mindig ebből az üzemmódból, hogy vakuk működésbe lépjenek...

annyira meg nem vagyok csendmániás, hogy pusztán azért használjam a silent expo-t mert jobb a fülnek...

csupán nem látok a rendszerben következetességet...
mért csak LF-nél van csendes expo (meg mi a kül. a kétféle mód között)
LF-nél mért nem működik a vakuszinkron, illetve maga a külső vaku...

na most ezek studiokörülmények közt tényleg kukacoskodásnak tünnek, de makrofotózásnál alkonyatban már nem hinném...s ez csak egy példa volt

amugy nem vettem sértésnek a dolgot, örülök hogy látom, más is gondolkozik ebben a témában... :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#709) Surfym@n válasza Fejo (#707) üzenetére


Surfym@n
senior tag

privi ment

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#710) *Ropi* válasza Surfym@n (#694) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnéztem a leírásában: azt mondja, nem vezérli a vakukat úgy. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#711) Dtomi válasza Surfym@n (#708) üzenetére


Dtomi
őstag

Több megoldás is létezik erre nem feltétlenül kell ide LV

Csak igazából azt nem értettem, hogy ha van vaku akkor miért mozdulna be a kép??? És azt se, hogy miért tévedne az AF? Ja meg azt se, hogy LV al miért ne kellene a géphez mászkálni hiszen ha állványon van akkor akármit csinálsz mindíg ugyanoda fog fókuszálni már ha középpontost használsz :U ha nem akkor azt sem értem miért nem. Tehát mindenképpen meg kell mozdítanod a gépet AF nál vagy fókuszálnod kell MF-nál.
És ha mindenképpen realtime ba akarsz ellenőrizni akkor miért nem úgy csinálod hogy simán a PC re töltöd fel egyből a képet akkor valóban ellenőrizheted 100% os pontossággal mi, hogy merre. Én az utóbbit használom studióba.

"makrofotózásnál alkonyatban már nem hinném." Alkonyatba nincs elég fény rendes makróra mert nem tudsz rekeszelni rendesen. Meg még nem is láttam laptoppal a réten hasalva fotózni senkit :R

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#712) Fejo válasza Surfym@n (#709) üzenetére


Fejo
őstag

Neked is!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#713) Zoli2 válasza Surfym@n (#709) üzenetére


Zoli2
aktív tag

A két csendes mód közül az egyiknél csak az exponálógomb felengedése után megy vissza a tükör vagy a zár LV módban.

(#714) Tüzi

Kérdés. Aki szokott sorozatot lőni, milyen kártyát használ? Mármint sebességre. Nekem madarászáshoz is jól jönne a sorozatfotó, de nem tudom, hogy alap 2gb-s karival meddig tartja a 6.5kép/s-et. Nézegettem a legjobb (40mb/s) kártyákat, de valami (nekem) horror áron vannak :Y 23ezer, meg 25ezer egy 2gb-sért. Ennyiből inkább veszek 5-6 simát...
Szóval, kinek-milyen kártyája van? 400D is ugyanekkora érzékelővel rendelkezik, szóval rájuk is kíváncsi lennék.
Asszem jövő héten megveszem a 40D-t.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#715) pitman válasza Tüzi (#714) üzenetére


pitman
őstag

Nem a kártya sebessége lesz a mérvadó, hanem az, hogy a gép milyen sebességgel tud írni a kártyára. Emlékeim szerint a gép nem tudja kihasználni a gyors kártyák előnyeit, kb. 10-11Mb/s sebességgel tud írni.

(#716) *Ropi* válasza pitman (#715) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most 2db 8GB-os 120x sebességű PQI-t használok, tökéletesen beváltak. :R A papírjaik szerint 15MB/sec-et tudnak, gyakorlatban egyszer sem kellett a kártyára írásra várnom. Nem mellesleg 16k körül van a kettő együtt (nettó!), ha éppen van a nagykerben. Ha kell valakinek, PÜ-ben elküldöm, hogy hol tud venni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#717) Tüzi válasza pitman (#715) üzenetére

Csak erre voltam kíváncsi :)) Akkor marad a lassabb verzióból 2-3 darab, aztán majd fejlesztek még 2-3ra.
Köszi! :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#718) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A megtelt bufferből való kiírás kártyafüggő. Még a Sandisk Extreme III és IV között is van különbség. JPEG sorozatnál (75 kép) 20 mp vs 45 mp, RAW sorozatnál (17 kép) 16 mp vs 22 mp a IV javára. Forrás: DPreivew. Hogy a gyakorlatban ez mennyire jelentkezik, és, hogy ez a különbség mennyire írható a két tesztelt kártya közti méretkülönbség javára (2GB vs 16GB) azt nemtudom. Én IV-est használok, de nem volt még vele gondom (decemberben 20e volt a 4GB - szürkén).

400D-vel nem lehet összehasonlítani csak azért mert ugyanakkora az érzékelő, hiszen az csak 3 fps sebességre képes, amit egyszerűbb kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#719) KTompi válasza Pompi (#718) üzenetére


KTompi
aktív tag

Az érzékelő ugyanakkora a 400D-ben, mint a 40D-ben, csak a kiolvasás sebessége más...

KTTech névre váltottam...

(#720) KTompi válasza KTompi (#719) üzenetére


KTompi
aktív tag

Közben rájöttem, hogy félreolvastam... sorry... :)

KTTech névre váltottam...

(#721) Bandesz99


Bandesz99
tag

Egy video a 40d dobozának feltárásárol és az első kattintásról. Jó érzés lehetett.
[link]

So live that your memories will be part of your happines!

(#722) *Ropi* válasza Bandesz99 (#721) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, nagyon jó érzés volt. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#723) Dtomi válasza *Ropi* (#722) üzenetére


Dtomi
őstag

És készült már vele fotó is??? Vagy csak az érzés kedvéért???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#724) *Ropi* válasza Dtomi (#723) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#725) *Ropi*


*Ropi*
félisten

[Új firmware: 1.08 !!!]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#726) Pompi válasza *Ropi* (#725) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát nem valami nagy szám... titkon reméltem, hogy a liveview-val kezdenek majd valamit (450D).

Feel Good Inc.

(#727) *Ropi* válasza Pompi (#726) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is ebben bíztam... :O

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#728) Bandesz99 válasza Pompi (#726) üzenetére


Bandesz99
tag

miért kifogásotok van a liveview-val?

So live that your memories will be part of your happines!

(#729) *Ropi* válasza Bandesz99 (#728) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindössze annyi, hogy LV közben nincsen még kontrasztérzékeléses fókuszálás sem, csak manuális tükörfelcsapásos módszerrel, tehát a gyakorlatban nem ér semmit, max. makrózásnál.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#730) Fejo válasza *Ropi* (#729) üzenetére


Fejo
őstag

Azért makrózáshoz egész jól használható! ;)

Persze a szögkereső (most vettem, még nem próbáltam) tutira jobb megoldás.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#731) Bandesz99 válasza *Ropi* (#729) üzenetére


Bandesz99
tag

nem akarok hülyeséget mondani, de [link]
ezen a videón lv közben manuálisan de beállítja fókuszt.

So live that your memories will be part of your happines!

(#732) *Ropi* válasza Bandesz99 (#731) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, ezért írtam, hogy "csak manuális tükörfelcsapásos módszerrel". :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#733) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

A 40D 17-85-ös KIT obija mennyire használható? :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#734) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#733) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem egy jól sikerült darab, inkább a 18-55 IS-t vedd.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#735) Dare2Live válasza BLOODSHOT (#733) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A 40D egy príma váz. A 17-85 egy büdös rossz obi, kerüld ahogy bírod.
A kettő kombinácijában a gyengel láncszem az obi, nem szabad a 40Dt egy ilyennel alázni..... az új VRkit egy optikai tökéletesség az élesség, torzítás etalonja hozzá képest.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#736) BLOODSHOT válasza Dare2Live (#735) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Hmm..
Milyen obit ajánlotok hozzá, ami az első időkben alkalmas lesz átfogólag macrora és tájképekre?
[Ez] az üzlet mennyire megbízható? Vásárolt valaki már itt? Elég jó áraik vannak!

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#737) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#736) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én tőle vettem a 40D vázat, az 580EX II vakut, meg a CP-E4 gyorstöltőt. Az árai tényleg jók, de arra vigyázz, hogy a garancia csak rajta keresztül érvényesíthető, tipikusan 1 hónap, amíg megfordul valami Japánból, mert onnan hozza a cuccokat. Ajánlom, hogy többszörösen egyeztess vele: inkább hívd fel 3x, hogy megvan-e a cuccod, mert különben úgy jársz, mint én: az 1 hónappal előre határidősen megrendelt vakumat (Véletlenül?) eladták másnak, én meg majdnem megszívtam emiatt, mert másnap egy konferenciát kellett fotóznom. Megoldottam...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#738) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#737) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Áhhááá! Itt van a kutya elásva:) Jó. Mivel az első SLR gépem lesz és ráadásul csak nyár közepén veszek, mert akkor megyek haza, ezért megvárom h mit ujít a Nikon a D90-be. Aztán döntök. De szimpatiikus a 40D. :K

Akkor ez azt jelenti hogy nincs magyar leírás sem magyar menü a gépekben amit hoznak? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#739) Dare2Live válasza BLOODSHOT (#736) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha Canont akarsz akkor elég nehéz illetve gyak lehetetlen az egy obi dolog. Nincs olyan 60Ks éles nagy átfogású obija mint pl a nikon 18-135kit de olyan jól használható dárga utazozoomja sem mint a Nikon 18-200vr. Sött 200Kért sincs ilyen Canon, ugye 18mm induló az alap.
Köztes megoldásként ha 3.party obi is megfelel érdemes megnézni a Sigma 17-70 DCt, bár ugye sokkal kissebb az átfogása mint a Nikon 18-135nek... meg Sigma kezdőnek "nem biztos" jó: Rengeteg a selejt és egy rutintalan (de még egy rutinos se feltétlen) elhozatal elött tuti nem fogja észrevenni az esetlegesen vele lévő problémákat, utána meg ha gariztathatod 3-4-8hétig és nincs alapobid az enyhén idegesítő tud lenni.

Talán a legjobb olcsó megoldás egy új 18-55IS kit és egy vmilyen tele. Tele ügyileg is meg vagyok lőve 70-300ISt merem ajánlani príma obi de jóval 100K fölött van, nem látok Canonnal olyan "ocsó" de optikailag jó minőségű ha lehet ISes telét mint Nikonnal az 55-200vr(ami 60K).

Esetleg még lehetne venni 18-125/18-200 Sigma/Tamront is de azok olyanok mint a 17-85: Van bajuk, nem picit.

fotopest állítólag megbízható de van pár hátránya: Elszámolni nem fogod a cuccaidat.(Nincs számla)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#740) BLOODSHOT válasza Dare2Live (#739) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Hát ha nem adnak számlát, akkor pont ugyan ott tartok mint bárhol máshol egy nettó árral. Ráadásul szerintem el is tudom számolni.

Egyébként melyik oldalakat ajánljátok vásárolni? Hol vannak jó árak (garivval,számlával)?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#741) Dare2Live válasza BLOODSHOT (#740) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én ccsfoto-nál vásároltam, korrekt cég, ha a termék hibás nem szaroznak elismerik és én pl 4napon belül kaptam az új terméket. Ez nagyon nem mindegy....
Nikon hivatalos Magyar képviseletet is ismereme picit ők is korrektnek tünnek.
Mással nincs tapasztalatom edigitalt sokan szidják de gondolom sokan is vásárolnak ott.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#742) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#738) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól tudom, a Canon csak a kompakt gépeibe rak magyar nyelvet, tehát a 40D-ben alapból nincsen. Használati útmutatót (magyart, angolt) küldök pdf-ben, ha kell.

Arra vigyázz, hogy Canonnál az EF-S obik (tehát a kitobik is) nem minden közgyűrűre mennek fel (a horrordrága gyárira igen, de pl. az én "jóárasított" Soligoromra nem), így azzal nem biztos, hogy makrózni fogsz tudni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#743) pitman válasza Dare2Live (#739) üzenetére


pitman
őstag

Canonra olcsó teleként szóba jöhet az 55-250 IS egész jól sikerült darab lett, nagyon jól kiegészíti az új 18-55 IS-t.

(#744) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#740) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Majd a priviben feltett kérdésemre alkalom adtán válaszolj, kiváncsi vagyok rá.

(#745) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Múlthéten volt nálunk a "kis" gépecske. Hát, állat... szóval nem semmi az a gép. Gyors, jóképet csinál. Boldog lennék ha lenne egy ilyenem. :U

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#746) Lauda


Lauda
félisten

Ma én is néztem, fogtam egyet a Budaörsi MM-ban. Ha minden igaz 17-85-ös obi volt rajt, csak sajna nem volt bent akksi, időm meg kevés volt ahhoz, hogy szöszöljek ott az eladó sráccal. Mindegy, nem is ezért mentem be, de legalább fogtam ilyen gépet is. :)

(#747) Bandesz99


Bandesz99
tag

Szerintetek az ebay-ben mennyire lehet megbízni. persze usába akarok rendelni, nem itthonra. paypal utalás aztán fizetés s pár nap s megjön.
olyan árak vannak. csodálkozzatok. nehéz elhinni

So live that your memories will be part of your happines!

(#748) Bandesz99 válasza Bandesz99 (#747) üzenetére


Bandesz99
tag

[link]
Ez kimaradt

So live that your memories will be part of your happines!

(#749) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Manapság hol érdemes 40D-t vásárolni? (hol a legolcsóbb :) )
Valamint; 2év gari van ezekre is? :U
Köszönöm
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#750) johnjohn válasza runner 125 (#749) üzenetére


johnjohn
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.