Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Hydra SR válasza orbano (#246) üzenetére


Hydra SR
addikt

"miért ne írnám le, hogy szar minőségű képeket javítgattam unalmamban, mert jobb nem akadt a kezem ügyébe?" -> leírhatod, csak az UNALMAMBAN és a CÉLTUDATOSAN között különbség van, nem is kicsi. Az, hogy unalmadban gyakoroltad egy kicsit az alapokat azért az nem mérce, már ne is haragudj :) Van olyan fotó amin jól mutat a zaj, van amin csak nem zavaró, van amin meg igazán kritikus. Persze van némi haszna a JPG zaj tesztjének is mert tényleg van aki jpg-be kattintgat, de az tesztnek kevés. Nagyon kevés.

"...mert jobban leköt a pixelek basztatása az elkészült képeken, mint a fényképezés maga)" -> na ne viccelj már :) Az TE vagy akit jobban lekötnek a technikai dolgok, mint a fényképezés maga. Mikor én tavaly augusztusban megvettem az S5500-at, te már gépet kerestél. Én azóta a másodikat nyúzom, 3-szor nyertem pályázatot, képet vett tőlem az MTI, számtalanszor az enyém lett a nap képe a Fotóház Arénában és a fotozz.hu-n, egy országszerte híres természetfotós foglalkozik most velem ingyen mert fantáziát látott bennem és épp most szervezem az első kiállításomat :) neked meg még mindig nincs fényképezőgéped sem. Nem nagyképűsködésből mondom ezeket, csak hogy tegyük már helyre a dolgokat :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#252) orbano válasza Hydra SR (#251) üzenetére


orbano
félisten

az a baj, hogy még csak a közelében sem jársz annak, hogy úgy értelmezd a mondanivalóm, ahogy azt én elmondtam :( úgyhogy részemről a Veled való eszmecserét befejeztem. Nem mondom, hogy a te hibád, egyszerűen nem vagyunk egy kommunikációs csatornán :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#253) Hydra SR válasza orbano (#252) üzenetére


Hydra SR
addikt

"...egyszerűen nem vagyunk egy kommunikációs csatornán" -> [100%-osan egyetértős szmájli]
Épp ez a bajom :) viszont állítottál pár dolgot ami nem értelmezés kérdése, hogy igaz-e és félrevezethetsz vele embereket akik meg akarnak tanulni fotózni és/vagy gépvásárlás előtt állnak.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#254) orbano válasza Hydra SR (#253) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem pedig nem állítottam ilyet :) Na akkó most mi lesz :P

Egyébként hidd el, engem zavar a legjobban, hogy nem tok fényképezni. Bár ha minden jól megy, két hét se kell és lesz gépem. A pixelbuzerálás alatt (csak hogy ne vedd sértésnek, mert látom magadravetted), azt értettem, hogy rajtad látom, hogy sokat foglalkozol a képek utómunkájával, nekem pedig többnyire elég pár perces munka a fontosabb képeken, hogy a színeket rendberakjam, megvágjam ha kell és bekeretezzem. A zaj alapos eltűntetése, a minőség feljavítása nálam nem téma, nem érdekel. A kelleténél kicsit szúrkálódósabb megjegyzésem erre vonatkozott ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#255) orbano


orbano
félisten

egyébként vasárnap megyek kicsit fotózni egy 30D + sigma 24-70 + canon 70-200/f4 L IS társaságában. remélem produkálunk valami értékelhetőt :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#256) ThufirHawat válasza orbano (#254) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Hát ez tök jó. :))
Nincs is annál viccesebb, mint amikor valami teljességgel másodlagos témáról, megy a "vita". Persze szigorúan személyeskedve, egymást szúrkálva.
Kiváncsi vagyok, hogy mikor hozzátok fel, hogy szerencsétlen Pompi még a szobahőmérséltetet sem adta meg. A dilettáns!

Süt a nap, de nincsenek túl kemény árnyékok, kellemes meleg van, nem fúj a szél... Tuti, hogy nem tudnátok hasznosabban eltölteni az időt? :F

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#257) Hydra SR válasza orbano (#254) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egy baráti jellegű jótanács: ne hezitálj tovább, vegyél egy gépet. Tudsz már annyit róluk, hogy olyat fogsz venni ami jó ideig kiszolgál. Nem először látok tőled ilyen mondatot, hogy már majdnem megvan a gép, csak aztán mindig jött egy újabb típus, újabb igények, újabb bejelentett fejlesztések és te erre mindig rákattansz és vársz. Mindig lesz egy újabb típus, ráadásul a tendencia azt mutatja, hogy amióta ekkora divat lett a fotózás, a kényelmi újítások ellenére a valódi fotózásban használható tulajdonságok egyre romlanak a közönséges halandó hobbifotós emberek számára elérhető kategóriákban, kommersz lesz lassan a Canon 2 számjegyű kategóriája is, valódi minőségjavulás helyett többnyire leteszteletlen innovatív újítások jönnek melyekből inkább lesz kompatibilitási probléma a jövőben mint jobb képek. A Mk III-nak hányadik új firmware-je jön ki mert egyszerűen szarul működnek benne bizonyos funkciók, pedig még alig jelent meg. Ki KELLETT adni mert a Nikon is jön a D3-mal. A 40D-ben mennyire lett használható az élőkép, hát olvastam a leírását és elképzeltem, mit érnék vele. Nekem arra kéne, hogy ne kelljen méregdrága szögkeresőt venni makróhoz, meg mert alacsony vagyok és tömegből nem tudok a keresőbe nézve fotózni csak az előttem állók tarkóját, de NEM KIHAJTHATÓ pedig a kompaktoknál már mikor megoldották ezt, itt miért nem sikerült? Azért mert csak az a szempont, hogy a parasztja ugyanúgy fél méterre maga elé tartott géppel tudjon fotózni ahogy mobiltelefonnal megszokta...A hőskor végét éljük már ebben a kategóriában is, és ez már csak rosszabb lesz szerintem. Az UZ kompaktoknál meg már rég bealkonyult a hőskornak, ez fog átterjedni a följebbi kategóriákba is. Most vegyél amíg nem késő és fotózz sokat, meg tanulj :)

Azért nem tettem OFF-ba mert nem csak orbanonak szól és erősen köze van a 40D-hez is.

Thufir: én épp ráérek de nem mehetek el a gép elől szal fotózás helyett marad a fotózásról való beszélgetés :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#258) orbano válasza ThufirHawat (#256) üzenetére


orbano
félisten

én jelenleg adatbázisokat emelgetek be egy ügyviteli szoftverbe, így baromi sok holtidőm van, ami a fórumon keresztüli basztatásra pont jó :) gondoltam a fotózásra, csak a w800-am most valahogy nem az igazi iso 1600-on :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#259) orbano válasza Hydra SR (#257) üzenetére


orbano
félisten

várjálvárjálvárjálvárjál: én már februárban döntöttem, hogy 400d-t veszek. egyszerűen nem volt rá pénzem! tetszik érteni? :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#260) ThufirHawat válasza Hydra SR (#257) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

marad a fotózásról való beszélgetés
Erről az egy dologról nem beszéltek. :(

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#261) Hydra SR válasza ThufirHawat (#260) üzenetére


Hydra SR
addikt

Dehogynem, csak a technikai részéről :) Tudom, szerinted az nem a fotózás de szerintem hozzá tartozik :)

orbano: ez eddig legalább az ötödik verzió amit látok tőled :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#262) orbano válasza Hydra SR (#261) üzenetére


orbano
félisten

milyen ötödik verzió? amikor az idei második rebate indult tavasszal, összegyűjtöttem a pénzt a 400D-re (az első rebatenél még valóban esélyes volt a 30D), de el kellett költenem másra. Nyár elejére megint összegyűlt, de megint közbejöttek költségek. Most megint, de ablakokat kell cserélnem a lakáson. Köv pénz bejön hó közepén, abból már gépet veszek ha törik, ha szakad. És továbbra is 400D-t, mivel árban és méretben is az felel meg nekem.
az hogy néha írogatok ilyeneket hogy milyen jó lehet a 40D, vagy hogy mit hoz a 450D, az nem jelenti azt, hogy olyat akarok venni...
A számítógéphardverek fejlődését is nyomon követem, mégsem vettem már egy éve semmit az enyémbe, és nem is fogok mégegy évig... comprende? :)

de most már csak azért is: mi az az öt verzió?

A vér nem válik VAZZE!™

(#263) Hydra SR válasza orbano (#262) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mittudomén mi az az 5 verzió de sztem rajtad kívül mindenki látja, hogy összevissza hezitálsz több, mint egy éve mikor már rég lehetne egy géped. Ablakokat kell cserélned a lakáson...ehh...később nem fognak beesni költségek? Csak rá kell szánnod magad és meglesz. Nekem is beesett 3 hónappal a 400D megvétele UTÁN egy 90k-s kiadás amit kényelmesebb lett volna zsebből kipengetni, nem kölcsönkérni és törlesztgetni de nekem annyira fontos volt, hogy legyen végre egy gépem aminek inkább én parancsolok mint igazodom hozzá, hogy amint meglett a zseton, 2 órán belül már otthon kattintgattam a 400D-vel. Na mindegy, ez már a te dolgod csak néha nézni is fájdalmas, hogy mióta és hezitálsz és milyen körülményesen jutsz el egy fényképezőgép megvásárlásáig. Ugyanúgy elméleti síkon számolgatsz, ahogy az előbb a zajtesztnél. Ki is jönnek meggyőzőnek tűnő eredmények csakhogy nem lett belőle géped, nekem meg lett, és sztem anyagilag ugyanott vagyunk. Nem kell ENNYIT mérlegelni. Össze kell szedni a pénzt és meg kell venni amire szükséged van, csak így. Iszonyú körülményes vagy és több, mint egy éve itt nyűglődsz nekünk. Már nézni is rossz.
Ha 1 éve veszel egy olcsó kompaktot, már egy csomó mindent tudnál a fotózásról és pontosan tudnád, miben kell jobbnak lennie az új gépednek és mennyire, valamint valószínűleg lenne egy pár jó képed is aminek örülhetnél.

U.I: ha nekem nem lett volna meg a pénzem a 400D-re, 350D-t vettem volna :) Most, hogy már van valami ami egész jól kiszolgál, már jobban meggondolom, mikor, miért és mire cserélem majd le egyszer. Ha 350D-m lenne akkor se akarnám most hirtelen lecserélni, tippre azt mondanám, hogy 2-3 évig ellennék vele.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#264) orbano válasza Hydra SR (#263) üzenetére


orbano
félisten

áhh. megpróbáltam leírni, de inkább kitöröltem. hidd azt hogy hezitálok, és nem tudok dönteni, ha neked ettől jobb és felsőbbrendűség érzetet kelt benned, vagy szeretsz lesajnálni, vagy mittomén :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#265) werttzui


werttzui
őstag

Micsoda meccs :DD :DD Jó lenne máá bedobni a türcsit mert én fáradtam el az olvasásba :D
Na jó kihirdetem az eredményt Hydra sr vs orbáno döntetlen ! Újabb menet egy fél év múlva (remélem) :D

PENTAX

(#266) Hydra SR válasza orbano (#264) üzenetére


Hydra SR
addikt

Te meg hidd nyugodtan, hogy tőled független események miatt nincs még mindig géped :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#267) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Bocs, hogy megakasztom ezt az emelkedett vitát, de [EZ] talán érdekes lehet. A 40D szenzora érzéketlenebb (azonos ISO-n) és zajosabb, mint a 20D-é. Nézzétek meg. Ennyit erről.
Ahogyan azt már látatlanban is mondtam, nem ezen a téren újított nagyot a Canon.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#268) orbano válasza ThufirHawat (#267) üzenetére


orbano
félisten

De ahogy írja is, nagyobb a felbontóképessége. de ahogy írod is, tökmindegy, nem ez a lényeg

A vér nem válik VAZZE!™

(#269) ThufirHawat válasza orbano (#268) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Persze. Viszont ha CSAK a felbontás kell, akkor ott a 400D. Ugyan az a szenzor.
Egyébként szerintem mostantól kezd igazán izgalmas lenni a DSLR piac, mivel úgy tűnik, hogy azok a paraméterek, amikel a korábbi években versenyeztek a gyártók (felbontás, zaj) közelítenek a technológiai váltás nékül tovább növelhetetlen maximumhoz (és tán a józan ész számára tökéletesen elfogadható szinthez), így itt az ideje a valódi fejlesztéseknek. LiveView, Silent Mode, Wifi, stb., stb.

Nagyon halkan jegyzem csak meg: a DSLR gépek legnagyobb prblémája az, hogy a régi SLR gépek mintájára épülnek. A fent említett fejlesztések már ezt a paradigmát döngetik, de kíváncsi vagyok, ki fogja egyetlen húzással eltüntetni a mai DSLR gépek minden problémájának forrását: a tükröt. Az volna ám az igazi! :K

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#270) csiga997 válasza ThufirHawat (#269) üzenetére


csiga997
őstag

Leica M8-at már ma vehetsz. ;)

(#271) ThufirHawat válasza csiga997 (#270) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Távmérő. :(( Nem az én világom, arra nem jó, amire én használni próbálom a fényképezőgépemet. :(( De viccen kívül, ha annyibe kerülne, mint egy közepes DSLR váz (200-300e), vennék is. Sajna drágább kicsit, de hát le kell húzni a sznobokat is valakinek a nem kevés bőrüket. :K
Én meg várom már vagy 1 éve a Sigma DP1-et. Optikai keresővel uccára tök jó lenne. Ha lenne...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#272) orbano válasza ThufirHawat (#269) üzenetére


orbano
félisten

Végeredményben ez a tendencia, a bridge-ek által nyújtott extrákat kezdik átvenni a tükörreflexes gépek. De a tükörtől való megszabadulást én valahogy nem bírom elképzelni (mondjuk nem is vagyok kameratervező mérnök). Szerintem előbb csinálják meg olyanra, hogy ne legyen hátránya, mintsem valamivel leváltsák.
A pana L10-e egyébként már kezd az a forma lenni, amire számíthatunk az elkövetkezendő években, mint fejlődési irány.

A szenzorok terén pedig a dinamikatartományt is számszerűsíthetnék és megtalálhatnák maguknak a marketingesek... az ISO és MPX után lehetne a HDR a sztár :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#273) Dtomi válasza ThufirHawat (#271) üzenetére


Dtomi
őstag

Én is vártam a sigmát, nem jött 300D lett belőle....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#274) Hydra SR válasza orbano (#272) üzenetére


Hydra SR
addikt

Érdekes amit a végén mondasz mert a nagy ajnározás ellenére egyetlen emberről nem hallottam még, hogy S5 Pro-ja lenne. Pedig szaladgálnak ettől jóval drágább ketyerékkel is. Más fórumokon is nézem a felszerelést és már most több 1D Mk III-at látok, mint S5-öt (nem nehéz mert S5-öt még senkinél nem láttam). Lehet, hogy csak annyin múlik, hogy nincs a köztudatban eléggé. Szerintem számszerűsítve viszont van, kontrasztaránnyal (de lehet, hogy az nem egészen azt jelenti :F ), konkrétan az S5-nél 1:400 van megadva ami az okosok szerint a filmet közelíti. Nem mondom, hogy a Fuji S5 Pro olcsó de nem is elérhetetlenül drága, sokaknak van ilyen kategóriájú cucca. És az obiparkra se lehet fogni, F bajonettes vagyis Nikon.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#275) Dtomi


Dtomi
őstag

Orbano, nem akarok beleszólni de szerintem azért valamennyire igaza van hydrának még ha abszolut semmi köze sincs ehhez, hogy miért nem veszel gépet és nekem se. De ha nem szánod rá magad, akkor soha nem lesz az egészből semmi. Mikor nekem ellopták a vázam buktam több mint 2K-t és a család se honorálta jó darabig utána a dolgot. De ha akkor elmélázom, lehet feladom és semmi nem lett volna az egészből. És most már tudom, hogy 1-2 év alatt olyan dolgokról és tapasztalatoktól lehet lecsúszni amik megismételhetetlenek. És bizony egy 300D vel 10D vel is nagyon jó képeket lehet készíteni mindkettőt 80e-ért meg lehet venni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#276) orbano válasza Hydra SR (#274) üzenetére


orbano
félisten

gondolom annyival nem jobb, illetve más fontos paraméterekben még alulmarad. ettől még lehet jövőbeni tendencia a dinamikatartomány tágítása.

A vér nem válik VAZZE!™

(#277) pitman válasza ThufirHawat (#267) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem az történt, hogy a kisebb pixelek miatt a szenzor névleges és tényleges érzékenysége most már egyforma, emlékeim szerin a 20D esetében még a valós érzékenység nagyobb volt, mint amit a gépen be lehetett állítani.

Sajnos a megjelenő tesztképek alapján a sony új cmos érzékelője is hasonlóan viselkedik. Valószínűleg ezen a méreten nem nagyon lehet most már minőségromlás nélkül még több pixelt elhelyezni.

(#278) mclord


mclord
aktív tag

most gondolkozok a 2. vázam cseréjén (20D), igazán az ilyen dolgok hogy hang stb nem érdekel ( hydra: színházi fotózásnál is letoljuk a hangot, mivel fotóspróbán fotózhatsz csak:)). Nekem a 20D-hez képest 2 dolog csak a nérvadó : zaj, af gyorsaság. Mert most hogy megszoktam át szoktam a II N-re , így nagyon lomha és bizonytalan az af a 20D-n , na jó 400D, 350D... társairól nem is beszélek:) A kérdésem igazán nem teszt olvasásból, hanem tapasztalatból : af változás, zaj ? (6-8Mp felett nem lövök ismét nincs értelme 5mp átmenőre is bőven elég. ). Sajna egyik kollegánál se láttam még 40D-t (igaz ez is nérvadó lehet), igaz III-t már használtam , de nem akarom fényezni a II N-t de a fejem a fejsze alárakom , hogy gyorsabb és biztosabb az af rendszere :)

Az a valóság most nagyon elgondolkodtam 40D vagy használt IIN (300-350 k-ból van benn 2 aksival stb.. ), csak nem nagyon vagyok híve a használt cuccoknak - vagy az igazi bajtárs 20D marad :) -.

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#279) Dtomi válasza mclord (#278) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem vegyél mark II N-t a 40D zajosabb mint a 20D, és az AF gyorsaságra sem mondott senki semmit, pontosságra viszont pontosabb. Bár miokr 20D ről urottam 30D re az is pontosabb valamivel.
300-350-t két aksival gondolom a 40D re értetted.
Mark II N az alap :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#280) orbano válasza mclord (#278) üzenetére


orbano
félisten

annyit reklámozta már itt magát a www.220volt.hu, hogy én is javaslom: menj be hozzájuk (vagy máshoz), rakj fel egy obit a 40d-re és próbáld ki. ennél mérvadóbbat szerintem senki sem tud.

A vér nem válik VAZZE!™

(#281) mclord válasza Dtomi (#279) üzenetére


mclord
aktív tag

Jó csak azért abba meg benne 40-50 000 expo :), bár van 200 000 feletti expos benn a cégnél :D, amugy nem mark II n ( az aksi tartojába 1 kis téglalap van benne (jó a grippekbe 2 db aksit teszel), de ez akkro 1 aksi :D , mert nincs fél téglalap ), és így adnak 2db aksit hozzá (2 téglalp :D). 20D-ről 30D-re ugrás értelme nem nagyon volt (tuningolt 20D), mert ami új az lényegében nem értelmes ( ISO kivételével).

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#282) mclord válasza orbano (#280) üzenetére


mclord
aktív tag

Indexen is nyomja magát :) , amugy alapból ez volt nekem is az ötlet, csak előtte akartam valami észrevételt :), hoyg megéri-e nekem az időm pazarolni :U

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#283) Dtomi válasza mclord (#281) üzenetére


Dtomi
őstag

A 20D-t használtam a 30D-t + megvettem sajátnak. Egyébként meg ezt amit most írtál jellemzően azok mondják akik nem használtak 30Dt- és 20D-t huzamosabb ideig.
:B :B :B

Nagy élmény egy ilyen befektetésnél zárszerkezetet cseréltetni miután beletettél 100.000 te is.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#284) mclord válasza Dtomi (#283) üzenetére


mclord
aktív tag

Az a valóság hogy pl aki 300D-ről 350D-re váltott azt se értem meg :), ugyan így aki 20D -ről 30D-re, mert igazán lényegi változás nem következik be. Szerintem akkor éri meg egy vázat cserélni (1. ha kell mert behalt az aktuális, 2. ha tényleg történt érdemi előre lépés a fejlesztésben ) Háát ha lenne 100 000 expo félprofigépben , utána meggondolnám a zár cserét , mert nem erre találták ki őket , így biztos lesz más "anyag fáradás" is. 50 000 expo után félprofigépeket én nem szoktam használni, nincs bizadalmam tovább bennük :) ( ezért van páromnak is 2 váza már :D : 1D ,D60 személyében).

Mondjuk engem baromira zavar ez a kis tekergentyű a bal kezelőszervnél , itt pl a nikon d200 /300 sokkal értelmesebben megoldotta, és csak a lowra rakott tekerentyűt (dXX-re )

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#285) Pompi válasza mclord (#278) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

" kérdésem igazán nem teszt olvasásból, hanem tapasztalatból : af változás, zaj ?"

A 40D AF-jéről írták az Index fórumon:

"A 20D-hez képest, lényegesen gyorsabb és pontossabb."

Feel Good Inc.

(#286) Dtomi válasza mclord (#284) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem igazán értem a logikát és a gondolatmenetet. Attól hogy 2 váza van a párodnak mi változik? Mert hogy biztos elő nem venném a D60-at mikor van 1D-m az 100, mint ahogy a 300D-t se használom csak werkre évente 1x. Egyébként mi az ami elfáradhat a tükörmechanikán kívül? Ez egyébként érdekes meglátás "50 000 expo után félprofigépeket én nem szoktam használni, nincs bizadalmam tovább bennük" félsz, hogy egy kipattanó alkatrész kettétöri a vázat és egy apró magnéziumszilánk a nyakadon áthatolva átvágja a gerincvelődet :F ??? a 6os lottó esélyesebb :Y
Volt a kezemben olyan 300D amibe közel 90.000 expó van igaz egyszer 50-nél a tükör kettétört benne de ugyan úgy működik mint újkorában, még buborékkapcsoló se lett cserélve az expó gomb alatt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#287) mclord válasza Dtomi (#286) üzenetére


mclord
aktív tag

Látom sokat nem fotózol :) 2 váz (tele + nagy látó ), nem mindig van időd obit cserélni sőőt valamikor gépet se de ez már más :D.
"nincs bizadalmam tovább bennük" félsz, hogy egy kipattanó alkatrész kettétöri a vázat és egy apró magnéziumszilánk a nyakadon áthatolva átvágja a gerincvelődet"
- Nem csak attól hogy elkezd kehesedni :) , af tökölés, gombok állapota, és unblock bomlásnak indul :D , vagy meghal a zár és akkor mit csináljak, ha éppen munkaközben jön (pl : Sárközinél, bocs de meghalt a záram :D, szeretne a főnököm tuti :) )

példa: Magyar Hirlap fotósa 30D-vel tolja mint fő váz (valaki kap gépet valaki nem.., de obit mindenki vihet :D), a srácnak 90 000-100 000 körül van az expo , ő állítása alapján. hibái : a nyakba akasztó résznél a fém mozog a másik meg eltört, az expo gomb néha beragad, a tekerő gomb ( blende) cserélni kelett már , mert nem ment, a vakut manapság néha csak úgy ellövi.

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#288) Dtomi válasza mclord (#287) üzenetére


Dtomi
őstag

A sokat fotózni nem csak sajtóban lehet de ahogy elnézem neked a fotózást ez jelenti, ezzel nincs is probléma. Egyébként sokat fotózok.... érted fotózok! Elmegyek 3 napra a Tisza-tóra és ellövök 3-400 képet maximum, ezzel ha egész évben járok minden nap akkor is 2-3 évig 100% hogy kibírja és nem tépem ki a nyakbaakasztót nem teszem tönkre a vakusarut ésatöbbi.
A sajtófotózást viszont én fényképezésnek hívom, elmész lefényképezed amit kell puff hopp ennyi, rosszabb esetben a fejed fölé teszed a gépet és ellősz sorozatba automatán/félauton egy 10-20as sorozatot. Ezért fizetnek, kapod a géped stb. Tehát alkalmazott fotográfus vagy. Aki pedig riporter létére 30D vel fotózik az megérdemli. Mert mikor én a faiparban tevékenykedtem bizony munkaeszköznek ipari makitát vettem nem black&dackert, és a tolómérőm is mitutoyo mert ha egy munkaeszközről van szó amivel nap mint nap együtt kell dolgoznom akkor azt ne úgy vegyem a kezembe hogy ez egy szar és bármikor tönkre mehet, és ezek nem kétszer 3* hanem sokszor 10X annyiba kerülnek mint egy barkács gép. És azért ez csak egy vállakozás ez a riporterkedés főleg ha saját munkeeszközzel valaki szabadúszó, mi egy vállalkozásba belevinni 1-másfél milliót 0 ha még ennyit se kéne akkor mindenki a világon ezt csinálná. Egy akámilyen szar autó amivel az ember a munkába viszi az embereitminimum 3X ennyibe kerül. Egyébként akkor valószínűleg többszörösen visszahozta már az árát az a 30D mint amennyibe került. Akkor végülis hol itt a probléma?? Profit van ez a lényeg.
Egyégként gondolom hobbyból az ember a saját gépére máshogy vigyáz, és nem vág bele 1 hónap alatt 100e expót, mert nem lövöldöz töketlenül. Nem hajtja a főnöke a képekért stb :B
Ha elég a D60 sebessége második váznak akkor ne röhögtess már egy ilyen kérdéssel, hogy gyorsult e a 40D :U mert gondolkodsz...
Kicsit úgy érzem, hogy te azért jársz ide, hogy elismerést kapj, mert te ??"magasabb"?? szinten űzöd a fotográfiát mint itt az átlag user, de inkább olyan vetítésnek jön le ez az egész mintsem atyai segítségnek. Minden itt feltett kérdésed után valami kioktató válasz jött tőled a feltett kérdés válaszára. ÜDV. :R

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#289) Pompi válasza mclord (#287) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"ő állítása alapján. hibái : a nyakba akasztó résznél a fém mozog a másik meg eltört, az expo gomb néha beragad, a tekerő gomb ( blende) cserélni kelett már , mert nem ment, a vakut manapság néha csak úgy ellövi."

És ez ugyebár szorosan párhuzamban van a 90-100 ezer expoval szerinted?
Mert szerintem inkább azzal van összefüggésben, hogy "ütve-vágva" van a gép, egy átlag (home) usernél lehet ennyi expo után is olyan a gép, mint újkorában. Én félig meddig elhiszem/ elfogadom/megértem hogy muszáj így "használni" a gépet, de, mint ahogy Dtomi is említette az előbb ez a gép ebben az esetben profitot termel, munkaeszköz, ami kopik.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#290) mclord válasza Dtomi (#288) üzenetére


mclord
aktív tag

halk megjegyzés :
első szegény Balázs nem kap pézt a Magyar Hírlapnál, meglepődnél hogy mennyi ember dolgozik az iparban úgy hoyg semmi pénzz.., csak referencia , és obit adnak...
A cég adja a vázat +obit (háát ezt se etalon sőőőt...)
Az meg hogy kinek mi a munka eszköze az anank függvénye menni pénze van/ hol van : partyfotósok 99%-a pl mivel is dolgozik..., de akár mondhatnám sok MTI külsőst akiknek az "asztal melett ülnek" 20D-vel/ d200/ 30D-vel dolgoznak..

Az meg hogy páromnak mi elég mi, mi nem ahoz, miért van nekem közöm ????:) , szegény pl nem szereti az 1d-t mert nincs rajta default modeok stb.. :), ő csak hobbi fotós, a szakja : Újságíró.

Minden itt feltett kérdésed után valami kioktató válasz jött tőled a feltett kérdés válaszára
-Én egy dolgot kérdeztem , te rámondtál sok más dolgot :), és azt cáfoltam..., most inkább te akarsz kioktatni...

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#291) werttzui válasza mclord (#287) üzenetére


werttzui
őstag

"vagy meghal a zár és akkor mit csináljak, ha éppen munkaközben jön (pl : Sárközinél, bocs de meghalt a záram :D, szeretne a főnököm tuti :) )" Ha ilyen profin nyomod 2 gép minimum kell! Az egyik behal akkor ott a másik :)

PENTAX

(#292) mclord válasza Pompi (#289) üzenetére


mclord
aktív tag

Jó most elkezdhetjük a 2 végletet hozni, hogy a modellfotósnak 200 000 expo után sincs 1 karc se a gépen.. Nem kell ahoz ütni vágni egy gépet, hogy ez megtörténjen sajna pl ha egy hdd lefüstöl 1 hónap után a gépbe akkor se ütötted verted..., mert ha használod, akkor kopik és akkor lehet baja :) , ha otthon van a szekrény tetején akkor persze más a téma:).
Munkeszközről meg most reagáltam Dtominak

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#293) mclord válasza werttzui (#291) üzenetére


mclord
aktív tag

Pont azért hoztam ezt fel , mert itt is csak 1 váz volt. Mivel itt nem kell gyors váltás :), és ott volt az FN.hu fotósa melettem pl aki D70 -el nyomta...

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#294) werttzui válasza mclord (#293) üzenetére


werttzui
őstag

Jó jó csak végszükségre még akár egy 400 d vagy d 40 (rendszer függően) is szóba jöhet farzsebbe begyűrve :D :D

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#295) Dtomi válasza mclord (#290) üzenetére


Dtomi
őstag

Partyfotós..... jézus isten, hogy jön ez ide???
Én abszolut nem akarlak kioktatni csupán nem értem ezt az egészet, aki ezzel dolgozik és üti vágja, ráadásul úgy hogy nem kap pénz az megérdemli. De végülis nem igazán értem... a hosszútávú befektetések meg szoktak térülni de amíg "Balázsnak" ez megtérül referenciából veszi a kenyeret a boltban? Vagy valahol máshol azért csak kap pénzt amit annak köszönhet, hogy volt referenciája a MH-tól ergo profitál belőle. Vagy esetleg a szülők támogatják otthonról vagy mittudom én. De ingyenből "dolgozik az iparban úgy hogy semmi pénzz" ezt csak a hülye csinálja. Majd ha nem lesznek ilyen hülyék akik ingyen vállalják akkor majd megfizetik. Egyébként pont most csúsztam le egy nagyon jól fizető fotózásról a Móri bornapokat kellett volna fotózni 3 napig, de egy srác ingyen elvállalta uh lemondták. Majd a srácnak végülis mégis más dolga akadt, mert ingyen ugye nem ez a legfontosabb főleg bárminemű munkakapcsolat nélkül... Uh. a főszervező megoldotta maga. A színvonal??? Mindenki úgy égeti magát ahogy akarja....
FN-nél Gáti Andrást nem ismered? Jó haverom.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#296) mclord válasza Dtomi (#295) üzenetére


mclord
aktív tag

háát igen sajna ez a free meló sok-sok emberke van :( , pl a netes hirtportárok 80% -a ilyen :(. Balázsnak még nincs belőle haszna , majd ha tovább lép akkor lesz hogy én itt dolgoztam..., és a redeket tudja leadni. Gáti Andrist ismernem :) , ő az fn fotósa :) , nincs más fotós csak ő az FN -nél :)

de ha off akkor ofba legyen : mert 40D -hez nem nagyon van köze :(

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#297) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Elég keményen elkanyarodtunk megint a topic témájától. Ha kivágnám a nem 40D-hez kapcsolódo hozzászólásokat megtizedelődne a topic...

Feel Good Inc.

(#298) mclord válasza Pompi (#297) üzenetére


mclord
aktív tag

Pedig az kéne, mert ha valaki elakarja olvasni a 40D-ről kiakar olvasni az obi váz problémákról :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#299) werttzui


werttzui
őstag

(#300) Seraph


Seraph
csendes tag

Sziasztok,

én itt szoktam álmodozni:

[Canon 40D review]

De ha ügyes leszek nemsokára veszek is egyet

Seraph
from the Emerald Isle

ASRock z68 Ex4, i5 2500K, 8GB Corsair Vengeance, ASUS Rad x1950 Pro, Agility 3 60GB (boot+srt), 1TB Samsung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.