Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) orbano


orbano
félisten

Megvan:

''Although it is based on the image sensor used in the EOS Digital Rebel XTi, the EOS 40D Digital SLR's 10.1-megapixel CMOS APS-C size image sensor has been significantly improved thanks to the use of larger microlenses over each pixel to reduce noise and expand sensitivity up to ISO 3200. ''

A vér nem válik VAZZE!™

(#152) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Készülő teszt.

[link]

(#153) D4rkm4n válasza Zoli2 (#152) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Kiváncsi leszek a végeredményre. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#154) orbano válasza D4rkm4n (#153) üzenetére


orbano
félisten

szerintem nagyot fog ütni ez a 40d, nagyon várom már a tesztjét. komolyan kezdek félni a 400d megvételétől, mert ha a 450d is ekkorát fog szólni a 400d-hez képest, akkor szomorú leszek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#155) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Pixinfo (itt is készülő teszt)

[link]

(#156) Dtomi válasza orbano (#154) üzenetére


Dtomi
őstag

A 450D a 400D vázát fogja megkapni... innentől kezdve tehetnek bele amit akarnak.
és most a 30D ~ 50ezerrel drágább mint a 400D

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#157) _Yvorl_ válasza Dtomi (#156) üzenetére


_Yvorl_
tag

Ezért kell rebel XTi-t venni :D

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#158) _Yvorl_


_Yvorl_
tag

Mivel a 400d totyikjat senki nem nezi gondoltam felteszem itt is a kérdésem a tudoroknak hátha tud valaki segíteni.
Köszönettel :)

''Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy sigma 15mm es wild angel lencsém, amit még annó analog gépemhez szereztem, majd két honapja sikerült egy rebel xti t szereznem amivel termeszetesen error99 el nem volt hajlando mukodni. Ekkor sok utanajarasra, kideritettem, hogy ha AV funkciora rakom 3,5 ön akkor nem akar rekeszt behuzni és működni fog. Ez tenyleg igy is történt nappal fantasztikus kepeket tudok csinalni minden bealliassal. Viszont este akarmit csinalom, ha vaku uzemmodba rakom, ha barhova es belso kulso vakuval hasznalom egyarant hosszu zarsebesseget hasznal hiaba van rajta a vaku mintha nem ismerne meg es igy kezbol ugye nem lehet fotozni (nekem) Lehet nagyon láma a kérdés, de hát én csak koca fotos vagyok, (de szeretnek tanulni) Szoval okosakat megkerdezve mit alitsak be ahhoz, hogy este vakuval ezen a beallitason kis zarsebesseget erjek el?
Elöre is köszönöm a segítségeteket.''

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#159) csiga997 válasza _Yvorl_ (#158) üzenetére


csiga997
őstag

Javíttasd meg az objektívet.

(#160) _Yvorl_ válasza csiga997 (#159) üzenetére


_Yvorl_
tag

Sajnos semmi baja csak regi chipsete van. viszontmivel mar kivonta a sigma a forgalombol eleg regen igy nem hajlando vele semmit kezdeni. (amerikai sigma irasos valasza ez) Itthon meg sigma tamogatas az ablakba. Elkuldenek canonhoz. Ami finoman szolva is kesz vicc a caon ugyfelszolgalatanak a megoldasi javaslata hasznaljon canon lencseket azzal biztos megy. Mire eljutottam a canon szervizig es ott szerencsemre egy ertelmes nénibe futottam aki megsugta, hogy igen nem muxik a az old chipset miatt es cserelni mar nem lehet mert regi de ha a fentebbiekben leirtak szerint allitom be akkor viszi a gép igyis. Es mint leirtam igy uberfaszanyosan megy is csak az ejszakai kepeknel van ez az apro problemam vele.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#161) D4rkm4n válasza orbano (#154) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Már megrendelted a 400D-t?

Szerintem várd meg a 450D-t, ha valóban nemsokára kidobják azt is. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#162) orbano válasza D4rkm4n (#161) üzenetére


orbano
félisten

kb márciusban jelenik meg, lesz vagy április mire ideér, és lesz vagy szeptember, mimre elfogadható árszintre kerül...

A vér nem válik VAZZE!™

(#163) orbano válasza Dtomi (#156) üzenetére


orbano
félisten

én már megbarátkoztam a gondolattal. egyelőre van máshol is helye annak az 50k-nak, főleg hogy még ebben a hónapban két ablakot ki akarok cserélni a lakásban :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#164) Dtomi


Dtomi
őstag

Előteszt.... [link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#165) werttzui válasza Dtomi (#164) üzenetére


werttzui
őstag

Na még iso 1600-on is egész használható :R

PENTAX

(#166) orbano válasza werttzui (#165) üzenetére


orbano
félisten

ahogy enlézem még az iso3200 is egész tűrhető, ha nagyon le kell valamit fotózni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#167) pitman válasza orbano (#151) üzenetére


pitman
őstag

Idézet Bob Atkinstől: ''Though based on the 10MP sensor found in the Rebel XTi, the XTi and EOS 40D sensors are not identical. The EOS 40D sensor has been significantly improved over that of the XTi via the use of larger microlenses over each pixel to reduce noise and expand sensitivity up to ISO 3200.''

Egyébként mint te is írod, nem egyformák a szenzorok.

(#168) orbano válasza pitman (#167) üzenetére


orbano
félisten

ugyanazt írja, amit én is: a 400d szenzorját kapta, átdolgozva. innentőől kezdve maximum lingvisztikai/szemantikai kérdés, hogy ezt ''ugyanannak'' nevezzük-e vagy sem, mind a ketten értük, hogy miről van szó: a fényérzékelő kapuk nyomtatott áramköre ugyanaz, amin lecseréltek egy réteget, majd egy másik A/D konvertert integráltak bele. tehát karakterisztikáját tekintve hasonló, de bizonyos paraméterekben jobb érrtékekkel rendelkező szenzort kapunk (ellentétben a 30d szenzorjával, ami teljesen más tervezés). :o :) :R

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#169) pitman válasza orbano (#168) üzenetére


pitman
őstag

Nézd, elég a ''not'' szócskát megfigyelni a mondatban és meg is van a megoldás. Nem egyformák. Én mindössze ennyit szóltam hozzá a témához egy olyan állításra, mely szerint ugyanaz lenne a két szenzor. Innentől kezdve kár azt magyarázni, hogy milyen eltérések vannak a kettő között, mert ezzel te is csak azt bizonyítod, amit én korábban mondtam. Ha csak annyi az eltérés, amit az utólsó hozzászólásodban leírtál, az elég drasztikus különbség. Már az is az lenne, ha csak új mikrolencséket kapott volna. elég a két szenzorról készült képeket megnézni, rögtön látszik, hogy nem egyformák.Ezzel részemről a téma lezárva.

Más:
A neten fellelhető raw képek alapján egészen jól használható még 3200-as érzékenység mellett is.




(#170) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Érdekes, hogy DPreview-n nincs még full review pedig már jóideje kint van a váz...

Feel Good Inc.

(#171) orbano válasza Pompi (#170) üzenetére


orbano
félisten

én is mengézem őket minden nap, és már kezdem furcsálni... mondjuk nem szokták sohasem elsietni a dolgot...

A vér nem válik VAZZE!™

(#172) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Faternek ez lesz az 50. születésnapjára az ajándék. :C

"Csak úgy mondom"

(#173) orbano


orbano
félisten

up :) /teszt/

A vér nem válik VAZZE!™

(#174) csiga997


csiga997
őstag

(#175) johnjohn válasza csiga997 (#174) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem még nem, a gép igen jónak tűnik, és az ára sem lessz túl durva!

(#176) Dtomi válasza johnjohn (#175) üzenetére


Dtomi
őstag

Engem nem győzött meg... főleg ez a 14 bites rész és a kisebb érzékelő méret se több pixellel. sorozatsebességért pedig nem fogok váltani pedig az elején még erősen gondolkodtam.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#177) orbano válasza Dtomi (#176) üzenetére


orbano
félisten

kisebb érzékelőméret? az meg hogy, amikor APS-C? :U

egyébként meg miért váltanál? azt gondolhattad hogy nem fognak olyan szenzort pikkpakk legyártani ami kétszer ekkora érzékenységet tud fele zajjal :) ha meg nem kell a liveview, akkor már valóban nem egy csábító alternatíva

A vér nem válik VAZZE!™

(#178) Pompi válasza Dtomi (#176) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"kisebb érzékelő méret"

Pár tized mm-es változás folyamatosan van az egyes modellek között...

D30 22.0 x 14.9 mm
D60 22.7 x 15.1 mm
10D 22.7 x 15.1 mm
20D 22.5 x 15.0 mm
30D 22.5 x 15.0 mm
40D 22.2 x 14.8 mm

300D 22.7 x 15.1 mm
350D 22.2 x 14.8 mm
400D 22.2 x 14.8 mm

Nem hinném, hogy ennek túl sok jelentőséget kellene tulajdonítani. Ennyi erővel a 20/30D is visszalépés a 10D-hez képest, pedig nem.

Feel Good Inc.

(#179) tsabo84


tsabo84
csendes tag

Sziasztok!

Elkészült a második tesztünk is, az alábbi linken elolvashatjátok:
[link]

A 40D vázat továbbra is vásárlási kötelezettség nélkül kipróbálhatjátok nálunk a Boráros téren!

(#180) Dtomi válasza tsabo84 (#179) üzenetére


Dtomi
őstag

Ebből a tesztből nem sok mindent lehet leszűrni. csak hogy a 40D vel alulexpóztál vagy a fénymérője nem u.a volt állítva mint a 30D nek, de valami nem stimmel, és a 30D be el van állítva a picture style alapról.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#181) orbano


orbano
félisten

Na! Senki nem vesz a fórumozók közül 40D-t? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#182) Csapi007 válasza orbano (#181) üzenetére


Csapi007
veterán

Fateromnak már van egy. :K

"Csak úgy mondom"

(#183) werttzui válasza Csapi007 (#182) üzenetére


werttzui
őstag

Na és milyen?

PENTAX

(#184) Csapi007 válasza werttzui (#183) üzenetére


Csapi007
veterán

Halnapmajd linkelek képet a gépemről amit azzal csináltunk. ;)

Egyébként bazi nagy, sokkal nagyobb mint amiket eddig megszoktam. A kijelző is állati njagy és nagyon éles. A lényeg hogy a 400-as meg a 800-as tele-t is rá lehet tenni. :R

"Csak úgy mondom"

(#185) Szten Márs válasza Csapi007 (#184) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A lényeg hogy a 400-as meg a 800-as tele-t is rá lehet tenni."

:F

(#186) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mivel mindenki teszt után hörög az első magyarf ecske:
[L]http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-40d.1[/L] - már nem így kell linkelni. Pompi

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#187) Csapi007 válasza Szten Márs (#185) üzenetére


Csapi007
veterán

Tudtunk venni hozzá átalaktítót ami erre a bekattanós (talán bajonett a neve) zárra rá lehet tenni a (asszem) 48-as objektíveket. És a telék ilyenek.

Szerencsére tök ugyanaz az aksija mint a videókameránknak ez jó, de azért hogy egy ilyen géphez nem adnak alapból memóriakártát.

"Csak úgy mondom"

(#188) orbano válasza Dare2Live (#186) üzenetére


orbano
félisten

ezzek (is) kicsit lemaradtál koma! ;) :R a mobilarénás vegyek inkább külön fényképezőgépet hozzászólásodon meg még mindig nem tettem túl magam :C :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#189) csiga997 válasza Csapi007 (#187) üzenetére


csiga997
őstag

Légy erős Csapi, semelyik géphez nem adnak. ;)

(#190) Dare2Live válasza orbano (#188) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pedig tényleg jobban tennéd! :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#191) orbano válasza Dare2Live (#190) üzenetére


orbano
félisten

15én jön a fizu, az első dolgom az lesz :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#192) Csapi007 válasza Csapi007 (#184) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
1
2

Az élességgel lehetett volna még játszani de egyenlőre jó lesz ez így.

"Csak úgy mondom"

(#193) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Beírom ide is:

Canon EOS 20. évfordulós készpénzvisszatérítési akció

A 40D árából 18 ezer jön vissza... nem rossz ;)

Feel Good Inc.

(#194) werttzui válasza Csapi007 (#192) üzenetére


werttzui
őstag

Ha már tesztkép akkor az iso-t húzd már maxra kiváncsi lennék milyen a zajosodása :) :R

PENTAX

(#195) Csapi007 válasza werttzui (#194) üzenetére


Csapi007
veterán

Majd ha hozzájutok.
Most fater basztatja. :D Elvégre az övé. :U

"Csak úgy mondom"

(#196) orbano válasza Pompi (#193) üzenetére


orbano
félisten

jujj ez nagyon jó, 400d-ból is visszajön 70 ojró :C már csak két hetet kell kibírnom :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#197) Dare2Live válasza orbano (#191) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#198) ThufirHawat válasza werttzui (#194) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ahogyan az várható is volt, ugyan az, mint a 400D esetében, lévén a szenzor azonos.
[Ken Rockwell tesztje]

Érdekes, hogy a 400D vs. 40D viszonylatban a 400D képei szaturáltabbak, hogy miért, azt nem tudom, de ez kiemeli a zajt kicsit. ISO3200 természetesen nincs a 400D-n, de K.R. most nagyon örül annak, hogy rájött, PS-el is el lehet érni érzékenységnövelést. :F

De a 40D-ben nem a zaj a lényeg, hanem a használhatóság növekedése.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#199) orbano válasza ThufirHawat (#198) üzenetére


orbano
félisten

huha majd jön pitman kolléga és megkapod a magadét ;]

Ahogy elnézem tényleg nincs eszeveszett különbség a gépek között. Aki ezeken lovagol, az megérdemli :)
egyébként érdekes, hogy az 5d-hez legjobban hasonlító képet a 400d adta vissza

A vér nem válik VAZZE!™

(#200) ThufirHawat válasza orbano (#199) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Mondjuk barátunk JPG-ben nyomja, így a különbséget, vagy annak hiányát okozhatja a belső zajszűrés is, de szerintem RAW-ban is hasonló lenne a helyzet.
Amúgy érdekes, hogy mindenki a zajjal foglalkozik a 40D esetében (is), holott egy csomó dologban egyértelműen használhatóbb, mint elődei, vagy akár az 1D3. A zaj már a "régi" 10D gépemen sem volt gond soha.

Szerintem például a jobb kereső, amit kapott, sokkal fontosabb, mint ez az egész zaj dolog, csak arról ugye rohadt nehéz tesztfotókat készíteni. :F

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.