Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Fejo válasza Pompi (#846) üzenetére


Fejo
őstag

Én is a decemberi akcióban vettem és nekem meg jött a pénz kb 4 hét után.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#852) Pompi válasza Fejo (#851) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Most beszéltem a Canonnal. Utánanéznek. Meglátjuk.

Szerk: egyébként teljesen korrekt volt a hölgy akivel beszéltem a Canon magyar helpdeskjénél, nagyon segítőkész volt. Megjegyzem nem is magyar volt (picit törve beszélte a nyelvet). Nem talált a rendszerben név és e-mail cím alapján, elkérte az összes adatot és továbbítja az íreknek.

Szerk2: kaptam is egy levelet most, egy azonosító számmal, a helpdeskről. Korrekt.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#853) pitman válasza Tüzi (#838) üzenetére


pitman
őstag

Ha uniós országban veszed a gépet és a számla a nevedre szól, akkor tudomásom szerint a hazai szerviz garanciában javítja, ha gond van vele.
Mondjuk ezt vásárlás előtt érdemes leellenőrizni.

(#854) BLOODSHOT válasza Szten Márs (#849) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Szia Szten!
Milliomos még nem vagyok, 21 évesen talán az korai a milliomosnak levéshez :P
Ezen a vonalon kívánok tovább haladni mint MOST.

Fejo: Mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de például nekem nem rémlik Tőled még egy fotó sem, ami indokolná a D300 megvételét...

1 hónapja fotózom, de már eléggé a határait súrolom szegény S5700-nak, de ez egy nás tészta. Még az ISO-val lehet játszani azt a 100 vagy 200 dolgot (eddig mindig ISO64 en használtam, a zajosodás miatt), aztán ennyi.
Ne haragudj, de lyen hozzáállással neked pl. tök felesleges a 40D, ilyen fotós háttérel mint neked van, semmi egetrengetőt nem lőttél vele. Nemtudom mire mondtad h semmi nem indokolja, őszintén szolva nem is érdekel, nálad nagyobb fotósok ismerik el h 1 hónap alatt ezt tudtam produkálni. Félreértés ne essék nem leszólom a munkádat, mert vannak nagyon szép képeid, de ahhoz hogy rally autokat és repölőgépeket kapjak lencsevégre nem vennék 40D-t. :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#855) BLOODSHOT válasza Tüzi (#844) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Igen, így hogy visszakapod a pénzt, így valóban jó vásár, de én egyrészt én még bőven Madeiran leszek julius 30-án, meg egyébként is oktoberre tervezem a vásárlást..bár kitudja.

Láttam te 40D-t veszel, sok boldogságot hozzá és várjuk a beszámolókat! :K ;) :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#856) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#854) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ne haragudj, de lyen hozzáállással neked pl. tök felesleges a 40D, ilyen fotós háttérel mint neked van, semmi egetrengetőt nem lőttél vele."

Azért, ha benézel a "digitális fényképeim" topicba, találsz ott Fejo-tól olyan képeket, hogy a bánya mélyén keresgéled az álladat utánuk. Nem mondom, hogy minden képe hibátlan, de nagyon művészi szinten űzi a fotózást. Szerintem legközelebb jobban gondold át, hogy kiről milyen véleményt mondasz. ;)

U.i.: a "háttérel" az két "r"-rel írandó. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#857) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#856) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én a Flickr-t néztem. És egy percig sem mondtam h nem jó fotós, csak miután kijelenti h mindeki olyan gépet vesz amilyet akar, azok után nem értem h hogy jön h az én képeimet mi indokolja vagy sem.
Teljesen mind1, majd ha annyi ideje fotózom mint ő, akkor majd visszatérünk a témára és meglátjuk igaza volt-e. :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#858) Tüzi válasza Szten Márs (#849) üzenetére

Ez igaz, még hozzá kell szoknom, hogy a D300 már cmos-os. :B
Amúgy ahogy nézegettem netes képeket, meg teszteket, olyan egetrengetően nem zajosodik 1600on sem, hogy ne lehessen szűrni PS-ben. Mondjuk a 3200 már gázos, de 800on közel-majdnem ugyanannyi zajt termel, mint 100on.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#859) Tüzi válasza Pompi (#850) üzenetére

Hát remélem, hogy megtalálják az elveszett pénzed, és átutalják.
Mindenesetre nem hiszem, hogy ekkora mamutcég levegőbe beszélne, miközben ekkora feneket kerítene a dolognak.

más: most kaptam lóvét, valszeg jövő héten megveszem a szekeret... :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#860) *Ropi* válasza Tüzi (#858) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én egyszer vetemedtem arra, hogy 3200-as ISO-n csináljak egy képet a 40D-vel, azóta nem mertem... :( Valami irdatlan zaja van, amit még PS pluginokkal sem tudtam értékelhetően kiirtani. :O

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#861) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#860) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

800-ig zajmentes a 40D?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#862) Tüzi válasza BLOODSHOT (#861) üzenetére

Elmész dprewiev.com-ra ott van jópár tesztkép. Persze mahinálni lehet a képekkel, de nem hiszem, hogy ezt megtennék, mert ha borul a bili, akkor nem olvasná őket többet senki.
Szóval nézd meg, ott meglátod.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#863) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#861) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, nagyjából, talán még kicsit feljebb is (ISO 1000). :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#864) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#854) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nahh akkor egy fontos kérdés: Mennyi pénzed van kezdésnek az egész rendszerre?

(#865) BLOODSHOT válasza Szten Márs (#864) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Hát ez a legjobb kérdés amit feltehetsz :). Attól függ. 2 obival (macro, tele) jolenne ha kijönne 400 ból. de ha 410 vagy 380 az sem baj. Ezt áfa nélkül értsd. JA és ezt mind csak októberbe, hátha addig kijön valami uj is (meg egyébként is csak augusztusba megyek haza és csak akkor lesz pénzem :U )

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#866) Dtomi válasza BLOODSHOT (#865) üzenetére


Dtomi
őstag

canon 40D 230e
Sigma 150 f2,8 macro 120e
És esetleg egy jobb lowepro táska amibe bele tudod tenni. és egy jó sandisk gigás CF
tele nem jön ki belőle. Főleg ha ilyen hunpro vagy aki oltja itt a jónépet... :U

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#867) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#865) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na, induljunk ki a jelenlegi árakból, mert sajnos nem tudom megjósolni akkor éppen milyen árak lesznek.400 ezer HUF nettó, az 480 bruttó, praktikus okokból számoljunk ezzel 500-ra kerekítve mondjuk.

40D: 255 ezer HUF -> 245 ezer HUF objektívre
D300: 380 ezer HUF. -> 120 ezer HUF objektívre.

Nos, bruttó 120-ból nagyon semmit sem lehet csinálni. Egy Tamron 17-50 F/2,8 obit lehet venni alapobinak és annyi. Se tele, se makró, se semmi. Persze lehet alapobit meg telét is szerezni, egy 18-55-ös meg egy 55-200-as kitobi képében ennyiért is, de full műanyag, még valódi fókuszgyűrűt is nélkülöző, az abszolút belépőszinthez kitobinak tervezett objektívek nem egy D300-ra valók és nem kicsit az lenne a korlát, nem a váz.

245 ezer bruttó sem sok objektívre, ellenben kevés. De azért mégis lehet belőle venni egy aránylag jó kombót: 17-50 F/2,8 Tamron és 70-300 IS USM Canon. Ekkor lesz egy képstabilizált, ultrahangos fókuszmotorral rendelkező teleobjektíved, valamint egy fix F/2,8-as fényerejű alapzoomod és 20 mm kieséssel le van fedve a 27 - 480mm ekvivalens gyujtótáv-tartomány, méghozzá nem rossz optikai minőségű obikkal. Persze még itt sem vettél táskát, memóriakártyát, pótaksit, állványt, stb-t, szóval még ez sem totál Hawaii, de egy D300-nál ennyiből kényelmesen kijönni teljességgel lehetetlen sajna. És még így sincsenek a 40D képességei sem kiaknázva.

Nem vagyok Canon párti (bajom sincs vele semmi mondjuk), de mégis azt hiszem, hogy itt most egyértelműen a 40D a jó választás.

(#868) philoxenia válasza Szten Márs (#867) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudom off itt, de a K20D alternatíva lehet valakinek a 40D-vel szemben? Árban azok hasonlóak, nem ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#869) Szten Márs válasza philoxenia (#868) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, abszolúte, privátban már többször javasoltam ennek a megfontolását a forumtársnak, de láthatólag nem fogta meg a javaslat :DDD

(#870) BLOODSHOT válasza Dtomi (#866) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Szia!
Nem vagyok hunpro, nem oltok senkit az ég egyadta világon, te valamit nagyon félrenéztél. :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#871) BLOODSHOT válasza Szten Márs (#869) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Eddig D80 és 30D-k ről beszélgettünk privibe, aztán egy kevés obiról. De természetesen elolvasom és megfogadom amit írsz! Köszi! :K

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#872) Dtomi válasza BLOODSHOT (#870) üzenetére


Dtomi
őstag

nme értettem félre senkit, semmit.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#873) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#871) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na, mivel én írtam a privit, úgy érzem közölhető, de ha utólagosan te is beleegyezel, akkor pláne tiszta :B

2008-04-14
"Ja egy kérdés:
Azt látom, hoy csak Canonban és Nikonban gondolkozol. Ez számomra igen fura és nem is feltétlen racionális. Miért van ez? Pentax / Sony?"

2008-04-15
"Nézd, az, hogy a többi márkát nem ismered nem érv a kizárásuk mellett. Azért ezt te is érzed, szerintem. Ismerd meg őket ;)
A Pentax remek vázakat csinál, egy K20D simán versenyképes az EOS 40D-vel szemben, a D80-nál meg egyértelműen jobb. Ha rendszerben gondolkozunk vannak előnyei és hátrányai is, ha úgy gondolod, hogy szeretnél kitekinteni a két márkán kívülre és nagyobb választási szabadságot adni magadnak, akkor szívesen összefoglalom."
- erre pedig már nem reagáltál, tehát "köszi, nem" -nek vettem.

De ha most nem emlékeztél rá, akkor valószínűleg az lehetett a baj, hogy kilóméteres privik voltak és elvesztek ezek a sorok bennük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#874) BLOODSHOT válasza Szten Márs (#873) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Igen, nem válaszoltam sorry, nem tul sokat voltam gépközelben és bevallom elfelejtettem, de ez nem a te hozzáértésed ellen irányult! :U .
Minden esetre ha a teli obit elhagyjuk és csak egy normál 50 vagy 60mm-es lencsével és egy makróval számolunk akkor hogy változnának az árak az említett két gép esetén?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#875) BLOODSHOT válasza Dtomi (#872) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Már olvastam régebben is h imádsz kötöszködni. Egyrészt nem neked szólt, hanem Fejo-nak, konkrétan senki nem kért rá h állástfoglalj. Ha az épp adott témához hozzá tudsz szólni akkor kérlek tedd, de feleslegesen nem kell, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#876) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#874) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Normál 50 vagy 60mm-es lencse? Azaz egy fixet akarsz? És 50-60mm valós, fizikai gyutávú, tehát olyan 75-95mm ekvivalens obira gondolsz, vagy az 50-60mm már kisfilm ekvivalens érték? Nagylátószög nem kell neked egyáltalán?

Egyébként így sem nagyon más a leányzó fekvése, vagyük úgy, hogy az 50mm valós, fizikai gyújtótávnak értendő:
Nikonnál:
50mm F/1,4 Nikkor: 95 ezer HUF. Makróobinak meg kívánt gyutávtól függően Tamron 90mm F/2,8, vagy Sigma 150mm F/2,8 130 körüliért. Ez a kettő együtt ugye szépen túlmegy az árhatáron.
Igaz, ha egy 50mm F/1,8 sima alapobi is megfelel, akkor az csak 38 ezer HUF körül van. De a makróobival még így is túllő az árhatáron. És ismétlem, ekkor még se táskád, se memóriakártyád, sem pótaksid, se semmi. És ez esetben nagylátószöged sincs.

Canonnál:
Makróobik lsd: fennt, 50mm-esből pedig 2 féle reálisan elérhető itt is:
F/1,8-as 26-ért
F/1,4-es USM-es 95 ezerért.
Azaz egy makróobival és egy 50 mm F/1,4 USM obival megvan mondjuk egy olyan 220-ból, azaz szépen a Canonos árhatár alatt.

Akár hogy is, D300 mellé nagyon kevés pénz maradna, hogy bármilyen igazán jó induló felszerelést meg lehessen venni.

(#877) Fejo válasza BLOODSHOT (#854) üzenetére


Fejo
őstag

Kedves Bloodshot!

Nem igazán szeretem, ha kiforgatják a szavaimat és ha személyeskednek! :((
Én pusztán annak a (szerintem nem meglepő) kiváncsiságomnak adtam hangot, hogy első DSLR-nek valóban a D300-e a legmegfelelőbb vétel, mert ezidáig egyetlen fotót sem láttam (láttunk) Tőled. Megnéztem az általad linkelt Flickr oldalt, nagyon jó szemed van a dologhoz, valóban itt az ideje egy jobb gép beszerzésének.
Messze nem tartom magamat jó fotósnak, nagyon sokat kell még tanulnom, de igyekszem minél több témában kipróbálni magamat.

-"de ahhoz hogy rally autokat és repölőgépeket kapjak lencsevégre nem vennék 40D-t."

Gondolom a Flickr oldalam nézegetésekor Neked is feltünt, hogy ezeken kívül azért mást is fotóztam már... :U Az általad kiragadott két téma (Rally és Repülők) közül az egyik, jelesül a repülős képek nem a 40D-vel készültek. Autókat (pláne ilyen sebesség mellett) nem egyszerű profi módon fotózni, nekem sem sikerült, bár 1-2 kép szerintem nem lett rossz. Amíg nem próbáltál még hasonlót fotózni, inkább kisebb arccal véleményezz, mert butaság lehet a vége...

-"Ne haragudj, de lyen hozzáállással neked pl. tök felesleges a 40D"

Ezt nem igazán értem, kifejtenéd? Milyen hzzáállásom van ami miatt felesleges a 40D?

-"ilyen fotós háttérel mint neked van, semmi egetrengetőt nem lőttél vele."

Neked mi az egetrengető? A többszörös pályázat győztes képek? Valóban nem csináltam ilyet, mint mondtam csak egy lelkes amatőr vagyok.

Továbbra is azt mondom, hogy sokkal jobban megéri egy "gyengébb" váz minőségi objektívekkel, mint fordítva...

Sok sikert kívánok a további fotózáshoz és az új géped megvételéhez és kérlek, hogy a továbbiakban mellőzd a személyeskedést!

Köszi.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#878) Dtomi válasza BLOODSHOT (#875) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem szoktam ok nélkül belekötni semmibe de ne röhögtesd már ki magad, hogy oltod pl fejot lenézed más hobbyját, hogy ő mit szeret fotózni, és te 1 hónap alatt pro lettél a profi ismerőseid szerint de nem tudod eldönteni milyen gépet akarsz és bohóckodsz itt butaságokkal....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#879) BLOODSHOT válasza Dtomi (#878) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

1. Nem nézem le senkinek a hobbyját, mivel ez az enyém is. Tehát ez a mondat értelmetlen.
2.Egy szóval nem mondtam h pro lennék, ezt kizárólag te hangoztatod, elég messze vagyok én még attól.
3. Ne haragudj de nincs kedven minden egyes kitalációdat megmagyarázni. szép napot

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#880) Fejo válasza BLOODSHOT (#875) üzenetére


Fejo
őstag

Dtomi-ra egyáltalán nem jellemző a kötekedő hangnem, ne állíts valótlanságokat.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#881) BLOODSHOT válasza Fejo (#877) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Szia Fejo!

A képeimet már láthattad régebben is, igaz csak az elmult 3 hétben tettem fel a képek 80%-át (még fent is vagy friends-be) :K .
Szóval ne haragudj hogyha kiforgattam a szavaidat, akkor elbeszéltünk egymás mellet. Taln rosszul regaáltam le a dologot, viszont Téged semmi sem hatalmaz fel h "feleslegesnek" tituláld a számomra kinézett gépet.
Szerintem jó fotóid vannak, csak így tovább! :K :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#882) Fejo válasza BLOODSHOT (#881) üzenetére


Fejo
őstag

Na akkor fussunk neki mégegyszer, utoljára! :U

Téged semmi sem hatalmaz fel h "feleslegesnek" tituláld a számomra kinézett gépet.

Nem tettem ilyet, pusztán egy kérdést tettem fel...

Ami pedig a flickr-t illeti, nagyon sok contactom van és mivel az ottani és az itteni nicked nem ugyanaz, így szörnyen röstellem, de nem tudtam párhuzamot vonni a két név között...

Egyébként ez neked nem ellentmondásos?:

Ne haragudj, de lyen hozzáállással neked pl. tök felesleges a 40D, ilyen fotós háttérel mint neked van, semmi egetrengetőt nem lőttél vele.

Szerintem jó fotóid vannak, csak így tovább! :U

Na mindegy, részemről téma lezárva.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#883) BLOODSHOT válasza Fejo (#882) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

De ellentmondásos, csak azt hittem h végignézted anno a képeimet, mivel még privátba küldtem el a linket, tehát tudhattad h én vagyok, még a má nick ellenére is. A képeimet anno még meg is dícsérted sőt még az előbb is, nemrégiben (amiből ez az egész kiindúlt) ezt írtad: Mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de például nekem nem rémlik Tőled még egy fotó sem, ami indokolná a D300 megvételét....
Na akkor ennyit az ellentmondásokról és félreértésekről.
Szerintem segítsük egymást, ne bántsuk.

Részemről elnézést kérek ha emiatt a buta félreértés miatt bárkit megbántottam, főleg Fejo-t. :U :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#884) Pompi válasza Tüzi (#859) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ma már kaptam is egy levelet a Customer Service Team-től, hogy megpróbálták anno átutalni a pénzt, de kevésnek bizonyultak a banki adatok (?!), úgyhogy küldjem el a kért adatokat újra és intézik. Meglepően korrekt hozzáállás, ennél csak az lett volna korrektebb, ha maguktól írnak, hogy küldjem el, mert nem ment át a pénz. Mind1, a lényeg, hogy úgy tűnik megérte megkapargatni kicsit az ügyet, bár még nem akarok előre inni a medve bőrére.

Feel Good Inc.

(#885) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Elnézést kívánok, de EZ a kép nem zajos kissé? ISO 800 40D-vel.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#886) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#885) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mutatok valamit neked:
Amikor ezeket lőttem sajnos még nem tudtam, hogy a camera raw defaulton is szűr zajt, méghozzá színzajt 25-ös erősséggel, így nem annyira szemléletes. Mindenesetre mindkét képnél ugyanúgy volt beállítva a zajszűrés, a default beállításon, a két kép pár mp különbséggel készült, ugyanolyan megvilágítás mellett, ugyanolyan ISO beállításon. (ISO1600).
Ha a szűrés miatt nem is színzajok különbsége, de az eltüntetett színzajok közötti különbség azt hiszem jól látszik. Még egyszer: ugyanolyan ISO, ugyanakkor, ugyanolyan zajszűréssel.
Persze van trükk, nem nagy trükk, mindenki ki fogja találni egyből, de azért teszek egy próbát :D
Mindenesetre pont ezért nem teljesen megbízható a netre így felpakolt képek alapján nézni a zajt sajna..
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#887) philoxenia válasza BLOODSHOT (#885) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Helyenként zajos, de inkább a fókuszból esnek ki részek, meg azért az obinak is látszanak szerintem hibái.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#888) BLOODSHOT válasza Szten Márs (#886) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

A trükk neve: Neat Image? :)
Egyébként ezeket milyen géppel lőtted? :U

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#889) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#885) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez is ISO 800, de jóval rosszabb fényviszonyok közt. És ennek ellenére talán még kevesebb is a zaj. RAW-ból Capture One-val 100% crop, semmi manipuláció nincsen a képen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#890) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#888) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam nincs mi az a Neat Image, tehát nem. Ismétlem: a képeken nem történt zajszűrés a RAW konverter alap és teljesen ugyanolyan szűrését kivéve (azt is csak azért hagytam úgy, mert nem tudtam, hogy szűri), sőt RAW konvertálás után semmiféle szoftverrel nem lett belenyúlva egyik képbe sem. Amúgy Pentax K10D-vel.

[ Szerkesztve ]

(#891) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#889) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Hmm. Akkor viszonylag jónak mondható a zajszűrés. Egyébként ez a szenzoron kívül még min múlik? Sony szenzorok kontra Canon szenzorok zajszűrésileg eltérnek?

Szten:

Mi a titkod? :)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#892) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#891) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyan, hagyom, hogy más írja le helyettem :)

(#893) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#891) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, nem írtam: minden zajszűrés ki volt kapcsolva, ez így csúszott ki a gépből.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#894) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#893) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Hmmm. Akkor ez tényleg jófajta. Feldobhatnál azonos fényviszonyok között lőtt képet 100% crop-al, amin bevan kapcsolva a zajszűrés. :K

30D nek azonos a zajszűrése?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#895) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#894) üzenetére


*Ropi*
félisten

Olyanom nincsen, mert szoftveresen szoktam utólag szűrni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#896) Tüzi válasza Pompi (#884) üzenetére

Írta srác, hogy neki 3 hét után megküldték a pénzét. Ő már a sokadik. Szerintem neked is visszaküldték volna, csak valami bibi csúszott bele. De a japók tudják, hogy a vásárló megtartása hosszabb távon sokkal kifizetődőbb ( :D ) mint az egyszeri lehúzása. Tutira veszem, hogy meg fogod kapni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#897) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#895) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Mit használsz? Neat Image? Én a tetves iPhoto val szoktam zajt szűrni, de egy idő után átmegy festménybe a kép, a zaj pedig marad. Sajnos még ISO64 en is zajos a gép.

Jaj! Még el nem felejtem! A Canon pénzvisszafizető story a bruttó árból von le? Mert én eltudnám számolni. Olyat nem lehet h nettóból vonja le? :DDD

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#898) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#897) üzenetére


*Ropi*
félisten

PS - Noise Ninját általában.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#899) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#898) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nagyon köszi! van Mac-re is! JUHÚÚÚ :DD . Már töltöm is le.
:R :R :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#900) Dtomi válasza BLOODSHOT (#897) üzenetére


Dtomi
őstag

Ne haragudj de ez annyira szőke, hogy ordítok a fájdalomtól....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.