Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) werttzui válasza pitman (#98) üzenetére


werttzui
őstag

Nem úgy értettem,hogy szar hanem,hogy nem dőltem tőle hanyatt :)

PENTAX

(#102) orbano válasza pitman (#97) üzenetére


orbano
félisten

azon kívül, hogy egyetértek, zárszóként a témához hozzátennék annyit, hogy az említett emberfotózásnál szvsz. kell a gyors és pontos AF. a kontrasztérzékelős ezt nem fogja tudni. persze nincs akkora tapasztalatom, hogy mérvadó legyen a véleményem. de a canontól megszokhattuk, hogy általuk feleslegesnek vélt cuccokat nem raknak a gépükbe. néha jó ez a megfontoltság, néha túl konzervatívnak tünnek. de rendszerint ezeket elég lényegtelen dolgokban csinálják...

A vér nem válik VAZZE!™

(#103) orbano válasza Terapeuta (#89) üzenetére


orbano
félisten

nemrossz. ahogy nézem nincs több zaj, viszont valamivel több részletet hoz a 40d. persze sokan jobban örülnének az ugyanannyi részletnek kevesebb zajjal, de akkor nem lenne mit fejleszteni 3 év múlva :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#104) Hydra SR válasza orbano (#103) üzenetére


Hydra SR
addikt

Könnyebb a zajt szűrni, mint újabb részleteket rajzolni a képre, nekem tetszik a felbontásnövekedés egy zajszegény konstrukcióban úgy, hogy ez nem romlik. Legalább könnyebb cropolni, természetfotónál jól jöhet. Elég köztudott, hogy nem vagyok a megapixelháború híve de a Canonnak még nem durrant el az agya a DSLR-ekben ilyen téren, egyelőre nem tettek egyik szenzorukra sem nagyobb felbontást az indokoltnál és kezelhetőnél.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#105) pitman válasza werttzui (#101) üzenetére


pitman
őstag

Tulajdonképpen mit vártál? Több megapixel, kevesebb zaj, több részlet?
Ha valaki követi a technológia fejlődését, akkor az sejthette, hogy ez nem ilyen egyszerű.
Ugyanezt támasztják alá a neten eddig fellelhető d300 és d3 képek is. A technika jelenleg ennyit tud.

(#106) werttzui válasza pitman (#105) üzenetére


werttzui
őstag

a Mpixel engem nem érdekel mondjuk 0 zaj max részletesség :) Sz.tem tud a technika többet is csak még nem most hozzák ki ,hogy fizessünk szépen lassan sorba :(

PENTAX

(#107) pitman válasza werttzui (#106) üzenetére


pitman
őstag

Elképzelhető, bár ha többet tudna, akkor nem a zajt szűrnék szoftveresen.

(#108) orbano válasza pitman (#105) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk én jobban örülnék az ugyanannyi megapixel, sokkal kevesebb zaj felállásnak. felbontást ugyanúgy nyersz (legfeljebb alacsony ISO-n nem) vele, plusz jobban kitolható az érzékenység, növekedhetne a dinamikatartomány... csak egy valami nem nőne, egy hülye kis szám a gép dobozán :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#109) Hydra SR válasza orbano (#108) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szép gondolat és én is örülnék neki, de tudtommal még az 1D Mk III-ban is korlátozva van, hogy mikor engedi az ISO6400-at pedig az APS-H szenzorral szerelt és ''csak'' 10 megapixel. Ennyire azért még tán a Canon szenzorok sem jók még, hogy egy APS-C CMOS-ra értelme legyen ISO3200 fölöttit engedélyezni. Vagy akkor ugyanúgy csak egy hülye kis szám nőne a gép dobozán. Nem tartom lehetetlennek, hogy tényleg nem tart még ott a technika, hogy megfizethető szinten gyártható legyen az ilyesmi.
Bezzeg a Samsung már rég 12 megapixeles szenzort és ISO10000-et tesz az ultrakompaktjaiba, mikor nő fel végre a Canon is a Samsung szintjére fényképezőgép gyártás terén? :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#110) orbano válasza Hydra SR (#109) üzenetére


orbano
félisten

én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az előző szenzorhoz viszonyított technológiai fejlődést jobban is lehetett volna a képminőség javítására fordítani... persze lehet, hogy tévedek, de szerintem nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#111) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Csakmert mindenki a máséval van elfoglalva :) [link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#112) werttzui válasza Terapeuta (#111) üzenetére


werttzui
őstag

A zajjal úgy látom nem lehet mit kezdeni a részletesség ok na de már az iso 25600-ra nem is vagyok kíváncsi el bírom képzelni :)

PENTAX

(#113) Terapeuta válasza werttzui (#112) üzenetére


Terapeuta
őstag

Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy nem is annyira fényszegény helyen készült a kép...
ISO 25600 .....???

:DDD

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#114) BEE válasza pitman (#99) üzenetére


BEE
addikt

Ez leginkább gépfüggő dolog.
Az enyémen hallani mindkettőt, a hangokból megítélhető hogy épp melyiket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#115) BEE válasza pitman (#97) üzenetére


BEE
addikt

Az élőkép nagyonis életképes dolog, ha úgy működik
mint pl a Pana FZ30-on. Az egy jól használható megoldás,
de ha elterjed a tükrösöknél, akkor lesz még attól jobb is.
Csak győzzük kivárni. :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#116) pitman válasza Terapeuta (#113) üzenetére


pitman
őstag

Ráadásul ez ff lapka 12 megapixelen.

(#117) pitman válasza BEE (#115) üzenetére


pitman
őstag

Én sem mondtam, hogy rossz, csak azt, hogy kicsit túl van beszélve a téma. Illetve arra világítottam rá, hogy a gyártó milyen területre szánja a különböző üzemmódjait.

(#118) BEE válasza pitman (#117) üzenetére


BEE
addikt

Itt a legnagyobb hiba az lehet, ha a gyártók mindenféle tesséklássék
félmegoldásokkal jönnének elő, amikor a kompaktokon már kiderült
hogy hogyan is kellene működnie az élőképnek.
Ráadásul az élőkép egyik nagy előnye a kihajtható LCD-n jön elő.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#119) pitman válasza BEE (#118) üzenetére


pitman
őstag

Így van. Az új Olympus gép ilyen szempontból ígéretesnek néz ki.

(#120) orbano válasza BEE (#118) üzenetére


orbano
félisten

A canon (és a nikon) is megteheti, hogy félmegoldásokkal jön elő. ebben a kategóriában erős a márkahűség, kevesen fognak obiparkot cserélni a kihajtható LCD és hasonlók miatt, valamint eleve a vásárlói réteg (szerintem) konzervatívabb. így viszont minden termékciklusban bele tudnak rakni valami újítást. Gondolom a 40D utódja már kihajtható LCDs lesz. Vagy a 450D...

A vér nem válik VAZZE!™

(#121) csiga997 válasza orbano (#120) üzenetére


csiga997
őstag

...mert a canonnal megteheted! :DDD

(#122) orbano válasza csiga997 (#121) üzenetére


orbano
félisten

nyugodj meg a többi gyártó is csak addig újít nagyobb ütemben, amíg picuri piaci részesedésük van... szerintem. :)
meg szerintem a Canon úgy van az innovációval, hogy a csúcson kell abbahagyni :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#123) werttzui válasza csiga997 (#121) üzenetére


werttzui
őstag

Új generációs jelmondat :DDD :DDD

PENTAX

(#124) sikariel


sikariel
csendes tag







Sziasztok!

Mióta utoljára jártam itt, sokat foglalkoztam a számomra leginkább megfelelő DSLR kiválasztásával. Nagyon szimpatikus számomra a Pentax k10d, mert ezen a szinten a Canon és a Nikon ár/érték arányban szerintem, ''gyengébb'' vázakat kínál. Ugyanakkor, ha megveszem a k10d-t és hozzá néhány objektívet (persze hosszútávon), és tegyük fel előbb vagy utóbb szeretnék ''egy''kategóriával feljebb lépni a váz tekintetében(Canon EOS 5D II, Nikon D2Xs) akkor a Pentax márkán belül ezt nem tudom megtenni, mivel tudomásom szerint a k10d a ''zászlóshajójuk''?! Szóval ebben az esetben váltanom kell, de a meglévő Pentax objektíveket, vakut stb. nem tudom használni a Canon, Nikon vázakhoz (legalábbis képminőség romlás nélkül)

Kérlek benneteket adjatok tanácsot, hogy a fent említettek miatt, ''érdemes e elvetnem a Pentax k10d gondolatát'', és válasszam mondjuk a Nikon D40X-et, vagy a Canon valamelyik típusát?!

Ha Canon mellett kéne döntenem, nagy gondban lennék, mert a 400D-t nem lehet egy kategóriába sorolni a k10d-vel vagy a D40X-el, magyarul a Canonnak ebben a kategóriában nincs is igazán versenyképes váza, csak magasabb szinten, ha nem tévedek...

Mit gondoltok a dologról?

Üdv Mindenkinek!

(#125) Pompi válasza sikariel (#124) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én azt mondom, hogy ezt nem itt kellene megbeszélni. Ez egy topic ahol jó lenne kizárólag a Canonról folyna társalgás.
Van egy ''Melyiket válasszam? (digitális fényképezőgép)'' c. kiemelt topic ahol ezt meg tudnád beszélni.

Feel Good Inc.

(#126) Dtomi válasza sikariel (#124) üzenetére


Dtomi
őstag

1. Lépésben azt gondolom, hogy hova akarsz fél-egy millás vázat venni???
2. Lépésben ebben az árban nincs igazán versenyképes váza??
3. Lépésben 25ezerrel kerül többe a 30D a k10D-nél ha ez a 25ezer számít akkor végképp nem értem mit akarsz a profi vázakkal.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#127) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Ez a gép nekem a cserélhető mattüvegek miatt teccik.
Ha lesz majd hozzá egy törőékes mattüveg (még ha nem is hivatalosan) akkor frankón lehet majd használnia vázhoz az analóg obikat is.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#128) Szten Márs válasza Surfym@n (#127) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudtommal az 5D-hez sincs törőékes mattüveg. (szintén hivatalosan)
Pedig ha már cserélhető a mattüveg egy gépen, nem hiszem hogy túl nagy szellemi teljesítmény lenne rájönni, hogy valószínűleg sokaknak megdobbanna a szíve egyért.

(#129) Surfym@n válasza Szten Márs (#128) üzenetére


Surfym@n
senior tag

ez igaz, sőt vatera-n 300D/350D/400D-hez is ajánlanak törőékes mattüveget (persze nemhivatalos verzió:DDD). Csak ennél a gépváznál ezt te házilag is kicserélheted, többiekhez viszont kicsit több szakértelem kell, meg hát gari is ugrik...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#130) orbano válasza Szten Márs (#128) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem a Canon azt szeretné, hogy a Te kis szívecskéd az USM-es AF obikért dobbanjon meg... :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#131) Dtomi válasza orbano (#130) üzenetére


Dtomi
őstag

1. Sosem értettem, hogy aki egy 300ezres gépet megvesz, és arra még jópár dolog rájön 1 fia objektív nékül is 400ezer fölött jár. Akkor az a legnagyobb vágya, hogy régi nem kompatibilis ubikat hefteljen rá a vázra és még a garanciát is hajlandó kockára tenni.
2. Kérdem én, hogy ha ezt mégis betenné egy vázba, hogy cserélhető legyen probléma nélkül. akkor miért egy felsőbb kategóriás gépbe tenné ezt bele ami már versenyképes lehet egy profi objektívvel professzionális fotózásra is. Miért nem egy olyan kis takony gépbe mint pl a nikon D40
Pl. canon kiadja fillérekért AF fókuszrendszer nélküli fillérekért fosztható DSLR gépét törőékes mattüveggel, hogy akinek incs pénze középkategóriás AF ubikra használhatja vele a régi olcsó obikat. (ilyen gép még tudtommal nem létezik )
De nem egy ca~400.000e HUF os középkategóriás rendszerbe.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#132) Surfym@n válasza Dtomi (#131) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Szivemből szóltál...

most fogok szerezni egy pentax/eos átalakítót
+ lenne egy 40D-m törőékkel akkor asszem még a régi chinon objektíveim is örülnének hogy végre egy szenzorra is firkálhatnának...hát még én :DDD

pl. nem kellene vennem canon EF-L 135-öst, hisz van helyette egy zeiss 135/2.8-am

[Szerkesztve]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#133) orbano válasza Dtomi (#131) üzenetére


orbano
félisten

azért ha hozzádnőttek a régi manuális fix obijaid, amiket teszem azt lecserélni cakkpakk belekerül 2 milkába, de te nam akarod, mert szeretsz velük dolgozni és nincs épp pont zsebben ennyi pénzed, jól járhatsz egy ilyen megoldással. És nem kell kőgazdagnak lenni ahhoz, hogy egy 400d helyett a 40d-t válaszd. egy profi fix obi ára sem jön ki a különbségből...

A vér nem válik VAZZE!™

(#134) TeeJay


TeeJay
félisten

nagyon szép fotókat csinál a 40D --> [link]

elfogadnám :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#135) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Fellelhető már valahol egy átfogó 40D teszt?

(#136) orbano válasza Zoli2 (#135) üzenetére


orbano
félisten

Én még nem találtam, de nagyon várom már a dpreview-os tesztet :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#137) tsabo84


tsabo84
csendes tag

Sziasztok!

A Canon EOS 40D tesztjéről készült írásunk megtalálható az alábbi linken:
[link]

A 220volt üzletében ingyenesen, vásárlási kötelezettség nélkül kipróbálható, tesztelhető a váz. Hozd el kedvenc objektívedet, és teszteld a 40D-vel!

Boráros tér 7., Duna Ház, I. emelet 12.

(#138) werttzui válasza tsabo84 (#137) üzenetére


werttzui
őstag

Semmi kép,-zaj teszt?Az lenne a lényeg! :)

PENTAX

(#139) orbano válasza werttzui (#138) üzenetére


orbano
félisten

komolyan az a rettentes zajbeli különbség érdekel téged a legjobban? sajnállak :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#140) werttzui válasza orbano (#139) üzenetére


werttzui
őstag

Miből gondolod,hogy nincs amíg nincs teszt ? Ill teszt képeket is várok szeretem nézegetni az új masinákból kiesett képeket ill fakanál :P :P

PENTAX

(#141) werttzui válasza werttzui (#140) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és ha nincs benne egy jobb érzékelő mint a 30d-ben akkor hiába tud többet a képminősége nem lesz jobb ja és persze végre azt várnám-hogy legyen iso 6400 és az legyen olyan minőségű mint iso 100-on ennyi :)

[Szerkesztve]

PENTAX

(#142) werttzui válasza werttzui (#141) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és persze,hogy a kép teszt a legfontosabb hiába tudna magától fotózni meg mosogatni ha szar képet csinál :)

PENTAX

(#143) orbano válasza werttzui (#140) üzenetére


orbano
félisten

dpreview-nak vannak tesztképei már vagy 2 hete... ;)
ja és már régóta tudni hogy a 400d szenzorja lesz benne kicsi javítással
ja és a képtesztnek mi köze a zajteszthez. nekem nem kéne az iso6400 iso100-as zajjal. voszont dupla ekkora dinamikatartománynak örülnék. :)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#144) werttzui válasza orbano (#143) üzenetére


werttzui
őstag

Látod ők tudnak tesztet csinálni ;) :)

PENTAX

(#145) pitman válasza werttzui (#141) üzenetére


pitman
őstag

Az eddigi tesztképek alapján ugyanazt a képminőséget produkálja, mint a 20d-30D, csak itt van még plusz 2 magapixeled.

(#146) pitman válasza orbano (#143) üzenetére


pitman
őstag

Nem a 400d szenzora van benne, teljesen új fejlesztésű a szenzor, de mintha a dpreview (ha jól emlékszem) írná is ezt, a szenzorról készült képeken pedig látszik is, hogy még a kivezetések száma sem egyezik meg..

(#147) Dtomi válasza pitman (#145) üzenetére


Dtomi
őstag

Én is így látttam. Semmi különbséget nem látam nem hiszem hoyg képminőségben már tudnak újat mutatni, de majd egy kihegyezett hibatesztet kell megnézni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#148) Pompi válasza Dtomi (#147) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha ugyanaz a képminőség csak plusz két megapixelen az már jó szvsz.

Feel Good Inc.

(#149) Dtomi válasza Pompi (#148) üzenetére


Dtomi
őstag

Úgy se tud 10megapixelt az obim kirajzolni uh mind1 csak a mark II N jöhet szóba váltásnak. :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#150) orbano válasza pitman (#146) üzenetére


orbano
félisten

pont ott (a hivatalos sajtónyilatkozatban) írták, hogy UGYAN AZ a szenzor, mint a 400d-ben, csak a pixelek előtti lencséket (nem tom ezeknek mi a nevük) fejlesztették tovább. tehát egy módosított 400d-s szenzor van benne, ahogy azt írtam. valószínőleg jobb lesz annál, de nyilván csodákra nem számíthatunk.
a kivezetett lábak pedig... gondolom a nagyobb felbontású A/D konverzió miatt alakították át a lábkiosztást.

szerk: na jó, nem a sajtónyilatkozatban volt, de megkeresem :)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.