Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Hydra SR válasza Fejo (#599) üzenetére


Hydra SR
addikt

Csak éjszakain (hosszú záridős), vagy tényleg minden képen? Mert ha az utóbbi, akkor az nem normális dolog.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#602) Dtomi válasza Hydra SR (#601) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha hosszú záridős képen látszik se normális dolog. A 300D-n normlis dolgog volt... De itt van hotpixelszűrő rendszer.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#603) Fejo válasza Hydra SR (#601) üzenetére


Fejo
őstag

Mindegyiken rajta van.

Irány a Camera Kft... :O

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#604) Fejo válasza Dtomi (#600) üzenetére


Fejo
őstag

Passz! Azt külön be lehet kapcsolni? (Nem automatukus?)
Ha igen, akkor hogy lehet bekapcsolni?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#605) Dtomi válasza Fejo (#604) üzenetére


Dtomi
őstag

Ilyenkkor azért sikítani tudnék.......

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#606) *Ropi* válasza Fejo (#604) üzenetére


*Ropi*
félisten

A porszemtérképpel nem tudod kimappelni?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#607) *Ropi* válasza Fejo (#604) üzenetére


*Ropi*
félisten

Automata.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#608) Dtomi válasza *Ropi* (#607) üzenetére


Dtomi
őstag

Ilyenkor meg visítani LOL

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#609) Hydra SR válasza Dtomi (#602) üzenetére


Hydra SR
addikt

Van a hotpixel szűrő rendszerrel egy kis bibi: annyi ideig szűri a hotpixelt, amennyi ideig az expó tartott. A hosszú záridős felvételeimnél nem repesek az örömtől, mikor 1 percig szűri a hot pixelt. Inkább megcsinálom otthon, egy sima salt and pepper szűrő ugyanúgy leszedi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#610) Dtomi válasza Hydra SR (#609) üzenetére


Dtomi
őstag

De te nem is pánikoltál be mikor hazaértél.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#611) *Ropi* válasza Dtomi (#608) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig direkt megnéztem a menüben, ezekszerint átszaladtam rajta. :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#612) Hydra SR válasza Fejo (#599) üzenetére


Hydra SR
addikt

A kis pötty könnyen szűrhető, a nagy piros karika már sokkal zavaróbb, irány a szerviz LOL :)

Nappali rövid záridőset tudsz mutatni, amin szintén ott van? Lehetőleg ne ISO3200 legyen :) Elsőre nem látszik ijesztőnek ez a pötty így éjjeli felvételen, a hot pixel biza így néz ki, és az nem egy kiküszöbőlhető hiba, minden szenzoron van egy rakás hot pixel, némelyik erősebb, mások meg gyengébbek. Csak az a gáz, ha nappal is csillagos az égbolt a képen, az már pixelhiba. Viszont az színes szokott lenni, nem fehér, de fehér is létezhet.
A beépített szűrés tényleg elég jól megszűri, exponál egyet zárt redőnnyel és az eredményt kivonja a képből, de ehhez pont annyi ideig kell exponálnia, amennyi ideig az eredeti expó tartott. Szóval csillagjárást ne fotózz így :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#613) Fejo válasza Hydra SR (#612) üzenetére


Fejo
őstag

Nappali rövid záridőset tudsz mutatni, amin szintén ott van?

Igen, de csak délután, mert a képek az otthoni gépemen vannak.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#614) Fejo válasza Dtomi (#605) üzenetére


Fejo
őstag

Ne tedd! :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#615) Hydra SR válasza *Ropi* (#607) üzenetére


Hydra SR
addikt

Automata, miután bekapcsoltad :)

Fejből most nem vágom pontosan, hogy hol van a menüben, de asszem a custom functions között. Long expo noise reduction a neve (400D-ben, de gondolom ez nem változott).

3 állása van a kapcsolónak: enabled, disabled és auto. Az utolsónál asszem 1mp fölött kapcsol be. Lehet, hogy alapbeállítás szerint erre van állítva.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#616) pitman


pitman
őstag

Ez egy sima hot pixel (amennyiben csak hosszú záridőknél van jelen) ez esetben nem garanciális probléma. A bekapcsolt zajszűrés szépen ki fogja szedni. Ha raw-ban fotózik az ember, akkor a normálisabb konvertelek eleve kigyepálják a képből.
Ha minden záridőnél ott van, akkor nem normális a dolog, ekkor lehet vinni a szervizbe, ahol kimappelik.

(#617) Fejo válasza Hydra SR (#615) üzenetére


Fejo
őstag

Ez nálam AUTO-ra van állítva. (bár még sosem expozott kétszer, hogy szűrje a hotpixeleket :D ) ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#618) Zozzant válasza Hydra SR (#609) üzenetére


Zozzant
addikt

az nem véletlenül a "black frame compensation" ZAJszűrés?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#619) Hydra SR válasza Zozzant (#618) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az micsoda és hogy működik? Menüben nincs ilyen a 400D-ben, csak ez a long expo noise reduction, és szerintem ez a hot pixeleket szűri, ezért is kell ugyanannyi ideig exponálnia, és ezért fontos, hogy zárt redőnynél tegye. Így csak a hot pixelt lehet szűrni, mert az reprodukálható, ha azonosak a körülmények. A többi zaj sztochasztikus.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#620) Zozzant válasza Hydra SR (#619) üzenetére


Zozzant
addikt

az zajszűrés ami ugyanaddig exponál mint a rendes kép, és ez a neve, és hosszú expónál aktivizálódik

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#621) werttzui


werttzui
őstag

Ha normális érzékelőt gyártanának nem lenne hotpixel (eleve ilyen dolog,hogy hotpixel szűrő :W ezzel elismerik,hogy sz.rt gyártanak na meg a zaj szűrő :( lehetne sorolni) de hát ez van
:D

PENTAX

(#622) Zozzant válasza Hydra SR (#619) üzenetére


Zozzant
addikt

aztán lehet hogy hotpixelmentesít is közben, faxtuggya, a canon mérnökei majd megmondják:) mindenesetre van ilyen zajcsökkentési módszer

a dead/hotpixeleket ki szokták mappelni, hogy oda a környezetéből átlagolva tegyen egy pixelt, a map tábla alapján

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#623) Hydra SR válasza Zozzant (#622) üzenetére


Hydra SR
addikt

Végülis ez egy hotpixel mappelés amiről én beszélek, csak nem regisztrálja a memóriába. Ahhoz szervizmenü szintű hozzáférés kell, amit a szerviz tud megcsinálni. Pénzért, ha jól tudom, nem is kevésért.

werttzui: ez a technológiából adódik, nem a gyártók hibája, hanem az elvé.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#624) ThufirHawat válasza werttzui (#621) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

A sorozatgyártásban MINDEN eltér az ideálistól. Gyártói kultúra kérdése, hogy mekkora eltérést fogad el még jónak. Minden tűrésezve vagyon, mivel a folyamatok annyira komplexek, hogy gyakorlatilag megismételhetetlenné válnak. Ha pedig valami nagyon komplex, nagyon sok paramétertől függ, az kvázi véletlenszerűként kezd viselkedni, és MINDIG normális eloszlást mutat. Pont.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#625) Fejo válasza ThufirHawat (#624) üzenetére


Fejo
őstag

Beszéltem a Camera Kft-vel, lekell adnom a gépet és gariban "megcsinálják".

MOD: Természetesen mindenkinek szól. :D

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#626) Dare2Live válasza Fejo (#625) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

több ilyet is láttam "kimappolják" a gépböl 1nap alatt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#627) ThufirHawat válasza Dare2Live (#626) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

ACR-ben, 1 perc egyszer, és magától, mindig kiszedi.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#628) transwolf


transwolf
csendes tag

szasztok sracok!
..,tegnap megvettem a gepem!, CANON 40D, splusz hozza azt a kompromissumos sigma 18-200-as obit. Ossze-vissza szartam magam tolle!, tok pipecc :Y ; srogton ra is jottem dolgokra:-rettenetesen sokat tud,-en tok hulye vagyok a digitalis gepekhez :( ;de tom hogy majd elmulik egy kis gyakorlassal, sa masik, ami egyben egy kerdes is lenne:-van-e olyan hogy a digitalis kepeknel az obi kicsit-ugy negyedmilimeternyit ,,jatszik,,????, van egy analog Nikon-om, ott fix, mintha ragasztozva lenne, de ennek van egy kis aligerzekelheto ,,lotyogese,, Lehetseges-e az hogy azert van, mert nem sajat obi, hanem ilyen hozzagyartott???
elore is Koszi! :R :R :R

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#629) Dtomi válasza transwolf (#628) üzenetére


Dtomi
őstag

Majd még mennyire fog az idő múlásával... bár a 18-200 at nem kell olyan gyakran leszerelni róla.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#630) transwolf válasza Dtomi (#629) üzenetére


transwolf
csendes tag

szasz Dtomi!,koszi hogy ilyen hamar reagalsz ram :R :R . Akkor azt mondod, hogy ez normalis dolog??, a sajatjaval is kotyogni fog?? sNem akarom leszerelni rola, merthat csak az van skesz.Gondoltam idovel majd veszek, ha erdemes leszek ra.

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#631) Dtomi válasza transwolf (#630) üzenetére


Dtomi
őstag

Nekem eredetileg a canonokkal nem lötyögött az halál pontos volt. De miután az 50-500 megtépte párszor már a canonokkal is lehet érezni. Bár nem annyira mint a sigmákkal.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#632) transwolf válasza Dtomi (#631) üzenetére


transwolf
csendes tag

slehet-e valamit tenni ellene, vagy idovel vehetek uj gepet???, mer akko az nem is olyan buli??..sigy aztan egy csomo kosz igyekszik befele a gepbe-meg jo hogy tisztogatja magat. :F

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#633) *Ropi* válasza transwolf (#628) üzenetére


*Ropi*
félisten

Örülünk mi is az új gépednek :K , azonban az anyagcserefolyamataid ilyen módon történő közlésének nem annyira :((( . Mégha ennyire happy vagy is, legközelebb ügyelj légyszives a szavaid helyes megválogatására! ;) (A fórumszabályzat olvasása ajánlott!) Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#634) transwolf válasza *Ropi* (#633) üzenetére


transwolf
csendes tag

.., huh!, el kellett olvasnom ketszer, mire rajottem, mit-hol el nem toltam. Hat eegen, az ember neha teved, sra kell jojjek hogy neha meg en is. Bocs mindenkitol ha valami olyasmit rtam volna ami serto. koszi a figyelmeztetest.

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#635) Dtomi válasza transwolf (#632) üzenetére


Dtomi
őstag

Mivel a képkört így is úgy is kirajzolja bárhogy fordítod semmiféle gondot nem okozhat a lötyögés. A kosz pedíg az érzékelőn egyszerűen túlmisztifikált dolog, " le kell szarni" :Y :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#636) *Ropi* válasza Dtomi (#635) üzenetére


*Ropi*
félisten

" le kell szarni" - Hogy beszél mán Maga, wazze?! :D :DDD :D #Łł]Đđ}@×$ß !!! :C

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#637) Dare2Live válasza Dtomi (#635) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha lötyög akkor az nemcsak azt jelentheti, hogy "elforog" hanem , hogy a géptöl is ha minimálisan is de eltávolodik az obi ami viszont már okozhat bajokat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#638) Dtomi válasza Dare2Live (#637) üzenetére


Dtomi
őstag

Lötyögés alatt elforgást értettem ... szép lenne ha klasszikus értelemben lötyögne.
Bár maximum a közelképe változna 1-2 mm-t

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#639) Ancsi0909


Ancsi0909
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, valaki tud segíteni, tanácsot adni.
Ma rengeteg hozzászólást elolvastam a különböző objektívekről, de nem tudom, ez milyen lehet. A Canon EOS 40D-vel egy csomagban kínálnak egy 28-135 (f/3.5-5.6) IS USM Zoom objektívet, 1500 dollárért.
1.) Szerintetek ezzel lehet már nagyon jó minőségű képeket készíteni, annak ellenére, hogy mondjuk nem csak 18-55-ös?
2.) Ki mit saccol? Ha várok 3-4 hónapot, lejjebb megy ennek az ára (akár az USÁ-ban, akár itt)? Vagy nem érdemes várni, mert úgyse lesz olcsóbb 1 éven belül?

Remélem tudtok vmit mondani... Köszi.

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#640) Hydra SR válasza Ancsi0909 (#639) üzenetére


Hydra SR
addikt

Itt nem a minőség a szűk keresztmetszet, hanem a nagylátószög. 28mm kevés lesz induló nagylátónak a váz 1,6-os szorzójával. Egyébként az új Canon kitobi amit a 40D-hez is adnak, már állítólag elég jó lett, és szintén képstabilizált. A másikat nem ismerem. Ha kell a nagyobb tele és a minőség is fontos, azt szerintem inkább egy másik objektívvel oldd meg, majd később, a kitobi mellé és nem helyette.
Nyár elejére fölmenni szoktak az árak, nem le. Egy rakás ember vesz gépet a nyaralásához. Talán egy ideig még mennek lefelé az árak, de ne várj túl sokat. Annyira már nem új a 40D, hogy hirtelen drasztikusan csökkenne. Majd nyár végére. Akkor valószínűleg megjelennek az alig használt gépek is az apróhirdetésekben (nyaralási túlköltekezésből adódó pénzhiány és a fotótémák számának drasztikus csökkenése miatt a kocafotósok gyakran válnak meg nyár végén a pár hónapos, alig használt, bőven garanciális gépeiktől, csak néha eldurran az agyuk és az újkori vételárért szeretnének megválni tőle, mikor telítve van vele a piac és alig van vevő, de hát alkudozni kell).

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#641) Szten Márs válasza Ancsi0909 (#639) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Magát a lencsét nem ismerem, szóval érdemben nem tudok válaszolni, de:

"1.) Szerintetek ezzel lehet már nagyon jó minőségű képeket készíteni, annak ellenére, hogy mondjuk nem csak 18-55-ös?"
Ezt spec nem teljesen értem :F Kell neked a nagylátószög? A 28mm kezdő az 1,6-os szorzóval nem eredményez valami űberlátószöget, az a helyzet, ha ez nagy hendikepp, akkor nem javasolt. Ha meg nem gond, de jól jön, hogy tovább lehet tekerni tele felé a zoomot, akkor jó, hogy nem 18-55-ös. De ezt csak te tudhatod.

(#642) Ancsi0909


Ancsi0909
csendes tag

Bocs, ha nem voltam egyértelmű, köszi a válaszokat.
Úgy értettem, hogy most egy EOS 300D-vel kapott kit objektívem van, ami 18-55, és hát elvileg a nagyobb tartományúak (mondjuk 24-135) már rosszabbak az áttételeknek köszönhetően, mint egy kisebb tartományú vagy egy fix. De mivel körülményes mindig cserélni, ezért preferálnék inkább egy 24-135-öst, mint egy kicsit, csak hát ott is a kis fényerősek már félmilliónál kezdődnek... :-(
De az ár-válasz mindenképp nagyon hasznos, mert akkor nem várok, inkább veszek egy üres vázat, aztán később egy jobb minőségű objektívet. (Egy ismerősöm karácsony előtt vette meg az új Nikon D300-at, akkor a legolcsóbban Bp-en, 425 E-ért, most már 397 E-ért lehet kapni.. azért reménykedtem, hogy ez is lejjebb megy, de tényleg logikus, hogy nyár előtt inkább fölverjék az árakat.)
Akkor az objektíven még gondolkodom, mert az ismerős azt mondta, hogy a kitek általában a leggyengébbek..

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#643) Fejo válasza Ancsi0909 (#642) üzenetére


Fejo
őstag

az ismerős azt mondta, hogy a kitek általában a leggyengébbek..

Azért ez az 5D kitobijára nem annyira igaz... :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#644) Hydra SR válasza Ancsi0909 (#642) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Canon új kitobija, amit a 40D-hez adnak, már jó lett. Az előző volt gyengécskébb.

Fejo: Tudtommal nincs 5D kitobi, általános kitobi van a Canonnál (is), amiből most kijött egy újabb változat ami alapjaiban lett újratervezve. Ezek a kitobik fel sem mennek az 5D-re mert az full frame, a kitobi meg csak APS-C-vel működik, nem is rajzolná ki a teljes képkockát még akkor sem, ha fölmenne rá. Az, hogy egyes kereskedők gyártanak kiteket a saját szájízük szerint és adnak valamit az 5D mellé az más kérdés, a gyártótól azt nem kitként kapják szerintem.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#645) Fejo válasza Hydra SR (#644) üzenetére


Fejo
őstag

Tudomásom szerint az 5D kapható vázként és 24-105/4L obival gyári csomagolásban ;)
Miútán azzal kapható kitben, én kitobinak hívom. :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#646) useless


useless
aktív tag

Canon CG-580-as töltő van a csomagomban, amit nem tudok használni a nem éppen európai szabványú, kihajtható villája miatt.... Mi a megoldás?
Lehet kapni hozzá valamilyen konnektor átalakítót, mert nem szeretnék 10k-ért egy CB-5L-t venni... :(

[ Szerkesztve ]

-۞- -۞-

(#647) *Ropi* válasza useless (#646) üzenetére


*Ropi*
félisten

Érdeklődj a nagyfeszültségeseknél, az egyik barátom ott vette a sajátját és neki is ilyen töltője van, amihez gyárilag kapott adaptert. Érdekes: az enyém a tengerentúlról van, mégis sima borotvacsatlakozós. :F :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#648) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Tudja valaki, hogy a 40D "kiértékelő" és az "átlagoló" (villanónál) mérési mód hogyan működik?

(#649) Ancsi0909 válasza Hydra SR (#644) üzenetére


Ancsi0909
csendes tag

Hello!
Most már végképp össze vagyok zavarodva. Találtam egy amerikai oldalt, ahol a D40 váz magában csak 499 USD!! A többi helyen idáig olyan 1100 körül találtam, ami még mindig 70 ezerrel olcsóbb, mint itthon. Itt viszont rengeteg csomagfajtában kínálják, 18-55, 28-80, 17-70, 28-90, 28-200, 28-300, 24-135, stb. objektívvel. Ezek közül melyik a kit? És melyiket ne válasszam semmiképp? Az egyik nekem tetsző csomag 2 obija 24-135 + 70-300, ez 1089 dollár, a másik 17-70 + 70-300 1219-ért. Ugyanakkor ebben nincs töltő, nyilván külön kéne megrendelni, de még így is sokkal olcsóbb a többinél... Vagy szerintetek van ebben vmi átverés, a pozitív értékelések ellenére? Vagy tényleg lehet ilyen árszórás, hogy egyik helyen feleannyiba kerül?! (Ja és ingyen szállítás USÁ-ba) Tegnap néztem meg egy pesti Mediamarktban, itt 304 E...
Remélem, vki még ma tud válaszolni, mert akkor este meg is rendelem. Köszi!

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#650) Ancsi0909


Ancsi0909
csendes tag

És még egy eszembe jutott. Van 28-300, F: 3,5-6,3, természetesen az lenne a legkényelmesebb, cserélgetés nélkül, de az vajon mennyire jó? Vagy inkább érdemes megrendelni csak a vázat külön 500-ért, egy külön obit, és mellé egy töltőt? Az 1100-as ajánlatokban persze volt töltő meg táska meg tripod, de hát mégiscsak duplája.

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.