Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Dtomi válasza ThufirHawat (#549) üzenetére


Dtomi
őstag

Nekünk a Tisza tavi fotózás alkalmával rongyá ázott mindenünk két 50-500 300D 30D D5D D7D egy vagon nagylátó makró minden a csónakban esély sem volt elrakodni mire leterítetem a nagyját már elment a zápor. Mondjuk 20 perc múlva kisütött a nap uh minden szépen megszáradt a táskám meg tömve van silica gellel. Azért annyira szerintem sem kell félteni ezeket a dolgokat.
Hogy érted, hogy lemálik meg kifakul a zen borítás? És mi az egyáltalán?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#552) ThufirHawat válasza Dtomi (#551) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

[Így értem.] Enyém még nem tart itt szerencsére, de az állványgyűrűn már kezdődik... :F
Sigma... Significant Malfunction... :U

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#553) Dtomi válasza ThufirHawat (#552) üzenetére


Dtomi
őstag

Deszar :D az állványtalpról már nekem is 1-2 lekopott de azért ott komoly erőhatások vannak, nem gondoltam volna hogy az obiról is így le tud jönni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#554) *Ropi* válasza Dtomi (#551) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hol kapni olyan silica gel-t, aminek változik a színe a magába szívott pára függvényében?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#555) ThufirHawat válasza Dtomi (#553) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Én nem hiszem, hogy a Canon által használt "L" bevonat olyan extra drága vagy bonyolult lenne. Mégis annyira de annyira jó... Egyszerűen jó érzés kézbentartani az MPE-t vagy a 400/5.6-ot. Miért nem tudja ezt a Sigma lekoppintani? :F

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#556) orbano válasza ThufirHawat (#555) üzenetére


orbano
félisten

gondolom majd ha befejezték a normális AF fejlesztését, nekiállnak egy normális szinterező megoldás beszerzésének :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#557) transwolf


transwolf
csendes tag

szasztok!, szal' en tok uj vagyok errefele, samator fotos, ami annyit tesz nalam, hogy neha nagyon raerzek a temakra, s1-2 pipecc fotot mar csinaltam........node!, vennek most-smog es veszem- egy canon 40D EOS gepet, sa kerdesem az lenne, ha tudnatok segiteni benne, hogy passzol-e hozza a sigma 18-200mm-'szem DC OS- lencseje.
elore is koszonom. en az erdelyi farkas

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#558) werttzui válasza transwolf (#557) üzenetére


werttzui
őstag

Hát ha canon bajonettest veszel akkor persze :) Erősen közepes minőségü ;] nagy kompromisszum ez a nagy átfogás továbbá nagy kompromisszum a sigma is mert ki kell fogni mindenképp próbáld ki mielőtt megveszed :K

PENTAX

(#559) transwolf válasza werttzui (#558) üzenetére


transwolf
csendes tag

koszi! :R

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#560) transwolf válasza transwolf (#559) üzenetére


transwolf
csendes tag

van esetleg valami ajanlott lencse hozza.............vagy, mondjuk ha most nincs penzem mindenfelet venni hozza, akkor nagyon rosz valasztas ez a sigma???? :F

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#561) Dtomi válasza *Ropi* (#554) üzenetére


Dtomi
őstag

Lövésem sincs...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#562) Dtomi válasza transwolf (#560) üzenetére


Dtomi
őstag

Mint már sokan és soxor írták és mondták. Inkább olcsóbb váz és egy rendes obi mint
fordítva.
Ezek a lencsék főleg 10mpixelen eléggé fos képet adnak. CA, vignettelálás, hordótorzítás és még sok ilyen finomság kíséretében.
Kell egy alapobi, 17-70, 24-70, 28-75, és utána egy 70-200. A fotózás sajnos drága hobby

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#563) transwolf válasza Dtomi (#562) üzenetére


transwolf
csendes tag

hat...........!, ezzel megint kozelebb-vissza kerultem a gondolathozz, hogy legyen inkabb a 400D, sjobb objectiv-ek...nemtom :F .............termeszetfotozashoz, meg portrekhoz kellene..................nemtom. elegge tanacstalan vagyok :W , de tom hogy egy honapon belul veszek egyet. valamelyiket a ketto kozul. :R :R

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#564) Dtomi válasza transwolf (#563) üzenetére


Dtomi
őstag

Gondolom a portréhoz gondoltad a 200mm-es véget. Természethez 300 a minimum de már az is nagyon kompromisszumos, inkább 4-5-600. Semmivel nem lesz a képminőséged rosszabb a 400D vel mint a 40D vel. Bár a 400D nek a sorozata nem a legjobb természethez.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#565) transwolf válasza Dtomi (#564) üzenetére


transwolf
csendes tag

huh!, ..ez az elso napom itt, :) ......sti sracok.........hat koszonom szepen!...tom hogy nem fotosuli, megilyesmi, de koszonok minden tanacsot amit adni tudtok, merthat nem 1-2 evre vennem meg a gepet, hanem ugy egyeletre vagymire........................Pipecc oldal, spipecc forum, megminden!! szepen koszonom! :R :R :R tan egyszer meghalalhatom...........en sokat tudok Erdelyrol, meg a kutyakrol-kikepzes-, meg angliarol..-tom hogy fotosoldal,- de talan valakinek segithetek valamiben. Nyugodtan irjatok a transylvanianwolf01@yahoo.com emilemre.

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#566) orbano válasza transwolf (#565) üzenetére


orbano
félisten

:) egyébként a 30D-vel sem jársz rosszul, mint köztes megoldással. az ilyenek, hogy canon 17-40,24-70,70-200,70-300IS,17-55, sigma 17-70, 24-70, 70-200, stb. inkább passzolnak egy 30/40D "nívójához". Árban főleg :) Persze az sem egy rossz dolog, ha ilyen 18-135, vagy 18-200 körüli retek obit megveszel, próbálgatod magad, és ésőbb összehasonlítod a képminőséget egy pl. canon 70-200f4 L-el, akkor tudni fogod, milyen obikra cserélgesd le. Csak akkor buktad egy obi árát gyakorlatilag :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#567) Terapeuta válasza orbano (#566) üzenetére


Terapeuta
őstag

Esetleg a szigma 80-400 meg az 50-500...ha már term. fotózásról van szó (legalábbis a 17-55 árába beleférnek)...egyébitánt nincs jelentős árkülönbség 30D/40D között

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#568) orbano válasza Terapeuta (#567) üzenetére


orbano
félisten

jó én az ilyen telékhez nem értek, 200-300mm-ig vagyok úgy ahogy tájékozott :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#569) Terapeuta válasza orbano (#568) üzenetére


Terapeuta
őstag

én se, de 17-55-tel tuti nem fog természetképet csinálni... :DDD

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#570) orbano válasza Terapeuta (#569) üzenetére


orbano
félisten

miért ne lehetne természetfotót csinálni egy 17-55-ös objektívvel? :F arról nem is beszélve, hogy 18-200 helyett kel alternatíva. na most egy 80-400-as sigma elég gyérül teljesít mondjuk 30mm-en :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#571) pitman válasza Terapeuta (#569) üzenetére


pitman
őstag

Miért nem? A természetfényképezés nem egyenlő pl. a madárfotózással.

(#572) *Ropi* válasza Terapeuta (#569) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor a tájkép mi? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#573) Terapeuta válasza pitman (#571) üzenetére


Terapeuta
őstag

Keveredik a tájkép/természetkép ...

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#574) orbano válasza Terapeuta (#573) üzenetére


orbano
félisten

ja értem. természetfotó = ritka, pici, gyors dolgok nagy távolságban :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#575) pitman válasza Terapeuta (#573) üzenetére


pitman
őstag

Miért is? Pl. egy makró nem lehet természetkép? Vagy nagylátószöggel egy kíváncsi mókus?
Ezek egyike sem tájkép. Lehetne még sorolni.

(#576) orbano válasza pitman (#575) üzenetére


orbano
félisten

nagylátószöggel? el kell szaladni vagy 100 méterrel odébb, és 600-as telével fotózni a mókust. különben lőttek a national geographic címlapnak :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#577) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Jól elbeszéltek egymás mellett :)
Nyilvánvaló szerintem mindenkinek, hogy a természetfotózás nem egyenlő a nagytelével-lesből-itatónál-fotózással, csak az is része. Másfelől meg szerintem ennek ellenére is lehetett érteni, hogy Terapeuta most arról beszél amihez kell a nagytele. Elsőre mindenkinek a teleobjektív ugrik be a természetfotózásról, még a természetfotósoknak is. Pedig láttam pár igen jó halszemoptikás madárfotót is.
Invázió csonttollú-módra - Jakab Tibor

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#578) pitman válasza Hydra SR (#577) üzenetére


pitman
őstag

Ezért célszerű megfelelően fogalmazni.

(#579) pitman válasza orbano (#576) üzenetére


pitman
őstag

Így van, halszemmel úgyis torz lenne :-)

(#580) ThufirHawat válasza Hydra SR (#577) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Na, ez például az én felfogásom szerint ez nem természetfotó. Persze ettől még jó.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#581) Hydra SR válasza ThufirHawat (#580) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hmm, miért nem? :F

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#582) Zozzant


Zozzant
addikt

Láttátok az év természetfotósa 2007 kiállítást? Akkor tudnátok mi a természetfotózás.
http://www.naturart.hu/main.html katt az Év fotósára

Azt azért hozzáteszem hogy volt ott 300-800-as Sigma is, de a legtöbb az fix teleobi volt 300-400-500... az említett sigma kb 1.8 millióba kerül, de a macro képek között Tamron 180 is szerepelt. Nikon és Canon volt a váz felhozatal.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#583) werttzui válasza Zozzant (#582) üzenetére


werttzui
őstag

Azért ez az első díj egy vicc :)

PENTAX

(#584) csabecko


csabecko
csendes tag

Szevasztok!

ROPIhoz lenne 1 kérdésem.
Írtad, hogy rendezvényeket fotózól légyszives segíts melyik obit (17-85is v. 28-135is) és vakut (430ex v. 580ex) válasszam a canon 40 D gépemhez esküvők fotózásához. :U

Mások véleményét is szívesen fogadom, köszi előre is. :K

csabecko :C

(#585) Fejo válasza csabecko (#584) üzenetére


Fejo
őstag

Nem kötekedés ként, de ha ezt magadtól nem tudod eldönteni, akkor nem hiszem, hogy elég rutinod lenne egy esküvő felelősségteljes megcsinálásához... :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#586) *Ropi* válasza csabecko (#584) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Vakuból mindenképpen az 580EX II-őt vedd, jóval gyorsabb és erősebb, mint a 430-as. Templomi képeknél nagyon kell az erős vaku. :K Ja, mindenképpen vegyél hozzá egy fényvetőt, a beépített gyenge. A két obi közül még egyikhez sem volt szerencsém a gyakorlatban, de ahogy a tesztekből és a véleményekből hallottam, a 17-85 IS nem egy jó optika (erős CA, torzítás, stb.). :( Én inkább a 17-55 IS-t venném helyette, szignifikánsan jobb darab. A 28-135 átfogás szempontjából jobb, de a 28 mm-es kezdés néha kevés, amikor már nem tudsz hova hátrálni, hogy mindenki beleférjen a kompozícióba. :Y Nekem egy ugyan 28-75 F2,8 Tamronom és egy 70-200 F4L Canonom van, de én inkább színpadi képeket készítek, így ott megvan a megfelelő minimális távolság. Esküvőfotózáshoz általános szabály, hogy minél fényerősebb obikat vegyél, sosem tudhatod, mikor kerülsz mostoha fényviszonyok közé... ;) Egyenlőre ennyi juttott eszembe hirtelen. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#587) *Ropi* válasza Fejo (#585) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi sem Einsteinként kezdtük... ;) :B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#588) Fejo válasza *Ropi* (#587) üzenetére


Fejo
őstag

Ebben egyetértünk! :K

DE! Egy esküvő nem játék! Felelősségteljes munka, legalábbis jó lenne, ha mindenki annak tekintené (hallottam pár durva esetet) és csak olyan vállalna ilyen munkát, akinek meg van az ehhez szükséges ismerete és rutinja. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#589) *Ropi* válasza Fejo (#588) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez is igaz. :K Kellene gyakorlóesküvőket szervezni kezdő fotósok számára. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#590) csabecko válasza *Ropi* (#587) üzenetére


csabecko
csendes tag

Köszönöm a segítséget és a tippeket. :C

Fejo! Neked is köszönöm a kedves biztató szavakat! :((

(#591) *Ropi* válasza csabecko (#590) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk Fejonek tényleg igaza van: kellő felkészültség (és itt most nem csak a "vasra" gondolunk) hiányában odaállni lefotózni egy egyszeri és megismételhetetlen eseményt - nos, ez eléggé necces dolog. :U Gondold el, hogy a szakma öreg rókáit is mennyi előre nem látható incidens éri munka közben, amire nem lehet felkészülni, maximum a kellő rutin tompítja őket. Nem tudom, milyen fotós előéleted van, de ne esküvőzéssel kezdjél, ha ez lesz az első tapasztalatod. Először gyakorolj máson, mert itt nem ronthatsz. Nem teheted meg a párral, hogy az életük nagy pillanatát eltolod... :(

Ezek csak tanácsok, nem feltétlenül kell megfogadni őket. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#592) Fejo válasza csabecko (#590) üzenetére


Fejo
őstag

A kérdésedből azt a következtetést vontam le, hogy még soha nem fotóztál esküvőt (ellenkező esetben nem kérdeztél volna hasonlót) és abban sem vagyok biztos, hogy a kellő rutinnak birtokában vagy...
Egy esküvő nem arról szól, hogy vidáman lekattintgatom a dolgot és de jó, már kaszálok is. Az az alkalom két ember életének egyik legfontosabb pillanata, nem teheti meg velük senki, hogy (az esetleges könnyűnek vélt pénz reményében) felkészületlenül elrontja a képeket és az esküvő után a pár majd kap egy rakat életlen és/vagy fantáziátlan és/vagy rosszul beállított, stb képet, azt osszák be. Egy esküvőt nem lehet másnap megismételni, hogy a fotós újra próbálkozhasson... :U

Nem akartalak megbántani, de a kérdésed kapcsán bennem nem a felkészült, rutinos fotós (ami elengedhetetlen egy esküvőre) képe alakult ki bennem... :U
Persze lehet, hogy tévedek...

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#593) ThufirHawat válasza Hydra SR (#581) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Mert nem természetes környezetükben mutatja a madarakat, nem természetes viselkedésforma közben. Ez egy megrendezett szitu (mégha nem is fotózás céljából), háttérben kerítés oszlopokkal...
Szóval szerintem ez egy marha érdekes kép, de nem természetfotó.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#594) csabecko válasza *Ropi* (#591) üzenetére


csabecko
csendes tag

Teljesen egyetértek veletek abban, hogy senki ne vállaljon be teljesen kezdőként egy ilyen eseményt fotózni. :K Ha nem sikerülnek a képek :O másnap nem mehetsz vissza megismételni és a pár a fejedet veszi, jogosan.
7 éve fotózom esküvőket, eddig minden blama nélkül "megúsztam".
Szalagossal kezdtem és nem olyan régen csinálom digitálissal.
Ezért voltam/vagyok kiváncsi mások véleményére, mert 1 obi v. vaku teljesen más képeket produkál analógban ill.digiben. Az 580ex-el nem dolgoztam, ér/tud annyival többet amennyivel több az ára?

Köszi a hozzászólásokat és a segítö szavakat! :R

(#595) adik válasza *Ropi* (#586) üzenetére


adik
őstag

a 17-85 IS nem egy jó optika (erős CA, torzítás, stb.)

ez mind igaz, és mind nem látszódik eskűvőfotón :) ellenben nem elég fényerős, ez csak azért baj, mert képstabilizált, nem pedig objektum-stabis :DDD
esküvő-fotózás baromi nehéz, hatalmas rutin, bazinagy vaku(k), és fényerős obi kell hozzá. Kellő rutin nélkül el se kezd! Másodfotósként voltam már esküvőn, és hááát, jó hogy nem az első számú voltam... (vakum, fényerős obim adott volt, és azért éppenséggel rutintalan sem vagyok, bár öreg róka végképp nem)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#596) adik válasza csabecko (#594) üzenetére


adik
őstag

ja, az más :)

Vaku.
Igen, tud. De mindenképpen megemlíteném még az én személyes kedvencemet: Metz 58af, nekem spéciel jobban bejött, mint az 580ex, bár tény, hogy lasabb.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#597) werttzui


werttzui
őstag

Na azért az ember bizalmát sem kell lelombozni mert aki gondolkodott esküvő fotózáson az most biztos ki foglya hagyni :) Amúgy többen mondják ha már 580ex akkor inkább 580ex II :K

PENTAX

(#598) Hydra SR válasza *Ropi* (#589) üzenetére


Hydra SR
addikt

Vagy tét nélkül elmenni rendezvényeket fotózni gyakorlás céljából :) Én is így kezdtem a koncertfotózást, és még mindig nem vállaltam ilyen munkát pénzért, bár szerintem most már lehetne, így 10 koncertfotózás után amiből az utolsó 3 már szerintem elég jó lett.

csabecko: A két optika közül én azt mondom: ismerni kell a helyszínt. Beltérben tényleg kevés lehet a 28mm, de nem feltétlenül. Egy-egy tömegjelenet kell csak szerintem egy esküvőről, arra jó a kitobi is. A többi képen én kiemelnék embereket, kisebb csoportokat, jeleneteket, tortát, valaki gyerekét, Józsit akit életében először látunk kiöltözve, részeg apóst az IGEN közben belebukfencezni a tortába, a virágokkal díszített limuzint a ház előtt stb. esetleg a gyűrű felhúzásának pillanatát szűk kivágással úgy, hogy csak a kezek, vagy esetleg az arcok is benne legyenek de nem egészalakos. Egyikhez sem kell 17mm. Viszont előfordulhat, hogy kell a 85-nél több.
Szoktak esküvő előtt főpróbát tartani, hogy ki merre megy, merről jön, mikor jön, milyen ruhában, milyen díszítés, világítás stb. Ezen mindenképp érdemes ott lenni, és így gyakorlatilag élesben totózhatod ki, hogy melyik optika lesz a jobb, csak mondjuk akkor már nem biztos, hogy van idő megvenni másnapra az obit, a főpróba meg nem hetekkel előtte szokott lenni.

Vaku: 580EX intelligenciájára valószínűleg nem sok szükség lesz, csak ha muszáj direktben vakuzni. A fényerejére viszont lehet. Az EX II gyorsaságára is. Kérdés, hogy milyen magasan van a plafon és milyen színű. Egy klasszikus régi templomban nem sokra mész a plafonról derítéssel a 20 méteres belmagasság és a freskókkal díszített mennyezet alatt, inkább egy jó fényterelő kell. Az anyakönyvvezetőnél meg bármi lehet. Be kell járni a helyszínt előre, ha tényleg minőségi képeket szeretnél. Próbaképeket is érdemes lőni, abban a napszakban és olyan megvilágítással ahogy élesben lesz. Biztos, hogy meg lehet oldani a 420-szal is, csak nehezebben. Ha nincs benne rutinod, akkor meg fogsz vele szenvedni, én is nyűglődtem egy 420-assal egyszer. Persze rutin nélkül az 580-nal is lehet szenvedni de talán kicsit kevesebbet.

Lényegében egyértelmű választ nehéz adni a kérdéseidre, csak szempontokat tudunk mondani amiket figyelembe kell venned a döntéshez.

Az objektívek rajzolata szerintem nem az a szempont, amit túl nagy hangsúllyal kéne figyelembe venni. Annyira egyetlen Canon DSLR obi sem rossz, hogy ne lehetne vele mondjuk akár A/4-es méretben jó esküvőfotókat készíteni egy 40D-vel, de inkább a 10*15 a jellemző. De ha nem csak az esküvőre veszed az obit akkor érdemes figyelembe venni, hogy a 17-85 optikai tulajdonságairól szóló pletykák nem túl kecsegtetőek az obira nézve.

Thufir: nézőpont kérdése, hogy honnan természetfotó :) Ha kiszóródnak az almák a földre és a csonttollúak letámadják, ha OTT ez a természetes viselkedés, akkor szerintem ez még akkor is természetfotó, ha most kivételesen direkt lettek kiszórva az almák a madaraknak. Nem fogságban tartott madarakról van szó, és az almák kiszóródhatnak megrendezés nélkül is (lehet, hogy így is volt, ezt nem kérdeztem). De ez felfogás kérdése is :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#599) Fejo


Fejo
őstag

Most vettem észre, hogy minden képen amit az új géppel csinálok ott van ez a pixelhiba... :O (A 400D-n nem volt semmi ilyen)
Vigyem szervízbe, vagy nem foglalkoznak ilyennel?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#600) Dtomi válasza Fejo (#599) üzenetére


Dtomi
őstag

Be van kapcsolva a hotpixel szűrőd????? Ha be van akkor lehetetlen, hogy ilyen legyen a képen!!!!! Már a 20-30D-n is 100% osan működött az ilyen de még a negyedekkora pixelekre is. Vissza kell vinni!!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.