Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szten Márs válasza YouCanCANON (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''mégis mivel? egyébként hiába a tehetség... szarból nem lehet várat épiteni, tehát kis vacak géppel senki nem bir olyan képet késziteni, amit egy Canon/Nikon vagy ezekkel ekvivalens DSLR géppel''

Az előbb még nem arról beszéltél, hogy a Nikon szar? :F :U Most meg már egymás mellett /-jellel egyenértékűként vannak a hsz-edben... gyorsan változik a világ :D

(#52) YouCanCANON válasza werttzui (#50) üzenetére


YouCanCANON
tag

mint már mondtam én nem review oldalakbol szoptam amit mondok... igen fogtam már kezemben d200at is... d70et is... és mind ruszki, müanyag hatásu volt a CANON-hoz képest. ha tetszik, ha nem... ez a véleményem... nem azt irtam rossz képet csinál, hanem a külsőröl beszéltem :O :O :O

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#53) Szten Márs válasza YouCanCANON (#52) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én is fogtam kezembe D70-et, D80-at, 350D-t, 30D-t, a Nikonokénak sokkal jobb, kellemesebb fogása volt nekem. (Általánosságban az embereknek jobban be szokott jönni a Nikon fogása) De ez viszont 100%-ig szubjektív, ez alapján ítélni, sőt erről egyláltalán beszélni tökfelesleges, olyan mintha arról beszélnénk, hogy melyik cipő tetszik jobban, vagy kényelmesebb neked.

''a nikon... meg LoL a CCD-vel... eccerüen, viccesek hogy jo gépet csinálnának, az érzékelő meg ekkora csíra.''
- na meg szerintem nem csak a külsőről beszéltél ;)

Viszont most már ténylegesen, a masszív offot részemről lezárom.

(#54) csiga997 válasza YouCanCANON (#52) üzenetére


csiga997
őstag

Műanyag, ez a képről is látszik. [link]
Nagy kár, hogy az új is műanyag. [link][link]
:P

(#55) Dtomi válasza YouCanCANON (#49) üzenetére


Dtomi
őstag

Na! Kezd el ide linkelni :P várjuk a képeidet [link] ide. Kíváncsi vagyok mire a nagy arc.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#56) werttzui


werttzui
őstag

Vannak már tesztképek a dpreview-en! :) Nagyon jónak néznek ki :)

PENTAX

(#57) adik válasza werttzui (#56) üzenetére


adik
őstag

nem, nem, nem jelenik meg egyik kép sem... fenébe!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#58) Dare2Live válasza adik (#57) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nálam pedig szépen megy.

király obit használtak + jpg rawbol van kihoztak ''mindent'' amit D40böl lehet érzékelő ~=400D

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59) werttzui válasza Dare2Live (#58) üzenetére


werttzui
őstag

Hát odabasz még iso 3200-on is használható képek :)

PENTAX

(#60) adik válasza werttzui (#59) üzenetére


adik
őstag

Itt van, mire vágytál:
Magas ISO-n lágy-fájl.

(Bocsánatot kérek. :B )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#61) werttzui válasza adik (#60) üzenetére


werttzui
őstag

áhhhhhhhhhhhhhhh :DD :DD

PENTAX

(#62) Dare2Live válasza werttzui (#59) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezekután már csak a D300 ISO6400jére vagyok kiváncsi...

nomeg a 12MPs de FF D3 ISO12800/25600 ára.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#63) werttzui válasza Dare2Live (#62) üzenetére


werttzui
őstag

jaja és ha az hozza ezt a szintet akkor a világ legjobb gépe lesz (ha hozza ) iso 25600hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :DDD

PENTAX

(#64) orbano válasza YouCanCANON (#52) üzenetére


orbano
félisten

''nem azt irtam rossz képet csinál, hanem a külsőröl beszéltem''

picivel előtte még a szenzort fikáztad... vagy csak a színe nem tetszett? esetleg gagyi volt a szenzor tapintása? Mellesleg nekem a d80 jobban tetszett mint a 30d, amikor mindkettőt módomban állt megtapogatni alaposabban...

ezt a topikot pedig azért hoztam létre, mert jobb ha bizonyos szálak külön fórumba kerülnek, nem pedig egybe ömlesztve. főleg ha unatkozó hülyegyerekek teliflamelik...

kéne ide egy Nikon vs Canon topik, amiből valami bot félóránként automatikusan törli a hozzászólásokat és bannolja a hozzászólókat :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#65) <Zanavabets> válasza orbano (#64) üzenetére


<Zanavabets>
csendes tag

kéne ide egy Nikon vs Canon topik, amiből valami bot félóránként automatikusan törli a hozzászólásokat és bannolja a hozzászólókat

:C

There is a red house over yonder

(#66) D4rkm4n válasza adik (#5) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem látom be hogy ez miért adna okot a megnyugvásra. :U

Ugyanakkor tényleg nagyon jó gépnek ígérkezik. A live view pedig egy nagyon hasznos funkció tud lenni.

Az IS tele ára kb. mennyi lesz? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#67) orbano válasza D4rkm4n (#66) üzenetére


orbano
félisten

hogy ne izguld magad halálra, hátha olcsóbb lesz. de nem, ert úgyis valahol 330-350 körül lesz az ára idehaza eleinte. a liveview pedig hasznos, kár hogy másfél évet kell várni arra, hogy ezt kombinálják egy kihajtható LCDvel. Bár lehet a 400d utódja már tudni fogja :) szép álom...

A vér nem válik VAZZE!™

(#68) adik válasza orbano (#67) üzenetére


adik
őstag

Valahol láttam már 298-ért, persze még csak rendelés szintjén, és sztm csak a váza. Sajnos nem tudom a linket.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#69) D4rkm4n válasza orbano (#67) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én csak a teleobjektív árára kérdeztem rá. Nem a gépére. :)

De azért köszi a naprakész infókat. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#70) csiga997 válasza adik (#68) üzenetére


csiga997
őstag

Ikeában 199-ért is van váza, és az azonnal elvihető. :D

(#71) Dare2Live válasza orbano (#67) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg beerakhatták volna a hagyományos liveviewes élességállítást is (Mint nikonék d300/d3ba) ez így nagyon félkaru liveview.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#72) orbano válasza Dare2Live (#71) üzenetére


orbano
félisten

nem hinném, hogy sokan akarnák a kontrasztos AFet használni az ezerszer gyorsabb és pontosabb fázismérős helyett. el tudod magad te képzelni, az ultragyors USM-ek korában, hogy a 300k-s gépeddel másodperceket várjál arra, hogy az a ratyixar kiélesítse magát, ahelyett hogy egy gombnyomással és egy picike villanással beélesítenéd a képet rendesen? :) csak azért, hogy láthassad a kpernyőn ahogy élesedik? a 30d-n sem látod a keresőben, mert olyan gyors :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#73) orbano válasza D4rkm4n (#69) üzenetére


orbano
félisten

Nem látom be hogy ez miért adna okot a megnyugvásra

erre írtam válaszul, hogy megnyugodhatsz, drága lesz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#74) Dare2Live válasza orbano (#72) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát már hogy a fenébe ne lenne k* hasznos.

40Dn bekapcsolod a live viewet aztán látod a nagy homályt. hude hasznos Canonnál a live view....
Nikonnal evvel szemben a szaros kontrasztos AF élesre ránjta a képet és máris használhato dolog a live view.

Kicsit parasztvakításnak tünik a 40D liveviewe főleg, hogy látjuk, hogy Nikonnál rendesen megcsinálták a dolgokat. (A 640*480as pengeéles kijelzöröl már nemis beszélve.)

és akkor még nem beszltünk olyanrol, hogy abban az esetben ha prefocussal D300 lemérte pontosan a távot akkor nincs szükség tükör lemegy távolság lemér/obi beállítodik tükör fölmegyre egyszerüen csak click.
És akkor melyik is a gyorsabb?

Enyhén rossznak tünik a 40D liveviewe a Nikonéval összevetve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75) orbano válasza Dare2Live (#74) üzenetére


orbano
félisten

a tükörleengedés, mérés, újrafelcsapás messze gyorsabb mint a kontrasztérzékelős szvsz. de ezt majd a tesztek eldöntik. egyébként nem értem a nikon AFje miért fókuszálna magától LiveView-re váltáskor. Illetve azt sem, hogy mi gátolná meg ebben a 40D szoftverét. nem mint ha lenne értelme, mert valószínűleg a föld felé tartod az obit és max a lábodra éélesít. tehát mind a akettőnél kell egy gombnyomás az élességállításhoz. az egyiknél villan egyet a képernyő, a másiknál meg nem. az egyik ezzel szemben pontosabban és gyorsabban fúkuszál, a másik meg nem.
max annyi az előnye a nikonnak, hogy ''kényelmes'', mert ugyanazt a gombot kell nyomkodni ígyis-úgyis... én akkor sem esek hanyat ettől a fícsörtől...
persze, biztos lesz olyan felhasználási mód, amikor pont jól jönne, de nem hinném, hogy ezek annyira meghatározóak lennének, hogy kategorikusan ki lehetne jelenteni hogy a 40d liveview-je szar... :o

A vér nem válik VAZZE!™

(#76) pitman válasza Dare2Live (#71) üzenetére


pitman
őstag

Az sajnos ott is az, mert a kontrasztérzékelős af-hez állványt javasolnak a leírásában.
Nem fogja ott sem hip-hopp élesre rántani, főleg, ha tényleg homályból indul. A működési elvéből adódóan szépen át fogja tekerni az objektívet a két végpont között (valamilyen szisztéma alapján), és ahol fogást talál, ott megáll és beáll élesre. A sebessége pedig az objektív és a rendelkezésre álló fény mennyiségének függvénye lesz, mint a kompakt gépek esetében.

A prefocus a 40d-n is megvan, nyomod az af-on gombot: tükör le, objektív élesre áll, tükör fel és látod a szép, éles képet (vagy nem).

(#77) csiga997 válasza orbano (#75) üzenetére


csiga997
őstag

Kevered kicsit a dolgokat. A Nikonban kétféle Liveview mód van: az egyik a tükörcsapkodós, a másik a kontrasztmérős. A Canonban csak az egyik féle van benne. Na, akkor most melyik a jobb? ;)

(#78) csiga997 válasza Dare2Live (#74) üzenetére


csiga997
őstag

A kijelző 1150x800-as. :)

(#79) orbano válasza csiga997 (#77) üzenetére


orbano
félisten

nem is ez volt a téma, hanem az, hogy ki lett jelentve: a canoné használhatatlan, félmegoldás. ha figyelmesebben olvasod, én végig arról beszéltem, hogy a kontrasztos, élőképes AF hiánya egy ilyen gépben nem akkora katasztrófa...
na most akkor hogy van akkor? ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#80) orbano válasza csiga997 (#78) üzenetére


orbano
félisten

ez viszont tényleg bicskanyitogató, hogy volt pofájuk egy lényegében szarabb kijelzőt belerakni a 40dbe :((( legalább nem fogom nagyon sajnálni...
mondjuk az akksiidőkre is kíváncsi leszek, hogyan befolyásolják az új fícsörök... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#81) csiga997 válasza orbano (#79) üzenetére


csiga997
őstag

Az, hogy használhatatlan lenne talán túlzás, de hát d2l-től már megszoktuk a túlzásokat. ;] Meg persze azt is hozzá kell venni, hogy a kanon kb egy százassal olcsóbb is lesz azért. Szóval, kevesebbet kapsz, kevesebbért. Ez így talán a végén még rendben is van. ;)

(#82) orbano válasza csiga997 (#81) üzenetére


orbano
félisten

rendben is lenne. de a 230k pixeles kis betekintési szögű kijelző sehogysenemoké... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#83) csiga997 válasza csiga997 (#78) üzenetére


csiga997
őstag

Hm, most nézek egy másik oldalt, ott meg 640x480-at írnak. :F Nade, majd megszámolom és akkor kiderül. :)
Mondjuk, a specifikációban 920.000 dot van, és nem pixel. Ha ezen nem a pixelt, hanem az elemi képpontot értik és úgy veszem, hogy 1 pixel az 3 ''dot'', akkor a 640x480x3=921600, ami persze még mindig nem ugyanannyi, de legalább közel van. :D Na mindegy, lényeg, hogy az egyiken 3x annyi kis akármi van mint a másikon.

(#84) Dare2Live válasza csiga997 (#83) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pedig logikus. 640*480*3szin.

1100*800 vagy mennyit minek? hova? a 640*480 is tüéles 3''on. A 40D kijelzője ehez képest egy életlen pocsmány. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85) Dare2Live válasza pitman (#76) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor ezek szerint a 40D ben is van kontrasztérzékelős rendszer? hmmm mondjuk nemcsoda enélkül ugyanis vicces lenne live view dolog mert ugye amikor éles élőkép kell akkor ledobja a tükröt pillanatra aztán fel, csak azthallomkattog az szerencsétlen 40D mint örült.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#86) Dare2Live válasza orbano (#79) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát én az élőképre mondtam, hogy kontrasztérzékelő nélkül félmegoldás és katasztrofa. Deha van benne akkor már más a baba fekvése akkor egyenérrtékü a 40D live viewja a nikonéval.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#87) csiga997 válasza Dare2Live (#84) üzenetére


csiga997
őstag

Logikus lehet, de akkor meg hiányzik a specifikáció szerint 400 pixel. Amerikában ennél kevesebbért is perelnek. :) Persze lehet, hogy ezek a kép szélén a fekete pixelek. :D
Azt tudtad, hogy a d80-on is 230000 ''pixeles'' kijelző van (pocsmány) és még ráadásul kisebb is? ;]

(#88) csiga997 válasza Dare2Live (#85) üzenetére


csiga997
őstag

A 40d-ben *nincs* kontrasztérzékelés. Csak a tükörcsapkodós AF.
A d300/d3-ban van tükörcsapkodós is, meg kontrasztérzékelős is. Még annyi előnye van, hogy a kontrasztérzékelés a képmező bármely pontján működik, nem csak az előre definiált fókuszpontokon.

Mondjuk, túl van kicsit értékelve ennek az egésznek a jelentősége. Élőképet tipikusan igen kivételes esetekben használna az ember. Ami így hirtelen eszembe jutna, amikor fej felett tartva kell fényképezni, ill. ha valami nagyon aprólékos makró beállításban kell überprecízen élességet állítani, ill. még ha kandi felvételeket akar valaki készíteni úgy, hogy nem emeli a gépet a szeméhez, így azt gondolhatnák a fotóalanyok, hogy ''úgyis csak valamit tekerget a gépen, most biztos nem minket fényképez.''

(#89) Terapeuta


Terapeuta
őstag

[link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#90) Dare2Live válasza csiga997 (#88) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ígyigaz a D80/D200 kijelzője is egy pocsmány lesz a d300 hoz képest. :P

Nem én irtam, hogy van benne én pont ugy tudtam nincs a live view pedig hát kinek mennyire. Aki makros vagy fejfölül fotoz annak egyértelmü. De nekem is baromira jol fog jönni, hogy nemlesz tükörfelcsapás zaj, nem kell fejhezemelni. (szoci/street foto) Sött szinházba is végre dejo lesz lehet majd fényképezni mert a rémitő tükör fel le hang eltünik. Meg....

csak ami hirtelen eszembe jutott de lehetne még folytatni az tuti.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#91) werttzui válasza Terapeuta (#89) üzenetére


werttzui
őstag

Nem túl meggyőző :(((

PENTAX

(#92) BEE válasza Dare2Live (#90) üzenetére


BEE
addikt

A redőnyzár így is csattanni fog.
Szerintem eddig sem a tükörfelcsapás zaját hallottuk, hanem a redőnyt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#93) Dare2Live válasza BEE (#92) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nemár.... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94) BEE válasza Dare2Live (#93) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem nem is a tükörtől kellene megszabadítani a jövő gépeit,
hanem a redőnyzáras exponálástól.
Könnyebb lenne az életünk nélküle.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#95) Terapeuta válasza werttzui (#91) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nos, igen. Figyelembe véve a megnövekedett pixelszámot...legalább nem rosszabb...

[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#96) werttzui válasza Terapeuta (#95) üzenetére


werttzui
őstag

úgybizony :)

PENTAX

(#97) pitman válasza Dare2Live (#85) üzenetére


pitman
őstag

Írtam én ilyet, hogy lenne benne kontrasztérzékelős rendszer?
Akkor dobja le a tükröt, amikor megnyomod az af-on gombot.

Én azt írtam, amit ezek szerint nem értettél meg, hogy a d300-ban hiába van kontrasztérzéklős af, azt a gyártó állványon való használat esetére szánja. Ez esetben pedig tökéletesen mindegy, hogy milyen módon történik az élességállítás.

A kontrasztérzékelős rendszerrel nagy valószínűséggel nem tudsz majd fej felett tartott géppel fényképezni (azt azért vegyük figyelembe, hogy ezek nem kompakt gépek, pihekönnyű objektívekkel), makrónál sincs sok értelme kézből használva és akkor megint csak a Nikon ajánlásánál tartunk....

Kevés fény esetén szintén halott lesz a dolog, ott még a fázisdetektáláson alapuló módszer is magába roskad. Pedig az csak ezen feladatra lett kifejlesztve.

Ettől függetlenül jobbnak tűnik a d300 féle módszer, mert legalább kétféle megoldást tud, a gyakorlatban meg majd kiderül, hogy mennyi értelme van.

(Mellesleg az egész élőképesdi inkább marketing célokat szolgál, igen kevés esetben lehet rá szükség. Ha viszont szükség van rá, akkor persze bosszantó a hiánya. Ebben persze az is benne van, hogy kezdünk nagyon elkényelmesedni.
Természetesen stúdióban tárgyfotónál, modellfotónál lehet létjogosultsága.
Mindez természetesen szigorúan a saját véleményem, a saját felhasználási preferenciáim szerint úgy, hogy volt élőképet adó slr gépem.)








(#98) pitman válasza werttzui (#91) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem meg meggyőző: plusz 2 megapixel ellenére nem lett rosszabb, hozza a korábbi képminőséget.

(#99) pitman válasza BEE (#92) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem inkább a tükröt halljuk. Legalábbis, ha előre felcsapom a tükröt (célszerű valami hossszú záridőt használni), majd exponálok, akkor a zár alig hallható, a tükör visszaérkezése annál inkább.

(#100) Hydra SR válasza pitman (#99) üzenetére


Hydra SR
addikt

350D-400D-n tuti, hogy a tükör a zajosabb. A redőny alig hallhatóan kattan. Viszont 20D-30D-n eleve halkabb az egész zárszerkezet, nincs az a sivító villanymotorhang mellette mint a kistesókban. De szerintem azoknál is a tükör csattan nagyobbat.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.