Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Tüzi

Megint esett az ára a 40D-nek közel 10ezer forintot, most 259ezer. :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#802) ottkar válasza Lauda (#800) üzenetére


ottkar
addikt

Annyit azért tudni kell hogy az a disztributor amelyik a gyártótól nagyobb darabszámot vesz jelentős árengedményt kap. Ezért a Magyar importőrt nem szerencsés egy nagyobb volumenben forgalmazóval összehasonlítani.És amerikába a szállítási költség is jelentősen kevesebb.

(#803) ottkar


ottkar
addikt

Olyan nincs hogy használt gépet kap egy megrendelő mert az importőr a gyártótól kap gépet és a száma alpján vissza lehet keresni hogy azokat a számokat melyik importőr kapta.Több országban gyártanak gépet nem mindenhol egyforma a munkakultúra.

(#804) Tüzi válasza ottkar (#803) üzenetére

Úgy tudtam, hogy a Canon gépek mindegyike MadeInJapan :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#805) Pompi válasza Tüzi (#804) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem az is.

Feel Good Inc.

(#806) Lauda válasza Tüzi (#801) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt hol nézted? :D

(#807) Lauda válasza ottkar (#802) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, hogy így van, de Mo-n. akkor sem emiatt kerül ennyibe a cucc. Ha olcsóbb lenne, akkor többen vennék, tehát a sok kicsi sokra megy tökéletesen működne, de ez mindennel így van. Csak sajnos ebben az országban ez sosem fog megvalósulni. Csak a lehúzás, lerablás, éhendöglesztés megy. :D

(#808) Tüzi válasza Lauda (#807) üzenetére

Edigitalon. De Veszprémben a Molnárfoto-nál is annyiért megy, mint edigital-nál.
Lassan megjön fizu, asszem meghitelezem magamnak a gépet mostmár. Aztán ebay-ről veszek gyári markolatot, meg 1500as akksikat, utánam már csak egy 17-40es obit csencselek a géphez, és legalább 10 évre levan a gondom az egészről.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#809) Lauda válasza Tüzi (#808) üzenetére


Lauda
félisten

:B

(#810) Dtomi válasza Tüzi (#808) üzenetére


Dtomi
őstag

Az ebay-es markolatok a legjobbak! Tapasztalatból beszélek :C :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#811) Bandesz99 válasza Tüzi (#808) üzenetére


Bandesz99
tag

10 évre? ilyen hosszú lenne az élettartama? 100.000 expóra tervezett zárszerkeszet?

So live that your memories will be part of your happines!

(#812) Fejo válasza Dtomi (#810) üzenetére


Fejo
őstag

Én még nem mertem onnan semmit venni a géphez... :B :O

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#813) drkbl válasza Fejo (#812) üzenetére


drkbl
őstag

Amennyire emlékszem a sztorira, ne bánd, nem úgy gondolja, mint ahogy írja...

(#814) Tüzi válasza Dtomi (#810) üzenetére

Mé? Ugyanazt kapod 180 dollárért, mint amit itthon 45ezerért. Gyári Canon, eladónak lassan negyedmillió pozitív visszajelzés. Nehgy azt mondd nekem, hogy ez
utángyártott...

Akksitól jobban félek, mint a markolattól.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#815) Fejo válasza Tüzi (#814) üzenetére


Fejo
őstag

+ 44 $ postaköltség és ha nincs szerencséd akkor rájön még a vám is. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#816) Fejo


Fejo
őstag

[link]

:Y :DD Nagyon LOL!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#817) Tüzi válasza Fejo (#815) üzenetére

Ja. Csak ha már egyet veszek, akkor inkább kettőt, másikat eladom...
Meg még az akksik. De ha 180$+44$-al számolsz, az 220$, ez 35ezer, itthon a markolat 45ezer. Hoppá ;)
De ha megkérem ismerőseimet akik júniusban jönnek haza, akkor elhozzák, úgymeg tuti nem lesz vám, és csak 13$ a posta :)

Csak kombinálni kell.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#818) Tüzi válasza Fejo (#816) üzenetére

Nézd a fényerejét :O :P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#819) *Ropi* válasza Tüzi (#817) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én jópár hónapja vettem itthon (Boltból ! ) a vadiúj, garanciális BG-E2N markolatomat 33k-ért (jó, fa nélkül persze). :K Csak tudni kell körülnézni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#820) Dtomi válasza Tüzi (#814) üzenetére


Dtomi
őstag

Mert véletlenül az én markolatom dobozába is egy ilyen csusszant és a valami nagyon nagyon sok pozitív visszajelzése volt az emberkének...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#821) *Ropi* válasza Dtomi (#820) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt nézem, hogy ennek az elemtartójába csak 4 ceruza fér a kép szerint, de a gép hattal megy, hogy is van ez? :F Másiknak a képe? Mit csináltál vele végül?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#822) Dtomi válasza *Ropi* (#821) üzenetére


Dtomi
őstag

aznap mikor kifizettem az átszámolva 27 ezres markolatra még 10e fr vámot végülis eladtam 27 ért és vettem a boltba 42 ért itthon garanciával dobozában bontatlanul. de kb majdnem sírvafakadtam ha aznap mikor megjött nem vitte volna el senki szerintem rituálisan elégetem.

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#823) *Ropi* válasza Dtomi (#822) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az nem a te napod volt... :( De nyugtass meg, hogy 10e Ft vámot fizettél, nem 10e Fr-t (Francia frankot). :) :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#824) Tüzi válasza Dtomi (#820) üzenetére

PayPal-el fizettél? Csak paypallel szabad fizetni, éppen ezért.
Ha nem, akkor ezentúl azzal fizess, indítasz egy claimet, pénzed visszakapod, és jóidő.
De van erre egy ebay-es ph! topik :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#825) Dtomi válasza Tüzi (#824) üzenetére


Dtomi
őstag

Még egy árva negatívot se tudtunk adni a gyereknek nemhogy pénzt visszakérni ugyanis 1 hét múlva megszűnt a felhasználó. 10e ft-ot fizettem igen :B

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#826) *Ropi* válasza Dtomi (#825) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendes BG-E2N-ként hirdette?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#827) Dtomi válasza *Ropi* (#826) üzenetére


Dtomi
őstag

BG-E2 ként. Annyi különbséggel, hogy a képeken utólag lehetett látni, hogy direkt úgy volt lefotózva mindíg ez eredeti markolat, hogy az elején a canon felirat nem látszódott. tehát csak így meg két oldalsó kép róla szemből nem volt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#828) *Ropi* válasza Dtomi (#827) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem volt gyanús?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#829) Dtomi válasza *Ropi* (#828) üzenetére


Dtomi
őstag

De gyanús volt, hogy egy japánba készült canon BG-E2 markolat van a képen... Ami egészen véletlenül pontosan úgy néz ki mint egy eredeti japánba készült canon BG-E2 markolat.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#830) *Ropi* válasza Dtomi (#829) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mármint úgy, mint egy Japánba készült eredeti BG-E2N markolat? :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#831) transwolf


transwolf
csendes tag

szasztok!.., nos akarhanyszor es feljovok ide kozetek mindig kerek valamit :R :R :, sez most sem lesz maskent. Segitsetek nekem ha tudtok, hogy honnan tolthetek le egy magyar nyelvu hasznalati utasitast a Canon 40D-hez :F :R :R , vagy ha valaki el tudna kuldeni a transylvanianwolf01@yahoo.com -ra ugy is jo lenne :)
Elore is koszonom :R

,,I ain't done nothing wrong And I'm wasted and I can't find my way home,,

(#832) #27070592 válasza transwolf (#831) üzenetére


#27070592
törölt tag

Yahoo-s emiled van, angol aláírásod és nem boldogulsz egy ábrákkal meg ikonokkal teletűzdelt angol használatival? (bocs :o )

(#833) Tüzi

Egyik helyen írják, másikon nem, szóval van a 40Dben B záridő, vagy nincs?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#834) philoxenia válasza Tüzi (#833) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Didaktikus úton kikövetkeztetve, nem tudom elképzelni sem, hogy ne legyen... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#835) Tüzi válasza philoxenia (#834) üzenetére

Jó, csak megerősítést szerettem volna, mert hol így, hol úgy van írva... :D
Köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#836) philoxenia válasza Tüzi (#835) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Minolta Z2-ben van már B idő, szerintem DSLR-t nem is adnak ki nélküle.
Pixinfon azt írják egyébként, hogy van. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#837) #27070592 válasza Tüzi (#833) üzenetére


#27070592
törölt tag

Általában minden SLR gépnek volt/van ilyen opciója. Párhuzamos univerzumokban lehet hogy egy 40D szintű gépbe nem tesznek bulb-idő lehetőséget. A miénk nem ilyen.

Egyébként még nem vettél 40D-t? Eddigi hsz-eid alapján erősen tervezted...Én kedden kapom meg a fizumat, szerintem benevezek egyre. 17-40/f4 és 70-200/f4IS van hozzá betervezve. Egyre jobban tetszik ez a váz, szerintem pár évet biztos ki fog szolgálni nálam.
Canon rebate-val meg...egyértelműen bestbuy. :)

(#838) Tüzi válasza philoxenia (#836) üzenetére

Edigitalon meg nem írják. Azért kérdeztem.

camelferr: még nem vettem, csak az obi van meg. 70-200 ugyanúgy, és találtam "olcsón" egy 17-40et is :D Úgy látszik ez egy eléggé közkedvelt összeállítás lesz. Szóval én azon gondolkodom, hogy honnan vegyem meg. Vagy itthon, vagy Angliából... Itthon 215ezer kb, Angliából meg 175ezer kb. Ez azért jelentékeny dolog, a fennmaradó összegből meg vehetnék zsákot a gépnek, meg CF kártyákat. Viszont messze van a garancia.
Szóval egyelőre ezen agyalok. De pár napon belül döntenem kell...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#839) #27070592 válasza Tüzi (#838) üzenetére


#27070592
törölt tag

:) Nem pont az egy év gari miatt de vázat inkább itthonról, részletre veszek. Legalább annyi esélyem legyen hogy három napon belül cseréltethetem ha valami nyűgje van.
Ami az obikat illeti, ezek minden szempontból félprofi vázakhoz lettek kitalálva. (és kirajzolják a Leica-kisfilmet is...) Az kifejezetten tetszik mindkét obiban hogy nem változik a hosszuk sem zoomoláskor sem fókuszáláskor. A képminőség felépítés meg önmagáért beszél.
A végösszegen én is sokat agyalok, bőven félmilla felett vagyunk, épp elég lesz kipengetni az obik árát egy összegben. Ez van, ilyesmit nem félórára vesz az ember.

(#840) Tüzi válasza #27070592 (#839) üzenetére

Csakhát 40ezer forint... Nekem ez a nyűgöm. Bár beszéltem boltossal, azt mondta, ha nála veszek meg mindent, akkor a kiegészítőkből ad 10%ot. Igaz ez nem sok, de ha a kintről megvett gépből megspórolt pénzből vonom le, akkor már lehet, hogy nem éri meg tökölni, kockáztatni, meg szívességet kérni, meg várni azért a 20-25ezer fonrintért. Az is sok (rengeteg) pénz ugyan, de már ennyiért nem éri meg kockáztatni. Talán. :F
De valszeg megveszem 125ért a 17-40et is... Ha jó, akkor annyiért szinte ajándék (félár) Aztán már csak markolatot-akksit hozatok kintről, meg egy 430as vakut. De ez majd télen vagy ősszel.
Ha 210et számolok a gépre, 110be van a 70-200, meg 125öt a 17-40-re, 30-40et a kiegészítőkre (táska CF), akkor simán megállok fél misiből. Aztán markolat+akksi lesz olyan 30-35, meg a vaku, és valamikor talán egy 1.4szerező... Majd valamikor...

Az a röhely, hogy ami itthon 1000€, az kint 1000$, és ugye az €-$ árfolyam köszönő viszonyban nincs egymással. Engem ez a dolog rettenetesen dühít. Bár ez a KP visszafizetés az valamelyest nyugtat most.

"Ez van, ilyesmit nem félórára vesz az ember." Ez vazze :D Ha nem lopják el, akkor én is legalább 5 évre tervezem a dolgot.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#841) #27070592 válasza Tüzi (#840) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én ezt a pénz-visszafizetést nem is nagyon értem, 40k egy 250k-s gép árából. Ki a franc fogja megvenni a 450D-t 180k-ért? Én biztos nem venném. Nem értem. Általában a hülye marketing-húzások miatt szokták köpködni a Canont (főleg a nem Canonosok :) ) Augusztusban három éves lesz az 5D. Lehet hogy Canonék készülnek valami újabb hülyeséggel.
Különben fotopestnél vehetsz új 17-40-et is, 160k. Igaz hogy itt elég macerás a gar, de te bontod ki a dobozból a cuccot először. Meg L-es obit elég ritkán szoktak javítgatni. :)

(#842) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Én is nagyon rá voltam feszülve a 40D-re. Ami érdekes h ISO 800-on már zajos (még mielőtt valaki belekötne kb kismillió példa van még flickr-en), amit nem értek. Kb. 100 K val többért ott a D300 ami egy jelentősen jobb gép.
Első DSLR-em lesz, majd október környékén, de nem szeretném végigjárni a létrákat csak azért mert végigszokták (valami alap DSLR, aztán majd későbbvalami jo), több pénz megy el vele. Ha addig kidob a Canon valami azonos tudásút mint a Nikon D300, akkor az érdekelne, csak félek h a 5D Mark II borsosabb lesz mint a D300.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#843) *Ropi* válasza Tüzi (#833) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van, "M" módban. 30 sec a legnagyobb gyárilag programozott záridő, annál hosszabbat már neked kell "bulb" módban nyomni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#844) Tüzi válasza BLOODSHOT (#842) üzenetére

Azért az a 100k jó lesz 160-170knak is :) Azért így más a leányzó fekvése. Hiába jobb gép pár dologban, azért ez nagyon sok pénz...

Zajra pedig a többi tesztoldalon valahogy mást mondanak. Userek is dícsérik, hogy 800ban milyen tiszta képet csinál. Pont, hogy a CMOS kevésbé zajosodik, mint a CCD. Szerintem.

Pénzvisszaadás pedig működik, valóban visszakapsz 39700-at :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#845) Fejo válasza BLOODSHOT (#842) üzenetére


Fejo
őstag

Mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de például nekem nem rémlik Tőled még egy fotó sem, ami indokolná a D300 megvételét...

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#846) Pompi válasza Tüzi (#844) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Pénzvisszaadás pedig működik, valóban visszakapsz 39700-at "

Én mondjuk nem kaptam vissza, még a decemberi akcióban vettem.

Feel Good Inc.

(#847) #27070592 válasza BLOODSHOT (#842) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szerintem nem nagyon éri meg várni. Az 50D jövő januárban fog kijönni (18 hónap a szokásos temékciklus a Canonnál, kivéve 5D :) ). "5D markII", ha lesz egyáltalán, kb kétszer annyi lesz mint a D300. Az árából össze lehet rakosgatni egy működő használható rendszert még marad is anyegin pl egy tátrás hétvégére barátnéval. ;)
Belépőszintet szerintem is érdemes kihagyni, a 40D egy rendesen megfogható, masszív fémváz, normális világos pentaprizmával. Ezek a dolgok mind hiányoznak belépőszinten, viszont ezek nélkül nem nagyon látom értelmét egy slr váznak. Kb lesz@rom az összes többi fícsört, ha görcsöl a kezem öt perc után meg egy sötét lyukba nézve kell komponálnom. Eddig akárhányszor fogtam 400D-t, hányingerem volt. Mi lett volna, ha Canon három dekával több anyagot tervez a shutter-gomb köré?? :W

(#848) Tüzi válasza Pompi (#846) üzenetére

Hát azzal a decemberi akcióval nem vagyok tisztában, de eddig akárkit kérdeztem aki a mostani akció alatt vett gépet, ők visszakapták a pénzt.
Igaz, van átfutási ideje, általában 2-3 hét.
Egyebet nem tudok elmondani :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#849) Szten Márs válasza Tüzi (#844) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Pont, hogy a CMOS kevésbé zajosodik, mint a CCD. Szerintem."
A D300-ban is CMOS van, meg a 40D-ben is, szóval ezt most melyik javára is mondtad? :F

BLOODSHOT:
Szerintem a plusz pénzt költsd inkább objektívre. Ha csak nem vagy milliomos persze, és így is tudsz sokszor annyit költeni objektívre, mint amennyibe a váz került. Mennyit akarod a géped ISO800 felett használni? Milyen objektívekre lesz szükséged? Nagylátó, tele, makró, esetleg portré, halszem, meg még ki tudja milyen finomságok, amikre csoroghat az ember nyála... Na meg az objektív minősége jobban meg fogja határozni a képminőséget, mint a váz. Kivéve persze, ha egyfolytában ISO1600-on, vagy felette használod. Aztán a rendszer építése, így a költekezés nem áll meg ennyivel. Vaku, állvány, ezeket sem ingyen adják, jó beleszámolni a költségvetésbe.

Egyébként tényleg kiváncsi vagyok, hogy milyen objektívekkel és kiegészítőkkel tervezed a vásárlást és elsősorban mire használnád a gépet, akkor könnyebben fogunk tudni tanácsokat adni.

(#850) Pompi válasza Tüzi (#848) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hasonló akció volt, mint a mostani. 20 éves a Canon jeligével.
Netes ívet kitöltöttem, kinyomtattam, szétvágtam a váz és a vaku dobozát is a vonalkód miatt, postáztam.... és semmi. De hallottam olyanról akinek fizettek, de attól nekem még nem jött semmi... tehát szerintem ez is benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.