Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Gondoltam, ha már bejelentették a 40D-t és a 18-55 IS-t, nyitok a témának egy totyikot. Mehet a nyálcsorgatás és a spórolgatás szeptemberig :) (bevallom, engem meglepett, hogy még augusztusban bejelentették)

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Csak egy picit nagyobb mint a 30! :)
és kijött egy új IS tele....

[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3) Dare2Live válasza orbano (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hogyhogy meglepett? Canonnal jellemzően napra pontosan tudni lehet a bejelentéseket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) koxkids


koxkids
őstag

Hát nagyon tud ez a gép :):)
De az árán meg is látszik..~260k csak a vázért..
Hát jah..lehet kezdeni a spórolást :)

(#5) adik válasza koxkids (#4) üzenetére


adik
őstag

Nyugodj meg, érzésem szerint alsó hangon 300K lesz, mire hozzánk ér, de szerintem még több is :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6) <Zanavabets> válasza koxkids (#4) üzenetére


<Zanavabets>
csendes tag

De az árán meg is látszik..

anno ha emlékeztek a 300d kezdőára valahol 350 guriga környékén volt :Y plusz a filléres kitobi... 1200 aeróért ez egy nagyon jó kis haladó hobbigép. Úgyhogy tényleg lehet kezdeni a spórolást. :)

There is a red house over yonder

(#7) Dtomi


Dtomi
őstag

Valószínű hogy a 40D ezekkel az újításokkal minden díjat meg fog nyerni és gyorsan a vásárlási listák élére kerül! Nem hittem volna, hogy ilyen újításokat fog a gép kapni de hihetetlen!!!! Nagyon szívesen lecserélném a 30D-t de van egy olyan érzésem, bőven 300e fölött lesz nálunk a 2008 as év végéig. Időjárásálló váz :D fincsi főleg ha tömve lennék L es obival. 6.5FPS 80képig.... :Y jó kis gép nincs ellenfele.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8) adik válasza <Zanavabets> (#6) üzenetére


adik
őstag

Efektíve nem lenne sok érte a 300+apró, ha külföldön, pláne - szokás szerint - usában nem lenne sokkal olcsóbb, mint amennyibe nálunk fog kerülni. Hányás, állva, belelógó hajjal.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#9) Dtomi válasza <Zanavabets> (#6) üzenetére


Dtomi
őstag

Haladó hobbigép 9 keresztszállal, 6.5 FPS-el és 10mpixellel 14bittel??? Annál azért kicsit több.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10) adik válasza Dtomi (#9) üzenetére


adik
őstag

sztm megint lehet amatőr/félprofi gépeknek hívni a kétszámjegyű szériát - ha már az elnevezéseknél tartunk.
Tesztfotókra vagyok már nagyon kíváncsi. Az megintcsak tetszik, hogy mindkét kitobi stabis, bár azt sajnálom, hogy a kitobit még mindig nem dobják ki, és rajzolnak egy másikat. Bár, minek, ígyis megveszi mindenki :U

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#11) werttzui


werttzui
őstag

Majd lehet hasonlítgatni a nikon d200-al jó verseny társa lesz sőt úgylátom le is fogja nyomni :)

PENTAX

(#12) koxkids


koxkids
őstag

Hát engem ebbe a gépbe a 6.5 frame/s-es sorozat:D vmi nagyon durva :D főleg h szeretek sportolokat fotozni :)
Jól jönnee..tényleg elkezdek rá gyűjteni..:D

(#13) werttzui válasza werttzui (#11) üzenetére


werttzui
őstag

Sajna nem tud iso 6400-at és sajna ebben sem lesz magyar menü és sajna nem sdhc-kártya fogadós és sajna portré markolattal faszul néz ki és sajna ez sem tud mosogatni de azért ez már jó kis masina lesz :)

PENTAX

(#14) Dtomi válasza werttzui (#13) üzenetére


Dtomi
őstag

Miért néz ki rosszul portré markolattal??? Gondolom nem sokan vesznek majd 150ezerért WIFI-s markolatot hozzá.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#15) Pompi válasza werttzui (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Miért baj, hogy nem SDHC kártya fogadós?

Feel Good Inc.

(#16) Pompi válasza <Zanavabets> (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''anno ha emlékeztek a 300d kezdőára valahol 350 guriga környékén volt''

Emlékszek. Arra is, hogy a D30 meg 1 millió fölött. Na és? :)

Feel Good Inc.

(#17) adik válasza werttzui (#13) üzenetére


adik
őstag

Djóóó ott az a kapaszkodó!! :) - részemről meg inkább cf kártyára szavazok, sokkal ellenállóbb, strapabíróbb (és sztm még jobban is néz ki :DD )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#18) werttzui válasza Pompi (#15) üzenetére


werttzui
őstag

Ez annyira nem gáz csak a ds markIII-ból indultam ki ha azt már ilyenre csinállták ...Amúgy én inkább sd kártya párti vagyok.De ez nem lényeg nem ez a legfontosabb .

PENTAX

(#19) werttzui válasza Dtomi (#14) üzenetére


werttzui
őstag

Csak a design el nem vagyok kibékülve de ez saját vélemény egyik gép se néz ki jól portrémarkolattal amit külön kell föltenni nem is hasonlít a beépített portré markolatos gépekhez pedig ha azokat utánoznák nagyon jól néznének ki és még nagyon meg se lehetne őket különböztetni Főként ha szemből nézzük a gépet a bal sarkánál az a kihagyás nem tetszik látszik rajta,hogy két különböző részből áll sz.tem törekedni kéne arra,hogy egybe olvadjon nekem úgy jobban tetszene de ez csak magán vélemény és szőrözés ettől függetlenül most a piac elfogatható pénzösszegű gépei közül ez lesz a király .A másik jó a 14 bit de miért 14 miért nem 32 vagy akár 128 jó kis dinamika lenne :) :)

PENTAX

(#20) Dtomi válasza werttzui (#19) üzenetére


Dtomi
őstag

Ilyen szempontból mindegyik markolat egy rekás sz@r canonéknál. Nem értem én ezeket... szögletes, műanyag, semmi ergonomiai tudatosság nincs benne.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#21) orbano válasza werttzui (#19) üzenetére


orbano
félisten

nem sok köze van a kiolvasás pontosságának a dinamikához sajnos :U
én önmagában a liveviewt elégnek tartom, hogy ilyen gépet vegyek (persze csak elméletben :D)

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) werttzui válasza orbano (#21) üzenetére


werttzui
őstag

:) :) :)

PENTAX

(#23) Tomszlaj


Tomszlaj
tag

:DD [link] :DD

[Szerkesztve]

Protect the trees, eat beavers!

(#24) koxkids


koxkids
őstag

Kis infó + képek
[link]

(#25) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nabanyek... eddig úgy voltam, hogy vagy D80 vagy D200, most meg agyalhatok ezen is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) werttzui válasza bLaCkDoGoNe (#25) üzenetére


werttzui
őstag

Micsoda dilemma :DDD :DDD Canon Nikon mind Japán nem mindegy :DDD

[Szerkesztve]

PENTAX

(#27) sovika válasza werttzui (#11) üzenetére


sovika
csendes tag

Sajnos nem a d200 lesz az ellenfél, hanem a novemberben megjelenő d300 (?) a maga kis 12 Mpixelével. Azért ebben is van valami jó: ha megjelenik a d300 már is bekövetkezik az első áresés. Azért az is kiakasztó, hogy az ára 1300$ illetve 1300 €. Végülis csak 70000 Ft árkülönbség! :F

(#28) Szten Márs válasza werttzui (#26) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Te nagyon rávagy erre a ''ha japán akkor tökmindegy, mert egy vállalat az egész ország''-ra kattanva... Azért én megdöbbentőt fogok mondani: nem mindegy ;]

(#29) werttzui válasza Szten Márs (#28) üzenetére


werttzui
őstag

De mindegy jó mind a kettő ! Mért sz.ted melyik a jobb?

PENTAX

(#30) werttzui válasza sovika (#27) üzenetére


werttzui
őstag

Ha megjelenik !Amúgy is a nikon bizti drágább lesz nehéz választani meg mire kivárja addigra megjelenik a következő kár várni mert tökéletes gép nagyon sokára lesz .Vajon mikor lesz már a dinamikájuk olyan mint egy filmesé?

PENTAX

(#31) Szten Márs válasza werttzui (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az mindegy, hogy szerintem melyik a jobb, sajnos nekem nincs ilyen dilemmám, hogy melyiket menjek megvenni...(BTW most D200-at vennék, szubjektív okokból, ha ilyen kellemes bajaim lennének)

Nyilvánvalóan mindkettő, pontosabban mindhárom modell más igényeket elégít ki, más erősségeik/gyengéik vannak, valamint az objektívpark sem teljesen azonos amit a két márka mellé lehet felépíteni. De ha kézbefogod őket, már ott más.
De most komolyan elmondjam, hogy mi a különbség a 3 gép között (főleg, hogy az egyik még meg sem jelent)? :F Szerintem elolvasod a specifikációkat, nézel két tesztet és neked is megvan, hogy a mindegy, az nem mindegy ;)

(#32) sovika válasza werttzui (#30) üzenetére


sovika
csendes tag

Nyugi! Megjelenik. Egyrészt mert a NIKON sem hagyja szó nélkül a 40D megjelenését, másrészt a d200 sem egy mai darab már. Amiben a 40D jobb lehet a sorozatfelvétel, a dinamika, és a zaj. Ha csak .... ha csak a NIKON az új gépét nem CMOS érzékelővel hozza ki. Mert akkor ... (erre jobb nem is gondolni.) :((

(#33) werttzui válasza Szten Márs (#31) üzenetére


werttzui
őstag

Ilyen szinten már a kép nem a gépen fog múlni dinamika már közelít a zajmentesség is elég jó és az érzékenységet is fölösleges a végtelenségig húzni ./talán a nikon alacsony iso-nál szebb képeket csinál viszont magas iso-nál elvérzik /De mindegyik képes szép tűéles képekre nem úgy mint a bridge kategória és ez a lényeg nem is tudom mit is lehetne fejleszteni rajtuk még /persze persze zajmentes és dinamikusabb érzékelő és utánna ?/Már azért ezek a masinák kezdik elérni céljukat fénykép minőségű képek ami viszont ezután jön az már nem fotózás!

PENTAX

(#34) werttzui válasza werttzui (#33) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és még nem nagyon van összehasonlító teszt a d200 és 40d között :)

PENTAX

(#35) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

ugyis a 40D a jobb... a nikon... meg LoL a CCD-vel... eccerüen, viccesek hogy jo gépet csinálnának, az érzékelő meg ekkora csíra...

...és az hogy ez a 40D amatör, meg hobbi gép... az meg hahahaha, ekkora faxságot... az a 300D meg 350D meg talán van már 400Dis? :U

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#36) werttzui válasza sovika (#32) üzenetére


werttzui
őstag

Ha megjelenik bizti drágább lesz mint a canon ott akkor a pénzen fog múlni.

PENTAX

(#37) Szten Márs válasza YouCanCANON (#35) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy kis flame sosem árt, ugye? ;]
Bár bevallom az érveid lehengerlőek és hihetetlen tudást sürítettél beléjük :C

werttzui:
A dinamikán valóban van még mit csiszolni, de ennek nem az egyre több MP tömése az útja APS-C méretre.

(#38) werttzui válasza Szten Márs (#37) üzenetére


werttzui
őstag

Ezt én is tudom :) De mindenesetre ha a kezembe nyomnák én most bármelyiket elfogadnám főleg ha obi sorral adnák :)

PENTAX

(#39) YouCanCANON válasza Szten Márs (#37) üzenetére


YouCanCANON
tag

nem süritettem bele sokat, reméltem itt hozzáértöek vannak, ha nem akkor sorry... olvass utánna máshol

sztem én értek eléggé hozzá, hogy tudjam mitöl jobb a d200nál... és nem csak a ''CANON'' név miatt.. a nikon ha belül ejj de jo is lenne... kivülröl eccerüen xar... müanyagos


p.s.: egyébként d30, d60, 10d, 20d, 300d, 350d, 1es sorozat, 5d... 30d, lassan mindennek lehetne külön topicja... amugy miért nem volt jo erre a CANON EOS topic? SLR... :U :W

[Szerkesztve]

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#40) Dare2Live válasza YouCanCANON (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez teteszett a legjobban: ''d200... kivülröl eccerüen xar... müanyagos''

ezuttal se süritettél bele sokat a flamedba az tuti.... ;] :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) werttzui válasza YouCanCANON (#39) üzenetére


werttzui
őstag

Annyira azért nem szar én már fogtam d200-at és majdnem a kezembe maradt :DDD

[Szerkesztve]

PENTAX

(#42) adik válasza YouCanCANON (#39) üzenetére


adik
őstag

sztem én értek eléggé hozzá, hogy tudjam mitöl jobb a d200nál... és nem csak a ''CANON'' név miatt.. a nikon ha belül ejj de jo is lenne... kivülröl eccerüen xar... müanyagos

:W

Kettő, csipkebokor vessző!

(#43) adik válasza adik (#42) üzenetére


adik
őstag

btw Nikon d300: [link]
sztm az eos 40 hirtelen gagyi lett. Bááár, ha a 300 is olyan műanyag :DDD Najó, viccet félretéve, igen izmos gép lett, persze látható az is, hogy miért kerül másfélszer annyiba. Ha meg ott vagytok, akkor van Nikon full-frame, d3: [link]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#44) werttzui válasza adik (#43) üzenetére


werttzui
őstag

De jó is lenne az a műanyag szar :DDD :DDD

PENTAX

(#45) Szten Márs válasza YouCanCANON (#39) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

igen, tudom mivel jobb egy 30D egy D200-nál (mert ugye a 40D ellenfele most már biztos, hogy a D300 lesz :D ) Meg azt is tudom, hogy mivel jobb egy D200 a 30D-nél. Nem véletlenül vesznek emberek mindkettőből, kinek mi számít. Te viszont csak flamelni tudsz, ráadásul azt is annyira bénán, hogy még további flame sem lesz belőle, csak körberöhögnek :C :R

(#46) YouCanCANON válasza Szten Márs (#45) üzenetére


YouCanCANON
tag

okes... akkor nyitok mindjárt topicot az összes canon dslr-nek :P meg persze a nikonoknak is, hogy tudjatok: :R :R :R

egyébként kiváncsi lennék ki mennyire nagy fotos itt :P mert a dpreview és társai oldalakrol összeszedett infokkal lehet habzo szájjal éltetni hol egyik hol másik oldalt, de hogy ki mit tesz le az asztalra.. és mivel, az már más kérdés :))

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#47) werttzui válasza YouCanCANON (#46) üzenetére


werttzui
őstag

Várjuk a canon gépeddel készült képeket :)

PENTAX

(#48) Szten Márs válasza YouCanCANON (#46) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''okes... akkor nyitok mindjárt topicot az összes canon dslr-nek meg persze a nikonoknak is''
Már van egy ideje:
[link]
[link]

''egyébként kiváncsi lennék ki mennyire nagy fotos itt mert a dpreview és társai oldalakrol összeszedett infokkal lehet habzo szájjal éltetni hol egyik hol másik oldalt, de hogy ki mit tesz le az asztalra.. és mivel, az már más kérdés''

Azt hiszem, hogy aki tehetséges fotós, az le tud tenni igen jó képeket az asztalra mindkét márkának a gépeivel, és ami azt illeti láthatunk is példákat erre amennyit csak akarunk. Lehet számodra megdöbbentő lesz amit mondok, de a tehetség nem márkafüggő dolog. Ami a lényeg, hogy minden embernek megvannak az egyedi elvárásai a gépekkel szemben, aminek vagy egyik vagy másik oldal gépei felelnek meg, valószínűleg nem tökéletesen, csak jobban. Ez így van és így lesz, akkor is, ha te nem látod és szeretsz nagyon egy oldalt isteníteni a másika meg fikázni.
Azt hiszem én itt ezt a témát be is fejezném, nem vezet sehova, na meg ha megnézed a reakciókat asszem láthatod, hogy magadat járatod le.

[Szerkesztve]

(#49) YouCanCANON válasza Szten Márs (#48) üzenetére


YouCanCANON
tag

mégis mivel? egyébként hiába a tehetség... szarból nem lehet várat épiteni, tehát kis vacak géppel senki nem bir olyan képet késziteni, amit egy Canon/Nikon vagy ezekkel ekvivalens DSLR géppel :W

amugy lehet linkelgetni ki mit, kit és hol fotozott... :P

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#50) werttzui válasza YouCanCANON (#49) üzenetére


werttzui
őstag

Arra gondolt,hogy ha neked nincs géped akkor mi alapján fikázod a nikonokat ?Miből gondolod,hogy szarabbak mint a canonok?

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.