Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) werttzui válasza orbano (#350) üzenetére


werttzui
őstag

Árulkodós :D :P

PENTAX

(#352) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ma megrendeltem a vasat. Kíváncsi vagyok, hogy mikorra lesz belőle valami, az Ervánál azt mondták, hogy múlt hónap 17-e óta nem kaptak egy darabot se. Ami bizakodásra adhat okot az az, hogy kit-ben rendeltem és ezekre kevesebb a kereslet, tehát lehet, hogy hamarabb meglesz, mintha csak a vázat rendeltem volna.

Feel Good Inc.

(#353) werttzui válasza Pompi (#352) üzenetére


werttzui
őstag

Csak nem egy 40d-t? :Y

PENTAX

(#354) Pompi válasza werttzui (#353) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát nem annak a topicjában vagyunk? :P
Vagy a sok OFF mellett furcsa ha (valamennyire) erről a vázról beszélek? :DDD

Feel Good Inc.

(#355) werttzui válasza Pompi (#354) üzenetére


werttzui
őstag

Jólvanna :B Remélem majd raksz föl néhány vele készült képet :K

PENTAX

(#356) Pompi válasza werttzui (#355) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Meglesz ;)

Feel Good Inc.

(#357) Damage válasza Pompi (#356) üzenetére


Damage
senior tag

Majd írhatnál egy rövid kis házitesztet a logout-ba! Én is szívesen cserélném egy ilyenre a vázam, de most nincs pénz. :( Most vettem egy új obit a gépemhez.
Idáig milyen gépet használtál? Ha 300/350D-t, akkor jó lenne egy összehasonlítóteszt + személyes vélemény! Kíváncsi vagyok, hogy a követő fókusz jobb-e, mint a 350D-be vagy ugyanaz a rendszer?! Szerintem a 40D most az egyik legjobb ár/érték aránnyal rendelkező gép. Előre is gratula az új géphez és sok-sok tesztképet (meg egyéb képeket)!

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#358) Dtomi válasza Damage (#357) üzenetére


Dtomi
őstag

Sajnos a követő AF még a 30D be is egy kalap szar :Y :R Uh errre a sarkallatos pontra én is kíváncsi lennék élesben, majd kipróbálom 1* ha adódik rá alkalom.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#359) werttzui


werttzui
őstag

Egy kis rövid teszt

PENTAX

(#360) Pompi válasza Damage (#357) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

10D-m volt eddig.

Feel Good Inc.

(#361) Hydra SR válasza Pompi (#356) üzenetére


Hydra SR
addikt

Engem a használhatósági tapasztalatok jobban érdekelnének :) A szenzorát 400D tulajként egész jól ismerem, erősen az az érzésem, hogy az a kevés változtatás amit eszközöltek rajta az már nem sokat számít. Valamit berheltek a mikrolencséken állítólag de lehet, hogy csak azért, mert k**** ciki lenne azt mondani, hogy "hát igen, a 2007 nyarának végén piacra dobott félprofi gépünkbe is ugyanazt a szenzort tettük, mint a 2006 nyarának végén piacra dobott beugrószintű gépünkbe." A többség ezt nem úgy értelmezné, hogy a 400D szenzora annyira jó lett, hanem hogy a Canon úgy fejleszt, hogy nem fejleszt csak lecserélni a csomagolást aztán eladja újra ugyanazt. Én még nem tudom, hogyan értelmezzem de az biztos, hogy nem esnék kétségbe, ha a 40D szenzora egy szemernyivel sem lenne jobb a 400D-énál. Pont nem azt hiányolom a ketyeréből, azzal vagyok a leginkább elégedett, igen pozitív meglepetés ért pedig már alapból is jóra számítottam. Na szócséplés vége, várom én is a tapasztalataidat, különös tekintettel az élőkép és a silent mode használhatóságára :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#362) orbano válasza Hydra SR (#361) üzenetére


orbano
félisten

ha megnézed, annyira nem kamu, amit mondtak: az új mikrolencsék a szenzor felületének egészét lefedik és a kapukba irányítják a fényt, így lényegében nőtt az érzékenysége. ez meg is látszik, az eddigi legjobb dinamikatartománnyal rendelkező szenzor, amit a canon gyártott (majdnem egy EV-t ráver a 400D-re). plusz a szenzor mögötti elektronikát is áttervezték. ezek azért nagyon nagy kunsztok, még ha nem is tűnnek annak. ha nem most vennék gépet, hanem fél év múlva, biztos elgondolkodnék azon, hogy inkább egy 40D és egy hétig koplalok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#363) Hydra SR válasza orbano (#362) üzenetére


Hydra SR
addikt

Megrögzött kételkedő vagyok ilyesmiben, különösen akkor, ha olyasvalaki állít valamit (most a Canonra gondolok) akinek semmilyen más állítás nem áll érdekében és még ellenőrizni sem olyan könnyű, hogy igazat beszélt-e és a teljes igazságot mondta-e terelés és mellébeszélés nélkül. Értsd: én is ezt mondtanám a Canon helyében... A dinnyét sem akkor veszem meg, ha ki van írva, hogy mézédes mert azt a dinnyeárus írta ki. Inkább ha tehetem, meglékeltetem és magam kóstolom meg.
Majd elválik. Kívánom, hogy legyen igazad, de a Canon bejelentései a saját termékéről még nem győznek meg. A nagy tesztoldalak tesztjei sem feltétlenül, ott is lehetnek érdekeltségek (meg is lepne, ha nem lennének).

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#364) orbano válasza Hydra SR (#363) üzenetére


orbano
félisten

megnézted a dpreview tesztet? szerintem ők hitelesnek tekinthetők ilyen szempontból...

A vér nem válik VAZZE!™

(#365) Hydra SR válasza orbano (#364) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ritkán szánok annyi időt tesztoldal olvasásra, hogy egy rendesen összeállított tesztet végigolvassak. Általában meg szoktam maradni annál, hogy mit jelentettek be és ezekből kiszűröm azt ami tényszerűnek tekinthető, a többit meg megvárom, hogy mit szól hozzá a közönség. Tényszerű pl., hogy van élőkép meg hogy megkíséreltek egy csendes módot. Az a bajom a tesztekkel, még a szakmailag korrektnek tekinthetőkkel is, hogy igen sok dologról csak szubjektív véleményt lehet alkotni. Pl. ha megkérdezem, hogy jó lett-e az élőkép kivitelezése, akkor lehet, hogy a makrós azt mondja, hogy pöpec lett mert a fűben tök jól látom rajta azt amit a keresőben is kéne csak nem férek oda, a turista meg azt mondja, hogy használhatatlan mert a napsütéses városokban ahova ő mászkálni szeret, lóf*** nem látszik a kijelzőn, így az élőképen sem. Olyan teszt meg nemigen van, ahol egy gépet a kezébe adnak egy makrósnak, egy turistának, egy glamour fotósnak, egy hírfotósnak, egy elvont fotóművésznek és egy fotózáshoz totál laikusnak stb. de ha lenne, akkor se olvasná azt végig épelméjű ember. Maradok annál, hogy amit mások mondanak azt lefordítom a saját értelmezésemre amennyire lehet. És ha tehetem, saját tapasztalatokat is szerzek. De azért lehet, hogy megkukkantom röviden a dpreview tesztjét, biztos abból is le tudok fordítani valamit magamnak :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#366) orbano válasza Hydra SR (#365) üzenetére


orbano
félisten

ezzel egyetértünk. én is hetekig bújtam a teszteket, de valós képet akkor alkottam, amikor mindegyik géppek kattintgattaam kicsit. de szerintem a szenzor megítélése ennél "szárazabb anyag". ott a teszt, le van mérve, 0.X EV-vel jobb, plusz highlight priorityben meg még jobb. Persze nekem sokat nem mond, mivel nincs tapasztalatom benne, hogy ez mennyire fog kelleni, de a leírtak (és a tesztképek alapján) vitathatalan, hogy képalkotásban az eddig egyik legjobb szenzor.

az már más kérdés, hogy ez mennyire számít nekem, vagy Neked, ha a gép egyéb, személyes megítélése másmilyen...

egyébként 20D, remélhetőleg holnap már a normafánál tesztelve :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#367) Dtomi válasza orbano (#366) üzenetére


Dtomi
őstag

Jó is az a 20D :K ;)

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#368) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Megbízhatónak tartjátok a Fotopest-et?Náluk szeretnék 40D kitet venni, csak nem akarok ráfaragni. Szerintetek? :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#369) Dtomi válasza *Ropi* (#368) üzenetére


Dtomi
őstag

A legjobb!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#370) orbano válasza *Ropi* (#368) üzenetére


orbano
félisten

itt már többen is mondták, hogy okézsoké a cég

240 náluk a váz? :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#371) Dtomi válasza orbano (#370) üzenetére


Dtomi
őstag

Jézusom :Y :Y :Y 199e a 30D :O :O
És csak 240a 40D ez hihetetlen.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#372) orbano válasza Dtomi (#371) üzenetére


orbano
félisten

nembaj, én akkor is imádom a 20d-met :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#373) Zoli2


Zoli2
aktív tag

A Fotopest-es gépnél a gari is ok?

(#374) Pompi válasza Dtomi (#371) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha jól tudom kintről hozza be a cuccokat.
A 40D USA ára 1300 dollár a dollár pedig 177 forint, így kiszámolható, hogy 230 ezer körül van kint az ára. Ráadásul ő azt hiszem japán forrással dolgozik, ami még olcsóbb.
Amennyiben ő a régi TM Foto akkor nekem is volt vele dolgom régebben, korrekt, megbízható.

Feel Good Inc.

(#375) Hydra SR válasza Pompi (#374) üzenetére


Hydra SR
addikt

Erről jut eszembe: csak nálam nem jön be a tmfoto.hu vagy tényleg megszűnt?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#376) orbano válasza Pompi (#374) üzenetére


orbano
félisten

de akkor ezekről nem is ad ÁFA-s számlát? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#377) Dtomi válasza Pompi (#374) üzenetére


Dtomi
őstag

Ismerem jól. Nagyon jó arc, korrekt és 3percre lakik :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#378) Pompi válasza Hydra SR (#375) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Fotopest = TMFoto.

Számla nincs. Garancia rajta keresztül.

Szerk:
Dtomi: ugyanez a véleményem. Pár éve vettem tőle ezt+azt, minden rendben ment. Most viszont számla kellene nekem, ezért nem fordultam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#379) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Köszönöm az infókat! :) :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#380) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Másik kérdés: mi a különbség a BG-E2 és a BG-E2N portrémarkolat között? Állítólag a BG-E2N van kifejezetten a 40D-hez fejlesztve, de megy a gép a simával is (ami a 20D / 30D-hez van)? :F

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#381) Dtomi válasza *Ropi* (#380) üzenetére


Dtomi
őstag

Megy a simával is csak állítólag nem rendesen illeszkedik. És az is érdekes, hogy az N nem kompatibilis legfelé elvileg tehát azért valami különbség biztos van.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#382) Pompi válasza *Ropi* (#380) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ahogy Dtomi is írja a sima nem illeszkedik pontosan és kisebb is vagy 2-3 miliméterrel.

Feel Good Inc.

(#383) *Ropi* válasza Pompi (#382) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm az infókat :R , akkor mindenképp BG-E2N lesz belőle. :) :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#384) *Ropi* válasza Dtomi (#369) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megrendeltem nála a vázat, mert a 17-85 IS kitobikról csak rosszat hallottam, nem látom értelmét. Úgyhogy jövő héten én is csatlakozom a klubhoz. :C :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#385) Pompi válasza *Ropi* (#384) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Remélem nekem is mihamarabb megjön, tegnap még nem tudtak semmit mondani a várható időpontról.
Kicsit gázosnak érzem, hogy a hivatalos hazai importőr nem képes beszerezni amikor közben a kis szürkeimportőrök simán....

Feel Good Inc.

(#386) *Ropi* válasza Pompi (#385) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem azt mondták, jövő héten Szerda- Péntek közt érkezik. :C Te hol veszed? Gondolom, a nagyobb cégeket köti a limit, hogy minimum hány darabot kell rendelniük, hogy a megfelelő hasznuk meglegyen rajta, hogy egyáltalán érdemes legyen megrendelni. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#387) Pompi válasza *Ropi* (#386) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Erva Kft. - elvben a legnagyobb hazai hivatalos forgalmazó.

Feel Good Inc.

(#388) *Ropi* válasza Pompi (#387) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én meg a FotoPest-nél, mert a magyar garanciával (Camera Kft.) úgyis kitörölhetem a... ;] :((( Nomeg így ócóbb isz... :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#389) *Ropi* válasza Pompi (#385) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem akarlak elkeseríteni, de ha abból a nagykerből hozzák, ahonnan és is rendeltem volna eredetileg, akkor Januárnál előbb nem lesz belőle semmi. Ezért váltottam forrást én is hirtelen. :U Ha nem kell feltétlenül számla, akkor... :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#390) Pompi válasza *Ropi* (#389) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyrészt ha lesz számlám hidd el nekem olcsóbb lesz ;) Másrészt azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy hivatalos úton a legnagyobb Canon partnernek 2 hónap alatt ne jönne be az országa ilyen, nekem annyira nem sürgős csak még idei legyen a számla. Harmadrészt kitben rendeltem és azok jobban jönnek, mint a csak szimpa váz, 17-85-ös kitek jöttek most is állítólag.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#391) Dtomi


Dtomi
őstag

Csak nem a végén a mark III sorsára jut a dolog. Bár ez csak egy erősen consumer optika de eméljük nem a vázzal lesznek gondok. 40D kompatibilitási probléma

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#392) *Ropi* válasza Pompi (#390) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igaz, kitben van, rám is azt akarták rámtukmálni. De a 17-85 optika nem kell, úgyhogy inkább máshonnan anélkül. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#393) pitman válasza Dtomi (#391) üzenetére


pitman
őstag

Ez inkább a Tamron problémája, gondolom nem vették meg a kommunikációs protokollt....

(#394) Pompi válasza *Ropi* (#392) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Pszt. Nem csak a 17-85-tel van kitben. ;)

Feel Good Inc.

(#395) Dtomi válasza pitman (#393) üzenetére


Dtomi
őstag

És csak a 40d-hez nem vették volna meg? A többihez meg igen?? Jaaaaaa, hogy előbb volt a tojás mint a tyúk??!!! Na azért gondloltam, hogy itt akár még a váz is lehetne a ludas.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#396) *Ropi* válasza Dtomi (#395) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van benne valami... :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#397) *Ropi* válasza Pompi (#394) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudom, de van már pár obim, amik mellé nem feltétlenül életszükséglet az n+1-edik. ;) Csak egy nagylátó kéne, de ezekszerint nem most teszek szert rá, mert nem marad túl sok pénzem a váz és az 580EX + CP-E3 mellett. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#398) Pompi válasza *Ropi* (#397) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Most veszed az 580ex-et is?

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#399) _ArNi_


_ArNi_
csendes tag

sziasztok! mit tudtok arról, hogy a 40D alulexpózna a 30D-hez képest ? Egy ismerősöm kért meg, kérdezzek körbe, ilyent szeretne venni a 30-as helyett, de valahol ezt hallotta az ujabb gépről. köszi előre is !

(#400) *Ropi* válasza Pompi (#398) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor rendelem meg, amikor elhozom a 40D vázat, mert csak később érkezik még pénzem. 94k :Y nem sok érte. :C :R Meg hozzá egy CP-E3 "booster"-t 35k-ért. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.