Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Lauda


Lauda
félisten

A pixinfos tesztben írják ezt, de több Canonnál is találkoztam hasonlóval:

Stroboszkópikus vakuvillantás segédfény gyanánt (buta megoldás, de azért működik)

Ez most mit jelent? Mikor élességet állít, akkor elkezdi villantgatni a vakut? Elég hülyén hangzik. :D

(#752) Dtomi válasza Lauda (#751) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen! Ha sötét van, és be van állítva, és nincs külső vakud, és felnyitod a beépített vakut, akkor villogtatja. A semminél és a harmatgyenge AF segédfénynél 100X jobb. De gondolom azért egy 40D mellé már nem a beépített mókamiki mókusvillantóval akarsz sötétbe fotózni. Természetesen ha van fény akkor nem csinálja.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#753) Lauda válasza Dtomi (#752) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi az infót! :) Amúgy érdekes egy megoldás szerintem, főleg ha valakit szemből fotózol és már az élességállításnál szétvakuzod a pupilláját. Bár ezzel a piros szem effekt tuti meg van oldva.
Tényleg, ha külső vakud van, akkor hogyan állítja az élességet? :D

(#754) Dtomi válasza Lauda (#753) üzenetére


Dtomi
őstag

A vaku segédfényével :B :U !!! De egyébként ha valakit szamből a kis vakuval fotózol nem a vörös szem lesz a kép legnagyobb baja... :Y :W

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#755) Lauda válasza Dtomi (#754) üzenetére


Lauda
félisten

Jólvan na, nekem a kis Nikon van (D40), azon van segédfény és még nincs hozzá plusz vakum, ezért kérdeztem. ;) Ti jobban értetek hozzá és többet is foglalkoztok vele, de legalább tudtok segíteni, ha az ember elakad valamiben. :D

Néztem a fotós oldalad, mikor lesznek természetképek?

(#756) Dtomi válasza Lauda (#755) üzenetére


Dtomi
őstag

Mikor lesznek fent a képek??? :Y :Y Hát ha olyan sebességgel készül mint ahogy eddíg akkor újabb 2 év könyörgés következik ;) De még a honlap sincs teljesen kész nemhogy a galériák feltöltése....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#757) *Ropi* válasza Dtomi (#756) üzenetére


*Ropi*
félisten

Irígyellek a képeid miatt! :B Amikor a béka menekül a gyilkosa csőréből, az valami szenzációs! :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#758) Lauda válasza Dtomi (#756) üzenetére


Lauda
félisten

Egyszer majdcsak elkészül. Kíváncsi vagyok milyen képeket készítesz a masinával. :)

(#759) BLOODSHOT válasza Lauda (#758) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Na :)) . Ha kigyönyörködtétek magatokat a profik képeiben, akkor nézzétek meg az én képeimet is!
3 hete kezdtem el :B Egy FinePix S5700-at használok.
Egyébként 40D-t szándékozom venni, de nagyon mondták h szutyok a KIT obi. Szten Márs kollega sokat segített eligazódni a dolgok között, de azért megkérdezlek titeket is h milyen obit ajnálotok az első időkre? Táj és egy kis macro érdekelne. Vagy ez megoldhatatlan egy obival az SLR gépeknél? :R
Ez a Canon pénzvisszafizető akció ez minden évben van, ugyan ebben az időben? :F

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#760) Bandesz99 válasza BLOODSHOT (#759) üzenetére


Bandesz99
tag

jók a képeid! szép tónusok itt az elején!
melyik kitobit szídják? 28-135-IS USM-et?
Egyre közelebb érzem a 40D-t. Eladtam a kompakt canonom 80E HUF-ért! ÉLJEN! :DDD
ez az usában már egy váz árának a fele!

So live that your memories will be part of your happines!

(#761) BLOODSHOT válasza Bandesz99 (#760) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszi :B
Canon 17-85 IS UM-et!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#762) werttzui válasza BLOODSHOT (#759) üzenetére


werttzui
őstag

Nagyon jók grat :C

PENTAX

(#763) #27070592 válasza BLOODSHOT (#759) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mindezen képeket egy fuzsi S5700-al?? :Y Mein gott, grat!

Ha lenne hóemberem, most kettéhugyoznám.

(#764) philoxenia válasza BLOODSHOT (#759) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon jók a képeid. :C

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#765) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#759) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagyon jók a képeid kompozícióilag, és azt is pontosan érzed, hogy mennyire lehet túlszaturálni őket, hogy még ne essenek át a ló túlsó oldalára. :R

A másik kitobi, a 18-55 F3,5-5,6 IS sokkal jobb, az tájfotókhoz jó lesz, amíg nem veszel egy igazán nagylátószögűt (mondjuk 10-22 L-t :)). Fölé a kistelés kitobi, az 55-250 IS mehet, egyik barátomnak az van 40D-n, nem mondott rosszat még róla.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#766) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#765) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek! Az a helyzet h most egy macbook-ot használok és ennek a monitorján elég nehéz meghatározni hogy hol van az a bizonyos határ amitől már idétlenek a szaturáció színei. Többször szoktam utánszerkezteni a flick-r picknik programjával mert valahogy mindíg fakó színekbe teszi fel.
De örülök h úgylátod hogy jók.
Jó váz a 40D, főleg h most van ez az akció rá (40k-t visszafizetnek) és így már egy árban van a D80-al a váz. Namost nem kérdés h melyik a jobb. D90-ről lehet valamit tudni? :R

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#767) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#766) üzenetére


*Ropi*
félisten

D90-ről sztem a [nagy Nikon topicban]érdeklődj. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#768) Lauda válasza BLOODSHOT (#766) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom hol nézted az árakat, de a D80-al így sem lesz egy árban a 40D.

(#769) BLOODSHOT válasza Lauda (#768) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ugy néztem h leszámolom az áfát! :B

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#770) Lauda válasza BLOODSHOT (#769) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy tényleg annyi, de a 40-et a bruttóból kapod vissza gondolom, nem a nettóból. :D

(#771) runner 125 válasza johnjohn (#750) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi johnjohn!

Egy kérdés; A 17-85mm-es obi hány mm-es szűrőmenettel rendelkezik? :U
Köszönöm! :R
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#772) BLOODSHOT válasza Lauda (#770) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Há, azt nemtudom. Nem lehet igy netto - 40K-t játszani? :U

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#773) Dare2Live válasza BLOODSHOT (#772) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

számla nélkül nincs visszatérités. Ott a feltételekben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#774) *Ropi* válasza runner 125 (#771) üzenetére


*Ropi*
félisten

67mm-es. :U De eléggé rossz minőségű obi, a helyedben nem venném meg. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#775) Bandesz99


Bandesz99
tag

Hali!

Már csak két hét és lassan meglesz a gép!
Kérdés milyen kitobival?
több lehetőség van: amazonon 28-135 is usm
Canon EOS 40D 10.1MP Digital SLR Camera with EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM
na meg az ebay: ott rengeteg variáció van. pl 3 obi 18-55, 75-300, 50mm f1,5 meg 0,5X nagylátó és 2x tele konverter. kb ugyannabban az árban. és IS nélkül az első két obi.
Gondolom ezek a rosszabb mindőségüek. esetleg 17-85 IS is szóba jöhet.

tanácstalan vagyok, előbb-utóbb úgyis kiadok majd egy jelentősebb összeget egy nagylátóra pl sigma 10-20 meg egy telére min 300mm persze stabival.
e két obi mellé pl mennyire érdmes egy 28-135 használata?

So live that your memories will be part of your happines!

(#776) *Ropi* válasza Bandesz99 (#775) üzenetére


*Ropi*
félisten

[Pitman fórumtárs már kifejtette.]

Én pedig a [17-85]-ről.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#777) Lauda válasza Bandesz99 (#775) üzenetére


Lauda
félisten

E két hely valamelyikéről rendeled a gépet? Hogy megy ez ott?, én is találtam egy-két k@rva jó árat Nikonhoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#778) runner 125 válasza Lauda (#777) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezekre én is kiváncsi lennék :)

*Ropi*! Milyen obival lenne érdemes "kezdésnek" megvásárolni? :U
Köszi
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#779) Lauda válasza runner 125 (#778) üzenetére


Lauda
félisten

Amazonon 1000 dollár a 40D. :Y

(#780) runner 125 válasza Lauda (#779) üzenetére


runner 125
nagyúr

Így van :D ~176.000ft :)
Éppen ezért érdekelne a vásárlás/garancia pontos folyamata :K :U
Már hirdetem az FZ-50-et,ha elmegy ilyet szeretnék :B :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#781) Dtomi válasza Bandesz99 (#775) üzenetére


Dtomi
őstag

Rendes obival nem lehet 40D-t kapni? 50 mm F1,5 az milyen????

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#782) Bandesz99 válasza Lauda (#777) üzenetére


Bandesz99
tag

igen innen fogom rendelni, igaz nem Magyarországra fogom rendelni, hanem majd orlandóba, mert ott leszek egy hetet. paypal-en keresztül a fizetés vagy hitelkártya.
rendelni is lehet itthonra, de rizikós, azt hallottam sok csaomag elveszik a postán, +ÁFA-t kel l fizetni. az árak tényleg eszméletlen olcsók! 40d váz 165k HUF átszámítva itthon meg vagy 250-280, passz most hirtelen nem tom. ha nagyonsok pénzem lenne akkor lehet D300-at vennék, de marad a canon. Nem hiszem h meg fogom bánni!

So live that your memories will be part of your happines!

(#783) Bandesz99 válasza Dtomi (#781) üzenetére


Bandesz99
tag

[link]
ezek lennének, persze a legolcsóbbat venném, kapnám :)
az szinte semmibe sincs.
azt hallottam h portréfotózáshoz egész jó!
jah és lehet rendes obival is kapni keress rá amazon és ebay-en.

So live that your memories will be part of your happines!

(#784) Lauda válasza Bandesz99 (#782) üzenetére


Lauda
félisten

Sejtettem, hogy ezt fogod mondani. Hozzál még egypárat, 170-et megérne. :DDD

Sok szerencsét hozzá! :)

(#785) BLOODSHOT válasza Bandesz99 (#783) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Csak ne legyen para a vámon...beleköthetnek csúnyán!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#786) Lauda válasza BLOODSHOT (#785) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell tudniuk, hogy ott vette. Csak egy turista, aki fotózott orlandóban. :D

(#787) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#785) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a lényeg, hogy ne újnak tűnjön a gép: a fóliákat, miegyebeket le kell venni róla, a kábeleket stb. külön kell csomagolni és a dobozába háztáji sütit kell pakolni, az a tuti. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#788) *Ropi* válasza Dtomi (#781) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem elírta azt az F/1,5-öt. :U Vagy F/1,2, vagy F/1,4, vagy F/1,8.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#789) *Ropi* válasza runner 125 (#778) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most egészen jó kitobikkal adják: 18-55 F/3,5-5,6 IS és 55-250 F/4.0-5.6 IS. Ezek itthon sem drágák, viszont EF-S-esek, tehát csak a gyári (és nagyondrága) Canon mk II. közgyűrűvel lehet velük makrózni. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#790) Lauda válasza *Ropi* (#787) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem locsold le egy kis vízzel és hempergesd meg a homokban, az a biztos. :O :DDD

(#791) *Ropi* válasza Lauda (#790) üzenetére


*Ropi*
félisten

Afrikai határon biztos bejönne, ha azt mondod, hogy szafarin voltál, vagy Dakaron. ;) .

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#792) Bandesz99 válasza *Ropi* (#787) üzenetére


Bandesz99
tag

Igazad van Ropi, mire jövök már 4és fél hónapos lesz a gép. A dobozát meg majd összehajtom rendesen.

So live that your memories will be part of your happines!

(#793) Fejo válasza Bandesz99 (#792) üzenetére


Fejo
őstag

Jó "rövid" időre mész... :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#794) *Ropi* válasza Bandesz99 (#792) üzenetére


*Ropi*
félisten

Papírrepülő...Csak ne a WTC romjai felé dobd el, még félreértik. ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#795) Tüzi

[link]
Azért ez súlyos, hogy kinnt (a pénzvisszafizetést most nem számolva) 100ezerrel olcsóbb a gép...
Ide meg hozzák a kibontott/újracsomagolt szemetet :((( :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#796) Dtomi válasza Tüzi (#795) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez ilyen sajnos... Európában jó világ van!!! Olcsó az üzemanyag, meg nálunk nem 6000 az átlag köbcenti hanem 1600 ezért jut pénz bőven fényképezőre. De legalább jól keresünk!!!!

Erről egy jó kis mondás jut eszembe:

Nem baj ha kicsi!!! De legalább vékony!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#797) Dare2Live válasza Tüzi (#795) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért ne ebayos hanem rendes bolti árakat nézzünk.... egy ebaynál sose lehet tudni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#798) Tüzi válasza Dtomi (#796) üzenetére

Nem is tudom hol hallottam már, hogy a kint kibontott/visszavitt/gariztatott gépeket küldik többek közt kis Hazánkba is. Ez egybevág szomszéd 5Djével, ami "új" dobozból (elsőként???) kibontva, majd beüzemelve, kirekeszelve olyan szinten koszos volt, hogy csak na. Pedig elvileg 0 expós gép volt, és nem hiszem, hogy egy FF gépet koszos érzékelővel nyomna ki a Canon a szalagról...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#799) Tüzi válasza Dare2Live (#797) üzenetére

Többen vettek már tőle 40D-t, 230ezer (!) embertől való visszajelzősből nincs sok negatív. Visszanéztem, mindegyik 40D-vel elégedett a vevője.

De amúgy az árak a brutálisak. Kinnt veszel 70-200as f4-es obival egy 40D-t, itthon ennyiből kapsz egy vázat. Ez azért elég lehúzás szerintem.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#800) Lauda válasza Tüzi (#799) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy lehúzás, mint minden ebben az országban. :O :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.