Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) philoxenia válasza Tüzi (#950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az árfolyamemelkedés a beszerzéskor volt, most eladják, valamire egyébként is hivatkozni kell. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#952) Viszlát válasza Tüzi (#950) üzenetére


Viszlát
addikt

Én a K&H-t nézem, mivel onnan vonják ha fizetek, de akkor sem hiszem, hogy akármelyik banknál 90 forintos különbség lenne. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#953) Flow válasza Viszlát (#949) üzenetére


Flow
senior tag

A képlet hibásabb, mint gondoltam. 500 font + 55 font postaköltség=555 font. Mivel Magyarországon bevett gyakorlat, hogy vámolásnál nem az árura, hanem a teljes fizetett összegre kell áfát befizetni, ezért 666fontnál tartunk. Ha ezt átszámolom 311-es árfolyamon, az 207 126 HUF. Tudom, ez is szürkeimport, de nem kell többezer kilóméterre visszapostáznod a gari miatt, amit ha úgy ítélnek, hogy nem gyártási hiba, akkor te fizeted az oda vissza pk-et. Tehát 253 000HUF, amiből visszakapsz egy jelentősebb összeget, így a vége: 214600. Megjegyzem, ha nem paypalt vagy moneybookert használsz, még az utalásért is lerántanak 4-7 ezer forinttal...

Jól hangzik, hogy 500 font a 40d én tudom, de a gyakorlat már nem ilyen egyszerű.
:U

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#954) philoxenia válasza Flow (#953) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez is szürkeimport?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#955) Viszlát válasza Flow (#953) üzenetére


Viszlát
addikt

Na ezt inkább töröltem, nem akarok alapelveket sérteni. A lényeg az, hogy nem feltétlenül kell vámot fizetni és nemzetközi garanciával nem kell postázgatni. Akit több is érdekel, privizzen.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#956) Flow válasza philoxenia (#954) üzenetére


Flow
senior tag

Passz, én a nikonból indultam ki, 220v-nál külön odaírják, ha hazai papírokkal van,így általában drágább is.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#957) Flow válasza Viszlát (#955) üzenetére


Flow
senior tag

The transaction does not include any import tax / duty / VAT / brokerage fees / handling fees. For more information about the tax rate, please check with local custom department before purchases..

Ritkán adják fel giftként... (ha megnézed a legnagyobb hk-i ilyen cégeket, digitalrev, hk supplies, dzone) egyedül talán a ur galaxy az, ami ilyet ígér, de ők is csak uk-be garantálják...

De legyen, nézzünk egy urgalaxy-sat, 580font= 183 000. Tehát 30k körül a difi...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#958) Viszlát válasza Flow (#957) üzenetére


Viszlát
addikt

Természetesen nem teszik ki az oldalukra, de ez azt hiszem érthető. Konkrétan a dzone pedig így küldi a csomagot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#960) philoxenia válasza Viszlát (#955) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Unión belül nem vámmentes minden? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#961) Pompi válasza philoxenia (#960) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

De. Ha pl. UK-ból jön valami akkor arra nincs se vám se áfa.

Feel Good Inc.

(#962) Viszlát válasza philoxenia (#960) üzenetére


Viszlát
addikt

De igen, csak Hongkong még nem csatlakozott az unióhoz ;-)

#963: :DDD

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#963) philoxenia válasza Viszlát (#962) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor azon dolgozik most nálunk a százezer kínai boltos?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#964) Flow válasza Viszlát (#958) üzenetére


Flow
senior tag

Érdekes, ők nem rejtegetik ezt a "szolgáltatásukat". Azt tudom, hogy a digitalrev és a hk supply mindent rendesen ráír. Több bolttal még nincs tapasztalatom. Te milyen értékben vásároltál a dzone-nál?

Más: tudtommal ilyen műszaki cikkekre nincs vám az eu-n kívülről jövő termékre. "csak" áfát kell fizetned (ha kell).

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#965) Tüzi válasza Flow (#964) üzenetére

Autó és bicikli, valamint számítógép-alkatrészre van, ez tuti. Erre (ha elkapják postán) rájön a ((névlegesített érték+posta)*vám)*áfa képlet. Ha 44$ dollár alatti értékmegjelöléssel küldeted, akkor vagy átmegy, vagy nem. Ha nem, akkor szakértő mond rá egy árat, és arra számolnak, ha peched van, akkor meg is ráncigálnak.
Szvsz egyszerűbb angliából megrendelni, mint hongkongitól. Kínaiaknak pénzt adni kb olyan, mint kecskére káposztát.
De erre van egy ebay-topik, ott már kitárgyaltuk ezt a vámos dolgot párszor, javaslom annak a használatát :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#966) Tüzi válasza Tüzi (#965) üzenetére

Na, azt mondta a néni, hogyha a garilevelen rajta van az, hogy Magyarország, akkor él a gari itthon is, külföldön vásárolt gép esetén.
Pénzvisszafizetési akció is él.

Fain, megveszem a gépet :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#967) Pompi válasza Flow (#964) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha van is vám, nem az lesz a legnagyobb tétel ami rájön (3% vagy 6%).

Feel Good Inc.

(#968) Pompi válasza Tüzi (#965) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ha nem, akkor szakértő mond rá egy árat,"

Én úgy hallottam, hogy ilyenkor számlát kérnek.

Feel Good Inc.

(#969) Tüzi válasza Pompi (#968) üzenetére

De ha nem tudsz, vagy nem akarsz számlát adni, akkor jön a szagértő.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#970) Flow válasza Tüzi (#969) üzenetére


Flow
senior tag

Én meg úgy hallottam, hogy ilyenkor egyes akár még hamisításra is vetemednek. :( :)

Pompi: a vakumra nem volt vám. De rengeteg kategória van, úgyhogy elképzelhető, hogy fényképezőre más szabály vonatkozik...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#971) Tüzi

oppá Lehet, hogy kamu link :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#972) BLOODSHOT válasza Tüzi (#971) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Az érdekes lenne.. Bár kitudja, ha jóltudom csak a 5D Mark II van betervezve a közeljövőben :F

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#973) #27070592 válasza Tüzi (#971) üzenetére


#27070592
törölt tag

Van pár ilyen találgatózós oldal a neten, ahol "bennfentes" júzerek felvázolják hogy milyennek kellene lennie néhány tervezett fotomasinának. Hű meg hú.
Szerintem inkább létező, hús-vér ööö vas-üveg objektívekre kell valami létező vázat keresni. És kb öt évre elfelejteni hogy a gyártók cseppenként adagolják a forradalmi fejlesztésként beharangozott kis hülyeségeiket.

(#974) Tüzi válasza #27070592 (#973) üzenetére

Pontosan ezért akarok most beruházni egy normális vázra, aztán onnantól csak CF kártyának, és objektívnek élni. Nagyon sok mindent nem tudnak újítani szerintem, ez a váz meg sokáig tök jó lesz. Pont beszélgettem egy újságnak fotózó emberrel káresetnél a minap, 20Dvel nyomja, azt mondta, hogy naponta fotózik nagyon sokat, és így is csak a felét (se) tudja kihasználni a gép tudásának. Akkor nekem 20 évig elég lesz a 40D :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#975) Tüzi

astro

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#976) #27070592 válasza Tüzi (#975) üzenetére


#27070592
törölt tag

A live view előtti korszakban elég macerás volt precízen fókuszálni a filmsíkra (vagy szenzorra). Nem gondoltam hogy lv-vel ilyen frankón megoldható a dolog. :)

Most már csak a bolygó tengelyforgását kompenzáló mechanika kell a bulb idős asztrofotókhoz. Meg egy jó távcső. Meg újabb félmilla. ;) Köszi a linket, teljesen felspanoltam magam. Pár éve amikor még rendszeresen észlelgettem egy f/4-es Newton-távcsővel, mindig azon járt az agyam milyen jó lenne azt a látványt megörökíteni. Főleg ha sikerült felvetődni a Bükk-fennsíkra ahol a pestihez képest koromfekete az égi háttér. Ideje lesz előbányászni a távcsövet.

(#977) Tüzi válasza #27070592 (#976) üzenetére

Most eldöntöttem, ha meglesz gép, kölcsönkunyizok egy teleszkópot, és egy szép nyári éjszakán lekapom az ISS-t :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#978) Dtomi válasza Tüzi (#971) üzenetére


Dtomi
őstag

Nagyon örülnék ennek a lépésnek. Rohadtul hiányzik az igazi középkategória a canon kínálatában. A 40D meg egy haloványra sikerült kötelező frissítés lett.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#979) Tüzi válasza Dtomi (#978) üzenetére

Nem mondom, hogy nincs igazad, de azért mégiscsak többet léptek mint 20D->30D viszonylatban. Azért jó az a digic3, meg mymenu, és az a pár apróság. Liveview sem szar, csak statikus célpontot tudsz fotózni. Vagy csigát :)
Kíváncsi vagyok mi lesz a következő, 50D, vagy 5D mark II, esetleg valami komolyabb. Mindenesetre S5600ról átállni 40D-re nekem nagy lépés lesz, főleg ha 165ezerből megállok a vázzal. Sokáig jó társ lehet ez a gép, mégha nem is olyan egetrengető lépés.
Persze, ha tévednék, akkor szóljál :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#980) #27070592 válasza Tüzi (#977) üzenetére


#27070592
törölt tag

Asztrofotók Canon 40D-vel :
Észak-amerika-köd
Cassiopeia

az obi amit használt a csóka egy huszonpárezer forintos EF50/1.8 :))

(#981) philoxenia válasza Tüzi (#979) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

5600 vs. 40D az természetesen nagy lépés. Ő a 30D vs. 40D -re gondolt szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#982) BLOODSHOT válasza Tüzi (#979) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ma fotóztam egy fél napot egy 350D-vel. Az is valami álom az S5700 után :DDD
Erre az 50D-re nemtudok mit mondani, szerintem csak pletyka.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#983) Dtomi válasza Tüzi (#979) üzenetére


Dtomi
őstag

Igazából nekem a 20D után a 30D óriási lépés volt. Pedig 20D volt 1 évig nálam lízingbe. Sokkal gyorsabb pontosabb AF ami követő fókusznál kb dupla annyi éles képet eredményezett. Már csak emiatt is elég lett volna nekem a 30D De viszont ott volt a valódi lépés az LCD ben, 1/3 ISO, nagyobb akku kapacitás, PS, spot, és a 10000 re tervezett zár. Érdekes a 300D-t 10D re cseréltem aztán mikor eladtam az első 10D-t úgy volt, hogy 20D lesz megin, aztán inkább vettem egy új 10D-t mert az jó gép. Nem kapcsol ki markolattal, pontosabban működik még az 580EX II-vel is. És imádom a színvilágát. A 40D vel kb 3-400 képet lőhettem abból minimum 100 a sorozat volt mivel az nagyon tetszett benne, de semmi több. Nekem nem tetszett a 10-20-30 D után.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#984) philoxenia válasza Dtomi (#983) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"10000 re tervezett zár." Gondolom 100 000 -re. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#985) jeni


jeni
félisten

Szia
Valaki tudja-e,hogy van -e különbség a Pentax K10D és a Canon EOS 40D között?Kontrétan?Köszi a segítséget :F :R

(#986) Pompi válasza jeni (#985) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Adatlapok: 40D K10D

Összehasonlítás 1
Összehasonlítás 2 (RAW)
Zaj, Zaj2
Felbontás

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#987) tbs válasza Pompi (#986) üzenetére


tbs
addikt

Ezzel a teszttel minden hozzáértőnek az a problémája, hogy a Canon alapélesítése erősebb a jépegeken, mint a K10D híresen rossz "hirtelenjépeg" konverziójáé. Rawban, illetve értelmes beállításokkal hozza a 40D minőségét. Stb. ;)

Zajban természetesen Canon jobb mindenképpen. Amúgy privát véleményem, hogy ha nincs Pentax múlt/szerelem a háttérben, illetve képes vki kezelni a Canont és együttélni az "ergonómiájával", az Err9999999-es játékokkal, akkor a Canon jobb választás. :K

#988: :DDD Megtettem. Elvakult Pentaxhívőként. ;]

[ Szerkesztve ]

(#988) Pompi válasza tbs (#987) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, akkor válaszolj a feltett kérdésre ;)

Szerk: Már látom ;) Nálam egyébként nincs Err999999 játék. Anno egy inkompatibilis Sigma obival játszotta néha a D30-am (nem 30D!), azóta igaz csak Canon obikat használok, de a 10D-vel és a 40D-vel sem volt még ilyen errorom (sem).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#989) tbs válasza Pompi (#988) üzenetére


tbs
addikt

Ja, a véleményem szigorúan a képminőségre vonatkozik, a Canon váz semelyik tulajdonságát nem voltam képes értékelni. ;]

Err99: tipikusan az a Canon trükk, hogy senki nem tudja mikor és mi miatt... És lassan javul...

[ Szerkesztve ]

(#990) Szten Márs válasza jeni (#985) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gépajánlós topicban válaszoltam. Egyébként nem kell egy kérdést több helyre feltenni, nagyjából úgyis ugyanazok olvassák, meg amúgy is ;)

(#991) *Ropi* válasza tbs (#989) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem eddig 1x volt ERR99-em (lekopogom! :) ), még a 350D-s korszakban. Ráadásul a legrosszabbkor, mert pont kezdésre értem oda a műsorra, csak arra volt időm, hogy elővegyem a gépet, már kezdtek is...Én meg kezdtem a hajam tépni, mert csak azt éreztem, hogy nem ráz be a gép, ahogy csattan(na) a zár...Majdnem teljesen sötét volt, ahol álltam, semmit nem láttam a kijelzőből, még a világítása sem ment, ilyenkor azt is letiltja, azt hiszem. Elgondolkoztam, hogy mit csináltam utoljára a gépen, mielőtt ez bekövetkezett, hát obit cseréltem. Nosza, kikapcs, 70-200 levesz, érintkezőket "végignyal", ujjal suvickol. Szerencsém volt: megjavult. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#992) tbs válasza *Ropi* (#991) üzenetére


tbs
addikt

:R Ügyes vagy. :R

(#993) *Ropi* válasza tbs (#992) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hááát, azt a "szívrohamot" nem kívánom senkinek... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#994) Dtomi válasza jeni (#985) üzenetére


Dtomi
őstag

A különbség annyi, hogy egyikről van továbblépés kategóriában a másikról nincs. Tehát most ha pentaxra teszed a voksod lehet, hogy az életbe nem tudsz középkategóriánál feljebb lépni. A canon/nikon használtpiac ennyi és láthatod pentaxra mennyi. Szürkeimportosok közül még mindíg csak a canon nikon megy egyik másik gyártó sem.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#995) Szten Márs válasza Dtomi (#994) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na túlzásokba ne essünk azért. Pentaxnál egyelőre nem tud továbblépni felső kategóriába, persze. De, hogy az életben nem fog tudni továbblépni, az igencsak merész jövőbelátási kísérlet én ilyet nem mernék kijelenteni. Na meg ez középkategória. Feljebblépés full frame felé van. Az ember megveszi a középkategóriás vázát, vesz hozzá objektíveket frankón, a legtöbb APS-C-re jó objektív lesz. Ha tovább akar lépni, felsőkategóriába, akkor ezeket dobhatja is a kukába, nem jár egy cseppet sem jobban, mintha gyártót váltana. Ha csak nem full framre tervezett lencséket vesz kapásból, de azt hiszem tudjuk, hogy nem arra szokott szorítkozni a lencsevásárlás. Szóval a feljebblépés gyártón belül, mint előny igencsak gyenge lábakon áll már akompatibilitás felől is.
De nézzük meg pénz felől is. Nem tud majd millió forint környéki vázat venni az adott márkától. Ez most Magyarországon vajon hány embernek hátrány?
Aztán megnézhetjük a használhatóság/kihasználhatóság felől: mekkora tudás és milyen használat kell ahhoz, hogy valaki tényleg kihasználja azt. Ez sem jellemző.
Szóval ez a hsz inkább megtéveszti a leendő nézelődőt, mint segít neki felmérni a valós helyzetet.

Használtpiac? Használtpiacnak is van több "fajtája". Az egyik a viszonylag új cuccok piaca, persze, mint a teljesen új objektíveket, kiegészítőket, úgy a viszonylag új használtakat is nehezebben lehet Pentaxra kapni, szűkebb a kínálat. (Bár itt meg vásárlás előtt jobb esetben körülnéz az ember, lesz-e olyan cucc, amit majd később akar venni, ha lesz, akkor hogy merre mennyiért kaphatja meg, stb. Engem sem épp a kínálat korlátoz, hanem a pénztárcám)
De van egy régebbi, és nem mellesleg igencsak jó régi objektívekből építkező használtpiac, ahol azt hiszem a Pentax szépen lealázza mind a Canont, mind a Nikont méghozzá rendesen. Egyrészt mert K bajonett - erről ugye többet nem kell mondanom. Másrészt mert nem csak mindenféle K bajonettes cuccal, de M42-vel is van fénymérés és élesség-visszajelzés. Szóval ebben a Pentaxnál van az előny.

[ Szerkesztve ]

(#996) philoxenia válasza Szten Márs (#995) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a valódi továbblépés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#997) *Ropi* válasza philoxenia (#996) üzenetére


*Ropi*
félisten

"We're sorry, this video is no longer available." ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#998) philoxenia válasza *Ropi* (#997) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szöveg ! ;] Digitális korunkban már nem is olvasunk..... :U

A digitális fotózás még gyerekcipőben jár valójában. A filmes fotózás 150 év tapasztalataira épül, sokat merítettek belőle ugyan, de a fejlődés mégis óriási manapság is digitális téren. Hetente , naponta vannak új elemek, ha a digitfotó egészét nézzük.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#999) *Ropi* válasza philoxenia (#998) üzenetére


*Ropi*
félisten

:B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1000) Dtomi válasza Szten Márs (#995) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem te egy csöppet borúlátó vagy. De nehéz rajtad kiigazodni az biztos :F . Szinte mindenkinek aki bridge gépen gondolkodik a DSLR felé terelgeted. De ha DSLR akkor egyből nem vagy ennyire maximalista. Szerintem abszolút nem így van ezt túl az 5. vázamon nem ez a tapasztalatom. A profi váz miért a fullframet jelenti?? Az csak az 1Ds és most a D3 ja és az 5D amit most használtan jóval 4K alatt megy, ami ugye ha azt vesszük hogy a 10D 550e a 20D 420e a 30D 380e ért jött ki újonnan és másfél éve majdnem 4K ba volt a kezembe a váz + grip most már szó nélkül nyergelnék át egy 1D mark II N-re ha lenne 4K-m ja és szerintem a legeslegprofibb váz a mai napig és APS-H. Objektívek??? FF-re amik nem mennek fel azok az EF-S és a DC-s sigma most aki annyira nem gondolja komolyan a DSLR-t, hogy maximálisan ilyen üvegekben gondolkodik az szerintem nem fog (ha egy cseppet is reálisan gondolkozik) azon illetve nem érdemes azon gondolkodnia, hogy két középkategóriás váz közül melyik tud jobb képminőséget.
az meg inkább rémlátomás kategóriába tartozik hogy egyszer a pentax FF es vázzal jön ki hiszen nincs hozzá obiparkja.
Szerintem megtévesztő rábeszélni egy olyan rendszerre valakit aminek nem tudja a hátrányait mert még nem használta egyik rendszert sem. Aki pedig azt mondja, hogy a Canonon Nikonon kívül a többi márka nem jelent 1000 hátrányt a két nagy márkával szembe, az nem mond igazat.
A K bajonettes MF es obik felhozása pedig szerintem annyira tré, hogy valami félelmetes. szvsz a használatuk iszonyatosan korlátozott.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.