Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Fejo válasza Dtomi (#900) üzenetére


Fejo
őstag

Én inkább már átsiklom a dolgok felett... ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#902) Tüzi válasza BLOODSHOT (#897) üzenetére

Beküldöd a fénymásolt számlát-blokkot, akármit, és abból visszautalnak 39300at. Utána le tudod számolni az áfát. Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz... :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#903) pitman válasza Szten Márs (#886) üzenetére


pitman
őstag

Egyforma expozícióval készült a két kép, vagy a zajosabb utólag lett szoftveresen korrigálva?

(#904) pitman válasza BLOODSHOT (#891) üzenetére


pitman
őstag

A szenzoron kívül erősen befolyásolhatja feldolgozó elektronika, illetve a szoftver, ami feldolgozza az adatokat. Ez főleg akkor látványos, ha ugyanazon szenzor dolgozik különböző gépekben és mégis jelentősen eltér a végeredmény.

(#905) Szten Márs válasza pitman (#903) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó irány :K
A megoldás mindössze annyi, hogy a zajosabbat alulexponáltam egy blendével, és RAW konvertáláskor javítottam ezt ki. A másik pedig ellövéskor felül lett exponálva egy blendével, majd szintén RAW konvertáláskor lett normál értékre húzva.

(#906) pitman válasza Szten Márs (#905) üzenetére


pitman
őstag

Ebből is látszik, hogy törekedni kell a helyes expozícióra, illetve nem szabad a netes "tesztképeket" készpénznek venni, hacsak nem tökéletesen korrekt a forrás.

(#907) Tüzi

Ha EUban (anglia) veszed meg a Canonod, akkor:
1: itthon érvényes-e a gari
2: pénz visszajön-e?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#908) BLOODSHOT válasza Tüzi (#907) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Melyik angol honlapon nézted Tüzi, árak miatt kérdezem!? Egyébként engem is érdekelne a dolog. :U :K

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#909) Tüzi válasza BLOODSHOT (#908) üzenetére

ezen
630font, de ebből 100 visszajön. 310 a font kb. Ez testvérek között is 165ezer. Itthon meg legolcsóbb helyen 210ezer. Magyar LeHúzom Bt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#910) BLOODSHOT válasza Tüzi (#909) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Pontosan 166.285 FT. Ez nem rossz. Pontosan meddig él a visszafizető akció? Július 30?
Ha otthon is él a gari, akkor benevezek egy ilyenre aztán majd obikat veszek ősszel rá.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#911) pitman válasza Tüzi (#907) üzenetére


pitman
őstag

Hívd fel a márkaszervizt, Ők megmondják, mi a felállás a garival kapcsolatban.
Tudomásom szerint az a verzió él, amit néhány napja már beírtam neked.

(#912) Tüzi

1200as iso... Ennyit a zajról. [link]
További képek is vannak még, szerintem elég jó a szenzor zajgenerálása.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#913) BLOODSHOT válasza Tüzi (#912) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én most a 30D vs 40D képek tesztet olvasom Leírják h a 40D jobb ebben is meg abban is, a képek pedig pont az ellenkezőjét mutatják, 90%-ban. :Y

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#914) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

A videót az első lapon mindeképp nézzétek meg, jókat lehet rajta pusztulni :DDD

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#915) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#913) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Átnéztem az első három sort...
Namost azért azt látod, hogy ugyanazokat a képeket nem ugyanolyan érzékenységgel lőtték a két géppel? A 30D-vel ISO100 meg ISO200-al fényképeztek, a 40D-vel meg végig ISO400-al. Akkor most tulképp mit is lehet ezen az oldalon összehasonlítani? :U

(#916) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ha valaki esetleg belebotlana ;) a neten egy olyan fusi firmware-be, ami tudja a kontrasztérzékelős AF-et LV közben, ne fojtsa magába! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#917) BLOODSHOT válasza Szten Márs (#915) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Jogos! :R Nem kattingattam a képekre, h megnézzem a részleteket, azthittem evidends h ugyan avval az ISO-val lövik őket ha már egyszer véleményt írnak az összehasonlított képekről. Kemény :W

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#918) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#914) üzenetére


*Ropi*
félisten

Videót? :Y Hol van ott videó? :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#919) philoxenia válasza *Ropi* (#918) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#920) BLOODSHOT válasza philoxenia (#919) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Az eleje nem is lényeges, vége vicces. :DDD

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#921) *Ropi* válasza philoxenia (#919) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm! :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#922) *Ropi* válasza philoxenia (#919) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Töltsük csőre!" :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#923) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#922) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Azon beszakadtam, meg a végén benyúlja a 30D-t..ááhh Isten ez a múvi.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#924) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#923) üzenetére


*Ropi*
félisten

Figyeld a gondolatmenentet, az sem semmi: "...Hááát, a nagyobb objektívhez kellene egy nagyobb memóriakártya is..." :Y :C :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#925) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#924) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Olyan szemtesládát nekem is mutassatok már, ahol a szovjet citromfacsaró és a kelet-némét hajszárítók között lapulnak a 40D-k :DDD

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#926) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#925) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszerű: Camera Kft. Nekik ennyit ér... ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#927) #27070592 válasza Szten Márs (#915) üzenetére


#27070592
törölt tag

Roppantul korrekt összehasonlító oldal. Makro "tesztképek" : 30D iso 100, 40D iso 1600... :C

Csoda hogy felületesebb olvasók nem jöttek még 40D-t fikázni.

(#928) Lauda válasza #27070592 (#927) üzenetére


Lauda
félisten

Komoly az az oldal. A D80 tesztjénél is odaírja a nem tetszetthez, hogy:

# az adatok ellenőrzéséhez a gépváz tetején lévő LCD-t kell nézegetni
# LCD világítás ki/be kapcsolgatása

Kérdem én, mégis hol legyen az az LCD? Arról nem is beszélve, hogy ezerszer jobb megoldás, mintha a hátsó kijelzővel kéne tökölni, a fogyasztásról nem is beszélve.

A második megint a tesztelő hülyesége, ugyanis csak beállítás kérdése, hogy meddig kapjon háttérvilágítást és mikor. :DDD

(#929) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdés;
2007 elején kint vásárolt 40D, állítólag ~4000 expoval,megér 150k-t?(reális ár-e..) :U Garancia nincs rá.
Mennyire megbízható a zárszerkezete egy ilyennek? Esetleg más tipushibáról lehet tudni ami ennyi idő után meghibásodhat..?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#930) *Ropi* válasza runner 125 (#929) üzenetére


*Ropi*
félisten

Beviszed a Camera Kft.-hez, ott megmondják, hogy tényleg csak 4000 expo van-e benne. A zár gyárilag 100.000 expóra van hitelesítve. Ha rendben van a gép, megér annyit.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#931) runner 125 válasza *Ropi* (#930) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#932) Viszlát válasza runner 125 (#929) üzenetére


Viszlát
addikt

Tízezerrel többért ebay-en bármikor veszel teljesen újat, nemzetközi garanciával.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#933) BLOODSHOT válasza Viszlát (#932) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Melyik ebayen?
Itthon a Camera kft. javít ilyen gépeket?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#934) Viszlát válasza BLOODSHOT (#933) üzenetére


Viszlát
addikt

[link]

Nemzetközi garanciával árulják.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#935) Tüzi válasza runner 125 (#929) üzenetére

2007 elején? Akkor az vagy 30D, vagy 2008 elejét akartál írni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#936) Tüzi válasza Viszlát (#934) üzenetére

Minden tiszteletem, de HongKongi lenne az utolsó, akitől (akár) fényképezőt vennék.
Akkor már inkább itthoni boltból...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#937) Viszlát válasza Tüzi (#936) üzenetére


Viszlát
addikt

Kerek 100e forinttal olcsóbb és ugyanazt kapod. Ezek sokezer eladott termékkel rendelkező "boltok", teljeskörű szolgáltatással. De természetesen mindenkinek saját joga eldönteni, hogy hol és mennyiért. :)

De tessék, itt egy amerikai: [link]

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#938) runner 125 válasza Viszlát (#932) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm,körbe nézek ott is.
A nemzetközi gari lényegében nálunk is érvényesíthető bármely Canon szervízben?

Tüzi! Valóban nem eleje, hanem szeptemberi vétel. :K :B (2007 09)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#939) Tüzi válasza Viszlát (#937) üzenetére

Én ezen gondolkodok nagyon. Van kinti ismerős, hazahozná, és így lenne 170ből kb. Európai, így (elméletben) gari is megmaradna, de ezt holnap letisztázom a helpdeskesekkel. Infót majd ideírom :) De mondjuk az már tényleg kemény, hogy ha a markolatos+akksis kombót veszed, akkor is olcsóbban megvan, mintha itthon veszel sima vázat (pénzvisszafizetést beleszámoltam mindenhova.)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#940) #27070592 válasza runner 125 (#938) üzenetére


#27070592
törölt tag

bármely Canon szervíz ami jelenti az egy azaz 1 darab Canon márkaszervizt (kamera kájeftéj) A szolgáltatás színvonala nagyban függ a szervizesek pillanatnyi elmeállapotától. Satisfaction not guaranteed...Valszeg a nemzetközi garival körbemosolyognak ha pl zárat akarsz cseréltetni

(ami elég ritka meghibásodás 40D-nél, tekintve hogy százezer expo a Canon által megadott zárélettartam, hacsak nem cserélsz túl gyakran obit homokviharban :D )

(#941) runner 125 válasza #27070592 (#940) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem :)
A másik típus a D80 amit nézegettem, úgy hallottam nekik jobb szervízhátterük van.
Meglehet h amellett maradok.
Köszönöm! :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#942) #27070592 válasza runner 125 (#941) üzenetére


#27070592
törölt tag

No tessék...
Pedig alapvetően nem vázban hanem rendszerben kéne gondolkozni dslr kategóriában. Elég szép összegeket lehet buktázni ha az ember mégiscsak az Ypszylon rendszert szeretné használni mert épp kiadtak egy ütős vázat, de már beinvesztált az Iksz rendszerbe párszáz k-t. Ezzel nem akarlak rá vagy lebeszélni valamire/ről. Csak mondtam. :)

(#943) Lauda válasza runner 125 (#941) üzenetére


Lauda
félisten

Khhmmmm, finoman fogalmazva tényleg kicsit jobb. :DDD El kéne dönteni mit is akarsz, mire kell a 40D és mire a D80 és milyen objektíveket szeretnél hozzá, mert nem biztos, hogy ugyanazt megtalálod mindkét rendszernél.

Figy, ez a D80 nagyon jó kis gép. Nekem egy hete van meg, de azt kell hogy mondjam, jó döntés volt a csere (D40-ről). Nagyon gyors, kényelmes, hatalmas kereső, gyönyörű képek, jpeg-ben is, pedig ettől én is féltem. :R Nyilván minden gép csak a használatkor mutatja ki foga fehérjét. Mindegyiket meg kell ismerni, meg kell tanulni, hogy ki tudd használni a tudását. :O :DDD

(#944) BLOODSHOT válasza Lauda (#943) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Engem érdekelne hogy hogy zajosodik, mondjuk ISO800-on a D80-od. Majd ha tudsz dobhatnál pár kép linket amiket lőttél privibe. Nem mintha azt vennék a 40D helyett, de szerintem sem rossz gép. Kattingattam vele párat (nekem nem áll kézre, de kinek mi).

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#945) BLOODSHOT válasza #27070592 (#940) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Most ez mit jelent?Nem szeretik a nyöszörgő vásárlókat? Ha itthon veszem a kicsikét akkor máshogy állnak az kuncsafthoz?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#946) #27070592 válasza BLOODSHOT (#945) üzenetére


#27070592
törölt tag

Olvasd el lesaux fórumtárs kálváriáját egy fókuszhibás 50/1.8-as Canon obival.

(#947) BLOODSHOT válasza #27070592 (#946) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Sajnos a kép linkek már halottak és a cikk is elég régi. Tényleg ilyen a hozzáállásuk akkor az para...evvel az erővel pont ugyan ott tart az ember hogyha kézalatt vesz egy gépet.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#948) Flow válasza Viszlát (#937) üzenetére


Flow
senior tag

Ezt egy kicsit benézted. 10 ezer forint a difi jelen esetben... :U

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#949) Viszlát válasza Flow (#948) üzenetére


Viszlát
addikt

Ajjajj... ennyit gyengült volna a forint? Nálam 999 dollár 158 forinton 157.842, 500 font pedig 311 forinton 155.000...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#950) Tüzi válasza Viszlát (#949) üzenetére

www.otp.hu-n megtalálod azéppen aktuális összes árfolyamot. Most kellene vásárolni, megint olcsóbb lett a valuta. De akkor nem értem, hogy a köcsög mol miért hivatkozik az árfolyam-emelkedésre...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.