Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Apollyon válasza Tele von Zsinór (#11150) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah tényleg eszembe juthatott volna a blogjuk..
Kb egy éve be akartam kerülni, végre sikerült, erre egy hónap után leáll az egész :U

Mondjuk nem néztem jó szemmel hogy adományozni kell (nem kötelezően) azért hogy egyáltalán működjön az oldal.. Mármint elhiszem hogy nekem sem menne kizárólag saját befektetett pénzből, de a többi oldal mégis meg tudja oldani.

Nah hát ez van. Valami bitbookhoz hasonló oldalt tudtok? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11152) syler válasza Apollyon (#11151) üzenetére


syler
aktív tag

Magyar nincs sajnos. Külföldi a bitme. Egyébként pedig bluedragon-on lelhető fel sok ebook.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#11153) zetecR


zetecR
addikt

A következőt szeretném megoldani utorrenttel:

Van egy 20 részből álló torrentem.
Letöltöm az első tízet, majd kis idő múlva a második tízet is, de az első tízre már nincs szükségem, így azokat kijelölöm, jobb egérgombbal azt mondom neki, hogy Don't download, de a letöltési könyvtárból nem tudom kitörölni őket, mert az utorrent használja.
Hogyan tudnám törölni őket?

Bitcometnél simán ment...

(#11154) WonderCSabo válasza zetecR (#11153) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Utorrentben Shift+Del. Így kitörli a torrenteket, és a hozzájuk tartozó letöltött fájlokat is.

(#11155) zetecR válasza WonderCSabo (#11154) üzenetére


zetecR
addikt

De akkor újra le kell töltenem a torrent filet, és bepipálni a második 10 részt.

Akkor az egyszerűség kedvéért vegyük azt, hogy a torrent file két részt tartalmaz: file1.zip és file2.zip.

Először kijelölöm a file1.zip-et (normal priority), a file2.zip viszont skip.
Aztán már nincs szükségem a file1.zip-re, azt törölném (jobb egérgomb Don't download - státusza: skip), majd a file2.zip-re jobb egérgomb, priority normal, így azt letölti.
De a Containing Folderben nem tudod törölni a file1.zip-et, mert az utorrent használja.

(#11156) WonderCSabo válasza zetecR (#11155) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocs, félreértettem. Utorrentben skip a fájl, utorrent folyamat bezárása, törlöd a fájlt, utorrent visszakapcsol.

(#11157) ArchElf válasza zetecR (#11155) üzenetére


ArchElf
addikt

Stop-pal leállítod a torrented, törlöd a fájlokat, beállítod a do-not-download-ot, nyomsz egy re-verify-t és utána újra elindítod.

(#11158) zetecR: Nem, amit éppen nem töltesz fel, azt tudod törölni, de mivel a uTorrent feltételezi, hogy ott van a fájl legközelebb, amikor abból kérnek egy szeletet, akkor hibával le fog állni a letöltés.Ezért kell leállítani és nyomni egy re-verify-t (vagy valami hasoló a neve) a fájlok törlése után.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11158) zetecR válasza WonderCSabo (#11156) üzenetére


zetecR
addikt

Sőt, eltelt egy óra és az utorrent újraindítása nélkül is tudom törölni.
Ezek szerint kell neki ennyi idő, hogy "felszabadítsa" a fileokat.

(#11159) zetecR válasza ArchElf (#11157) üzenetére


zetecR
addikt

Re-Check és így már valóban tökéletes, mert enélkül Filet nem talál hibával megáll. :R

(#11160) kirkri válasza Apollyon (#11151) üzenetére


kirkri
addikt

Az adományozás - ahogy írtad is - nem volt kötelező. Soha nem adományoztam egyetlen oldalnak sem, de velük kétszer is kivételt tettem.

Szerintem ahhoz nem volt elég nagy az oldal, hogy reklámokból el tudják tartani magukat. Be kell látni, hogy azért az ilyen tematikus oldalak nem vonzanak be annyi embert, mint egy általános torrent site, ugyanakkor a maguk területén hihetetlenül nagy adatbázist hoztak össze.

Nagyon sajnálom, hogy vége. :O

21 éve a Prohardveren! ™

(#11161) Apollyon válasza kirkri (#11160) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha ugyanúgy lett volna rajta sok cucc, még megtarthatta volna fő profilját. Szerintem ha több user kerül be, több esélyük is lett volna fennmaradni.
De mivel tényleg nagyrészt ebúkok voltak akkor megtette volna sztem egy szerényebb szerver is, ha másfél óra míg lecsorog a 2 megabájtos tartalom, akkor másfél óra, de legalább megmarad a közösség.

Egy csomó tracker (majdnem az összes) túlélt úgy, hogy volt razzia, és még a szervereiket is elvitték, ők meg... :U

De nem is ítélkezem, előbb elolvasom a bejelentést, ha egyáltalán lesz.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11162) syler


syler
aktív tag

Most látom, hogy magon 250 pont egy meghívó :DD Van itt olyan akinek nagyon nagy szüksége van rá? :D

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#11163) csibor válasza Apollyon (#11161) üzenetére


csibor
őstag

pedig szerettem volna bekerülni, de szinte lehetetlenek tűnt. Régebben volt a sorozatos oldal, az is milyen jó volt. Bár lehet még mindig megvan :F

(#11164) syler válasza csibor (#11163) üzenetére


syler
aktív tag

Megvan, sőt jobb is lett sokkal:) Ezért nem értem, miért zárja be bit-book staff az oldalt!? Adják oda valakinek, mint anno Bitgate. Ott is jól sült el a dolog. Dehát mostanság már nem idegesítem ilyeneken magam, zárjanak be ennyi.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#11165) Raynbow74


Raynbow74
csendes tag

Sziasztok!
uTorrent 3.1-et használok és az lenne a probléma, h nem akar feltölteni. Nagyon ritkán indul el a feltöltés, akkor is csak 100 kb a maxium. A letöltés rendben van, 5 mega/sec. Avg van a gépen és routert is használok.

(#11166) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Mióta kezdték el ezt az őrültséget, hogy a programogat rarolják, aztán a rart még bezippelik? :W

[ Szerkesztve ]

(#11167) sfdrakex válasza WonderCSabo (#11166) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már évek óta csinálják, értelme nem sok, de szerencsére kevesen használják ezt a megoldást.

Ha jól emlékszem így nehezebben tudják a hatóságok beazonosítani a csomagolt fájl tartalmát, mintha ilyesmit olvastam, volna valahol, de nem biztos hogy jól emlékszem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11168) chungee


chungee
addikt

Magon az utolsó feltöltött torrent tegnap este 6kor volt. Nálatok is:F Mi történt:F

(#11169) sfdrakex válasza chungee (#11168) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jól látod, sztem szilveszteri szünetet tartanak :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11170) chungee válasza sfdrakex (#11169) üzenetére


chungee
addikt

Karácsonykor nem volt ilyen. Pedig az nagyobb ünnep :)

(#11171) WonderCSabo válasza sfdrakex (#11169) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már vége is a szünetnek.

(#11172) sfdrakex válasza WonderCSabo (#11171) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja 11 körül megindult az áradat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11173) Laraxior


Laraxior
titán

Tudtok segíteni abban, hogy egy megkezdett torrentet be tudjak fejezni? Csak egy oldalon vagyok regelve, és onnan letörölték, és 99,7%ba jött le...
ill. kettőn. "kór", és az "aszfalt". Az utóbbin fennt van de egy másik verzió, Sir A.C. Doyle hőséről van szó :B
:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11174) sfdrakex válasza Laraxior (#11173) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nincs meg ugyanaz a verzió sehol ahol bent vagy, akkor nem fogod tudni befejezni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11175) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Miért van az hogy korlátozom a feltöltést 500 kB/s-re és 150-200 között megy az adat, de ha a korlátozást leveszem akkor egyből maximális sávszélességel megy a feltöltés?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11176) rt06 válasza Winner_hun (#11175) üzenetére


rt06
veterán

1: nem korlatozza vele egyutt automatikusan a kapcsolatok szamat is?
2: latod a dht es protokoll overhead forgalmat is (bar ennyire sok az sem kellene, hogy legyen)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11177) Winner_hun válasza rt06 (#11176) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. Nem tudom, majd megnézem.
2. DHT ki van lőve. Másikról nem hallottam, nem tudom mi az. Szóval nem a valós sebességet írja ki a µTorrent?
Az ablak alján írja a sebességeket, a feltöltésre kattintva állítom be a sebességlimitet, ennyi. Ha ez állítja a kapcsolatokat is akkor lehet tényleg az lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11178) rt06 válasza Winner_hun (#11177) üzenetére


rt06
veterán

ujabban (nem tudom, melyik verzio ota) allithato, hogy mit irjon
pontosan nem tudom megmondani, mert nincs a gepemen µTorrent, de a valahol kapcsolhato, hogy vagy csak a hasznos adatforgalmat mutassa, vagy emelle mutassa a tracker-rel valo kommunikaciot es a kliensek kozti beszelgetest is (handshake, szelet keresek, miegymas)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11179) Winner_hun válasza rt06 (#11178) üzenetére


Winner_hun
félisten

Átrnéztem a beállításokat, még hasonlót se találtam. Sávszélességnél egyedül ez volt bepipálva (fogalmam sincs hogy mi is ez valójában):
Sebesség korlátozás az uTP kapcsolatokra

Nézem tovább a beállításokat, BitTorrent-en belül meg ez van:
Sebesség korlátozás alkalmazása [uTP] - ez előtt meg nem volt pipa, lehet akkor a Sávszélességnél levő pipa meg semmit se számít:F De az is lehet hogy ez a kettő két egymástól teljesen külön dolog.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11180) rt06 válasza Winner_hun (#11179) üzenetére


rt06
veterán

feldobtam kozben egyet en is, a Sebesség korlátozás alkalmazása [uTP] folotti opcio neked mi, es mi az erteke?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11181) WonderCSabo válasza rt06 (#11180) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A grafikon felett van egy legördülő, ott ki lehet választani a hálózati többletet, így látható, pontosan mennyi is az aktuális protocoll overhead.

Szerk.: Bár a Feltöltés&Letöltés részen valszeg a (hasznos) gráfok az overhead nélküli forgalmat mutatják.

[ Szerkesztve ]

(#11182) McClane válasza Winner_hun (#11177) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha látni akarod az overhead értékeket, akkor az advanced fül alatt gui.overhead_in_statusbar > true és alul, ahol mutatja a letöltést illetve feltöltést látni fogod az overhead értékeket is.

(#11183) Winner_hun válasza rt06 (#11180) üzenetére


Winner_hun
félisten

Helyi peerek keresése

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11184) Winner_hun válasza McClane (#11182) üzenetére


Winner_hun
félisten

650 kB/s mellett van 17 kB/s
Utóbbi jelent meg - ez levonandó a 650-ből és akkor annyi a valós feltöltési adatmennyiség?

De ahogy nézem nem adódik hozzá, ugyanis letöltésnél van egy 1,5 kB/s-os sebesség, mellette pedig 33 kB/s jelent meg. Egyáltalán nem értem hogy mi micsoda, ott kezdődik hogy nem töltök le semmit. Eddig azt hittem hogy a letöltésnél látott érték a peerekkel való adatforgalom. De így hogy két különböző érték van miközben semmit se töltök le....

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11185) rt06 válasza Winner_hun (#11183) üzenetére


rt06
veterán

akkor passz, nekem afelett egy olyan van, hogy a korlatozas vonatkozzon-e a transport overhead-re
viszont kozben kaptal meg ket tippet, hogy hol allithato/lathato a hasznos es a teljes sebesseg, azokkal probalj meg jatszani

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11186) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

uTorrent klienst használok, eddig nagyon bevált. Viszont W7 helyett vissza kellett raknom egy XP-t, és ezzel a lendülettel lejött a 3.0 illetve 3.1 verziójú kliens is. Nem tudom, hogy az XP hibája(tehát az enyém), vagy a kliensé, de amint betöltök valami torrentet, és szedem, piszok lassú lesz a kliens kezelése, és egy idő után a rendszer is.

1. Ennek vajon mi lehet az oka?

2. Hol találhatnék 3.0 verziónál egy, de akár kettő vagy több verzióval régebbi klienst? Gugliztam kicsit, de mivel nem tudom melyik kéne pont, így nem jártam sikerrel.

Előre is köszönöm :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11187) HZoli87 válasza hoffman_ (#11186) üzenetére


HZoli87
veterán

FileHippo.com

utorrent.hu

[ Szerkesztve ]

(#11188) hoffman_ válasza HZoli87 (#11187) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi szépen, 2-es pont rövidrezárva. Esetleg 1-esre további ötlet?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11189) Vasinger! válasza Vasinger! (#11144) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

UP? :F

Eléggé zavar engem...nincs rá megoldás?

(#11190) sfdrakex válasza Vasinger! (#11189) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem találtam benne én sem ilyet, bár engem nem zavar, neked mi benne a zavaró?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11191) zetecR válasza Vasinger! (#11189) üzenetére


zetecR
addikt

Ez engem is érdekelne.
Lassan kezdem megszokni, de elég zavaró, amikor hirtelen rápillant az ember.

(#11192) Vasinger! válasza sfdrakex (#11190) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Számomra nem mindegy, hogy 1001-gyel vagy 1099-cel töltök.

(#11193) rt06 válasza Vasinger! (#11189) üzenetére


rt06
veterán

[link]

szerk.: esetleg - bar ennek utana kellene jarni - webui-n keresztul megoldhato lehet, ha beletursz a kodjaba (felteve, hogy annak a kodjaba bele lehet turni, ha mar a kliens ugye zart)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11194) Vasinger! válasza rt06 (#11193) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Aha. Hát belehalni nem fogok, csak nekem úgy kényelmesebb lett volna. :)

Na mindegy, ez van :)

Köszi!

(#11195) sfdrakex válasza Vasinger! (#11192) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1001-et még pont 1001-nek mutat szerintem, bár lehet kerekít, viszont akkor az 1099-t már 1,1 MB nek mutatja.

Egyébként sok megánál ez már annyira talán nem vészes különbség szerintem, de értem a problémádat.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11196) Vasinger! válasza sfdrakex (#11195) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, lehet hogy így van, de ezt nem fogjuk nagyon megtudni. Az a lényeg, hogy legalább 50 kB/s eltűnik +/--ban. Rosszabb esetben 100.

Persze, ha 100/100-as netem lenne, le se... de mivel csak 15-ös van így azért eléggé számít még.

[ Szerkesztve ]

(#11197) sfdrakex válasza Vasinger! (#11196) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

El nem tűnik, csak te nem látod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11198) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Van olyan beállítás utorrent-ben, hogy ha pl egy egész évados sorozatot szedek le akkor sorba szedje le? Szóval miután végzett az első résszel akkor kezdjen hozzá a másodikhoz stb stb? :)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#11199) sfdrakex válasza syler (#11198) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Állományoknál tudsz állítani prioritást, elsőnek add a legmagasabbat, másodiknak egyel alacsonyabbat és így tovább.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11200) syler válasza sfdrakex (#11199) üzenetére


syler
aktív tag

Viszont, attól, hogy magasabbra állítom a prioritást, attól függetlenül nem kizárólag csak egy részt szed gondolom? Nekem az lenne a jó, ha kizárólag csak akkor indítaná a következő letöltést, ha már az előzőt 100%-ban befejezte:( Ha jól értem ez így nem megoldható akkor:( A lassú netem miatt lenne erre szükség, mert marha sokáig tart egy 10 GB állomány letöltése nálam.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.