Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Psychonaut válasza gyulank (#11550) üzenetére


Psychonaut
addikt

A weboldalukon (ertelemszeruen...), de amugy nem csak ez az egy ilyen program van, szoval nyugodtan kereshetsz szimpatikusabbat (Google: programs like Spotify).

(#11552) McLaca válasza gyulank (#11545) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem eleve a dolog működőképessége kérdéses. Seeder kell a dologhoz rendesen...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11553) gyulank válasza Psychonaut (#11551) üzenetére


gyulank
addikt

A weboldalukon hogy?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11554) Psychonaut válasza gyulank (#11553) üzenetére


Psychonaut
addikt

Proxyval, mert Magyarorszagon hivatalosan meg nem elerhetok.

(#11555) gyulank válasza Psychonaut (#11554) üzenetére


gyulank
addikt

Hogy?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11556) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Lubuntu alatt qBittorentet használok, eddig nem volt semmi bajom, ma a gyerekeknek tölteném le a Batman első részét és 98.3%-nál azt írja "elakadt" próbáltam már mindent, újraindítani a klienst, ellenőriztetni az eddig letöltött file-t :( .
Mit jelent pontosan ez az "elakadt" hibajelzés?

Köszi
Sanya

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#11557) fradi81 válasza bsanya (#11556) üzenetére


fradi81
veterán

Több oka lehet, változtattál valamit ami okozhatta? Törlöd a torrentet, újra letöltöd megnyitod, és a helyét jól adod meg, próbálkozni kell ez be szokott válni.

moto g72, Ninebot d28e

(#11558) bsanya válasza fradi81 (#11557) üzenetére


bsanya
aktív tag

Elfogyott a szabad hely a merevlemezen, amikor 90%-nál járt...
Töröltem ezt-azt, majd elindult, 98.3%-ig el is jutott :((

Xiaomi Mi 11i

(#11559) fradi81 válasza bsanya (#11558) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor lehet most megint elfogyott a hely?

moto g72, Ninebot d28e

(#11560) rétisün


rétisün
veterán

az lehetséges, hogy egy meghívásos alapon működő oldalról származó torrentet le lehessen tölteni úgy, hogy nem vagyok tag az említett oldalon? :F

(egyik haverom kapott egy ilyen torrentet (természetesen olyantól, aki tag), és simán le tudta tölteni)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11561) fradi81 válasza rétisün (#11560) üzenetére


fradi81
veterán

igen

moto g72, Ninebot d28e

(#11562) rétisün válasza fradi81 (#11561) üzenetére


rétisün
veterán

kösz, de gondolom ez nem minden oldal esetében működik, vagy igen?

és ilyenkor nem veszik rossz néven az oldalon, hogy egy tag "kiadja" az onnan származó torrentfájlt?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11563) fradi81 válasza rétisün (#11562) üzenetére


fradi81
veterán

Ha már nálad a torrent fájl miért ne tudnád letölteni? Hogy milyen néven veszik az az oldaltól függ.

moto g72, Ninebot d28e

(#11564) McLaca


McLaca
őstag

A legtöbb helyen tilos a dolog, de egyébként minden oldalon működik.
Viszont az így letöltött torrent annak kerül elszámolásra, aki az oldalról leszedte és neked átadta. Ugyanis az ő passkey-e van a torrentben. Tehát ha terjeszteni kezdi valaki, akkor elég csúnyán romolhat az aránya szerencsétlen júzernek. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11565) bsanya válasza fradi81 (#11559) üzenetére


bsanya
aktív tag

:D
Azt ellenőriztem, ilyen hibába még egyszer nem esek ... :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#11566) rétisün válasza McLaca (#11564) üzenetére


rétisün
veterán

de ha én hagyom megosztva, hogy tőlem is töltsék, akkor nem biztos, hogy nagyon romlik az aránya.....

mondjuk elég nagy mennyiségű adat lenne, szóval nem hiszem hogy tudnék ilyen torrentet kunyerálni :( egy próbát persze megér.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11567) McLaca válasza rétisün (#11566) üzenetére


McLaca
őstag

Persze, ha visszaosztod, akkor annak az arányát javítod, aki eredetileg lerántotta a torrentet.
Volt már, hogy én is adtam ki torrentet, nagyobb anyagmennyiségnél én ezt úgy oldottam meg, hogy én is letöltöttem, aztán adtam ki ismerősnek, aki tőlem is töltött :), aztán visszaseedeltem legalább 2-es arányig, bár ha tehetem, akkor hónapokig bent tartok egy torrentet, és így az aránnyal se volt gond.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11568) rétisün válasza McLaca (#11567) üzenetére


rétisün
veterán

ha sikerül kunyerálnom torrentet, én is visszaosztoanám legalább addig, amíg 1-es aránya lenne, hogy semmiképpen ne lehessen emiatt hátránya annak, akitől kaptam.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11569) Nordik


Nordik
őstag

Utorrentbe hogyan van pontosan ez a megosztásos dolog?

Osztálytársak között szeretnék megosztani néhány dolgot. Van arra lehetőség, hogy ha már néhányan letöltötték tőlem és ők vissza seedelik akkor más is tudja tőlük tölteni? Tehát, hogy ha az én gépem ki van kapcsolva attól még menjen mástól? :)

Meg van ahol olyan beállítást javasolnak h a bt_enable _trackert tegyem true-ra, van ahol pedig csak DHT hálózatot kell engedélyezni. Mi a különbség egyáltalán?

Valaki mondjon nekem egy tökéletesen használható és működő megoldást a problémámra. :)

(#11570) korcsi válasza Nordik (#11569) üzenetére


korcsi
veterán

A utorrentben van beépített tracker ennek bekapcsolásához kell az említett opció, ebben az esetben van a megosztandó cuccod, csinálsz belőle egy torrent fájlt, amiben a te ip-d vagy domained ha nincs statikus ip-d (jó a dinamikus dns is, pl.: no-ip.org, dyndns.org) fog szerepelni mint tracker cím, ezt elküldöd ismerőseidnek, és már töltik is tőled, illetve ami átért egymástól. Ezt használtam már, erről tudok nyilatkozni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11571) Nordik válasza korcsi (#11570) üzenetére


Nordik
őstag

Ez az egymástól töltés csak engedélyezett DHT-val is működhet?

Csak mert én eszerint csináltam: [link] Itt például tracker megadása nélkül csinálják.

Jelenleg megy a feltöltés minden irányba, kérdés, hogy egymás között is működni fog -e ha én leállítom a megosztást. :U

[ Szerkesztve ]

(#11572) korcsi válasza Nordik (#11571) üzenetére


korcsi
veterán

Ez egy másik módszer, mindkettő működő képes, amit én írtam ahhoz nem kell dht.

DHT-val lehet probléma:
"Most várakozzunk kicsit. Ha 5percen belül nem találják meg egymást a kliensek akkor sajnos manuálisan kell beadnunk az IP címet.
Az IP címünk kiderítése egyszerű: Látogassunk el a ShowMyIp.comra. Itt egyből szemünkbe ötlik a dolog. Figyelem! Az említett oldal által kiírt IP címmel dolgozzunk tovább és ne egy 192.168.x.x címmel!
Derítsük ki, hogy melyik porton kommunikál a kliens. CTRL+G-> és itt a port tesztelésnél már látjuk is a port számot.
A fenti adatokat kell megadnunk a másik félnek és megkérni, hogy adjon hozzá minket a PEERek listájához. Ennek a menete:
A kliensben kattintson az illető az adott torrentre, és lent válassza a "PEER-ek" fület. Jobb klikk és PEER hozzáadása. A Felbukkanó ablakba kell beírni a kapott infókat a következő módon: Ip cím majd kettőspont és port szám. Példa: 82.131.245.170 az IP cím és 12345-ös a port szám-> 82.131.245.170:12345"

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11573) Nordik válasza korcsi (#11572) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi, szóval akkor így is jó!

Eddig egyébként működik, mindenki uTorrent-et használ, abból is a legfrissebbet én pedig aktív vagyok.

(#11574) bsanya válasza bsanya (#11565) üzenetére


bsanya
aktív tag

Érdekes, ma letöltésbe váltott és lejött 3 perc alatt :-D

Köszi a segítséget!

Xiaomi Mi 11i

(#11575) ArchElf válasza bsanya (#11574) üzenetére


ArchElf
addikt

Lehet, hogy IP-t is regisztrálnak a kulcshoz... Most egy darabig akkor a haverod nem tud torrentezni a saját acc-jával :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11576) bsanya válasza ArchElf (#11575) üzenetére


bsanya
aktív tag

Ezt most nem teljesen értem :Y

Xiaomi Mi 11i

(#11577) rétisün válasza ArchElf (#11575) üzenetére


rétisün
veterán

IP-t?

azt meg hogy? és akinek dinamikus IP címe van?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11578) korcsi válasza ArchElf (#11575) üzenetére


korcsi
veterán

A jelenleg általam használt privát oldalakon nincs ilyen, adsl-el szívás lenne azért.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11579) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tanacsot kernek.
Hetek ota nem tudok normalis sebesseggel tolteni. 2 oldalrol is ugyanez a helyzet. uTorrentet hasznalok. A sebtesztje szerint minden oke, de barmit probalok leszedni 3-4kB a sebesseg. Jopar eve torrentezek, allitgatom, de semmi hatas. Virusirto, tuzfal off.
Otlet? Mi a franc okoz ilyet?

(#11580) korcsi válasza szabi__memo (#11579) üzenetére


korcsi
veterán

Szolgáltató esetleg?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11581) szabi__memo válasza korcsi (#11580) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amugy nem hiszem, es akkor miert jo a sebtesztje?
upc

[ Szerkesztve ]

(#11582) Psychonaut válasza szabi__memo (#11579) üzenetére


Psychonaut
addikt

Cache nem telt be? Ha kicsit visszaolvasol, nekem ugyanez volt a problemam nem is olyan reg. Sajnos ami tanacsokat kaptam, nem segitett egyik sem. Viszont egy ido utan abbahagyta magatol (kb. 3 napja).

[ Szerkesztve ]

(#11583) szabi__memo válasza Psychonaut (#11582) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Cache? Nem néztem, este otthon megnézem. Remélem ez lesz a gond. Fura az biztos

[ Szerkesztve ]

(#11584) Psychonaut válasza szabi__memo (#11583) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#11585) Visormail válasza szabi__memo (#11581) üzenetére


Visormail
addikt

Hogyhogy nem hiszed? Köztudott hogy a upc-nél p2p sebességkorlátozás van jópár éve. Protokolltitkosítás be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#11586) Zoli1222 válasza Psychonaut (#11582) üzenetére


Zoli1222
őstag

A bittorrent-es dolog sem jött be?

(#11587) szabi__memo válasza Visormail (#11585) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"sebtesztje szerint minden oke" -> x MB. De ha itthoni torrent oldalakrol probalok letolteni, akkor lassu. Eddig nem volt gond.

(#11588) Psychonaut válasza Zoli1222 (#11586) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem sajnos, amint latod, vissza is kerult az utorrent.

(#11589) korcsi válasza szabi__memo (#11587) üzenetére


korcsi
veterán

A utorrent sebesség tesztje torrent protokollal megy vagy csak egy mezei átviteli sebesség mérő?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11590) Zoli1222 válasza Psychonaut (#11588) üzenetére


Zoli1222
őstag

Különös, pedig nekem is totál ue volt a problémám...

(#11591) szabi__memo válasza Psychonaut (#11584) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugy nez ki nem ez a gond :(
Ugye nincs ebben a programban default helyzetbe hozas!?

[ Szerkesztve ]

(#11592) Visormail válasza szabi__memo (#11591) üzenetére


Visormail
addikt

start menü/futtatásba: %appdata%\uTorrent itt van a settings.dat ha ezt törlöd, vagy ha meg akarod tartani áthelyezed máshova/átnevezed akkor alapra állnak a beállítások.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#11593) szabi__memo válasza Visormail (#11592) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erdekes. Toroltem, elkezdett maxon szedni, majd par masodperc utan visszaallt, 4kB/s-re
Grrrrr

(#11594) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hopp, most latom minden inditasnal gyorsan jonnek az adatok. Es az irasi cache tenyleg betelik. Egybol lecsokken a sebesseg. Viszont semmivel nem tudtam eddig ezt megoldani.
Na de megis. Cache off, ujrainditasd. Ezzel mar legalabb nem 4kB a sec, de nagyon ingadozik.
Hogy ez mitol lehet, elkepzelni nem tudom? iTorrent #26773, lehet frissitettem valamikor? Ugy latom 1 honapos, igazabol lehet azota szar.

[ Szerkesztve ]

(#11595) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Van egy kis NAT problémám. A router látja és átengedi (ha router nélkül kötöm a gépemet a netre akkor is passzív vagyok) a win7 is engedi (kikapcsolt tűzfalnál is passzív vagyok). Esetleg egyéb ötlet, h hol keressem a problémát? Azures/Vuzet használok, upnp engedélyezve.
Esetleg a szolgáltatónál lehet a probléma? Fix ip címes a netem, wifin keresztül jut el a házig a jel a dhcp ki van kapcsolva a routeremen (így lehet megosztani fix ip címes netet wifin)

(#11596) Psychonaut válasza szabi__memo (#11594) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tippek, amik az en kerdesemre jottek:
1
2

(#11597) ArchElf válasza Psychonaut (#11596) üzenetére


ArchElf
addikt

Teljesen kikapcsoltad a uTorrent cache-elését?

Az álatald korábban becsatolt kép alapján tűnt úgy nekem, mintha a uT nem is cache-elne...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11598) Psychonaut válasza ArchElf (#11597) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat ez egy jo kerdes, mar nem emlekszem, azt is megprobaltam-e, de most be van kapcsolva, es mukodik rendesen (es ezek az alapbeallitasok, mert uninstallaltam, beallitasokat is eltavolitottam, felkerult a helyere a BitTorrent, es miutan azzal sem ment, vissza az uTorrent).

(#11599) ArchElf válasza Psychonaut (#11598) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja most látom, azon a képen nincs is semmi a torrentek között... így nem csodálom, hogy a nulla a cache. :B

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11600) Psychonaut válasza ArchElf (#11599) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak szemleltetesnek raktam be, mert szerkesztes elott a kollega kerdezte, hogy milyen cache-re gondolok - csak szerkesztes utan okafogyotta valt a kep.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.