Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) sfdrakex válasza Bandee2 (#11350) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem azt mondtam hogy a routert örökre felejtsd el, csak próbáld ki hogy anélkül is van-e probléma, mert ha nincs rossz a router, mehet a kukába és vehetsz újat, illetve ha garis cseréltesd. Sok kapcsolat a torrentben foghatja a routert és ez okozhatja a gondot. Milyen routered van? Cfos-t meg cseréld le akkor dumeterre vagy netlimiterre azok is mutatnak sebességet alkalmazásonként, meg van még erre sok program, de a cfos bár nem használom és régen próbáltam, nálam inkább ártott mint használt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11352) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Az miért van, hogy az uTorrent a letöltés kezdésekor ilyen 9-10kB/s-al tölt? Van, hogy 10 percig is elszórakozik ennyivel, akármit csinálok. Valami beállítási probléma lehet? Vagy másik klienst kellene használnom (ha igen mit ajánlotok)? Esetleg router probléma? (bár nem hiszem, mert megy stabilan ha beindul)

PH! addikt since 2004

(#11353) sfdrakex válasza Tomics (#11352) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A letöltés kezdetekor lehet kevés a seeder, vagy még csak kevéshez csatlakozott, de mivel folyamatosan frissít így idővel egyre több emberhez csatlakozik, ezért gyorsul. jobb klikk és tracker frissítés segíthet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11354) Kekmen válasza Tomics (#11352) üzenetére


Kekmen
senior tag

Vagy írja a vinyóra a szeleteket és túl van terhelve a lemez. Amint felírta, begyorsul. Ha minél nagyobb méretű dolgot töltesz és annál tovább tart, akkor ezért van. De magad is leellenőrizheted a sebesség fül alatt, ha lemez statisztikát nézel.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#11355) Tomics válasza Kekmen (#11354) üzenetére


Tomics
addikt

Értem, köszönöm :R

PH! addikt since 2004

(#11356) sfdrakex válasza Kekmen (#11354) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amit írsz oké, de az fordítva szokott, elején megy gyorsan majd belassul a sok írástól.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11357) Kekmen válasza sfdrakex (#11356) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha nincs cache állítva, alapbeállításon nagyon hamar belassulhat, főleg ha valami 6-7 éves vinyóra tölt.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#11358) sfdrakex válasza Kekmen (#11357) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam egy 2004-es 120-as Samsung vinyóra megy a letöltés 80/25-ös digis nettel és a utorrent cache nincs beállítva, kezeli magának, sosincs gondom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11359) Kekmen válasza sfdrakex (#11358) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ellenben Te gondolom csak a letöltésre használod a vinyót. Nekem meg egy Western Digital RE3 500GB van rendszervinyóként és ha oda töltök, még a 15Mbit-es ADSL-em is képes felzabálni a 32MB cachet pillanatok alatt egy HD filmnél. Egy szó mint száz és hogy az offolást befejezzük, az is lehet a hiba amit Te mondtál, az is amit én. Nem kaptunk elég részletes leírást, hogy minden friss torrentnél ezt csinálja-e, melyik trackerről tölt, használja-e más a sávszélt...stb.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#11360) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok.

Egy gyors kérdésem lenne uTorrent-et használok (szerintem a legújabbat), régebben ha megnyitottam egy torrent fájlt ki lehetett választani mit akarok belőle leszedni, most nem tudom, ezt hol tudom beállítani?

Válaszokat előre is köszönöm...

(#11361) lvnt válasza B-L-A-C-K (#11360) üzenetére


lvnt
őstag

Amikor hozzáadod a torrentet, az ablak bal alsó sarkában van egy lefelé mutató nyíl. Azzal tudod megnézni a további opciókat.

(#11362) Calogero válasza B-L-A-C-K (#11360) üzenetére


Calogero
addikt

Beállítások - Kezelőfelület és ott pipáld ki ezt: Ablak megjelenítése a torrentben lévő fájlokról

(#11363) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Calogero, levi1392: Királyok vagytok, köszi...;)

(#11364) hugoo


hugoo
aktív tag

sziasztok!

A következő a problémám:
1-2 napja ha megy a utorrent kliens (2.2.1), mellette a gépen nagyon lelassul a böngészés (program független: safari, chrome, ie is). A le és/vagy feltöltés hibátlan.
Jó ideje használok torrent klienst, be van állítva a sávszélesség korlát is rendesen, és ha csak feltöltés megy akár csak 10 kB/s-re levéve, akkor sem lehet mellette netezni (csiga lassan jönnek be az oldalak, vagy egyáltalán nem). Nem változtattam elvileg semmit sem a beállításokon és eddig nem volt ilyen probléma..
Nyílt trackerről letöltött torrent okozhat ilyet esetleg?
Nem tudom mi lehet a gond, ha van ötlet szívesen várom! Köszönöm a segítséget!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#11365) N_A_S válasza hugoo (#11364) üzenetére


N_A_S
veterán

cFosSpeed nevű forgalomalakító progi megoldás lehet erre.

https://tinyurl.com/phnas

(#11366) rt06 válasza hugoo (#11364) üzenetére


rt06
veterán

#7-es post, 3-4 pontok

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11367) hugoo válasza N_A_S (#11365) üzenetére


hugoo
aktív tag

Köszi a tippet, megnézem a progit.
Csak az a fura, hogy eddig nem volt ilyen probléma, gyakorlatilag annyi beállítás már 'kordában tartotta' a torrentet, hogy a feltöltési sebességet a maximum alá beállítottam, meghagyva szabadon a szükséges 10-20%-ot..
Csak ezért nem próbálkoztam evvel, illetve mert nem arról van szó, hogy a nem korlátozott feltöltés miatt van gondom.

üdv

(#11368) sfdrakex válasza hugoo (#11367) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routered van-e? Ha van próbáld ki anélkül, illetve ha nem szoktad a routert kikapcsolni akor érdemes lenne legalább újra indítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11369) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!

Most hogy már élesbe megy a magon a helyezési rendszer. Akkor az "ősrégi" torrenteknél már nem számolják 3x up-ot:F

(#11370) zoo8800 válasza chungee (#11369) üzenetére


zoo8800
veterán

Honnan veszed, hogy éles az új rendszer? Nincs róla hír, épp most néztem. Pedig minden apróságot kiírnak.
Nagyon régen nem számolják a régi torrentekre a x3 feltöltést.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#11371) chungee válasza zoo8800 (#11370) üzenetére


chungee
addikt

Nincs semmi baj. Ha nem számolja a 3x-et, akkor delete.

(#11372) sfdrakex válasza chungee (#11371) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Attól hogy nem számolják még seedelheted ha viszik, az új rendszerben is számít, de ne az legyen már a lényeg, hogy hány pontot kapsz, hanem az hogy ha valamit visznek azt adom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11373) chungee válasza sfdrakex (#11372) üzenetére


chungee
addikt

Sajnos a net kapcsolatom nem valami gyors és helyem is alig van :( Az x3 nagyon jól jött anno. Most hogy mindenre x1 van. Akkor elég a sláger torrentekre mennem, amik pl. elég 700MB és mégis 1000en töltik. Az x3 torrentjeim ami van/volt mind mind nagyterjedelmű.

[ Szerkesztve ]

(#11374) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h mit lenne érdemes venni amit a TV-hez tudok kötni és a uTorrent progit is tudja futtatni, letölteni, feltölteni a torrenteket? Olvastam olyan media-box-okról amik képesek azt futtatni és le-fel tölteni is (jól olvastam h van ilyen vagy csak káprázott a szemem?), vagy van ilyen DVD lejátszó is vagy esetleg vmi más lehetőség?

Matthew 24:42

(#11375) sfdrakex válasza @matthew@ (#11374) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van több torrentezésre alkalmas média lejátszó is. Itt van pár.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11376) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi probléma megoldásában:
2.2.1-es utorrentet használok. 15 megás net rendben, működik. Kb 2 napja, ha elindítom a letöltést nagyjából fél perc után beáll a sebesség max 10KB/s-ra. (az első fél percben max sebességgel jön1.6-1.8 MB/s)
Próbáltam másik vinyóra tölteni, router újraindult, szóval nincs több ötletem. Még annyi, hogy a spedtest szerint folyamatos a 15Mega, és a web-es letöltés is maxon müködik.

(#11377) @matthew@ válasza sfdrakex (#11375) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a helpet! Ez pontosan hogyan működik? Tehát a torrent file-t honnan tudom rátölten, hozzákötöm TV-hez plusz nethez és akkor ott lesz egy böngészőm?

Matthew 24:42

(#11378) sfdrakex válasza @matthew@ (#11377) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Még én sem használtam, de szerintem hálózaton belépsz a Media lejátszó menüjébe, mint pl a routerbe és onnan tudod intézni a letöltést, ott lesz egy torrent kliens.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11379) sfdrakex válasza redingitell (#11376) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Utorrentben beállításokban a haladó fülön a cacheben a lemez cache-t állítsd magasabbra és tegyél elé pipát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11380) @matthew@ válasza sfdrakex (#11378) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, akkor kicsit utánanézek a típusoknak, köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#11381) redingitell válasza sfdrakex (#11379) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
32 volt, átállítottam 64-re, de semmi változás nincs.

(#11382) sfdrakex válasza redingitell (#11381) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Állítsd 1024-re vagy 1536-ra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11383) redingitell válasza sfdrakex (#11382) üzenetére


redingitell
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
1024-re állítva tökéletesen megy, kihasználva a legnagyobb sávszélességet.
Mégegyszer köszi!

(#11384) flash-


flash-
veterán

miért nem birok 640k val letölteni?

httpről tudok,de torrentről soha...
viszont ha kiszedem a routert és közvetlen dugom a gépbe úgy megy fullon,de routerrel nem...mit állítsak be a routerben?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11385) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség
Az utorrent felfrissült a 3.1.2 verzióra
Az eddig letöltött torrenteket nem tudom sorba rendezni, és állandóan ugrálnak a sorban.
Totál idegesítő. Hol tudom beállítani a nézetet?

(#11386) maláj válasza gjoe (#11385) üzenetére


maláj
őstag

kettőskereszt-re kattintva tudod állítgatni egyénileg (ha erre gondoltál ...)

(#11387) gjoe válasza maláj (#11386) üzenetére


gjoe
őstag

A kettőskereszt megállította az ugrálást
A felső sávból hiányzott a "hozzáadva" nevű sáv, ezzel tudtam rendesen sorbatenni a torrenteket.
Köszi

(#11388) sfdrakex válasza flash- (#11384) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen a routered? Bár 640K-t azaz 5 Mbitet, ezer éves routereknek is bírnia kell, de lehet túl sok a kapcsolat a torrent kliensben és azt nem bírja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11389) flash- válasza sfdrakex (#11388) üzenetére


flash-
veterán

wrt54g 7.2 van
és ha egy torrent van a utorrentben,akkor sincs 100%os letöltési sebesség csak olyan 570 maximum.

esetleg valamit beállítsak?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11390) sfdrakex válasza flash- (#11389) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem a torrentek száma a lényeges, hanem a kapcsolatok száma. Ha sima webről letöltésnél nincs gond, akkor a torrentet nem bírja a router, tehát a sok szálat le/fel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11391) Vapor


Vapor
aktív tag

Hali!
Nekem is frissült az utorrent 3.1.2-re.
Azt szeretném kérdezni, hogy a kis fel-le mutató nyilakat, amik jelezték, h seedelem, leechelem vagy éppen inaktív a torrent, hogyan lehetne előhozni? Mert a frissítéssel eltüntek.
Lehet, h nagyon egyértelmű, de már kétszer végigmentem az eszköztárakon és nem találom :(

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#11392) rt06 válasza Vapor (#11391) üzenetére


rt06
veterán

a fokepernyo oszlopainak fejlecere kattints jobb gombbal, ott az elougro menubol tudod kivaogatni, mely oszlopokat szeretned latni - szerintem ott megtalalod, amit keresel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11393) Vapor válasza rt06 (#11392) üzenetére


Vapor
aktív tag

én is erre gondoltam, de ott nem lelem...

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#11394) rt06 válasza Vapor (#11393) üzenetére


rt06
veterán

hmm...valoban....lehetseges volna, hogy a status csikkal (annak szineivel es felirataival) kivaltottak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11395) Calogero válasza Vapor (#11393) üzenetére


Calogero
addikt

Beállítások
(advanced) Haladó menüpont és ott keresd meg ezt a sort: gui.show_status_icon_in_dl_list
Ha megvan akkor az értékét állítsd true-ra.
Indítsd újra a progit.

(#11396) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna segíteni az utorrent beállításában ?

http://www.speedtest.net/result/1762696229.png

Ilyen a sebessége kb a netemnek, viszont maximum 2MB -el töltök lefele. több sose volt szerintem :)

Gondolom valami beállításon múlik csak.

Köszi

-.-

(#11397) sfdrakex válasza ubid (#11396) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

16Mb az 16 Megabit ami 2 MegaBájt (MB). Szóval ha 16 megabites a neted és 2 megabájtal töltesz le, akkor minden oké, mert ez a neted maximuma.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11398) Vapor válasza Calogero (#11395) üzenetére


Vapor
aktív tag

Tökkkkéletes :R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#11399) Leeroy21


Leeroy21
csendes tag

Sziasztok!
utorrent ablak jobb alsó sarkában folyamat kint van a sárga háromszög benne felkiáltójellel, vagy néha a zöld pipa ha ráhúzom a kurzort, azt irja hogy nincs bejövő kapcsolat. A letöltés működik frankón de a feltöltés még csak meg sem fordul a fejében.... Routerem NINCS!!!
Válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot!

(#11400) sfdrakex válasza Leeroy21 (#11399) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tűzfalad van? Víruskergető? OS tűzfalon utorrent kiengedve? Net szolgáltatód?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.