Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) beeper129 válasza Gigabyga (#8345) üzenetére


beeper129
újonc

Processzor mennyivel ketyeg?
Processzor terhelés hány %?
Egyszer egy HP gépen 100%-on ketyegett a processzor egy utángyártott -és hibás- adapter miatt.
Nyilván lassú volt mint a dög...

(#8352) f27


f27
aktív tag

Nalunk jarnak mas finomsagok is mint pl...
Hasznalt torolkozovel kitomve a doboz.
Budos zokni a noti taskaba.
Koszos zsakokkal kitomot doboz.
Izzadszagu puloverekkel polokkal.
Macskahugyos noti taskak.
A gepekbol olykor kiugrik egy nagy poloska de akkora hogy nekifutasbol keresztul tudtam szurni a csavarbehajtoval :DDD
Szetrohadt porladozo alaplapok
Nikotinba berohadt ventillatorok stb.... :))

(#8353) gliga69


gliga69
csendes tag

Macskához visszatérve, fater ideológiája szerint a macskák cipőtisztításra teremtettek, csak az egyetlen baj, hogy kenni kell cipőkrémmel a hasukat a jó hatékonyság miatt.

(#8354) Benji77 válasza Gigabyga (#8345) üzenetére


Benji77
tag

Gyári töltővel nézed?
Már jártam úgy, hogy Dell 60w-os töltővel "alapjáraton" ment.
90W-os töltővel megtáltosodott, emelt órajelen ment.

(#8355) #81556480 válasza Gigabyga (#8340) üzenetére


#81556480
törölt tag

ez a kék színű két végű izé kandós gyakorlati éveimet idézi

(#8356) gliga69 válasza dpu1 (#8350) üzenetére


gliga69
csendes tag

úgy néz ki mintha felrobbant volna benne egy g@ci gránát
ha valaki nem ismeri a számot:[link]

(#8357) dpu1 válasza gliga69 (#8356) üzenetére


dpu1
csendes tag

Élőben még ocsmányabb volt. A fényképen még a szag sem megy át :DD Augusztusban a 2 hetes tejnek eléggé fogós szaga volt. :Y

(#8358) gliga69 válasza dpu1 (#8357) üzenetére


gliga69
csendes tag

jaja... ezért kapta nálam is vissza az ügyfél simítózárasban :)

(#8359) Gigabyga válasza beeper129 (#8351) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Félretettem,mert a 125gb-os partíció formázását 1óráig hagytam és eljutott a negyedéig. :D felhúzott :) holnap frissibe neki esek.

(#8360) Gigabyga válasza #81556480 (#8355) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én piszkátornak hívom :)

(#8361) beeper129 válasza Gigabyga (#8359) üzenetére


beeper129
újonc

de akkor már rögtön láncfűrésszel kezdj ! :)

(#8362) gliga69


gliga69
csendes tag

valakinek van tapasztalata eme300gbb22gv procis gépekkel?
új amd-s architektúra (szervizelésben új) 2 bga 1 cpu/éh/vga 1 dh

(#8363) gliga69


gliga69
csendes tag

konkrétan la-7092p lapról van szó, kaprajz guglin van.

(#8364) f27


f27
aktív tag

Erdekesseg.
Tobb mint egy honapja megjavitottam egy toshiba laptopot taphibaval.
Par alkatreszt kicsereltunk es jolett a gep.
Most egy honapra ra elkezdett csikozni a gep.
Megkeresett a kedves ugyfel hogy fizessem vissza a penzt neki mert megint hibas lett a gepe kulomben fogyasztovedelemhez fog fordulni :))
Szerintetek aki igy gondolkodik,az vegig tudja gondolni mikoze van a ket muveletnek egymashoz?
Miertnem ertik meg az emberek hogy tobbfele hibaval elszalt gepnel sincs kep? :W

(#8365) Tamás9x válasza f27 (#8364) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez engem is érdekelne, hogy ilyen ügyben mit csinálsz...
Nem első alkalom nálam, hogy feljelentenek olyan hibáért ami szakszerűtlen használat miatt jön elő.
Tápkábel csere után 1 évvel nem ad képet a gép és jönnek reklamálni, hogy rossz munkát végeztem. :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8366) f27 válasza Tamás9x (#8365) üzenetére


f27
aktív tag

Semmit.
Egyertelmuen vidkari baja van,enmeg leirtam neki anno hogy taphibas volt a gepe.
Ha feljelentene ami ugye 10k nal alkatreszestol elegge lehetetlen,egy fuggetlen szakszerviz velemenyet kikerik hogy mi a baja a gepnek,szetsem kell szedni ha csikoz a gep egyertelmu gpu hiba.
Taphiba javitasa utan ez fuggetlen hiba :))
Amugy tok bolondok az emberek,mertha edi jon es megker nem e tudnam kedvezmenyesebben megberhalni neki mert alig egy honapja kerult neki 10 ezerbe ,akkor azt mondanam neki na gyere megoldjuk okosba.
Ehelyet azonnal fogyasztovedelem :DDD

(#8367) mobileman válasza f27 (#8366) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mi' va', Te fosó a fogyvédelemtő' :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8368) f27 válasza mobileman (#8367) üzenetére


f27
aktív tag

Nem fosok mert tudom hogy nemcsinaltam semmit :))

(#8369) Gigabyga válasza beeper129 (#8361) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

áááhhh rátolatok kocsival :D

(#8370) netzoli válasza f27 (#8364) üzenetére


netzoli
tag

Engem feljelentett egy picsa, aki főállásban prosti volt, hogy szarul csináltam meg a gépét. (Fájlrendszer sérülése volt, mert rendszeresen úgy kapcsolta ki a gépet, hogy a töltőt kihúzta belőle... No comment.)

Mikor megkaptam a levelet a fogyasztóvédelemtől, egyedül azzal foglalkoztak, hogy adtam-e számlát a tyúknak. Leírtam nekik, hogy mi történt és csatoltam nekik egy másolatot és békén hagytak.

Visszatérve erre:
#8352 A nyáron volt nálam egy asus, és mikor vettem volna ki a táskából a töltőt, egy vibrátorra markoltam rá :Y

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#8371) #81556480 válasza netzoli (#8370) üzenetére


#81556480
törölt tag

Éppen kedvenc délutáni sorozatomat néztem, közben százas szöggel piszkáltam a fülem, amikor egyszer csak elment a hang! Hol találok tévészerelőt, aki kijön megjavítani?

(#8372) gliga69


gliga69
csendes tag

valaki?
:[link]

(#8373) KillHates válasza Tamás9x (#8365) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nálunk ilyesmi sohasem fordul elő. régebben csak a hermafrodita macbook userekkel voltak a gondok. De az almás termékeket kitiltottuk, megmondjuk mindenkinek, hogy sajnáljuk menjenek az iDokihoz...
Mindenkivel teljesen normálisan meg lehet beszélni bármit. Utoljára visszahozta az ügyfél az egyik rework-ölt gépet, pár hét után, hogy megint nem kapcsol be. Levettük a chipet, hogy megnézzük mi van és jött egy pár pad is. Sajnos javíthatatlan módon. Úgyhogy mondtam az ügyfélnek, hogy nem tudjuk már megcsinálni a gépét, kivesszük a HDD-jét egy külső USB tokba, hogy le tudja menteni az adatait. Amikor visszaadtam a gépet és az előzőleg átvett javítás árát, nem akarta a pénzt elfogadni, mondván, hogy mennyit dolgoztunk (próbálkoztunk) a géppel és az nekünk jár. Úgy kellett rátukmálni a pénzét, hogy mi csak sikeres javítás esetén veszünk át bármi nemű sikerdíjat illetve ha a garanciális időn belül nem tudjuk javítani a gépet, akkor visszatérítünk minden pénzt az ügyfélnek. Volt már, hogy kitört tápaljzatos gépet visszahoztak, hogy nem ad képet a gépe. Szépen elmutogattam az embernek mi micsoda, és mi mit javítottunk a gépen, mutattam neki, hogy az akkut tölti a gép, tehát "az áram belemegy" ergo most nem az a hibája. Öt perc alatt megértette és megrendelte a BGA-zást.
Volt viszont olyan aki behozott két MaCBook-ot (hadd nem mondjam a szexuális hozzáállását) az egyik nem kapcsolt be a másik csíkoz. Megállapodtunk abban, hogy a két gépből csinálunk egy jót (még a munkalap rendszerünkbe is felvittük a ezen óhaját) A nem bekapcsolósról átkerült a GPU a bekapcsolós-csíkozósra (az előbbibe volt belerohadva kb két deci húsleves) és átraktunk minden jobb dolgot a működő gépbe (hiányzó gombokat pótoltuk, a horpadt palmrest-et átraktuk, a működő akku át került, stb...) A resztli meg ment a penészvirágba. Mikor elvitte az ügyfél este ordítva hívott, hogy neki nem a saját gépeit aduk vissza! És különben is fogyvéd, ügyvéd, Orbán, Gyurcsány, NAV, VPOP, TEK, gestapo, AVH, hóhérok, eutanázia, stb... Mondtam, hogy jöjjön be másnap megbeszéljük, a gépeket hozza! Behozta a gépeket (egyébként arra számítottam, hogy totál más gépeket fog hozni, de nem) mondtam neki, hogy ezek az ő gépei, de ez ennek az alja, a gombjai, a ramja, stb... Azonnal csináljuk vissza, mondtam, hogy semmi gond óradíjba úgy variáljuk neki a gép alkatrészeit ahogy Rodolfó a kártyalapokat a pakliban. Miért kérdezte, aztán rávilágítottunk (munkalap rendszer) hogy ő kérte, hogy csináljunk a két gépből egy nagyon jót és egy rosszat. Kicsit lefagyott az ember, majd kiderült, sumákolás; ez két külön ember gépei voltak csak az egyik hozta be a két gépet és persze, hogy nem örült a donor gazdája mikor megtudta, hogy ő egy kicsontozott hulladékot kapott vissza.... :U És még kismillió sztorit tudnék mesélni az almás felhasználók allűrjeiről....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8374) KillHates válasza netzoli (#8370) üzenetére


KillHates
nagyúr

"#8352 A nyáron volt nálam egy asus, és mikor vettem volna ki a táskából a töltőt, egy vibrátorra markoltam rá :Y"

Még szerencse, hogy nem küldted hozzám :D :DDD Elment volna egy flakon fluxlemosó mire fertőtlenítettem volna a kezem :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8375) mobileman válasza gliga69 (#8372) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ül, vár :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8376) Tamás9x válasza KillHates (#8373) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sajna nálam egyre gyakoribbak a sumákolások, fényképekkel és hologramos matricákkal védekezünk újabban, de, a kedves átvevőpontos infóboltban lévő kolléga még az olvasásra sem méltatja magát, hogy megnézze volt e már nálunk a gép, és ha igen mi volt a hiba, javítottuk-e van e rá garancia, evidens, hogy most már a gányolt gépekre 1 nap garanciát adunk... HP6735S, játszottak vele az ágyban majd 5 led hiba, ahelyett, hogy behozta volna azonnal a tulaj, szétszedte, betette a sütőbe kb 300 fokon, majd nem sikerült a kókány neki, összerakta, és jött vissza panaszkodni, hogy szart adtunk ki a kezünkből. Minden csatlakozó barna, a fekete takaró műanyag lemezfóliák agyon deformálódva:) Megmutattuk neki az időbélyeges képeket, majd az ő nyákja közötti különbséget, és jött a feljelentés, majd szembesítéskor kiderül, hogy ő megpróbálta a neten látható módszerrel javítani :W Vannak menthetetlen esetek 10 ből 2 ember csak problémás a többivel el lehet rendezni a dolgot, gondolom nem kell kitérnem a problémás egyedek etnikumára...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8377) mobileman válasza mobileman (#8375) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nekem is volt egy zs'- s kategóriába beillő macbook felhasználó, aki vett egy LCD kijelzőt, de lemondott arról, hogy olcsón berakjuk. Mondtuk, semmi gond, gari így sajnos nix. Elvitte, 2 hét után kiverte a balhét, meg jelentette a fogyvédnél, hogy egy beázott kijelzőt adtunk el neki, miközben 2 hétig nemhogy hozzánk fordult volna, hanem az idokihoz rohant el vele..Na, erre mit mondjak?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8378) f27


f27
aktív tag

Miutan evek multan is vissza jonnek hogy 1 hetet ment a gepe csak nem ert ra jelentkezni mar semmin sem lepodok meg :DDD
Az ilyen emberekel kikell cseszni.
Mikor reklamal akkor felkell jelenteni hogy a gepet atvette a szamlat atvette de fizetni nemfizetett :DDD
Na bizonyitsa be hogy fizetett :))
Ugye a torveny szerint elsonek a szamlat kell kialitani es utanna kerheted a penzt es nem a penzt kered es utanna allitod ki a szamlat. :DD

(#8379) ielektros


ielektros
senior tag

KillHates: kellene egy szigeteles vizsgalo muszer.

Mindenkinek szol amugy. Fluke 1587 es ilyesmik erdekelnek. Joarasitva.

(#8380) Impressa válasza f27 (#8378) üzenetére


Impressa
őstag

Ezt nálunk is előfordul időnként, csak mikor a gépen látszódnak a használatnak a nyomai, akkor nem tud mit mondani rá (vagyis igen, csak nincs semmi értelme). :D

(#8376) Tamás9x Erre mondom azt, hogy a hülyeség akaraterővel párosul. :D De hogy, van bőr a képen eme próbálkozása után visszavinni a gépet, hogy sz@ar munkát végeztél, az azért nem semmi.
A fotózást már évek óta én is használom, biztos, ami biztos alapon. :) Nekünk van egy átírt programunk, aminek a legfőbb célja, hogy a gépekről készült javításokat munkalapon rögzítsük, így visszamenőleg meg lehet nézni a géptörténetet, ha az ügyfél úgy emlékszik, most volt itt a gépe szervizen (ez kb. 2-3 évet jelent náluk). :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8381) KillHates válasza gliga69 (#8362) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, már sikerült ráfutnunk. A jelenség az volt, hogy nem kapcsol be. A tetves LT6703-as alacsonyfeszültségű komparátor volt elszállva. Nem volt meg a bekapcsolójel és a 3.3V sem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8382) KillHates válasza ielektros (#8379) üzenetére


KillHates
nagyúr

Biztos, hogy FLuke? Csak a szopó van velük; az egész Fluke műszerparkomat lecseréltem, a kézi multiméterekben (még a kézi szkópban is) mindig a digitizer-ek döglöttek meg, az asztalit meg évente kalibráltatni kellett 10-15 ezerért. Ha elhanyagoltam már a zárlatvizsgáló sem ment rajta :U
Amióta "szutyok" Voltcraft-okat használok, azokkal semmi baj sincsen. Szerintem vegyél Te is olyat, fricclandban még olcsóbb is mint itt a gazdag és magas életszínvonalú magyarisztánban :K

Ez biztos belefér kint 100€-ba:

[link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8383) gliga69 válasza KillHates (#8381) üzenetére


gliga69
csendes tag

Köszi, de ez bekapcsol de nem ad képet. Bios rendben tápok megvannak. procira tippelek

(#8384) Hunter2 válasza KillHates (#8382) üzenetére


Hunter2
addikt

Erről vélemény? [link]
Most van otthoni használatra egy ilyen 20Ft-os kínai f*s de ezzel még szakadást se lehet mérni normálisan, kéne helyette valami használható és ez normálisnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#8385) KillHates válasza gliga69 (#8383) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor gyaníthatóan az lesz... Bár lövésem sincsen, hogy mitől ment volna tönkre, mert nagyon kevés hőt diszipál az E-300-as.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8386) KillHates válasza Hunter2 (#8384) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, inkább TRMS műszert vegyél. Sima műszerrel lehet hülyeségeket mérni, ha valami jelre futsz rá.
Ajánlanám ezt: [link] Hülyebiztos műszer: a TDL miatt és van bargraph-ja is, ami nagyon hasznos dolog! Igaz, hogy egy tízessel több, de nem lehet összehasonlítani a másikkal.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8387) albi31


albi31
senior tag

Tatabányán ezek szerint nem egyedi a macska vizelte notebook,egyik kollégámhoz vitte be az egyik ismerőse,hogy "nem indul"...ez 2013 elején történ,vagyis friss hideg időben...ahogy lépek be a kolléga műhelyébe,rögtön megcsapott a bűz,mondom,hogy itt valami bűzlik,azt mondja,itt a notebook ami nem indul,adja felém,mondom ez bűzlik(nejlonba volt!),mondom hívjuk csak fel a gazdát,gazda felhív,mondom,valamivel meg lett locsolva a gép!..áááá,az nem lehet!mondom,itt van előttem és olyan húgy szaga van,azt mondja,hogy volt buli nála,de mindenki kijárt a WC-re,mondom,még szép.....csend,azt mondja,lehet hogy a macska?....háááát,mondom,ha ti nem,akkor a macska! 1 évet állt a havernál,nem jöttek érte,gumikesztyű, szétszed,ami olyan volt,kuka...egyedül a kijelzőt sikerült megmenteni!

(#8388) Gigabyga válasza albi31 (#8387) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Tatai cégtől jött be hozzám a noti (elég jó) barátom vette át de őőő se gondolta,hogy valami is lesz a kirakósból...megy a darálóba :-)

(#8389) Gigabyga válasza KillHates (#8386) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Neeem tudom miért varáltok a multimütyűrökkel nekem is most szart be a fullos multim helyette az autós szakmából megmaradt ezeöccá forintost használom míg megjön az új.Teljesen jóó ;) :DD

(#8390) hoax válasza albi31 (#8387) üzenetére


hoax
aktív tag

Sajnos az ország egész területére jellemző, hogy ezek a büdös dögök telehugyozzák a notikat.
Nálunk is járt már két ilyen, természetesen belül minden szétrohadva, stb... Azóta ha ilyen van, át sem vesszük!

Don't panic!

(#8391) f27 válasza KillHates (#8386) üzenetére


f27
aktív tag

En egy ilyen kis sz@rt hasznalok mar lassan 8eve
Meg anno 5 ezerbe nyertem meg vateran :DDD

Van egy fluke is pesten de azt nemszerettem annyira.

(#8392) ielektros válasza KillHates (#8382) üzenetére


ielektros
senior tag

Biztos mert nekem regota pozitiv a tapasztalatom veluk. Fluke 1587 lett a valasztas. Meg is rendelem akkor. Csak gondoltam rakerdezek, hogy hatha van valakinek elado. Nem merhetek kinai szarokkal sajnos akkor amikor meresi naplo is kell es kalibralt muszer az elvaras hozza. Kulonben a fene adna erte annyi penzt amennyit ezert elkernek.

(#8393) netzoli


netzoli
tag

Egy ismerősöm dv6-os gépével van olyan probléma, hogy a hdd-t nem ismeri fel. Az adapter jó, hdd jó. Ha csatlakoztatja a dvd írót a hdd aljzatra akkor azt kezeli rendesen.

Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#8394) bitfarago válasza netzoli (#8393) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Szia!
Pontosan melyik dv6-os? Nekem is volt hasonló problémám többször is. Próbálj meg elsőnek egy BIOS frissítést ha ez nem segít akkor vezérlő csere megoldja szerintem.

(#8395) netzoli válasza bitfarago (#8394) üzenetére


netzoli
tag

Csak éppen beszaladt vele, hogy próbáljuk már ki másik kábellel és hdd-vel a gépet, aztán ment tovább. A típust és egyebeket nem néztem meg. Csak annyi rémlik, hogy I5-ös matrica volt rajta :)

A BIOS frissítést én is javasoltam neki.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#8396) gliga69 válasza f27 (#8391) üzenetére


gliga69
csendes tag

Fluke 87 III at használok, és azon kívül hogy gyorsan megeszi az elemet, semmi bajom nincs vele.

(#8397) gliga69 válasza KillHates (#8386) üzenetére


gliga69
csendes tag

Ha valaki DMM vásárláson töri a fejét, szerintem érdemes kicsit várni mert a globiznál vérfrissítés lesz és asszem érkezik 3 fajta True RMS DMM tavasszal

(#8398) Tamás9x válasza gliga69 (#8397) üzenetére


Tamás9x
őstag

Agilent 34401A -ről van valakinek véleménye? épp egy ilyet nyúzok, tetszik, de ez az első komolyabb műszerem így nem tudok mihez viszonyítani.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8399) gliga69 válasza Tamás9x (#8398) üzenetére


gliga69
csendes tag

tapasztalatom nincs, de egy hp műszerben nem hiszem hogy lehet csalódni

(#8400) KillHates válasza Tamás9x (#8398) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a világvége, meg két nap.. mire tönkremegy. Önkalibráló (van benne referenciaháló) nagyon profi műszer. Nem hiába egy államadósság még használtan is. Az egyetlen hibája, hogy elmegy idővel a gáz a VFD-ből és már nagyon haloványan látszik. Érdemes kikapcsolnod, ha nem használod.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.