Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) gliga69 válasza gliga69 (#8899) üzenetére


gliga69
csendes tag

vagyis ezt elhamarkodtam, mert jónéhány gépben láttam 216.. ot úgy hogy mellette volt dedikált vga is, de az igp-t nem használta semmire, na ott mehet 216 helyett a 215 is

(#8902) gliga69 válasza Gigabyga (#8900) üzenetére


gliga69
csendes tag

nem

(#8903) f27 válasza kikihun (#8889) üzenetére


f27
aktív tag

Ezt tudom mar 24 eve nem ez volt a kerdes ,vagy mi ,hanem hogyan vezeti az aramot a flux? :))

Es itt nem arrol beszelek hogy van bizonyos esetekben mikor talan nagyritkan ha tull kozel vannak a kolyok akkor vezet valamit hanem hogy konkretan vezetne.

[ Szerkesztve ]

(#8904) kikihun válasza f27 (#8903) üzenetére


kikihun
újonc

...

(#8905) gliga69 válasza f27 (#8903) üzenetére


gliga69
csendes tag

R=U/I

(#8906) gliga69 válasza gliga69 (#8905) üzenetére


gliga69
csendes tag

bocs a kérdésre a válasz
I=U/R

(#8907) Router válasza gliga69 (#8906) üzenetére


Router
őstag

Bonyolultakat azért ne írj neki! :DDD :N

www.reballing.hu/forum

(#8908) ielektros válasza f27 (#8903) üzenetére


ielektros
senior tag

"Ha kap fluxot a golyok mindig magukba szivjak a fluxot es sosem szikkad ki."

Ezt irtad Feri. Ez a "necces".

(#8909) f27 válasza gliga69 (#8906) üzenetére


f27
aktív tag

Ez ok de azert valjuk be hogy nincs akkora aram a feluleten hogy ezen a minimalis ellenalason atfolyon barmi is.

Nap mint nap fluxal dolgoztok es aztne mondjatok hogy enyit nemtudtok a flux tulajdonsagarol hogy az olom illetve olomentes otvozet ebbol az anyagbol magaba is sziv,es nem csak a feluletere szalad.
Minden forranyag azonnal fenyesedik is tole mivel felujitja azt.
Evekig tanitottak az iskolaba nekem is nem a kisujambol szivtam ki.
Es minden esetben egy minosegi fluxrol beszelunk nem egy pancsolt kina feldollaros libazsirrol.
Tehat en batran kimerem jelenteni kb egy minosegi fluxx ellenalasan atfolyo aram egyenlo a 0-val,egy notebook eseteben!
Aztan mindenki ugy gondolja ahogy akarja.

(#8910) fero02


fero02
veterán

(#8911) kikihun válasza f27 (#8909) üzenetére


kikihun
újonc

Milyen iskolában tanítják ezt?

"Tehat en batran kimerem jelenteni kb egy minosegi fluxx ellenalasan atfolyo aram egyenlo a 0-val,egy notebook eseteben!"

Feri honnan tudja, a flux, hogy ő notiban van? :D

(#8912) Tamás9x válasza gliga69 (#8892) üzenetére


Tamás9x
őstag

Végre egy ember aki gondolkodik is a csoportban.

A flux mizzéria meg hagyjuk..:D Volt itt már sok összeszólalkozás a minőséget illetően.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8913) fero02 válasza kikihun (#8911) üzenetére


fero02
veterán

Ő intelligens fluxot vesz...tudod, mint az intelligens mosópor... ;] :DDD

Nem ilyen holmiféle kínai libazsírt. ;) :K

(#8914) gliga69 válasza f27 (#8909) üzenetére


gliga69
csendes tag

nna
Igazad van valóban nagyon kis áramokról van szó, de egy rossz minőségű flux szórt kapacitása vagy reaktanciája tényleg okozhat problémákat digitális áramkörökben.
A gyakorlatilag nulla tehát nem helytálló!!!
Az helytálló lehet hogy az általad használt anyaggal nem tapasztalsz hibát az általad javított paneleken.
Kezdj el lvds muxokat (vagy másik formályában) hdmi muxokat cserélni :) na ha ott megy minden és jól is néz ki akkor jó cuccot használsz :)
Onkyos bandának adtam egy tubus alpha-t és azóta oylat használnak, mert "kevesebb a gyári hibás alkatrész"
De azért erős lenne azt mondani hogy a retek kínai alkoholban oldott gyanta fasza lesz locsolja mindenki azzal...
Tartottam gyakot én is egyetemen, szerintem ezt a vonalat ne piszkáljuk...
Szerintem az itt jelenlévő emberek többsége nap mint nap fluxgőzt szív, én a narancsosat szeretem :)
És végül a magába szívja jelenséget én is tapasztaltam csak mindíg azt hittem hogy a flux viszkozitása változik hő hatására és amikor kihül a cucc visszamászik az alkatrész alá, ha pedig újra meleg akkor meg kimászik alóla :) (lehet hogy nem a viszkozitás a helyes fogalom, de a nedvesítőképesség szakszerű nevére nem emlékszem)

(#8915) ielektros


ielektros
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#8916) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Na itt a bizonyíték arra, hogy multimétert kell cserélnem nekem is, az a fránya flux... Dobjunk ki mindent ami nem 0át mutat :Y

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8917) ielektros válasza Tamás9x (#8916) üzenetére


ielektros
senior tag

Mondjuk azt nekem is kell mert ez a UNI-T egy halom szemet. Az Agilent 34461 amire faj a fogam meg varat magara egy cseppet azt hiszem. :K

Amugy a Flux ellenallasa 0,2mm-nel a kezi Fluke-om is mar 500kOhm nagysagrendben merte. Erdekes, hogy a Kingbo flux peldaul csak 250V-on (szigetelesvizsgalo muszerrel) mutatott valamicske vezetokepesseget. Siman ellenallas meressel semmi ertekelheto nem volt.

Szerintem amugy a "gond" inkabb a forrasztas utani megvaltozott allagu flux maradvany eseteben lehet valos.

(#8918) gliga69 válasza ielektros (#8915) üzenetére


gliga69
csendes tag

nézd már meg 1cmen mennyi az ellenálása egy 3-4 mmes csíknak, és írd már meg pls, holnap én is megmérem, és mehet egy kis pöcsméregetés. :DD
Az egységesség kedvéért legyen ABS felületen (fényezetlen notebook kasztnielem, pl memóriafedél) hogy a felület vezetőképességét ne mérjük bele.
Ez akár lehetne egy nyílt "verseny" is a fluxok között.
Mit szóltok többiek?
korrekció 5mm átmérőjű paca legyen az etalon

[ Szerkesztve ]

(#8919) kikihun válasza gliga69 (#8918) üzenetére


kikihun
újonc

Mehet:)

(#8920) gliga69 válasza kikihun (#8919) üzenetére


gliga69
csendes tag

:C
meg lehetne még fűszerezni különböző höfokokon való méréssel is...

[ Szerkesztve ]

(#8921) Tamás9x válasza gliga69 (#8918) üzenetére


Tamás9x
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok, de akkor mérjük gagyi műszerrel is, hogy legyen különbség. :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8922) gliga69 válasza Tamás9x (#8921) üzenetére


gliga69
csendes tag

mmmm szerintem ne.
Csak normális műszerezettségű versenyzők legyenek :)
Vagy itt mindenki amtechet használ? Én alpha párti vagyok, ha másért nem jobb a szaga, narancsos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8923) KillHates válasza Router (#8879) üzenetére


KillHates
nagyúr

Még mindig van valami kontakthiba az NB és a GPU között. Lehet, hogy már degradálódott a 880-as :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8924) KillHates válasza Router (#8885) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! :K
A hivatalos gyártástechnológia:
1, reflow (persze nem olyan sz@rokkal amikkel mi dolgozunk, hanem valami Heller-el)
2, chip csere

Professzionális gyártásban nincsen reballozgatás, alacsony csíkszélességnél már degradálja a magot a 4-szeri melegítgetés.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8925) KillHates válasza f27 (#8888) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valóban nem vezet a flux, de tud kapacitív ellenállása lenni. Az meg elég sunyi történet, ha nagyfrekis körrel találkozik. Az meg bír lenni a BGA alatt... :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8926) gliga69


gliga69
csendes tag

(#8927) ielektros válasza Tamás9x (#8921) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezd egy UNI-T eleg gagyi. De nem a pontossagaval van a baj. Lassu mint a tetu. Viszont ellenallas meres eseteben most, hogy hasonlitgattam a Fluke-al pl, nem volt 1% az elteres. MOhm nagysagrendben belefer...

gliga69: holnap csinalok par merest es dokumentalom rendesen. Mar nincs kedvem megint osszedzsuvazni a merozsinorokat. Olyan szepen letakaritottam oket :DDD

(#8928) KillHates válasza ielektros (#8894) üzenetére


KillHates
nagyúr

Könnyeket csaltok a szemembe :C :D :DDD :C (ez a legjobb topic az egész PH-n :K)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8929) ielektros válasza KillHates (#8925) üzenetére


ielektros
senior tag

"vezet" az :DDD

(#8930) gliga69 válasza ielektros (#8927) üzenetére


gliga69
csendes tag

holnap beröffentem én is a nagyvérűt (7,5 digit) asszem 5 gigáig mér :)

[ Szerkesztve ]

(#8931) ielektros válasza KillHates (#8928) üzenetére


ielektros
senior tag

Azert egy ilyen szosszenet alairasnak is jo lenne.

"Ha kap fluxot a golyok mindig magukba szivjak a fluxot es sosem szikkad ki." :R

[ Szerkesztve ]

(#8932) ielektros válasza gliga69 (#8930) üzenetére


ielektros
senior tag

milyen muszer? csak nem egy Prema 5017? :D
gondolom nem.

(#8933) KillHates válasza f27 (#8909) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nos, áram az pont van, főleg a komolyabb BGA-k alatt. Ami 40 Wattot diszippál és 0.8 Voltot eszik, az felránt 50 Ampert, hogy meglegyen a boldogság...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8934) f27 válasza gliga69 (#8914) üzenetére


f27
aktív tag

Nem azt tudja hogy notiba van hanem azt montam hogy noti chipeknel szerintem semmit nem jelent.
Persze hogy van ellenalasa de mint mutatja is 2,5Mohm? Nemsokmindent jelent az ott szerintem.

A golyok nem szivacskent szivja be illetve jon ki a chip alol csezmeg :DDD
En azt montam valamenyit magaba sziv,amitol normalis allaga lesz/marad.
Nekem van vagy 5 fele minosegi fluxom lehet meregetni de muszerek kozott is lesz hatalmas elteres,es nemhiszem hogy mindenki fluke meg annal is jobb muszerekkel mernenek,mint ahogy en sem :))

[ Szerkesztve ]

(#8935) gliga69 válasza f27 (#8934) üzenetére


gliga69
csendes tag

ezért volt a kritérium hogy mérjünk rendes dmmel, ne zsibis retkekkel.
De igazatok van nem csak az ellenálás a lényeg.
Megmérhetjük a kapacitását is, de itt a fegyverzeteket is sztandardizálni kell akkor...
minek 5 féle, ha van 1 rendes???

[ Szerkesztve ]

(#8936) f27 válasza gliga69 (#8935) üzenetére


f27
aktív tag

Ilyen muszer szerintem nem tul pontos.

Esetleg a scopnak lehet pontosabb a meresei? :))

Tobb fele minosegi fluxom van keszleten. :)) tudod en adom is el oket nem csak hasznalom :))

[ Szerkesztve ]

(#8937) gliga69 válasza f27 (#8936) üzenetére


gliga69
csendes tag

Szerintem diszkvalifikáltad magad

(#8938) ielektros válasza f27 (#8936) üzenetére


ielektros
senior tag

"Esetleg a scopnak lehet pontosabb a meresei? :))"

Ellenallas es kapacitas meres eseteben a szkop kevesbe pontos :C :( :DDD :N :( :N :N :N :N :N :C :C :C :U :U :K :K :B :B :Y :Y

(#8939) ielektros válasza gliga69 (#8937) üzenetére


ielektros
senior tag

ennyi. hol a sorom, borom palinkam. nem megy tovabb. mar tudom, hogy ez a topik tesz engem alkoholistava.

(#8940) f27 válasza ielektros (#8938) üzenetére


f27
aktív tag

De nekem a scopomnak van multimeteres resze is. Csak meg sosem hasznaltam csak feszultseg meresre.
Nemneztem milyen pontos az a resze ezert tettem fel / magamnak a kerdest pontosabb e lehet a sima kezi muszeremnel.
Van egy fluke-m is de az pesten van.

(#8941) gliga69 válasza ielektros (#8939) üzenetére


gliga69
csendes tag

szkóppal is lehet mérni, csak kell jelgenerátor és műszerellenálás, de annyi baszakodást nem ér szerintem.
Pesten a boltban?

[ Szerkesztve ]

(#8942) ielektros válasza gliga69 (#8941) üzenetére


ielektros
senior tag

szerinted erre gondolt? :N

(#8943) gliga69 válasza ielektros (#8942) üzenetére


gliga69
csendes tag

haaagyd, kíváncsi vagyok a dmmes szkópra.
Csigusz, mond már meg a szkópod típusát.

[ Szerkesztve ]

(#8944) f27 válasza gliga69 (#8941) üzenetére


f27
aktív tag

Hogy ertheto legyen.
Igaz csak 60Mohmig tud de a pontosagat nemtudom.

(#8945) ielektros válasza f27 (#8944) üzenetére


ielektros
senior tag

bammeg feri forgasd mar el a kepeidet. mar faj a nyakam.

(#8946) gliga69 válasza f27 (#8944) üzenetére


gliga69
csendes tag

F27 újra kvalifikálta magát
Csak nem értem a felesleges köröket...

[ Szerkesztve ]

(#8947) ielektros válasza gliga69 (#8946) üzenetére


ielektros
senior tag

igy van. ez mar boven eleg lesz ahhoz ami a cel.

"Csak nem értem a felesleges köröket..."
sosem fogod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8948) KillHates válasza gliga69 (#8943) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most meg kell, hogy védjem Ferit. Scopemeter-je van. Abban meg van DMM funkció.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8949) ielektros válasza KillHates (#8948) üzenetére


ielektros
senior tag

Na jo de ezt honnan tudjuk abbol, hogy "scop" ?

(#8950) KillHates válasza gliga69 (#8946) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy mi a fészkes fenének tartja a Mastech-et, ha ott a tuti SM-je. :U
Oké, "zárlatot fütyültetni" nekem is van egy Maxwell-em. Amit nemsokára lecserélek egy Metrahit-re ;] ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.