Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) KillHates válasza netzoli (#8148) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :D :D

" Iskolában megtanítják, hogy mi az az RLC és a különböző 'vibrátorok', ami nem az amire elsőként gondolsz. Majd az élet!"

Jó formában vagy!! Abba ne hagyd!! :C :C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8152) bbarna válasza retrox (#8144) üzenetére


bbarna
tag

A 4000-es hőlégfúvóra(erre a célra), ne ruházz be. Az infra hőmérő hasznos hozzá, ha "kalibrálod" - meghatározod, hogy mennyire pontos - össze hasonlító méréssel.
Utána f27 javasolta tea mécses módszerrel csinálsz pár próbát rossz VIA csippes PC alaplapon.
A hőmérsékletet alulról mérd, 230 fok fölé ne engedd.
De inkább KillHates 8149

(#8153) KillHates válasza bbarna (#8152) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos nem a legjobb az infrás hőmérő erre a célra, mert a fényes felületekről visszaverődik a fény és nem mér pontosan. Inkább egyszerű multiméteres-szondás hőmérő a jobb:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8154) mobileman válasza bbarna (#8152) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mégis hogyan csináljon próbát, mikor egyetlenegy alaplapja van, a rossz.. :U

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8155) KillHates válasza mobileman (#8154) üzenetére


KillHates
nagyúr

A legjobb próba az; ha sikerül akkor jól csinálta :C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8156) bbarna válasza KillHates (#8153) üzenetére


bbarna
tag

A pontosság szempontjából igazad van. Azonban praktikusan az infrásat a későbbiekben jobban tudja használni, egyéb célokra(pl. hőhidak megkeresése a lakásban), mint a multimétereset. A vissza tükrözés miatt
javasoltam alulról mérni.

(#8157) bbarna válasza mobileman (#8154) üzenetére


bbarna
tag

Ha számítógép szerelő, akkor nem hiszem, hogy problémát okozna VIA chippes PC (nem laptop) rossz alaplap
kerítése.

(#8158) retrox válasza bbarna (#8157) üzenetére


retrox
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a humoros hozzászólásokat,s a konkrét segítséget is! Kipróbálom az általatok ajánlottakat,s jelentkezem az eredménnyel.Jó társaság van itt maradjatok meg ilyennek. Persze,van néhány pc-s alaplapom,azokon kezdem. A mai magyar szakképzésről még annyit,hogy a szerelői tanflyamon szóba sem került az alaplapra integrált áramkörök funkciója. EZ A MAGYAR OKTATÁS!!!!!A 80-as évek végén híradástechnikai műszerésznek tanultam,de akkor még teljesen más technológiák voltak. A segíteni akarásból nálam KillHates vitte a prímet.A többieknek is köszi!

(#8159) f27 válasza retrox (#8158) üzenetére


f27
aktív tag

Hogy tudsz elcsuszni a teamecses mellett?
1 nemfogja elerni a 220fokot
2 nem a laba van feljovel hanem a pancel alatt van a hiba.
3 nemkerul tobbe mint 30ft.
4 nemkell meregetni semmit.
5 soha nemlesz jo max rovid ideig barmit is csinalsz vele.
6 ha holegfuvozgatsz az roszabb lesz mert mire eleri a chip atatt a humersekletet a pancelt mar reg lepatintotta a rosz homerseklet,plane a 300/600 fokba alithato holegfuvoknal.

Nektek meg sracok,,, ne adjatok holegfuvos tippeket,mert a vegen ha netan 1% eselyel elindul neki a vegen jozsibacsi lesz belole es a ti lelketeken fog szaradni :))

TEAMECSEST neki!!! :DD

(#8160) retrox válasza f27 (#8159) üzenetére


retrox
csendes tag

Igérem,nem lesz Józsi bácsi!!!! Ok.Nézzük máshonnan.Azt szeretném,hogy hosszútávon bírja. Chip csere(persze nem én)?Mennyi lehet egy ilyen chip ujjonan?A következőért megint kiröhögtök majd:
Ha leveszem a chiphűtőt,bekapcsolom a gépet(szép lassan melegszik) el tudja-e érni hűtés nélkül azt a hőfokot,amely megolvasztja a forraszanyagot?Egy másik kérdés:
A flux be tud folyni a magkötéshez is vagy az teljesen zárt rész?

[ Szerkesztve ]

(#8161) Tamás9x válasza retrox (#8160) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez a noti nem ér annyit... ipari hulladék.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8162) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy nulla elektronikai tudással a hátam mögött veszek egy rework állomást. Hozzálátok elolvasni a 8000 hsz-t a topikban. Kívánjatok sok szerencsét! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8163) mobileman válasza alienpapa (#8162) üzenetére


mobileman
aktív tag

:C

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8164) KillHates válasza alienpapa (#8162) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv a klubban!

Milyen géped lesz? :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8165) f27 válasza alienpapa (#8162) üzenetére


f27
aktív tag

Sok szerencset.
Ha tenyleg nulla haterel belevagsz jo sokat kell olvasnod es tanulnod majd,de nem remenytelen :))

(#8166) f27 válasza retrox (#8160) üzenetére


f27
aktív tag

Ha az a celod hogy megjobban megold uccu neki.
Utoljara mondom teamecses es kesz!
Nincs hoszutav ennek!
Az uj chip is pont anyi idos mint ami rajta van most!

(#8167) alienpapa


alienpapa
senior tag

Köszi! :) Egy scotle ir 360 pro-t néztem ki.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8168) Hunter2 válasza KillHates (#8135) üzenetére


Hunter2
addikt

Szerintem a rakd fel a vaterára és vegyél egy normális gépet helyette jobb válasz lett volna neki.
Legalább itt ne biztassunk senkit otthoni sütögetésre. :(

(#8169) KillHates válasza Hunter2 (#8168) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem meg a "ha mindenáron akarod próbáld meg, de inkább vidd el BGA-zós emberhez" válasz az ideális. Nem hiszem, hogy a "lepattintás" a megfelelő dolog, ha valaki segítséget kér... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8170) Hunter2 válasza KillHates (#8169) üzenetére


Hunter2
addikt

Ja mondjuk az is jobb válasz lett volna. Lehet csak én vagyok paranoiás de ha sikerül "megjavítani" és vérszemet kap a júzer akkor egyel több "Józsi" fog tevékenykedni.
És ezt nem feltétlenül az adott felhasználóra értem mert értelem szerűen nem ismerjük egymást úgy meg hülyeség lenne véleményt mondani, hanem általánosságban.
Na de akkor ennyit erről. :B

(#8171) Impressa


Impressa
őstag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy a Voltcraft infra hőmérői mennyire megbízhatóak, megérik-e az árukat vagy pénzkidobás? Koracél, valamint alukompozit kazánok, illetve egyéb fém és műanyag felületek mérésére használnám. Folyadék-hőmérsékletet is elég sűrűn mérnék vele. Vagy elég lenne a multiméteres szonda is? A multim egy Maxwell MX-25 304-es. Volt hozzá szonda, de elég hamar felmondta a szolgálatot, ezért is gondolkoztam el a másik megoldáson.

A válaszotokat előre is köszönöm! :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8172) KillHates válasza Impressa (#8171) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nekem ez van: [link]

Ha eljössz érte a IX-ik kerületbe, akkor szívesen kölcsönadom, hogy ki tudd próbálni.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8173) KillHates válasza Hunter2 (#8170) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen igazad van :R
Sajnos már így is elég sok a "BGA-bubus", de úgy vagyok, hogy csinálják. Egy "józsizás" után már nyugodt szívvel mondom az ügyfélnek; hogy nyugodtan nálunk maradhat a notebookja bontáson... Így legalább majd tudok Nektek adni olcsón kijelzőt, USB csatikat, stb. ;] És igazából nem is annyira a "megjózsizott" gépekkel van a baj, hanem a nagy szervizekből hozzánk kerülőkből; listavezető a gányolásban a szerviz és a szerviz.
Mindkét céget megkerestem együttműködéssel, de nagyon magas lóról beszéltek (90 napos átutalások, ha a vállalt garanciaidő lejárt, másnapra legyen kész, minden rossz alkatrészt le kell adni, először ők próbálják meg javítani, ISO 10004 ISO 10012 :Y) Felajánlottam nekik, hogy tartok oktatást a BGA-zást illetően, ha nálunk vesznek gépet, bementem személyesen, vártam egy széken ücsörögve majd háromnegyed órát valakire, aki feltételezhetően elfelejtette, hogy ott vagyok, mert fel sem tűnt neki, hogy egyszerűen felálltam és eljöttem. Ennyit a nagy disztribútorok megbízott szervizeiről és a "BGA-bubus" próbálkozókkal, akik legalább veszik a fáradtságot, hogy megkérdezzenek dolgokat és ha erejükön felülmúlónak találják a probléma megoldását, akkor legalább elhozzák hozzánk. (ha mást nem, akkor a kormosra égetett gépet :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8174) Impressa válasza KillHates (#8172) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Szuper! Köszönöm a felajánlást, élni fogok a lehetőséggel. :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8175) madrol válasza KillHates (#8172) üzenetére


madrol
csendes tag

nekem is van ilyesmim, de az csak 1 ponttal mér. Az jó ? :D

(#8176) Benji77


Benji77
tag

Én Volcraft K202 -őt használok hőmérséklet mérésre.
Csak ajánlani tudom :)
[link]

(#8177) retrox válasza Benji77 (#8176) üzenetére


retrox
csendes tag

Szép műszer!

[ Szerkesztve ]

(#8178) retrox


retrox
csendes tag

Úgy nézz ki,hogy csak szakemberre bízom.Megmentelek benneteket még egy józsibácsitól.Az a srác aki a nyáron megcsinálta a v7-et,bevállalta ezt is.8000ft+posta oda-vissza. Ahogy írtam,az már 8 hónapja megy,napi 4-5 óra használattal(a munkámmal jár).Lehet,hogy ismeritek is.Kazincbarcikai,és soft-trió a cég neve.

(#8179) KillHates válasza Benji77 (#8176) üzenetére


KillHates
nagyúr

Faja cucc!
Ahogy nézem bakot ugrik, pengét nyel és hó végé kölcsön is ad! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8180) gliga69


gliga69
csendes tag

Nekem egy ilyet sikerült zsibizni:

És ez van tervbevéve:[link]

(#8181) gliga69 válasza f27 (#8111) üzenetére


gliga69
csendes tag

Heheee vissza olvastam :))
"Telibe ragasztott" XD emiatt egyszer kijavítottál, látom ragadós.

(#8182) Impressa


Impressa
őstag

Jelenleg ilyet használunk:[link] de nem az igazi...

@Benji77 jó kis cucc, gondolom, ezzel bármilyen felületet mérhetek kalibráció nélkül, az infráshoz képest.

@KillHates :DDD

@gliga69 szép ára van. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8183) KillHates válasza Impressa (#8182) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát valóban nem az igazi... :U
Inkább steak-hez ideális, meg helyszínelőknek a halál időpontját megállapítani :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8184) gliga69 válasza Impressa (#8182) üzenetére


gliga69
csendes tag

Hibásan vettem, ezért mondtam hogy zsibizés volt. kb 5k+postába jött angliából. van egy típushibája (forrhiba)

(#8185) gliga69


gliga69
csendes tag

egyébként van egy ilyenem is :)
[link]
ár/érték arányban meglepően jó. Konkrétan ez cserélődik a fluke-ra.

(#8186) KillHates válasza gliga69 (#8185) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pont ilyet rendeltem én is. Máshol is dicsérték, lehet hozzá itthon venni 800 fokos szondát is (becsavarozható) ami állítólag nagyon pontos.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8187) gliga69 válasza KillHates (#8186) üzenetére


gliga69
csendes tag

ha megérkezik, szedd szét és valszeg találsz majd benne egy forrszemet (az enyémben volt). Na ha azt rövidre zárod 200C alatttizedes ponotsságú lesz, mint a drágább modell :)

(#8188) KillHates válasza gliga69 (#8187) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi a tippet! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8189) Hunter2


Hunter2
addikt

a laptopszerviz.com-os garmatrica fetisiszta brigádot ismeri valaki?

(#8190) Benji77 válasza Hunter2 (#8189) üzenetére


Benji77
tag

Már volt dolgom a munkájukkal.
Ill. munkának nem nevezném...

(#8191) gliga69 válasza Benji77 (#8190) üzenetére


gliga69
csendes tag

Országos szervízhálózat.
Gyakorlatilag arra mentek rá hogy kis szervizeket kerestek országszerte átvevőpontnak.
Minden tárgyalás, megbeszélés nélkül küldtek nekik szerződést :D. (konkrétan több ügyfelemnek is)
3-4 éve nagyon korrekt munkát végeztek, de a cég növekedésével ez változott.

(#8192) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Van valakinek direkt melegítől stencilkészlete 300+os eladó?

(#8193) mobileman válasza Gigabyga (#8192) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azt a szart akarod biztos?
:)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8194) Benji77 válasza mobileman (#8193) üzenetére


Benji77
tag

Na..... :(((

(#8195) mobileman válasza Benji77 (#8194) üzenetére


mobileman
aktív tag

Csak Te vagy az egyetlenegy aki direct stencilt használ.. :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8196) Benji77 válasza mobileman (#8195) üzenetére


Benji77
tag

Azért azt nem hiszem.
De lehet, hogy beruházok a "hagyományosba" is. :)

(#8197) gliga69


gliga69
csendes tag

nekem is direkt stenciljeim vannak...
Valakinek nem ismerős a címke?

[ Szerkesztve ]

(#8198) Benji77 válasza gliga69 (#8197) üzenetére


Benji77
tag

"nekem is direkt stenciljeim vannak..."

:C

(#8199) gliga69 válasza Benji77 (#8198) üzenetére


gliga69
csendes tag

most rosszat mondtam és irónia volt, vagy az jó?

(#8200) Benji77 válasza gliga69 (#8199) üzenetére


Benji77
tag

JÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.