Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) f27 válasza Tamás9x (#8094) üzenetére


f27
aktív tag

Ha mar megirtunk egyet kunyu lenne arulni.
De elsonek en nem szines lcd-s lesz hanem karakteres.

(#8102) f27 válasza Router (#8095) üzenetére


f27
aktív tag

En vakon megbizok a gyari profilokba. :))
Elinditom a gepet azt nyogodtan dolgozok kimegyek telefonalgatok stb... :))

(#8103) Benji77 válasza f27 (#8102) üzenetére


Benji77
tag

ezért szoktál smd hiányos chipet küldeni.... :D

(#8104) Router válasza Benji77 (#8103) üzenetére


Router
őstag

LOL :C

www.reballing.hu/forum

(#8105) f27 válasza Benji77 (#8103) üzenetére


f27
aktív tag

Tevedes en meg eletembe egy smd-t sem vertem le.
Nem is tudnam a gep szedi le es a chipet lehuti. :DDD
A kinai szarok amiket eladtak azokrol hianyzot neha egy egy. :P

(#8106) Benji77 válasza f27 (#8105) üzenetére


Benji77
tag

ezt az olcsó dumát.... :DD

(#8107) f27 válasza Benji77 (#8106) üzenetére


f27
aktív tag

Ha realisan belegondolsz nekem nincs is lehetosegem letolni rola :DDD
Max akkor ha egy reumas kezu ember nekielna piszkalni rajta a kondikat mikor eleri a 220fokot :))

(#8108) mobileman válasza f27 (#8105) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na, ne kamuzz, mikor anno én vittem le pár T61 lapot, egyről leverted a chip mellett az alkatrészeket...Ezt elfelejtetted, mi? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8109) retrox


retrox
csendes tag

Sziasztok! Van egy clevo m66se laptopom.Hibjelenség:
bekapcsolás után a powerled ég,dvd beolvas, kb egy percel később a prociventi szépen elkezd forogni.A bga chip és az alaplapi chipset szépen melegszik. Kép nincs. Capslock-ra nem reagál,kikapcsolás is csak hosszan megnyomva.A videochipp nyomkodására sem reagál. Hardverek lekötve(csak proci,memória,bekapcsoló egység,monitor) Bga hiba lehet?A segítséget előre is köszi!

(#8110) Gigabyga válasza Benji77 (#8093) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Szerintem félreértettetek.
Nem más profiljával szeretnék dolgozni csak arra lettem volna kíváncsi,hogy amiket ti használtok azok hogy néznek ki.Magnettal teljesen másképp kellett dolgozni.Ott ugye 215 az 215-volt viszont a meleg levegős meg megint más.
Eddig tesztelgettem a rossz lapokon amit írtam ólmosra gond nélkül feltette a chipet,ami ólommentes 245°C mutat a meleg levegősre és leugrik a chip már.

(#8111) f27 válasza mobileman (#8108) üzenetére


f27
aktív tag

Ja persze mikor azt gyakoroltuk hogyan lehet lefeszegetni a chipet roluk mivel telibe ragasztottak voltak alul.
De most chiprol beszelunk nem arrol az egy esetrol :))

(#8112) mobileman válasza f27 (#8111) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na ja, de akkor is lepotyogott, ez a lényeg :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8113) mobileman válasza Gigabyga (#8110) üzenetére


mobileman
aktív tag

Én azért nem tenném ki a profiljaimat, amit az ember fáradtságos munkával összehoz, aztán meg más 2 perc alatt a közölt profillal vígan dolgozik..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8114) mobileman válasza Gigabyga (#8110) üzenetére


mobileman
aktív tag

Amúgy nálunk 260 fokra van az alsó levegő maximalizálva ólommentes esetre :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8115) retrox


retrox
csendes tag

Ne haragudjatok,de olyan nehezet kérdeztem?

(#8116) KillHates válasza retrox (#8115) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg, de ez nem az "azonnali notebookos kérdések órája" topic, továbbá helpdesk sem vagyunk, tehát ne legyen már "kötelező" válaszolnunk a notebook-os hibákra, adjuramisten...

Egyébként a SiS északi híd szokott elengedni rajta az elégtelen hűtése miatt. Mivel ezt a notebook még nem ROSH ezért kis szerencsével egy kis "hőlégfúvózással" otthon is javítható. Figyelj oda, mert felülről nem nagyon bírja a melegítést a páncélos SiS.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8117) mobileman válasza retrox (#8115) üzenetére


mobileman
aktív tag

bizony, ez a topic 'szakmai' topic, nem javítgatós..
a tiedre itt a megfelelő topic, itt kapsz azonnali választ [link]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8118) retrox válasza KillHates (#8116) üzenetére


retrox
csendes tag

Köszi a választ.Gondoltam azért írok ide,mert itt sok szakember megfordul,s nem utolsósorban javít is.De ez az "otthoni" javítás szeget ütött a fejembe. Akkor nem a videókártyával van a baj(via)?Ne zavarjatok el.Köszi

(#8119) mobileman válasza retrox (#8118) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem zavarunk el senkit, de azt nem szeretjük, ha számon kérnek, hogy mikor kap választ.. Majd szépen kap, mikor ki ér rá..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8120) retrox válasza mobileman (#8119) üzenetére


retrox
csendes tag

Ok,megértettem.Köszi

(#8121) Benji77 válasza retrox (#8109) üzenetére


Benji77
tag

Én Clevo (Albacomp) notikat nem is szoktam elvállalni javításra.
Hulladék az alaplap.. :)
Golyózás után is csak nagyon rövid ideig szoktam működni.

(#8122) retrox válasza Benji77 (#8121) üzenetére


retrox
csendes tag

Mégis mit kellene hőlégfúvóznom? Milyen eszközt ajánlotok? Mivelellenőrízzem a hőfokot?

(#8123) retrox válasza Benji77 (#8121) üzenetére


retrox
csendes tag

Nekem júniusban golyóztak egy v7-est.Most is azzal vagyok fent.Szerintem jó kis gép,kedvelem.

(#8124) Tamás9x válasza retrox (#8123) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kérlek 5 percen belül használd a szerkesztés menüpontot. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8125) retrox válasza Tamás9x (#8124) üzenetére


retrox
csendes tag

Valami hülyeséget írtam?
Rakok fel egy képet.Pontosan melyik az a chip amelyik a hibát okozza? Csak tanulni szeretnék tőletek.

(#8126) mobileman válasza retrox (#8125) üzenetére


mobileman
aktív tag

hát így elég nehéz lesz megtanulni..
hogy mi mutogassuk meg?
Magadtól mit teszel le az asztalra?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8127) KillHates válasza retrox (#8125) üzenetére


KillHates
nagyúr

A nagyobbik VIA chip-ed engedett el.
Van otthon esetleg valamiféle forrasztószered?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8128) retrox válasza mobileman (#8126) üzenetére


retrox
csendes tag

Csak annyit kértem,hogy mondjátok meg melyik chip okozza a hibát,és hogy milyen eszközöket ajáltok a javításhoz.É is közületek való volnék(számítógép-szereló,web-programozó szakmákkal rendelkezem).Sajnos a szerelő tanfolyamon csak pc-kel foglalkoztunk,azzal is csak hardvercsere szinten.

(#8129) retrox válasza KillHates (#8127) üzenetére


retrox
csendes tag

Köszi KillHates! Nincs!Milyen eszközöket kell beszereznem egy melegítéshez?

(#8130) retrox válasza KillHates (#8127) üzenetére


retrox
csendes tag

Vagyis van egy ősrégi pillanatforrasztóm meg cinem. Ez valószínűleg kevés lesz.

(#8131) Tamás9x válasza retrox (#8125) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem mondtál hülyeséget, csupán idegesítő, hogy írsz 2-3-4-5 üzenetet 5 percen belül ami beleférne 1 üzenetbe is :R

Túl nagy és gagyi a nyák, hogy 1db hőléggel meg tudd csinálni, ide sajna alsó felső hűtés kell, különben belobban alap azaz azonnal eldeformálódik.

F27: Jól bevált amcsi Mac repair ?:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8132) retrox válasza Tamás9x (#8131) üzenetére


retrox
csendes tag

Jogos!

(#8133) f27 válasza retrox (#8130) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor egess el rajt egy teamecsest :))

(#8134) retrox válasza f27 (#8133) üzenetére


retrox
csendes tag

Megszólalt a szakma!Vagy a szakmai irígység?

(#8135) KillHates válasza retrox (#8130) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Kellene szerezned valahonnét flux-ot, ha folyékony akkor az jobb ha zselé állagú akkor az is jó de nem annyira.
Kelleni fog hozzá egy kontakt grill, vagy melegszendvics sütő.
Egy hajszárító.
Egy olyan multiméter ami tud hőmérsékletet mérni és a szondája is meg van.
Alufólia.
Biztos kéz, és türelem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8136) KillHates válasza retrox (#8134) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyébként F27 nem mondott hülyeséget... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8137) retrox válasza KillHates (#8136) üzenetére


retrox
csendes tag

Akkor elnézést kérek tőle! Habára teamécses hőmérsékletét nem biztos,hogy tudom szabályozni. A hajszárító hány fokot tud max?

(#8138) retrox válasza KillHates (#8136) üzenetére


retrox
csendes tag

Ezt a leírást találtam.Ez jó lehet nekem?
http://logout.hu/bejegyzes/accessdenny/bga_javitas_reflow_reball.html

(#8139) netzoli válasza retrox (#8138) üzenetére


netzoli
tag

Olvasd el a hozzászólásokat és rájössz magadtól is.

#8128: Ezt értem én, de ha egy kicsit is ért valaki a számítógép szereléshez, akkor az az ember már meg tud különböztetni egy IC-t a többi alkatrésztől. Sőt sok esetben még azt is tudja, hogy kb. mi a különbség a NB és SB között.

Szóval nem bántásból, de ha azt se tudod, hogy mi micsoda és mit mivel, akkor inkább ne csináld. Ha ad egy tippet valaki és ezek után még a kérdésedből is tisztán látszódik, hogy közöd sincs az egészhez, akkor azt ne erőltesd.

És halkan megjegyezném, hogy a számítógép szerelő és webprogramozó szakmának vajmi kevés köze van az elektronikához, mint szakmához. Átfedések persze vannak, pl. a kettes számrendszer... :K

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#8140) retrox válasza netzoli (#8139) üzenetére


retrox
csendes tag

Hála istennek nem vagyunk egyformák.Ha énhozzám azzal a kéréssel fordul valaki,hogy segítsek biztonságos login-rendszer kiépítésében a honlapján,lássam el tanácsokkal mit hogy csináljon,miket vegyen figyelembe,segítek neki.Nem érdekel,hogy ez az első honlapja lesz,az sem,hogy még nem igazán ért hozzá,de látom, hogy érdekli,akarja,s segítek. Lehet, hogy tényleg nem sok köze van a web-programozásnak a laptopjavításhoz, valószínűleg a laptopjavításnak a horgászathoz sem,mégis csinálod,mert az a hobbid,érdekel, s szereted. Ha a szakmáknál tartunk, hivatalosan a te szakmád nem is létezik(okj szinten biztos nem).Akkor most szakember vagy vagy csak hobbi szinten műveled?Valamikor te is elkezted,s úgylehet,több segítséget kaptál mint én.

(#8141) Tamás9x válasza retrox (#8140) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mint műszerész szerintem létezik a szakma :C E-Penis méregetés helyett inkább nézegesd meg ezeket: [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8142) f27 válasza retrox (#8134) üzenetére


f27
aktív tag

Komolyan montam nem gunyolodasbo!
Ideglenesen az is megoldas lehet a te esetedben.
Ezeket a chipeket meg forraszto gepekel is nevces forrasztani.
Tegyel ra egy teamecsest egesd el rajt ennyi.
Az lassan felmelegiti neked es lassan vissza is fog hulni.
Ha elindul szerencses vagy ha nem akkor holegfuvoval sem fog. :))

(#8143) retrox válasza Tamás9x (#8141) üzenetére


retrox
csendes tag

Attól függ,mikor tanultad! a 80-as évek végén,s a 90-es évek elején max ic forrasztás volt,s nem bga tokozás.Gyanítom,hogy a mai oktatási rendszer sem mélyül el ennek a megismertetésében. Amit tudtok azt a munkahelyeteken,egyéb fórumokon,önképzéssel tanultátok meg.Szóljatok ha tévednék! Nem fogom elvenni a munkátokat,nem ebből akarok megélni! Az ilyen gépek(m66se) már nem érnek annyit, hogy szervízben javíttassam. A fiam viszont szeretné használni,újra meg nem telik.

(#8144) retrox válasza f27 (#8142) üzenetére


retrox
csendes tag

Azzal meg egy infra hőmérővel nem pontosabban talánám el az olvadás fokot? A teamécses ki tudja hány fokot kreál! 300c˙-os hólégfúvót már 4000 körül találtam,ugyanennyiért 380c-ig mérő 80cm hatótávolságú infra hőmérőt is.A célnak megfelelne?

(#8145) mobileman válasza retrox (#8138) üzenetére


mobileman
aktív tag

Elébe vágok a dolgoknak, megkíméllek, hogy sokat kelljen rá költeni, így ajánlom melegen- ha már úgysincs semmi rendelkezésre álló eszközöd- e szerint csináld meg [link]
Ez nem kerül semmibe, eredmény ugyanaz lesz, mintha ráköltenél amit a többiek felsoroltak..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#8146) f27 válasza retrox (#8144) üzenetére


f27
aktív tag

Ne kinlodj hidd el,egy 30ft teamecses es kesz! :))

(#8147) retrox válasza f27 (#8146) üzenetére


retrox
csendes tag

Valaki megmérte már a max hőfokát ennek a mécsesnek?

(#8148) netzoli válasza retrox (#8140) üzenetére


netzoli
tag

Nos az OKJ szerint valóban nincs olyan. Viszont van elektronikai műszerész, elektronikai technikus, stb. és utolsóként, de nem utolsó sorban a villamos mérnöki képzés. Továbbá léteznek specializált tanfolyamok, ahol még jó eséllyel csiszolhatnak a technikádon és még rengeteg képzés. Iskolában megtanítják, hogy mi az az RLC és a különböző 'vibrátorok', ami nem az amire elsőként gondolsz. Majd az élet! De főleg az élet a tanítómester. Az első önálló feladat pedig sok helyen, csak annyi, hogy Mester, meghoztam a kávéját :)

Kb. havonta jön elő ez a téma, amiről te is kérdezel. De hozzáteszem a segítséget megkaptad. Killhates leírt pár gondolatot, majd a többiek és az már elegendő támpont, hogy merre indulj el. Az egy másik dolog, hogy nem tudtad készpénzre váltani. Egy számítógép szerelőnek, annyival pedig tisztában kell lennie, hogy pl. egy pc alaplapon mi micsoda és minimális rálátásnak kell lennie az egészre.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#8149) KillHates válasza netzoli (#8139) üzenetére


KillHates
nagyúr

"És halkan megjegyezném, hogy a számítógép szerelő és webprogramozó szakmának vajmi kevés köze van az elektronikához, mint szakmához. Átfedések persze vannak, pl. a kettes számrendszer..."

Ezen sírva röhögtem! :D :DDD Örök hálám, hogy bearanyoztad a reggelem :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8150) KillHates válasza retrox (#8144) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha rászánsz 4000Ft-ot arra, hogy vegyél egy a hőlégfúvót e miatt, akkor inkább hozd el hozzánk szétszedve a gépet hozzánk és én inkább rámelegítek neked rendesen a géppel. Sőt akkor már rendesen előkezelem meg utókezelem az alaplapot is (tisztítás-flux-stb)... Ha beindul, akkor az első nyári melegekig biztosan nem lesz gondod a géppel, de utána viszont tervezzetek azzal, hogy végleg el fog romlani a chip (nem flipcihp-es a nagy VIA és az újbóli melegítés nem segít majd rajta). Így legalább addig is tudtok spórolni az új notebookra.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.