Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 18:49:38

LOGOUT.hu

Battlefield 2042

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) 3L1T3 válasza oriic (#5349) üzenetére


3L1T3
addikt

na szép, bétánál is jobbnak éreztem az XSX verziót, hát csak megnézem.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5352) vg válasza oriic (#5349) üzenetére


vg
addikt

Azt a xp és kill nullázást én is tapasztaltam. Átmentem One verzióra, ott meg jó volt.

(#5353) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Lenyomtam én is 3 meccset eddig, majd este 7 után tudom folytatni.

Teljesítmény:

Kb. ugyanolyan mint a bétában, talán annyira nem mikrolagos már az elején sem.
Az előzetes híresztelések ellenére legalább rosszabb nem lett, bár ettől még pécén ez elég halvány...

5800X + 6700 XT + 2x8 giga 3200-as RAM, gyors nvme SSD:

1440p minden high, csak a textúrák vannak ultrán - 70-95 FPS

A ram használat elég brutális, a Warzone-t is kenterbe veri.

Tényleg kevesebb a bug, élvezhetőbb a játék, mint a béta alatt volt.
Kaleidoscope-on nyomtam egy meccset, meg a havas mapon egyet, illetve a hajóroncsoson is sikerült játszani (nem jut eszembe a nevük).

A Portalba egyelőre csak belenéztem egy 15 perc erejéig, a Caspian "remaster" tényleg brutálisan jónak tűnik, az meg hogy a gunplay, a mozgás Battlefield 3-as, az kemény.

[ Szerkesztve ]

(#5355) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy where kis heli? Azt is kikapcsolták?

Megyen!

(#5356) mettek válasza 3L1T3 (#5351) üzenetére


mettek
addikt

Tényleg nagyon droppol ps5-ön. Én is ránézek az xsx verzióra.
Pedig amikor reggel fél7kor mentem egy kört akkor még nem volt ilyen gond.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#5357) balage1989


balage1989
tag

Beragad. Csak a kilépés segitett. (vagy én voltam nyomi)

A jó munkát és a rossz kocsmát még nem találták fel...

(#5358) Aventador91


Aventador91
őstag

sok bug van még

nem lehet sehogy squadot csinálni és lezárni? kurvára idegesítő hogy bespawnolnak a helikopterbe miközben pont gunnerből lövök és ahelyett hogy simán kiugrana, előtte még kínlódik a helikopterrel persze akkor ugrik ki amikor már látja hogy le fog zuhanni.

és tele van ilyen agyhalottakkal a játék. olyan érzés játszani mint amikor a bf5 nagyon akciós volt vagy valamihez osztogatták ingyen, akkor volt tele ilyen játékosokkal

(#5359) Aventador91 válasza Aventador91 (#5358) üzenetére


Aventador91
őstag

az anti air rakéta ugyanolyan bugos mint a bétában. sokszor még be se méri már el tudom lőni, van hogy egyszerre kettőt is lő és instant hal a heli :D

meg sokszor van hogy ott röpköd felettem és egyszerűen el se kezdi bemérni

[ Szerkesztve ]

(#5360) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Te jó szagú pálpusztai. :DDD

Automatán beállítota az 1440P Ultrát, na mondom frankó, csak tudja a gép, hogy mire jó a VGA-m. Erre bevágott egy 128 fős conquestbe és olyan irgalmatlan lagparádé volt, a maga kis 60-70 fps-e mellett, hogy "öröm" volt játszani.

Ez irgalmatlan fosul megy, nem is gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#5361) mettek válasza mettek (#5356) üzenetére


mettek
addikt

Jobb xsx-en.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#5362) TuCs


TuCs
csendes újonc

Lehet kinevettek, de...a difibrillátor nem találom. Hol tudom berakni mondjuk a heel pisztoly helyett? Vagy bizonyos szint után kapom meg? :F

(#5363) Silεncε válasza mettek (#5361) üzenetére


Silεncε
őstag

Három meccset mentem XSX-en, ebből kétszer csonttá fagyott a játék. Annyival azért nem jobb..

(#5364) 3L1T3 válasza mettek (#5361) üzenetére


3L1T3
addikt

Én is megnéztem XSX-en, sokkal stabilabb mint PS-en.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5365) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

GPU load játék közben. :DDD Arról nem beszélve, hogy kb 200-220W-ot vesz ki a GPU-ból játék, de kivehetne 400-at is, ha akarna... Így mondjuk nem csoda, hogy hitványul fut.

[ Szerkesztve ]

(#5366) 3L1T3 válasza 3L1T3 (#5364) üzenetére


3L1T3
addikt

Mindenesetre nekem van most rengeteg játékom, így várok vele még. Mert bőven ráfér erre még a plusz meló. :(

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5367) warcat válasza ForRedGlory (#5360) üzenetére


warcat
veterán

Én úgy kezdtem Stodeh tapasztalatai alapján, hogy motion blur, vinette egyéb ilyen szirszarok ki, majd pedig gyári medium beállítás dlss performance mellett (3090, 4k felbontás) így rendben van, majd lehet később finomítani.
A prociról meg annyit, hogy az 5950X-et hagyom közben RTM-et bányászni, nem úgy tűnik mintha negatív hatása lenne ennyi magnál.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#5368) FattyDove


FattyDove
őstag

A fegyverre rakható lasert mivel lehet bekapcsolni? Illetve van bármi hátránya a nagyon gyors futásnak?

(#5369) ForRedGlory válasza warcat (#5367) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Majd nézegetem, de ez elsőre fejbe kólintott rendesen. Persze majd jön pacth meg NVIDIA driver is, azonban minden várakozásomat alulmúlta. Mentségemre szóljon, hogy nem bétáztam. :))

A 9700K-t meg ma váltom le 12700K-ra, kíváncsi leszek, hogy fog-e bármit számítani. Gondolom nem. Abban sem vagyok biztos, hogy nem az új beta EA app miatt szarakodik a játék, mert ha az meg van nyitva, akkor 165 Hz mellett is szaggat az egér, ha benne vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#5370) IntelKiller7 válasza 3L1T3 (#5364) üzenetére


IntelKiller7
veterán

COD meg PS-en stabilabb. :DDD
Ki van ez talalva.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#5372) #16729600


#16729600
törölt tag

Nyüves EA app. Csak kerete van. Ujrainditás, letörlés, reinstall se segit. Kezd szemrángásom lenni. Elképzelésem sincs mit kellene csinálni. :F

[ Szerkesztve ]

(#5373) vg válasza balage1989 (#5357) üzenetére


vg
addikt

Ez a revive bug, tegnap írtam én is.

(#5374) regener válasza #16729600 (#5372) üzenetére


regener
veterán

Használni a jó öreg Origint.

(#5375) gyuromoj


gyuromoj
veterán

EA Play 10 óra trial, azt csak akkor számolja, ha ténylegesen bent vagyok a játékban? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5376) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Hali!

Nemrég behúztam kemény 300 forintért 3 havi GamePasst, ami mellé jár EA Play is, ezt be is aktiváltam, leszedtem az EA Desktop appot, írja is, hogy rendben van. Olvastam, hogy EA Play mellé jár egy ingyenes 10 órás BF 2042 trial. A játék standard verziója be van már aktiválva és elő is van töltve a gépemen, ha Originen rákeresek, hogy "Battlefield 2042" akkor ki is ad egy trialt, de ha rámegyek csak annyit ír, hogy "View in Library" ott meg azt írja, hogy November 19-én fog kilockolódni a játék. Szóval ha elő van rendelve a játék akkor már nem is játszhatsz a 10 órás triallal? Vagy még nem lett unlockolva a trial? Elvileg az is november 12... Valaki próbálta már így a játékot?

(#5377) Aventador91


Aventador91
őstag

egyszerűen hihetetlen hogy a party rendszert már a bf1 megjelenése óta mindig elcseszik és mindig minden rész amikor megjelenik kezdődik elölről hogy nem lehet joinolni, errort ír stb

most ugyanaz van mint a bétánál. van hely a partiban, ha ingame ha originban joinolok akkor is először azt írja queue, aztán elkezd betölteni a pálya, és kidob menübe hogy a party leader matchmakinget indít, miközben ők játszanak egy szerveren.

(#5378) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Jelen helyzetben ez a játék nem éri meg az árát. A Battle Pass 2022-re csúszik, így addig bőven kell nekik hagyni időt, hogy optimalizálják a teljesítményt és egyéb hiányosságokat. Talán hónapokkal később biztosítani tudják majd az elvártakat. Csalódás.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#5379) R3laX


R3laX
addikt

Hű, ez a sivatagos map is de király. Nagyon állat kétéltűvel többen csúszkálni :).

Nálam tényleg jól megy, ha minden fröcsköl robban rush van a végén akkor is. Szerintem az RT-t hagyjátok multiban. :)

128-as Conquest, FullHD High, RT OFF. Nem valami jó képek, mert meneteltem, de a sebesség és a frametime látszik. Dynamic resolution scaling OFF.





[ Szerkesztve ]

(#5380) wjbhbdux válasza KillerKollar (#5376) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Game pass csak EA appon át megy abban kell letöltened.

/s

(#5381) Ellia


Ellia
addikt

RX 580+ r3600+16gb ram-al, ssd-ről olyan 35-50 (60)-at tud medium beállításon 2560x1080-ban. Az új amd driverrel még nem próbáltam, majd később.

[ Szerkesztve ]

(#5382) 3L1T3 válasza ƵøŁĭ (#5378) üzenetére


3L1T3
addikt

Én is valami ilyesmiben gondolkozom, hogy várok amíg elindul a battle pass , addig vígan elvagyok sok más játékkal.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5383) Kobe válasza ForRedGlory (#5360) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem ez server oldali mikrolag mert nalam tok flottul megy a 2080al, 90fps stabilan megvan de inkabb 110 korul
Viszont igy is fel metereket visszadobal futas kozben

(#5384) bul07


bul07
nagyúr

Fú nem jó ezeket olvasni
Akkor én 1050Ti-vel diavetítést fogok nézni? :DDD

Nem vagyok én Krőzus hogy két három havi fizetésemért vegyek VGA-t

Azért az elég furcsa hogy a Portal mód a jó istenkirály
Csak azért gond ez mert oké hogy még most az újdonság meg minden, de mi lesz fél egy év múlva ha az alap pályák meg minden nem jó, mi fogja ennél a játéknál tartani az embereket
Ha meg nem lesz ember ezt is elkaszálják mint a Bf5-öt és nem lesz tartalom hozzá

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5385) KillerKollar válasza wjbhbdux (#5380) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Közben megjelent, hogy játszható, eddig valamiért nem volt az :R

(#5386) R3laX válasza ForRedGlory (#5369) üzenetére


R3laX
addikt

Szerintem a 3080Ti mellé azért illene egy 2x16GB RAM is már :). Nézd meg nálam mennyit kajál 1080P High-on.

[ Szerkesztve ]

(#5387) F e Z o válasza KillerKollar (#5376) üzenetére


F e Z o
veterán

Hol vetted, kérhetek egy linket akár privátban? :R

H2O über alles!

(#5388) pandras83


pandras83
senior tag

redditről: a depth of field az ingame settings-ből nem, de konzolparancs segítségével kikapcsolható
állítólag +10-20 fps. 9 körül érek haza, ha valaki addig leteszteli, írja meg legyen kedves hogy valós-e

Depth of Field is killing performances 10-20FPS and you can't disable it in options, only through console command which resets every transition.

To disable it open the console with "~" and type in "PostProcess.DofMethod DofMethod_None" no quotes.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#5389) KillerKollar válasza F e Z o (#5387) üzenetére


KillerKollar
senior tag

A GamePasst? Simán a Microsoft-tól, volt valami akció, nem tudom, hogy még él-e, hogy az első hónap 300 forint, utána 2 hónap ingyenes és aztán havi 3000, de instant le tudod mondani és akkor 3 hónap után lejár. A 300 forintos ár lehet, hogy csak azokra vonatkozik akiknek még soha nem volt GamePass előfizetésük.

[ Szerkesztve ]

(#5390) t.kristof


t.kristof
senior tag

Nekem baromira bejön a játék. High graf, full hd 60hz , 60-80 fps körül, pálya válogatja. Ha jól emlékszem belehet állítani azt hogy középső egér gombra dobja a gránátot, ne csak kiválassza azt. Melyik beállítás ez? Egyébként elég sok a balf@sz, azt se tudják mit kellene csinálni, medic pl egyáltalán nem is volt még az én csapatomban :F

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#5392) batai15 válasza IntelKiller7 (#5338) üzenetére


batai15
félisten

ez sxs-en is működik?

(#5393) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Lehet én nem látom értelmét.
De olyan szerver mire jó? Hogy egyik oldalon felfegyverkezve, és járművekkel felszerelve, én mint enemy és a csapattagok, kap egy kést? Ez kinek fun? :DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#5394) Ellia


Ellia
addikt

Ez jó volt, ha ügyes a játékos gyorsan lehet így "utazni" a pályán :D

(#5395) bandi0000 válasza SSJmeszes (#5393) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Annak aki a fasz jó vêgére kerül pont :D

Akkor én mákos voltam, hasonló felállásba volt a kés mellett 2 gránàtom :D

Xbox One: bandymnc

(#5396) sixpak


sixpak
nagyúr

Hmm...sokkal jobban fut, mint a beta, kb. 1 óra játék után mondom ezt.
Minden ultra, 3440x1440, dlss balanced, 65 és 80 fps közt, de 70 körüli általában. (2070 super).
GPU 100%-on végig, érdekes viszont, hogy csak 190W-ot szippant, a BF5-nél 220W-ot bekajál.
CPU-ra még ránézek, mert gyanús, hogy 40 fokos mind a 8 mag. :D
BC2 mapokon frankó a grafika, az új pályákon inkább egy 6-8 éves játék szintjén van, inkább ronda, mondjuk ki. :D
A havast és a South Korean pályákat néztem meg, lehet a többi szebb lesz.
A karakterek mozgása egy free to play mobilos játékban is szégyen lenne. :D
A felület továbbra is botrányos, ezt a libafoszöld színt aki jóváhagyta.... :U
Ja, és hol a leaderboard?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#5397) oriic válasza SSJmeszes (#5393) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Portal ugye?

XP farm (Pontosabban inkább Weapon Kill Farm) szerverek. Csak bugosan van megcsinálva és rossz oldalra tesz be időnként. Kvázi minden megnyitott fegyvert ki lehet így 1-2 óra alatt maxolni, mert az AI nonstop spawnol 1HP-val és egy db késsel/gránáttal. Kicsit elbaltázták ezt szerintem a készítők, hogy Portal-ban is van szintezés. :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#5398) voodoo98 válasza Sayiid919 (#5391) üzenetére


voodoo98
addikt

Nálam van diff a quality és balanced között!

#5399nincsnév007
engem se enged már be kb. 18:51 óta, még lejátszottam volna a Battle of the Bulge-t, a fene egye meg! :) :W

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#5399) nincsnév007


nincsnév007
őstag

most nálam series s-en ezt írja ki: Unable to load persistence data. Ez mi? délután még müködött.

(#5400) IntelKiller7 válasza batai15 (#5392) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Persze. Vegyel ultimate gamepasst

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.