Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 18:49:38

LOGOUT.hu

Battlefield 2042

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) pRoject22 válasza Varga György (#16991) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem van erre egy módszerem, elég jól kordában tartja a recoilt, természetesen nem csalás csak 1-2 dolog átállítása illetve átírása a cfg-ben.

Srác elég furcsán beszél de ne azzal foglalkozz, hogy mondja hanem ,hogy mit mond :)

Aim beállítás

¯\_(ツ)_/¯

(#17002) Sz. Géza válasza @rglaaf (#16995) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

De ez a fazon itt nem controllerrel tolja? ;)

(#17004) pRoject22 válasza pRoject22 (#17001) üzenetére


pRoject22
őstag

Mivel az előbb linkelt videóban a reklám erősebb mint maga a videó ezért újra linkelem neked.

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#17006) @rglaaf válasza Sz. Géza (#17002) üzenetére


@rglaaf
veterán

igen pc-n controllerrel ö volt a legjobb kb de sajnos pár hónapja elhunyt :((

PSN:BiZzare_0 ️

(#17007) FollowTheORI válasza pRoject22 (#17004) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Nem tudom ez mennyire jó még, 1 évvel ezelőtthöz képest ezekbe "nagyon" belenyúltak már... és a config buhera sem kell, sőt már akkor se igazán kellett. :)

De persze próba cseresznye... csak szerintem nem lesz jó már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17008) pRoject22 válasza FollowTheORI (#17007) üzenetére


pRoject22
őstag

Most 1-2 hete pakoltam fel újra a játékot, fura is volt a nagy recoil, beállítottam ezzel és nem rángat a fegyver annyira mint nélküle.

¯\_(ツ)_/¯

(#17009) @rglaaf válasza pRoject22 (#17008) üzenetére


@rglaaf
veterán

Ennyi idő után se tanultatok meg játszani online?elkeserítő.... ráadásul pc- egér bill-el
De a "mókólás" az már pro szintem megy :))

PSN:BiZzare_0 ️

(#17010) Dtomka válasza pRoject22 (#17004) üzenetére


Dtomka
veterán

Igaz csak neki linkelted de vettem a bátorságot és én is elvégeztem a videóban látottakat. (köszi) :)
Bár a frissítések által már nem minden aktuális, pl 133 alapból a coffi...
Leírom későbbiekben a tapasztalataimat.

Más:
Jut eszembe sajnos a TRN nem fogadja el az origin (ami már megszűnt) nevemet (Something went wrong while trying to lookup your name, please try again later.), de jó lett volna látni magam a region leaderboars 9. helyén az 50,874 kills-el. Sehol nem említik, hogy fizetős lenne ez a regionális listára kerülés....



#17006 @rglaaf
:Y
Tényleg? Nyugodjék békében ;(
(A srác felvidéki, vagy erdélyi lehet az akcentusából ítélve, és már ez alapján tudom, hogy "jó gyerek". Jó emberek halnak meg, férgek meg "drága ladikon" élvezik az életet... ejj de nincs jól ez így.)
(Feleségem 2 gekkója, keverék németjuhász kutyánk, és a cicánk ... ~2 hónap alatt :((( )

(#17012) Dtomka válasza CptAdamica (#17011) üzenetére


Dtomka
veterán

A Delta Force Black Hawk Down remek játék volt. De jött a BF Vietnam...

(#17013) pRoject22 válasza Dtomka (#17010) üzenetére


pRoject22
őstag

Végre sikerült a felbontást is "megszerelni".

Elég szar a kép, nem olyan éles mint amilyennek lennie kellene, a 0 gomb megnyomásával előjön a konzol és a következőt kell tenni;

Render.ResolutionScale 1.50

Ez az 1440p-t 4K-ra tolja fel, egyből lesz csodaszép éles kép, persze a teljesítmény rovására, én ugye alapból 1440p-n játszom ezért 1.25-re állítottam, így szép éles lesz a kép és a 130 fps-ből lesz kb 100-110.

¯\_(ツ)_/¯

(#17014) Sz. Géza válasza pRoject22 (#17013) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Ezt a parancsot a játék minden egyes indításakor be kell írni a konzolba?

(#17015) pRoject22 válasza Sz. Géza (#17014) üzenetére


pRoject22
őstag

Igen

¯\_(ツ)_/¯

(#17016) FollowTheORI válasza Sz. Géza (#17014) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Szerintem ez ugyanaz a res scale ami játékon belül is van az optionsbe.
De ha mégsem, akkor csinálhatsz rá user.cfg-t és abba rakod a BF mappába.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17017) pRoject22 válasza FollowTheORI (#17016) üzenetére


pRoject22
őstag

Nem, nem az.

Azért nem mert az csak 100%-ig engedi skálázni, vagyis lefelé a teljesítmény érdekében, ezzel meg tudod 150%-ra is pakolni a képminőség érdekében ergo amit te írsz az lefelé skáláz ezzel meg felfelé tudod, továbbá a cfg-ben hiába írod át és hiába teszed írásvédetté, nem lesz tőle nagyobb a felbontásod, próbálgattam már.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#17018) Dtomka válasza pRoject22 (#17013) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszi ezt is ki fogom próbálni. BF1 -ben a kép élesítésére a SweetFx-et használtam.

(#17019) bozont válasza pRoject22 (#17017) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk nem értem miért nem lehet gyárilag is felfelé skálázni. A legjobb élsimítás lenne, ha valakinek van egy kis fölös teljesítmény.
Nemrég elindítottam újra a Bf5-öt, a 6900XT 144fps korlát mellett el sem indította a ventit, passzívban vitte (1440p ultra mellett, RT off). :C

(#17020) pRoject22 válasza bozont (#17019) üzenetére


pRoject22
őstag

Teljesen egyetértek, hogy így működik az is jobb mint a semmi, csak azt bánom nem jöttem rá hamarabb ^^

¯\_(ツ)_/¯

(#17021) Dtomka válasza pRoject22 (#17013) üzenetére


Dtomka
veterán

A Zack videójában lévő beállítások tényleg segítik\csökkentik a recoil-t (úgy tapasztaltam). Köszi még 1x. Én inkább 2x köszönöm meg, mint 1x sem :)
És miért folyamodtam, hogy kipróbáljam? 3K/D -t TDM-ben azért nem mindig sikerül minden körben teljesítenem, a csapattól is sok függ de én is öregszem. :)
(De az nagyon kezd idegesíteni, hogy 10 ből legalább 8x a láma csapatba kerülők.)

Gratula a felbontás hegesztésért, bár nekem csak 3070 em van és az 1.5 sok, de még az 1.25 is elég sok fps -t "elvesz". Kár, hogy cfg- fájlban nem lehet fixálni, én max 1.15 tel használom.

[ Szerkesztve ]

(#17022) pRoject22 válasza Dtomka (#17021) üzenetére


pRoject22
őstag

Mondjuk ahhoz ,hogy told feljebb ahhoz a 3070 tényleg kevés, de végülis ha csak egy kicsit teszel rá már az is lényegesen szebb mint 100%-on.

¯\_(ツ)_/¯

(#17023) KillBorn válasza pRoject22 (#17004) üzenetére


KillBorn
senior tag

Belekötök, de én már csak ilyen vagyok:
Előszőr a jegyzettömbben átírja a settings mappában lévő PROFSAVE_profile fájt.
Majd írásvédetté teszi, hogy a játék ne tudja módosítani a beálításokat.
Majd belép a játékba és módosítja a beállításokat.
Amik nem mentődnek el hiszen írásvédett a fájl.

Előrfordulhat, hogy tévedek, de némi ellentmondást vélek felfedezni.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#17024) Dtomka válasza KillBorn (#17023) üzenetére


Dtomka
veterán

Igazad is lehetne, de nem azt a fájlt érinti a játékban a módosítás, hanem a PROFSAVE fájlt. Átállítottam a játékban 100-ra, a fájlban 1 lett, majd vissza 0 -ra:

[ Szerkesztve ]

(#17025) Dtomka válasza pRoject22 (#17022) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen, majd ha olcsóbb lesz a 4070 akkor idővel lecserélem a 3070 -et.

(#17026) pRoject22 válasza Dtomka (#17025) üzenetére


pRoject22
őstag

Akkor már a Ti változat érné meg jobban nem?

¯\_(ツ)_/¯

(#17027) KillBorn válasza Dtomka (#17024) üzenetére


KillBorn
senior tag

:R

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#17028) Dtomka válasza pRoject22 (#17026) üzenetére


Dtomka
veterán

Néztem teszteket, tizenpár % -kal jobb teljesítmény, de a fogyasztása sokkal több. Mivel csak 2k monitorom van a 4070 nekem a tökéletes vga, +4gb ram, kevesebb a fogyasztás, és dlss 3 miatt még időtállóbb lesz.
A 200 watt nálam a max, bár a 280x -em ~250 w -t kajált be anno (amit ~100 ezerért vettem, és hibás volt.
* (Idővel kiderült, hogy ram hibás. Másik firmwire-t leszedtem és a hiba megszűnt. Egy habugi nevű srác aki azt mondta, hogy tud egy tuti módszert amivel kinyírhatjuk a kártyát. De én nem mentem bele. Olyan levelet írt nekem, hogy a mai napig ökölbe szorul a kezem. A lényeg az volt, hogy a gari lejárta előtt 2 hónapig semmi probléma nem volt, majd állandóan artifact, úgy mint az elején. Gondoltam gariztatom. És akkor adta a tanácsot. Amit úgy nem fogadtam el, mert őszinteség és semmi sunyiság, én ezt vallom.)

A 280x után tesomtól megvettem a 1070-et nagyon jó áron. ~2.5x erősebb volt mint a 280x és kevesebb volt a fogyasztása.

*Volt 1 srác aki megvette a 1070 -emet és azt mondta, hogy megjavíttatja a 280x -et vmi híres sráccal aki vga-kat\gpu-kat javít. Majd eltelt 1 hónap rákérdeztem, hogy sikerült megnéznie a vga-t a srácnak? 2 hónap. Nem még nem.. 1x.2x kértem találkozzunk, hogy adja vissza a kártyát, sosem ért rá. Mondtam neki feljelentem, kinevetett. Írta, hogy dobjam a kukába a vga-t mert szar. És ha szar akkor is az enyém volt, hónapokon át gyűjtögettem, hogy megvegyem azt a kártyát. És bíztam mert naiv voltam, tévedtem sokadjára. Sok gusztustalan ember él ebben az országban...) Mit érdemelne? Remélem a sorsa utoléri!
Szóval ezeket csak azért írtam le, hogy tudjátok ne bízzatok meg senkiben.

4070 vs 4070ti

#17027
;) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17029) Dtomka


Dtomka
veterán

Tényleg nincsenek csalók...
[link] DazieDaz

[ Szerkesztve ]

(#17030) CptAdamica válasza Dtomka (#17028) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk szerintem a 4070 nem éri meg azt a pár százalékot, akkor már inkább várnék a következő generációra. Meg hát nem legalább nem támogatnád az nvidiának ezt a gusztustalan pénzéhes stílusát, lehet akkor az 5xxx-es szériára összeszednék magukat.

Megyen!

(#17031) Termin8 válasza Dtomka (#17028) üzenetére


Termin8
tag

A 4070, ha csak a teljesítményt nézzük (a fogyasztásbeli különbség elhanyagolható), egy kifejezetten rossz "deal".

(#17032) tfk3y válasza Termin8 (#17031) üzenetére


tfk3y
tag

Sajnos igaz. :(

(o_O)

(#17033) pRoject22 válasza Dtomka (#17028) üzenetére


pRoject22
őstag

Én is 1440p-ben játszok de még tavasszal sikerült egy jobb fajta 4080-at beszerezni jó áron így még ha minden ultra és RTX: ON akkor is 100+ fps 1.25-ös felskálázással.

Szóval én ezzel elvagyok a köv 3 évben 1440p-n :)

Én a 4070Ti-t venném mindenképp.

Nincs amúgy rá biztonságos mód, hogy megöld a VGA-t gari vesztés nélkül, kiégetni nem tudod mert lekapcsol ha eléri a 100 fokot, minden más sérülést meg a szervíz észrevesz.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#17034) pRoject22 válasza Dtomka (#17029) üzenetére


pRoject22
őstag

Tegnap mentem HZ-t, 3 társam ugyanazt a snipert hozta és aimbotoztak, pár perc elteltével már nem volt senki a meccsben mert mindenkit lelőttek, kihoztunk 5 HD-t fejenként, nekik lett 30-40 kill, mivel a playerek kiestek egyből ezért dobálta be a botokat és azok megdobták a kill számot.

TDM ugyanez, alig van olyan kör amiben nincs csaló, de szerencsére én max a statokon veszem észre, ha pl leszed vhonnan akkor nem biztos, hogy eltudom dönteni ,hogy csalt-e vagy sem, nem úgy mint egy CS vagy Valorantban.

Fogom, reportolom aztán nem történik semmi ugyanis 2 hónapja is reportoltam egy srácot és tegnap láttam őt is TDM-en 40/3 stattal :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#17035) Dtomka válasza CptAdamica (#17030) üzenetére


Dtomka
veterán

Tudom, hogy nem éri meg ilyen áron, de ha max 50 -et kellene rádobnom akkor már megérné. Lehet kihagyom ez a sorozatot, a köv.-ig kihúzom a 3070-nel. Én is tudom, hogy túlárazott, de most mit tegyek? Mivel G-sync-es a monitorom ezért csak nvidia jöhet szóba jelenleg.
"Meg hát nem legalább nem támogatnád az nvidiának ezt a gusztustalan pénzéhes stílusát, lehet akkor az 5xxx-es szériára összeszednék magukat." Hátrább az agarakkal. :) . Érre csak annyit, hogy nem is támogatom, hiszen használtan vettem a 3070 -et és nem újonnan túlárazva.

#17031 Termin8
De 1 kártyánál nem csak a teljesítmény a szempont. De akkor inkább már 4080 mint 4070 ti, fogyasztás teljesítmény alapján.

#17033 pRoject2HUN
Meglátjuk, majd idővel kiderül. Az sem szimpi , hogy vidiáék nagyon spórolnak a ramon.

#17034 pRoject2HUN
Mindenhol ott vannak, de van olyan játék ahol meg is kapják a méltó büntetésüket. Nézd meg a battletrackeren a top játékosokat. Párat megnéztem és MAV-val öltek rengeteget. 1x csatlakoztam 1 olyan szerverre, nem értettem mi történik? Robbanás mindenfelől, párszor megöltek MAV-val, léptem is.

(#17036) Lendova válasza Dtomka (#17035) üzenetére


Lendova
őstag

Monitort is el lehet adni, nem csak a VGA-t. :DDD
Majd kimatekolod magadnak, de szerintem megfogant már a legjobb ötlet a fejedben, hogy kihagyod a szériát. Úgy se fogsz tudni 3070-ről 4070(Ti)-re költséghatékonyan váltani, meg egyszerűen nem elég nagy upgrade 3070-ről.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#17037) Dtomka válasza Lendova (#17036) üzenetére


Dtomka
veterán

Persze nincs lebetonozva :D De bevált és nem is terveztem lecserélni még. Bár nézegettem 300+ tól kezdődnek melyek már egész jók. Az LG -nek jött ki Oled 240 Hz monitorja, bár nem tudom sosem volt még OLED kijelzős monitorom. Régen TN és egy Ideje csak IPS. De ez drága még, viszont freesync és gsync támogatása is van
Persze, eddig is kimatekoltam magamnak...

[ Szerkesztve ]

(#17038) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy olyan feladat, hogy Marksman Kill Performed. Ennél mit kell csinálni? 0/3 vagyok hiába ölök Marksmannal nem számolja.

(#17039) Dtomka válasza Garsza (#17038) üzenetére


Dtomka
veterán

200 m -nél messzebbről kell headshot kills. [link]

(#17040) CptAdamica válasza Garsza (#17038) üzenetére


CptAdamica
veterán

Hihetetlen, hogy ez még mindig benne van és azóta is szartak rá, hogy megváltoztassák egyértelmű elnevezésre.

Megyen!

(#17041) Garsza válasza Dtomka (#17039) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönönm.

(#17042) Dtomka válasza Garsza (#17041) üzenetére


Dtomka
veterán

Nagyon szívesen!

(#17043) Sz. Géza válasza Dtomka (#17039) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Az ilyen videókban mindig álldogálnak vagy üldögélnek az ellenfelek.
Nálam állandóan szaladgálnak, mozgás közben kell leszedni őket. :)

(#17044) Dtomka válasza Sz. Géza (#17043) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen egyetértek, de sok ilyen videóban látok hasonlót. Egyedül rambozik és mintha low bootok lennének ellene. Pedig playerek.
Az egyik legbosszantóbb mikor a következő történik: Előkapom a snipert akkor közelről szednek le. Majd assault fegyverre váltok akkor 1 sniper szed le a pálya végéről. :)

(#17045) tfk3y válasza Dtomka (#17010) üzenetére


tfk3y
tag

"#17006 @rglaaf
:Y
Tényleg? Nyugodjék békében ;(
(A srác felvidéki, vagy erdélyi lehet az akcentusából ítélve, és már ez alapján tudom, hogy "jó gyerek". Jó emberek halnak meg, férgek meg "drága ladikon" élvezik az életet... ejj de nincs jól ez így.)
(Feleségem 2 gekkója, keverék németjuhász kutyánk, és a cicánk ... ~2 hónap alatt :((( )"

Él és virul a srác, nem történt vele semmi. :) rglaaf rá értette [Jordy1-1]

(o_O)

(#17046) Dtomka válasza tfk3y (#17045) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor félreértettem, elnézést. Ismerős a neve biztosan láttam videót tőle. (Nyugodjék békében)

(#17047) Dtomka


Dtomka
veterán

Bakker, csomó videóját néztem\láttam. Pl:
The AK24 Setup YOU NEED to USE | Battlefield 2042 GUN GUIDE - YouTube
Hasznos dolgokat lehetett megtudni általa.

(#17048) - = Zk = - válasza Dtomka (#17047) üzenetére


- = Zk = -
félisten

zéró recoil.. .hát jó... :U
nekem nem sikerült....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17049) lofagi válasza - = Zk = - (#17048) üzenetére


lofagi
Topikgazda

7 hónapos videó, ez már nem releváns. AR eléggé meglettek bolygatva már. Jelenleg sajnos nem a legjobb fegyverek a játékban, illetve ez lehet így nem igaz, de nem annyira effektívek, mint korábban. Ettől függetlenül a setup az kb megállja a helyét, de nem lesz olyan erős az AK, mint az említett videóban.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#17050) pRoject22 válasza Dtomka (#17047) üzenetére


pRoject22
őstag

Én most az Sfart használom, szerintem jelenleg jobb mint az AK, főleg ,hogy van alatta grenade launcher, nekem adja nagyon most ^^

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.