Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:31:37

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#288) maj-viktor válasza Andralin (#286) üzenetére


maj-viktor
őstag

A kínai posta az ottani állam jóvoltából tényleg "szinte ingyenes", mert támogatják az export-ot... az EU-s posta "drága"... egy kisebb csomag alsó hangon 3E Ft-nál kezdődik! Így a 8€ reális ár érte! (még ha TN nélküli is)...

Magyar posta díjszabás:
https://www.posta.hu/static/internet/download/2016_tarifatabla_HU.pdf
EU-n belüli 0,5kg-os levélcsomag 2.265 Ft (ez TN nélküli)
TN-el: +850 Ft, azaz 3.1115 Ft (ami gyakorlatilag ~10€)

Én is frászt kapok, amikor a 100$ értékű EU stock-os csomagomat csak a kerítésre akasztva - postaládából kilógva, stb. módon kapok meg! Mondjuk errefelé azért van 3-4féle postás és mind "jófej - normális - korrekt", legtöbbször a TN nélküli csommaggal is becsönget, stb.
(banggood EU postázás között is van különbség.. én a legolcsóbbat szoktam általában választani, de eddig ~2év alatt mondjuk átlagolva EU-s csomagok esetén 10csomagból 8 az TN nélküli volt - aláírni sem kellett és ilyen 100$ / csomag értékről beszélünk... már írtam emiatt nekik, hogy ez nem biztos jó üzletpolitika... nem hatotta meg őket, azt írták, ha elveszik - nem kapom meg refundoltatnak! (erre is volt már példám - tartották, de mai napig nem hiszem, hogy egy 10$-nál értékesebb csomagot TN nélkül kell feladni vagy üzletileg "megéri".... ismerve a Magyar Postát... szerencsére nekem inkább pozitív tapasztalatom van a Magyar Postával, de sok "rémtörténetet olvasni", "lenyúlós postások", stb. De én pl. itthon - belföldön is csak ragszámmal adok fel még egy 1.000 Ft értékű csomagot is, melyre +300 Ft a TNszám)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.