Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Kolbi_30 válasza nubreed (#650) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Passz. En feladtam tegnap..ma meg vergodok vele ha hazaerek. De olheto lesz, csak meg kell talalnom a jo spotot hozza..az egyik tamadasa kb lenullaz mindenkit, onnantol szopika. Es ez mar az act 3?

[ Módosította: Qru ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#652) kicsako


kicsako
őstag

Használjátok a spoiler taget kérlek :R

Tutorial map tüzes kardhoz egy tipp:
A hajón lehet váltogatni a prepared spelleket, Shadowhearttal ki kell rakni a Command nevű spellt, amivel eldobatod a kardot, majd felveszed. :C

(#653) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ez a játék zseniális...GOTY :C
4 Halfling Barbarians

Azt hiszem eddig rosszul játszottam ezt a játékot. :DDD

(#654) Fitzgerald válasza BoneDragon (#653) üzenetére


Fitzgerald
veterán

:DDD

Mindig irigyeltem azokat, akiknek a pihent agyuk mellé még ennyi szabadidejük is van...

(#655) nubreed válasza Kolbi_30 (#651) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem sikerült. Nem volt olyan nehéz mint amilyennek elsőre tűnik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#656) Kolbi_30 válasza Drizzt (#641) üzenetére


Kolbi_30
őstag

oket en az ogre kurtel oltem meg, alacsony szinten, sokat segitett a 3 ficko.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#657) ollie válasza BoneDragon (#653) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És tényleg mindent meg lehet benn csinálni úgy, ahogy a videóban van.

***

(#658) ollie válasza Kolbi_30 (#651) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igyál speed potiont, és sokkal egyszerűbb lesz. Mi több, azt szoktam csinálni, hogy közvetlen a harc előtt egymás mellé állítom egy kis körbe a 4 karakterem, amilyen közel csak lehetséges, bekapcsolom a körökre osztott mozgást, majd középre ledobok egy speed potiont, így egy potionnel mindenki megkapja a gyorsulást. Ez után már csak triggerelni kell a harcot (pl párbeszédet, ha azzal kezdődik).
Így csak 1 speed potion fogy, és még a harcban sem megy el senkinek egy köre az ivással.

[ Szerkesztve ]

***

(#659) LK válasza BoneDragon (#653) üzenetére


LK
addikt

Köszi! :R :C

NERF Halfling Barbarians now!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#660) kicsako


kicsako
őstag

Még egy kis érdekesség, nem tudom tudtátok-e, de néhány faj kap + képességeket szintlépéssel.
Pl.
Half-Drow-elf: Dancing Lights, Faerie Fire, és Darkness spelleket kapja 1-3-5ös szinten.
Duergar Dwarf: Enlarge + Invisibility-t kapja 3-5ös szinten.

(#661) hyggelig


hyggelig
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, mert eléggé zavar a dolog.
Belefutottam egy nagy bugba, ami miatt nem tudom, van-e értelme tovább játszanom vagy visszatöltenem több mint 15 óra játékot.

A thieflinget táborában belefutottam Molba, akit felbosszantottam és az örök mindig megállítanak, azok után is, hogy mindenki nekem örül, mert kinyírtam a goblin vezetőket.
Sikerült tovább mennem nagy nehezen, a tieflingek elhagyták a tábort

A kérdésem annyi lenne, hogy a játékban ez a bug később még gondot fog okozni vagy ennyi volt és sikerült túljutnom rajta?

(#662) tzoli79


tzoli79
tag

Sziasztok !

Az első térképen megcsináltam minden feladatot, egyedül a boszorkány fogott ki rajtam vagyis a kislány megmentése. Bementem a kémény titkos átjárójába le a ház alá és ott elakadtam, volt pár eszmecsere a boszival aztán eltűnt. Nem tudom hogyan tovább, van egy titkos bejárat, egy emberi arcot ábrázoló fa de nem tudok bejutni rajta.

Míg ezt a feladatot nem csinálom meg nem akarok a következő térképre menni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#663) PhilBrick válasza hyggelig (#661) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nem igazán értem az összefüggést Mol és az őrök között. De miért ne mehetnél tovább? Akár le is ölheted őket ha nagyon akadékoskodnak! ;]

(#664) PhilBrick válasza tzoli79 (#662) üzenetére


PhilBrick
őstag

Van néhány maszk az asztalon az ajtó mellett. De csak óvatosan a használatával.

(#665) kicsako válasza tzoli79 (#662) üzenetére


kicsako
őstag

Kattints az "arcot ábrázoló" fa mögé :D valami szöveg is van ott ami erre utal, hogy csak menj tovább.

(#666) hyggelig válasza PhilBrick (#663) üzenetére


hyggelig
senior tag

Hogy Mol szerint, bántottam a gyerekeket.
Ahhoz,hogy megússzam a szituációt, 20-ast kell dobni a kockával. Ez megy is, de kb egy métert megyek a karakterrel, amikor megint előjön ez. Ha nem dobsz 20-ast, csak egy opciót ad, és az egész tiefling közösség azonnal megtámad.
Ugyanez jön be a tábori buli alatt is. A buli, ahol engem ünnepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#667) tzoli79


tzoli79
tag

Köszönöm a segítséget PhilBrick és kicsako , máris megnézem a lehetőségeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#668) Ellia válasza hyggelig (#666) üzenetére


Ellia
addikt

Ilyet nekem is csinált csak máshol mikor tadpolokat loptam. Hiába győztem meg az npc-t, hogy nem én voltam, meg más volt a tolvaj (mindkettő bejott), folyamatosan gyanúsított. Végül agresszív vélemény cserével oldottam meg a dolgot ;]

(#669) PhilBrick válasza hyggelig (#666) üzenetére


PhilBrick
őstag

Bűncselekménynél gyakran vádolják meg az összes csapattagot egyesével. Bár én csak lopni szoktam és macskakínzó kölyköket nevelni. :B
Pragmatikus tovajom leölné őket néhány alkalom után. Paladinnal már nehezebb a helyzet....

De az ujrakezdést még mindig nem látom indokoltnak. Ettől még megteheted, az elején jársz.

[ Szerkesztve ]

(#670) AsakuraDave válasza PhilBrick (#669) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Amúgy sikeresen lopni nincs sok értelme ha utána úgyis utánad jönnek kikérdezni és ott le kell csekkolj... Vagy van valami hidden check még ami után észre se veszik, hogy kirabolták? Azért erre lehetne valamit kitalálni mert így semmi értelme lopni... úgyis "észrevesz" hisz utánad jön kérdezni... Bár nekem szerencsére csak annál aki tényleg lopott.

+szerintem arra gondol, hogy Mol a későbbiekben még "fontos" karakter-e? Mert nekem is a takony bugolt be pedig én csak amelyik lopni akart tőlem, annak elkaptam a kezét de nem bántottam, a többit megmentettem meg minden de ez a gyökér kiscsávó nem akar velem pajtizni.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#671) hyggelig válasza PhilBrick (#669) üzenetére


hyggelig
senior tag

De ez nem bűncselekmény,mert épp,hogy Mol lopott tőlem.
Az lett volna a megoldás,hogy egy kisgyerek megmentsék valami hárpia szerű izéktől, de az tényleg bugos lett, nem lehetett a karakterrel beszélni utána.

(#672) khalox válasza hyggelig (#671) üzenetére


khalox
őstag

Hagyd lógva, az egész Mol-lal kapcsolatos quest line bugos még mindig (nálam a "find our stolen belongings" ragadt be, és erőszakkal fejezte be az Act váltás).

(#673) Gothmog válasza ollie (#648) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Én 25 óra körül járok (sajna nincs több időm játszani), és ez - az EA-ból kiindulva, ahol végigtoltam a teljes elérhető tartalmat - az Act1 kb. harmadát jelenti, úgyhogy ne érezd magad különcnek! :D

#653 BoneDragon
Köszi a linket! Lopom :DDD (Még a játék megjelenése előtt, valamelyik fejlesztői videóban kérdezték a Larian főembereit, hogy kinek mi a kedvenc karakterosztálya, faja stb... A játék vezető írója akkor kijelentette, hogy egy négyfős félszerzet barbárcsapat, akik egymást dobálják a csatatéren. Nos, ezek szerint lett jelentkező a megvalósításra is! :) )

Endure. In enduring, grow strong.

(#674) tzoli79


tzoli79
tag

Szerintem ezt a boszorkányos feladatot passzolom, fel kell venni a maszkot akkor lehet belépni az emberi arcot formáló fán és aztán egyből saját magamra kell támadnom a többiekkel, végül újraéleszteni és gyógyítani.

[ Módosította: Qru ]

(#675) PhilBrick válasza AsakuraDave (#670) üzenetére


PhilBrick
őstag

"Amúgy sikeresen lopni nincs sok értelme..."
Azt termeszetesen eszreveszi rovid idon belul, hogy konnyebb lett a zsebe.
A trukk az, hogy akkor mar ne legyel ott. Szoval csapatot elmozgatod mondjuk 30-50 meterre, csak tolvajjal kozelitesz, lehetoleg minimum lopakodva. Korokre valtasz es kiramolod, majd meg abban a korben le is lepsz.

#671 hyggelig

A masik gyerek aki plusszpont Mol, az Arabella, aki Kaghatol kell megmenteni.

(#676) ollie válasza tzoli79 (#674) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha gyors vagy, még időben le tudod venni, mielőtt a boszi átveszi az irányítást.

Amúgy meg használj spoiler gombot.

***

(#677) PhilBrick válasza tzoli79 (#674) üzenetére


PhilBrick
őstag

Irtam, hogy ovatosan...
A megoldas a turn based mode...

(#678) kicsako válasza tzoli79 (#674) üzenetére


kicsako
őstag

Már leírtam 1x, kattints be az ajtó mögé és átsétál a karakter.

(#679) tzoli79 válasza ollie (#676) üzenetére


tzoli79
tag

Bocsi megfeledkeztem a spoiler gombról.

(#680) tzoli79


tzoli79
tag

Köszi mindenkinek, első cRPG-s játékom, most tanulom, neki futok akkor még.

(#681) hyggelig válasza PhilBrick (#675) üzenetére


hyggelig
senior tag

Az a küldetés megvan (szerencsére). :DDD

Erősen komfortzónán kívüli a játék, de nagyon élvezem.
Az,hogy végigjátszom, erősen kérdéses, de igyekszem :DDD

(#682) Ereshkigal válasza tzoli79 (#674) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem kell a maszk. Forgasd úgy a kamerát, hogy az ajtó mögé tudj kattintani, simán át fogsz sétálni rajta.

(#683) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Lenyomtam myrkult, nem volt nagy kihivas...megtalaltam a jo pontokat. Erre nem volt autosave lootolas es teleportalas utan..aztan jol kinyirtak a dragonriderek baldurs gatebe menet :DD :DD :C :C most olhetem le megint..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#684) VikMorroHun válasza AsakuraDave (#670) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Kérdezésnél átnézik a tárgylistát is? Divinity Original Sin 2-ben működik az a trükk, hogy kidobjuk a lopott cuccot a földre, és engedjük, hogy átnézze a leltárunkat. Ettől megnyugszik, mert látja, hogy nincs nálunk a lopott holmi. Aztán fölvesszük a földről. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#685) Jacktor válasza VikMorroHun (#684) üzenetére


Jacktor
tag

Hamár DOS2, nálam az a 10/10 játék. És kizárólag a harcrendszerbeli különbség miatt (ott ugye akciós pontok vannak, ami sokkal taktikusabbá tette a csatákat).

www.wotinfo.hu

(#686) PhilBrick válasza VikMorroHun (#684) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nem. Itt csak meggyőzően ártatlannak kell tűnni.
De nem nehéz. Nem lopkodtam sokat, de így is volt néha 20-30 k goldom ActIII - ban.

(#687) hyggelig válasza AsakuraDave (#670) üzenetére


hyggelig
senior tag

igen, arra próbáltam utalni, hogy ki lehet-e kerülni a gyereket vagy a vonalát vagy végig rám fogja küldeni az őröket, ha akárhol felbukkan? Mert ha ki lehet kerülni és az ő történetszálával nem foglalkozni, akkor még az sem érdekel, ha más lesz a sztorim vége.

(#688) PhilBrick válasza hyggelig (#687) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ha csak Mol agrozik rád, az nem sok vizet fog zavarni. a városi alvilágban jelenik meg megint, de lehet nélkülük boldogulni.
Ha az összes Tiefling, az már nehezebb esett. de csak a kovács jut eszembe, aki nekem hiányozna.
A sztorid "végére" nincs befolyással.

(#689) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az első ~10 perc után nem nevezném ki az évtized játékának.

- Critical failure után átváltom az aktív karaktert -> Újra lenyomja a narrátor ugyan azt a szöveget még egyszer.
* Ízlés kérdése, de ha még a narrátor is beszél, akkor a player character is beszélhetne.
- Beszélek egy új nem-partitag karakterrel, elküldi az aktív karaktert az anyjába és kivesz valami dobozkát a fészkéből, majd arrébb sétál. -> Odamegyek hozzá a másik karaktert aktiválva: totál resetel, újra a földön matatva kezdi mondani ugyan azt a dumát, majd a végén megint kiveszi ugyan azt a dobozkát a fészkéből

Kint van a verziószám, mint ha még mindig Early Access lenne.
A kamera egyáltalán nem követi a karaktereket (se "hátulnézetben", se felülnézetben), akkor sem ha már kisétáltak a képből.
Néha működik az edge-panning, néha nem (random).

Ízlés kérdése, de engem kicsit zavar, hogy nem lehet WASD-al is sétálni, mikor nem turn-based módban van (persze úgy, hogy követne a kamera).

Apróság:
Nem csúnya, de annyira szerintem nem szép, hogy ne futhatna natív 4k-ban 120fps-el egy RTX3080-on (még DLSS-elt 1440-ben sem üti meg a 117-es limitet, jó ha a 100-at eléri). Van hasonlóan szép, vagy kicsit szebb RPG játék még 2014-ből DX11.1-el, ami 4k-ban hasonló fps-t tol ki, de ez már ugye Vulkan-t használ.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#690) Piistii


Piistii
tag

A verzió számot már nem írja ki a második patch óta.

(#691) ollie válasza janos666 (#689) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokkal kevesebb buggal találkoznál, ha nem warezt telepítettél volna. Pedig amúgy de, az évtized játéka. Kaptunk egy teljesen IAP mentes játékot, melynek a végigjátszása a 100 órát verdesi, de ha mindent meg akarsz csinálni, akár több száz óra is lehet. És persze, hogy vannak szebb játékok, De kit érdekel, ha a játékélmény itt sokkal jobb és változatosabb, és többet érsz el benne ésszel, mint az egérgomb nyomogatásával.

***

(#692) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Évtized játékának szerintem nem is hívtuk, max rpg kategóriában.
De azért nagyon érdekel melyik 9 éves rpg néz ki legalább úgy, mint ez.

(#693) janos666 válasza ollie (#691) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, megnézem akkor a nem "demó" verziót is. Jobbat úgysem találok most.
Nem azt mondom, hogy hulladék, csak ahhoz képest elég sok apróságba bele tudtam kötni 10-20 percből is ahhoz képest, hogy az internet úgy ajnározza, mint az CRPG játékok évtizedenkénti messiását, hogy minden CRPG játéknak ilyennek kéne lennie, mindenki hajoljon meg előtte és másolja le a Larian-t...

Utoljára a Tides of numenera-val játszottam, ami körökre osztott RPG (Mondjuk annak a grafikája kb. 2000 körüli 2017-ből.), és az kicsit "ötletesebbnek" tűnt, mint ez a "rövid demókörből". Ott pl. sokszor lehet beszélgetni még harc közben is. Itt ilyenbe még nem futottam bele, bár egy kis csapat fosztogatót meg tudtam győzni, hogy elsétáljon.

A játékidőbe is belekötök, ha már..., mert szerintem feleslegesen hosszú a kockadobás animáció. Erre szívesen látnék egy opciót, hogy "automata kockadobás", vagy a "bónusz" rendszer miatt inkább "instant kockadobás animáció nélkül a klikk után".

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#694) Kolbi_30 válasza janos666 (#693) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Kockadobas ha duplan klimksz akkor azonnali eredmenyt ad bonuszokkal..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#695) kicsako válasza janos666 (#689) üzenetére


kicsako
őstag

- Critical failure után átváltom az aktív karaktert -> Újra lenyomja a narrátor ugyan azt a szöveget még egyszer.
Karaktert váltasz, annak a karakternek új dolog az amire épp rányomtál.

* Ízlés kérdése, de ha még a narrátor is beszél, akkor a player character is beszélhetne.
Azokban az RPG-kben ahol készíthetsz saját karaktert, elég gyakori hogy nem adnak hangot a karakternek, hogy te magad tudd elképzelni milyen hangnemben mondja a karaktered a dolgokat stb.

- Beszélek egy új nem-partitag karakterrel, elküldi az aktív karaktert az anyjába és kivesz valami dobozkát a fészkéből, majd arrébb sétál. -> Odamegyek hozzá a másik karaktert aktiválva: totál resetel, újra a földön matatva kezdi mondani ugyan azt a dumát, majd a végén megint kiveszi ugyan azt a dobozkát a fészkéből
Valószínűleg skipelgetted a beszélgetést, és azt mondtad neki hogy külön utakon akartok járni, de egyébként nem is rémlik hogy el lehetne küldeni őt az elején már csak a sztori miatt is :F Valószínűleg tört verziós bug, mert az elejét legalább 50x végigtoltam és 1x sem történt ilyen.

Kint van a verziószám, mint ha még mindig Early Access lenne.
Mint már írták kb. az első héten fixálva lett, vedd meg a játékot ;]

A kamera egyáltalán nem követi a karaktereket (se "hátulnézetben", se felülnézetben), akkor sem ha már kisétáltak a képből.
Miért követné? Azt nézed épp a kamerával amit szeretnél. Ez nem egy Diablo.

Ízlés kérdése, de engem kicsit zavar, hogy nem lehet WASD-al is sétálni, mikor nem turn-based módban van (persze úgy, hogy követne a kamera).
Van hozzá mod ha nagyon szeretnéd. Vagy játszd kontrollerrel, ott úgy működik.

Van hasonlóan szép, vagy kicsit szebb RPG játék még 2014-ből DX11.1-el, ami 4k-ban hasonló fps-t tol ki, de ez már ugye Vulkan-t használ.
Szebb RPG-k? Itt konkrétan MINDEN ITEMNEK saját modellje van. Ha belezoomolsz a dolgokra látod mennyire részletesek. Frissítettél drivert mostanában? Lehet az lesz a probléma.

(#696) Drizzt válasza kicsako (#695) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Koveti egyebkent a kamera a kivalasztott embert. De kivalasztani dupla klikkel kell a portrejara. Viszont osszessegeben a kamerakezeles tenyleg eleg szar, erre lattunk mar jobb megoldasokat.

I am having fun staying poor.

(#697) hitvanyalak válasza janos666 (#693) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Van aki játszik a játékkal és élvezi a rengeteg lehetőséget és azt, hogy mi mindent létre tudtak hozni benne a fejlesztők, van aki meg bele tud-bele akar kötni amibe csak lehet.... Azok alapján amit írtál egy régi mondás jut eszembe és nem személyeskedésnek szánom, hiszen nem ismerlek, de így az olvasottak alapján:
"ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye"

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#698) nubreed válasza hitvanyalak (#697) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem az kifejezetten tetszik, hogy nagyon sok szituációban "kidumálhatod" magad harc helyett. Szeretek harcolni is, félre értés ne essék, de az nagyon jó, hogy nem kell mindig erőszakkal elintézni mindent. Igazi RPG, rengeteg választási és megoldási lehetőséget ad a kezünkbe a játék egy-egy szituációra is akár.

janos666:
A kocka dobás hosszúságára: nem kell végig várni az animációt, egy klikkeléssel tovább lehet ugrani...

Nem követ a kamera? Basszus nyomd meg a HOME gombot és azonnal újra követni fog.

A játék grafikája gyönyörű, a karakterek textúrái, részletei gyönyörűen kidolgozottak, az animációk (pl arc) nagyon jól sikerültek, az egész világ csodaszép. Nem tudom milyen szemüvegen keresztül nézi az aki ezt nem látja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#699) Jacktor válasza Drizzt (#696) üzenetére


Jacktor
tag

Az edge panning egy a release eleje óta ismert bug, amit azóta sem hotfixelt a larian, pedig erősen játékélmény-romboló és nem keveseket frusztrál hogy gyakorlatilag nem tudsz billentyűzet nélkül játszani. Beküldtem én is bugként.
Van rá barkács megoldás (autohotkey, 4. egérgomb), de na, nemár...

www.wotinfo.hu

(#700) Ereshkigal válasza Jacktor (#699) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezen csodálkozom, hogy nem működik, pedig már az első BG/IWD játékokat is így játszottam. Elkönyveltem, hogy biztos én bénázok valamit. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.