Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ollie válasza atainprison (#390) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van pár oldal, ami folyamatosan cikkez róla, pl a pcgamer.com-on a cikkek fele a BG3-ról szól.

De ha a magyar cikkeket hiányolod, abból tényleg alig van.

***

(#402) atainprison válasza ollie (#401) üzenetére


atainprison
senior tag

Persze, itt egyértelműen a magyar cikkekre gondoltam.

(#403) ollie válasza atainprison (#402) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg az is mögötte van, hogy az országunkban sajnos pocsék az átlagos nyelvtudás, ehhez meg nem árt valamennyi angol.

***

(#404) atainprison válasza ollie (#403) üzenetére


atainprison
senior tag

Ne is mond, majdnem az összes magyar streamer azzal a pocsék ai generálta magyarítással játszik.

(#405) nubreed válasza atainprison (#402) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, magyar cikk nincs túl sok, de az angol nyelvű írott sajtón kívül, egy csomó YT csatorna foglalkozik a játékkal, rengeteg infó van róla (angol nyelven). Magyar streamereket/csatornákat soha nem nézek egyáltalán (most lehet kövezni :D) , streamet nem nézek soha, az nagyon nem az én műfajom. Miért nézzem azt, ahogy gipsz jakab játszik miközben én magam is játszhatnék... sztem ez értékes időt vesz el az életünkből, dehát nem vagyunk egyformák.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#406) ollie válasza nubreed (#405) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A streamereknél nem csak a játék a lényeg. Általában nagyon szórakoztatóak tudnak lenni.

Én pl őt szoktam nézni, általában BG1 és BG2-vel játszik, természetesen most BG3-mal.

***

(#407) kicsako válasza atainprison (#404) üzenetére


kicsako
őstag

ne is mondd. Munka közben ki akartam rakni 2. képernyőre magyar streamet, mert kíváncsi voltam mások hogy oldanak meg 1-1 részt a játékban, de 2percnél tovább nem bírtam egyiket sem a magyar felirat miatt :W

(#408) Gothmog


Gothmog
aktív tag

Sziasztok!

Egy technikai jellegű kérdés. Nálam az Early Access alatt (a megjelenés előtti két hétben kb. 60 órát beletoltam) tökéletesek voltak a játék hangjai, egyedül a háttérzenét vettem le 60% környékére, minden mást 100%-on hagytam, és így nagyszerűen működött minden: a párbeszédek élesek, jól hallhatóak voltak, a harc közbeni hanghatások és az ambient háttérhangok is remekül összepasszoltak; egyik sem nyomta el a másikat.

Itt a teljes verzióban viszont a párbeszédhasznok/az interaktív dolgokra rákattintva előjövő narrátor-hang egyszerűen túl halk, és úgy hangzik, mintha valami paraván mögül szólna. Már levettem a zenét (40%), hangeffekteket (70%), az irányításhoz tartozó hanghatásokat (60%) és az ambient háttérzajokat (50%), illetve játszottam a dinamic range és occlusion quality beállításokkal is, de a párbeszédhangok még mindig nem az igaziak. Az EA-hoz képest olyan "mosottasan" szólnak (miközben minden más hanghatás normális).

Találkozott esetleg valaki ilyesmivel még rajtam kívül?

Endure. In enduring, grow strong.

(#409) kicsako válasza Gothmog (#408) üzenetére


kicsako
őstag

Lehet érdemes ráküldeni steamből egy "verify files" vagy micsodát, lehet hibásan szedte le. discordot olvasva mindenféle bugra megoldás volt ez.

(#410) myckey válasza atainprison (#397) üzenetére


myckey
veterán

Én nem vagyok, írtam hogy meg sincs a Game ;] de a stílust szeretem ( Jön a Titan Q. 2) :C
Általánosan értettem, hogy az ilyen hsz a feszkot kelti. Felesleges! Mindenki örüljön annak, amilye van, aztán jó játékot. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#411) Gothmog válasza kicsako (#409) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszi, éppen [ezt] olvasom végig, és ott is ajánlják, bár egyelőre még csak a rendszerbeli hangbeállításokat zongoráztam végig. Ha az nem oldotta meg (valószínűleg nem fogja, mert jónak tűntek a beállítások), akkor jön azáltalad is említett opció.

Endure. In enduring, grow strong.

(#412) Gothmog válasza myckey (#410) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A TQ második részét sajnos totál mások fogják készíteni. (Attól még lehet jó persze, de érzésre én túl nagy reményeket én nem fűznék hozzá.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#413) myckey válasza Gothmog (#412) üzenetére


myckey
veterán

Ne idegejje...
Jó lesz! Sose vót ilyen jó

;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#414) Gothmog válasza Gothmog (#411) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Sajnos egyik megoldási javaslat sem vált be.
Annyit tudtam tenni, hogy levettem (olyan 40-60% közé) a többi (háttér, hanghatások stb.) hangerőt, a voice és chatter (no meg a master) volume-ot maxon hagytam, és feljebb tekertem a hangfalon a hangerőt. Így elfogadható a minőség, bár messze nem ideális.

Nem tudom, hogy mitől változott ez meg így, de az Early Accessben alapból minden tökéletes volt, sőt, ott jobb minőségűnek tűntek a (beszéd)hangok.

A Larian egyébként elvileg tud a problémáról, amely nem csak nálam, hanem viszonylag sok embernél jelentkezett. (18-as hozzászólás [itt] .)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#415) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv! Help Me aki végivitte

A karsus' Compulsion spell hol találom itt állok a final bossnal :D
https://www.youtube.com/watch?v=jgXj7NM2ha4&t=1376s
itt mutatja a játékos hogy azzal lehet a kontrollálni az agyat de nekem nincs ilyen spellem :D

[ Szerkesztve ]

(#416) kicsako


kicsako
őstag

A térképem magától megjavult, pedig nem volt frissítés azóta :F

Egy tipp: Aki elér a Grymforge-ba, azonnal craftolja le az itemeket Ancient Forge-nál, mert egyelőre bugos, és ha eljössz onnan többet nem múködik :(((

(#417) sike! válasza ollie (#295) üzenetére


sike!
tag

Utoljára a Curse of the azure bonds, Secret of the silver blades, Pool of radiance, Eye of beholder...stb. játékokkal játszottam, ami a témába vág. Kockás füzet a dungeon-öknek. :) De jó is volt... sőt...M.Á.G.U.S.-oztunk is haverokkal, és a Túlélők Földjét is toltam. :) Nem ma volt, így az AD&D alapok is a múltba vesztek, de elfogott a nosztalgia; a trailer-ek és tesztek alapján a játék látványa és menete is megfogott. Úgy érzem az alvás rovására fog menni a dolog és megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#418) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

A Divinity 2 -őt Origin characterrel játszottam, így egy végigjátszás alatt egyszerre ugyebár 4 character specifikus steam achit tudtam csinálni illetve mentéseket visszatöltve többet is ugye más opciókat válogatva, itt a BG3-ban érdemes custom characterrel menni?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#419) Louro


Louro
őstag

Sziasztok! Talán itt a legjobb érdeklődni. Mindig pedzegette a fantáziám a BG, de sose vettem rá magam. A jól sikerült BG3 után lehet elkezdeném. Gondolom célszerű lenne az elejével kezdeni. Mit érdemes előtte megvenni? BG1 és BG2 vagy elég utóbbi? Többször jött szembe valami Divinity, bár az lehet csak mellékszál. Mit javasoltok?

Mess with the best / Die like the rest

(#420) nubreed válasza Louro (#419) üzenetére


nubreed
veterán

A BG3 előtt nem szükséges kijátszani az 1-2. részt, mert önmagában is érteni fogod a 3-at. Mármint ha van erre több száz órád, persze csináld, de a BG3 önmagában is lehet simán egy 150-200 órás experience.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#421) Gothmog válasza Louro (#419) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A Baldur's Gate és Divinity sorozatoknak semmi köze egymáshoz, csupán annyi a kapcsolódás, hogy a BG3-at a Divinity játékokért is felelős Larian Studios készítette (és sok mechanika stb. elemet átemelt eközben a Divinity: Origina Sin szériájából).

A "klasszikus" Baldur's Gate két részét és kiegészítőit egyetlen "nagy utazás" részeként azonos karakterrel is végigjátszhatod, tehát ha belevágnál, akkor mindenképpen érdemes beszerezni mindkettőt. (Főleg, hogy fillérekért akciózzák őket igen gyakran minde a Steamen, mind a GoG-on.)
Ma már az Enhanced Editiont árulják mindkettőből, amely BG1 esetében (Tale of the Swod Coast) és a BG2 esetében is (Throne of Bhaal) tartalmazza alapból a kiegészítőjüket (ezeket írtam be zárójelesen). Később kijött még egy Siege of Dragonspear nevű kiegészítő is (az Enhanced Edition-ök alkotóitól), amely az első és második részt kötné össze elvileg, de az szerintem nyugodtan kihagyható. Nem maradsz le semmiről, és nem éri el az alapjátékok minőségét.

A BG1-2-ről érdemes tudni, hogy ~ negyed évszázados játékok (a BG1 konkrétan 25 éves idén), tehát sok tekintetben másfajta élményt adnak (nem olyan "arcbaverős cinematic" jellegűt), mint a mai alkotások, bár sok tekintetben szerintem szépen öregedtek, és ha valaki ráérez, akkor akár most is örök élményt adhat egy teljes végigjátszás (ahol légypiszok első szintű karakterből végül világformáló erővé emelkedhetsz egy összességében epikus utat bejárva).
Csak készülj fel, hogy nagyon más lesz, mint a BG3.

A Baldur's Gate 1 a szerény kezdetekről és az első "nagyobb kalandról" szól, miközben relatíve szabadon bekalandozhatod a Kardpart egy darabját, illetve a kiegészítőjével eljuthatsz még egy-két további helyre is. Jó, én nagyon szeretem, sőt sok szempontból kedvesebb is számomra, mint a második rész. Azonban objektíven nézve a BG2 az "igazi kaland", ahol már magasabb szinten, komolyabb ellenfelekkel összemérve magad a Mélysötéttől kezdve démoni síkokon át sokfelé eljuthatsz, és a Forgotten Realms ikonikus szörnyeivel (sárkányok, démonok, a BG3-ban is feltűnő illithidek stb.) is megküzdhet a kis csipet-csapatod. A történet zárását adó Throne of Bhaal kiegészítő pedig már tényleg epikusi magasságokba emeli ezt az egészet.

Szerk.: Lefelejtettem, de ahogy nubreed is írja, a BG3 teljskörű élvezetéhez nem szükséges végigvinned az első két részt.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#422) Louro válasza Gothmog (#421) üzenetére


Louro
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Igazából idő akad. Nem rohanok. Úgysem teszek bele napi több órát, na meg szeretek a mellékküldetésekre is kitérni, ha van.

Persze így több hónap is lesz mire a végére érek, de nem hajt a tatár. Csak legyen élvezhető a játék. Nekem mai napig az Imperium Galactica első része sokal élvezetesebb, mint a második. Grafikában is :)

Mess with the best / Die like the rest

(#423) gabranek


gabranek
aktív tag

Szerintetek valahogyan meg lehet növelni a játék kezelőfelületén lévő szövegek méretét (menük, tootltipek, küldetések, tárgyak szövegei)? A párbeszédek és feliratok menüből szuperül állítható (köszi Larian :R ), de az egyéb szövegek méreteit nem tudom lehet-e. Szeretnék tv-n játszani, de jó lenne ha nem kellene közben váltogatnom a olvasó/utcai szemüvegem között. Sajnos az sem működik, hogy "menjek közelebb", a tv a falra van felszerelve, a kanapé pedig vagy 1000 kg :DDD

田中れいな

(#424) ollie válasza Louro (#419) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem érdekel nagyon a D&D, akkor nem ajánlom a BG1-2-vel kezdeni, mert azok nagyon hardcore RPG-k. Értve ez alatt, hogy jól kell ismerned a D&D szabályokat (ráadásul a AD&D2E verziót, ami már kb 25 éves). A BG3 a D&D5E-re épül, ami a jelenleg is használatos szabály, és sokkal barátságosabb. Valamint Larian jó munkát végzett azzal, hogy elérhetőbbé tegye azok számára is, akik nem akarnak belemélyedni a szabályokba.
Szóval maradj a BG3-nál, és ha azon keresztül nagyon megtetszik a D&D, akkor érdemes elgondolkozni az előző részeken. Rendszeresen le vannak árazva (amúgy épp most is).

A fenti bundle összesen 11 euró, 8 játék van, benne, és szinbte bármyelyik játék önmagában megéri ezt az árat. Az egyetle nmodern CRPG a bundle-ben a Pathfinder Wrath of the Righteous, ami a Pathfinder szabályrendszert használja (gyakorlatilag a D&D az alapjai), és az a játék is nagyon jó lett. A több meg a felújított Baldur's Gate sorozat, Icewind Dale, Planescape Torment és Neverwinter Nights. Mindegyik klasszikus.

Planescape Torment
Gondoltam ezt kiemelem, mert a létező legjobb CRPG, ami valaha készült. Ez is AD&D2E, nagyon régi, nem sokkal a Baldur's Gate 1 után jelent meg. A játékot végig lehet játszani harc nélkül is, talán 1-2 van, amit nem lehet elkerülni. Rengeteg diyalógus van benne, csak akkor érdemes nekiállni, ha szeretsz olvasni és jó az angolod. De megéri. Az alapsztori, hogy felébredsz a halottasházban egy fantasy világban. Mint kiderül, halott voltál, fogalmad sincs ki vagy, mi történt veled, vagy hol vagy. Aztán megszólít egy repülő koponya...

[ Szerkesztve ]

***

(#425) parandroid


parandroid
nagyúr

Kipróbáltam tegna kicsit én is, de úgy szédülök a kameramozgatástól, mint kezdő rúdtáncos az első edzésen. Bevallom férfiasan, fogalmam sincs, hogy 20 éve ez hogy ment, valszeg közrejátszik a dologban, hogy én is 20 évvel fiatalabb voltam, meg hogy teljesen elszoktam a dologtól, de jó, hogy körökre osztott, meeg nem kell rohanni, mert kb 2 perc, mire új irányba állok a karakterrel. :DDD

Csak azt tudném, mi a búbánatért nem a jobb egérgomb forgatja a kamerát, mint a világ összes másik játékában?

A sztori elsőre fura, klasszikusabb fantasy felállásra számítottam, de még lehet belőle valami. Természetesen meghaltam az első komolyabb encounternél, mondjuk úgy, hogy a tutorial nem készített fel semmire. Vagy ez még a tutorial volt? :B Nyilván bele kell mélyedni kicsit jobban, tegnap későn is értem haza, aztán eltartott egy darabig, mire működésre tudtam bírni, így maradt vagy 1,5 órám kattintgatni benne, de az úgy elment, mintha 5 percet bohóckodtam volna vele, szóval fasza kis timesink lesz ez is. :U

Pervriadó: Karaktergenerálás az rendben van, kicsit fura, hogy pöcsöt aggathatunk a hölgyekre, de mellméret az nem változtatható. Amúgy színtiszta perverzmágnes, de melyik RPG nem az manapság? :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#426) PhilBrick


PhilBrick
őstag

En biztosan nem jatszanam ma mar a BG2-ot. Az egyet meg talan, az rovidebb. :B

Ezert ajanlanek egy rovid sztori osszefoglalot az elso ket reszrol.

Es mas BG3-ban lenyeges elozmenyeket.

Egyebkent kinek mi a kedvenc felfedezese eddig a multbol?
Nekem az orvos feljegyzesei, akihez az ifju Sarevokot vittek a kepzelgesei miatt.

(#427) Louro válasza ollie (#424) üzenetére


Louro
őstag

NA ez elég fontos infó. Akkor lehet adok egy esélyt a BG3-nak és meglátjuk beszippant-e.

Köszi!

Mess with the best / Die like the rest

(#428) PhilBrick válasza parandroid (#425) üzenetére


PhilBrick
őstag

Termeszetesen modosithatod masik egergombra a kameramozgast.
Vagy hasznalhatod a billentyuzetet, ami lassaban forgat. Esetleg probald kontrollerrel, akkor direktben mozgathatod a karaktert.

Klasszikus fantasy ez minden izeben. Ha a repulo hajo zavar, az kanon.

Melyik volt a komolyabb encounter? De mindegy is. Egyreszt a jatek valoban nem fogja a kezed egy percig sem, masreszt nem kell mindig mindenkit legyurni. Kidumalhatod magad, vagy menekulhetsz is.

A szakallas no, a vigilo, a heterokromia, a pocsetlen pasi is egy lehetoseg. Ezeket elfelejtetted emliteni.
Mar jo elore a szolok: a jatek rengeteg lehetoseget kinal majd neked. Nem KELL megdugnod a medvet. De lehet.

(#429) Gothmog válasza parandroid (#425) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Alapból az egérgörgőt lenyomva ("középső egérgomb") is forgathatod a kamerát, míg a görgővel zoom ki és be.

Pervriadóhoz: két opció is fűződik hozzá a gameplay menüben, és teljesen kikapcsolható (a genitáliák és a "szexjelenetek" egyaránt).Engem nem zavarnak ezek, mégis kikapcsoltam őket, mert nem azért játszok cRPG-kel, hogy mondjuk egy githyanki ruhát felvéve kikandikáljon a C vagy D típusú himbilimbi. (Állítólag tényleg volt ilyen, amit a 2. hotfixben javítottak is. Szerencsére van olyan kiemelkedően jó a játék, hogy ugyan lehetett ezen röhögni - én is megtettem -, de nem erre fogunk emlékezni belőle.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#430) parandroid válasza PhilBrick (#428) üzenetére


parandroid
nagyúr

Köszi a tippeket a kameraforgatáshoz mindkettőtöknek. Valamire mindenképpen átrakom, mert ez így borzalmas. A kontroller jó ötlet, Forza miatt van egy a PC-hez csatlakoztatva, pont gondoltam rá, hogy igazán megcsinálhatták volna úgy a mozgatást, mint a Diabloban, meg hogy igazából az egész játék egészen használhatónak tűnik kontrollerrel, kár, hogy nincs konzolra, de aztán eszembe sem jutott kipróbálni, vagy utánanézni, hogy megy-e.

A pervriadóval kapcsolatban annyi, hogy nem a genitáliák elemzésével lennék elfoglalva, egyszerűen egy nagymellű, szőke paladin, teljes nehézvértben, az mindig is a szívem csücske volt, és az a gyanúm, hogy nem vagyok ezzel egyedül, szóval ezért fura, hogy mellméret-optimalizálás nincs, de himbilimbi az bárkire aggatható. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#431) PhilBrick válasza parandroid (#430) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szeptemberben jon PS5-re. ;)

(#432) parandroid válasza PhilBrick (#431) üzenetére


parandroid
nagyúr

Elvileg xbox-ra is. Sőt, most néztem, hogy xbox-ra van egy gyűjtői kiadás az első két részből egyben. Wow. Erről én teljesen lemaradtam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#433) Callisto válasza gabranek (#423) üzenetére


Callisto
őstag

Sajnos nincs benne UI scaling. Másoknak is hiányzik.
Van egy mod. Próbáld meg: Bigger Fonts

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#434) Jazz^ válasza gabranek (#423) üzenetére


Jazz^
tag

Bigger fonts nevű mod, ami az interface betűméretét megnöveli, ez segíthet olvashatóbbá tenni a dolgokat.

(#435) myckey válasza parandroid (#425) üzenetére


myckey
veterán

Hogy adja a játékmenet? :D nem idegen nagyon? A körökre osztott meg csak csak adja, de a többit lehet nem mindig viselnem :D
De hát ugye Te sem manapság játszottál ilyennel

Kontrollerrel milyen a buli? ;] :B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#436) kicsako válasza parandroid (#430) üzenetére


kicsako
őstag

Szeptemberben jön PS-re ahogy már írták, Xboxra meg valószínűleg év végén/jövő év eleje. Ott elakadtak a Series S-re való optimalizációnál a multiplayer kapcsán.

(#437) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Irányítással egyébként én sem vagyok elégedett. A DoS 1-2 összes bénasága itt van. Jópárszor indul meg a 200 méterre levő spotra a karakterem, amikor azt akarom, hogy 5 centit előremenjen. Illetve az inventory is elég káosz.

I am having fun staying poor.

(#438) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

ACT1 kb. közepén vagyok, begyűjtöttem kb. minden lehetséges csapattagot. Viszont Cleric vagyok light domainen, ami elég sok átfedést mutat Shadowheart-tal. Ugye előre nem tudtam, hogy kikkel kerülök majd össze.

Szóval a 4 fős csapatunkban eddig 2-en voltunk Cleric-ek, aztán volt Lae-Zel meg Astarion. Igazából nem szívesen dobnám ki Shadowheart-et, de jó lenne pl. Gale-t betenni a csapatba. Lae-Zel viszont muszáj, hogy maradjon. Nem tudom merre induljak tovább, mert Astarion-t se szívesen veszteném el.

parandroid: nem igazán értem, más játék is használja ezt a fajta megoldást, tök jó. Az sokkal zavaróbb, mikor jobb gombra még a kemera állásszögét is állítjuk, nem csak az irányát.
Engem csak a térkép zavar, hogy kicsit nehéz összehozni a játéktérrel, hogy merre kell menni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#439) Ellia válasza CPT.Pirk (#438) üzenetére


Ellia
addikt

Ha valaki nem tetszik simán át lehet specelni, így nem fogja ütni más karakter képességeit. De mivel csak 4 fős a party valaki mindig kimarad. Ami mondjuk jó, hogy nem vagy rászorúlva a dedikált gyógyítóra, jó, ha van, de simán lehet haladni nélküle is.

(#440) PhilBrick válasza CPT.Pirk (#438) üzenetére


PhilBrick
őstag

Wyll es/vagy Karlach is megvan? Es ugye Withers is veled taborozik mar? Ha igen, akkor beszelj vele respec ugyben!

(#441) CPT.Pirk válasza PhilBrick (#440) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megvannak, de Withers még nem, viszont elvileg rögtön össze tudom szedni csak még nem jártam abban a kolostorban vagy miben. Milyen respecnek lenne esetemben értelme?

Én a light domainben vagyok, Shadowheart meg elvileg a trickery-ben.

Ellia: hmm, most még jól jött, hogy vagyunk. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#442) PhilBrick válasza CPT.Pirk (#441) üzenetére


PhilBrick
őstag

Classt is valthatsz barkinel.
A sztoriszal tovabbra is az eredetivel kezeli majd oket, de ez SH-nal kevesbe problema, nala a vallasa a fontos.
Wyll vagy Gale eseteben ez mar zavarobb lenne.

(#443) PeAdam


PeAdam
tag

Érdekelne nagyon ez a játék mert hatalmas a hype, de ez a körökre osztott harcrendszer meg felülnézetes kamera 2023-ban.. Ezt valaki tényleg komolyangondolja?
Egy Ghost of Tsushima intenzitású játék mellett nem tudom leülnék-e ezzel pötyörészni lépésenként tötyörészve, mötyörészve, hiába érdekel a sztori.

Akik most először próbálnak ilyen körökre osztott harcrendszerű játékot, azoknak mi a véleménye, mennyire élvezhető?

Köszi a választ.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#444) PhilBrick válasza PeAdam (#443) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen, komolyan gondoljuk! 1998-ban, 2023-ban es 2048-ban is.
A sakk is koszoni, jol van mar ezer eve....

Ne azert jatssz valamivel, mert "hype" van, hanem mert erdekel!

Ha akcio-rpg-t akarsz, akkor ott a Diablo.Ez nem az.

(#445) Rayner válasza PeAdam (#443) üzenetére


Rayner
őstag

"pötyörészni lépésenként tötyörészve, mötyörészve" ezt úgy hívják hogy taktika és gondolkodni kell, és tervezni :D

(#446) PeAdam válasza PhilBrick (#444) üzenetére


PeAdam
tag

A Witcher 3-at nagyon szeretem, azért érdekel mert ezt az utóbbi évek legjobb RPG-jének mondják, de ez a felülnézetes pötyögés nemtudom így mennyire kötne le :D Nem akartam lefikázni, vagy ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#447) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Most elkezdtem egy origin sztorit, de a trailerekből is ismert ork szerű csaj karival, viszont egyből elkezdett zavarni, hogy most ha másik karival tolom akkor az olyan mintha eltérnék a "canon" sztoritól. Mármint, hogy vele, ezzel a karakterrel van "reklámozva" a játék és akkor nem vele vagyok, nem ő a fő karakterem? A hajóról lejutás után már kb egyértelmű, hogy ez a faj lehet ennek a résznek a főbb "szereplője" így lehet vele tolva tudod igazán a canon sztorit kitolni, viszont ez a harcos nem igazán tetszik, megváltoztatni meg már megint olyan, hogy eltérek az origin sztoritól :( Ezt utálom az RPG játékoknál, igaz a DOS2be is Fane-el mentem ilyen necro meele death knight build-el míg ugye ő mágus lenne az eredeti sztori szerint meg a background is arra ad neki bonusz skilleket így fontos skillek mennek a levesbe...és ezek itt is jelen vannak úgy látom.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#448) PhilBrick válasza PeAdam (#446) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen, ez valoban az utobbi 3 ev legjobb RPG-je. A gond a fogalom tagassagaval van. Ugyanis az elozo 10 ket legjobb rpg-je a Witcher3 es a Disco Elysium. Marpedig jatekmenetben ezek nagyon-nagyon elternek. :)
A Mario Cart es az Asetto Cosa es versenyjatek, megis kevesen jatsszak mindkettot.

#447
A jatek sokkal nagyobb szabadsagot kinal annal, amit te jelenleg feltetelezel. Nincs kulon ajanlott karakter es nem ertem milyen sztoritol ternel el...
Engedd el magad es menj a sajat fejed utan! Elvezd az utat, ne a celt keresd!

(#449) kicsako válasza PeAdam (#443) üzenetére


kicsako
őstag

Ez most olyan, mintha a F1 2023-ra azt mondanád, hogy miért kell benne autót vezetni :))

#CPT.Pirk
Amit csak szeretnél igazából. Mint írták bármilyen csapattal lehet haladni. Általában egyébként érdemes valahogy így összerakni a csapatot:
1 Tankosabb aki előre megy felfogni a sebzést, ez lehet akár Cleric is heavy armorban shieldel, Barbár, Wild formos druid, Fighter, Paladin
2 DPS, melee vagy ranged(Rogue, Ranger, Barbár, fighter, monk, pala, sorci, warlock, wizard)
1 support (cleric, bard, caster druid, de akár wizardot is specelhetsz erre)

Az én csapatom jelenleg:
Custom Char: Open Hand monk
Shadowheart: War Domain Cleric
Astarion: Ranger(gloomstalker)/Rugó(thief) multiclass
Gale: Evocation wizard

#AsakuraDave
Act 1 legvégén járok, de még nem volt olyan, hogy kapna az adott karakter bármi + képességet a háttere miatt. Nyugodtan respeceld őket. Egyébként bárkivel játszhatsz, nincs olyan hogy valaki főszereplő lenne, csakis te magad.

[ Szerkesztve ]

(#450) gabranek válasza Callisto (#433) üzenetére


gabranek
aktív tag

#Callisto, #Jazz^: Köszi a tippet mindkettőtöknek. Sajnos nem tudtam kipróbálni, mert amikor be akartam tölteni, kiírta, hogy az eredmények le lesznek tiltva ha folytatom :(

田中れいな

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.