Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Rayner válasza ollie (#300) üzenetére


Rayner
őstag

igen sőt a kedvencem amikor kiverem a kezéből a fegyvert, felveszem az meg ott áll mint rocky a ringben... de igen használok sok trükköt, de mint írtam az elején nagyon nem figyeltem ezekre, pl nagyon kevés tekercsem maradt már... egyébként a fenti fightban már mindenem elfogyott és ugye sok skillt csak pihenés után tudsz újra használni...

(#302) PhilBrick válasza Rayner (#299) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ja, hogy rohansz a végére. OK, hajrá! :)

(#303) Rayner válasza PhilBrick (#302) üzenetére


Rayner
őstag

Nem rohanok :D 60 óra van benne (szabin vagyok) :D

(#304) PhilBrick válasza Rayner (#303) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nekem az eredeti releasere volt betervezve... De a level7-re és a segédszközök hiányára értettem. Lvl8-al csavargok Act2-ben tele puttonnyal.

(#305) kicsako


kicsako
őstag

Az új Nvidia driverrel visszaállt alapértelmezettre a játék grafikai beállítása.

(#306) nubreed


nubreed
veterán

Az Adarmantine Forgeban miután meghal a boss és legyártottuk a kívánt cuccot, nektek sem működik a Platform control gomb? Szerintem ez bugos.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#307) Ellia


Ellia
addikt

Ha hagyod, hogy a bard széttrancsírozza a szemed, akkor a "jutalmad", hogy látni fogod a láthatatlan dolgokat... :DD Hát ez kész.

(#308) kicsako válasza Ellia (#307) üzenetére


kicsako
őstag

Ha a boszorkánynak hagyod ugyanezt, akkor csak elveszíted az egyik szemed, de kapsz +1et intimidationra :D én azt választottam még korábban, szóval rip :W

(#309) Rayner


Rayner
őstag

mostani végigjátszásban megtartottam a szemem, de 2.ban másik úton megyek... ? :D
Befejeztem act2-t (65 óra sok minden kimaradt ami 2.ban majd menézek), de minimum 3-4 végigjátszás kell mert minden akt végén nagy választás van ami alapjaiban befojásolja a véget...hihetetlen monumentális ez a játék :D imádom és még csak most jön az endgame

[ Szerkesztve ]

(#310) nubreed válasza Rayner (#309) üzenetére


nubreed
veterán

Én lassan haladok szerintem 30 óra és még mindig csak az ACT1 -ben vagyok. Attól félek, szeptember 6-ig sem végzek (Starfield megjelenés). :D Pedig szept. 6 -tól nálam csak Starfield.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#311) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Ti ilyenkor bruttó időt írtok steamről vagy nettót, amit a mentéseknél látunk?

(#312) nubreed válasza PhilBrick (#311) üzenetére


nubreed
veterán

Én nettót írtam, a Steam rosszul számol vagy nem tudom. Annyit azért nem álltam a főmenüben, ami indokolná a plusz 5 órát amit a Steam számol.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#313) ollie válasza nubreed (#312) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A karaktergenerálást beleszámítja a játék a mentett állásoknál vajon?

***

(#314) kicsako


kicsako
őstag

Összefoglaló frissítve lett.

Én 47óránál járok még az Act 1-ben(ebből kb. 10-15 óra afk munkaidőben :U ), épp az Underdarkot kezdtem el. Mondjuk sok felé elindultam már, szóval lvl5ön kicsit easy mode egyelőre ez a terület :DDD

(#315) PhilBrick válasza ollie (#313) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nem.

#312 - Steam szerintem launchertol szamol, de az öt órában csak volt néhány visszatöltés is gondolom. :)

(#316) sumdudum válasza kicsako (#255) üzenetére


sumdudum
tag

Ahh valóban, igazad van, my bad! Sok volt a booze :S

Kowalsky#2903

(#317) parandroid


parandroid
nagyúr

Ha nem tudom, hogy be fog-e ez nekem jönni, akkor van valami kipróbálási lehetőség a 30 napos pénzvissza opción kívül? Vagy marad a virágbolt, aztán ha tetszik, vehetem? Ezer éve nem jártam arra, de 60 eur azért sok ahhoz, hogy kidobjam, viszont nem tudom, hogy a 20 év alatt megváltozott felhasználási szokásaimmal, meg az azóta biztosan kificamodott ízlésemmel mennyire fog ez működni. BG2-t annak idején játszogattam, de szinte semmire nem emlékszem belőle. IW 1-2 nagyjából megvolt, meg Oblivion, utána beszippantott a WoW, aztán meg örültem, hogy 10 év után le bírtam jönni róla, azóta kb semmit nem játszottam PC-n.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#318) teomog


teomog
csendes tag

Én sajna belefutottam az első jelentős bugba. Laezel-el nem lehet egy ideje beszélni a táborban, így persze felvenni sem lehet. Sajna jó ideje más felállású csapattal mentem, így korábban nem tűnt fel. Régebbi mentés betöltése ezért felejtős, sokat haladtam közben a történettel. Valakinek esetleg megoldás javaslat?

(#319) ollie válasza parandroid (#317) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem egy action rpg, ha azokhoz vagy szokva, és nem akarod megtanulni a D&D-t, akkor felejtős. Bár szerintem Larian jó munkát végzett azzal, hogy tanulható a játék olyanoknak is, akik nem ismerik a rendszert, de a D&D nagyon bonyolult egy WoW vagy Diablo szerű játékhoz képest. Kell pl tervezni és gondolkodni harc közben (és előtt), ismerni kell a varázslatokat, képességeket (az ellenségét is), nem egyszer kell újratölteni állást, hogy máshogy próbáljuk meg legyőzni az ellenséget, mert nem feltétlen sikerül elsőre. Persze neki lehet állni a legkönnyebb fokozaton is, úgy nem tudom mennyire egyszerű egy kezdő D&D-snek.

***

(#320) kicsako válasza parandroid (#317) üzenetére


kicsako
őstag

Őszintén szólva én is a virágbolti verziót próbáltam 2 éve, de annyira beszippantott, hogy meg is vettem utána :C
Steamen érdemes kihasználni a refundot, és biztos nem lősz mellé.

(#321) PhilBrick válasza kicsako (#320) üzenetére


PhilBrick
őstag

meg mindig 2 ora a limit steamen? mert az semmi a bg-ben. :N

#319 jövőre biztosan lesz akció.

[ Szerkesztve ]

(#322) nubreed válasza ollie (#319) üzenetére


nubreed
veterán

Én kb. semmit nem tudtam a D&D rendszeréről (illetve annyit, hogy idén még a tavaszi hónapokban kijátszottam a Solasta Crown of The Magistert de ebből sokat felejtettem azóta) de mivel alapból szeretem az RPG -ket, így nem is volt kérdés, hogy ki akarom játszani a BG3-at. Hatalmas játék minden értelemben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#323) kicsako válasza PhilBrick (#321) üzenetére


kicsako
őstag

Nem tudom, ki nem állhatom a steamet :DDD Ez az egyetlen játékom van náluk.

(#324) parandroid válasza ollie (#319) üzenetére


parandroid
nagyúr

Jah, amit még nem említettem, Wizardry7-ben volt anno párszáz órám (mégsem értem teljesen a végére soha), meg a Might&Magic-ből több részt is konkrétan végigvittem. Szóval a partyépítgetős RPG-vonal az amúgy bejön. Meg pen&paper RPG-ket is toltunk megboldogult fiatalkorunkban, még valamikor a 90-es években. D&D pont kimaradt ugyan, de elviekben ismerem a papíros verzióját is (meg egy rakás Forgotten Realms regényt is).

A kérdés inkább az, hogy le tud-e annyira kötni, hogy manapság is leüljek elé, illetve, hogy ful casualként, ha nincs rá napi 3-5-8 órám, hanem csak mondjuk hetente 2-3 x 2 óra, akkor érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele. :B

kicsako: Az ára amúgy nem vészes, már persze olyasmiért, amit tényleg játszasz is. Csak azért, hogy benne legyen a listában a steamen, aztán majd egyszer (sose) játszok vele, na úgy viszont drága.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#325) PhilBrick válasza parandroid (#324) üzenetére


PhilBrick
őstag

Jaa, akkor ez neked nagyon megéri!
Ha most megveszed, karácsonyig épp csak belelendülsz és tavaszra talán a végére érsz. (először) :C

(#326) kicsako válasza parandroid (#324) üzenetére


kicsako
őstag

heti 4-6 órában szerintem nyugdíjas korodig el leszel vele, ha így nézzük, akkor mindenképp megéri az árát :C

(#327) gabranek válasza parandroid (#324) üzenetére


gabranek
aktív tag

Szerencsére ez nem olyan, hogy ha nem játszol akkor lemaradsz. Hétköznap nekem sem nagyon van időm játszani, max 1 óra (még mindig csak a 3 szinten vagyok), de egy percig sem bántam meg, hogy megvettem. Pedig nálam nagyobb skót nem nagyon van, piszkosul tud idegesíteni, ha potyára adtam ki pénzt valamiért. Megjelenés előtt úgy terveztem, hogy nem is veszem meg, hanem megvárok egy minimum 50%-os akciót, csak aztán annyi helyről jött a sok jó kritika róla, hogy bele mertem vágni.

田中れいな

(#328) ollie válasza parandroid (#324) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor ajánlom a játékot, nem muszáj sietni benne, és tényleg nagyon jó.

***

(#329) myckey


myckey
veterán

Nálam a kotor meg a sw tor, és egyéb rpg-k mentek, M&M , NW, Besthesda, bioware blabla...
De még így is vonakodom ettől a szabályrendszeres, dobokockas, körökre osztott mechanikatol...nem tudom, lekotne e...vagy beleunnek :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#330) ollie válasza myckey (#329) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A KOTOR sem igazi real time. Valójában körönként megy ott is minden, csak nem pause-ol a kör végén, és minden karakter szimultán lép.

Amúgy én is idegenkedtem először a BG2-tól, mert jobban szeretem az Infinity Engine féle "real time" with pause megoldást (az is körökre oszott valójában, mint a KOTOR), de hamar megszoktam a BG3-at. Méltó utódja a BG2-nek.

***

(#331) FlashBird


FlashBird
tag

Hogy én mennyi időt elszórakoztam itt az Underdark-ban :D Most fogok csak tovább mennyi, szépen átlehet futni meg kilehet hagyni dolgokat ha nem sokat dumálunk(pl. Arcane Tower). Azon gondolkozok lekéne verni a Duergárokat is hátha van valami jó cuccuk hiába szövetkeztem velük.

(#332) myckey válasza ollie (#330) üzenetére


myckey
veterán

Tudom hogy nem az, de még így is gordulekenyebb az a játékmenet,mint ez.
Nekem.
Ellenben a lore, a megvalósítás meg a sok egyéb igen bejön.
Szeretem az ilyen gondosan épített világokat, teli lehetőséggel. A külső nézet nem lenne idegen, a tonnányi olvasnivalót is szeretem....de a mechanika :D lehet beprovalom azért

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#333) FlashBird válasza nubreed (#306) üzenetére


FlashBird
tag

Na most szívtam meg én is hogy nem tudok többet craftolni a Forge-ban... Elvileg bug. Meg az is furcsa hogy a melák mindig máshol fekszik ha odamegyek.

(#334) parandroid válasza myckey (#329) üzenetére


parandroid
nagyúr

Én nagyon szerettem a M&M, meg a Wiz7 körökre osztott rendszerét. Igazából sokkal jobban, mint a későbbi, izometrikus, real time, akció alapúakat. Diablo sem igazán tudott lekötni, pedig ovjektíve tudtam, hogy jó, de az egész hangulat nekem durván sötét volt mindig, Dungeon Siege szintén, NW-nek épp nekiálltam volna, amikor jött a WoW-korszak, szóval az végül kimaradt, pedig megvan dobozos eredetiben (igaz, jó olcsó volt). Torchlightot (T2) játszottam még konzolon végig, de az meg Diablo light, szóval megint más műfaj, meg nem is egy mélyre merülős dolog.

Amúgy 116GB? Really? Persze miért lepődök meg, egy konzolos játék is manapság ennyi. :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#335) myckey


myckey
veterán

Most osszekapartam mennyi körökre osztott game volt eletemben...vissza tudnék szokni, de a szabályrendszer, kockás modositok... hát...
Na majd ha elkap a hangulat.
Bár a divinity os2 tetszett, de a dragon age jobban 😆
A taktik meg az agyalas nem gond....shadow tactics is bejovos.
Csak már van egy Starfield prémium is a tarsolyban :D
A 120gb az érthető sztm ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#336) ollie válasza myckey (#335) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Őszintén, a Dragon Age nagyon gagyi a BG3-hoz képest.

***

(#337) myckey válasza ollie (#336) üzenetére


myckey
veterán

Jah, de attól még pörgősebb :D
Aztán ott van a másik raklap, ami nem annyira gagyi....
Van ez így
No de, jó lenne már valami klassz világban kalandozni

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#338) Piszmaty76 válasza parandroid (#334) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nekem Steam-ről pc-re 123 GB volt. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#339) Qru válasza ollie (#336) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a DA 1 bejott. A 2 az szr a 3-al is el lehet bohockodni.

#nincsbennetarcsi

(#340) nubreed válasza parandroid (#334) üzenetére


nubreed
veterán

125 inkább. Amúgy miért baj ez? Elképesztően brutális mennyiségű tartalom van benne. Pl. Gyakorlatilag az ÖSSZES npc voice acted. Ez már önmagában is brutális teljesítmény. Aztán nem beszélve a töménytelen mennyiségű cinematicról, ami benne van a játékban. Én kb 30-32 óránál járok és még mindig csak a felszint kapargattam meg. Mindennap várom, hogy még mélyebbre merüljek a játékban. Nagyon rég volt már ilyen játék, ami ennyire le tudott nyűgözni és elvarázsolni. És nem pont ez lenne az igazán minőségi játék legfontosabb ismérve? Szerintem de. Így innentől kezdve teljesen mindegy hány gigát foglal, felőlem 250 is lehetne, az sem érdekelne.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#341) kicsako válasza nubreed (#340) üzenetére


kicsako
őstag

Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a játékban MINDENNEK saját textúrája van. Csak az ugyanazon itemeknek van közös kinézete, minden item teljesen részletesen le lett modellezve. :C :Y

(#342) parandroid válasza nubreed (#340) üzenetére


parandroid
nagyúr

50 megabites a netem, ebből lemegy, hogy nyári szünet van, és a lányom, meg a barátnői 4k-ban netflix maratonoznak. Meg nekem is kéne néznem valamit, amíg lejön. De amúgy ja, azt a két napot rá kell szánni. :DDD

Amúgy jogos, sajnos manapság tényleg minden AAA cím 100 GB fölött van. Szerencsére az ssd-árak már nem olyan vészesek (lassan egy játék ára a 2TB, arra meg elfér pár).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#343) nubreed válasza parandroid (#342) üzenetére


nubreed
veterán

Na igen, akkor persze kicsit más ha közben 4k-s stremmel terheled pluszba a sávszélt. :) De azért előbb utóbb lecammog a játék és onnantól kezdve meg bódottá lesz. :D

A másik ilyen majd a Starfield lesz szept 6. tól, az is kér kb 120 GB -ot. :D Legalábbis én tuti 1. nap játszani szeretném. Igen, tudom, hogy a Premium vagy Digital Deluxe vásárlók kapnak egy 4-5 napos early accesst, ők játszhatják ha jól tudom szept. 1 -től de nekem nem ez nem ér meg plusz 20-30 dollárt, főleg most, hogy közben amúgy lakás felújításban vagyok. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#344) myckey válasza parandroid (#342) üzenetére


myckey
veterán

Jah, mostanában Ha az ember bírja a tízenhuszonezres gameket, akkor egy terras SSD belefér, mert elég tűrhető az árazása.

Egyébként én is most vettem direkt játékra m2ssd-t...terrasat. Ott a Jedi második része ami 100+GB, aztán új VGA mellé kaptam ingyen Starfield Prémiumot....itt ez a BG , ez is érdekel....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#345) kicsako


kicsako
őstag

Amazonon volt akcióban 1terrás Samu 980 16ezerért.. nekem egy darabig nem lesz gond a tárhely :C

(#346) parandroid válasza myckey (#344) üzenetére


parandroid
nagyúr

* Tera

Sry, de szisztematikus hiba, valahol el kell kezdeni korrigálni.

Amúgy ja, nekem is 2x1TB SSD-m van (1 nvme a rendszernek, meg a játékoknak, meg egy sata a mindenféle adatoknak), de van még egy nvme hely, valszeg kellene már oda még egy 2TB-os. Szerencsére akciózzák őket bőszen, az olcsóbbak meg már folyamatosan 70-80 eur között vannak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#347) Piszmaty76 válasza kicsako (#345) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Én is egy 2 terás gen4-est fogtam be Steam-esnek. :)

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#348) kicsako válasza Piszmaty76 (#347) üzenetére


kicsako
őstag

Elsősorban wowozni szoktam, amikor nincs a csapat/klános dolgok akkor játszom mellette valamit, szóval sok játékra nincs szükségem így. 1Terrás bőven kiszolgál. Van még mellette egy fél terrás Samu 970-es a rendszernek, na meg 500gb+1terrás HDD-k minden másra.

(#349) ollie


ollie
MODERÁTOR

Baldur’s Gate 3 Lawsuit Rumors Reveal Gamers Want a Big Change in the Industry

A story az, hogy a nagy AAA kiadók be akarják perelni a Lariant, mert túl jó lett a BG3, és ezt tisztességtelen hátrányba hozta őket. :DDD

Egyébként csak meme az egész, de el tudnám képzelni, hogy tényleg megteszik.

***

(#350) Qru válasza ollie (#349) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.