Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) nubreed válasza nubreed (#496) üzenetére


nubreed
veterán

Erre esetleg valaki?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#502) kicsako válasza Kolbi_30 (#499) üzenetére


kicsako
őstag

Act 1ben vagyok, lv8on. szóval ha még csak 5ös vagy, akkor rengeteg mindent kihagytál.

(#503) Kolbi_30 válasza FlashBird (#500) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Szemely szerint, en amikor megjelent a bg1-2 kiegek, nwn kiegek mindet vegigtoltam, többször is, tobb fele keppen, de ez valószínű nem igy lesz. Az underdark rész se fogott meg mar amit látok belőle eddig.. BG1-2 ben a wizard 4HPval indult, es lehetett vele élvezhetően haladni.. itt meg nem feltetlenül..Van millió párbeszéd, ami nem baj, a fele folosleges. A rugdosas vicces azt hasznalom amugy, a dragon ridereket is szetvertem mar parszor, csak visszatoltom mindig az elottte levo mentest, tobb okbol. Ertekelheto targy nem nagyon van..kiveve az ott talalhato nyilpuska es kard..Meg a forgeban keszitheto armor es shield..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#504) Kolbi_30 válasza kicsako (#502) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Hat passz, kuldit mar nem nagyon ad senki, underdark kvazi ures, a gnom varos aki ellenseges volt kihalt, a groovban sincs semmi aki adna valamit, bog befejezve, kripta detto. Mehetnek act2 de meg csatangolok mert amiket neztem videokat, azokat az itemeket meg osszekaparnam..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#505) ollie válasza Kolbi_30 (#499) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is act 1 és lvl5, de iszonyat jó cuccokat találtam.

***

(#506) kicsako válasza Kolbi_30 (#504) üzenetére


kicsako
őstag

Gatyásjenkiket megölted a hídnál? Utána ha tovább mész azon az úton, akkor ott lesz egy teljes táboruk. Van ott még útközben egy elég jó harc, egy NPC akinél rengeteg jó monk tárgyat lehet venni stb.

Nálam a monkomon kb. minden item olyan, ami boostolja valamilyen szinten(+dex, unarmed atk, mobilitás), Clericem úgyszintén elég szép heavy armorban legendary fegyverrel, menő pajzs stb, Rugón is ott figyek a super rare fegyver meg itemek, Wizardomon is gigagear, cantripek majdnem annyit sebeznek mint egy lv2es spell. :C

[ Szerkesztve ]

(#507) FlashBird válasza Kolbi_30 (#503) üzenetére


FlashBird
tag

Nem rossz az Underdark de nagyon engem sem fogott meg és furcsán is van adoptálva, elég sok FR könyvet elolvastam és az egyik kedvenc területem de valahogy nem hozza vissza a hangulatát, BG2-ben sokkal jobban tetszett, ott azért megvolt a dark-s hangulata, itt meg ez a csili-vili világító dizájn elüt teljesen tőle. Amit hiányolok az tényleg egy jó kis Sword Coast kalandozás classic d&d styleben, amiből eddig teljesen NULLA volt. Na meg nem érzek semmit abból hogy valami nagy területen lennék van egy ilyen bezártság érzése a többi játékhoz képest, hátha ACTIII-ban kicsit megnyílik a játék.

(#508) Kolbi_30 válasza kicsako (#506) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Gatyasjenki az mi? Ha tennel fel kepet merre vannak lehet tudnek valaszolni

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#509) ollie válasza FlashBird (#507) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A fő különbség az, hogy itt nincs egy nagy térkép, mint a BG1-ben, ahol utazhatnál össze vissza (az amúgy a BG2-ben is hiányzott nekem). Az nekem is hiányzik. Szerintem minden hibája ellenére még mindig a legjobbak között van, de kétségtelen, hogy a legjobbnak azért nem lehet nevezni.

***

(#510) kicsako válasza Kolbi_30 (#508) üzenetére


kicsako
őstag

(#511) PhilBrick válasza FlashBird (#507) üzenetére


PhilBrick
őstag

Hát nem fog pont a városban megnyílni neked az tuti! :N ;]

(#512) Kolbi_30 válasza kicsako (#510) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Oke, 2 pont meg nem lett legyalulva, igy mar ok

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#513) kicsako


kicsako
őstag

Hivatalosan is dolgoznak azon, hogy tudj változtatni a karaktered kinézetén utólag :C

(#514) nubreed válasza kicsako (#513) üzenetére


nubreed
veterán

Ez jó hír. Amúgy sehol, az egész világban, mondjuk leginkább Baldur's Gate -ben még egy fodrász sincs jelenleg?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#515) kicsako válasza nubreed (#514) üzenetére


kicsako
őstag

Még nem jutottam el a városig, de DC-n pont erre panaszkodnak, hogy a városban van fodrász, mégsem használható semmire. Valószínűleg egyébként nem kell odáig eljutni majd, szerintem inkább Withersnél lesz lehetőség a változtatásra.

(#516) LK


LK
addikt

Üdv, néhány kérdésem lenne hozzátok. Van-e ahol emberi áron lehet megkapni a játékot?
Gonosz karakterrel játszott-e már valaki? Érdemes-e így játszani?
Látom a hsz-ek alapján a Divinity original sin 2-höz hasonlít a játék, dnd 5.0 alapokon, amivel úgyis játszok. Ott volt több olyan fight, ahol 1-2 Hp maradt a csapatnak, itt is kemények a csaták?
Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#517) D013 válasza LK (#516) üzenetére


D013
aktív tag

Sajnos olcsóbban csak steam accounton lehet megkapni, allkeyshop-on van pár ilyen hely. Én azért külön steam accot nem vennék.
Gonosz karaktert még nem kezdtem, az első végigjátszásomban vagyok a 2. act végén olyan chaotic goodnak mondanám ezt az első kört. Amennyit eddig láttam minden adott gonosz végigjátszáshoz, sőt. Totál másik úton megy úgy a sztori, másokkal szövetkezel, még a mellék küldik is változnak.
Vannak kemény csaták, de ha az ember jól használja a környezetet, a spelleket és a csapat egyéb képességeit akkor megoldható könnyebben is. Nekem a bossfightokból volt olyan amit 1-2 órán keresztül is próbáltam mert nagyon erős szituációkba lehet bekerülni. Mindez a normál nehézségi fokon.

[ Szerkesztve ]

(#518) kicsako válasza LK (#516) üzenetére


kicsako
őstag

2 hete jelent meg, szerintem legalább még fél, de jobb esetben egy évig nem fogod megkapni olcsóbban. Érdemes beruházni, nagyon jól sikerült a játék.

Ahogy haladsz, szerintem egyre könnyebbek a harcok. Én úgy vettem észre, hogy jobban erősödik a csapatom mint az ellenfelek, DC-n is panaszkodtak erre mások.

(#519) Callisto válasza ollie (#509) üzenetére


Callisto
őstag

Oké BG1-2 stb. nagyon jók voltak, de azért az öregedésünket (újdonságérzet már nincs meg és jóval többet is láttunk azóta stb.) és a nosztalgiafaktort vonjuk le.
Visszagondolva a régi szép időkre számomra azért a BG3 összetetteb és élvezetesebb, mint azok voltak még akkor is, ha a régmúlt emlékei szépek és erősek.
PF: Wraith is kiemelkedő ami még új is viszonylag. De ez a szinkron és cinematic prezentáció nagyon sokat dob a cRPG műfajon be kell ismeri.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#520) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tudtátok, hogy gyertya lángjába is bele lehet "mártani" a fegyvert, és akkor extra 1d4 tűzsebzés is lesz? Gyertyát meg ugye bárki magával tud vinni...

Van egy csomó ilyen trükk felsorolva itt:
[link]

***

(#521) FlashBird válasza kicsako (#518) üzenetére


FlashBird
tag

Most level9-en érzek énis egy elég erős pike-t, de már a 8.ik level is sokat dobott és gyorsabban hentelem a csoportokat... ACTII végi bossfight meglepően könnyű volt level8on. Nekem viszont nagyon úgy tűnik hogy a harcolással több xp-t lehet benyelni mint a dumával, pl. nem írom melyik quest-nél nem kaptam semmit ha megoldottam szövegeléssel, így visszatöltöttem és inkább levágtam a célszemélyt. Mondjuk olyan nagy már a persuasion skill-em hogy nagyon ritka az olyan helyzet amit ne lehetne megoldani így, a legnehezebbek is max 1-2x kell visszloadolni. Nekem pl. nagyon tetszett az olyan rendszer amikor egy lockpick vagy disarm trap is adott xp-t. Szóval itt inkább az befolyásolják ezek a dolgok hogy merre halad a story.

[ Szerkesztve ]

(#522) kicsako


kicsako
őstag

(#523) LK


LK
addikt

Divinity original sin 2-ben volt 1.5 órás csata úgy, hogy visszatöltögetés nélkül volt annyi, és annyira precízen kellett kitaktikázni, hogy az utolsó csapáson múlt minden. Itt is vannak ilyen időigényes csaták?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#524) Drizzt válasza LK (#523) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Siman, de szinte mindig elkerulhetok.

I am having fun staying poor.

(#525) nubreed


nubreed
veterán

Rescue the Tieflings küldetés:

Megmentettem őket, a gnome -okkal együtt, ott vannak mind a Last Light Innben. Beszéltem az összes tiefliggel, akiket írnak net szerte, hogy ők a kulcs karakterek a küldetés befejezéséhez, tehát: Bex és Dannis, Rolan, Alfira. Mindegyikkel beszéltem még sem fejeződik be a quest. Ez most bugos vagy valamit kihagytam?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#526) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Nagyon barangolok össze vissza az első térképen, már ha itt ilyen térképekre osztott Act -ok vannak mint pl Divinity-be.
Olvastam, hogy Wyll neki elvileg kéne, hogy legyen egy interakciója, a szélmalomhoz kikötött törpénél elv bele kéne szóljon a goblin beszélgetésbe, mert valakit keresni kell neki a demon pactja miatt (az már meg volt, hogy este jön a démon és szarvakat növeszt neki mert nem öltük meg a tüzes csajt hanem bevettem partinak), beszéltem is táborba vele, hogy kéne valamit tenni, megtörni a pactot de nem frissült úgy a küldetése... :( A nevezetes Goblinnál meg hiába van velem partyba nincs interakció, a Goblin halála után se vagy ha hagyom elmenekülni akkor se. Már sikerült belefutnom, olyanba, hogy a kis tieflinges főnök nem hajlandó velem beszélni mert mikor kiakartak zsebelni elkaptam a kiscsávó grabancát, aztán pedig a másik kölköt megmentettem, de Mol(azt hiszem) csak elküld a francba, pedig adnának küldit ők is.

lvl4 underdark az erős még? :D annyira megörültem, hogy lvl3-ason lement a pókica hogy tovább nézelődtem, egyből elkapott 2 minotaurus az egyiket volt szerencsém lelökni :R

Használd kérlek a spoiler gombot.

[ Módosította: Qru ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#527) ollie válasza AsakuraDave (#526) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Level 4-en már oké az underdark, de lesznek azért ott kemény csaták ezen a szinten. Szerintem level 5 az ajánlott ott.

***

(#528) nubreed


nubreed
veterán

Ez a Rescue the Tiefling küldetés tényleg kiidegel, próbáltam több mindent is de sehogy nem "javul" meg. Másnál is bugos?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#529) Gothmog válasza nubreed (#528) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Próbálj meg egy "verify files"-t! Ha nem Steamen vagy, hanem GoG-on, ott is van ezzel egyenértékű opció, csak nem ugrik be a neve.
Ismerősnek egy másik beakadt küldetést így lehetett normalizálni. (Mindent megpróbált előtte, semmi sem működött, majd a fenti opciót lefuttatva varázslatosan megjavult a dolog, beadta a játék a megfelelő párbeszédopciót, frissült a napló is utána stb.) Hátha nálad is működni fog.

Endure. In enduring, grow strong.

(#530) nubreed válasza Gothmog (#529) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, megpróbálom.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#531) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Sajnos kimaradtam a haveri társaság 4 fős partyijából, ezért szeretnék kezdeni egy solo játékot.
Arra gondoltam, hogy 2 haveromat behívnám játékot kreálni custom karakterekkel, majd ezt a játékot vinném tovább 1+2 (én + a 2 custom) +1 legacy-npc karakterrel.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok oldalt linkelni, ahol össze van rakva jól bevált custom party set?

(#532) kicsako válasza r6man123 (#531) üzenetére


kicsako
őstag

Szia,

Nem kell barátaidnak custom karaktert kreálniuk hozzád, az Origin karaktereket is rerollolhatod, ha pedig azért szeretnél customot, hogy ignorálhasd a sztorijukat, akkor tudsz felfogadni zsoldosokat már a játék elején akiknek nincs történetük, és teljesen testreszabhatod őket.

Nincs szükség min-maxolásra, teljesen tökéletes custom partyra vagy bármi hasonlóra. Játszd ahogy neked kedved tartja. Az egyetlen irányelv amit érdemes követni, hogy legyen egy tankosabb karakter akit előre küldhetsz, 1 support, 2 sebzős karakter. De ez sem kötelező, akár 4 dps karakterrel is végigjátszható gond nélkül a játék, de kezdőként talán egyszerűbb lesz úgy.
Nálam jelenleg:
Tank/support: Heavy Armoros pajzsos cleric Shadowheart
DPS: Saját karakterem Monk, Astarion Ranger/Rugó, Gale Wizard

(#533) nubreed


nubreed
veterán

Számomra egyelőre meghalt a játék, nem tudom megcsinálni a fent írt küldetést, mert bug-os. Alfira konkrétan a Last Light Inn háztetején van. Tudok vele beszélni, mert fel tudok mászni hozzá és hiába köszöni meg, hogy segítettem, nem kapok valójában semmilyen rewardot és a quest nem update-elődik vagy fejeződik be.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#535) nubreed válasza kicsako (#534) üzenetére


nubreed
veterán

Néztem most egy másik videot a questről, volt egy rész ami nálam nem úgy volt, ahogy a videoban, de most úgy csináltam, remélem így jó lesz... majd nemsoká kiderül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#536) nubreed


nubreed
veterán

Nem, semmi, nem jó. Alfira nekem továbbra is ott áll a Last Light Inn tetején, szó szerint. Fogalmam sincs, hogy került oda...

A Larian support oldalán bejelentettem a hibát, meglátjuk mit reagálnak rá.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#537) Gothmog válasza nubreed (#536) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ma már sokkal nagyobbra nőtt a Larian, tehát valószínűleg esélyed nem lesz olyasmire, amit most leírok, de nekem anno a Divine Divinity-nél (a Larian legelső RPG játéka volt), amikor egy game breaking bugba futottam, és írtam neki fórumon, legnagyobb meglepetésemre rövidesen személyesen válaszolt vissza egy illetékes, elkérte egy vonatkozó mentésemet, és egy napon belül úgy küldte vissza, hogy megjavult a quest, és tudtam folytatni a játékot!

De előtte is volt olyan egy quest elakadásnál (még nem volt tele a net walkthrough-kal), hogy netnél ülő ismerősömet megkértem (2002-ben még nem volt otthon netem), ő írt a fórumukra, és nagyon gyorsan válaszolt is neki fejlesztő, hogy mit néztem el/mit kellene csinálnom a továbbhaladáshoz.

Ilyen játékosdömping mellett persze ilyen "jófejségekre" már nyilván nem jutna idejük, de akkor nagyon megjegyeztem magamnak a fejlesztőcsapatot.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#538) nubreed válasza Gothmog (#537) üzenetére


nubreed
veterán

Egy picit azért reménykedem, hogy valamit reagálnak rá, de persze akkor sem dőlök a kardomba ha nem, pont amiatt amit írsz, hogy hatalmas siker a játék, nagyon sokan játszák és szerintem ebből következik az is, hogy nagy mennyiségű bug bejelentéssel találkoznak. Egyébként az a furcsa, hogy nekem nagyon úgy tűnik, hogy én vagyok az egyetlen a világon akinél előjött ez a bug, sehol a neten nem találtam még csak hasonló leírást sem, senki mástól. Pedig ma fél napig ezt kutattam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#539) RobberBaron


RobberBaron
tag

Sziasztok!
Az Adamantine Forge-ban hogyan tudnék egy második tárgyat készíteni? Az első tárgy elkészítése után már nem tudok ércet beletenni és a láva-kerék beragadt.

(#540) kicsako válasza RobberBaron (#539) üzenetére


kicsako
őstag

Nalam is ez volt, discordon azt írták ismert bug, egyelőre nincs fix. Valószínűleg a következő hotfixben javítják.

(#541) Kolbi_30 válasza RobberBaron (#539) üzenetére


Kolbi_30
őstag

En veletlen egy heavy pancelt, es egy medium armort gyartottam.. :D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#542) parandroid


parandroid
nagyúr

Ma megvettem a játékot én is, előtte töröltem a ‘próbaverziót’, természetesen. Meglepetésemre azonnal feldobta a menteseimet (kb 4 óra ment bele eddig, szóval nem egy nagy dolog, csak meglepett). Visszatöltöttem egy korábbit, ami még a La’zael kiszabadítasa előtti volt, természetesen ez nem is bugzott be, szóval tudtam rekrutálni. Illetve az ui is kicsit más, korábban butan néztem, hogy hogyan tologassak tárgyakat, meg ilyesmi, most meg feldobja az ui ezt az opciót is, ez eddig nem volt, lol. Sajnos játszani csak egy órácskát tudtam, kitakarítottam a kriptát, meg beértem a grove-ba, aztán kikerülhetetlen lett a family aggro, szóval ennyi. Holnap meg pakolás, péntektől utazunk el, szóval 2 hétig megint nem lesz játék, de sebaj.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#543) RobberBaron válasza kicsako (#540) üzenetére


RobberBaron
tag

Köszi, ez érdekes, mert ezek szerint a régebbi buildekkel még jó volt, és belepeccselték a hibát? A neten olvastam hogy van aki kettőt tudott gyártani, és itt Kolbi_30 is írja hogy két páncélt csinált.

(#544) kicsako válasza RobberBaron (#543) üzenetére


kicsako
őstag

Ha jól emlékszem, akkor csak úgy működik ha azonnal legyártod mind a 2-t. Ha viszont elmész onnan, majd visszamész újra craftolni, akkor már nem működik.

Kiadták tegnap este a hotfixet, majd gyorsan törölték is mert új hibákat okozott :DDD Aki leszedte, és készült új mentése, az nem tudja folytatni amíg újra ki nem adják a hotfixet. Régi mentéssel ugyanúgy működik.

Link a hotfixhez
Ahogy nézem sok lényeges fix nem jött, de mint nyilatkozták is, ezután érkezik majd egy patch ami 1000+ hibát fog javítani.

[ Szerkesztve ]

(#545) nubreed válasza RobberBaron (#543) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem elvileg megoldható, hogy két cuccot is legyárts a hiba ellenére de ez csak teória, de lehet, hogy ma lecsokkolom a gyakorlatban. Elmondom hogyan. Ugye először is ott az Adamantin forge környékén lehet szerezni még egy olyan mithril ore -t, (aki nem találja keressen rá a YT -on, van róla video) ami alapvetően kell a gyártáshoz. És annak ellenére, hogy a bug miatt nem jön fel a platform, ugrással (jump) le lehet ugrani úgy szerintem az alsó részre, ami beragadt, úgy, hogy ne halj bele. Majdnem a teljes életerőt leszedi az ugrás de nem a teljeset. Innentől kezdve meg már mindent megtudsz csinálni, behelyezed a kőzetet meg a mouldot meghúzod a kart és ott lesz a másik cucc. Innen meg Misty Steppel vagy valami más módon vissza mész a csapathoz, többféle képpen meg lehet oldani.

De mondom, ez csak teória, de ma le szeretném tesztelni. Lehet Kicsakonak lesz igaza, és így már tényleg nem működik.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#546) kicsako válasza nubreed (#545) üzenetére


kicsako
őstag

A gond, hogy a lávát nem tudod újra megengedni, anélkül pedig nem készül el az item.

(#547) nubreed válasza kicsako (#546) üzenetére


nubreed
veterán

Oh értem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#548) kicsako


kicsako
őstag

Kiadták újra a hotfixet, már tölthető.

(#549) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
A spell slotok számát csak a szintlépéssel lehet növelni?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#550) D013 válasza hitvanyalak (#549) üzenetére


D013
aktív tag

Vannak potionok amik tudjàk növelni

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.