Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) PhilBrick válasza Ctrl+Alt~Del (#1749) üzenetére


PhilBrick
őstag

Kedvesen kerlek: most mar engedd el ezt a temat!

Megertettuk, szerinted velemenyes a mechanika. Viszont ez valtozni nem fog attol hogy itt farasztod a tobbieket.


(#1752) 7 válasza Ctrl+Alt~Del (#1749) üzenetére


7
addikt

Én csak azon gondolkozom, hogy mi a kifutása ennek az eszmecserének. Nekem úgy tűnik, nem haladtok semerre, mert más köntösben, de újra és újra ugyanazt szajkózza mindkét oldal. Neked pl. mi lenne a cél, mit szeretnél elérni az érveléssoroddal?

[ Szerkesztve ]

(#1753) ollie válasza PhilBrick (#1751) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ez mindkét oldalra vonatkozik.

***

(#1754) Ctrl+Alt~Del válasza 7 (#1752) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Semmit nem szeretnék elérni, csak elmondtam a 90 óra utáni tapasztalatomat, én hogy látom, hogy éltem meg a játékot. Én nem vagyok tapasztalt ebben a műfajban, leírtam, mit volt számomra rendkívül frusztráló sokszor a játékban.

W | W | H | W | W | W | H

(#1755) FlashBird válasza Ctrl+Alt~Del (#1754) üzenetére


FlashBird
tag

Elárulom nekem sem jön be ez a harcrendszer pedig a legtöbb d&d crpg-t vegigjatszottam és összességében ismerem a szabályokat. Pont a játék vége lett elég unalmas.

(#1756) 7 válasza Ctrl+Alt~Del (#1754) üzenetére


7
addikt

Igazából akkor kicsit elterelve a témát, az elmondottaid alapján szívesen ajánlom neked a Divinity: Original Sin 1 & 2 játékokat. Ezek a Larian korábbi játékai, és a második rész már elég sok tekintetben a Baldur's Gate 3-hoz mérhető színvonalat hoz.

A bennük lévő harcrendszer (ismereteim szerint) a Larian sajátja. Nem olyan szerteágazó, mint a D&D és hasonszőrű társai, cserébe érzésre dinamikusabb, és könnyebb az erőforrásokat is menedzselni benne (javarészt cooldownok vannak a varázslatokra, nem kell resteken morfondírozni) -- viszont még mindig van annyira összetett, hogy többféle megközelítéssel tudod megoldani a felmerülő helyzeteket.

Ha az első D: OS rész túl régimódinak érződik, akkor azt ki is hagyhatod, és játszhatsz csupán a második résszel -- a sztori ugyan párszor visszautal az első részre, de annak ismerete nélkül is élvezetes.

Nem mellékesen pedig karácsonyi akcióként a GOG-on, Steamen és még más helyeken is le vannak árazva; a kettő egyben Divinity: Original Sin - The Source Saga címen vehető meg, de ha csak egy részre akarnál beruházni, azt is meg tudod tenni. Ez esetben személy szerint a másodikat ajánlanám, azt tartom jobb és kiforrottabb játéknak a kettő közül. :)

[ Szerkesztve ]

(#1757) Ctrl+Alt~Del válasza FlashBird (#1755) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor nem vagyok ezzel egyedül. :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#1758) Ctrl+Alt~Del válasza 7 (#1756) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt hiszem az első részével játszottam, pontosabban elkezdtem annak idején, de nagyon rövid idő után abba is hagytam, nekem túl összetett volt.

Igazság szerint azon is csodálkozom, hogy a BG3-at végigtoltam, azt hittem, bele fog törni a bicskám pár óra után, mert egyrészt sose szerettem a turn based játékokat, másrészt azt gondoltam, hogy szintén túl összetett lesz. Aztán annyira beszippantott a világa, hogy 90 óra lett a vége. :B

Amúgy én konzolon játszom, hisz lassan 2024-et írunk ;] , így a Steam nálam nem játszik, de rá fogok nézni a játékra. Köszi a tippet.

W | W | H | W | W | W | H

(#1759) HUN_Sector válasza Ctrl+Alt~Del (#1758) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Eléggé végigrohantál a sztorin akkor. Kb 110-120 óra alsó hangon a teljes végigjátszás. Kihagyhattál jó pár érdekes mellékküldetést.

[ Szerkesztve ]

(#1760) 7 válasza Ctrl+Alt~Del (#1758) üzenetére


7
addikt

Ha túl sok macerának tűnik megtanulni, akkor valószínűleg nem is érdemes erőltetni jelen élethelyzetedben. Nekem is bőven voltak olyan játékok, amiket csak évekkel később vettem elő, amikor épp volt késztetésem beleásni magam és jobban megismerni.

A lényeg, hogy remélhetőleg azért így is kaptál olyan BG3-as élményeket, amik miatt (remélhetőleg) megérte a végigjátszásba befektetett energia. Ha pedig nem, akkor c'est la vie, de legalább tudod, hogy mit kerülj a jövőben. :D

[ Szerkesztve ]

(#1761) Ctrl+Alt~Del válasza HUN_Sector (#1759) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az könnyen lehet amúgy, nem állítom, hogy 100%-osan megcsináltam mindent.

Azóta újrakezdtem egy Draconic bloodline High Half-Elf karakterrel. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#1762) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Nem figyeltem az okra, de Lae'zel Hp-i drasztikusan lecsökkentek. 110-ről 70-re és a Shar egyik próbája után vettem észre. Egyszer ott fel kellett támasztani, mert instant meghalt a ködben. Ez most bug vagy valami csökkentette az értékeit a Shar templomban ?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1763) anubis6 válasza LK (#1762) üzenetére


anubis6
aktív tag

Az lehet a probléma, hogy Shadowheart mindig hátbaszúrja ;]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#1764) ollie válasza LK (#1762) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csökkent a Constitution-je?

***

(#1765) LK válasza anubis6 (#1763) üzenetére


LK
addikt

:))

Ollie: de, az IS csökkent más mellett, ugyanis jobban megnéztem, és bekapott egy komoly átkot Astarionnal együtt. Remélem kialusszák. -2x30 Hp az elég sok egy csatában.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1766) Atti777


Atti777
senior tag

Valamelyik Shar próbát véletlenül meghekkeltem, feltörtem a zárat, és körbejártam, csak később vettem észre, hogy máshogyan is ki lehet nyitni :)

Nektek nem szoktak mozogni a hullák? Néha csinálja, mikor helyszínváltás után visszamegyek, a frászt hozza rám :Y

Most egy sorozatgyilkos után nyomozok, és megtámadtak közben. Varázsoltam egy Cloud of daggerst, ami tök jól is működött, de harc után pár ostoba bámészkodó belerohant, erre engem tartóztatnak le gyilkosságért.
Szóval városban óvatosan a több körig ható AoE varázslatokkal...

Путин, иди нахуй!

(#1767) Ellia válasza Atti777 (#1766) üzenetére


Ellia
addikt

Pár patch óta megvan a hullás bug :)

(#1768) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Bakker. Hogy én mit átkozódtam mire rájöttem.

Hogy miért nem talál el senkit a két tankom. Hiába respeceltem.
Az a nyavalyás great weapon mastery automatikusan aktiválódott és +10 sebzésért 5-öt levett a támadóértékemből. Ráadásul el van dugva a kapcsológombja.

(#1769) UberMutant


UberMutant
őstag

'jól' alakul a második végigjátszásom.
L'azelt kinyírta SH, Astariont meg a békaemberek. Jaheira öngyilkos lett, amikor sajnos meghalt Isobel. Oda lett a kovács is a lastlight innben, meg mindenki.
Minhtarat sem sikerült megmenteni. Halsin eltűnt.

Kemény ez a nincs visszatöltés honour mód. Abból főzök, ami /aki marad. Karlach, saját kari ork harcos, Gale, SH most a csapat.

(#1770) Franklin válasza UberMutant (#1769) üzenetére


Franklin
addikt

Bírom ezeket a káoszos történéseket :D minden végigjátszás egy új sztori.

De azért mehetett volna spoiler alá.

(#1771) LK válasza Franklin (#1770) üzenetére


LK
addikt

Így van. 3 csapatom megy párhuzamosan. Negyedik is van, de ahhoz már nincs lelkierőm. Astarion az egyetlen fix ember, ő a "mackós" a csapatban :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1772) Atti777


Atti777
senior tag

Már másodszor futok bele abba, hogy a betörhető falon vagy padlón visszatöltés után nem lehet átmenni, mert a törmelék elzárja az utat, és nem lehet vele semmit kezdeni, mert már be lett törve :O
Van erre esetleg valami megoldás? Az honour mód nem ér :D

A másik, hogy a csapattársak olyan ostobák, hogy simán belesétálnak egy felderített csapdába. Roppant bosszantó

Путин, иди нахуй!

(#1773) ollie válasza Atti777 (#1772) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kapcsold be az auto pause-t a csapda felderítésére. Így amikor találsz csapdát, rögtön pause lesz, és az egész csapatot át tudod irányítani máshova.

***

(#1774) UberMutant


UberMutant
őstag

sajnos további csapás érte a honour mód csapatom shadowheart is kipurcant, nem tudtam lebeszélni, hogy megölje nightsong izét. ugyan csak kiütöttem, de odalett. nem tudom visszaszerezni. így már csak 4 karakter maradt: a 3 origin és a saját orkom. gale, wyll karlach. nem megy nekem ez a jó végigjátszás.

(#1775) ollie válasza UberMutant (#1774) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig könnyű lett volna "lebeszélni". Ha nem erőlteted, hogy ne ölje meg, hanem ráhagyod, hogy tegyen amit akar, akkor magától eláll Nightsong megölésétől.

***

(#1776) UberMutant válasza ollie (#1775) üzenetére


UberMutant
őstag

eh, nagyon meg akartam menteni, mert első végigjátszásomnál megölte és dark j lett belőle. sztem wyll át lesz képezve papnak.

(#1777) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Kicsi off.

Anno megvolt az első rész 6 cd-s változatban. Kölcsön adtam és onnantól többet nem láttam. Így valahol 2005-6 magasságában begurulhattam és megvettem a dual kiadást.
El is feledkeztem róla egészen máig. Még meghajtóban sem volt azóta, hogy lehúztam róla a nejlont :)


[ Szerkesztve ]

(#1778) Gothmog válasza HUN_Sector (#1777) üzenetére


Gothmog
aktív tag

5 CD-s volt az első rész (esetleg ha volt olyan kiadás, amiben a TotSC is benne volt, akkor lehetett 6 CD).

De megihlettél, így gyorsan előkerestem a dobozokat, és lőttem egy fotót! :)) (A ToB nem jött ki anno rendes dobozban, csak az akkorra divatossá váló DVD tokban.)
És igen, igen: a Baldur's Gate II-ből gyűjtőim van. Amiben az a vicces, hogy a Media Marktban anno ez olcsóbb volt, mint a DVD tokos alapkiadás!!!


Ez meg (alább) a szobám fala :K
(A középső, kisebb méretű térkép a TotSC kieghez járt, és az egyik oldalán Baldur's Gate város térképe látható, a fotón is, míg a másikon - emlékeim szerint - az alapjáték térképe volt fent, megjelölve néhány helyet (mint Nashkel Mines, Cloackwood forest stb.)

Bal oldalon egyébként a mai napig kedvenc játékomhoz, a Planescape Tormenthez (természetesen az is dobozos kiadásban van meg, és a megjelenésekor vettem meg, mint az összes többi Inifity Engine-es játékot) járó poszter van fent.

Más játékokhoz, egyebekhez nincs ilyesmi a falamon, de ezek egyetemi éveim örök emlékei (soha nem volt annyi rengeteg időm játékra, mint egyetemistaként :D ), és így a negyvenes éveim derekán is ott díszelegnek még. Nem szégyellem őket!

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#1779) _drk


_drk
őstag

Sziasztok

A fegyvereim mitől veszíthetnek sebzést?
Sok elemental sebzésem oda lett. Szerintem mert használtam olajat vagy miket.
Pl a Jorgoral`s Greatswirdot használtam, nagy nehezen leváltottam a játék elejétől használt everburnt. Aztán most nézem hogy elment róla a sebzés. De egy csomó fegyverrel ez van...

(#1780) _drk válasza _drk (#1779) üzenetére


_drk
őstag

Közben meglett, régóta rajtam van egy 1-4 +sebzést adó kesztyű ami csak az everburn-nél nem ad sebzést.
Azt levettem és minden sebzés kissebb lett. :DDD

(#1781) Atti777 válasza _drk (#1779) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem valami más tárgyból (gyűrű, amulett, páncél, stb) jött plusz sebzés, amit most lecseréltél másra?
Nem látom, hogy lenne bármilyen elementál sebzése:
Jorgoral's Greatsword

szerk: lassú vagyok, de jóra gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#1782) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy beszerzem a játékot, csak jókat lehet olvasni róla.

Megmondom őszintén, eddig a BG minden formában kimaradt a videojáték pályafutásomból, így kicsit aggódok, hogy hátrányból indulok majd.

Körökre osztott játékokban csak Heroes, King's Bounty játékokkal játszottam, illetve Hearthstoneoztam. Szerepjátékban Skyrim, Witcher 3 vitte nálam a prímet. Ezeket a játékokat imádtam.

Elvileg Steamen van refund lehetőség ugyebár 2 óráig, bár a karakterkészítő miatt gondolom el fog nyúlni már ott az az idő.

Ti mihez tudnátok hasonlítani a játékot, és mennyire jól kezeli az új betanulókat?

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1783) Franklin válasza WATERDACA (#1782) üzenetére


Franklin
addikt

Nyugodtan tégy vele próbát, nekem is kimaradt a BG1-2, sőt, én a körökre osztott játékokat se nagyon szeretem, de ezt imádom, úgy szaladnak bele a 100 órák, mint a huzat :D

(#1784) kicsako


kicsako
őstag

Szia,
Sztoriban kb. semmit sem kell tudnod az első 2 részről, talán 2 karakter van ami visszatérő, de ennyi, teljesen új sztorit mesél el a játék új karakterekkel.

Én a d&d 3.5e szabályainak az alapjaival voltam csak tisztában, szóval sok mindent újra kellett tanulnom nekem is(a játék az 5e szabályokra épül), de a játék rengeteg mindent elmagyaráz, mindenre is kitér. Ha valamit nem értesz akkor: https://bg3.wiki/ de itt a topicban is szívesen segítünk.

Hasonló játékok: Divinity: Original sin 1-2, Pillars of Eternity 1-2, Pathfinder, és még idevehetjük valamilyen szinten az X-com/Wasteland sorozatokat is, de az kicsit más stílus azért.

(#1785) _drk válasza WATERDACA (#1782) üzenetére


_drk
őstag

Képzeld el a Witcher3at sokkal jobb párbeszédekkel és sokkal több lehetőseggel.

Nem is tudom mire hasonlít, sok egyedi még is ismerős dolog van benne.
Én se nagyon nyomtam még nagyobb crpg-vel de ez teljesen jó.
Annyi hogy karakteralkotás előtt nézzél vidit, hogy működik, meg egyáltalán milyen karakterrel lennél mert már ott el fog menni a 2 órád.
De úgyse fogod redundolni ha egy kicsit is érdekel a szerepjáték és a körökre osztott harc se zavar.

(#1786) Capricornus válasza WATERDACA (#1782) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Hali!

Én annyira nem vagyok otthon a DnD világában, ezer éve játszottam a Neverwinter játékokkal, illetve életemben eddig egy rövid kampányt játszottam asztali szerepjáték keretében és csicska fokozaton semmi gond nem volt a BG3-mal. Nyilván nekem is voltak visszatöltések, mint minden rendes BG3 játékosnak, de alapvetően szerintem a harcrendszer alapjai egyszerűek és érthetőek. Amúgy ha megnézel egy asztali szerepjáték bevezetőt, ami a DnD 5e-t taglalja, az is sokat segít. Nyilván vannak kisebb különbségek, de az alap ugyan az.

Amire rendszerben talán a legjobban hasonlít, az a Solasta, hiszen az az DnD SRD 5.1-re épült.
De a fentebb említett játékok is hasonlóak. A Pathfinder mondjuk jóval bonyolultabb, mint a DnD 5e, szóval ha azt ismered, akkor nem kell megijedni, az 5e sokkal egyszerűbb.

Per aspera ad astra!

(#1787) ollie válasza WATERDACA (#1782) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezerkre hasonlít még a korábbi BG részeken kívül:

Icewind Dale 1-2
Pillars of Eternity 1-2
Planescape Torment
Tiranny
Pathfinder 1-2
Divinity Original Sin 1-2
stb.

Szóval a party alapú, felülnézetes szerepjátékokra hasonlít (persze nem soroltam fel mindet), ezeken kívül nehéz bármihez is hasonlítani.
A legnagyobb gondod a szabályrendszerrel lesz, mert ez nem ARPG, ahol mondjuk a mana mennyiségétől függ, hogy mikor és mennyit varázsolhatsz, meg a támadásaid általában találnak és sebeznek is. Itt limitáltak a varázslatok (pl hogy naponta(!) hányszor lehet varázsolni), kell ismerni a harc mechanikát, milyen esélye van a találatnak majd a sebzés nagyságának, milyen fegyvereket, páncélokat használhatsz a karaktereddel, stb.
A D&D eredetileg egy tabletop társasjáték, több száz oldalas szabályrendszerrel (és ez csak a core rules), és mellé számtalan kiegészítő szabály(rendszer) van. Csak a Lore-ról több száz regényt olvashatnál.

Ettől függetlenül egy teljesen kezdő is élvezheti a játékot, mert tényleg nagyon jó. Csak készülj fel arra, hogy elsőre sok minden kínai lesz. Olvass el minden infót, amit a játék feldob (remélem jól tudzs angolul), és ha esetleg valami nem értesz, nyugodtan kérdezz itt.

***

(#1788) LK válasza WATERDACA (#1782) üzenetére


LK
addikt

A többiek már mindent elmondtak. Egy ötletem azért van: az alap, már generált karakterekből válassz a próba 2 óra alatt, ha eldöntötted, hogy tetszik-e a játék, utána már ráérsz új karaktert generálni. Még egy dolog, hogy a képességpróbáknál és támadásnál húszoldalú kockával kell dobni és instant siker ha húszat dobsz és instant kudarc, ha egyest. Videók nézése jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1789) _drk válasza ollie (#1787) üzenetére


_drk
őstag

Annyira szerintem nem bonyolult.
Az 5e-nek direkt van egy pár oldalas handbook-ja amiben az alapok megvannak. Aztán persze megvannak a mélységei, de ezt a játék remekül építi bele automata.
Nyilván az elején fogalma nincs az embernek, hogy működik a rendszer meg a játékban hogy működik. Ugye ez 2 külön dolog. Például a nyomozás teljesen máshogy működik, minthogy az ember elképzeli.
(Tegnap pont belenéztem ahogy Mogács elkezdi és van mellette egy DND-és faszi, nagyjából le is tisztáznak sok dolgot, de vicces ahogy az ember elképzeli és mennyire más a játékban)
Amúgy nagy tudás nélkül is kb a játék felénél már nagyjából világos mi és miért történik. De addig is amúgy automata a rendszer.

Nekem az a kedvencem hogy a háttérbe folyamatosan megy automata egy csomó minden.
A harcoknál már nem dobókocka van hanem %.
Tehát fut a háttérben a DnD rendszere, de annyira jól van implementálva, hogy szinte észre se veszed.

(#1790) ollie válasza _drk (#1789) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A harcoknál már nem dobókocka van hanem %.

Az is dobókocka dobás, csak könnyebb kijelezni, hogy 80% esélyed van a találatra, mint azt, hogy 5 és 20 között kell dobnod a kockával (ez pont 80%).

***

(#1791) _drk válasza ollie (#1790) üzenetére


_drk
őstag

Tudom, csak hogy ez mennyivel jobb és nem látsz belőle szinte semmit, csak hogy Miss vagy sebzés.

(#1792) WATERDACA válasza ollie (#1787) üzenetére


WATERDACA
őstag

Az itt felsorolt játékokból az összes eddig hidegen hagyott, megmondom őszintén, hogy a körökre osztott rész és maga a világfelépítés tetszik nekem nagyon, ami miatt megérne nekem egy próbát.

Amúgy ez a százalékszámítás meg amit feljebb írtatok, felettébb hasonlít nekem a Kings Bounty 2-höz (minőségben jóval gyengébb mint a BG3, de a harcok egész jók voltak ott is, RNG a háttérben ment ezerrel).

Mivel a puding próbája az evés, így mindenképp teszek majd vele egy próbát.

u wanted, i got it \o/

(#1793) ollie válasza WATERDACA (#1792) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem fogod megbánni.

***

(#1794) HUN_Sector válasza WATERDACA (#1792) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Minden kings bountyt, falloutot, az xcomot, mutant year zerot, miasma chroniclest, a disciples liberationt kiveséztem, akár többször és imádom a bg3-at. Szóval te is fogod :)

(#1795) _drk


_drk
őstag

Act3nál már most belekavarodtam a sztoriba.
Bementem Gortash ceremóniára, elfogadtam az ajánlatát, ami vicces hogy még Paladin rész is volt, de aztán Oath Breaker lettem. Ami zavar mert hithű Paladint játszottam addig, de van a hely tele robottal amit hülyeség lett volna betámadni.
Most vissza töltöttem egy állást, be se mentemy csak így meg fura hogy az ott áll a levegőben :DDD

(#1796) HUN_Sector válasza _drk (#1795) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Dobj köré egy tucat tűzijátékot, robbanóhordót, vagy smokepowder zacsit aztán egy lvl 4 tűztörpével robbantsad fel magad a közelükben. Ha elég messze vagy, nem leszel bűnbak. Kérdés, ilyenkor is aktiválódik e a vízbörtön küldi

(#1797) _drk válasza _drk (#1795) üzenetére


_drk
őstag

Kicsit utána olvasva kiderült hogy elég bugos az Oath rész A játékba. Eddig nem volt vele bajom, meg amúgy most is teljesen jogos volt.
1000 goldért is vissza is vásároltam :))
Hát igen, tudjuk hogy pénzzel még az üdvözlet is megvehető!

(#1798) Secundus


Secundus
tag

Sziasztok! Most cseréltem alaplapot és processzort. A régi cucc Gigabyte B460 HD3 + Intel Core i5-10400, az új hardware Gigabyte B760M DS3H + Intel Core i5-12400 F. Az operációs rendszer is változott Windows 10 Home-ról Windows 11 Home-ra. Innentől kezdve a Baldur's Gate 3 kb. 3-5 percenként crash-el, és ilyenkor a gépem automatikusan újraindul. Az előző konfignál is gyakori volt a crash, de az "csak" 30 perc-2 óra időintervallumok között fagyott le. Ilyenkor a BG3 sima crash üzenetet dobott fel és megkérdezte, hogy akarom-e reportolni a hibát. A gép természetesen nem indult újra. Ez az újraindulós jelenség valami Windows 11 specifikus jelenség, vagy máshol keressem a probléma forrását? Amúgy GOG verzió van nekem.

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#1799) kicsako válasza Secundus (#1798) üzenetére


kicsako
őstag

Win11+Steamel 100+ óra játék alatt 0 crashem volt, szóval az OS-t kilőném, kivéve persze ha GOG+Win11 közös hiba :DDD

(#1800) Franklin válasza Secundus (#1798) üzenetére


Franklin
addikt

Milyen tápod van? Más játék is csinálja vagy csak a BG?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.