Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) nubreed válasza ollie (#349) üzenetére


nubreed
veterán

Ne adjatok nekik ötleteket mert tényleg megteszik. :( Az egész iparra ráférne egy k*r*a nagy s*ggberúgás. Ha valaki akar, igenis tud mindőségi contentet szállítani, ez most egyértelműen kiderült. Nagyon remélem, hogy a BG3 + Starfield + Phantom Liberty DLC 3-as mind nagyon jól sikerült (a BG3 -ról már most tudjuk, hogy iszonyat jó) és ettől felébred a játékipar.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#352) Rayner válasza ollie (#349) üzenetére


Rayner
őstag

Rávilágított a Larian a gaming jelenlegi legnagyobb problémájára :D amúgy igen a sok NAGYNEVŰ stúdió már annyira butította le a játékipart, hogy közeli példát hozzak, beböfögi hogy Diablo4 és 12 millióan megveszik ezt pontosan tudják és szemrebbenés nélkül kiadnak egy játékot érdemi tartalom nélkül kb 1 bites rpg elemekkel és ez szerintük jólvan így :D bg3 nagyjából ugyanannyiba kerülhetett de valahogy optimálisabban felhasználták az erőforrásaikat. Míg a másik szerintem magára a játékra 50m-t költött a többi meg tehetségtelen staffba áramlott...

(#353) ollie válasza Rayner (#352) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A BG3 szerintem jóval olcsóbb volt mind a Diablo 4.

De amúgy igazad van, szégyen a Blizzard, EA, Ubisoft és a többi nagy kiadóra nézve, hogy lehet normális játékokat is készíteni.
De amúgy nem csak a BG3 lett jó RPG az utóbbi időben, voltak más RPG-k is, csak nem kaptak akkora publicitás. Elég csak Larian előző játékát néznünk, az Original Sin 2-t, de nagyon jó lett pl a Pillars of Eternity, utóbbi pl 100%-ban hozza a régi Baldur's Gate érzést. Jó, persze náluk is jobb lett a BG3, az tény.

***

(#354) Qru válasza ollie (#353) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PoE-ből mind a két részt végig nyomtam (nekem a kettő jobban bejött). Az tényleg hozza a klasszik BG2-s érzést. Illetve ami még abszolút ebbe a sorba illik az a Black Geyser: Couriers of Darkness. Ami ráadásul magyar fejlesztésű..

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#355) ollie válasza Qru (#354) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is hallottam erről a Black Geyser-ről, köszi az infót, meg is nézem.

***

(#356) Qru válasza ollie (#355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GOG-on most le van akciózva 50%-al ha jól láttam. Menjél rá. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#357) Gothmog válasza ollie (#353) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ha klasszik BG életérzést akarsz, akkor nagyon ajánlom még a Pathfinder: Kingmakert, illetve a Pathfinder: Wrath of the Righteous játékokat!

A Kingmaker egy bugtenger volt, amikor kijött, jól le is húzták érte (meg a nehézsége miatt is, bár utóbbi egyértelműen játékos oldali error volt, mert sokan olvasás/ész nélkül ugrottak bele, még a tutorial üzeneteket sem olvasták el, azután nem értették, hogy miért halnak be az első swarm jellegű ellenfeleknél stb... Plusz a Pathfinder rendszer kissé összetettebb, mint a D&D iterációk, noha azokból nőtt ki.) Azonban az enhanced editionre nagyon jól összekalapálták! Én kétszer toltam már ki (az első végigjátszást RTwP, a másodikat az időközben beépített TB harc-módon). Hosszú, lassan csordogáló (adrenalin pumpáló mozis akciójeleneteket nélkülöző), de idővel monumentálissá növő játék, ami nem a Mass Effectes "cinematic" stílust, hanem inkább a régi Infinity Engine-es játékok hangulatát/megoldásait hozza. Azokat viszont szerintem tökéletesen. Nekem nagy kedvencem, közel 30 éve játszom cRPG-kel, de szerinem egy all time tizes listára is felférne nálam a játék.
Hosszú ideje tervezek egy harmadik végigjátszást is (ezúttal egy lawful evil karakterrel, mert ebben a játékban - hasonlóan a BG3-hoz - értelmesen lehet ilyen figurákat is kijátszani), csak olyan hosszú, és akkora a bakancslistám, hogy mindig csak tologatom...

A Wrath of the Righteous pedig állítólag még nagyobb, jobb, mindenben több, mint a Kingmaker volt (pedig ott is 150+ órás végigjátszásaim voltak). Igazából pont a mérete miatt nem volt még merszem belekezdeni, mert állandó időhiányban szenvedek.

Igaz, a BG3-ba most belevágtam (meg előtte az EA-ba is beleöltem pár tucat órát) :DDD

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#358) D013 válasza Gothmog (#357) üzenetére


D013
aktív tag

A Kingmakert csak kipróbáltam, viszont a WoTR-t elvittem a 4. Chapterig. K*rvajó crpg. Igazi "BG3" amilyennek gyerekként elképzelted hogy milyen lesz ha valaha lesz 3. rész. Annyira jól sikertült hogy már a 6. vagy 7. DLC jön ki hozzá. Mondjuk a 4. chapter volt az ahol kb 80 óra játék után kikoptam, de tervben van hogy egyszer nekiülök újra.
De visszatérve az eredeti BG3-ra, tényleg fantasztikus, inkább DOS + Dragon Age feeling mint BG, de lenyűgöző. Egyetlen negatívum: a performance. Úgy olvasom hogy hw függetlenül sajnos be tud esni az fps, pláne Act 2-3-ban. Sajnálom hogy DX11-es a játék, a Vulkan meg elég bugos és A770-el nem is jobb vele, sőt. Remélem fogják még optimalizálni.

(#359) Qru válasza Gothmog (#357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek a Pathfinder nekem is megvan de még nem kezdem neki.

#nincsbennetarcsi

(#360) nubreed


nubreed
veterán

Találtam törött Moon lanternt, ha jól sejtem ez kell ahhoz, hogy túléljem az utat a Moonrise towerhez. Hogyan lehetne működőképessé tenni/megjavítani a törött moon lanternt?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#361) kicsako válasza nubreed (#360) üzenetére


kicsako
őstag

(#362) Rayner válasza nubreed (#360) üzenetére


Rayner
őstag

nem kell ezen agyaltam én is, majd a sötét területen lesz egy pókalak pár segéddel azt ha levered kapsz egy ép lámpást

(#363) ollie válasza Gothmog (#357) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kipróbáltam mindkét Pathfinder-t. A Kingmakerbe beletoltam kb 30 órát, és úgy elvette a kedvem a CRPG-ktől, hogy utána egy ideig nem akartam játszani egyel sem. Szinte minden játéktervezési hibát beletettek, ami létezik. Maga a harc meg barangolás (nem a térképen!) nagyon jó, de olyan óriási, javíthatatlan, játékmechanikai hibák vannak benne, ami számomra a legrosszabb RPG-k közé tette a játékot. A második rész sokat javult ezekben, de attól is elment a kedvem. Ettől függetlenül az utóbbit még végig fogom játszani, de az elsőtől hányingerem van.

[ Szerkesztve ]

***

(#364) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Hol tudnék spoilermentesen tájékozódni, hogy kürülbelül mire számíthatok ha megveszem a játékot?
Nekem mondhatni az egész fiatalkorom a BG1-BG2 loopolt végigjátszásáról szólt, szóval elég magasan van a léc :)
Van benne bőven tartalom? Ugye nem a kraftolás vagy ilyesmi teszi ki a játékidő nagy részét hanem maga a story/barangolás új helyeken.

(#365) ollie válasza Qru (#359) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne kezdj neki! A második résszel játssz, az jó, az első rész pocsék, csak elveszi a kedved a CRPG-ktől.

***

(#366) ollie válasza Melorin (#364) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A nagy része a barangolás, meg a story, meg persze a harc. Itt több idő a harc, mert körökre van osztva, de nem kell félni tőle, nagyon jól megoldották, hogy ne legyen unalmas, és így is gyorsan pörög ahhoz képest, hogy körökre osztott.
Sztori szempontból amúgy álleejtős, sőt, még olyan, a sztorihoz nem kapcsolódó kisebb események is vannak, melyeken ugyancsak nagyot néz az ember. Pl még act 1-ben kiderül, hogy hogyan készül a fél ogre :DDD.

[ Szerkesztve ]

***

(#367) PhilBrick válasza Rayner (#362) üzenetére


PhilBrick
őstag

Vagy csak elkéred tőle.

(#368) Ellia válasza Melorin (#364) üzenetére


Ellia
addikt

Egy sokkal karakterközpontúbb játékélményben lesz részed, mint az 1-2 rész esetében. Tartalom dögivel van, a harcban nagyon sok lehetőséged van, ha ügyesen használod ki őket. Ja és vannak olyan stroy mellékküldetések amik elég meghökkentőek (és ezek is jól megírtak) :D

Én meg merném előlegezni neki az év játéka címet (esetleg még a Starfield befigyelhet, de az majd szeptemberben fog kiderülni csak).

[ Szerkesztve ]

(#369) Qru válasza ollie (#365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok köszi, megvan mind a két rész de akkor az 1-et kihagyom. Most egyelőre a Divinity: Original Sin - Enhanced Edition-al hangolok/hangoltam a BG3-ra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#370) Rayner válasza PhilBrick (#367) üzenetére


Rayner
őstag

nem volt szimpi nekem a csávó úgyhogy nem kérdeztem :D

(#371) nubreed válasza Rayner (#362) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, és #361 kicsako neked is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#372) nubreed válasza ollie (#366) üzenetére


nubreed
veterán

hogy hogyan készül a fél ogre

Az hatalmas volt... :D

Amúgy a Pathfinder Kingmagernek én is adtam egy esély anno... de kb az első 1 óra után örökre elment tőle a kedvem nagyon azt éreztem, hogy ez nagyon nem az én világom. Nem minden a grafika, sőt, de ennek annyira ultra brutálisan gagyi szerintem a grafikája, hogy már ez önmagában nagyon zavart engem. Aztán az összes többi meg még jobban elvette a kedvem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#373) nubreed


nubreed
veterán

Oh még egy kérdés eszembe jutott: az ACT 2 -ben már eljutunk Baldur's Gate -be a sztori szerint?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#374) Rayner válasza nubreed (#373) üzenetére


Rayner
őstag

:D nem

(#375) myckey válasza parandroid (#346) üzenetére


myckey
veterán

Nekem terra, vagy tetra :K pont nem érdekel ;]
Igen, mondjuk nekem nincs ilyen gondom....egy egy méretesebb game van, amivel foglalkozom.
Az egy tb, bőven elég most egy darabig :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#376) Gothmog válasza ollie (#363) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ha van időd, akár PM-ben is, írd már meg légyszi, hogy milyen óriási játékmechanikai hibák voltak benne!
Én az utóbbi 3 évtizedben rengeteg cRPG-t végigvittem, nagyjából az Eye of the Beholderektől kezdve (bár abból a stílusból a Lands of Lore-t jobban kedvelem) egészen a mai alkotásokig. Az Infinity Engine-es játékok kb. a "szívem csücskei", rengeteg kellemes emlék fűz hozzájuk (a BG sorzatot pár évente a mai napig végigviszem), a Planescape: Torment pedig a kedvenc cRPG-m ever (bár legtöbbször szerintem a Might&Magic VI: The Mandate of Heavent és a Baldur's Gate első részét vittem végig. Illetve a Fallout első részével is nagyon sok végigjátszásom volt pl.).
És én mocskos mód élveztem a Pathfinder KIngmakert, gyakorlatilag nem szúrta a szemem semmi (oké, majdnem semmi, inkább úgy mondanám, hogy semmi komoly). Persze vannak, akik ki voltak/vannak akadva pl. az időlimites dolgok miatt, vagy éppen a királyság menedzsment szivatja őket. De az elsőt én kifejezetten jó pontnak tartottam, adott súlyt a dolgoknak, és ha valaki odafigyelt, akkor összességében MINDENRE jutott idő, míg a második akár teljes egészében kikapcsolható, ha valakinek nem fekszik, hogy plusz dologra is oda kell figyelnie.
Nekem pl. jobban bejött mint például a Divinity Original Sin 2 (pedig nagy Larian fan vagyok, a Divine Divinity-vel ismertem meg őket. Sőt, azt a játékot még "magyarítottam" is.)

Ezt már nem neked, csak azoknak, akik olvassák a beszélgetést, és kíváncsiak, hogy akkor most jó vagy kerülendő a Kingmaker:
[Mortismal Gaming] Itt kifejezetten hangsúlyosan jelennek meg a kritikai elemek is - direkt egy ilyen reviewt választottam, és nem pedig egy "ömlengőset".

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#377) Viper26


Viper26
nagyúr

Beszereztem, annyi jót hallottam / láttam róla már.
Még úgy is tetszik, hogy nem teljesen ismerem ezt a stílust. :)

iPhone 15 Pro | AW S9

(#378) E_Roland


E_Roland
csendes tag

Egy problémába ütköztem, hátha valakinek volt már hasonló és tudja a megoldást.
A jelenség a következő: 2 monitorom közül az egyiken a BG 3 megy, a másikon pedig meg van nyitva google translate. Ha átkattintok a kurzorrar a játékból a másik monitorra, akkor leteszi a játékot tálcára. Az első indításnál nem volt ez a jelenség, és szerintem akkor is már a legfrissebb driverekkel inditottam (Geforce, win 11). Próbáltam Geforce Experience-ből és steam-ből is az indítást, de ugyan úgy fenn áll a probléma. (A monitorok felbontása és a refresh rate is azonosra van állítva).
Együtt lehet élni a dologgal, de kényelmesebb lenne "szabadon mozogni" :)

(#379) PhilBrick válasza E_Roland (#378) üzenetére


PhilBrick
őstag

Video beállítások, fullscreen helyett windowed.
És ne lockold az egeret se!

(#380) E_Roland válasza PhilBrick (#379) üzenetére


E_Roland
csendes tag

Köszi, megoldotta a dolgot! :C

(#381) Rayner válasza E_Roland (#380) üzenetére


Rayner
őstag

vagy töltsd le a magyarítást és ugyanott vagy csak nem kell translate :D

(#382) kicsako válasza E_Roland (#378) üzenetére


kicsako
őstag

Phil már leírta a megoldást. Egyébként első alkalommal windowed módban indult, nvidia driver frissítés után átrakta automatikusan full screenre. Redditen panaszkodtak sokan, hogy windowed-ben fps dropok vannak, így valószínűleg az új driverben az lett a default beállítás.

@Rayner
Lehet magyarítással is játszani, de úgy sosem tanul meg angolul az ember :D

(#383) Rayner válasza kicsako (#382) üzenetére


Rayner
őstag

azért nem veszek el ha angolra kell váltani, de az ért egy ekkora mélységű spéci szöveg rajtam is kifog :D de mindegy mindenki úgy játszik ahogy akar.

(#384) Rayner válasza Rayner (#383) üzenetére


Rayner
őstag

bár a mai napot kihagyom :D 77,5 óra és act3 elején vagyok :D

(#385) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Inventory - akiknek allandoan tulterhelt lesz a karakteruk a sok kacattol: Van egy unalmas ladiko egy varazslatos toronyban, amibe barmit is teszel, evoeszkozze valtolzik. Aztan ha kivetted, visszaall.
Gyakorlott Divinity jatekosok gondoljanak ebben bele egy kicsit! ;]

(#386) E_Roland válasza kicsako (#382) üzenetére


E_Roland
csendes tag

Igen, ez lehetett a probléma, köszi.

@rayner
Jobb az angolul. Legalább tanulok egy pár szót :))

(#387) kicsako


kicsako
őstag

Persze hogy épp velem történik meg :W
Eltűnt minden feltérképezett rész a mapról, discordon azt írták ismert bug, és egyelőre nincs rá fix.

(#388) nubreed válasza kicsako (#387) üzenetére


nubreed
veterán

Épp most jött ki a legújabb hotfix, abban lehet, hogy benne lesz a javítás?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#389) kicsako válasza nubreed (#388) üzenetére


kicsako
őstag

Végigolvastam, nincs benne :(

(#390) atainprison


atainprison
senior tag

Mennyire gáz már, hogy erről a játékról egy hír sincs kint ezen a "hírportálon", ellentétben braindead játékokkal mint a diablo.

(#391) kicsako válasza atainprison (#390) üzenetére


kicsako
őstag

Volt jónéhány hír a játékról az oldalon
Premier előzetest kapott a Baldur's Gate III végső kiadása
Korábban érkezik a Baldur's Gate III PC-s kiadása
Augusztus utolsó napján érkezik a Baldur's Gate III (PC, PS5)
stb..
Persze a teljesen gamingről szóló oldalakon kb. napi szinten dobnak ki cikket, de ott gondolom nem is 1-2 ember dolgozik rajta.

(#392) Callisto válasza atainprison (#390) üzenetére


Callisto
őstag

Az ilyen oldalakon többnyire azért szabadidejükben írnak cikkeket az önkéntesek és ha nincs ember aki írna erről, mert nem tartozik az érdeklődési körébe stb. akkor nincs. Engem sosem zavarnak ezek. A net elég nagy és mindig van egy tonna oldal ahol lehet informálódni. Nyilván ha van egy kedvelt oldal jó lenne ha mindenről ott lenne valami, de a foglakoztatott emberek számának függvénye is.
A játék pedig kjó :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#393) cactuar válasza kicsako (#391) üzenetére


cactuar
aktív tag

A másik véglet, amikor napi 3 hír jelenik meg a játékról, és még azt is külön megírják, hogy intimitás koordinátort használtak, illetve ki szinkronizálta a nyögéseket a szex jelenetekben. :D

[ Szerkesztve ]

(#394) myckey válasza atainprison (#390) üzenetére


myckey
veterán

Az is gáz, hogy ilyen stilusban írsz....
Ja, nem...nincs Diablo.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#395) nubreed válasza kicsako (#391) üzenetére


nubreed
veterán

Touché :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#396) Melorin válasza kicsako (#391) üzenetére


Melorin
addikt

Szerintem az "ezen a hírportálon" alatt ezt az oldalt érti, ahová most is írunk, a PH lapcsalád.

(#397) atainprison


atainprison
senior tag

Valahogy sejtettem, hogy kapni fogom az ívet a hszemért :D .
Mindenkitől elnézést kérek, akit mebántottam.
Mondjuk leginkább a diablo fanoktól vártam a raget, de lehet ami késik nem múlik :D .

[ Szerkesztve ]

(#398) nubreed válasza Melorin (#396) üzenetére


nubreed
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]

Azt meg tegyük hozzá, hogy ugyan nem tudom, hogy kapott-e review copyt a Gamepod, de egy ilyen játék tesztje nyilván nem tudható le 8 óra alatt, mint a totál lineáris cső fps szaroknál. Alsó hangon is egy tisztességes review-ba ennél a játéknál illik minimum 100 órát beletolni, az meg sok idő még ha mondjuk valaki napi 8 órában is tudja tolni...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#399) kicsako válasza Melorin (#396) üzenetére


kicsako
őstag

Az összes linkem gamepod-ról volt :K

(#400) atainprison válasza nubreed (#398) üzenetére


atainprison
senior tag

Félreértés ne essék. Semmilyen orgánumtól nem lehet elvárni, hogy erról a játékról a megjelenést követően gyorsan már kint is legyen a teszt.
Félig meddig user error is van a dologban részemről, mivel ha a híreknél a keresőbe beírod, hogy "baldur's gate" nem ad ki egy találatot sem, ha csak azt írod be, hogy "baldur" egyből kiadja azokat a találatokat melyeket kicsako is belinkelt. Szóval mea kulpa.
Ettől függetlenül nincs akkora figyelem terelve a játékra, mint amit megérdemel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.