Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) ollie válasza LK (#1600) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ezért olyan jó, mert tényleg számítanak itt a döntések. Egy kis döntés Act 1-ben teljesen máshogy alakíthat egy csomó mindent akár Act 3-ban is. Hatalmas munkát fektetett be a játékba Larian úgy, hogy a legtöbb játékos soha nem fogja látni az összes tartalmat a játékban, mert nem fog 1000 órákat játszani vele. Nekem eddig 300 órám van a játékban (a 2. végigjátszás vége felé vagyok), és rendszeresen látok olyan videókat a játékról, melyben olyan dolgok vannak, amikkel nem találkoztam.

***

(#1602) LK válasza ollie (#1601) üzenetére


LK
addikt

Egyik csapattal addig ment a huzavona, hogy egyből kinyírtam Shadowheart-ot :DDD Azt hittem, hogy úgysem teszi meg a játék ezt velem, aztán dehogynem. Milliónyi lehetőség, ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1603) boost


boost
addikt

nekem nagyon nehézkes játszani. Minden harc töbszörösen nekifutós, nem tudom mit és hogyan lenne érdemes fejleszteni, pedig szeretném tolni, mert maga a stílus tetszik. De egyszerűen úgy érzem, hogy ez a korlátaim felett van. :((

(#1604) ollie válasza boost (#1603) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hidd el, hogy nincsen a korlátaid felett, hanem csak nem ismered eléggé a D&D-t. Tudok ajánlani pár forrást, hogy utánaolvass a játék működésének, ha tudsz angolul (talán van magyar forrás is).

Találtam is egy jó, magyar oldalt, még a szabálykönyv is letölthető magyarul: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#1605) Atti777 válasza Ted_Beneky (#1596) üzenetére


Atti777
senior tag

Nyitottam egy hibajegyet, ma válaszoltak rá:
"Our teams have contacted game developer and it seems that there is an ongoing issue with current patch. The issue is currently investigated. Unfortunately, for the time being if you wish to apply newest patch with offline installer, you will have to download whole game again.

Alternatively as a temporary workaround, you can use GOG GALAXY app for this update (www.gog.com/galaxy) just install the app, launch it, if it doesn't add your game automatically, click on cogwheel icon in top left icon > Add games & friends > Scan folders for GOG Games. And select your Baldur's Gate 3 installation location, then update your game. After successful update - you can uninstall GOG GALAXY app."

Путин, иди нахуй!

(#1606) CPT.Pirk válasza boost (#1603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem ez elsőre ilyen, én is így voltam vele. Aztán elindítva a 2. végigjátszást már adja magát, hogy mi mire van.

Btw, nyugodtan tolhatod a könnyített nehézségi szinten is elsőre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1607) Ovisbig válasza ollie (#1599) üzenetére


Ovisbig
tag

Értem, és a teljes játékot így kell végig játszani?

(#1608) ollie válasza Ovisbig (#1607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, ez most a legnehezebb fokozat. Sokan reklamáltak korábban, hogy nem elég nehéz a nehéz fokozat, így kapták ezt.

***

(#1609) RobberBaron


RobberBaron
tag

Honour mód végigjátszás (vagy inkább speedrun) 38 perc alatt:
[link]

Tudom hogy van 3 perces speedrun is, de itt (majdnem) rendesen végigmegy act 3-ig, minden bosson. Hogy őszinte legyek, néha halvány fogalmam sincs, hogy mit miért csinál és mi történik. :DD

(#1610) Ovisbig


Ovisbig
tag

Mintharából lehet jó kislányt csinálni? Vagyis jobbat. :)

Igazából az érdekel, hogy meg lehet-e oldani "jó" végigjátszással azt hogy Minthara is a csapatomba legyen, ne kelljen megölni. A "rossz" végigjátszást most csinálom, ott csapattag, de a kecske és a káposzta is megmaradjon, a Triefligek, a druidák. Karlach és Will is. A fejemben végig játszva meg lehet, de gyanítom valamit rosszul gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1611) Ted_Beneky válasza Atti777 (#1605) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Megint jött egy javítás, abban hátha megoldják.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1612) Ellia válasza Ovisbig (#1610) üzenetére


Ellia
addikt

Volt valami olyan nyakatekert elég broken megoldás, hogy ki kellett ütni és polymorphal birkava változtatni (vagy valami ilyesmi) és akkor át lehetet menteni pár kulcs pontot.

De amúgy passz, hogy jelenleg mi működik.

(#1613) UberMutant válasza Ovisbig (#1610) üzenetére


UberMutant
őstag

keress rá , a patch 5ben adtak rá lehetőséget.

(#1614) Melorin


Melorin
addikt

Pár hónapnyi hezitálás után megvásároltam a játékot.
Én a régi BG játékokat rongyosra játszottam amióta megjelentek, szerintem legalább 20-30szor végigtolva mindkettő részt. Ehhez képest a 3 elég nagy változásnak tűnik ami egy kicsit aggaszt. Főleg a kamerakezelés és az átláthatatlannak tűnő UI (mindenhol van valami gomb, kütyü) :DDD Az sem egyértelmű még, hogy honnan tudom, ha az adott körben már nem tudok több dolgot tenni. Az új dolgok képesek kiborítani teljesen :D , remélem, hogy azért hamar áthangolódok.

(#1615) UberMutant válasza Melorin (#1614) üzenetére


UberMutant
őstag

szánd rá az időt, hogy megtanuld a felületet. nagyon jól használható az UI.
a cselekvések feletti színes ikonok mutatják mit tudsz még tenni.

a kamerakezeléssel mi a bajod? lehet WASD vel mozgatod.QE forgatod, vagy középső egérgombbal.

(#1616) ollie válasza Melorin (#1614) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kamerakezeléshez nekem is idő kellett, de meg fogod szokni.

A UI-on vannak ikonok, melyek jelzik, hogy ha bármiből tudsz még valamit csinálni az adott körben:

A zöld kör, hogy mennyi action-öd van, a piros háromszög meg a bonus action, ezek a karakter szintjétől, class-jától és feat-jeitől függenek.

Amúgy érdemes átnézni a DND5E szabályait, mert nagyon különbözik az ADND2E-től.

***

(#1617) Ovisbig válasza UberMutant (#1613) üzenetére


Ovisbig
tag

Na ez jól hangzik. A youtubon láttam videókat, hogy együtt volt a társaság, de ott azt nem mondták el, hogy lehet ezt elérni... utána nézek.

(#1618) CPT.Pirk válasza Ovisbig (#1617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Őt úgy lehet a druid growe lemészárlása nélkül melléd állítani hogy az Act1-ben a goblin táborban nem megölöd, hanem leütöd egy szó nélkül, non lethal-ra állított passzívval és otthagyod. Ha a fight közben hosszú pihit csinálsz, akkor 2. alkalommal is le kell ütnöd. Ezt követően sokáig nem látod, majd az Act2 folyamán lesz lehetőséged megmenteni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1619) parandroid válasza Melorin (#1614) üzenetére


parandroid
nagyúr

Kamerakezelésre nekem az xbox kontroller lett a megoldás, billentyűzetről én sem bírtam megszokni/beállítani. KOntrollerrel viszont tök intuitív. A nagyobb gond, hogy így meg nincs gyorsgomb csík, illetve az inventoryban/spell bookban keresgélés is nehézkesebb. Jó lenne valami hybrid megoldás a kettő ötvözésével...

Pont emiatt gondolkodom most rajta, hogy megvegyem-e xboxra a tegnapi megjelenés után. Egyelőre nem vagyok benne biztos, hogy érdemes. Egyrészt a PC-m jóval erősebb, mint bármilyen xbox, tehát valószínű, hogy eleve jobban néz ki rajta, márészt úgyis kontrollerrel játszom, harmadrészt a sok apró részlet miatt valszeg ezt jobb asztalnál ülve, a monitorhoz közelebb játszani (szar a szemem, öreg vagyok, na), mint a kanapén tespedve...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1620) Ovisbig válasza CPT.Pirk (#1618) üzenetére


Ovisbig
tag

Köszi, amúgy találtam egy videót is: [link]

Elég egyszerű megoldásnak tűnik, a patch 5 előtt ez miért nem lehetett megcsinálni?

(#1621) CPT.Pirk válasza Ovisbig (#1620) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Feltételezem, hogy egyszerűen nem volt meg a "döntési fa" meg a párbeszédek erre az esetre. De ez nem baj, csak azt jelenti, hogy továbbra is dolgoznak a játékon, nem engedik el egyhamar.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1622) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Swen Vincke a tegnapi Game Awards-on. :D


Per aspera ad astra!

(#1623) ollie válasza Ovisbig (#1620) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elég egyszerű megoldásnak tűnik, a patch 5 előtt ez miért nem lehetett megcsinálni?

Mert eredetileg úgy tervezték, hogy csak gonosz végigjátszásnál lehessen felvenni a csapatba. Aztán a nép mást akart, így most változtattak rajta.

[ Szerkesztve ]

***

(#1624) Ted_Beneky válasza Melorin (#1614) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A kamera "saját döntéseit" még 300+ óra után is utálom :-)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1625) ollie válasza Ted_Beneky (#1624) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, mondjuk jobban tetszene nekem egy fix nézet, amit lehetne zoomolni, de ez a össze vissza tekergetés nem jön be. A Pathfinder első részében nagyon jó volt a kamerakezelés pont a miatt, mert fix volt a nézet, és ott is csak zoomolni lehetett. A második részében viszont elcseszték, mert ott is bevezették a forgatást, és e miatt a dungeonöket is úgy építették már fel, hogy kénytelen legyél forgatni a kamerát.

***

(#1626) janos666 válasza CPT.Pirk (#1618) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Minthara volt az egyetlen, akiről arra emlékszem, hogy sajnáltam megölni/öletni/hagyni, pedig nem is tudtam, hogy potenciális csapattag is. Csak a halála után néztem rá a karakter leírására, olvastam el, amit lehetett a dolgaiból (játékon belüll) és valamitől olyan érzésem volt, hogy "kár, hogy kapásból harc volt az első találkozás".

Kamera: próbáltátok invertálni a Q/E-t? Már fogalmam sincs, hogy végül az alapbeállításnál lukadtam-e ki újra, de azután kezdtem elfogadni a kamerakezelést, hogy ennek az invertálásával próbálkoztam (többször oda-vissza, míg az egyik jónak tűnt).
A másik segítség pedig innen a fórumról jött, hogy tegyem MOUSE 4/5-re a kamera "center" és "top/3'thP" opciókat (ezek arra is jók, ha "beragad" valahol a kamera).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1627) Marcus88


Marcus88
tag

Sziasztok.
Van infó hogy konzolokra lesz belőle lemezes változat?

(#1628) janos666 válasza Marcus88 (#1627) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyi értelme, amíg folyamatosan készítenek hozzá méretes patch-eket?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1629) Franklin válasza Marcus88 (#1627) üzenetére


Franklin
addikt

Igen, a Deluxe Edition lemezes, már elő lehet rendelni, jövő év első negyedévben szállítják: [link]

(#1630) janos666 válasza UberMutant (#1613) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most látom, patch #5 (nov 30):
Epilogue: An entirely new section at the end of the game
Épp csak hogy befejeztem, és rá 1 napra megváltoztatták a végét? Jó, hogy mikor uninstaláltam, meghagytam a mentéseket annak ellenére, hogy nem lesz DLC. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1631) Ted_Beneky válasza janos666 (#1630) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én azért nem vennék mérget rá, hogy a jövőre nem lesz DLC.
Semmi konkrét, csak megérzés :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1632) parandroid válasza janos666 (#1630) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha jól rémlik, annyit ígértek csak, hogy fizetős DLC nem lesz...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1633) Ellia válasza Ted_Beneky (#1631) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem történet bővítő DLC nem lesz, ellenben kapni fog egy Definitive Edition ez is minden földi jóval megkenve.

(#1634) Ted_Beneky válasza Ellia (#1633) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ez is benne van a pakliban.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1635) Ovisbig válasza parandroid (#1632) üzenetére


Ovisbig
tag

Ha jól rémlik, annyit ígértek csak, hogy fizetős DLC nem lesz...

Nemtom hogy vagytok vele, de én szívesen fizetnék egy normál DLC-ért. :)

Volna egy kérdésem; adamantium fegyverek között van kétkezes kardhoz öntőforma?

(#1636) CPT.Pirk válasza Ovisbig (#1635) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen... De az is érdekes lenne, ha a csapat létszámát lehetne változtatni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1637) parandroid válasza CPT.Pirk (#1636) üzenetére


parandroid
nagyúr

Amúgy sem értem, hogy jött ki nekik ez a négy. Nekem mindig hiányzik egy role, akárhogy legózom fejben a csapatot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1638) CPT.Pirk válasza parandroid (#1637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is így vagyok vele. Van mod a több fős csapatra, csak itt-ott problémás, hogy pár jelenet fixen 4 karakterre van scriptelve és akkor ott kicsit vacakolni kell, hogy mindenki tovább jusson. Talán majd implementálják, érdekes new game+ lehetne belőle.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1639) Franklin válasza Ovisbig (#1635) üzenetére


Franklin
addikt

Van, egy Longsword, a link mögött spoileres kép van az összes adamantium öntőforma helyéről: [link]

(#1640) ollie


ollie
MODERÁTOR

Most találtam ezt a "masterpiece"-t a metacritic-en

***

(#1641) Ellia válasza ollie (#1640) üzenetére


Ellia
addikt

Azért a Tetrist ennyire lenézni... ;]

(#1642) fiATHaLON válasza CPT.Pirk (#1638) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Emésztgetem ezt a játékot, főképp emiatt nem kezdtem még bele.
Nyilván nem szívesen modolnék bele, de valahogy nem akaródzik ez a 4 fős
party... Lenyomtam a Divinity-ket, de azért egy Baldur's Gate így mégiscsak
olyan nekem, mint az új rohamosztagosok...
Amit említettél, hogy szórakozni kell bizonyos pontokon, az valami olyasmi,
hogy mondjuk ki kell szedni az ilyen események előtt a plusz két csapattagot,
aztán utána megint berakni őket?
A másik kérdés, hogy mennyire zúzza agyon a játékmechanikát, hogy
4 főre megalkotott világban 6-an bóklásznak, nem kissé megkönnyítve ezzel
pl. a harcokat... :F

(#1643) Melorin válasza ollie (#1640) üzenetére


Melorin
addikt

Rákerestem a negatív kritikákra a BG3 kapcsán, és több helyen azt firtatják, hogy az Act 1 után elkezd lapossá válni a sztori és nagyon lineáris lesz a játék. Ez az állítás mennyire állja meg a helyét?

(#1644) ollie válasza Melorin (#1643) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semennyire. Act 2-ben kezd igazán érdekes lenni a sztori. Lineárisnak sem mondanám, sőt. Tény, hogy Act 2 fő csatája nem kerülhető el, de sokféleképpen el lehet jutni odáig. A sztori tele van csavarokkal, semmiképpen sem nevezhető laposnak. Szerintem sokkal jobb, mint BG1-2 együttvéve (itt persze a storyra értem).

***

(#1645) ollie válasza fiATHaLON (#1642) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

4 fővel is könnyű a játék, még tactician fokozaton is, szóval 6 fővel nem lenne semmi kihívás. Viszont a hiányzó szerepeket multiclassal tudod biztosítani, már ha tényleg hiányzik valami. Gyakorlatilag 4 harcossal is végig tudod játszani (vagy 4 mágussal), olyan nagy szabadságot kapsz a játékban, hogy még a nehéz harcokra is tudsz valami nem triviális megoldást találni. Ami szerintem egyedül fontosabb, hogy az egyik karakternek legyen pár szintje rouge-ban, hogy könnyebben kinyisd a zárakat (bár a legtöbb zárt ládát és ajtót szét lehet ütni).

***

(#1646) fiATHaLON válasza ollie (#1645) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm, akkor emésztgetem még, addig meg gyűlnek a patchek. :)

Ez a 12. szintig fejlődés mennyire teszi sivárrá a vége felé a játékot,
ha az ember szeret mindennel elszöszölni, sokmindent megoldani?
Úgy értem, nem lesz az, hogy a játék utolsó részében már 12. szinten
ballag végig az ember, motiválatlanul, hiszen már nincs hova fejlődni?

Egy utolsó... Nincs bajom a melegekkel, egyebekkel, munkámból adódóan
sok művésszel dolgozom együtt, függetlenül ezirányú érdeklődésüktől
szeretem őket. Egy játékban viszont nehezen viselem. Mennyire szabados,
erőltető a játék ilyen értelemben?

(#1647) parandroid válasza ollie (#1645) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ez elvi kérdés. Rendnek lenni kell. MIndenkinek meg kell legyen a saját szerepe. WoW-ban is végigszólózzák a jövő hetet is egy frost mage-dzsel, pláne hunterrel, de nincs meg az a feeling, hogy mindenszerepre megvan az embered. Nekem ez kicsit hiányzik.

fiATHaLON: Semmire nem kényszerít a játék, saját döntéseid vannak. Ha valamelyik liberálisabb szemléletű NPC bepróbálkozik (alapból úgyis csak flörtölésig jut a dolog), akkor nemet mondasz, és kész.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1648) Ted_Beneky válasza Melorin (#1643) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Az Act 2ben például tudsz egy új karaktert bevenni a csapatodba, a régi karekterek sztoriai folytatódnak, és a pálya hangulata nagyon más, laposnak és lineárisnak egyáltalán nem nevezném ezt a részt sem.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1649) PhilBrick válasza fiATHaLON (#1646) üzenetére


PhilBrick
őstag

Sivarra teszi a jatekot?! :o
Jah, ha csak az xp az egyetlen motivaciod, akkor talan a COD fele huznod es nem "emesztgetni" a BG3-t.

(#1650) fiATHaLON válasza parandroid (#1647) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Ok, köszönöm, ez megnyugtató! :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.