Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Ereshkigal válasza ollie (#98) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Engem valahogy sosem hozott lázba, én wizardként képzelem el a mágusokat. :) (Pl. monkot sem indítanék, mert nem érdekel.)
Sorcik eleve kevesebb spellből válogatnak, és aztán csak a kiválogatottak maradnak. Nincs arcane recovery, kevesebb spell slot, nincs ritual. Persze a sorcinak ott a metamagic, de elvagyok nélküle.

Állítólag könnyű lesz a respec. Ennek annyira nem örülök, mert nem sok súlya lesz így a karakterfejlesztésnek.

(#102) PhilBrick válasza Ereshkigal (#101) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen, de túl könnyű respecnek én sem örülök. Se a fajválasztás leegyszerűsítésének. Se a multiclass korlátok eltörlésének. De ez van, haladni kell a korral. És biztosan lesznek modok, amik visszahozzák ezeket.

Van még egy ötletünk, hogyan lehetsz wizardként a party arca: [könnyen és gyorsan megszerezhető int. boost]

Miért nem találom a spoiler taget? :F

[ Szerkesztve ]

(#103) Ereshkigal válasza PhilBrick (#102) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Muszáj kicsit kazsuálosítani, hogy többen megvegyék élvezzék a játékot.

Ezzel a cuccal annyi a baj emlékeim szerint, hogy 17 fölé nem tudod emelni az intet, plusz ability pontokkal sem.

[ Szerkesztve ]

(#104) atainprison válasza Ereshkigal (#103) üzenetére


atainprison
senior tag

Ezek mind QoL változtatások. Senki sincs rákényszerítve a használatukra. Az ilyen fajta változtatások mindig pluszt adnak a játékokhoz, nem elvesznek belőle. Talán egyedül a fajokhoz rendelt stat változtatások érinthetnek rosszul pár "hc playert", de valójában az is egy plusz szabadság a játékban, nincsenek az egyes classok annyira hozzákötve egyes fajokhoz, ha min-maxolni akar valaki.

(#105) PhilBrick válasza Ereshkigal (#103) üzenetére


PhilBrick
őstag

Jó, hát ez már használt és kicsit nyomorodott. ;]
Később biztos lesz valahol egy új vagy jobb is.

#103
A lehetőség például hogy felvehetek 12 elsőszintű osztályt, az hogyan növeli az életminőségemet !? :D
A respec opció növeli a játékértéket és szükséges manapság. De legyen már valami költsége és súlya a döntéseimnek...

[ Szerkesztve ]

(#106) atainprison válasza PhilBrick (#105) üzenetére


atainprison
senior tag

A lehetőség például hogy felvehetek 12 elsőszintű osztályt, az hogyan növeli az életminőségemet !? :D
Azzal növeli, hogy megvan rá a lehetőséged megcsinálni.

De legyen már valami költsége és súlya a döntéseimnek...
A súlya meg az, hogy egy kalap szar lesz a karaktered harcban :D

A lényege az egésznek az, hogy sokkal több lehetőséget biztosít számodra a játék és a kulcsszó itt az, hogy ez mind opcionális. Tehát, ha te úgy akarsz játszani, hogy sosem használod a respec-et, mert érezni akarod a saját döntéseidnek a súlyát a karaktered fejlődésével kapcsolatban, akkor szimplán nem veszed igénybe a "szolgáltatást". Ennyi. Azzal, hogy ezek az új lehetőségek benne vannak a játékban, a te játékélményeden nem ront semmit, viszont lehet, hogy egy csomó emberén meg javít (főleg azoknak, akik azt se tudják mi az a dnd).

[ Szerkesztve ]

(#107) Gothmog válasza PhilBrick (#105) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A lehetőség például hogy felvehetek 12 elsőszintű osztályt, az hogyan növeli az életminőségemet !?

Ó, a bármiféle "hagyományos szerepjátékos" megfontolást sutba dobó min-max bajnokok között pl. a Pathfinder: Kingmaker karakterbuildjeinél általános volt a fel kell venni 1 szint Vivisectionstet (+1d6 sneak attack és mutagén), 1 szint Scale Fist monkot (daru stílusból azonnal elsajátítható featek + a karizmádat hozzáadhatod az AC-hez) és 2 szint Paladint (a karizmád megy még a mentőhöz is), majd ezek után mehetett mondjuk a Magus vagy annak a Sword Saint alosztálya (ezek kvázi harcos-varázsló osztályok a Pathfinder rendszerben) vagy nagyjából bármi más osztály, amit játszani szerettél volna. És persze tulajdonságokra is min-max módon osztva a pontokat.
Hogy miként lesz valaki az életútja során - rendkívül rövid idő lefutása alatt - alkímista/méregkeverő-orgyilkosból sárkány rendi harcos-szerzetes majd igazhitű lovag, hogy végül mégis egy harcos-varázslóként teljesedjen ki? Ezt az aspektusát a dolgoknak teljes egészében leszarták.
Engem nem zavar, mert ha a játék engedi, csinálják. (Ezek hátterében általában az van, hogy a játék végére a lehető legtáposabb karaktert akarják összedobni, akivel olyan a játékélmény, mintha már-már cheat kóddal mennél.)
Én ezzel szemben mindig igyekeztem egy-egy elképzelt karaktert megvalósítani, és a többosztályúságot amúgy sem kedvelem alapból (oké, BG1-2-ben azért egy elf vagy félelf harcos/mágust bármikor szívesen indítok), ezért ritka kivételektől eltekintve (presztízs osztály felvétele, vagy egyéb - indokolt esetben - néhány szintnyi beleugrás egy másik osztályba) kiválasztottam egyetlen kasztot, és megmaradtam végig annál.

A respec igazából arra jó, hogy ha ismerkedsz a rendszerrel (a D&D 5E rendszert pl. én sem ismerem túl jól - amikor utoljára pen&paper módban játszottam, akkor pl. még az AD&D volt a legfrissebb :DDD , a későbbi iterációkkal már csak számítógépes játékokban találkoztam), és valamit elszúrsz, vagy X óra után rájössz, hogy nem olyan irányba fejlesztetted a karaktered, mint képzelted vagy mint amivel mégis játszani szeretnél, akkor ne menjen tönkre/ne forduljon keserű szájízűre 10-20-30 vagy akár 50-60 órányi már befektetett játékidőd. Nem kötelező élni vele, csak lehetőségként van ott. (Persze biztosan lesznek, akik "abúzálják" majd a rendszert, és adott fejezetre olyan kasztot/skilleket választanak, ami oda a legelőnyösebb, majd átspeccelnek a következő nagyobb lélegzetvételű részre és így tovább.)

Mivel ez alapból egy single player móka, ha meg multizol, jó eséllyel úgyis haverokkal/összeszokott társasággal fogod tenni, szerintem nem érdemes morogni ezeken a dolgokon. A lényeg, hogy Te úgy tudd játszani, ahogy az örömödet leled benne. Ha másnak ez más módot jelent (pl. állandó respeccet, nehézség ide-oda állítgatást, a legeklektikusabb össze-vissza multiclassingolást), az meg az ő dolga.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#108) kicsako


kicsako
őstag

Újabb megerősítés, hogy Steam hibájából nincs pre-load:
r/BaldursGate3 - Break it then, amirite?

Továbbá érkezett 2 videó, egyik segítség a karakter létrehozásához, másik pedig classok/subclassokat mutatja be.
Karakter guide
Class/subclass guide

(#109) PhilBrick válasza kicsako (#108) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szerintem ez nem hiba. Úgy működik, ahogy tervezték. Egy játék - egy verzió.

Larian pedig úgy döntött, hogy nem kapcsolja le korábban az EA-t.

Egyébként Gog-on hogy áll a dolog? Arról nem hallottam semmit.

(#110) kicsako válasza PhilBrick (#109) üzenetére


kicsako
őstag

(#111) atainprison válasza PhilBrick (#109) üzenetére


atainprison
senior tag

Ugyanaz a helyzet GoG-gal, mint a Steammel, nincs preload, holnap délután öttől lehet tölteni a full verziót.

(#112) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ne felejtsétek el uninstallálni az Early Accesst, mert a végleges játék nem azt fogja felülírni ha jól tudom.

***

(#113) atainprison válasza ollie (#112) üzenetére


atainprison
senior tag

Elvileg ma jön ki egy "segédlet", amiben mindent leírnak, hogy az optimális működéshez pontosan mit kell csinálni (pl.: törölni a mentéseket, uninstallálni az ea-t, stb.).

(#114) atainprison


atainprison
senior tag

(#115) Qru válasza ollie (#112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hogy szóltál, töröltem is.

#nincsbennetarcsi

(#117) atainprison


atainprison
senior tag

A GoG már most halott. Megpróbáltam feltenni újra ea-t, hogy a felhő mentéseket is megnézzem, erre 5 MB/s-kel tölti le. Lehet holnap még a karakter kreálás se lesz meg :D .

(#118) Qru válasza atainprison (#117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sanszos, kb aki él és mozog rászabadul egyszerre a szerókra.

#nincsbennetarcsi

(#119) nubreed válasza atainprison (#117) üzenetére


nubreed
veterán

Jó de szerintem a GOG -nak nincsenek is akkora erőforrásai mint a Steamnek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#120) atainprison válasza nubreed (#119) üzenetére


atainprison
senior tag

Igen, az valószínű. Eddig nekem a GoG-gal sem volt soha problémám, mindig ilyen 60-100 MB/s-kel jöttek le a játékok, azért furcsa, hogy most csak 5-tel jön és ez még nem is a teljes verzió.

(#121) nubreed


nubreed
veterán

Készül mindenki? :D
[Baldur's Gate 3 Release Countdown Chatroom HYPETRAIN]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#122) kicsako válasza nubreed (#121) üzenetére


kicsako
őstag

2 napig gondolkodtam lemondjam-e az esti wow raidet hogy tudjak BG3-azni :DDD DE:
1. Szegény páromat nem akarnám hogy nélkülem szenvedjen a klánnal
2. kb. fixen crashelni fog a stream szerver, vagy csak épp 5mb/s sebességgel fog működni amikor egyszerre rárepül 4-5millió ember, így majd jó lesz pénteken munkaidőben :U :C

(#123) nubreed válasza kicsako (#122) üzenetére


nubreed
veterán

Kemények kell lenni. Én ma este LE FOGOM generálni a karakterem. :D Csak pozitív hozzáállás. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#124) kicsako válasza nubreed (#123) üzenetére


kicsako
őstag

Én szerencsére pont nem az vagyok aki 5órán át szerkesztgeti a karakterét, bőven elég hozzá fél óra is. Classok miatt tuti elszórakoztam volna több időt, de így hogy bármikor lehet rerollolni egyáltalán nem aggódom hogy rosszul döntenék :D

(#125) nubreed válasza kicsako (#124) üzenetére


nubreed
veterán

Én sem fogom órákig generálni, szintén nem vagyok az a típus. Elsőre humant akarok (tudom sokaknak ez unalmas, de pont ezért RPG mert mindenki a saját elképzeléseit viszi bele), és ennek valamilyen harcos gyógyító pap szerűséget képzeltem el elsőre. Nem tudom, hogy amúgy a humannek melyik classok mennének jól, de majd úgy is kiderül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#126) atainprison válasza nubreed (#125) üzenetére


atainprison
senior tag

Már nincsenek a fajokhoz kötve ability scoreok, szóval már kb. bármelyik fajjal mehetsz bármilyen classt mindenféle hátrány nélkül. Ami szerintem elég hasznos az a darkvision, amit nem tud minden faj, köztük az ember se, de annyire nem hiszem, hogy nagy probléma.
A class leírásod alapján paladint kellene indítani, az egy brutál erős és fun class.

[ Szerkesztve ]

(#127) kicsako válasza nubreed (#125) üzenetére


kicsako
őstag

Nálam 3 gameplay lesz:
Soloban kezdek majd egy "lawful good"ot, fajt még nem tudom de biztos hogy nem Dragonborn.
Párommal valószínűleg mindketten Dragonbornt kezdünk, ő varázslót én valószínűleg valami közelharcit.
Ha soloban kijátszottam utána kezdek egy gonosz Dark Urge gameplayt is ;] Aztán lehet megunom a jófiúskodást és már korábban belekezdek ebbe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128) nubreed válasza kicsako (#127) üzenetére


nubreed
veterán

A Dark Urge szerintem nekem majd a 2. végig játszásom lesz, izgatja a fantáziám. ;] De az majd csak a Starfield után valamikor...

atainprison: köszönöm a tippet!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#129) laciba77


laciba77
tag

Sziasztok! Ha jól értem, akkor vegyem meg a Steam-en a 60 eurós Early Access játékot, de csak 17 óra után töltsem majd le, akkor már a rendes kiadást?

(#130) atainprison válasza laciba77 (#129) üzenetére


atainprison
senior tag

Pontosan.

(#131) kicsako válasza laciba77 (#129) üzenetére


kicsako
őstag

Igen, 17óra után tölthető a rendes verzió. Azért éri megvenni 17 előtt, mert akkor még ingyen upgradelődik Digital Deluxe kiadásra, ami jár néhány bónusszal.

(#132) Qru válasza kicsako (#131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi a plusz a DD kiadásban a simához képest?

#nincsbennetarcsi

(#133) atainprison válasza Qru (#132) üzenetére


atainprison
senior tag

Divinity Bard Song Pack
PC or PS5 Dice Skin
Paintings from Rivellon collection
Adventurer's Pouch collection (supplies and potions to get you started)
Digital soundtrack for Baldur's Gate 3 from composer Borislav Slavov
Digital Artbook
Digital Character Sheets that go in-depth for each character in Baldur's Gate 3
Mask of the Shapeshifter (allows you to access the character creator anytime you wish)
Cape of the Red Prince (cloak gear piece)
Lute of the Merryweather Bard (playable instrument)
Needle of the Outlaw Rogue (dagger weapon)
Bicorne of the Sea Beast (headgear piece)

(#134) Qru válasza atainprison (#133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Thx.

#nincsbennetarcsi

(#135) atainprison


atainprison
senior tag

A Digital Artbookkal mindenki vigyázzon, valószínűleg tele lesz spoilerrel.

(#136) laciba77


laciba77
tag

Kösz.

(#137) Qru válasza atainprison (#135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor azt a végre hagyom majd inkább majd.

#nincsbennetarcsi

(#138) nubreed válasza atainprison (#130) üzenetére


nubreed
veterán

Így akkor én is megvettem az EA változatot, de természetesen nem töltöm le/installálom, csak várom a du. 5 órát, hogy lehessen tölteni a véglegest.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#139) atainprison válasza nubreed (#138) üzenetére


atainprison
senior tag

Jól tetted. Szerintem már csak az artbook és a soundtrack miatt megéri a delux edition, így meg ingyen van.

(#140) nubreed


nubreed
veterán

Na, 5 óra... De nekem nem változott semmi a Steamen. Mit kell csinálni? :D A store front page is még azt írja, hogy Early Access Game...

Szerk: frissült, jön lefelé...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#141) Drizzt válasza nubreed (#140) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[En itt mar nem EA-t latok]
Meg a release date is 3 Aug, 2023.

I am having fun staying poor.

(#142) kicsako


kicsako
őstag

nekem 5 perc és lent is van. jó játékot mindenkinek :C

szerk: de nem 5 perc lett :W

Szerk 2: vagy mégis :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143) Rayner


Rayner
őstag

még egyenlőre nézem mit tud a játék, 1000 éve játszottam ilyennel :D

(#144) atainprison válasza kicsako (#142) üzenetére


atainprison
senior tag

Jó neked. Nekem még 3 óra, ha tartja a sebességet.
Jó játékot!

(#145) nubreed válasza atainprison (#144) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem még kb 7-8 perc, szintén ha tartja a mostani sebességet, de eléggé hullámzó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#146) D013


D013
aktív tag

Vidéki netszolgáltató, nincs más kiépítve. 120Mbit = 15.3MB/s, így írt 1 óra 50 percet, még van hátra 45 perc.
Intel Arc Game Ready driver installálva.

(#147) Rayner


Rayner
őstag

kazuárként nem túl éles angollal van értelme nekilátni?

(#148) PhilBrick válasza Rayner (#147) üzenetére


PhilBrick
őstag

Fogsz egy szotarat es jovore, mire vegere ersz, mar eles lesz az angolod. ;)

(#149) Rayner válasza PhilBrick (#148) üzenetére


Rayner
őstag

akkor ez nem ilyen 50-60 órás story :D
lehet előbb Divinity-t kellene megvennem és végigvinni :D

[ Szerkesztve ]

(#150) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

A modok működnek úgy is, ha coopban játszik az ember valakivel?
(Értelemszerűen mindenkinél ugyanaz(ok) a mod(ok) lennének fent.)
Igazából a 6 tagú party érdekelne, azt láttam, hogy az early accesshez
már megvan ez.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.