Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) FlashBird


FlashBird
tag

Imádom ezt a túl könnyű a játék.. :DDD :DDD Azoknak akik már bétával is játszottak meg 5x pörgetik végig és 200 órákat tesznek bele és minden nehezebb harcot ismernek azoknak persze.. Nekem simán lerugták a mágusomat többször valami szakadékba ami miatt visszatöltöttem, de olyan is volt hogy az enemy olyan crit combo sorozattal, spell mákkal kezdett hogy muszáj volt, vagy túl mélyre mozogtam és jött a következő csapat így extra túlerő lett.

(#852) CPT.Pirk válasza FlashBird (#851) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én a fighteremmel jártam így, odalépett mellé az a kis dureggar törpe vagy mi az underdarkban, valamit eltolt és csontok se maradtak az amúgy full hp-s, páncélozott Laz'ell-ből, még a képből is kirepült. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#853) FlashBird válasza CPT.Pirk (#852) üzenetére


FlashBird
tag

Igen ott én is megettem többször :) Na meg a Powerword Kill 9.lev spelles figura azt hiszem Temple of Bhaal elott? Ott is alaposan kikellett talalnom hogy szedjem le az assasinokat meg azt a mocskot mivel elsore siman megettek. Mondjuk ott lehet jo a protectionfromevil spell de en globe-al mentem a kozelebe a lichnek.

(#854) VikMorroHun válasza FlashBird (#851) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Nekem csak 3-4 alkalommal kell nekifutni a harcoknak, különben pillanatok alatt szétkapják a csapatot. Végül is rá lehet fogni, hogy azért van, mert nem ismerem a D&D-t (és tényleg, eddig csak AD&D-t játszottam, azt is régen, meg a Champions of Krynn/Death Knights of Krynn játékokat vittem végig párszor).

De szerencsére van lehetőség szabályosan csalni. A teleportáló pókoknál egy idő után rájöttem, hogy nem megidézi a kicsiket, hanem a tojásokból (pókpetéből?) kelti ki őket - azokat meg a csata előtt bújócskázva szét lehet lőni. Ha a pókhálón vannak a pókok, akkor ugye ki lehet égetni alóluk a hálót - zuhanás után 30+ sebzés a főpóknak. Más kérdés, hogy 15-20 HP környékén zsinórban lenyomta a karaktereimet. Viszont amikor egyszer véletlenül sikerült nyerni, megkaptam a játékosok 8,1%-ának járó Pest Control plecsnit.
Alap, hogy az egyik karakterrel külön úton, lopakodva próbálok íjjal támadni, magaslatról - az első körben a meglepetés miatt nem tudnak cselekedni, jó esetben eggyel kevesebb lesz az ellenfél. Ha elhajítok egy gyógyitalt, a környéken levő karakterek mindegyike gyógyul, akikre ráfröccsen. Kivéve, ha olyan talajon állnak, ahol nem. Potion of Speedel is működik, de csak egy darabot találtam, úgyhogy még nem próbáltam ki.

Előre tartok tőle, hogy mi lesz, ha kijövök a főnököktől a goblin táborban, mert indítottam egy próba csatát, és elég siralmas volt az eredmény (a Brynn nevű csajt sikerült lelőni, aztán hirtelen 3 karakterem is a földre került).

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#855) janos666 válasza VikMorroHun (#854) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A főnökölés után is lehet szabályosan csalni: gyorsutazás az épületből a táborba
De ez szerintem nem is igazi csalás (korábban írtam róla, hogy más NPC talál hátsó kijáratot, ahol elpárolog, én viszont nem tudtam ott kimenni - ez kiderül, ha kiszabadítod és követed a zsákbarlangba, ahol eltűnik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#856) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

A minimap dadogás új pecs óta nem jött elő itt senkinek, mint nekem?

Aquila non captat muscas.

(#857) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Még egy dolgot nem értek a játékban. Shadowheart az elején egy misztikus relikviával mászkál, ami valamilyen titkos küldetéshez kell. Amikor erről kérdeztem, nem akart részleteket mondani. Aztán amikor elküldtem őt a táborba, a relikvia valahogy átkerült az én leltáramba, és vissza sem tudom neki adni.
A goblin tábor közelében még használtam is. Shadowheart meg szó nélkül tűrte. Ez most hogy van?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#858) Capricornus válasza VikMorroHun (#857) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Nekem volt egy jelenet, amiben kiderült, hogy ez miért történik. Neked ez akkor valamiért kimaradt. :(

Per aspera ad astra!

(#859) ollie válasza VikMorroHun (#857) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Legközelebb légyszi használj spoiler tag-et.

A sztori közben ugye kiderült pár dolog arról a relikviáról, pl hogy köze van ahhoz, hogy a játékos és a társai miért nem változtak még át mind flayer-ré. Az ehhez kapcsolódó egyik átvezető jelenet közben került át a játékos karakterhez, bár nem feltétlen volt világos, hogy ez megtörtént.

***

(#860) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez egy jó összefoglaló a játék közben előforduló státuszokról (status effect), melyek mind a játékosra, társaira, NPC-kre és a szörnyekre is hathatnak

Baldur’s Gate 3: All status effects explained

***

(#861) Capricornus válasza ollie (#860) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ez tényleg jó, köszi!

Bár van benne még bug:

Bleeding:
The unit is dead. Can be revived if it’s a companion. Cannot be revived if enemy or allied NPC

Per aspera ad astra!

(#862) kicsako válasza Capricornus (#861) üzenetére


kicsako
őstag

Épp ezt néztem én is :DDD A többi jónak tűnik.

(#863) ollie


ollie
MODERÁTOR

Community update, pár lényeges pont:
* Karlach-nak lesz egy új befejezése, e a közeljövőben több változás is lesz az epilógusban, mely más karaktereket is érint (valszeg hosszabb és részletesebb lesz)
* Act 3-ban jelentős optimalizációra lehet számítani
* Sok-sok bugfix

[ Szerkesztve ]

***

(#864) Fitzgerald válasza kicsako (#844) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Discord és redditen is elég sok panasz volt hogy a Tactician nehézségen is alig kell long restelniük az embereknek."

Én nagyon sokat játszottam D&D-vel, azért meg merem kockáztatni, hogy valamennyire értem a "játék működését". Mégis nehéz.
Ez a "Tactician nehézségen is kihordok két lábon egy II. VH-t" c. machismo csak a nárcizmus egy formája.

(#865) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Tegnap nézegettem Astorian -nal ACT II első faluban az árusoktól tudtam venni egy kardot ami ha Critelek ad nekem 10 ideiglenes HP-t viszont ehhez ezzel a fegyóval kell, hogy kriteljek ergó nem mindegy hogy main vagy offhand a fegyó mert nem mindig ütök dual wieldbe ha másra akarom a sárga extra move-ot használni… Így 99%, hogy full rosszul toltam a dual wield buildet vele :DDD Meg arra is rájöttem így 60+ óra után hogy 2db small crossbow-val is lehet DW-zni, így tiszta Demon hunter feeling a Diablo-ból :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#866) Capricornus válasza AsakuraDave (#865) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Áhh, a dupla kézi nyílpuska nagyon jó! Még egy kis sneak attack hozzá és nem sokan maradnak állva. :D

Act III-ban a Raphael bossfight az valami elképesztően hangulatos volt. Amikor megszólalt a zene és előadtak egy mini-musicalt Raphael főszereplésével. :D + a 666 HP...zseniális! Ez a játék 100/10.

Per aspera ad astra!

(#867) nubreed


nubreed
veterán

Van ez a quest: Help Kith'rak Voss. A leírás szerint a Sharess Caressben kell találkozunk. Ott vagyok, végig néztem az összes emeletét/helyiségét de nincs ott sehol. Ez most bug vagy van valami "trükk", hogy ott legyen?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#868) ollie válasza AsakuraDave (#865) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is pont ma jöttem rá, hogy a kis crossbow (hand crossbow) egykezes.

Egyébként háromfajta van:
* hand crossbow
* light crossbow
* heavy crossbow

Csak az első egykezes.

***

(#869) khalox válasza nubreed (#867) üzenetére


khalox
őstag

Lehet az is, hogy bug, vagy az, hogy egyszer bementél oda, és elment. Másodjára a csatornákban találtam meg.

(#870) nubreed válasza khalox (#869) üzenetére


nubreed
veterán

Közben megtaláltam, köszi. Eddig nem vettem észre, hogy az emeleti részen az épület átterjeszkedik az utca másik oldalára, és itt találtam meg egy szobában...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#871) VikMorroHun válasza ollie (#859) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Rendben.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#872) nubreed


nubreed
veterán

Nightsong:

Valami elképesztően nagy csalódás ez a karakter. Végülis ő félisten vagy mi, de valami hardcore karakternek kéne lennie, ehhez képest rohadt könnyen elhalálozik állandóan. Idegesítő az, hogy mikor olyan sztori mission van, ahol ő és részt vesz a csatában (pl. Lorroakan küldi) nem elég, hogy saját magamra kell figyeljek meg a bandára, hogy senki ne halljon meg, még őt is állandóan tápolnom kell... Ez most így el is vette a kedvem a játéktól

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#873) Hintalow válasza ollie (#868) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor ezt mondjuk megváltoztatták, a szabályrendszerben nem lehet egyszerre kettőt használni, mert kell egy üres kéz a felhúzáshoz (jó úgy lehet, hogy két töltött van nálad, és az egyiket eldobod, miután lőttél vele :D )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#874) ollie válasza nubreed (#872) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem ő egy planetar (kvázi az angyal megfelelője D&D-ben), azok cseppet sem halhatatlanok. Bár nagy hatalma van, de nem mindenható.

[ Szerkesztve ]

***

(#875) ollie


ollie
MODERÁTOR

Remélem, hogy a BG3 sikerén felbuzdulva, el fog készülni a Baldur's Gate: Descent into Avernus kampány is CRPG-ként, ami az előzménye a BG3-nak.

***

(#876) kicsako válasza ollie (#874) üzenetére


kicsako
őstag

Ő egy Aasimar, ha jól rémlik talán mondja is amikor kiszabadítod.
https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Aasimar

Edit:
Wikiről: As it turns out the Nightsong's true Identity is revealed to actually be that of a female aasimar by the name of Dame Aylin.

[ Szerkesztve ]

(#877) podtibi


podtibi
senior tag

Én elkezdtem karlach-al, de túl sokat eddig nem tudtam játszani. Elég időigényes a cucc. Közepesen tolom, de félek hogy túl nehéz lesz, márpedig könnyebbre nem akarom állítani.

Ezt inkább rád bízom.

(#878) ollie válasza kicsako (#876) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hát az aasimar az olyan mint a tiefling, csak nem démon vagy ördög vér keveredik a halandóéval, hanem angyalvér. Általában nincs különösebb hatalma.

***

(#879) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az adamantine forge-t szerintetek megcsinálja bárki elsőre save/load nélkül normal+ fokozaton? (Hacsak nem sokkal később megy oda, mint mielőtt elérhető, vagy hatalmas szerencséje van azzal, hogy kik vannak ott és milyen cuccokkal/képességekkel)?
Nekem kicsit megölte az élményt, hogy ezt muszáj visszatölteni és teljesen másképp visszamenni és töltögetni/próbálgatni (sőt, emiatt rá is hagytam, és elolvastam, mi a legegyszerűbb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#880) ollie válasza janos666 (#879) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos van, aki elsőre megcsinálja. Én amikor először odamentem meglepődtem, hogy a boss nem sebződik egy idő után. Úgy néztem utána, hogy miért nem. Aztán betöltöttem a harc előtti állást, és így már kb simán ment a dolog.

***

(#881) janos666 válasza ollie (#880) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A "másodjára, miután utánanéztem" azért elég messze van attól, hogy "elsőre és segítség nélkül". :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#882) ollie válasza janos666 (#881) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is azt írtam, hogy elsőre, segítség nélkül sikerült volna nekem. De ha figyelmesebb lettem volna, sikerülhetett volna. Ezért írtam, hogy biztos van olyan, akinek elsőre sikerül.

[ Szerkesztve ]

***

(#883) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Megjött a Patch #2. Tök jó, kijavították a kamerakezelés hibáit, és majdnem felére csökkentették a játékmentések méretét. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#884) Drizzt válasza janos666 (#879) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem sikerult, de nem ertettem az egeszet, valamiert a monkom 30-asaval szedte le a hp-t. Egyik legkonnyebb harcom volt.

I am having fun staying poor.

(#885) kicsako válasza janos666 (#879) üzenetére


kicsako
őstag

Mit értesz az alatt, hogy szerencséje van kik vannak ott és milyen cuccokkal? :F

Nálam egyébként elsőre halt, majd rosszat craftoltam le mert nem értettem hogy működik, és tölthettem vissza :W Szerencsére másodjára is elsőre halt :D Bár én szerintem viszonylag későn mehettem oda, talán már lv6-7 körül voltam

[ Szerkesztve ]

(#886) PhilBrick válasza janos666 (#879) üzenetére


PhilBrick
őstag

Biztosan.
Mivel van elég könyv szétszórtan, amikből kiderül hogy a kalapáccsal egyszerűen letudható.

[ Szerkesztve ]

(#887) AsakuraDave válasza ollie (#880) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ha ez az amire gondolok akkor nekem ez nevetségesen könnyen lement. Van egy könyv vagy levél amit szerintem nem igazán tudsz misselni az leírja hogy láva és kalapács kell ellene, a kalapács a legyőzése után esett le mert a kalapácsra hittem a Sussur fegyvert de aztán leeset mert achit is kaptam hogy kalapács nélkül öltem le. Jut eszembe hullákat kihallgatva Underdarkba azt hiszem ők is elmondják hogy láva és kalapács.
Lávát kellet kiönteni ugye hogy forgeolj és lávában is kezdesz az enemyn írja is a státusz között hogy megolvadt.
A kalapács elég funny bár csak nehezíti szerintem, simán kinukeoltam miközben a rangedem folyton újra nyitotta a lávát.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#888) ollie válasza AsakuraDave (#887) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, pont az általad említette miatt írtam, hogy figyelmetlen voltam.

***

(#889) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sorcerernél (lev 5) van fireball spellem, ami fasza. Most vehetnék egy staff-ot, ami szintén tudja ezt. Érdemes megvenni egy ilyen botot és következő szintlépéskor valami más spellt betenni a fireball helyére, vagy ennek így kevés haszna van? Viszonylag drága a staff és a jelenlegi staffom sem rossz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#890) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos én vagyok béna, de még úgy sem sikerül túljutnom rajta azzal a csapattal és felszereléssel, amivel odamentem, hogy már elolvastam a trükköket is. Egyetlen tagnak van olyan sebzése, amire érzékeny, a többiek max csipkedik, és nem tudom rávenni, hogy kétszer is a kalapács alá sétáljon melegen, mielőtt kinyír két embert (és onnantól már vagy csalétek nincs, vagy akik a karokat kezelik, ha pedig mászkálok, akkor kinyír, vagy legalább kiüt még egyet, és onnan vége...). Máson még nem akadtam el, csak hülyeségek miatt kellett mentést visszatölteni normál nehézségen.

Mondjuk nem segít, hogy senkinél nem láttam még eladó erős health potion-t, és elpazaroltam őket, úgyhogy az sincs.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#891) janos666 válasza janos666 (#890) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, negyedjére sikerült.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#892) Ellia válasza janos666 (#890) üzenetére


Ellia
addikt

Pedig arányaiban nem nehéz harc, csak elsőre tűnik annak.

2 dolog kell hozzá igazából:
- lávában kell állnia a forge-nak, hogy sebezhető legyen pár körig,
- ha sebezhető, be kell húzni középre a kalapács alá és rádobni, ezzel kiütöd, kap egy szép sebzést és a csapat is tudja sebezni. Itt amúgy érdemes bevetni valamilyen idézést, mert a forge mindig arra támad aki utoljára megüti (függetlenül, hogy sebződik-e vagy sem). Karaktereket meg érdemes a 4 platformra szétdobni harc előtt, meg itt jól jön pl. a Jump, ha mozogni kell.

Nekem a forge felé vezető lépcső mellett kis területen lévő tüzes lényektől (nem emlékszem a nevükre), jobban ptsd-ém volt... Na azt sokszor vissza kellett tölteni :D

[ Szerkesztve ]

(#893) atainprison válasza CPT.Pirk (#889) üzenetére


atainprison
senior tag

A tárgyakon lévő varázslatok legtöbbször long restenként egyszer használhatóak (nagyon ritkán short restenként), szóval nem ugyanaz, mintha megtanultad volna az adott varázslatot, ezért nem ajánlom a fireball-t lecserélni, mert tényleg jó kis aoe varázslat.
Még egy tipp a lvl 5 sorcererhez: tanuld meg a Haste varázslatot, akár egy gyengébbik lecserélésével, nagyon OP cucc. Ha használod hozzá a Metamagic: Twinned Spell-t, akkor egy kör alatt két karakterre is rá tudod tenni, nagyon durva, csak aztán vigyázz meg ne szakadjon a concentration.

(#894) CPT.Pirk válasza atainprison (#893) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh, köszi!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#895) ollie válasza Ellia (#892) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak egyszer sebzi a kalapács nem? Másodjára nekem nulla sebzést okozott.

***

(#896) ollie válasza atainprison (#893) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Speed potion is pont ugyanannyira hasznos, mint a Haste, sőt, egy Speed potion egy kis ügyeskedéssel minden karakterre hathat egyszerre (egymás közelébe kell állni a 4 karakternek, amilyen szorosan lehet egy kis körbe, és középre ledobni (throw) a földre, érdemes közvetlenül harc előtt meglépni ezt).

***

(#897) Kolbi_30 válasza ollie (#895) üzenetére


Kolbi_30
őstag

2 kalapacs kell neki. superheated ccondi kell ra ugy sebzi mindig

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#898) atainprison válasza ollie (#896) üzenetére


atainprison
senior tag

Igen a speed poti is hasznos, én is rengeteget használtam, de azzal vitatkoznék, hogy ugyanannyira hasznos, mivel az csak 3 körig tart és ha a harc tovább elhúzódik, akkor azok a karik, akik használták kimaradnak egy körből, a spell viszont 10 körig jó (persze, ha megszakad a concentration, akkor az is szívás). Azért írtam a sorcis példát, mert az extrán jól tudja használni a metamagic twinned spellel, csak egy spell slotot használsz el és egyszerre két karira tudod rácastolni.
Az ügyeskedés a potival négy főre, az igencsak helyzetfüggő, főleg ha nem tudod, mikor jön a harc és még ha tudod is használni harc előtt, a legtöbb esetben a 3 körből már csak 2 fog maradni, mire elkezdődik a harc. (mondjuk, ha mind a 4 kari hastebe van, az balanced fokozaton elég is szokott lenni a harcra, 2 kör alatt mindenki hulla lesz :D )

[ Szerkesztve ]

(#899) Ellia válasza ollie (#895) üzenetére


Ellia
addikt

Ha rajta van a superheat a lávától akkor sebeznie kell, én két alkalommal dobtam rá.

(#900) atainprison


atainprison
senior tag

A Forge bosshoz annyit tennék hozzá (lehet már volt, ha igen, bocsi), hogy bludgeoning sebzésre érzékeny, ha mind a 4 karinak adtok ilyen fegyvert a kezébe, két kör alatt megpusztul, még a kalapács sem kell hozzá. Nem egy nehéz boss, csak nyomni kell rá egy examine-t és tudod hogyan kell kinyírni.
De ha nincs a partynál ilyen fegyó, akkor sem nehéz, csak egy range karival kiteolni kell és kész, mindig azt a karit támadja, aki legutoljára megtámadta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.