Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Ereshkigal válasza PeAdam (#443) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha nem lenne körökre osztva, akkor a space-t (pause) nyomkodnád minden spell/támadás/stb. után. Az sem jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#452) nubreed


nubreed
veterán

Az amúgy feltünt nektek is, hogy ma két apró patch/update is kijött a játékhoz? Az egyik 25 mega körül volt, a másik meg 9. De nem írtak róla még semmit, hogy ezek mik voltak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#453) ollie válasza PhilBrick (#426) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én idén játszottam újra végig az Icewind Dale-t, a BG1-et, és előszőr a BG2-őt, utóbbi valamiért nálam kimaradt annak idején. Nem bántam meg, mindegyik óriási élményt nyújt, az Enhanced Edition olyan sok kényelmi szolgáltatást ad, annyira, hogy fel sem tűnik a grafikán kívül, hogy régi játékokról van szó.

***

(#454) ollie válasza parandroid (#425) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne szégyeld a legkönnyebb fokozatra állítani a nehézséget. Azoknak találták ki, akik nem igazán tapasztaltak az ilyen játékokban.

***

(#455) ollie válasza CPT.Pirk (#438) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A térkép nekem sem volt a barátom, aztán fixre állítottam a minimapot (nem forog, hanem fixen É-D irányban áll), és meglepő módon az segített rengeteget a tájékozódásban.

***

(#456) ollie válasza PeAdam (#443) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt taktikai harc van, azt meg csak felülnézetben lehet jól csinálni.

***

(#457) Fitzgerald válasza PeAdam (#443) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A játék alapja a D&D nevű tabletop szerepjáték. A tabletop játékok természetéből adódóan az ilyen játékokban a harc körökre osztott, és ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen évet írunk, ez nem egy elavult valami. Nem lehet, és nem is kell összehasonlítani egy valós idejű erpégével, mint a Witcher.
De még a látszólag valós időben zajló történések jó része mögött is egy-egy szimulált kockadobás van.
Az izometrikus nézet is ezt a rendszert szolgálja ki.
Ha valaki sosem játszott tabletop szerepjátékkal, annak el tudom képzelni, hogy furcsa elsőre.
Érdemes kicsit utánaolvasni, hogy mi is az a tabletop szerepjáték, illetve mi a D&D.

(#458) Ellia


Ellia
addikt

Ez az underdark tök jó hely volt - van az a nagy páncélos dög ami a földrengést csinálja. Na az 3. próbálkozásra lett meg, az első kettőben egy ugrással letarolta a csapatom, harmadikra meg hozzám se ért - csak kicsit gondolkodni kellett.

Kérdés: ha az underdarkon keresztül megyek akkor a hegyi utat kihagyom vagy vissza lehet oda menni? Vagy az lesz az act 2?

(#459) parandroid válasza myckey (#435) üzenetére


parandroid
nagyúr

Marha jó a kontroller. Néha kicsit persze nehezebb vele 'célozni', mint az egérrel, meg nincs kattintással cél kijelölés, és akkor odasétál, de sokkal intuitívabb az irányítás. Ja, menüben szívás kicsit, meg az UI is teljesen más (nincsenek a kattintható ikonok alul, képességek, meg inventory előszedése is átmegy a diablo-féle tárcsás stílbe, ami nem annyira kényelmes). Belement pár óra, lassan kezdem érezni, szóval lehet, hogy majd bill-egér kombóval is teszek majd egy próbát megint.

Ebből amúgy vásárlás lesz, gondolom a játékot akkor újra kell kezdenem.

Mondjuk a 'Free Laezel' quest úgyis bebugosodott, amikor kiszabadítottam a ketrecből, egyszerűen eltűnt ő is, meg a ketrec is, minden interakció nélkül. Gyanús volt, szóval utánaolvastam, elvileg meg kell volna jelennie a camp site-on, vagy recruitolhatónak kellene lennie, de semmi. Pedig bírtam az arrogáns, ronda pofáját.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#460) Jazz^ válasza gabranek (#450) üzenetére


Jazz^
tag

Igen, a modok használata kikapcsolja az achievementeket. Mondjuk erre is van egy mod, az achievement enabler, ha gondolod :)

(#461) nubreed


nubreed
veterán

Paladin/Clerick -kel 1 kezes fegyó + pajzs vagy 2 kezes + Great Weapon Master? Melyik az ajánlottabb?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#462) kicsako válasza nubreed (#461) üzenetére


kicsako
őstag

War Domain Clericen kapsz majd extra támadást fegyverrel, azzal mindenképp 2kezest éri meg. Ha csak support/caster a clericed, akkor pedig pajzs a +AC miatt.

Egy viszonylag fontos posztot találtam redditen, felsorolja a time-sensitive questeket, amit ha nem csinálsz meg bizonyos időn belül, akkor buktad az egészet. Spoiler lenyitása után minden quest külön spoiler taggel van ellátva.
https://www.reddit.com/r/BaldursGate3/comments/15q1o77/list_of_time_sensitive_quests/

(#463) Qru válasza ollie (#424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Icewind Dale 2-ből nem lesz felújított változat? Van arról vmi hír?

#nincsbennetarcsi

(#464) CPT.Pirk válasza kicsako (#449) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jól hangzik :) Most összeszedtem az öreget a kriptából, azt hiszem sorcerer-re átrakom magamat és akkor Shadowheart maradhat Cleric.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#465) nubreed válasza kicsako (#462) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm! És a listát is. Az egyiket sajnos meg is szívtam az ACT 1 -ben. :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#466) kicsako


kicsako
őstag

Az újaknak írom elsősorban, itt találhatjátok meg a társakat:
La'zael: Még az Ilithid hajón, lehetetlen eltéveszteni mert tutorial része. Utána pedig a druid groove és kripta közötti területen lesz egy ketrecben.

Shadowheart: A hajón ki lehet szabadítani, a következő teremben lévő Rúnát kell belerakni a gépezet melletti konzolba. Ha jól emlékszem még Strength dobással is nyitható, de lehet azt csak barbárnak ajánlja fel. Amennyiben a hajón nem szabadítod ki, akkor a parton fogod megtalálni.
Gale: Amikor a 2. portalhoz odaérsz, akkor fog elindulni egy átvezető, ahol ki kell húzni belőle.
Astarion: A játék első pályarészének a nyugati oldalán fogsz találkozni vele.
Wyll: Druid Groove-ban ahol a kölykök gyakorolnak harcolni.
Karlach: Blighted Village északkeleti részén ahogy átjutsz, a patak mentén lesz. Le kell győzni a paladinokat hogy a társaddá váljon.
Halsin: Goblin faluban meg kell menteni
Minthara: Goblin faluban ő az egyik boss, ha segítesz nekik kiírtani a druidokat, akkor csatlakozik hozzád.
Jaheira: Még csak most tartok itt, valószínűleg megkapod társként ha folytatod a main sztorit és állsz át gonosznak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#467) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Tegnap késő éjjel még belekeveredtem egy harcba a játék elején és elég vicces dolog történt:
Amikor a Goblinok betámadják a kapunál a 3 arcot és a harc során felbukkan Wyll(legalábbis nálam Ő) az történt hogy a Barth nevű NPC talán healelni akart Wyll-re de misselte erre Wyll ripostolta és megölte csori Barthtot :DDD A harc után lootoltam és egy legendary nyaklánc volt nála ezért rá kerestem neten és lenne egy küldi vele így ma tölthetem vissza és valahogy kivédeni hogy meghaljon csorom…
A kripta előtt az arcokat intimidate opcióval sikerült elkergetnem, velük még később találkozok vagy itt buktam így XP-t és lootot? Ezek ami korai gameplaybe mutatták a devek, hogy le lehet lőni a logó márvány darabot és levisz 2 enemyt egyből. Amúgy azt tudtátok, hogy oda le lehet ugrani aztán? Onnan nagyon könnyű a harc mert robbanó hordó körül vannak a mobok egyből, mondjuk én így mentem neki elsőre mert ki akartam próbálni hogy le tudok e ugrani a lyukba aztán, és le lehetett, bár kicsit bugos lett a kamera de csak betöltötte a partimat végül. Itt nem jöttem még rá, hogy a csapdákkal teli termet hogy tudom megoldani mert van egy gomb az egyik oszlopon de nem csinál semmit. Lehet az amuletet használnom kéne az egyik halott fosztogatón és kikérdezni vagy túl gondolom :F
A táborozásra “megtanít” a játék vagy azt 0. perctől lehet csinálni? Mármint tudom, hogy lehet de csak mert én megtaláltam az UI-n vagy ez így “intended”? Sajnos elküldtem az egyik tagot földet érés után nem a gyere velünkre nyomtam és elszaladt a táborba és jó lenne full partyba tolni…

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#468) kicsako válasza AsakuraDave (#467) üzenetére


kicsako
őstag

Bármikor mehetsz táborozni, arra már nem emlékszem van-e tutorial része.

(#469) ollie válasza Qru (#463) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lesz, mert állítólag elveszett a forráskód, az az egyelten ilyen IE engine játék, aminél elveszett. Amúgy gyanítom, hogy mivel az volt a legkevésbé sikeres, nem akarnak felújítást csinálni hozzá, és csak kitaláltak egy kifogást.

De van 2 project is, ami kvázi felújítja a játékot, mindkettő jó:
1. IWD2EE - ez majdnem kész, egyelőre zárt beta, de könnyen lehet csatlakozni. Kipróbáltam, tényleg jó.
2. gemrb - ez igazából egy cross platform Infinity Engine remake, minden játékhoz (BG1-2, IWD1-2, PST). A legtöbb már végig is játszható vele, az IWD2 még nincs teljesen kész, csak az első 3(?) chapter.

***

(#470) PhilBrick válasza AsakuraDave (#467) üzenetére


PhilBrick
őstag

Megtanít? :DDD
Van a kör vége gomb mellett egy másik, rajta egy tábortűzzel....

(#471) ollie válasza AsakuraDave (#467) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az alsó UI jobb oldalán, a legszélső gomb a tábor.

***

(#472) Qru válasza ollie (#469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elveszett? Wut??? :W

Oké még az NWN2 jöjjön ki és akkor elégedett leszek.

#nincsbennetarcsi

(#473) AsakuraDave válasza PhilBrick (#470) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát nem egyértelmű mert elég vicci hogy így át dob egy táborba a játék, tetszene ha a az aktuális helyhez viszonyulna tehát ha egy dungeonbe verek tábort akkor ne a Hawaii szigeteken legyek már hirtelen. Divinitybe ugye vissza kellett menned a hajóra hogy összeszedje az ember a csapattagokat vagy az elején ha elküldted akkor meg volt a kis helye a térképen hogy hol találod. Szóval ez ilyen illúzió romboló hogy akkor miért nem teleportálunk egyből Baldurs Gatebe vagy a játék végére ha egy gombnyomásra a mesés táborba találjuk magunkat… mint ha a zsebünkbe lenne egy felfújható sziget benne az éppen nem velünk tartó csapattagokkal…

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#474) ollie válasza AsakuraDave (#473) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig pont az adott helyhez igazodik a tábor. Ha pl a föld alatt vagy, akkor pont a föld alatt leszel.

***

(#475) PhilBrick válasza AsakuraDave (#473) üzenetére


PhilBrick
őstag

De az aktuális helyhez viszonyul.... :U
Ott versz tábort, ahol éppen vagy...

[ Szerkesztve ]

(#476) AsakuraDave válasza ollie (#474) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hmm akkor valamit benéztem :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#477) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Underdark jó nagy szopóka lvl 4-en, de azért jól szórakozom.

(#478) Louro válasza PeAdam (#443) üzenetére


Louro
őstag

Azért egy TPS mellett egy TBS-t szidni nagy merészségre vall. Hogyan lehet külső szemlélőként hentelni? Csakis úgy lehet, hogy a mellkasodból áll ki a fegyver. Egy Doom kedvelő azon is fennakadna, hogy TPS esetén kicsit magad mögé is látsz, ami nem túl "szabályos". Komolyan gondolják a 21. században?

Ugye mennyire nem mindegy. A körök osztott előnye, hogy nem csak kapkodni kell, hanem át kell gondolni, hogy mit, hogyan, miért csinálsz. Pont ez a szépsége. A precizitás. Míg egy hentelős játék a darálásról, a pörgésről szól, addig egy körök osztott a megfontoltságról. Teljesen más a két kategória.

Különben a Civilization sorozat is körökre osztott. Az Endless sorozatok és még számos játék, amik elég sikeresek. Van ezekre igény, nem is kicsi. Szerintem életkorhoz is köthető, mert míg a fiatal gyors meneteket akar, addig az idősebb róka már szeretné kiélvezni élettapasztalatát.

Mess with the best / Die like the rest

(#479) kicsako válasza Louro (#478) üzenetére


kicsako
őstag

Én már fiatal korom óta jobban kedvelem a körökre osztott játékokat, pl. a régi Final Fantasyk, Fire emblem, stb. :K

(#480) nubreed


nubreed
veterán

Van jelentősége annak, hogy ha a Gauntlet os Shar-ba magammal viszem a partyba Shadoweart-ot vagy sem? (most épp nincs velem). Aki eddig már eljutott a sztoriban az pontosan tudja, hogy miért kérdezem. Csak nincs kedvem állandóan visszamenni a camp-be és cserélgetni a csapattagokat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#481) Drizzt válasza ollie (#471) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha mar UI:
A fo karakteremnek annyi cucca van, hogy nem fer ki jobb alul, ha felhuzom maximumra a sorok szamat, akkor sem. Ott a kis nyil jobbra, de sehogz nem tudok jobbra menni. Pedig nehol "lyukas" az az inventory resz. De rendezni se tudok. Eleg csunya bug szerintem.
Az iranyitas meg mindig kiidegel. Az esetek kb. 15 szazalekaban nem oda indul a karakterem, ahova szeretnem. A harc meg brutal nehez az Explorer fokozaton is. De lehet csak szar a partim, vagy rossz spelleket valasztottam ki es at kell majd rendezgetni oket. Sztoriban eddig ket hatalmas WTF volt. Ezek miatt eri meg a jatek. De hiba is van benne szep szammal, amellett sem erdemes elmenni(bar szinte csak UI, de az kiakaszto).

I am having fun staying poor.

(#482) PhilBrick válasza nubreed (#480) üzenetére


PhilBrick
őstag

Van-e jelentősége: SH számára biztosan.
Meg tudod oldani nélküle: igen
Lemaradsz-e valamiről: igen
Kihagyhatatlan: nem

(#483) ollie válasza nubreed (#480) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy játssz, ahogy neked tetszik. Ha nem akarod Shadowheart-ot a csapatba, akkor szerintem felesleges azon filóznod, hogy kell-e, vagy nem.

***

(#484) kicsako válasza Drizzt (#481) üzenetére


kicsako
őstag

A kis nyíl azt jelöli, hogy tudj róla lenne ott még más is csak nem fér ki.
Alul tudsz váltogatni a barok között, akár teljesen Custom bart is létrehozhatsz ahova azt rakod be amit szeretnél. Ha csak az itemek érdekelnek, annak is van külön barja.

Nálam közepes fokozaton az összes harc iszonyat könnyű, bár szerintem kicsit overleveled is vagyok. A spelleket a táborodban bármikor rendezheted, pihenni sem kell hozzá.

(#485) PhilBrick válasza Drizzt (#481) üzenetére


PhilBrick
őstag

Plussz a beállítások között olyan opciók is vannak, hogy miket pakoljon ki automatikusan az eszközök közé. Szóval idővel elég jól személyre szabható. Vagy használj kontrollert, akkor nincs taskbar.

(#486) nubreed


nubreed
veterán

Értem, értem köszönöm. Ahhoz, hogy megcsináljam/megtaláljam a Ketheric's Thorm Relic -et elengedhetetlen a Trial -ok megcsinálása vagy ez ezek nélkül is meg lehet?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#487) nubreed


nubreed
veterán

Ma is jött egy mini patch (33 mb), a vicces az, hogy ezekről semmi infó nincs.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#488) PhilBrick válasza Drizzt (#481) üzenetére


PhilBrick
őstag

Akiknek túl nehéz a játék:

- Ha egyértelműen nincs esélyed hagyd ott, gyere vissza később, erősebben.
- Nem kell mindenkit leölni. Mindig érdemes tárgyalni, ha lehetséges. Ne aggódj az XP miatt, akkor is kapsz, ha harc nélkül jutsz tovább. Sőt, még mást is kaphatsz! Beszélj például a 3 ogreval a faluban! Nagyon hasznos lehet. :K
- Használd a terepet! Magasabbról támadva mindig bónuszt kapsz. Csald me őket egy szűk területre, aztán mehet az aoe. Használj vizet, jeget, olajat, zsírt a talajon! Aztán kombináld valamivel! ;)
- Vizsgáld meg az ellenfelet! Mire érzékeny, milyen támadásra számíthatsz. (T)
- Ellenőrizd a saját csapattagjaidat is! Kin, milyen módosító van éppen. Koncentráció!?
- Használd a talált löttyöket, bombákat, egyebeket! És szedj össze minden alkímiai összetevőt, hogy legyen utánpótlás.
- Ne halogatsd soká a pihenést. Lesz bőven ellátmány később is.

(#489) AsakuraDave válasza PhilBrick (#488) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nekem eddig az elején nem sok gondom volt bár a kriptában volt egy kis meglepi és a casterek leszedték 2 party tagomat readás csak 3an voltunk mert ugye véletlen hazaküldtem az egyiket. Ez a felélesztés azért elég OP hogy 3 köröd van rá de ezt a sok miss attackot nem vágom, mármint DEX build oké de a mágusom nehogy már ilyen akrobata legyen meg hogy egy fireball misseljen :Y Hagytam is 1hp-n mert pont 8dmget kap be ha betalált az enemy és az a max hp neki lvl1 :DDD :DDD
vicces volt hogy kinyitom a hidden kamrát a szobor mellett mögött és feléledtek a csontik és a csaj cleric, akinek az artifactja van megszólal az átvezetőbe, hogy szerencsénk van a sötétbe nem látnak csak én azzal szórakoztam előtte hogy minden braziert tele lőttem fireballal :DDD Így szép világos volt

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#490) Drizzt válasza PhilBrick (#488) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tegnap a drow leany es party-ja leszedese masodjara sikerult, a druid grove-nal. Pedig felulrol, varfal mogul mentunk. De egyszeruen a a drownak van vagy jo 80 HP-ja, koronkent van vagy 3 akcioja, meg telportalgat, dobal minden szarral! Elsore kikaptam, masodjara meglett, de ugy, hogy csak a fo karakterem nem lett downed es vagy 3 hp-vel. Ami meg gond, hogy hiaba vannak spellcastereim tomegevel: Gale, Wyll, Shadowheart, egyszeruen tavolrol nem talalok semmi ertelmes varazslatot. Lofasz sebzesek(1d8, 1d10, 1d12) es altalaban be sem talalnak. Ami meg nagyobbat sebez(burning hands, melfs acid), tipikusan vagy kozelrol hasznalando, vagy ugyis kivedik. Egyebkent pihenni nem szeretek, igyekszem minimalizalni, de tudom, hogy muszaj lesz sajnos joval tobbet. Alkimiara meg nem jottem ra, hogy hol, vagy hogyan lehet csinalni, pedig receptem mar akad boven. Most latom, hogy siman H billentyu. De hiaba engedtem a tutorialokat, ez total nem derult ki magatol. Tudom sokat rinyalok, pedig anno az elso jatekom, ami "eredetiben" volt meg, az a BG2 volt szuletesnapomra.

I am having fun staying poor.

(#491) kicsako válasza Drizzt (#490) üzenetére


kicsako
őstag

Alchemyt pedig az első megszerzett alapanyag után feldobja, hogy hol találod a menüben.

Feljebb már írták, casterekkel/íjászokkal próbálj magaslati pontról támadni. jobb gomb, exmaniation, vagy valami ilyesmivel meg tudod nézni, hogy az ellenfélnek mire van resistje, mekkora az armora, milyen statjai vannak. pl. Nagy wisdomos ellenfélre felesleges wisdom save-s spelleket dobálni.

Pihenőket nyomd nyugodtan, redditen volt egy poszt ami szerint ha sokat pihensz, kevesebb bug jöhet elő a játékban, bár nem tudom ezt mire alapozták.

(#492) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Udv!
Annyi kerdesem lenne, hogy levertem bogban a banyat, aztan elvileg ott amikor meghalna lenne egy dialog ahol uzletelhetnek plusz statert. Na most en mindig ugy olom meg overkillel hogy nincs dialog csak lefekszik..ez beg vagy tul combos vagyok?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#493) PhilBrick válasza Kolbi_30 (#492) üzenetére


PhilBrick
őstag

Engedd szohoz jutni, mielott leviszed nullara a hp-jat. (mondjuk 10 ala) Akkor talan tudna alkudozni. Utana mar nehezebb. :P

[ Szerkesztve ]

(#494) macy válasza nubreed (#487) üzenetére


macy
addikt

Nem tudom, nekem ma se meg tegnap se jött semmi.

(#495) CPT.Pirk válasza macy (#494) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Másnak se. Ha Steamen tolja, akkor valszeg csak a shader cache frissült nála, azért nem lát róla semmi infót.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#496) nubreed


nubreed
veterán

Shadowheart és Spear of Night:megszereztem a Spear of Night -ot, sőt Shadowheart maga vette el a helyről ahol volt, fel is szereltem de nem történik semmi, nem frissül a küldetés. Most akkor mit kel csinálni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#497) nubreed


nubreed
veterán

[Baldur's Gate 3 News - Highest Rated PC Game Ever... seriously? yes] :C

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#498) FlashBird válasza nubreed (#497) üzenetére


FlashBird
tag

Nemsokára az ACTII végéhez jutok level8 vagyok, viszont kezdem kicsit karcsúnak érezni a gamet, tekintve hogy még 4 szint van a cap-ig. Sok idő elmegy de inkább bolyongásra, feladványok megkeresésére nem pedig pure kalandozás-felfedezés, emiatt nekem nem annyira folyik a story, persze vannak nagyon jó részek... Egy biztos azt most már látom hogy a nagy elődök monumentalitását nem fogja hozni, szóval nekem azért alltime legjobb game erős..

[ Szerkesztve ]

(#499) Kolbi_30 válasza FlashBird (#498) üzenetére


Kolbi_30
őstag

En lvl 5 vagyok...de mar a faszom kivan vele. Meg act 1 naggyabol mar mindent megcsinaltam, adamantin forge meg hatra meg a mautain pass..Értelmezhető tárgyat meg nem találtam..ugy 1000 xp a lvl6. Amugy kiolvastam a necromanta konyvet, annak volt ertelme?(necromancer wizard)..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#500) FlashBird válasza Kolbi_30 (#499) üzenetére


FlashBird
tag

Nem tudom, én kb. folyton cserélgetem a tárgyakat mindig esik valami, sok a very rare és összelehet szedni egy legendary-t már az elején Mountain Pass-nál.. Az tény hogy sok a szöszmötölős quest, amin nagyon elakadtam azt megnéztem neten, mert nem akartam 1 órát quickload-ni mire rájövök mit kell csinálni. A körökre osztottság miatt nagyon sakkszerű lett a harc ami a nagyobb fightoknál zavaró és sokszor beleht szívni, pl. nem jól helyezkedsz és odajön egy nyomorék enemy és lerug a szakadékba amitől meghal a karakter egyből, na az a legidegesítőbb :D Cserébe őket is lelehet rugni, csak épp nem tudom előre hogy van-e nála valami értelmes item. Több fightot pl. megtudtam volna csinálni gyorsan ha folyamaton lerugdosok mindenkit... Amit nagyon hiányolok pl. a bg2 / ID2-ból azok a komolyabb wizard csaták, amikor tényleg egymás varázslatait kell hatástalanítani non stop és repkedek ide-oda a spellek, tényleg a Dispel Magic spellt miért nem találom senkinél? Van ilyen egyáltalán D&D5-ben?

Erről a lerugdosásról... Azért az mennyire vicc hogy meglehet oldani úgy egy alapvetően nehezebb boss-fight-t hogy a oda shadow-step-elek a boss-hoz és lerugom :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.