Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) nubreed válasza D013 (#550) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt én se tudtam. Ezek a potion -ök véglegesen vagy ideiglenesen növelik?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#552) kicsako válasza D013 (#550) üzenetére


kicsako
őstag

én úgy tudom maximum visszatölteni tudják, növelni nem :F

(#553) Kolbi_30 válasza kicsako (#552) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Elixir van. Megiszod aztan ad 1 spell slotot x szintre. De csak addig mig nem iszol mas elixirt

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#554) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

:B Köszi, Meg is van

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#555) TwentySix


TwentySix
aktív tag

Udv mindenkinek, ha letoltom a magyaritast a jatekhoz, a steam letiltja az achievmenteket? Koszi

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#556) kicsako válasza Kolbi_30 (#553) üzenetére


kicsako
őstag

Ez csak long restig tart, és lv1 spell slotot ad leírás alapján. Azt hittem van permanent megoldás is :D

(#557) ollie válasza kicsako (#556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán van olyan varázstárgy (nyaklánc, gyűrű, stb), ami ad. Mivel nem játszottam még végig (kb 30 órát toltam eddig bele, még act 1), nem tudom, hogy létezik-e ilyen.

mod. egy kicsit utánaolvasva, a DND5E nem igazán tartalmaz ilyen varázseszközöket, mely extra spell slotokat adna. Kár, mert a ADND2E-ben voltak ilyen bőséggel.

[ Szerkesztve ]

***

(#558) Kolbi_30 válasza kicsako (#556) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Van lvl 3.slotos is van nalam de nem hasznalom mert ertelmetlen es ritka is

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#559) nubreed


nubreed
veterán

Find Ketheric Thorm's Relic quest:

Már elkezdtem nagyban csinálni ezt a questet, ott tartok éppen, hogy az Inner Sanctumba tovább tudnék menni. De közben lehet, hogy most csináltám a Mountain Pass részt is, mielőtt tovább megyek az Inner Sanctumba ahol Nightsong is lesz, szóval megtehetem "büntetlenül" azt, hogy most Mountain Pass -be megyek? Nem származik semmilyen hátrányom ebből, nem törik meg ettől valamilyen quest vagy bármi ilyen? Vagy a Mountain Pass részt azután is meg lehet csinálni, hogy legyaktam Nightsongot és Kethericet?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#560) PhilBrick válasza nubreed (#559) üzenetére


PhilBrick
őstag

Egyrészt egy jó rpg(ez pedig különösen) a döntéseidről és a következményekről szól. Szóval dönts!
Másrészt mi a fenének akarnál az Act II vége után az Act I végére menni!?

(#561) nubreed válasza PhilBrick (#560) üzenetére


nubreed
veterán

Mert a Mountain Pass még teljesen kimaradt, az Underdarkon keresztül jutottam el a Moonrise Towerhez.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#562) PhilBrick válasza nubreed (#561) üzenetére


PhilBrick
őstag

Tehát korábban már döntöttél. Helyes. Legközelebb majd másfelé mész. ;)

(#563) ollie válasza nubreed (#561) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még az Act II elején vissza lehet menni Act I-re, így mindkét helyszín bejárható, de ez a lehetőség csak rövid ideig él.

***

(#564) hitvanyalak válasza ollie (#557) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Olyanok annak amik eleve spellt adnak, már az is valami.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#565) ollie válasza hitvanyalak (#564) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, már Act I-ben is van pár ilyen jó tárgy.

***

(#566) hitvanyalak válasza ollie (#565) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Ha szeretnék a világról fajokról megtudni többet ( a cp2077-nél tök jó volt a világismertető) akkor a d&d játékosok/kalandmesterek könyvét kell olvasgatnom (nem a szabály hanem a fenteik eszempontjából elég a 3. verzió vagy mindenképpen az 5. szükséges)?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#567) Fitzgerald válasza hitvanyalak (#566) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem, a játékosok könyve elsősorban a szabályrendszert foglalja össze. Forgotten Realms témájú kiegészítőket keress akármelyik D&D-hez, illetve olvass Forgotten Realms világában játszódó regényeket, novellákat. A D&D igazából csak egy keretrendszer, amihez mindenféle campaign settingek jelentek meg az évtizedek során, ezek egyike a Forgotten Realms, ahol a Baldur's Gate sorozat is játszódik.

Szerk.

5th Edition nem volt a kezemben, de azt olvasom, hogy Forgotten Realms tematikájú a source book is elvileg. Viszont komolyabb világleírásra, lore-ra ne számíts egy source bookban.

[ Szerkesztve ]

(#568) kicsako válasza hitvanyalak (#566) üzenetére


kicsako
őstag

Magához a világhoz mindegy melyik verziót olvasod, csak a harcrendszer/abilityk stb különbség van a verziók között(ha jól tudom)

(#569) hitvanyalak válasza Fitzgerald (#567) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Könyvet sokat olvastam régebben, tényleg inkább egy jó ismertető kellett volna, hogy amikor a myconidákkal találkozok tudjam mik-kik azok egyáltalán stb.
Nem tudom mikor szippantott be utoljára ennyire játék/világ.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#570) kicsako válasza hitvanyalak (#569) üzenetére


kicsako
őstag

ment pm

(#571) ollie válasza hitvanyalak (#566) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Forgotten Realms Campaign setting - Ez kell a lore-hoz, persze a D&D5E-es verziót érdemes olvasgatni
D&D5E Player's Handbook - ebben vannak spellek (is, de pl a átszható fajok rövid leírása is megtalálható), de nem mind, még van legalább egy tucatnyi hivatalos könyv, amiben találhatóak [link]
Monsters Handbook - tartalmaz sok szörny és fajleírást.

Igazából tucatjával olvashatod a D&D könyveket úgy, hogy még mindig csak keveset fogsz tudni a világról.

Talán ez lehet számodra a legérdekesebb, mert a Sword Coaston játszódik a Baldur's Gate sorozat: Sword Coast Adventurers Guide

***

(#572) hitvanyalak válasza ollie (#571) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Mindenkinek hatalmas köszönet :R :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#573) Hintalow válasza ollie (#557) üzenetére


Hintalow
senior tag

Spell storing ring tuti van, azt nem tudom beletették -e a játékba. (és végül is az slotot ad, mert te döntöd el, hogy mit tárolsz benne)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#574) Hintalow válasza hitvanyalak (#572) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ami kezdőként jó lehet, ha érdekel a világ, az a 3 kiadásos Forgotten Realms világleírás jó belépőpont, mivel magyar ÉS könnyen/jó áron beszerezhető.
Az 5-ik kiadásban a Sword Coast lehet jó valóban, de ott amúgy a világ leírása elég széttöredezett, sok modulban/source bookban vannak részletek.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#575) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Beleultem a gepbe, a dragon ridereknel..ami adott -2 iqt. Ez elmulik vagy rabasztam? mert mire eszrevettem mar kiirtottam kb mindenkit es volt vagy 3 autosdave :D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#576) kicsako válasza Kolbi_30 (#575) üzenetére


kicsako
őstag

mínuszba is lehet menni? ;] Ott egyébként én nem kaptam semmi debufott emlékeim szerint :F

(#577) Kolbi_30 válasza kicsako (#576) üzenetére


Kolbi_30
őstag

RAm rakott egy passzív kepesseget ami -2 iq..persze nem debuff hanem kepesseg..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#578) kicsako válasza Kolbi_30 (#577) üzenetére


kicsako
őstag

Egy képet tudnál dobni róla?

(#579) gabranek


gabranek
aktív tag

Szerintetek hogyan lehet megoldani azt, ha van egy szakadék amit az egyik csapattaggal át tudok ugrani, de a többiekkel nem, akkor a többi tagot át lehet valahogyan juttatni? Az ugrási távolság növelése spell sem megoldás, mert még úgy is nagy a távolság. Próbáltam kötelet dobálni, hátha ki lehet feszíteni, de nem. Van erre valami trükk?

田中れいな

(#580) PhilBrick válasza gabranek (#579) üzenetére


PhilBrick
őstag

A, igen! A kotel ami mindenhol ott van, megsem jo semmire. :D
De van vagy feltucat mas lehetoseg:
- strenght potion
- jump spell
- fly spell
- fly potion
- misty step
- dimension door
- gaseous form
- Barbarral atdobni
- esetleg tovabbmenni egyedul a kovetkezo waypointig.

Tobb hirtelen nem jut eszembe. :B

(#581) gabranek válasza PhilBrick (#580) üzenetére


gabranek
aktív tag

Köszi. A gázzá változtatásos varázslattal sikerült.

田中れいな

(#582) FlashBird


FlashBird
tag

Na úgy néz ki holnap befejezem a main questet a játék szerint 50 óra körül (vagyis ezt látom a saveknél), ebben van +- amikor belépve maradt a játék órákra meg a visszatöltések. Sidequesteket csak azt csináltam meg ami érdekelt viszont nagyon nagy pozitívum hogy ennyiféleképpen végig lehet szaladni a játékon, bár úgy érzem a 12-es level cap túl hamar meglett ami egy kicsit csalódás pláne hogy nem is adott nagyon semmi extrát, ezt teljesen nem értem.... lett volna itt még 2-3 szint biztosan, az is vicces hogy a készítők szerint túl erősek lennénk Lev9 spellek-el, de azért az enemy-nek van ilyen a tarsolyában... :D ActIII sokkal jobban tetszett eddig mint a többi.

(#583) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. baldurs gate 3 data mismatch error-t kaptam, hogy lehet javitani?

(#584) Callisto válasza venom8888 (#583) üzenetére


Callisto
őstag

Data Mismatch vagy Data Mismatch

Első körben (ha steames) csinálnék egy fileellenőrzést. Stemben jobb click a játkon a könyvtárban, majd telepített fileok és ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#585) VikMorroHun válasza Hegyirabló (#200) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Pontosabban: a Larian-féle RPG-knek nehéz, egyedi nyelvezete van. Pedig a játékfejlesztő stúdióknak van egy olyan irányelvük, hogy viszonylag egyszerű nyelvezetet kell használni, mivel tudják, hogy a világpiacra termelnek, ahol sokaknak az angol nem anyanyelvük, de ez őket valamiért nem érdekli.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#586) ollie válasza venom8888 (#583) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha használsz magyarítást, lehet, hogy a miatt van.

***

(#587) Fitzgerald válasza VikMorroHun (#585) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Összesen 70 órányi játékidőnél járok, nem tűnt fel, hogy különösebben nehéz, egyedi nyelvezete lenne a játéknak. Pl. a Witcher 3-hoz szerintem komolyabb angol kell, mint a BG3-hoz...

[ Szerkesztve ]

(#588) kicsako válasza Fitzgerald (#587) üzenetére


kicsako
őstag

Egyetértek, 80+ óránál tartok, na meg kb. 140 óra EA-ben. Nyelvvizsgám sincs, de szerintem a szöveg 95%-át megértem. Ismerősök ugyanezt mondták.

(#589) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Ez a distance based interakció k.va idegesítő :W :W :W Letolok egy harcot és nem a main characteremmel kezdődik egy automatikus dialogue hanem amelyik legközelebb állt az NPC-hez... Ez a Hag-nál illetve a Gnoll harc után kva idegesítő mert az ability vagy class/faj checket nem tudom használni... lehetne intimidate-elni pl az NPC-t hogy adjon oda valamit, de mivel egy INT party tagomat teszi be beszélni bexoptam...kezdhetem előről a harcot mert rögtön ahogy vége van jön az NPC... :W
A karmic dice opció nálatok be van kapcsolva? Most vettem csak észre és elvileg ez segítség, nem? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#590) Callisto válasza AsakuraDave (#589) üzenetére


Callisto
őstag

Én kikapcsoltam, mert nem akartam irányított szerencsét.
A karmic dice megakadályozza a lose streaket.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#591) ollie válasza Callisto (#590) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És az ellenfélnek is, ezért a bekapcsolása nehezíti a játékot.

***

(#592) VikMorroHun válasza Fitzgerald (#587) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Igazad lehet. Az előbb átnéztem pár ezer sort a játék szövegeiből, és tényleg nem találtam semmi komoly/nyakatekert dolgot. Bezzeg a Divinity Original Sin 2-ben! (Főleg, amikor az elfek nem tudták megkülönböztetni a múlt és a jövő időt.) Ezek szerint itt visszafogták magukat a készítők.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#593) Callisto válasza ollie (#591) üzenetére


Callisto
őstag

Nem csak csatában dobálod a kockát. Ott az esélyek ugyanúgy egyenlőek (elvileg), de csatán kívüli dolgokban viszont nem és végeredményben könnyebb a játék.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#594) FlashBird


FlashBird
tag

Nem tudom hogy lehet ebbe a játékba 100+ órát rakni, nekem cseppet befejezetlen hangulata van, ettől még 10/8 de karcosan csak a jó rpg és d&d érzés miatt. Bár azok táborát erősítem akik a Witcher3-tol sem voltak hanyatesve amikor a jatek fele cinematic...

(#595) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Hm... Végül is ez csak egy ajtó a kezdő pályán, de mire is emlékeztet?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#596) kicsako válasza FlashBird (#594) üzenetére


kicsako
őstag

Ha MINDENT végiglootolsz, és MINDEN questet/területet megcsinálsz, akkor simán. Ráadásul a sok lehetőség miatt szerintem legalább 2-3x simán végigjátszható.

Jelenleg 86órával (amiből mondjuk kb. 15-20 óra afk) Act2-ben járok.

(#597) CPT.Pirk válasza VikMorroHun (#595) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hátsó felemre másnap, ha elsokallom a csípőset este. ;] Téged mire? :P

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#598) nubreed válasza FlashBird (#594) üzenetére


nubreed
veterán

Nagyon lazán. A steam szerint 83 óránál járok és még csak Act 2 -ben vagyok...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#599) Piszmaty76 válasza FlashBird (#594) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Sok cinematic egy elég komoly történettel bíró játékban? Megdöbbentő. A Netflix is csak unalomból próbálta megsorozatosítani a witcher univerzumot. :D

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#600) FlashBird válasza Piszmaty76 (#599) üzenetére


FlashBird
tag

Ami a harmadik évadra hatalmas bukás lett :DDD De én csak leírtam a véleményem ami szubjektív, nálam a bg2, id2, nn2, poe2 körökkel leelőzi. De nem akarom negativ dolgokkal telinyomni a topicot, rpg kedveloknek mustgame, nekem viszontnemjon be ez a gyartsunk cinemat olcson indiaban gaming helyett.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.