Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy laptopot, gyárilag W8.1-gyel. Az a problémám, hogy a C az kb 400 giga a D pedig csak kb 27. Azt szeretném kérdezni, hogy meg lehet e a partíciók méretét változtatni adatvesztés nélkül? Ha igen, mi az amit ajánlotok erre a célra?

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#30852) drr válasza drr (#30851) üzenetére


drr
őstag

Közben megoldva...

(#30853) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Mennyire durva, ha egy HP EliteBook 8540P laptomnál netezés közben a GPU 60 fokra, a CPU 77 fokra melegszik? Játék alatt már meg sem merem nézni. ;]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#30854) Butcher82 válasza Joci93 (#30853) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nekem 8540w-m volt, de nem emékszem, hogy ennyire meleg lett volna. Ugyanez a proci volt. Mikor volt pasztázva-tisztítva a gépezet?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30855) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Egy marha furcsa hibával találtam szembe magam, sose láttam/hallottam még ilyet. Adott egy asus k53sc laptop, néhány hónapja kezdte. Ha lehajtuk a kijelzőt, hogy hibernáljon a gép, a hangszóró elkezd visítani. De mintha ölnék, annyira visít. Minél lejebb hajtjuk a kijelzőt annál jobban. És pár másodpercig csinálja. Ha fülhallgató be van dugva akkor nem csinálja, illetve, nagyjából 10/4 alkalommal csinálja ezt.

Levideóztam az esetet. Szerintetek mi lehet? [link]
Élőben sokkal hangosabb, én konkrétan megugrottam mikor elkezdett visítani, még a fülem is megfájdult. Pedig a laptop hangszórója gyárilag tök gagyi halk.

(#30856) Joci93 válasza Butcher82 (#30854) üzenetére


Joci93
senior tag

Jó pár éve nem volt újrapasztázva. Lehet, hogy jövőre esedékes lenne.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#30857) NEMO1968 válasza kmisi99 (#30855) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ennek a gépnek hol vannak a hangszórói?
A touchpad környékén, vagy a zsanéroknál?
A háttérvilágítás kikapcsolása, illetve a fedlap (kijelző) rögzítése mágneses?
Tippem az akusztikus visszacsatolás.
A hangszóró alapzaja bekerül a mikrofonba, onnan az erősítőn keresztül a hangszórókba, újra a mikrofonba, és ez a végeredmény.
Ezt a hangerő csökkentésével, esetleg a mikrofonhangerő csökkentésével lehet hogy meg tudod szüntetni.
Próbáld meg a bedugott fülest minél közelebb tenni a mikrofonhoz úgy, hogy a kijelzőt nem hajtod le.
Ha ez a probléma, a füles is jól hallhatóan sípolni kezd.
Próbáld meg a mikrofont teljesen kikapcsolni, letiltani, úgy mi történik?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30858) kmisi99 válasza NEMO1968 (#30857) üzenetére


kmisi99
addikt

Szia, valóban interferencia volt. A fülhallgatót bedugva a mikrofon vissza hallatszódott a fülemben. A windowsben +50dB erősítés volt a mikrofonra rakva. Ha feltoltam +75dB re már azonnal elkezdett visítani mindennemű hajtogatás után. Most teljesen levettem 0 ra, úgysincs használva. Kösz a tippet.

(#30859) Butcher82 válasza Joci93 (#30856) üzenetére


Butcher82
senior tag

Akkor viszont egy "porolás" és valamilyen jó minőségű (MX2) pasztázás lehet rendbe tenné a hőfokokat.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30860) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Kedves fórumozók!

15'6-os laptopomhoz keresnék laptoptáskát. Mivel a keresőbe beütve számtalan megoldást találni, gondoltam inkább itt kérdezek először, hátha tudnátok ajánlani valami jó cuccost. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30861) bandras54 válasza KubanitoS (#30860) üzenetére


bandras54
aktív tag

Nekem north face hátizsákom van a 15-ös y700-hoz. A legtöbb hátizsákjában van 15-ös rekesz. A gyártó oldalán fel van tüntetve a laptoprekesz mérete is. I. Osztályú a hát párnázása.

(#30862) NEMO1968 válasza kmisi99 (#30858) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nincs mit.
Ettől függetlenül nem normälis dolog.
Főleg nen úgy,hogy eddig nem volt ilyen.
Ajánlanák egy driver újratelepítést,frissítést.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30863) Duree válasza KubanitoS (#30860) üzenetére


Duree
veterán

Ha jót akarsz venni és nem sajnálod rá a pénzt akkor egyértelmüen a WENGER ami szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#30864) Kbali válasza Duree (#30863) üzenetére


Kbali
nagyúr

Samsonite

(#30865) tserrof77 válasza Kbali (#30864) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nekem American Traveller van, anno még a győri bevásárló központban bezáróban levő reálszisztéma managershop bezárás előtti nagy akciójában vettem 2009-ben 17900 helyett 4900Ft-ért Azóta is használjuk, se egy szakadás, zipzár is bírja, pedig 7 éves... :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30866) Kbali válasza tserrof77 (#30865) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem Americsn Tourister? Ami egyébként szintén Samsonite :)

(#30867) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Videokártya problémával küszködök. Egy Y700 laposom van, tegnap este mikor kikapcsoltam a laptopot semmi gond nem volt vele. Most bekapcsolom játszanék és akad a játék! Eszközkezelőben megnéztem és 43-as hiba kódot ír ki a GTX960m kártya. Driver törléssel és telepítéssel már próbálkoztam.

Mi lehet a gond? :R

Cimbee

(#30868) Duree válasza Kbali (#30864) üzenetére


Duree
veterán

Az sem rossz választás de én inkább Wenger párti vagyok.

duree54

(#30869) Duree válasza Cimbee (#30867) üzenetére


Duree
veterán

Ha nem driver gond akkor lehet más windows probléma is.Szerintem csinálj egy rendszer visszaállítást a müködö indöpont elöttire.Ha ez sem segít akkor valószínü ,hogy a vga ic megadta magát.

duree54

(#30870) Cimbee válasza Duree (#30869) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Na ezt most nem értem :) a BIOSban valamit disabled-re tettem és azóta jó a kártya :D

Cimbee

(#30871) Shad0wking


Shad0wking
csendes tag

Üdv! Lenovo y570 laptopom mindkét zsanérja megrongálódott. Gyerekek ügyesen rossz oldalon akarták kinyitni a laptopot :) Amikor kinyitom a laptopot, akkor a gép hátulja is megnyílik egy kicsit és a jobboldali hangszóró is csak recsegve szól vagy néha nem is. Budapesten tudtok ajánlani olyan szervízt amelyik korrekt áron dolgozik és lehetőleg gyorsan is?
Választ előre is köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#30872) Duree válasza Cimbee (#30870) üzenetére


Duree
veterán

Hát ez érdekes dolog ,lehet , hogy az intel vga-t tetted hidegre?

duree54

(#30873) Butcher82 válasza Duree (#30872) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hát... olyanról még nem hallottam :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30874) Sipike19


Sipike19
tag

Sziasztok!

A napokban úgy néz ki megadta magát egy SAMSUNG 300ESX laptop, először az volt a baja, hogy nem töltött, vagy szaggatott a töltés, elvoltam vele a SAMSUNG-nál 6000ft-ért vettem egy új töltőt hozzá, és minden jól működött 2 napig, ugyanis a laptop használat közben hirtelen leállt, és nem indult el újra, szétszedtük, lehúztunk róla mindent, kipróbáltuk másik RAM-mal, merevlemezzel is, akuról, is töltőröl is próbáltuk indítani, az alaplapon kicseréltük az elemet, minden mozgatható alkatrészt leszedtünk, de nem találtuk a hibát, ez volt olyan 3 napja, fent hagytuk a töltőn, és néha néha megpróbáltuk indítani.
Tegnap újra szétszedtem, és próbálgattam, összeraktam indítottam, és semmi, majd már mindennel próbálkoztam, rávágtam egy nagyot a gépre, elkezdett bootolni, majd egyszer csak hirtelen leállt.

Szerintetek mi baja lehet, mit kéne benne cserélni, vagy valami ideiglenes megoldás van-e, hogy működésre bírjam, amíg nem tudok szerezni egy újat.
A gép kb. 4 éves, jelenleg apám használgatta netezgetni, meg néha játszani.
Szóval felmerült a kérdés, hogy érdemes-e egyeltalán még foglalkozni vele, vagy inkább nézzünk egy új gépet.

Sipi

(#30875) Butcher82 válasza Sipike19 (#30874) üzenetére


Butcher82
senior tag

Így elsőre az alaplap tűnik hibásnak/kontaktosnak (ráütésből következtetve), nem ismerem az árakat egy kérdést talán megérne a szervízben, 4 év az még nem sok idő.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30876) Sipike19 válasza Butcher82 (#30875) üzenetére


Sipike19
tag

Köszi!

Akkor rákérdek valamelyik nap a szervízben mennyi lenne.
Egy I3 van benne 4Gb RAM GT610, meg egy 750Gb-s Hitachi lemez.
Másik laptopban ahogy néztem működtek az alkatrészek (RAM, Merevlemez).

Sipi

(#30877) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Valaki használ laptopon ujjlenyomat olvasót ?
így kellene beállítani, vagy van ennél egyszerűbb beállítás is ?
HP EliteBook8470w-ről lenne szó

előre is köszönök minden segítséget :R

(#30878) tserrof77 válasza Sipike19 (#30876) üzenetére


tserrof77
senior tag

Érdekes hiba, mert részben töltés vezérlési gond is látszik, meg BGA jellegű is... Ettől függetlenül érdemes lenne szervizben megnézetni... Merre felé laksz?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30879) Sipike19 válasza tserrof77 (#30878) üzenetére


Sipike19
tag

Dombóváron (Kaposvár közelében), de sűrün járok Pécsen, és megfordulok időnként Pesten is.

Sipi

(#30880) tserrof77 válasza Sipike19 (#30879) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor Kaposváron a Sommsich Pál utcában a Comp-S Kft-t keresd fel, ők fognak tudni segíteni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30881) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Olyan problémával találkozott valaki hogy Optibay/Caddy-ba téve a HDD-t, nem jeleníti meg a gép? Tehát fel is telepíti, HD Sentinel-ben is látható, de a saját gépben mégsem látom, mint elérhető eszközt. Egy ST1000LM024-ről lenne szó, a gép pedig egy Latitude E6440-es.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30882) Lacielvtárs válasza Tothgera30 (#30881) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Persze, uj a hdd?
Jobb klikk számítógép vagy ez a gép ikonon (nem parancsikon) , majd kezelő es itt a merevlemezt hozzá adod, létre hozva egy új partíciót.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30883) Sipike19 válasza tserrof77 (#30880) üzenetére


Sipike19
tag

Köszi szépen :)

Sipi

(#30884) SenorChang


SenorChang
csendes tag

Sziasztok!

3.5 éves Lenovo E535-ösöm kijelzője produkálja ezeket a csícsokat, meg a fenti foltokat. Házilag tudok-e ezzel valamit kezdeni vagy ennek a kijelzőjén csak a csere segítene?

(#30885) Tothgera30 válasza Lacielvtárs (#30882) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm, megoldódott.

Formáznom kellett, igen, egy új, formázatlan HDD-ről volt szó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30886) Lacielvtárs válasza Tothgera30 (#30885) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Használd egészséggel :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30887) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Valaki meg tudna mondani hogy ez milyen csatlakozo: [link], azaz milyen ssd-t tudok venni bele?

(#30888) Lacielvtárs válasza Darth_Revan (#30887) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, az kérlek szépen egy ide csatlakozó :B

Milyen lapos az? Nem túl oregecske? Erdemes abba ssdre költeni?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30889) Darth_Revan válasza Lacielvtárs (#30888) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az tuti nem ide ;)
Egy olcso Acer laptop [link] Skylake cpu-val.

Valamilyen m2 csatlakozo az :U

[ Szerkesztve ]

(#30890) Lacielvtárs válasza Darth_Revan (#30889) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Upsz :W
Pedig hirtelen ránézésre nekem annal tűnt, bocsánat, azt csúnyán benéztem :(((

Viszont akkor engem is érdekelne milyen csati az :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30891) Duree válasza SenorChang (#30884) üzenetére


Duree
veterán

Ez egyértelműen kijelzö csere.

duree54

(#30892) Butcher82 válasza Darth_Revan (#30889) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az egy m.2 csatlakozó, van felette két furat és felettük egy csavar?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30893) asuspc96 válasza asuspc96 (#30877) üzenetére


asuspc96
senior tag

:F :F :F :F :F :F :F :F

(#30894) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Alany: Fujitsu lifebook A544

Gond: az egér, mobiltelefon transfer módban csak egy USB portról hajlandó működni.

Van valami jelölése a portnak, de nem ismerem.

Mi lehet az oka?

(#30895) Butcher82 válasza kaposznyak (#30894) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az az USB port töltési funkcióval is bír, azért van ott az a plusz jelzés. Tehát ha ki van kapcsolva a laptop akkor is áram alatt marad. Nem lehet, hogy a BIOS-ban van valami átállítva? USB 3.0 engedélyezve van/UEFI mode?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30896) kaposznyak válasza Butcher82 (#30895) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Én nem állítottam át semmit, 2 éve megvan, eddig tökéletesen működött.

(#30897) Kbali válasza kaposznyak (#30896) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kábelt sem cseréltél?

(#30898) kaposznyak válasza Kbali (#30897) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Nem.

Egyetlen újdonság egy Bluetooth fejhallgató csatlakoztatása volt.

(#30899) Kbali válasza kaposznyak (#30898) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mondjuk port is mehet tönkre.

(#30900) kaposznyak válasza Kbali (#30899) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Könnyen lehet, sokat volt használva, meg persze Murphy...

Mert most, hogy panaszkodtam, a baloldali portok mind működni kezdtek, csak az egy szem jobboldali tartja magát a munkabeszüntetéshez.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.