Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) tserrof77 válasza Flowtation (#31299) üzenetére


tserrof77
senior tag

Igen, ezért is írtam, hogy előtte mentsen a külső hdd-ről mindent :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31302) tserrof77 válasza wikings2 (#31300) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor inkább már akku NÉLKÜL nézném meg, mert egy gyengélkedő táp is kiszűrhető így. Bár ha jó az akkuja, megérhet egy próbát.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31303) Lacielvtárs válasza tserrof77 (#31301) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& Flowtation
Igen, mentek is mindent...
Épp arra várok hogy végezzen :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31304) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#31303) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és tényleg, még a partíciós táblát is törölte, és mókásan jelezte hogy én vagyok a felelős az esetlegesen elveszett adatért :D
köszi srácok a pontos figyelmeztetést, ha nem mentek ugrik a gyerek összes meséje, no akkor lett volna végem mint a botnak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31305) A214


A214
aktív tag

Sziasztok

FS Amilo Pro V 3505 szeretnék processzort cserélni.
Jelenleg T5200 van benne.
Kérdésem, hogy a T7200, T7400 belerakható-e? Illetve még a T7500 néztem.

(#31306) Flowtation válasza Lacielvtárs (#31304) üzenetére


Flowtation
őstag

Ugye, hogy ugye? :)

Egyébként rosszul fogalmaztam én is, mert úgy értettem a mindent, hogy partícióstul, adatostul, mindenestül megy a levesbe a tartalom. Én csak pendrivera irtam eddig a rufussal, de sejtettem, h igy van más adathordozóval is. Elvégre boot lemezt csinál, gondolom más lesz a part. tábla is.

Egy szó mint száz, lényeg, hogy meg vannak az adatok. Hidd el tudom mikor nincs mese, nekem is vannak gyerkőcök... :) :)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31307) Lacielvtárs válasza Flowtation (#31306) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, igazatok volt...
Amugy tényleg megy a win10. Mar készen is vagyok a telepitessel.
Köszönöm mindannyiotok tanácsát, ötleteit, segítséget :R

Es mennek a win 8.1 driverek is win10 alatt...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31308) csixy válasza Lacielvtárs (#31307) üzenetére


csixy
addikt

Egészségedre! :C

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31309) Lacielvtárs válasza csixy (#31308) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nektek, neked is, es ezek szerint fizetem a sört, meg ha virtuális is :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31310) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Valószínű, holnap érkezik a HP Probook G4-em :)

Azt szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy hallottam affelől, hogy lehet uefi módban telepíteni windows-ot. Elvileg gyorsabban indul, ennyit tudok róla, lehet tévesen. Tudtok segíteni, hogy mire jó az, megéri-e úgy telepíteni a windows 10-et vagy simán mint eddig pendrive aztán csókolom bootolok róla és jóság!? valaki tud segíteni, aki jobban kompetens az ilyen ügyekben? :)

[ Szerkesztve ]

(#31311) Duree válasza kkdesign (#31310) üzenetére


Duree
veterán

Csakis UEFI ma már,más szóba se jöhet.

duree54

(#31312) tserrof77 válasza Lacielvtárs (#31309) üzenetére


tserrof77
senior tag

...én csak gluténmentest ihatok, ergo ez drága sör lesz :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31313) mclaren777 válasza SZIGMA (#31047) üzenetére


mclaren777
senior tag

Sajnos nem oldódott meg a probléma, ma hajnalban is arra ébredtem hogy a noti hűtése teljes fordulaton üvölt. Egér/bill felébresztés sztem minden ki van kapcsolva és senki sem nyúlt hozzá :S Mi okozhatja még ezt a magától való felébredést és hogyan lehetne letiltani?

(#31314) d@vee


d@vee
őstag

Adott egy Lenovo S205. Win7 alatt a mikrofon tökéletesen működik mindenféle plusz driver nélkül, a win alapból tudja kezelni.
De Win10-nél már nem jó a mikrofon, recseg, annyira zajos és alig érzékeli a hangot, hogy nem lehet használni miatta. Drivert próbáltam cserélgetni, a gyárit a Lenovo honlapján lévőkre, de semmi.
Valami ötlet esetleg?

Ja

(#31315) SZIGMA válasza mclaren777 (#31313) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Hány órakor volt ez?

Ha a hűtés üvölt,akkor azt nyilván valami tekeri. Ezt a feladatkezelőben meg tudod nézni és onnan tudsz továbblépni, mert nekem ez így kevés.

Automatikus frissítés, biztonsági mentés, lemeztöredezettség-mentesítő, antivírus, "rendszertakarító" program szintén tud ilyet csinálni.

Nézd meg a feladatütemezőben, van-e valami turpisság beállítva.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31316) pc360


pc360
addikt

Üdv!

Adott egy Odys Trendbook 14 Pro, amin muszáj volt újrahúznom a rendszert, és WiFi driver lenne szükséges. Az oldalán nem található semmi ilyen.

Elmentettem az eredeti rendszert is, így az a kérdésem, hogy:

1. Milyen programmal tudnám a régi system alól leműteni a drivert, vagy

2. tudtok-e olyan driver-kollekciót, amiből manuálisan telepíteni tudnám a dolgot?

LAN csatlakozás híján ugyebár a Win Update-ig se jutok el... A Win 7 alatt a driverpacks.net volt jó megoldás az ilyen ügyekre, de a 10-hez eddig ilyenre nem volt szükségem. Közben próbálkozom a DriverPack Solution offline ISO-jával. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#31317) csixy válasza pc360 (#31316) üzenetére


csixy
addikt

Tessék itt a megoldás .
Van a media markt-ban is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31318) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok
Van egy msi cr500-as laptopom olyan problémam van vele, hogy valószínűleg nem működik a wifi fizikai gombja, mert nem kapcsolja be. Mikrokapcsoló, tehát nincs két állása.
Hogyan tudom szoftveresen bekapcsolni? Korábba már sikerült, de egyrészt már lassan egy éve nem is volt használva, másrészt újratelepítettem és veszett minden beállítás.

(#31319) Dell XPS válasza KovyZoly (#31318) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem nem tudod szoftveresen bekapcsolni, ha hibás a mikrokapcsoló.

Üdv, Dell XPS

(#31320) KovyZoly


KovyZoly
tag

Korábban már sikerült, de nem emlékszem, hogyan csináltam :(

(#31321) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sikerült végül, töltöttem le egy segédprogramot az msi oldaláról.

(#31322) Dell XPS válasza KovyZoly (#31321) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ügyes, nem tudtam ilyen lehetőségről. :K Kizártnak tartottam, hogy létezik erre program. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#31323) d@vee válasza Dell XPS (#31322) üzenetére


d@vee
őstag

Samsug notimnál anno a hangerő, fény szabályozó és egyéb extra funkciók csak akkor működtek, ha külön telepítetted őket a gyártó oldaláról :)

Ja

(#31324) tserrof77 válasza Dell XPS (#31322) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szokott... hasonló, mint Acernél Launch Manager, HP-nél meg a Quick Launch...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31325) Dell XPS válasza tserrof77 (#31324) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így már értem természetesen, de sajnos valamiért félreolvastam a problémát, azért írtam, hogy hibás a kapcsoló. :B

Üdv, Dell XPS

(#31326) pc360 válasza csixy (#31317) üzenetére


pc360
addikt

Nem gondolod, hogy egy géptelepítés miatt 7 ezret költök egy olyan eszközre, ami lehet, hogy meg sem oldja a problémát? :) Legrosszabb esetben visszarakom az eredeti systemet... A kérdésemre továbbra is várom a korrekt választ.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#31327) csixy válasza pc360 (#31326) üzenetére


csixy
addikt

Akkor keress egy régebbi USB-S wifi kártyát, amihez van drivered, vagy eleve ismeri a win 10 és yalla-yalla.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31328) pc360 válasza csixy (#31327) üzenetére


pc360
addikt

Ez egy mobilbelsős gép, nem normál notebook. De amúgy jah, telefon lesz a megoldás.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#31329) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy nem működik szinte semmilyen USB-s eszköz amit a laptopba dúgok be? 2 egér közül egyik sem jó, egy kártyaolvasót próbáltam korábban, az sem. Be van dugva mindkét egér és azt írja a csatlakoztatott eszközöknél hogy az illesztőprogram nem érhető el.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#31330) pc360 válasza OP-ToTo (#31329) üzenetére


pc360
addikt

Milyen rendszer? Mi változott szoftveresen?

Azt ki tudod próbálni, hogy a hiba forrása a Windows-e: tölts le egy Linux disztrót (pl. Xubuntu), pakold ki Universal USB Installer-rel (a Rufus inkább winre jobb) pendrivera, bootolj be róla, és kipróbálás módban indítsd el a rendszert! Ha ott sem működik, akkor hardvers a fail. Az aktuális ISO + a 2014-es verzió arra az esetre, ha legalább 3-4 éves a géped típusa:

xubuntu-16.04.1-desktop-i386.iso.torrent
xubuntu-14.04.4-desktop-i386.iso.torrent

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#31331) OP-ToTo válasza pc360 (#31330) üzenetére


OP-ToTo
tag

Asus szervizbe küldtem a laptopot mert villogott a kijelző. Asus X554L laptop, Windows 10 Home op rendszerrel. Eredeti 8 volt rajta, csak ugyebár ráfrissítettünk.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#31332) pc360 válasza OP-ToTo (#31331) üzenetére


pc360
addikt

Az emúlt 20 percben, meg sem várva a választ? :) Lehet, hogy az alaplap épp feladásban van, vagy csak a vírus kicsit kellemetlenebb fajta rajta. :) Ez legalább kiderült volna egyből.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#31333) OP-ToTo válasza pc360 (#31332) üzenetére


OP-ToTo
tag

Nem most küldtem a szervizbe hanem onnan jött vissza.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#31334) Cry0


Cry0
őstag

Valaki tud mondani valami ötletet?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#31335) pc360 válasza OP-ToTo (#31333) üzenetére


pc360
addikt

Jahogy jaa. Akkor mehet a teszt. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#31336) Diplomata válasza OP-ToTo (#31333) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Szerviz előtt működött? Utána közvetlen már nem?

(#31337) OP-ToTo válasza Diplomata (#31336) üzenetére


OP-ToTo
tag

Szerviz előtt működött. Azóta nem dugtam bele usb-s eszközt. Én elvagyok touchpaddal is, de anyámnak hoztam haza. Pendrivenál is ugyanaz a helyzet. A driverjeit se találom sehol, a fantasztikus asus honlapon.

X554LA i3 5010U 2,1 Ghz CPU. Nem tudom hogy telepítsem újra a windowst.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#31338) SZIGMA válasza Cry0 (#31334) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Csak ezzel a fájl-lal csinálja? Másik víruskeresőt enged telepíteni?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31339) Cry0 válasza SZIGMA (#31338) üzenetére


Cry0
őstag

szia
nem összessel ezt csinálja
sőt még a gyári internet expololerrel is.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#31340) Diplomata válasza OP-ToTo (#31337) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Én visszavinném, ha a szervíz után nem volt semmi módosítás újra telepítés stb. és te nem tudod megoldani a problémát.

(#31341) SZIGMA válasza Cry0 (#31339) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A vinyót kivenném és egy másik gépben futtatnék egy víruskeresést.Most még ebben a gépben ellenőrizném az automatikus indítást, esetleg megpróbálnám csökkentett módban a telepítést vagy a víruskeresést.
Vinyó kondíciója?
Milyen rendszer?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31342) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van egy Dell 5567-es lapival, hogy miután rámegyek a kikapcsolásra a Win10-ben, leállás után pár másodperc múlva újra bekapcsol a gép, mintha megnyomnám a bekapcsológombot. A neten fellelhető összes megoldással próbálkoztam már, és semmi sem segített! Remélem ti tudtok valami orvosságot rá!

Köszi előre is! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#31343) d@vee


d@vee
őstag

A notimban kicsiréltem a winyót egy SSD-re(Kingston V300), erre nem engedi telepíteni pendriveról a windowst. Se 7-et, se 10-et. Mikor boot-olna róla, azt írja ki, hogy "disk error occurred press ctrl+alt+delete to restart"
A pen jó, másik gépet újra tudtam vele húzni, egyet pont ma. Az SSD is jó, így másra gyanakszom.
Átmeneti megoldásként betettem egy másik notiba, azon telepítettem a win7-et, majd a telepítés végén, mikor újra kellene indítani a notit, akkor simán kikapcsoltam, az SSD-t pedig visszaraktam abba, amelyikben nem engedte telepíteni. Most így megy a gép gond nélkül, de a jelenség fennt áll továbbra is, ha a win 10-et rakni akarnám. Ötletek?

Ja

(#31344) Cry0 válasza SZIGMA (#31341) üzenetére


Cry0
őstag

holnap kiveszem megpróbálom betenni a gépembe kérdés lesz-e olyan csatlakozóm.
egyébként semmit se enged fel telepíteni hdd infót se.
fogalmam sincs milyen tipusú valami 30 Gb-s kis sz@r :D
Windows Xp Sp2 Sp3-nál is ugyan ezt csinálta

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#31345) Kbali válasza vakond5 (#31342) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hibrid alvás engedélyezve van? Ill. azt is meg kellene nézni, hogy van-e olyan beállítva, hogy felébresztheti eszköz a gépet (pl. usb-re dugott egér).

(#31346) vakond5 válasza Kbali (#31345) üzenetére


vakond5
őstag

Nincs engedélyezve, cmd-ben megkapta telepítéskor a "powercfg -h off" parancsot. Az összes eszköz ébresztési engedélye ki van kapcsolva, cmd-ben ellenőriztem is.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#31347) Kbali válasza vakond5 (#31346) üzenetére


Kbali
nagyúr

Wake on lan? Ill. összecsukod, akkor kapcsol vissza vagy egyébként?

(#31348) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Adott egy HP Compaq 610 laptop ami borzalmasan lassú ilyennel még nem találkoztam memóriák illetve a HDD is tökéletes a Windows-t legyen XP vagy Win7 kb 4-óra mire feltelepíti ha felmegy az is iszonyatosan lassú.Windowsban a cpu terhelés folyamatosan 100% pörög pedig semmi sincs megnyitva rajta. Találkozott már valaki hasonló esettel? Bármilyen tanácsot vagy segítséget szívesen fogadok.

paraméterek 160sata hdd 2gb memória illetve T1500 cpu

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#31349) vakond5 válasza Kbali (#31347) üzenetére


vakond5
őstag

Ha nyitva hagyom, akkor is visszakapcsol. Sőt, ha beállítom hogy lecsukásra elaludjon, akkor akár felnyitom, akár nem, bekapcsol, de nem felébred, hanem rendesen újrabootol.

Lényeg hogy leállításra leáll a windows, majd kikapcsol a gép, és pár másodperc múlva mintha megnyomnám a bekapcsoló gombot, visszakapcsol.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#31350) KubanitoS válasza akos86 (#31348) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hello

A gép hőfokait ellenőrizd le. Nem hevül túl?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.