Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Brandynew válasza fonseca (#30250) üzenetére


Brandynew
őstag

A komolyabb játékok nem a vinyó miatt nem fognak jól futni... de tény, hogy sokat dobna egy SSD a programok futási sebességén, viszont ebben nincs M.2 SATA slot, így csak beépítőkeretben lehetne az ODD helyére rakni, ami munkadíjjal együtt 35 ezer Ft. Ha belefér a büdzsébe, megéri. Vagyis mindenképpen megéri, de na :)

(#30252) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Nem tudom, jó helyen járok-e, talán ide illik leginkább a kérdésem...

Ölbe rakható notebook alátétet keresnék egy Elitebook 8560p-hez. Az, hogy hatékonyan hűtsön is, az nem elvárás, amúgy sem melegszik annyira integrált vga-val... Viszont mindenképp olyat szeretnék, amin egy egérnek is van hely a laptop mellett. Mint írtam, egy 15,6"-os, jó nehéz jószág alá menne, nem bánnám, ha valamennyire masszív lenne az az alátét, bár ez relatív... Majd vigyázunk rá...
Tud valaki valami ajánlható darabot? :R

Meizu MX3 32GB

(#30253) Brandynew válasza Tivi103 (#30249) üzenetére


Brandynew
őstag

Az emag az újracsomagolt, csomagsérült termékekkel is foglalkozik, meg árul már mindenfélét, nem épp egy szakáruház. A Prohardver nagyon jó hely arra, hogyha bármit is vennél, előtte kérdezz rá a megfelelő topikban, így nem érhet meglepetés :) A Laptopszalon és a Mysoft megbízható szakáruházak. 2,5 óra múlva black friday, szóval lehet, hogy érdemes lesz a péntek folyamán megrendelned a laptopot, ha pont ez a modell lesz akciós.

Ez a laptop, amit linkeltem, valószínűleg a legjobb ebben az árkategóriában, de figyelj rá, hogy pont azt vedd majd, amit belinkeltem, mert van belőle legalább 1 tucat altípus különböző konfigurációkban.

[ Szerkesztve ]

(#30254) fonseca válasza Brandynew (#30251) üzenetére


fonseca
tag

:) Igazad van,de nem is azt mondtam hogy a Battlefield 1-el lesznek problémái,hanem a minecraft után gondolom majd mással is megpróbálkozik,és bizony ennek a laposnak a gyenge pontja a HDD. Pláne hogy 5400-es. Nyilván majd eldönti hogy mi a fontosabb. Amúgy ennyi pénzért tényleg jó vétel.

(#30255) KubanitoS válasza Tivi103 (#30249) üzenetére


KubanitoS
veterán

Próbáltam keresgélni neked, de őszintén szólva ebben az árkategóriában jobbat, mint amit fentebb ajánlottak neked én sem találtam. Acer márkában lenne alternatíva, de én azt meg nyugodt szívvel nem ajánlanám.

A következő ugrás, amelynél már érezhetően jobb lenne a laptop teljesítménye olyan 170-180 ezer forintnál kezdődik.

De amúgy holnap tényleg black friday akciók vannak, várhatóak laptop leárazások is több helyen.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30256) Brandynew válasza fonseca (#30254) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó, hát persze, de ha meg SSD-vel veszi és a büdzsé nem bővíthető, akkor másban kell alább adnia...

[ Szerkesztve ]

(#30257) fonseca válasza Brandynew (#30256) üzenetére


fonseca
tag

Tiszta sor,azért írtam hogy majd eldönti. Talán megéri kicsit meglocsolni a "büdzsét" hogy hosszabb távon is megérje. Egyébként pedig ha csak játékra kellene és nem számítana a mobilitás illetve a kinézet, ennyi pénzért egész pofás asztalit lehetne összedobni. :)

(#30258) prabhu válasza Tivi103 (#30241) üzenetére


prabhu
senior tag

Esetleg meg lehetne fontolni egy használt, de erősebb procival szerelt régebbi laptop vásárlását pl: [link], az kijöhet 100 alatt. Az újak közül én nem igazán látok 200 alatt normálisnak mondhatót, esetleg talán ezt: [link]. Persze mindkét esetben még egy HDD SSD-re való csere is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#30259) Kbali válasza Tivi103 (#30246) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel nem online vetted, és a készülék nem hibás, csak az üzleten múlik, hogy visszaveszik-e. Sok szerencsét hozzá.

(#30260) Brandynew válasza prabhu (#30258) üzenetére


Brandynew
őstag

Javaslom, hogy inkább ne ajánlj laptopot, ha nem vagy járatos a témában. Meg ne vegye valaki azt a Toshibát.

Remélem azt sem gondoltad komolyan, hogy abban a használt EliteBookban lévő Core i5-2520 alkalmasabb játékra, mint az i3-5005u. Az integrált VGA-járól nem is beszélve.

Értem én, hogy hozzá akarsz szólni, de még a végén képes lesz valaki megvenni, amit belinkelsz.

[ Szerkesztve ]

(#30261) koxr


koxr
csendes tag

Üdv!

Napokban vásároltunk egy HP notebokot. FreeDOS volt rajta. Raktam rá egy teljesen gyári szűz Win7et, drivereket stb. Valamiért a wifi letölteni csak 10-60 kb/sel tölt, feltöltési sebesség jó. Másik laptopon jól működik tehát szerintem nem a router a baja. Szerintetek mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#30262) Brandynew válasza koxr (#30261) üzenetére


Brandynew
őstag

uTorrent? Amikor ilyen lassan tölt, akkor nem írja a kliens alján valahol, hogy lemez túlterhelt/megtelt 100%?

(#30263) Tim82 válasza kutkut (#30252) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ikeás laptoptartók nekünk beváltak ilyesmire, egészen pontosan ez. Ha nem párna-szerű kellene, akkor nézz rá erre is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30264) koxr válasza Brandynew (#30262) üzenetére


koxr
csendes tag

Nem uTorrent, sima chrome. Nincs fent semmilyen program ami leszívja, és nem terhet a merevlemez. Megpróbáljak egy firefoxot?

(#30265) Brandynew válasza koxr (#30264) üzenetére


Brandynew
őstag

Persze, az alap ilyenkor, hogy meg kell próbálni másik böngészőt, és ha abban is lassú, akkor legalább kiszűrtük a böngészőt, mint hibaforrást. A Speedtest.net is ilyen értékeket mutat? Biztos, hogy a megfelelő wifi drivert telepítetted fel? Jó lenne, ha kábellel is ki tudnád próbálni a netet, szűkíteni kéne a hiba forrását.

(#30266) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok!

Az elmúlt napokban elkezdte a Dell laptopom az alábbi hibajelenséget produkálni, viszonylag gyakran:
Vagy csontra fagy, vagy egyszerűen kikapcsol, esetleg újraindul, ilyenkor ezt írja ki:

Ilyenkor pár kikapcsolás-újraindítás után ismét bebootol a Win 10, de a fenti hiba elég sűrűn előfordul.
A gyári HDD-t Intel SSD-re cseréltem (de a HDD is bent maradt a DVD helyére került)

Vajon az SSD-vel vagy a memóriával lehet baj? Remélem nem alaplap hiba...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30267) koxr válasza Brandynew (#30265) üzenetére


koxr
csendes tag

Szerintem a hálókártya drivere lesz a probléma, pedig hivatalos HP oldalról szedtem le...
USBn megosztottam telefonon a netet speedtest így már jó. Ez a típus lenne, melyik driver miehet hozzá? [link]

(#30268) tserrof77 válasza Dorian (#30266) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem talál boot eszközt. Meg kellene nézni az ssd csatlakozását, illetve az állapotát. Utóbbira a Crystal Disk Info-t ajánlom.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30269) Brandynew válasza koxr (#30267) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát ugye itt az Illesztőprogram-Hálózat-nál többfajta wifi kártyához is van illesztőprogram, nézd meg AIDA64-el, hogy konkrétan a te konfigurációdba milyen kártyát tettek. Biztos valahol utána lehet nézni, de biztosabb az AIDA.

(#30270) tserrof77 válasza Brandynew (#30269) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én hardverazonosító alapján szoktam még keresni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30271) Dorian válasza tserrof77 (#30268) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, köszi este otthon megnézem a csatlakozásokat.
HD sentinellel néztem, az azt mondja tökéletes az állapota, de majd megnézem azzal a másikkal is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30272) Brandynew válasza Dorian (#30271) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem az a tippem, hogy amikor telepítetted a Windowst, be volt kötve az SSD és a HDD is, és szemetelt valamit a HDD-re a telepítő, ami néha megzavarja a rendszerindítási folyamatot. Megpróbálnám azt, hogy teljesen leformázom a HDD-t (törölném a rajta lévő partíciókat is, ha vannak, aztán teljes formázás).

De ez csak egy tipp, nem biztos, hogy ez a nyűgje.

[ Szerkesztve ]

(#30273) koxr válasza Brandynew (#30269) üzenetére


koxr
csendes tag

Megnéztem Aidával Realtek RTL8723BE 802.11 b/g/n Wi-Fi Adapter van a masinába, töltöttem le hozzá drivert de a probléma ugyan az :( Majd este még megpróbálok egy teljes újratelepítést illetve a hálókábeles módszert. Egyenlőre köszönöm a segítséget :)

(#30274) Brandynew válasza koxr (#30273) üzenetére


Brandynew
őstag

Jobb lesz, ha újratelepíted, ha eredetileg nem (csak) ezt a drivert tetted fel. És akkor a köv. telepítésnél vigyázz, hogy csak az a driver kerüljön fel, ami valóban a gépedhez való.

Amúgy miért nem Windows 10-et használsz? Az új hardverek képességeit a Windows 7 nem képes teljes egészében kihasználni. Lassan 10 éves rendszer.

(#30275) kutkut válasza Tim82 (#30263) üzenetére


kutkut
addikt

Köszi, az első nagyon jól néz ki! :R
A teteje mennyire kemény? Azért "kapna levegőt" alulról a laptop?

Meizu MX3 32GB

(#30276) Tim82 válasza kutkut (#30275) üzenetére


Tim82
nagyúr

A teteje kemény lap, az alja az, ami párna (tehát ami az öl felé van).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30277) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! A munkám során egy Sony Vaio sve1511b1ew típusú laptopot használok, aminek a HDMI portjára egy monitor van csatlakoztatva. Szeretnék hozzá kötni még egy monitort, ami nem fullHD-s, hanem csak HD felbontású. A problémám, hogy a laptopon a HDMI port mellett van egy D-SUB csatlakozó ami jó is lenne, ugyanis a másik csatlakoztatni kívánt monitoron is csak ilyen port van, viszont annyira közel van egymáshoz ez a két port, hogy nem tudom mind a kettőt bedugni, nincs elég hely. Hogyan tudnám orvosolni a hibát? A cél, hogy a kivetített képet kiterjesztettként tudjam használni. :R

Megyen!

(#30278) tserrof77 válasza CptAdamica (#30277) üzenetére


tserrof77
senior tag

"parasztmódszer" de nem tudok jobbat a kábelek szélének óvatos megfaragásánál... :U bár, lehet, ha körülnézel a boltokban, találsz "szűkebb" végű hdmi kábelt (azt tuti) , a vga-nál meg a rögzítőcsavaros rész simán levágható...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30279) kutkut válasza Tim82 (#30276) üzenetére


kutkut
addikt

OK, köszi. Ha nem találok olyat, amin normálisan van hely egy egérnek, akkor ez lesz. :)

Meizu MX3 32GB

(#30280) CptAdamica válasza tserrof77 (#30278) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, kezdetben én is erre gondoltam :) megpróbálom.

Megyen!

(#30281) entoni1989


entoni1989
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem, Asus N751JX-T7233D notebookban van-e szerintetek M.2 foglalat? Azt tudom, hogy szabad HDD/SSD hely van benne, de ha lehet M.2 szeretnék bele tenni, ha erre van mód. Köszönöm :R

(#30282) entoni1989


entoni1989
tag

Találtam egy videót, itt igaz csak az eleje a lényeg ahol leveszi a fedlapot, igaz ez Asus N751 JK az enyém meg ami érkezni fog Asus N751 JX viszont a hátulja (kívülről) dettó ugyan így néz ki. Szerintetek lehet számottevő különbség a kettő között?
Mert a lényeg az, hogy szétszedés közben kiszúrtam valamit, ugye a nagy kérdésem, hogy az N757JX típusban van-e M.2 foglalat, kiszúrtam valamit a videoba, ebből kiemeltem egy képet és bekarikáztam, ugye az az a foglalat amit keresek? :DD

(#30283) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok!

1-2 hete elkezdett fagyni a laptopom.
HP 6530b

Újra telepítettem. Gondolva hogy valami olyan gond lehet. Közel 1,5 éve volt rajta az a Win7.
De nem lett jobb.
De nem csak a böngésző, az egész gép.
Memória tesztet csináltam, de az nem talált hibát.
A HD Sentinel 100/100-as.

Mivel lehetne megállapítani hogy konkrétan mi okozza a gondot? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#30284) fonseca válasza fezsoo (#30283) üzenetére


fonseca
tag

Szia. A hőmérsékleteket ellenőrized? Elképzelhető hogy "melege" van,mert nem tudja leadni a felesleges hőt.
Mivel nem mai cuccos,egy takarítás,és egy újrapasztázás lehet hogy segítene.

(#30285) fezsoo válasza fonseca (#30284) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Hőmérsékletek

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#30286) Csabee. válasza fezsoo (#30285) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Memória tesztet meddig futtattad? 12-16 órát hagyd futni, akkor már kijön a dolog.

Illetve még az Aidával tudsz csinálni stressz tesztet.. amivel szintén tudod tesztelni maximum pörgésnél a géped. És ott a hőmérsékletet is figyelemmel tudod követni. Ha egy bizonyos hőfok felett lefagy, akkor meglesz a probléma. lehet a cpu paszta régi és már nem kellő hatásfokkal működik.

Fagyást követő újraindítás után miylen hibaüzenetet olvasol az esemény naplóban? Reméljük nem kernel power 41-et..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#30287) fonseca válasza fezsoo (#30285) üzenetére


fonseca
tag

Tiszta sor,akkor a kábeleket ellenőrizném. Némi kontakt javítás nem árthat. Majd megpróbálnék másik op. rendszert.

(#30288) fezsoo válasza Csabee. (#30286) üzenetére


fezsoo
aktív tag

3 órát ment csak. De addig hiba mentes volt. Nem volt időm tovább futtatni.
A paszta biztos hogy nem mai. Legalább is 3 éves biztos van.

Aida-m nincs. De Everest-em igen.
Azzal futtatok egy stabiltás tesztet.

Az esemény naplót meg nem is néztem eddig :U :(((

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#30289) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Átmásolom ide is hátha hamarabb kapok választ:

"Köszi Seger!

Közben megoldódott és tényleg egy driver okozta problémát..

Más: Miközben törölgettem egy két dolgot leszedtem a samsung settings progit is amivel ugye a beállításokat tudjuk kalibrálni. Az a problémám, hogy nekem ez a progi nem nagyon jön be valaki nem tud valami alternatívát amivel betudom állítani a laptopom pl: FN billentyű parancsok(fényerő/bill. szabályzó most nem működik) touchpad, monitor fényerő stb.. Mint pl a Windows Doctor ha ismeritek, az egy tök jó progi szerintem, szóval valami ilyesmi kellene csak laptop kalibrálásra.

Valakinek valami ötlet?"

(#30290) Dorian válasza tserrof77 (#30268) üzenetére


Dorian
félisten

Nna, megnéztem két diskinfo progival, többször is, az SSD-t hibátlannak mondják. Memtest 86 végigfuttatva (vagy 3-4 óra) nincs hiba. Bár azóta meg nem fagyott, nem állt le egyszer sem. Szét még nem szedtem, a csatlakozásokat nem ellenőriztem, ezt ma megteszem. (Melegedés nem hiszem, h gond: a gép idén lett kipucoltatva, újrapasztázva, bár a szerviz szerint eleve nem volt vele ilyen gond)

Viszont: Vmelyik nagyobb Win 10 update-nél a HDD-re is került egy pár "rendszer mappa" vagy mi a tököm (SoftwareDistribution, WindowsApps, WpSystem) Ezeket megpróbáltam törölni, de nem lehetett. Kaptam ilyen tippet, hogy esetleg ez lehet probléma, bár ez a frissítés pár hónapja történt és csak az utóbbi héten kezdődtek a problémák. Egyáltalán mi az, h a Win10 a rendszermeghajtótól különböző diskre is tesz rendszermappákat, amiket nem lehet törölni???

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30291) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen-e járok.
Vettem egy MSI GL62 6QD Gaming Laptoppot és a Windows 10 Home 64bit fel van telepítve, meg egy csomó felesleges program, újra szeretném telepíteni és ezt a jelenlegit törölni, de nem kaptam hozzá Windows 10 telepítő lemezt, se termékkulcsot. Honnan lehet beszerezni a Windows 10-et?
Válaszokat előre is köszönöm.

[MSI GL62 6QD Gaming Laptop]

(#30292) Csabee. válasza N.Szil (#30291) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Recovery particióról tudod újratelepíteni. De ugyan úgy fennt lesznek rajta az előtelepített szoftverek. Szerintem ne telepítsd újra emiatt..
Ha törlöd a recovery partíciót akkor pedig bukod az eredeti wint.

Üdv: Csabee.

(#30293) gaboka130


gaboka130
tag

Hali
Azt szeretném kérdezni hogy mennyit számít hogy a videokártyában gddr5 vagy gddr3 ram van? Illetve a ram ddr3l vagy ddr4?
(Teljesítményt illetőleg)

[ Szerkesztve ]

(#30294) kovbela10


kovbela10
csendes tag

Sziasztok! Adott egy hölgy ismerősömék közös családi notebookja, rajta Win 8.1 rendszerrel, melyet sima mezei Windows jelszóval védett le egy családi perpatvar közepette a hamarosan exférje, nem részletezném. Szükség lenne a rajta lévő több száz GB adatra, családi fotóra, videóra, dokumentumra anélkül, hogy a notebookot szét kelljen szedni, illetve hogy a másik fél megtudná. A kérdés az, hogyan oldható meg az, hogy egy külső vinyóra teljesen lemásoljuk a HDD tartalmát észrevétlenül? (Ne írja felül a fájlok, mappák dátumait, stb.) Lehetőleg USB 3.0-n keresztül, mert csak korlátozott időszakokban tud a géphez kerülni és idő sincs nagyon válogatni, egyszerűbb az egészet lemásolni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30295) N.Szil válasza Csabee. (#30292) üzenetére


N.Szil
tag

Köszönöm a válaszodat.

(#30296) RoLand9696


RoLand9696
csendes tag

Sziasztok!

Nos, én rendelkezem egy Lenovo Z50-70-el, és kezd elég zavaró lenni, hogy este, kicsi fényerő mellett nem igazán tudok gépelni, ezért utána szeretnék itt kérdezni, hogy mennyibe fájna egy billentyű kivilágitás? Illetve hol? Hol találok erre üzletet? Leginkább az érdekelne, hogy a betük világitsanak, a háttér nem lényeges.
Köszi előre is a segitséget! :)

(#30297) Duree válasza RoLand9696 (#30296) üzenetére


Duree
veterán

Lehet kapni foszforeszkáló matricát itt [link] más megoldást nem tudok erre a problémára.

duree54

(#30298) Duree válasza kovbela10 (#30294) üzenetére


Duree
veterán

Adatmentö szoftverrel (Norton Ghost,Acronics true imige) Mérettöl függöen 40-60 perc egy komplett hdd copy.

duree54

(#30299) Duree válasza N.Szil (#30291) üzenetére


Duree
veterán

Ha windows rendszerrel vetted a gépet akkor egy rejtett particióban ott van az eredeti win 10 onnan tudod telepíteni,De ha külsö win 10 szeretnél felrakni azt is lehet mert az aktivációs kulcs benne van a bioszban tehát nem kér számot.

duree54

(#30300) tserrof77 válasza Dorian (#30290) üzenetére


tserrof77
senior tag

Jobb ötletem nincs, de ha van lehetőség, újra kellene húzni a rendszert rajta, de úgy, hogy addig az optibay keretet a hdd-nel szedd ki belőle... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.