Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy egy Lenovo Z710-be raktam egy HDD caddy-t, a hdd helyére pedig egy ssd-t. Viszont amikor bekapcsolom a gépet, akkor állandóan újraindul a gép 5-10 másodpercenként. A HDD-t teljesen leformáztam, az SSD-re már felraktam a WIN-t...

A BIOS-ba belépve látja a gép mindkét tárhelyet, bár az elsődlegesnek a hdd-t látja, nem az ssd-t...hiába állítom át a boot sorrendet, ugyanaz a hibajelenség...

Viszont ha közvetlenül bootolok az ssd-ről, akkor a win-be belépve látom a hdd-t is...De amint újraindítok, ismét 5-10 másodpercenként újraindul, és csak a Biosba tudok belépni...

Mit kellene csinálnom?? köszi!!

(#31852) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Toshiba L40-14H

A következőt tapasztalom. A gép rendben működött a saját merevlemezével. Vettünk bele egy 120Gb Adata SSD. Minden gond nélkül felment rá az op. rendszer azonban olyan furcsaságot csinál a gép mint pl.:

Menet közben megfagy. Látot, hogy folyamatosan világít a merevlemez ledje. Aztán 5-10mp és megy tovább. Addig viszont teljesen megfagy. Elég sokszor teszi ezt.

Nem értem, hogy miért? Nem tudja kezelni rendesen az SSD-t?

Köszi!

Isu

(#31853) peto.istvan válasza peto.istvan (#31852) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Rájöttem! Előre be volt állítva a lapozófáhl mérete. SSD lévén ez elég gyorsan megtelt. Ezt kikapcsolva és átállítva automatikusra már megfelelően működik.

Köszönöm!

(#31854) Lawos


Lawos
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Acer V5 573-as gépem (NX.MC1EU.012), amiben sajna betört a kijelző. Eredetit nem kaptam, rendeltem egy állítólag kompatibilis más gyártmányút. Működik is, kis szépséghibával, úgyanis változó intenzitással villog a kép. Win7, win10 mindegy, már minden vga drivert kipróbáltam csak nem jó. De a BIOS nem villog érdekes, vagy pendrivról is fut jól a PIXEL FOR PC https://www.raspberrypi.org/blog/pixel-pc-mac/
Van e tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?
kösz :)

(#31855) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy sony vaio notebook, Win10 64bit (Sony VPC-EH1L8E):

Gyárilag egy Samsung 4GB-os 1333 RAM modullal van szerelve. (Samsung M471B5273DH0-CH9)

Most jutottam, hozzá egy Samsung 2GB-os 1066 RAM modulhoz. (Samsung M471B5673EH1-CF8).

A kérdésem, hogy érdemesebb inkább a 4GB RAM-nál maradnom, vagy inkább 6GB RAM legyen de alacsonyabb MHz?

Köszönöm a válaszokat! :R

(#31856) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Asus K56CB laptop, minden bekapcsolás után be kell állítani az időt...
kb 3 éves a gép, mi lehet a baja?
Én az elemre gondoltam hogy kimerült, na de 3 év alatt?? Valakinek tipp? Esetleg hol lehet bele kapni ilyen elemet Link ?

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#31857) huliganboy válasza Zsidaaj (#31856) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Ezek sima CR2032 akkuk.... Ha ilyet keresel kompletten az 2-3000 Ft körül van. De ha van egy kis huzalmas hozzá, akkor simán kibogozod és kicseréled az elemet benne. Minőségtől függően 400-1000 Ft körül vannak, és bármelyik multiban vagy elektronikai boltban kapsz!

(#31858) Zsidaaj válasza huliganboy (#31857) üzenetére


Zsidaaj
tag

Köszönöm a linket, sajnos ez túl lő az én tudásomon :DD ( Megcsinálni lehet megtudnám, de elég kokány lenne :D )
Bele kell törődjek ezt 2000 forintom bánja..

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#31859) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Van olyan Intel HD driver Haswellhez win10-re, ami támogatja a CRU-t (custom resolution utility)? 8.1-re és skylake win10-re pár perc alatt találtam, de haswell win10-re nincs. Próbálgattam a beta drivereket, elvileg a 15.40 támogatja az EDID override-ot, de azzal se megy. (Azt a hibát, hogy azt mondja a telepítő, hogy a hardverkövetelmény nem megfelelő, eszközkezelővel orvosoltam)
i7-4710HQ+GTX850M optimus-szal

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31860) Duree válasza Zsidaaj (#31856) üzenetére


Duree
veterán

A következöt tudod csinálni.Fogod a rossz elemet úgy ahogy van és elviszed a Váci ut 60-62.be az Akku-Elem boltba.Az eladónak megmondod, hogy szeretnél egy ugyanilyet.Pár perc alatt csinálnak neked egyet.És nem több az ára mint 400-500 forint.Fontos , hogy vidd a régit mert arról szedik le a vezetéket.itt a weblapjuk

duree54

(#31861) Zsidaaj válasza Duree (#31860) üzenetére


Zsidaaj
tag

Huu koszonom szepen a tippet megprobalom! :R

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#31862) Kbali válasza huliganboy (#31855) üzenetére


Kbali
nagyúr

Volt, hogy elfogyott a ram? Ha berakod a +2-őt, akkor a lassabbik sebességével fog működni, feltéve, hogy a gép nem haklis a különböző modulokra.

(#31863) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

GTX950m-et szoktak 2, illetve 4 gigás verzióban is szerelni a gépek mellé. Kérdésem, hogy ebből tudok következtetni arra is, hogy ddr3, vagy gddr5-ös ram van rajta, vagy kutakodnom kell a típusjelölésekben, hogy ez kiderüljön?
Tehát még egyszer, egyszerűbben: a 2gigás gtx950m az biztosan gddr5-ös vagy ez ebből nem derül ki?
(értelemszerűen szívesebben veszem kevesebb rammal, ha az gddr5-ös, hisz a több ramhoz úgyis kevés a gpu ereje)

Előre is köszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31864) tserrof77 válasza Kbali (#31862) üzenetére


tserrof77
senior tag

Emiatt ellenben érdemes a 2GB-ost az első slotba tenni :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31865) persil


persil
nagyúr

Lenne egy kérdésem(újra :D)

K501ux ventillátora folyamat pörög, nem mondom, hogy megsüketülök, de nem egy néma történet. Na most a fura, hogy idle-ben, ha hozzá sem nyúlok, akkor is megy. Aztán abbahagyja, de pár másodperc múlva megint felpörög.

Ezt minek, miért csinálja, milyen drivert kéne felrakni, hogy abbahagyja ezt a hülyeséget? Intel/nvidia vga driverek fent vannak, ahogy kell.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31866) tserrof77 válasza persil (#31865) üzenetére


tserrof77
senior tag

Feladatkezelőben ilyenkor hogy áll a cpu terhelése? Meg kellene a hőfokokat nézni még (pl Aida64).

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31867) persil válasza tserrof77 (#31866) üzenetére


persil
nagyúr

Semmi nem megy, pár %-os terhelés, csak egy böngésző, hőfokok is egy hűtőházat idéznek, tehát semmi rendellenes. Ez úgy néz ki, hogy alapból ilyen barom.

A kérdés, hogy mit kéne feltennem, hogy észheztérjen? Nem leltem külön ilyen "asus fan control" meg egyéb drivert ehhez a tipushoz.

Szrk.: Van még egy furaság, de ezt már tényleg nem tudom hova tenni. Teljes képernyős böngészőnél, ha mozgatom az egeret, akkor az ablak(a full screen-be kirakott böngésző ablaka) fel-le ugrál, de csak ilyen tizedmilimétereket, épphogy észrevenni, de elég zavaró. Semmi más nem csinálja, csak a böngésző.(edge is, chrome is)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31868) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!
Gyors kérdés:
Van egy 2008-as Asus Z99H (A8He) laptopom.
Mehet bele msata ssd a bluetooth helyére?

(#31869) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Adott egy sony VPCS13M1E noti , I3 370M van benne, ezt hasznaltam NASnak itthon , betort kepernyovel.
Mivel ez a proci nem tamogatja a vPro-t ezert gondoltam kicserelem I5 520M-re ami mar tamogatja.

Elmeletileg a socket ugyan az. Ha kicserelem pocre beindul szerintetek ? Mert sajna a mostanival nem tudok biosba belepni ezert akarom az i5-ot, hogy vPro-val mar tudok addig remote-olni. :)

(#31870) tserrof77 válasza .Farkas. (#31869) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha a "vaio" gombbal kapcsolod be, akkor tudsz bios-ba belépni. Proci csere meg sima ügy lesz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31871) .Farkas. válasza tserrof77 (#31870) üzenetére


.Farkas.
tag

Az a baj, hogy HDMI-re se ad ki jelet amikor BIOS-ba vagyok. Nem tudom megvaltoztatni, hogy USB-rol bootoljon, Boot menu-t se tudom vakon elohozni es kivalasztani az USB-t :)

Ezert gondoltam, hogy remote-olom a BIOS-t is..

(#31872) tserrof77 válasza .Farkas. (#31871) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor a Fn + F(talán 4) gombbal próbéld meg.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31873) Tomi_Sci válasza persil (#31867) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ezek ilyenek :(((
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#31874) persil válasza Tomi_Sci (#31873) üzenetére


persil
nagyúr

Mondjuk amig megfeleloen lehuti addig nem aggodom veresre az agyam, szimplan hulyesegnek erzem, hogy megy, mint a barom, majd teljesen leall, aztan ujra. A helyett, hogy menne egy alacsony nem zavaro fordulaton es, ha kell felporog.

Ugy latszik ott forditva ulnek a lovon :D

Koszi a valaszt!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31875) Duree válasza #83381760 (#31868) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztosra mondom , hogy nem.Nézd meg a leírásban , hogy támogatja e a foglalat az msatát

duree54

(#31876) #83381760 válasza Duree (#31875) üzenetére


#83381760
törölt tag

Köszönöm a segítséget, nem támogatja szóval maradt a sima 2.5-ös SSD.

Üdv. :R

(#31877) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok.

Nagyon keveset hazsnálom a laptopomat, hogy tudnám az akkut hosszan épségben megőrizni? feltöltve benne? kivéve? töltőre dugva? mi a legjobb megoldás?
(tabletnél ugyanez?)

köszönöm

(#31878) #83381760 válasza Songo (#31877) üzenetére


#83381760
törölt tag

(#31879) Songo válasza #83381760 (#31878) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm szépen.

ez a 40% hogy mérhető legjobban? windosban nézzem és ott kapcsoljam ki?
valszeg nem fogom ahsználni 2-3 hónapig még.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#31880) bandras54 válasza Songo (#31879) üzenetére


bandras54
aktív tag

Van olyan gyártó aki a mellékelt szoftverével tudja tartani az aksit 40-60% között. De gondolom létezik nem gyári szoftver is. :)

(#31881) #83381760 válasza Songo (#31879) üzenetére


#83381760
törölt tag

AIDA64 tökéletes program hozzá.
Ha feltelepítetted és elindítottad a programot bal oldali sávba keress olyat ,hogy akkumlátor.
Mindent leír részletesen.

Üdv.

(#31882) SP4C3 válasza #83381760 (#31881) üzenetére


SP4C3
veterán

Ja van még aki telepítgeti? Jobb a portable.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31883) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy kis segítségre volna szükségem. Mik lehetnek ezek a hiányzó driverek?! Sajnos nem találom őket.
Egy HP EliteBook 8570P Notebook. Win10 Pro X64

[kép]

1:

[kép]

[kép]

2:

[kép]

[kép]

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31884) Songo válasza #83381760 (#31881) üzenetére


Songo
senior tag

köszönöm.
Próbáltam a gyári power managert felrakni de valamiért nem engedte. megnézem ezt köszö szépen.

(#31885) magician603


magician603
csendes újonc

Szép estét!

Valaki tud nekem segíteni kék halállal kapcsolatban?

Üdv

(#31886) Flowtation válasza magician603 (#31885) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ahhoz kellene a hibakód, esetleg képernyőmentés. Ha tudod szedd le EZT. Ez egy bsod elemző, ebből ki lehet deríteni, hogy mi a probléma.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31887) magician603


magician603
csendes újonc

Szia!

Köszi az app-ot, küldöm is a képet, a hibakódokkal együtt!

Üdv

[kép]

(#31888) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Nemrég szereztem egy HSTNN-I11X típusú dokkolót, amire Displayporton keresztül csatalkoztattam egy led monitort (a monitornak Hdmi bemenete van).

Egy HP 6465b típusú notesszel használom, W7 Pro oprendszerrel, a probléma annyi, hogy alapból nem a külső monitoron van a kép, hanem a bejelentkezésnél a laptopon, újra kell csatalkoztatni a monitor kábelét, elég kényelmetlen.

Játszottam a megjelenítés beállításokkal, addig jutottam hogy ha hibernálom a gépet, jól működik (dokkolóból kivéve is), viszont ha teljesen leállítom, vagy alvó módba rakom, elfelejti a beállításokat.

Van erre valami végleges megoldás?

Let the Zone take me if I am.

(#31889) Flowtation válasza magician603 (#31887) üzenetére


Flowtation
őstag

no ez egy elég gyakori. Sajnos nagyon expert én sem vagyok, de azért a következőket tedd meg, ha még nem tetted:
1. windows update fusson le, elképzelhető, hogy helyre is hozza
2. memtest (bár azt szokta jelezni a bsw)
3. a driverek legyenek a legfrissebbek, valami külső progival nézz utána, vagy a gyártó honlapján
4. Lett-e valami telepítve (progi, hardver) ami után közvetlenül jelentkezett?
5. Ha van visszaállító pontod, akkor próbáld meg azzal helyreállítani
6. végső esetben újratelepítés, ha megoldható

Elsőnek ennyi, ha nem segít, az utolsó kivételével, akkor írj, hátha lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31890) magician603 válasza Flowtation (#31889) üzenetére


magician603
csendes újonc

Az is okozhatja a kékhalált, hogy másik HDD van benne, az egyik gépből kivettem és áttettem a másikba?!

Nagyon szépen köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#31891) Viktor77 válasza magician603 (#31890) üzenetére


Viktor77
titán

Nem telepítetted újra a wint, úgy van rajta, ahogy a másik gépből kivetted?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31892) magician603 válasza Viktor77 (#31891) üzenetére


magician603
csendes újonc

Újra raktam én, teljesen "új" win7 van rajta!

(#31893) Hasyinto


Hasyinto
csendes tag

Sziasztok. Üdözlet mindenkinek. Adott egy Selecline cw10q3 / 876890 az Auchan saját márkájának nevezhető selecline netbook. A gyártónak saját weboldala nincs ahol a telepítendő drivereket fel lehetne lelni. Más is találkozott már ezzel a problémával, és ha valaki tudna segíteni a meghajtó programok felkutatásában azt nagy örömmel vennénk. Alternatív esetben egy image file-t készíteni egy alap működő rendszerről. Köszönet minden próbálkozásért

(#31894) Flowtation válasza magician603 (#31892) üzenetére


Flowtation
őstag

Milyen típusú a laptop? Ha újabb fajta lehet, hogy nem okés egy driver a win7-hez.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31895) Duree válasza Hasyinto (#31893) üzenetére


Duree
veterán

Néz meg az eszközkezelöben a hardverazonosító mit ír ki az másold be google-ba és találni fogsz rengeteg letölthetö drivereket.

duree54

(#31896) Hasyinto válasza Duree (#31895) üzenetére


Hasyinto
csendes tag

sajna ezen már túl vagyunk.. g szenzor drivereket ajánl fel, de ez egy hangkártya... driver identifire, vagy driverpack solution is megvolt mint ellenőrzés, de sajna semmi :-(

(#31897) magician603 válasza Flowtation (#31894) üzenetére


magician603
csendes újonc

HP Probook 455 g1-es laposról van szó

(#31898) Flowtation válasza magician603 (#31897) üzenetére


Flowtation
őstag

Aha! A melóhelyemen pont ilyen laposok vannak. Kettővel volt ilyen gondom, mindkettőnél az újratelepítés segített. Milyen 7est tettél rá? Ha 4 gb ramos, akkor akkor 64bitessel próbáld meg, nekem ez segített. Előtte 32bites win7 volt rajta, az egyik még a hp szervízt is megjárta, persze nem találtak hibát, 64 bitessel nincs gond azóta. kopp-kopp :)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31899) magician603 válasza Flowtation (#31898) üzenetére


magician603
csendes újonc

8 giga ramja van, 64-bites win 7 ultimate van rajta. Előtte is telepítettem a régi gépemre, azon egyszer sem volt gond. Szóval újratelepítés segít? Köszönöm a tippet!

Üdv

(#31900) Flowtation válasza magician603 (#31899) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, segített. Valószínűleg megsérült az ntoskrnl fájl, azért sz@rakodik. Azért majd írd meg, hogy jó lett-e.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.