Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Dell 7110n, Kicseréltem a beépített vinyót egy SSD-re. Az ODD helyére ment egy Vinyó keret és abba az eddigi 500GB-os WD vinyó. Jelenség. Ha bent van a vinyó a kerettel akkor a laptop nem áll le. Kikapcsoló gombal sem és ha start menüből kapcsolom ki akkor sem. Kiirja, hogy kikapcsolás. Fekete képernyő. De a ledek égve maradnak, a venti néha néha felpörög. Akksival, aksi nélkül. Win10 Pro. Főkapcsolók funkciójának megadása is beállítva. :F :F :F

(#30652) Kbali válasza Tom5 (#30651) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg rossz a keret. Ha kikapcs előtt szoftveresen leválasztod, akkor sem áll le?

(#30653) Tom5 válasza Kbali (#30652) üzenetére


Tom5
addikt

Azt hogyan? Mint egy USB esetén? :F

Bocs az amatőrségért de a tálca jobb sarkában nincs ilyen lehetőség?
Akkor merre keressem? :B :B

[ Szerkesztve ]

(#30654) Kbali válasza Tom5 (#30653) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen.

(#30655) Tom5 válasza Kbali (#30654) üzenetére


Tom5
addikt

Eszközkezelőből leválasztottam, el is tűnt, de így sem áll le...Ami gyanús még, hogy a kereten lévő led folyamatosan csak világít....

(#30656) Brandynew válasza Tom5 (#30655) üzenetére


Brandynew
őstag

Formáztad a HDD-t?

(#30657) Kbali válasza Tom5 (#30655) üzenetére


Kbali
nagyúr

Abban lesz a bibi. Vannak olyan modelkek, amikben van kapcsoló. Ilyen jelkegű kotta nem volt hozzá?

(#30658) Benir8 válasza bandras54 (#30649) üzenetére


Benir8
senior tag

Szerintem nem bug.

(#30650) Brandynew
Gondolkodtam már arról, hogy bővíteném rajta a ramot, de nem szeretnék sok költeni való miatt főleg hogy magamnak nem szerelhetem szét a laptopot, csak pénzért bevinni szervízbe.
De ha beállítottam, úgy hogy a virtuális memóriáként HDD-ra menjen akkor miért nem megy, miért ír akkor is az a ssd?

[ Szerkesztve ]

(#30659) Brandynew válasza Benir8 (#30658) üzenetére


Brandynew
őstag

Ja bocs, arról lemaradtam, hogy a HDD-n van a virtuális memória. Akkor nem tudom, Windowsban az "Erőforrás-figyelőben" meg tudod nézni, hogy mi és mennyit ír éppen az SSD-re.

(#30660) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy van egy adott Asus X751S laptop, amelyben nem tudok memóriát bővíteni. Alaplapra integrálva van 4Gb ram, és ez elvileg tovább bővíthető 8Gb-ig,amihez adott egy slot. Amikor belerakok plusz egy ramot az akkumulátor töltöttséget jelző ledje, kb 3mp-enként villog,de nincs kép nem adja be a biost sem. Próbáltam CSX 8Gb 1600,Samsung 4Gb 1600,Gepidia 2gb 1333,Samsung 1gb 1066-os ramokkal, viszont az összesnél ugyanezt tapasztalt . Mi lehet a gond? Biosban erre utaló beállítást nem találtam. Valakinek valamilyen megoldása van a problémára?

(#30661) Tom5 válasza Brandynew (#30656) üzenetére


Tom5
addikt

A régi HDD C-meghajótja lett formázva. Amin ugye a rendszer volt. A többi maradt. Meghajtóbetüjel kiosztás is jó. Sorrendbe raktam. Kapcsoló nincs a kereten.

(#30662) tserrof77 válasza Girmin93 (#30660) üzenetére


tserrof77
senior tag

DDR3L kell bele, 1.35V-os! Azért nem megy...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30663) Girmin93 válasza tserrof77 (#30662) üzenetére


Girmin93
tag

ezzel jó lehet?
edigital.hu/ddr3-memoria/kingston-client-premier-4gb-ddr3l-1600mhz-low-voltage-notebook-memoriakcp3l16ss84-p421318

(#30664) Benir8 válasza Brandynew (#30659) üzenetére


Benir8
senior tag

Na ebből kideríthető?
Abból látszik, hogy az Systemből ír sokat, normális?

[ Szerkesztve ]

(#30665) Tom5 válasza Kbali (#30657) üzenetére


Tom5
addikt

A kapcsoló...igen. Az megoldotta. De mi ez a kapcsoló?! :Y :F :R

(#30666) Brandynew válasza Benir8 (#30664) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez az Nvidia Shadowplay tmp-je, vakard le a gépedről a Shadowplay-t. És minden szar Nvidia/Geforce programot, nem kell semmi "user experience" és hasonló szarok, csak magában a driver.

(#30667) Butcher82


Butcher82
senior tag

Üdv.!

HP Probook 6460b-be milyen magas ultrabay kell?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30668) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!

Most leptem meg magamat ( :DD ) egy Acer Swift 3-mal. Kérdésem, hogy van olyan alkalmazás, amelyik megmondja nekem, hogy pontosan mennyit megy a képernyő? Tehát a két töltés közötti SOT-ot; mint Androidban.

Üdv!

(#30669) tserrof77 válasza Butcher82 (#30667) üzenetére


tserrof77
senior tag

12,7mm a vastagabb.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30670) Butcher82 válasza tserrof77 (#30669) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi!

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30671) tserrof77 válasza Butcher82 (#30670) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szívesen. :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30672) Benir8 válasza Brandynew (#30666) üzenetére


Benir8
senior tag

Azt hiszem most már jó, már nem ír többet GTA V alatt.
Letöröltem róla az Nvidia Experience-t.
Köszönöm a segítséget! :)

(#30673) Brandynew válasza Benir8 (#30672) üzenetére


Brandynew
őstag

Igazán nincs mit.

(#30674) Csöves


Csöves
senior tag

Létezik olyan, hogy gyárilag hiányzik 2 csavar a laptop dvd meghajtó burkolatnál? 4 hónapos a gép a tulaj azt mondta, hogy így vette. Számla, garjegy, doboza minden megvan, de nem merem megvenni.
Egy Lenovo lenne.

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#30675) Csabee. válasza Csöves (#30674) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én nem gondolnám..

Üdv: Csabee.

(#30676) Butcher82 válasza Csöves (#30674) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szerintem nem létezik, magából a meghajtóból hiányzik?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30677) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Vettünk egy HP 250 G5 notebook-ot, amit SSD-vel szeretnénk bővíteni, ehhez be is szereztünk egy caddy-t. Ha kivesszük az optikai meghajtót és helyére betesszük az SSD-t a caddy-vel, akkor egyszerűn hiába rakjuk fel rá a windows-t, nem akar róla boot-olni. Viszont, ha a HDD helyére tesszük be az SSD-t, akkor viszont minden rendben, windows települ, boot-ol, betölt. Itt jön a csavar, ugyan is, ha a HDD-t ilyenkor betesszük a caddy-be és az optika helyére csatlakoztatjuk, akkor viszont néha látja, néha nem, ha látja, akkor sem tudjuk megformázni, ilyenkor sokáig gondolkodik és nem történik semmi. Mi lehet a gond?

Megyen!

(#30678) Kbali válasza CptAdamica (#30677) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindenképpen a második felállást kellene használnotok. Azt kellene megnézni, hogy rendesen csatlakozik-e a caddy, van-e rajta kapcsoló. A HDD-nek van-e adva név, nincs-e beállítva a selective stop az energiagazdálkodásnál, stb...

(#30679) Csöves válasza Butcher82 (#30676) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem, hanem a borításból ahol a meghajtó van.
Szerintem valamiért leszedték az alját és a két csavart elfelejtették visszacsavarni.
Nem tudom miért bontanak meg egy 4 hónapos garanciális gépet.

Aquila non captat muscas.

(#30680) rengi95 válasza CptAdamica (#30677) üzenetére


rengi95
csendes tag

Üdv!
Találkoztam már hasonló hibajelenséggel Asus K55VD típusú notebooknál. Ott az volt a megoldás, hogy át kellett állítani a biosban a SATA opcióknál IDE-re beindítani, leállítani majd vissza állítani AHCI-re (ez valamiért megoldotta az eltűnő HDD problémát), valamint UEFI rendszert telepíteni az SSD-re.
Remélem segít valamennyit :D

(#30681) Butcher82 válasza Csöves (#30679) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nem lehet, hogy ultrabayt raktak bele? Esetleg a márkaszervíznél kérdezz rá, hogy ilyen esetben (burkolat leszedés) a garancia ugrik-e, bár valószínű igen.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30682) tserrof77 válasza Csöves (#30679) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pl azért, hogy optibay kerettel ssd-t tegyenek bele (ill a hdd kimegy a keretbe az optika helyére)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30683) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok! Van egy vadonat új laptopom, Red Friday-kor lett vásárolva. Lenovo Ideapad 100-ról lenne szó (i3-5005u, 920mx 2gb, 4gb ram) Az utóbbi napokban nagyon belassult, bekapcsolás után az ikonokat is nagyon sokáig tölti be, játékokban is a betöltés nagyon hosszú ideig tart. vírus biztos nincs rajt, mert csak eredeti játék van rá letöltve, illetve a Windows 10 is megbízható forrásból van.

+1 kérdés: Ha bővíteném a memóriát 4ről 8gigára, mennyire lenne észrevehető a változás?

(#30684) kstcsk válasza Sörike (#30683) üzenetére


kstcsk
tag

Feladatkezelőben kellene ellenőrizni, nem használja-e valami feleslegesen a processzort. Átlagos felhasználás mellett (ergo ha nem 25 böngésző ablak van nyitva, nem tömörítesz közben) szvsz nincs szükség 8 GB RAM-ra, de minél több annál jobb, főleg ha játszogatsz is. Lényegesebb gyorsulást egy SSD hozna.

(#30685) Sörike


Sörike
tag

Processzor jelenleg 6%-on van, ram viszont 55%-on, pedig csak 3 böngésző lap van megnyitva (hardverapro, prohardver, youtube kezdőlap)

[ Szerkesztve ]

(#30686) Csöves válasza Butcher82 (#30681) üzenetére


Csöves
senior tag

tserrof77

De akkor miért nem mondja meg az eladó, hogy ez a helyzet?
SSD nélkül is megvettem volna.

Aquila non captat muscas.

(#30687) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Milyen táskát tudnátok javasolni egy HP EliteBook 850 G3-hoz?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#30688) Butcher82 válasza Csöves (#30686) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ahogy felénk mondják, valami nem gömbölyű a sztoriban az biztos.
Vagy az eladó nem mondja meg a frankót vagy a bolt hibázott ahonnan vette, ezt nehéz így kideríteni, maguktól nem potyogtak ki a csavarok, na ez biztos :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30689) kstcsk válasza Sörike (#30685) üzenetére


kstcsk
tag

Töltő csatlakoztatva van és kiegyensúlyozott üzemmódban megy, igaz?

(#30690) nhpeti


nhpeti
tag

Egy olyan problémám lenne, hogy az ASUS x550c laptopomon a hang teljesen random "felhangosodik".
Például: nézek egy videót youtube-on, beállítom a hangerőt a megfelelőre. Leállítom a videót, közben híreket olvasok. Visszalépek újraindítom a videót és szinte üvölt, olyan hangos. Ilyenkor ha windowson belül állítom a hangerőt akkor újra visszaáll a hangerő normálisra.

Drivereket, windowst frissítettem, nem oldotta meg a problémát.

Valakinek valami ötlete, hogy mihez kezdjek ezzel a problémával?

(#30691) Sörike válasza kstcsk (#30689) üzenetére


Sörike
tag

Töltő csatlakoztatva van, és teljesítmény centrikus módban van.

(#30692) Csöves válasza Butcher82 (#30688) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem is ez a véleményem.
Ha tiszta lenne, elmondaná.
Mindegy, had menjen.
:)

Aquila non captat muscas.

(#30693) Sörike válasza Csöves (#30674) üzenetére


Sörike
tag

Én Media Markt-ból vettem Red Friday alkalmából egy Lenovo Ideapad 100-as laptopot, és nekem is hiányzik egy csavar az aljából. Ezen spórolnak a Lenovonál? :F

(#30694) Butcher82 válasza Csöves (#30692) üzenetére


Butcher82
senior tag

Úgy úgy :K

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30695) Butcher82 válasza Sörike (#30693) üzenetére


Butcher82
senior tag

Mindenféle ijesztgetés nélkül, de ha nagyon akciós volt ki tudja az előéletét, akár az is lehet hogy valaki élt a 14 napos elállással, vagy megjárta már a szervízt már egyszer a gépezet. Nem ismerem mit tehetnek meg az üzletek és mit nem újraértékesítésnél például, de simán kinézek belőlük bármit.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#30696) Sörike válasza Butcher82 (#30695) üzenetére


Sörike
tag

Pofám leszakadna, ha egy Media Markt méretű cég ezt meg merné tenni. De végülis egy teljesen üres merevlemezes laptopot kaptam, eredeti sérülés mentes dobozban, esztétikailag egyik kábel sem, és maga a laptop sem sérült. Nagyon remélem, hogy ez nem történt meg.

(#30697) Csöves válasza Sörike (#30693) üzenetére


Csöves
senior tag

Na, most akkor mi van?

Aquila non captat muscas.

(#30698) Brandynew válasza Sörike (#30696) üzenetére


Brandynew
őstag

És mit gondolsz, mi lesz azokkal a gépekkel, amiket 14 napon belül visszavihetnek a vásárlók, ha sérülésmentes? Kidobják?

(#30699) Sörike válasza Brandynew (#30698) üzenetére


Sörike
tag

Újra csomagoltként megint eladják. De az arcátlanság lenne ha vadonat újként tennék ezt meg.

(#30700) CptAdamica válasza Kbali (#30678) üzenetére


CptAdamica
veterán

(#30678) Kbali, (#30680) rengi95 Köszönöm a válaszokat, egyik se akar működni. Van kapcsoló a caddy-n, de hiába kapcsolgattam ugyan azt adta eredményül, kötet címke is van adva neki, energiagazdálkodás nincs beállítva. BIOS pedig nagyon kezdetleges, semmi SATA opciók nincsenek, még holnap egy másik fajta windows telepítés megpróbálok. :)

Megyen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.