Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) A21


A21
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek mennyire vállalható egy garancia idejét múlt használt de szép állapotú ASUS ZENBOOK UX31A?

Be merjem vállalni, vagy rizikós modell?

Köszi!

(#31952) SP4C3 válasza A21 (#31951) üzenetére


SP4C3
veterán

Mindegyik laptop/notebook/netbook nehezen vállalható már a gyártósorról legördülve.

Amúgy bevállalhatod, nem túl régi, jóféle intel hd grafika, dedikált grafikus nincs, azok mennek tönkre legsűrűbben a túlmelegedésnek köszönhetően.

Lehet egy gatyábarázás ráfér majd, takarítás, újrapasztázás, friss OS telepítés. . .

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31953) Papooo válasza A21 (#31951) üzenetére


Papooo
senior tag

Az a kérdés, hogy mennyibe kerül, megéri-e annyiért bevállalni?
Nem mindegy, hogy a legkisseb és legolcsóbb változat, vagy a legkomolyabb.

Ha a HA-s ra gondolsz, én nem rizikóznék. :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31954) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Hali !

Van nálam egy samsung n220 UK típusú gép. és a világért nem bírom beüzemelni rajta a wifit.
szerintem már felraktam rá az összes verziót a wifi driverből.

azt írja nem állnak rendelkezésre kapcsolatok.
de vannak. mindegy hová rakom, hová viszem, semmilyen hálozatot nem lát, csak lan...
előre is köszönöm ha valaki tudja konkrétan melyik driver kell neki (angol) típusu a gép (UK)

és win7 32 bit van rajta.
:W :W :W :W

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#31955) Papooo válasza tigerscorpio (#31954) üzenetére


Papooo
senior tag

Aida64-el le tudod csekkolni a kártya tipusát, és utána fel kell tenni a hozzá való driver
Ha a megfelelő driverrel se megy, akkor kapd szét és nézd meg, hogy nem-e csúszott le az antenna a wifi kártyáról.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31956) tigerscorpio válasza Papooo (#31955) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Szia, Aidaval már néztem, és felraktam, az "ő " szerinte hozzá illőt.
A másikra nem gondoltam hirtelen :)
Köszönöm előre,
:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#31957) tigerscorpio válasza Papooo (#31955) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Szétkaptam. és a hálókártyánál, csak az egyik antenna volt rajta.ANT1 csati.
ANT2 nél ott lifegett a másik antenna csati, de aljzat nem volt a kártyán...

Szóval jo Drivert raktam fel vagy 5x XD

:R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#31958) A21 válasza Papooo (#31953) üzenetére


A21
tag

Hali! Igen, arra gondoltam. Khelben is lebeszélt róla közben. Sajnálom, mert jó áron van, meg tetszik is, de tényleg gari nélkül nem merek kockáztatni.

(#31959) A21


A21
tag

Van egy másik gép is amit kiszemeltem, ilyen hőfokokkal bír egy rövid teszt alatt:

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-03/22/29124_zvd6nkgzdjm5ostp_test03.jpg

Erről esetleg vélemény? Normális-e, mert nekem soknak tűnik a helyenkénti 90+

hardveraprós ASUS K501LX GTX 950M-el

[ Szerkesztve ]

(#31960) Papooo válasza A21 (#31959) üzenetére


Papooo
senior tag

Én már a 80 foknál is frászt kapnék, ha rendszeresen használnám maxon terhelve.
Nem vagyok tanult szakember, ezért az én fejemben csak az olyan mezei kifejezések döngicsélnének, hogy anyagfáradás és megfőzés. Ha most ilyen meleg, akkor mi lesz majd nyáron?
Ha játékra keresel gépet, akkor nézz valami minőségi gamert, vagy vedd vissza az igényeket és a játék részletességét.
Amennyiben nem akarsz vele játszani, akkor pedig a GTX 950M a felesleges luxus.

Amikor valamelyik ismerősöm használt laptopot szeretne venni, azt szoktam tanácsolni neki, hogy gondolja át, hogy mire szeretné használni, mire fogja valóban használni, és hogy mi lesz akkor ha egy év múlva (amikor már semmiféle garancia nem lesz rajta) elszáll az alaplap a gépből.

A vége az szokott lenni, hogy a százezres "gamer" indulókeretből lesz egy 50k körüli 3 gen i5 vagy 4.gen i3 + 820m (esetleg 740m)+ 8 giga ram, egy némileg szépséghibás kasztniban. :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31961) A21 válasza Papooo (#31960) üzenetére


A21
tag

hát kösz! ettől tartok én is csak megerősítés kellett :) Sajnos kevés az aluházas nem üzleti kat. gép ami maxon vinné a telltale kiadásokat, és még garancia is van rá.

(#31962) Hasyinto


Hasyinto
csendes tag

Sziasztok olyan embert keresek akinek van a birtokában ilyen gép....!!!! a driverek kellenének róla.. főleg az audió driver.. a többi megvan... De azokat a modecom oldaláról sikerült beszerezni, de a gép selecline, de ez nem számít... 10 colos pici ..."fehér hátlappal".

[ Szerkesztve ]

(#31963) #74018560


#74018560
törölt tag

A laptopomon a kép időről időre feketére vált 1 másodpercre, majd vissza. Mit lehet ezzel csinálni? :F

(#31964) w.miki


w.miki
veterán

Akkumulátor-t, honnan érdemes rendelni? Itthonról, vagy akár ebay-en is, ki az, aki biztosan jót ad?
Lenovo IdeaPad U350 laptophoz rendeltünk akkumulátor-t, de amit küldtek, az már súlyában is elmaradt az eredetitől, teljesítményben meg... főleg...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31965) Hasyinto válasza w.miki (#31964) üzenetére


Hasyinto
csendes tag

Akkuk.hu

(#31966) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy Fujitsu Siemens Amilo PI3525 laptop. Töltőről bedugva bekapcsolom(ledek jeleznek) és nem ad képet, aztán kb 20 másodperc múlva kikapcsol. Semmi hangot nem hallatszott, csak bekapcsoláskor a merevlemez kattogott egyet. Próbáltam az alján leszedni a fedlapot, aztán a memória RAM ki-be rakás, de semmi. Akkumulátor ki-be se jó, vagy anélkül bekapcsolva se ad képet. Külső monitorral nem volt lehetőségem kipróbálni DVI csatlakozása miatt, tudom ez lenne a megoldás a kipróbálásra. Külső monitor kipróbálás anélkül mi más lehet a probléma?

Előre is köszönöm a választ!

(#31967) Hopeful válasza Hasyinto (#31962) üzenetére


Hopeful
csendes tag

Driverbooster nevű program. Mindent megtalál, letölt és feltelepít neked :) A legfrissebeket.

(#31968) Papooo válasza Benir8 (#31966) üzenetére


Papooo
senior tag

Az életkora és a tipusa után én arra tippelek hogy alaplapos lett.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31969) Benir8 válasza Papooo (#31968) üzenetére


Benir8
senior tag

Én is ezt gondolom. 4 éves laptop. Több helyen is írtak alaplap hibással.
Kiszedném a merevlemezét és átalakítóval usbvel rádugnám egy másik laptopra, hogy tudjak adatokat átrakni.
Milyet javasolsz HDD sata - usb átalakítót? Ezt néztem ki: [link]
vagy ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31970) SZIGMA válasza Benir8 (#31969) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Ez egy 2009-es modell, kicsit több lesz az 4 évesnél.Fujitsu Siemenset már pár éve nem gyártanak szerencsére, Fujitsu lett helyette,azt mondják jobb lett a minősége.
Bármilyen 2.5" HDD-USB átalakító megfelel, én inkább egy külső racket vennék, az védi is valamennyire és külső vinyóként is használható a későbbiekben.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31971) tserrof77 válasza Benir8 (#31969) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ennyiért már házastól is tudsz venni, pl Kolinket, én azt árulom 1800Ft-ért pl...

Egyébként tényleg erős a vga chip BGA forrasz hiba gyanúja. Ha külsőre még ad képet, egy rework-öt még megérhet...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31972) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Újra tettem a W10et a laposon. Van benne 1TB HDD, de a Sajátgépbe nem látja, az eszközkezelőbe meg igen. Ilyenkor? Volt már újraindítás. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31973) SP4C3 válasza cellpeti (#31972) üzenetére


SP4C3
veterán

Betűjelet adj neki...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31974) kutga válasza cellpeti (#31972) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajátgépen jobb klikk->Kezelés->Tárolás->Lemezkezelés.

Itt nézd meg.

Let the Zone take me if I am.

(#31975) Deion Branch


Deion Branch
tag

Elég furcsa kérdés, remélem valaki megérti mert megfogalmazni se könnyű:

Tehát tálcán ugye mind a két videókártya ikonja fut (intel hd, nvidia), mindkettő a rejtett ikonokhoz van behúzva. Na most ha egy játékból kilépek, akkor a tálcán a intel hd ikonja megjelenik. Ez azt jelenti hogy a játék azt használta? vagy csak szimplán előrébb van a névsorban és kiugrik ilyen teljesképernyős váltásokkor.

(#31976) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Ha van egy notebook-hoz két egyforma akkum is (egyik selejtes, másik használt állapotú), azokkal lehet eljátszani olyat, hogy szétszedem mindkettőt és egybe összerakom a legjobb állapotú cellákat? Így lehetne a kettő használtas akkuból egy újszerű akár.

Elég ehhez a művelethez csak forrasztani?
Hallottam chip reset-ről, de azt nem tudom pontosan milyen esetekben kell csinálni. Itt ugye végig ugyanolyan típusú cellákkal dolgoznék.

(#31977) adika4444 válasza Deion Branch (#31975) üzenetére


adika4444
addikt

Ha megy normálisan a játék akkor valószínű hogy csak a teljesképernyős kilépés miatt ugrik fel.

üdv, adika4444

(#31978) Hasyinto


Hasyinto
csendes tag

Sziasztok olyan embert keresek akinek van a birtokában ilyen gép....!!!! a driverek kellenének róla.. főleg az audió driver.. CW10Q3 selecline (system 32 mappából) nagy segítség lenne .

(#31979) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Asus n551 jw 212 nd laposom nem akarja az igazságot. Feltelepítettem a rendszert, drivereket. Elindítok egy játékot (wot) és sajnos csak 1 fps-el fut.Próbáltam másik játékkal ott is ugyanaz a helyzet. Msi afterburner szerint a kártya 405 mhz-en megy a cpu pedig 95%-on. Az energiagazdálkodási séma teljesítménycentrikusra van állítva a spec beállításokat is mind erre állítotttam. Az nvidia vezérlőpultban a 3d beállításoknál a 960m-et választottam ki. A gép biosában nem találok olyan opciót hogy az integrált vidikártyát kitudnám kapcsolni. Több ötletem nincs. Légyszi ha valaki tud segítsen. Előre is köszönöm

(#31980) Papooo válasza lnk (#31979) üzenetére


Papooo
senior tag

Asztal - Nvidia vezérlőpult - 3d beállítások kezelése.
Előnyben részesített grafikus processzor: Nagy teljesítményű Nvidia processzor.
Esetleg a programot is rendeld hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31981) lnk válasza Papooo (#31980) üzenetére


lnk
aktív tag

Hello

Ez is megvolt és sajna nem használ.

(#31982) Papooo válasza lnk (#31981) üzenetére


Papooo
senior tag

Milyen proci van benne, mert az N-es cerka igp-je is tud vagy 10 fps-t, egy i3-assal pedig simán megy kellene hogy legyen 50-60 körül SD klienssel, max látótávval, minden más minimumon.
Hőmérsékletet néztél?

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31983) lnk válasza Papooo (#31982) üzenetére


lnk
aktív tag

Egy i5 4200 H van benne. A proci 70 fokos és 95% on pörög a kártya 55 foknál nem megy feljebb de nem is megy 405 mhz fölé.

(#31984) dugo_ válasza lnk (#31979) üzenetére


dugo_
veterán

Chipset - Intel IGP - Nvidia gpu a driver sorrend. Így csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#31985) Papooo válasza lnk (#31983) üzenetére


Papooo
senior tag

Én jelenleg egy x550l-t nyúzok. (vagy ő engem?) :DDD
Nálam a konfigtól elvárható wot alatti fps kb 30 (néha 50) %-a elveszett az i3 4010, GT740m, 8 giga ram által alkotott Bermuda háromszögben. Volt már a kezem között két ugyanilyen konfig (két különböző lenovo), úgyhogy pontosan tisztában vagyok a trió lehetőségeivel, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a gond.
Néha az is megfordul a fejemben, hogy egyszerűen játék közben az nvidiáról átkapcsol az intelre, mert annyira belassul.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#31986) lnk válasza Papooo (#31985) üzenetére


lnk
aktív tag

Először én is arra gondoltam hogy az igp kapcsolt be. Utánna végigzongoráztam mindent amit feljebb írtam semmi sem használt. Msi afterburner szerint az alap órajel 135 mhz a turbo 405 mhz. Van egy frissítés jel amire ha rányomok akkor felpörög az alap 850 mhz re a turbo meg 2500 környékére a hőfok felmegy 56 fokra aztán szépen visszaáll újra.

#31984 dugø

A géphez adott telepítő lemez szerint is az a sorrend amit te írtál. Most még azt megpróbálom aztán meglátjuk.

(#31987) SP4C3 válasza lnk (#31983) üzenetére


SP4C3
veterán

GPU hőmérsékletek? Lehet küzd az életéért és visszavesz az órajelekből. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31988) lnk válasza SP4C3 (#31987) üzenetére


lnk
aktív tag

56 fok nál nem ment feljebb a 70 fokos cpu hőmérséklet mellett is alíg pörög a venti a levegő is csak meleg.

(#31989) lnk


lnk
aktív tag

Újrahúztam a rendszert és a drivereket is. Megjelent az asztalon az intel hd grafikus vezérlő ikonja ami eddig nem volt. Most már működik tökéletesen bár még csatába nem léptem be a menü teljes képernyőn szaggatás nélkül szuperál. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Úgy látszik a saját hülyeségem áldozata lettem. Az előző telepítésnél néhány driver komponens mellől kivettem a pipát.

(#31990) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Remélem jó helyen járok, négy különböző topicba írhattam volna a kérdésem, egyikbe sem illett volna igazán :)

A 6730b notebookom nemrég bővítettem SSD-vel, amire tegnap felcsavartam a Win10-t.
A gépben 4GB ram van, a régi vinyót meghagytam második winchesternek.

A kérdés az, mit csináljak a lapozófájllal. Többen javasolták, hogy kapcsoljam ki a lapozófájlt, mert az drasztikusan csökkenti az SSD élettartamát. Ezt megtettem, azóta a lehetőségeihez mérten nagyon gyors a gép, viszont többször is belefutottam az "elfogyott a memória" hibaüzenetbe.

Mit javasoltok, állítsam vissza a lapozófájlt? Ha igen, az SSD-re vagy a második winchesterre? Milyen beállításokkal?

Előre is köszönöm a segítséget,
Péter

(#31991) dugo_ válasza Peterhappy (#31990) üzenetére


dugo_
veterán

4GB RAM mellett kapcsold vissza és állítsd be rendszer által kezelt méretűre. És rakd az SSD-re.
Nem a cellák szoktak elhasználódni, hanem a vezérlő romlik el általában hamarabb, emiatt aztán hiába kíméled. Meg arra van, hogy használd. A merevlemezre rakva csak visszalassítaná a gépet.

(#31992) Peterhappy válasza dugo_ (#31991) üzenetére


Peterhappy
őstag

Úgy lesz, köszönöm szépen a segítséget!

Esetleg tudnál egy-két tippet-ötletet adni, mivel tudnám mind gyorsabbá tenni a gépet, mind inkább kihasználni az SSD adta lehetőségeket?
Tudom, hogy a 4GB ram miatt csodákat nem kell remélnem, de hátha... :)

A lemeztöredezettség-mentesítőt kikapcsoltam, a Windows Defendert szintén (Comodo Internet Security-t használok).

Előre is köszönöm!
Péter

(#31993) dugo_ válasza Peterhappy (#31992) üzenetére


dugo_
veterán

Sajnos egy core2duo-s laptopon már nem nagyon lehet gyorsítani. Nekem is van itthon egy Thinkpad T500-am, SSD-vel tűrhető sebessége volt, de már elég kevés így is manapság. Esetleg ha még mindig a P8600 van benne, akkor 5k körül lehet Kínából T9600-at venni, az hoz pár száz MHz-et, meg egy kicsit több cache-t. Vagy 2x4GB-ra bővíteni a memóriát. De reálisan nézve nem érdemes olyan dolgokra költeni, amit nem tudsz majd továbbvinni a következő gépbe. Ez már az hasznos élettartama végén jár.

(#31994) Peterhappy válasza dugo_ (#31993) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ. Annyira irreálisan drága a 2*4GB DDR2, hogy nem látom értelmét.
Akkor marad így. Azért így is szépen dorombol az SSD.

Még egyszer nagyon köszönöm a türelmet és a segítséget, kellemes hétvégét kívánok!
Péter

(#31995) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

tudom, nem lényeges .-/
de esetleg nem tudja valaki, hogy a dell-inspiron-5567 gépen milyen szinűek a ledek? hdd-power-stb.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31996) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok
Lenovo t420-ban cseréltem processzort. i5-2520 helyett tettem bele egy B820 processzort.
Ezt írja ki: cpu replacement was detected
utána,hogy nyomjam meg az y gombot.
Megnyomom és nem csinál semmit.

Mit tegyek,hogy elinduljon a gép?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#31997) bandras54 válasza rii (#31995) üzenetére


bandras54
aktív tag

A link 7566-ra mutat. YouTube videok nem segítenek a válasz megtalálásában?

(#31998) Tim82 válasza 75kokoko75 (#31996) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne nyomj meg semmit. Tényleg. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31999) rii válasza bandras54 (#31997) üzenetére


rii
nagyúr

elnézsét

dell inspiron 5567

probaltam ahogy írtad, youtub-on megnézmi
de sjnos eddig semmit nem ltmi, hiaba kapcsoljak be a gépet

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32000) 75kokoko75 válasza Tim82 (#31998) üzenetére


75kokoko75
tag

Nagyon köszi a választ.
Sajnos semmit nem értek abból,ahová irányított a link

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.